Nauka i technologia nowej ery – 3.03.2015

Z Marcinem Łobejko (doktorantem fizyki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) o tym czym jest spin rozmawia przez Skype Janusz Zagórski.


Janusz Zagórski rozmawia z Tomaszem Nauwerkiem o słowiańskiej mitologii. Jest to pierwsza część poświęcona temu zagadnieniu.


 

Z dr Andrzejem Banachem, naprotechnologiem, o metodach leczenia niepłodności rozmawia Janusz Zagórski.

Naprotechnologia najczęściej służy naturalnemu leczeniu niepłodności.Jest to opracowana przez prof. Hilgersa z Creighton University w Omaha, Nebraska metoda bardzo dokładnego diagnozowania chorób i zaburzeń mających wpływ na płodność u obojga małżonków. Polega na leczeniu przyczyn chorób a nie tylko omijaniu ich w uzyskaniu potomstwa.

Więcej na stronie http://naprotechnolog.wroclaw.pl

26 thoughts on “Nauka i technologia nowej ery – 3.03.2015

 1. Bogowie Polscy – Ilustracje
  http://www.bogowiepolscy.net/galeria.html

  Drzewo życia
  http://bialczynski.files.wordpress.com/2009/07/mapa1.jpg

  Mitologiczny Słowiański Porządek Świata
  https://bialczynski.files.wordpress.com/2009/07/mapa4.jpg

  Baje w obrazkach: polskie, rosyjskie, białoruskie, czeskie, chorwackie, serbskie, słowackie.
  http://pokazywarka.pl/kosmosibaje/

  Pieśni ludowe (przykłady)

  MAZOWSZE – Wyszłabym za dziada
  http://youtu.be/pTVFQPWyN9Y

  W moim ogródeczku – Piosenka Ludowa (Polish folk song)
  http://youtu.be/7x7M5Hz2qVA

  Rokiczanka – Lipka
  http://youtu.be/IsUxZC9dUgo

  Rokiczanka – Polskie kwiaty
  http://youtu.be/Xje_gkfJ-3s

 2. Dzień dobry

  Gratuluję wspaniałej pasji , wielu nauczycieli mogłoby się od Pana uczyć. Dzięki takim audycjom poznajemy siebie . Swoją drogą to dość nieprawdopodobne ,że w szkołach w zasadzie nic / prawie nic , nie uczą na temat Słowian , ( to wstydliwy temat )/ (zmowa milczenia)?? Wiedza ze szkoły podstawowej na temat Słowian : nasi przodkowie , dzikusy i poganie.

  dziękuję i serdecznie pozdrawiam

  1. Dzieki @Mlody to dla mnie ta „gimnastyka”…zmieniam ciagle okulary i nie widze poprawy…pozdrawiam

 3. Dzieki Marcinie ! O!Janusz spraw ,zeby Marcin nie musial sie tak spieszyc..prosze …pozdrowienia

 4. Dzieki Tomku!Piekna audycja !Nigdy nie mow nigdy! Wszystkie ksiazki sa napisane na podstawie ksiazek przeczytanych czyli zebranych informacji ,wiec zbierz to do tzw. kupy i jesli masz ochote to to pisz i nie tlumacz sie przed nikim .pozdrawiam serdecznie

 5. Dziekuje Januszu za „wyluskiwanie” tych szmaragdow tj. wspanialych istot jak Marcin i Tomek.pozdrawiam

 6. Pan Łobejko i Pan Nauwerek – wspaniałe wykłady . Dziękuję obu Panom ,że mogłam tego wszystkiego wysłuchać.

 7. WAŻNE ZAWIADOMIENIE
  Witamy, poniżej informacja o akcji jaką planujemy na poniedziałek.
  Prosimy o nagłośnienie i rozesłanie do mediów.

  WAŻNE ZAWIADOMIENIE

  CZY PANI PREMIER WYBIERZE CHLEB OD ROLNIKÓW CZY ODKORPORACJI?

  Zapraszamy DO UDZIAŁU I NAGŁOŚNIENIA wydarzenia pt. „CZY PANI PREMIER WYBIERZE CHLEB OD ROLNIKÓW CZY OD KORPORACJI?”
  CO?: Degustacja smacznych i zdrowych chlebów od polskich rolników, których sprzedaż w Polsce, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest nielegalna.
  GDZIE?: Zielone Miasteczko Rolników przed URM, Al. Ujazdowskie (na wysokości bramy głównej do Łazienek Królewskich)
  KIEDY?: 9 marca (poniedziałek) 2015 roku w godzinach 12:00 13:30

  ZAPROSILIŚMY PANIĄ PREMIER DO UDZIAŁU W DEGUSTACJI CHLEBÓW.

  Po degustacji WIELKI GMO dostrczy chleby dla Pani Premier.

  Wszyscy już wiemy, że polskiemu rolnikowi nie wolno, zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprzedawać chleba upieczonego ze swojego ziarna…Sprzedaż takiego chleba podobnie jak wielu innych produktów jest nielegalna. Przepisy te nie pochodzą z Brukseli, lecz zostały stworzone przez Rząd RP.
  UWAGA! Nie jest prawdą, że głównym powodem protestów rolników są żądania finansowe. Walczymy współnie o zmianę polityki rolnej i dobre ustawodawstwo dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski, czyli zdrowia nas i naszych dzieci.
  Domagamy się:
  1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
  2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
  3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.
  4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
  5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
  6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).

  KONTAKT:
  Anna Bednarek, tel.: 602 713551, Koalicja i Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO
  http://www.polska-wolna-od-gmo.org
  Edward Kosmal, tel.: 668 043144, Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego http://www.protestrolnikow.pl
  Jadwiga Łopata, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC, tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

  1. Panda ” Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.” nie będzie to proste ? należałoby powrócić do „starych” spółdzielni przetwórstwa rolno -spożywczego , zakaz sprzedaży takich produktów wyeliminował kulejący i niesprawny system kontroli i certyfikatów ,wiec takie „Ciach” załatwiło wszystko , nikt nie da gwarancji co jest w produkcie , kilka „czarnych owiec ” i problem wraca ? a żaden indywidualny producent nie jest w stanie ponieść wygórowanych kosztów kontroli produktu jak i samej kontroli procesu produkcji i wszystkich spraw z tym związanych ,następny aspekt jaki dochodzi to sprawy podatków przy „dzikiej” produkcji niema mozliwosci opodatkowania , np ilosc mąki użytej -ok własne ziarno to musi być rozliczenie z młynem , ilosc produktu końcowego , cena detaliczna , ilosc zwrotu itp mamy tu cala masę zawiłości kodeksów przepisów ,aby to obejść musiałby się stworzyć czarny rynek i nieoficjalna produkcja hermetyczne społeczności na prywatnym gruncie i wszystko dobrowolnie ? ale wtedy zadziałać może kodeks karny ? Dlatego jak wspomniałem małe spółdzielnie produkcyjne ,własna siec sprzedaży , nie jestem przeciwnikiem bezpośredniej sprzedaży ,wiem ze są uczciwi jeszcze ludzie , ale uwolnienie takiego rynku zachęci spekulantów i fałszerzy a piękna idea unicestwi się samoistnie ,uważam ze trzeba poszukać skuteczna metodę , gdzie by była przerabiana zdrowa żywność jak i sprzedawana bez znaków zapytania jak i ryzyka ewentualnych konsekwencji , bo w absolutnej wolnej sprzedażny ,produkcji, wyeliminowanie obowiązków zwalnia automatycznie raczej uwalnia cala gamę ewentualnych konsekwencji prawnych karnych itp , Ten punkt nr 4 jest bardzo istotny bo to jest śluza łącząca producenta z sektorem przetwórczym opierającym się na zdrowej żywności, tym bardziej ze np na zachodzie europy Bio produkty maja swoje stoiska nawet w dużych marketach i jest to w jakim stopniu promocja tego , należało by sięgnąć do zasobów prawnych już istniejących i na bazie tego coś organizować . Popieram!!! piękna idea i trzeba to rozegrać w wszystkich aspektach .

   1. Fajnie to rozpisałeś, jak pieniądz we wszystkich aspektach na przykładzie chleba niszczy Ludzi. … Prosta recepta, zlikwidować pieniądze i już nie będzie się opłacało truć ludzi, nie trzeba będzie mnożyć przepisów …

    Nawiasem, to co mamy nie jest chlebem, a BLUŹNIERSTWEM jakiego by Psu z całym szacunkiem nie dała.

   2. Witaj Majestic 🙂 .
    Pamietasz czasy kiedy były tzw targi albo bazary
    na które przyjeżdzali rolnicy z produktami ze swoich
    gospodarstw ? Miody , chleby , jaja , wyroby
    wędliniarskie , masła owinięte w liść chrzanu ,
    mleko , śmietany i cała gama produktow. I działało
    prawo rynku . Bo jak raz zrobił ktos szwindel
    to na drugi raz juz nikt od niego nie kupił .
    Wtedy jadłam wędliny i były pyszne , wywedzone w prawdziwej
    wedzarni , bez uzupelniaczy i konserwantów
    I nigdy nie słyszałam zeby ktos sie zatruł albo zachorował .
    Czemu nie mozna do tego typu handlu powrócić ?
    Był z korzyścią i dla rolnika i dla konsumenta .
    Czemu rolnik nie moze sprzedać chleba upieczonego z jego
    własnej maki ?
    Bo tu nie chodzi o dobro konsumenta tylko o utrudnienia dla rolnika i doprowadzenie do powolnego upadku polskiego rolnictwa . A co za tym idzie w dalszej kolejności o wykupienie
    jego ziemi ( kolporacje) .
    Przepisy dzialajace na szkodę polskiego rolnictwa STWORZYŁ RZAD RP .
    Majestic , z bio produktami jest inna sprawa bo one musza miec certyfikat i w tym przypadku mogłyby obowiazywać troche inne
    przepisy .. Stoiska w supermarketach albo butiki to chyba dobre wyjście .
    Przeczytaj wpis do Bobo .
    Pozdrawiam Cie serdecznie .

   3. Ja kupuję bezpośrednio u rolników /poza własnymi uprawami/. Trzeba tyłek ruszyć i szukać a nie czekać, aż jedzenie w sklepie urośnie i dojrzeje… :-D. To ma szansę obudzić rolników, aby zaprzestali upraw wielohektarowych dla korporacji a zajęli się produkcją żywności dla ludzi, zastanowiliby się czy kogoś trują czy nie, bo konsument przestaje być wtedy anonimowy.

   4. Pando!
    My żyjemy teraz w świecie, w którym wszystko musi być policzone, podlegajace procedurom, i pod kontrolą. Te struktury muszą runąć, bo inaczej się nie da. Ludzie psioczą, ale tylko garstka coś robi wymiernego. Gdyby większość społeczeństwa, choćby i po tysiąc osób w większych miastach, zareagowała w postaci wiecu na próbę wprowadzenia GMO do Polski, skutek myślę, byłby inny niż ten, który teraz mamy. A tak, z garstką nikt się nie liczy i robi swoje. Gdzie są młodzi ludzie, jak w latach 80ych, gdzie idealiści?

  2. @Panda Co robic? Podpisuje wszystkie petycje…protestuje na odleglosc{pracuje we Wloszech},,, dotuje co moge..i na ile mnie stac…Marze o Polsce pieknej ,gdzie zyja ludzie madrzy ,kreatywni ,wyrozumiali,tolerancyjni ,pelni milosci i wyrozumialosci i pragne tam sobie zyc w spokoju i pokoju…Z byt duzo wymagam ? pozdrawiam

   1. BoBo , ja tez mieszkam daleko od Polski .i mam takie same marzenia jak Ty . Dlatego robię co w mojej mocy ( nie tylko pisząc i informując ludzi tu , na ntv ) zeby w Polsce mozna było żyć . Jedzenie jest podstawa bo musimy jeść i od tego co jemy zależy zdrowie i zycie nasze i naszych najbliższych . GMO jest olbrzymim zagrożeniem dla ludzi i środowiska o czym my tu wiemy . Raz uwolnione do środowiska pozostaje w nim .
    Pisze tu z nadzieja ze i inni poprą tych co nie poddają sie i walczą o Polskę wolna od GMO , o to by zastopować sprzedaż polskiej ziemi obcokrajowcom .
    Pytasz co robic . Mamy tylko jedno wyjście : apelować do Polaków o popieranie protestów , podpisywać petycje , nagłaśniać ,. Mozna sie skontaktować z ludźmi z Koalicji i Stowarzyszenia Polska wolna od GMO . Jesli jest mozliwosc to wesprzeć ich finansowo ,. To jest nasza wspólna walka
    Przecież tu na ntv jest nas kilka tys , ludzi , każdy ma znajomych , przyjaciol , rodzine . To by mogło dać kilkadziesiąt tys głosów .

    BoBo , wierze ze Polska bedzie domem mądrych , nieprzekupnych ludzi kierujących sie miłością i dobrem drugiego człowieka . Domem z ktorego będziemy dumni , my Polacy . Pozdrawiam Cie

   2. No to jeszcze musisz poczekać ze 2 dekady TYLKO NIE WE WŁOSZECH bo chyba sama czujesz że te trzęsienia ziemi to nie żarty i za chwile cały ten piękny półwysep pójdzie pod wodę.Następnie kila uderzeń nuklearnych no i może potem nowi ludzie odnowią oblicze tej ziemi,chociaż wątpię hihihihihihi 🙂

   3. Kucyp jesteś OKROPNY! 😀
    Dziewczyny, więcej wiary. Róbmy swoje bez misji mesjanistycznej. Tez apeluję o wsparcie finansowe dla Koalicji i Stowarzyszenia Polska wolna od GMO. Dobrzy ludzie, ciepli, mądrzy a najważniejsze – chce im się coś robić! Brawo!

   4. Jeśli Ludzie tak bardzo kochają handel to jest na to sposób by:

    – Nadal mogli się cieszyć tą motywacją

    – Uczynić Ich obrzydliwie bogatymi 1 grosz wart 10 000 Euro, tym samym złotówkę droższą od złota, aż stanie się BEZCENNA jak Mona-liza ba, jak Budżet wszystkich Państw świata.

    – Sprawić by zębatka w głowie kręciła się w inną stronę.

    – Uczynić tak, by Od Polski cały świat się uczył w zachwycie

    A tym samym:

    – BEZPIECZNIE PRZEPROWADZIĆ ICH PRZEZ OKRES PRZEJŚCIOWY

    A co dalej? Już pisałam, naturalna konsekwencja.

    Wiadomym jest że Ceny od siebie zależą i wzajemnie z siebie wynikają, to więc nie żadna magia. Wystarczy przestać dewaluować a Wasza Praca i motywacja zyska na wartości. Więc Ciąć po woli, nie jednym Ciach jakiego nikt nie ogarnia.
    I wszystkim buzia zacznie się uśmiechać do kochanych pieniążków bogactw o jakich nie śniliście i silnej Polski gdzie cały świat będzie oczka przecierał i nie wierzył co widzi. aż zrozumieją.

    Tadaaa 😛

  3. Zapraszamy DO UDZIAŁU I NAGŁOŚNIENIA wydarzenia pt. „CZY PANI PREMIER WYBIERZE CHLEB OD ROLNIKÓW CZY OD KORPORACJI?”
   KIEDY?: 9 marca (poniedziałek) 2015 roku w godzinach 12:00 13:30

   ZAPROSILIŚMY PANIĄ PREMIER DO UDZIAŁU W DEGUSTACJI CHLEBÓW.

   – Bycie premierzycą to ciężki kawałek chleba. Odmówi wypychając się słomą, że nie zje produktu niewiadomego pochodzenia (insynuując delikatnie ostatni INCYDENT jaki zgotowano Komorowskiemu w Japonii)

   1. Zgotowano? Zatruł się Sake i jedzeniem Ekologicznym jak Ślązak niegdyś świeżym powietrzem nad morzem. 😀

    Nawiasem, Jak mawiała Babcia, mądra kobieta swoją drogą. Chcesz się przekonać z kim masz do czynienia? Wypij z Nim. Jak ktoś ma 2 szare komórki, to wyjdzie słoma z butów, i powie to na co by się nie odważył na trzeźwo a na prawdę jest taki. Zawsze sprawdzało się tak ludzi, poznawało Czy nie Cham po tym choćby jak się zachowuje przy stole, jak sztućce trzyma itd. Tego nie można się nauczyć. Zaznaczam to nawiasem 🙂

Comments are closed.