Oblicza Duchowości – 14.07.2016

Janusz Zagórski rozmawia z Bo Wahlstrom’em, terapeutą pracy z oddechem ze Szwecji. Odpowiednią techniką oddechową można posłużyć się w celu neutralizacji fizycznych, umysłowych i emocjonalnych bloków i napięć, które powstały w trakcie narodzin i późniejszych doświadczeń.
Rozmowę tłumaczyła Aleksandra Barańska.


Kolejne spotkanie z Elen Elijah na antenie NTV i jej wykład poświęcony relacjom w związkach oraz roli kobiety i mężczyzny.


17 thoughts on “Oblicza Duchowości – 14.07.2016

 1. Elen piekna ideea i interpretacja biblii – sam cwicze to co mowisz 61 lat mam za soba zwiazki z ewami – a z ta jedna od 30 lat nie uregulowane tematy -jestem utopijnym optymista kierujacym sie sercem -mialem przekaz w 1996 r. /ktos -albo cos powiedzialo do mnie „TWOJ OPTYMIZM JEST TWOJ” – / A to co mowisz ze kazdy jest PELNIA -potwierdzam -pragne i ufam ze wkrotce dokona sie to co mowisz to piekne ideee i niech sie tak dokona -tu mysle o calej naszej CYWILIZACJI -dziekuje Elen

 2. Wiesz co Elen, chyba ktoś dobrze namieszał ….. by doznawane cierpienie uznać za coś dobrego; jak masz serce, nie potrzebujesz cierpienia, żeby się rozwijać, nie zgadzam się z tym co mówisz, wiem i doznałam pełni empatii, miłości, ale też złości i bólu; nikt mi nie powie, że bez cierpienia nie mogłam kochać; świat został zaprogramowany przez umysł, tu się zgadzam, a umysł to nie Ojciec -Bóg, tylko program…. nie będę dużo wyjaśniać, na odpowiednich stronach www można się zapoznać z innymi przekazami, doświadczeniami, itd; kto ma serce, jest sercem i działa sercem; tego wszystkim życzę

  1. Jadwiga Zawsze tak myślałam , aż wreszcie tak to jakoś przyszło to do mnie , że aby popłynął prąd , to musi być różnica potencjałów .

  2. Jadziu – nie chodzi o to, że cierpienie jest dobre…..lecz, że to droga według której człowiek wzrasta. Mądrość i doświadczenie….aby poznać i zrozumieć mądrość najpierw trzeba przejść przez doświadczenie. Czy kiedy dziecko uczy się chodzić i przewraca się – to jest to dobre czy złe….Jest to tylko doświadczenie, które prowadzi do nauczenia się jak chodzić, stawiać stopy, pion itd…. Jeśli mamy wrażliwe serca oznacza to, że przeszliśmy pewną drogę, ale nie oznacza jeszcze, że jest ono wolne od programów dualności i dlatego doświadczałaś dalej bólu i cierpienia. Ból i cierpienie skąd się wzięły w Twoim sercu? Zawsze są pozostałością przeszłych wcieleń i najczęściej poczucia winy za jakieś przewiny. A jeśli są one w sercu PROWOKUJĄ , stwarzają na Twojej drodze następne doświadczenie……i kogoś, kto to przyniesie. Problemem jest, że nie zrozumieliśmy czym jest rozwój ……dziecko uczy się jeździć rowerem, przewraca się….to zło czy dobro….a może nauka. Wystarczy uważnie patrzeć na życie , ono wszystko pokazuje. Nie ma w naszym życiu nic, prócz tego, co mamy w swych polach energetycznych i jeśli spotykamy kogoś , kto nam dostarcza doświadczenie , to dla nas informacja, że nasze ciała wysyłają takie zapotrzebowanie. Może kiedyś wyjaśnię to dokładniej w jakimś wykładzie. 🙂

   1. Zaiste tak działamy i nie żadnych paradoksów/sprzeczności w polach energetycznych .Analogie są rezultatem Uniwersalnego Prawa Wszechświata !?

  3. Póki się nie zrozumie paradoksów, póty się błądzi po stronach www i książkach. Paradoks polega na łączeniu a nie dzieleniu. Wszystko jest iluzją na jednym poziomie i nie jest iluzją na innym poziomie. Bez rozumu byłabyś bezrozumna – wiem, ze my kobiety mamy takie tendencje, trzeba to sobie uświadomić i docenić rozum, myślenie – siłę Yang, męski aspekt kosmiczny. Mężczyźni z kolei doceniają emocje, uczucia, materię, formę jako siłę Yin żeński aspekt kosmiczy. Między nimi jest ciągła interakcja, jedno nie istnieje bez drugiego. Ważna jest, jak zwykle, równowaga. Intelekt bez emocji to psychopatia, emocje bez intelektu to neuroza.
   Kto cierpi? Cierpi ego, ograniczona świadomość. Dlaczego cierpi? Bo nie ma wiedzy, bo jest ograniczone do ciała. Jak długo cierpi? Tyle ile trzeba, aby uległo dezintegracji, wtedy świadomość (Duch) wchodzi w pustkę, ciemność i ją rozświetla i to co było piekłem staje się niebem a ego integruje się na wyższym poziomie świadomości…. do następnego razu.. ot paradoks cierpienia ego. Gdy się przejdzie parę pustek to się potem wie, że po każdej burzy wychodzi słońce.. nie szuka się plasterka w postaci rytuałów, afirmacji czy innej duchowej masturbacji, nie szuka sie ucieczki w alkoholu, narkotykach czy innych substancjach psychoaktywnych.. właściwie się czeka na odpowiedź.. i się ją dostaje prędzej czy później. I to jest duchowość, to jest płynięcie .. i działanie pod wpływem nowej świadomości.

   1. A mi ciebie Iza w ogólę nie szkoda bo i czemu mam odczuwać szkodę/zamartwic się kimś kto płynie z nurtem meanstrimowego szamba a dla własnych cielesnych zmysłów ,podniet korzysta z Duchowości!Wiedzy!,,Bzdur wschodu”?
    Nowe nigdy nie zaistnieje w starym chorym zdeprawowanym przez pieniądz umyśle .To tylko tak ułuda którą na wasze i twoje szczęście albo nieszczęście właśnie się koczy!?Twoje teo-ryjki o ciągłości DNA,kompleksach narodowych tudzież dziadach i pradziadach to kompletna sprawdzalna oparta na twardych dowodach bzdura ?udowodniona ,sprawdzalna i potwierdzona w codziennym życiu przez Bruce Liptona wiele lat temu.Dalej…. Wasze emocje,empatia te wszystkie dewiacje psychiczne są sukcesywnie wykorzystywane przez polityków,bankierów,sekty religijne itd Przykład Erdogan jego mistyfikacja puczu!!!!Popatrz ja wy się podniecacie ?/emocjonujecie darzycie empatią przyszłego dyktatora, fanatyka muzułmańskiego! Następny przykład waszej/ twojej ułomności, niedorozwoju psychicznego?Czyż on nie robi tego dla wladzy,pieniedzy,stanowisk dla swoich popleczników.Jaka jest różnica miedzy Hitlerem ,Erdoganem, Putinem a tobą/wami? Czyż nie macie własnych celów? Czyż nie jestescie bezwzględni,osamotnieni,chciwi,zaborczy ze sztuczną empatią,miłością,współczuciem dla osiągnięcia celów?
    Czy samo życie nie jest celem samym w sobie?

    Jedynym celem Człowieka bezwzględnie na jakiej by nie mieszkał planecie jest jego Rozwój Duchowy!

    Thaori

   2. Qcyp No to twoje „ego” dało upust 🙂 Ale czy to „ego” , albo żartobliwie ujmując „oświecone ego 🙂 ” na niszowym Forum NTV – to jest na pewno ta czysta Świadomość poza czasem i przestrzenią ?

  4. po co tyle” bawełny” ? czy nie wystarczy zwykle najzwyklejsze SUMIENIE czy w nim nie zawiera się cały kosmos istnienia, doznań itd .

   1. Medżik sumienie, to takie słowo, szczególnie wyrzuty sumienia, że zastanawiam oi zastanawiałem się, czym w ogóle jest sumienie…? to zmienknczająca, dysfukcyjna, chorobowa, krzywdząca, część Ciebie. z Sumieniem daleko nie zajdziesz z brakiem sumienia nigdzie, z wyrzutami sumienia, tracisz praktycznie wszystko, więc nie wiem czy to sumienie jest takie dobre, skoro robi wyrzuty, to nie miłe, mieć wyrzuty sumienia, a każdy je ma. niestety. trzeba chyba więcej czasu poświęcić swojemu sumieniu, by zrozumieć, że jest to balast. nawet nie wiadome czym jest, przyjeło się, że sumienie jest równe dla wszystkich niby każdy wie czym jest, mama mówi do Ciebie czy Ty masz sumienie? tak znęcać się nad tym biednym kotkiem, a ja go tylko głaszczę, tyle, że on tego nie lubi… ale moje sumienie, sumienie powinno czyste tak się przyjeło, skąd więc wyrzuty? które niszczą Ciebie i wszystko w okół 🙁 masz wyrzuty masz sumienie, inaczej sumienie jest nie potrzebne, a masz wyrzuty, bo chcesz dobrze, bo cierpisz, ale czy po tym poznaje się sumienie? nie powinno tak być… lepiej pogodzić się, że sumienie, to tylko słabość.

   2. Pacuś, sumienie to przepustka do absolutu „z wyrzutami sumienia” to jest coś, bo to świadectwo sumienia przerabiasz to tu i teraz , nie musisz sobie zarezerwować kolejnego wcielenia aby to przerobić robisz to na bieżąco taki kurs dla zaawansowanych .”””masz wyrzuty masz sumienie, inaczej sumienie jest nie potrzebne,””” właśnie wyrzuty to kolizja , znajdziesz inne świadectwo ? że sumienie koryguje Twoje nauczanie Twój stan posiadania? mówi Ci ze nie jesteś cyborgiem biorobotem , mówi Ci że jesteś z górnej półki stworzenia , będąc w takim stanie swiadomosci jak teraz, wyobrażasz sobie brak sumienia? Pozdrowionka Pacuś ! ?

 3. Przypuszczam Elen , że łącząc te oba aspekty w sobie – staniemy się wreszcie jak dzieci – niosące w sobie Świadomość Chrystusową . A przechodząc po Niej jak po moście , wejdziemy wreszcie w wyższe wymiary miłości , błogości i dobrostanu . Miłość Bezwarunkowa jest jedynym kluczem do bram wyższych wymiarów , bo nic co nisko wibruje nie ma tam dostępu . Pozdrawiam Cię serdecznie i przytulam do serca .

Comments are closed.