Nie żyje Lucjan Łągiewka

Nie żyje Lucjan Łągiewka

Już od jakiegoś czasu dochodziły do  redakcji NTV pogłoski o śmierci genialnego wynalazcy i konstruktora Lucjana Łągiewki. Niestety nie udawało się wcześniej potwierdzić tych smutnych informacji. Cały czas mieliśmy nadzieję, że to tylko plotki, a sam Lucjan jakiś czas temu bez rozgłosu opuścił Dolny Śląsk… i odtąd zapadła cisza, a kontakt się urwał.

Do tej pory nie mamy żadnych nowych wiadomości na temat jego śmierci, a także o jej przyczynach. W miarę dopływu kolejnych informacji będziemy o tym powiadamiać na antenie NTV.

Śmierć Lucjana Łągiewki to wielka strata dla środowisk alternatywnej myśli technicznej w Polsce i nie tylko. Ten genialny człowiek potrafił  zaskakiwać nawet utytułowanych znawców i profesorów swoim świeżym spojrzeniem na znane kwestie z dziedziny fizyki i mechaniki ruchów. W kraju z trudem się przebijał ze swoimi rewolucyjnymi pomysłami. Szerszemu ogółowi był zanany jako wynalazca tzw. „zderzaka Łągiewki”.

Dzisiaj 5 maja 2017 r. w okolicznościowym programie o godz. 20.00 przypomnimy jego postać w dokumentalnym filmie pt. „Geniusz z Kowar” zrealizowanym w latach 2003-2004 przez Janusza Zagórskiego i Wojciecha Drewniaka.


23 thoughts on “Nie żyje Lucjan Łągiewka

  1. Bardzo przykra wiadomość… Umarł Człowiek którego wielkość „skubały” po kawałku rożne miernoty „w imieniu Rzeczypospolitej”, w mundurach WP(!) kradnąc, potem tajnymi kanałami w sposób oczywiście kryminalny wywożąc do Eretz Srulsrael a następnie patentując Jego wynalazek. Ciekawe kto teraz, po Jego śmierci, „uwłaszczy się” na wielce tajemniczym tzw. pędniku. Tajemniczym, ponieważ nigdzie nie ma jakichkolwiek materiałów na ten temat, oprócz programu TV sprzed laty gdzie mówi On o wizycie „smutnych panów” z BBN i zakazie prac i publikacji czegokolwiek na ten temat… Opierając się na „osobach dramatu” pt. „Hamulec Łągiewki potajemnie wywieziony do Eretz Srulsrael i w równie dramatyczno-sensacyjnych okolicznościach repatriowany przez Jego syna do Polski” można podejrzewać, że i tajemniczy pędnik jest w tym samym miejscu i służy rozszerzaniu, utrwalaniu wielkości i chwały Narodu Wybranego nad odwiecznymi wrogami podłości, podstępności i chciwości jego…

 1. Moje miasto urodzin Kowary .
  Nigdy nic nie wiedzialam o panu Rutkowskim .

  1. Łągiewce Kalinko ,po prostu „nauka” to banda inaczej kartel do robienia kasy , mieliśmy przykład totalnego bezprawia i matactwa , same wynalazki to znane i stare mechanizmy w jakiś sposób łamiące zasady fizyki nawet nie do końca ale nie podparte wzorami i wyliczeniami co właśnie nauka powinna to zrobić , a doszło do tego że dokonano konfiskaty niemal prymitywnych urządzeń testujących wykonanych za własne pieniądze i czas , tutaj chodzilo o ukrycie idei zastosowania tego jako zderzaka w pojazdach , co by skutecznie zredukowało straty materialne w pojazdach a co najwarzniejsze ochroniło życie tysiecy ludzi i zapobiegło dziesiątek tysiecy kalek powypadkowych , to wszystko to straty społeczne , bo ubezpieczalnie są opłacane przez użytkowników a nadmiar strat i tak w zasadzie musi być rekompensowany np podniesieniem składek .kiedyś był zderzak jako bariera więcej mniej elastyczny duży itp , teraz mamy strefę zgniotu , strefę gdzie pojazd musi się łamać giąć i niszczyć skutecznie bo nowy czeka w salonach , praktycznie zero ochrony zdrowia i życia czlowieka i potężne straty materialne , co pokazują efekty wypadków . podobnie jest z wolną energią , darmową energią podarowaną przez Tesle dla Ludzkości https://www.youtube.com/watch?v=t8pRQLZqvPo https://www.youtube.com/watch?v=Xo3QcNi_Ugs https://www.youtube.com/watch?v=YiI_yxFkDSU KAPANADZE 100 KW 2008.02.27 TMZ Turkey 2 – 4 https://www.youtube.com /watch?v=BplQSNhEmBM

 2. „utytułowanych znawców i profesorów” tytuły ??! to jak Nagrody Jobla dla pasożytów kłamców i manipulatorów .

 3. Wyrazy współczucia dla Rodziny Pana Łągiewki . On już wie wszystko i dzięki temu jest spokojny .

 4. Jak nie macie żadnych informacji na temat jego śmierci, to skąd wiecie, że umarł? Z tego tekstu – poza tytułem – wcale to nie wynika. Jeżeli macie potwierdzenie śmierci to warto napisać, kto potwierdził – czy ktoś z rodziny? Nie trzeba przecież podawać szczegółów, ale warto chyba trochę uwiarygodnić ten tekst.

 5. Sprawa jest prosta.
  Wystarczy zmodyfikować prawa Newtona i dodać pojęcie Ew = energia wewnętrzna.
  Wtedy hamując pojazd można część Ek (energii kinetycznej) zamiast tracić w procesie tarcia – skierować do Ew.
  Zgromadzoną Ew można wykorzystać do dalszego przyśpieszania.
  Podobnie w procesie zderzenia.
  Problemem jest duża ilość energii w krótkim czasie …

  1. „Problemem jest duża ilość energii w krótkim czasie ” dla mechaniki to żaden problem , proces zderzenia jest dynamiczny i wystarczy powielić ilosc odbiorników energii ,podobnie proces hamowania ścisłej wyhamowania zaprzęgnięcie do pracy układu wykonującego prace np sprężarki i oczywiscie oddanie tej energii ciśnienia jako turbo doladowanie albo wspomagający napad pneumatyczny w czasie rozbiegu itp

  1. Przeczytałem treść zawartą w przesłanym przez Ciebie linku. Po pierwsze znów widać antypolski ton GW i osób w nim się wypowiadających o wyraźnym zminimalizowanym pojęciu otaczającego nas świata. Po drugie cytowanie GW moim zdaniem jest tym samym jak cytowanie np. Faktu. Ogólnie widać, że jesteś bardzo ograniczonym człowiekiem o ciasnym umyśle. Wracaj do swojej g..no prawdy i KOD u. Tam usłyszysz prawdy „objawione” dla takich jak ty.

   1. SUGERUJE JAKIES LECZENIE… TO NIE GW TYLKO PRYWATNE OSOBY. TY PEWNIE „ANTYPOLSKI TON” NAWET W KSIAZCE KUCHARSKIEJ WYNAJDZIESZ. I, OCCZYWISCIE, 0 KONKRETOW I ARGUMENTOW…

   2. Robercik. Ty również podałeś ZERO argumentów. Wytłumacz mi skoro to nieprawda, to dlaczego jego teorią i wynalazkami zainteresowało się wojsko ?

   3. „zainteresowało się wojsko ?” pomijając wszystko, konfiskata poprzez wojsko dawała bezkarność i bezapelacyjność ,czyli istna kradzież i bezprawie .

  1. „Po zapoznaniu się z patentami Tesli przestaniesz wierzyć w kłamstwa nauczane w szkołach ” Dokładnie Gaju wszystko jest zakłamane i oszukane 99,9 % a 0,1 % prawdy aby zwieść , naukowe scierwa pasożyty jadą na teoriach i innych „rewelacjach ” Kopernik był masonem „Kopernik” to (nick )pseudonim z loży , ruszył ziemie a wstrzymał umysły , ziemskiego globu jeszcze nikt nie widział mimo ponad 40 tys wystrzelonych satelitów , no i kilku bezcennych retuszowanych malowanych fotek z Photoshopa strzelonych z niskiej orbity odbiorców zaklamania i debilizmu , gdy animacja i komputery będą leprze na pewno będą ładniejsze fotki to jest gwarantowane tradycyjnie .Pozdrowionka Gaju

Comments are closed.