Oblicza Duchowości – 14.03.2013

Zapowiedź programu wieczornego w Obliczach Duchowości – Janusz Zagórski.

Kolejny odcinek z Wandą Wegener.

Materiał zarejestrowany w studiu NTV WARSZAWA. Janusz Zagórski rozmawia z Dominiką Dominiak „Devi” i Agatą Wójt o ich planowanej podróży do źródeł Gangesu (Indie).

Zapis wystąpienia Doroty Krzyżanowskiej na Spotkaniu Wolnych Ludzi w Gdańsku.

W studio Elwira Jarosz (terapeuta duchowy)  i Edyta Borzymowska (coach, doradca duchowy), dwie kobiety, które w rozmowie z Januszem Zagórskim będą mówić o tym jak płeć żeńska wchodzi w przestrzeń publiczną.

Janusz Zagórski rozmawia z Alicją i Tadeuszem Moszyńskim ze wrocławskiego stowarzyszenia BIORAD.

 

19 thoughts on “Oblicza Duchowości – 14.03.2013

 1. Bardzo ciekawe spotkanie pań Elwiry i Edyty. Podoba mi się ich idea. Dziękuję z ten materiał.

 2. kupilem ksiazke Wandy- a nawet dwie!
  polecam,
  ale odnosnie co czwartkowych wejść to mam wrazenie ze co tydzien slysze to samo 🙂

  moze coś inaczej? z innej strony?

  na dluższą mete sluchanie uchachanych (pisze to z sympatią) Pań, które zachwycają się ze w koncu mają wiekszy wplyw na swoje zycie- robi sie lekko niestrawne 🙂

  wejdźcie może głebiej w temat, szanujcie widza i czas.
  ja bym chcial posluchać może o trudnosciach, o przeszkodach w tej pracy. O ograniczeniach,
  moze rowniez skonfrontowałbym to z duchowością czyli poznaniem SIEBIE.
  gdzie konczy sie jedno a zaczyna drugie?? Bo nie oszukujmy się: dzieki wizualizacji mozemy BARDZO WIELE w zyciu zalatwić (sam to robie) ALE
  nie zalatwi to WSZYSTTKIEGO. Brakuje tu głębszych myśli, które Wanda na pewno ma
  ale rzadko o nich mówi.

 3. jedyna uwaga do Pani Wandy
  „zarażanie” jest jakąś sprzecznością idei

  😉

  pzdr

 4. Ja polecam też do innych autorów książek/płyt z zakresu rozwoju duchowego i samodoskonalenia np.P. Leszek Żądło. Mam kilka jego płyt z medytacjami i są na prawdę pomocne. Moim zdaniem, facet odwalił kawał dobrej roboty.
  Możecie też np. zrobić program o SRT, też ciekawa metoda uzdrawiania duchowego. 🙂
  P.Wanda jest bardzo sympatyczna i dużo dobrego zrobiła i robi,ale warto też poszerzać horyzonty duchowe widzów ntv.

 5. Pani Wanda 99% reklamy tych cudownych technik ,a 1% o tym jak formułować myśli które tak pięknie kreują to nasze nowe piękne, cudowne życie .

 6. @ Tomasz
  Mam podobne odczucia, kobitka mocno chciwa na kasę.
  Z jednej strony reklama książki, gdzie są bardzo ogólne zasady dla wszystkich, a z drugiej storny częste podkreślanie tego, że pan X czy Y dostał indywidualną wizualizację/technikę, uszytą na miarę dla niego, czyli przychodźcie owieczki indywidualnie do mnie po techniki specjalne dla was, po co wam jakaś książka.
  Wizualizacja działa, to prawda, ale o tym już od dawna wiadomo. Ameryki p. Wegener nie odkryła.

 7. Bob, nie strasz;))) jeśli już chcesz przepowiadać przyszłość to proponuję świadome i kreatywne jasnowidztwo w miejsce czarnowidztwa:))) Myśl to energia…pomyśl czasami na czym skupiasz swoją uwagę, przecież masz wybór:)))

 8. Pani Wando jestem laikiem i co czwartek czekam na te narzedzia , techniki , ze moze Pani cos sie wymknie z usteczek a tu nic. Pozytywne myslenie jest dobre, Co to znaczy narzedzia? zeszyt i dlugopis? Uchyli Pani rabka tajemnicy?

 9. I kolejny raz reklama warsztatów Pani WW i zero konkretów. Chyba nie na tym ma polegać działalność NTV.

 10. bani 🙂
  Poszczaj rozowe balony i swoje sekrety w nich do Mlecznej Drogi . Oto technika . Dzieci ja moga robic a dorosli tym bardziej 🙂 ,

 11. Jedno mnie bardzo zastanowilo z wypowiedzi wielu ludzi . Mowia czesto o reklamowaniu przez kogos produktow swoich . Ja tego nigdy nie widze , chyba jestem poza swiatem reklam . Musze tez byc bardzo poza TV i innymi wplywami rynku co mnie bardzo cieszy . Lubie szukac w sobie wrtosci . To jest australijskie podejscie do zycia . Jak piszemy resume w Australii to piszemy o sobie same superlatywy .

 12. Kalino, myślę że szukanie wartości to nie jest tylko australijskie podejście do życia. Ja osobiście także w pojawieniu się Pani Wandy Wegener w obszarze, czy na płaszczyźnie NTV nie odbieram jako reklamy do kupowania jej produktów (nawet gdyby potencjalnie tak miało być). Widzę tu przede wszystkim nastawienie na pomaganie drugiej osobie, a najpierw dotarcie do niej, widzę szukanie sposobów, jak dotrzeć do najszerszego grona ludzi, którzy następnie będą mogli sami kierunkować swoje życie, zmieniać je, kształtować pozytywnie. Ktoś czeka na narzędzia? No właśnie ogólne narzędzia są w książce, czyż można podać w telewizji „szczegółowe narzędzia osobiste”, które będą działały te same i takie same dla każdego? Nie sądzę, przecież życie każdego z nas jest inne, doświadczenia mamy różne, nasze osobiste „kosmosy” są inne, inne traumy kształtowały nasz los, więc „klucze osobiste” do pracy nad zmianą też muszą być dopasowane, a to następuje po osobistym kontakcie. Poza tym, jeśli traktujemy pieniądze jako formę energii i myślimy o tym, że musi być równowaga w dawaniu i braniu to jakżesz możemy myśleć, oczekiwać, że wszystko należy się nam za darmo. Z drugiej strony widać, jak bardzo system nas skaził, przeobraził. Wszędzie widzimy wyłącznie marketing i zysk. Ja u Pani Wandy Wegener widzę główne przesłanie: zaangażuj się i zmień to nie jest trudne i niemożliwe, a że czasem jest bardzo trudne? Przeszkody są w nas i na pewno nie chcielibyśmy ich publicznie odkrywać, a często nawet ich sobie nie uświadamiamy. W osobie pani Wandy widzę świeżość, pozytywną energię i zwrócenie nam uwagi na to, że możemy sobie pomóc sami, a nie tak, że chce na mnie zrobić „kasę”.

 13. dlaczego mam wrażenie że słucham jakiś sekciarzy… a klima to syf, musiałbym być idiotą żeby ćwiczyć mózg by kupił ten kit.

 14. @ Alina
  Niestety,zasada może dobra,że skoro coś dajesz – powinieneś wziąć coś w zamian za swą pracę. Ale jeśli ktoś ma głębokie problemy,ogromne niedobory finansowe,nie wie jak ma się zmieniać,jak zmieniać myślenie,jakie kroki podejmować aby zrobić ten pierwszy,zasadniczy do przodu.Nie każdy rodzi się głęboko uduchowiony i wie niejako samoistnie jak tego dokonać,czuje instynktownie.
  „W osobie pani Wandy widzę świeżość, pozytywną energię i zwrócenie nam uwagi na to, że możemy sobie pomóc sami, a nie tak, że chce na mnie zrobić „kasę”.
  Niestety, wszystkie te wspaniałe metody,sposoby,narzędzia mają swoją cenę,dlatego mnie to też się do końca nie podoba.
  Niektórzy potrzebują poprowadzenia „przez rączkę” do celu,potrzebują konkretnej metody,sposobów,nie umieją sobie czegoś „wyobrazić”.Wszyscy trenerzy duchowi niestety nastawieni są na zysk.Jakkolwiek, p.Wanda faktycznie Ameryki nie odkrywa swoimi metodami (zetknęłam się z nimi przy okazji lat 90-tych u Louise Hay),daje telewidzom NTV świeżość i pozytywną energię,to trzeba jej przyznać. Ale jeśli ktoś się zainteresował głębiej fenomenem p.Wandy i wszedł na jej stronę,zobaczył cennik – pewnie nieco się ostudził w swym zapale.
  Niewielu ludzi na nie stać.
  @ Kalina
  Jeśli nie widzisz reklamy produktów w wypowiedziach tych czy innych gości NTV, np. pani Wandy, to rzeczywiście nie widzisz wielu rzeczy.
  I tak, jak pisze Kalina do bani: „puszczaj różowe balony…” jest prostą metodą, łatwą, i zrozumiałą nawet dla dzieci, więc można by od czasu do czasu podać takie proste kroczki dla laików, a nie żądać (chociażby) kilkuset złotych albo nawet tysięcy…

 15. hcanberra
  hej , hej prosze mnie nie atakowac , nie lubie jak sie popelnia bledy na ocenie moich intencji . Zycie jest proste i tak samo proste sa metody jego rozjasninia . Dzieci to wiedza wiec ja sie ucze od dzieci 🙂
  Ja sie nie interesuje metodami samorealizacji wiec jak sie tym nie interesuje to nie interesuje sie tymi , ktorzy sie nimi zajmuje poprostu sa dla mnie neutralni .

 16. Kalina
  A kto Ciebie tutaj atakuje? Fajnie,że wyjaśniasz niuanse, za co dziękuję.
  Pozdrawiam ciepło widzów NTV.

 17. Moi Drodzy,

  przy minimum wysiłku intelektualnego i finansowego, czyli analiza kilku www + zakup kilku książek możecie opracować swoje techniki pracy z umysłem; tak samo możecie zjeść obiad w restauracji za 40 zł i to samo przygotować samemu w domu przez 2,3 godziny wydając na zakupy produktów 10-20 zł…
  niekiedy w domu lepiej samkuje 🙂
  co do reklam – ludzie siebie reklamują i niech to robią, a Wy weryfikujecie

  Wanda powiedziała dużo, jeszcze więcej zostawia sobie i ma do tego prawo jak każdy z nas – to zwyczajnie jej praca; jej ktoś pomógł ale sukces osiągnęła sama zatem i ona nam pomaga ale sukces osobisty to robota indywidualna 🙂

  marzenia o ntv w 100% niekomercyjnym w dzisiejszych czasach jeszcze starego systemu finansowego wymagałyby zebrania miesięcznie minimum kilkanaście tysięcy złotych od widzów – wtedy można robić w miarę profesjonalne serwisy i programy tematyczne
  obecnie trzeba opierać się często na ludziach, którzy coś konkretnego osiągnęli i CHCĄ o tym mówić na NTV

Comments are closed.