Oblicza duchowości – 17.05.2012

– relacja z Kraskowa – Krystyna Maciąg

– dokumenty programowe zlotów Harmonia Kosmosu
– Tadeusz Owsianko – moja wiedza o wszechświecie cz. IX

10 thoughts on “Oblicza duchowości – 17.05.2012

 1. Dziękuję za niezależną telewizję i wszystkie Wasze starania.Nie byłam jeszcze na zlocie Harmonii Kosmosu ,ale widziałam nagrania video,może w tym roku dotrę.Mam jednak pewien pomysł i postulat do wykorzystania.Byłam trzy razy w Anglii na międzynarodowym obozie pod namiotami „Pokój porzez Sztukę „czyli tzw „Obóz Jednorożca”gdzie bardzo ważną rolę w spotkaniu się setek ludzi odgrywają jednak wspólne tańce w kręgu z różnych kultur. Chwilami są to nawet trzy ogromne kręgi ludzi.To bardzo proste tańce,może brać udział każdy niezależnie od wieku:dzieci i starsi ludzie.Żadna umiejętność tańca nie jest potrzebna. Proste kroki , ruchy rąk i ciała,tyle ,że biorą udział wszyscy i robią to w kręgu.To niesamicie integruje wszystkich uczestników i daje poczucie jedności. .Czegoś takiego brakuje mi na zlocie.Jest za duży podział na „wykładowców-mówców” i „słuchaczy” .Proponuję zaprosić osoby do prowadzenia takich tańców.We Wrocławiu jest takich b. dużo.Ja mieszkam w Poznaniu i sama nie prowadzę takich tańców,ale mogę ew. kogoś poszukać.Pozdrawiam Dorina

 2. Czyli wróciliśmy do starej wersji wolnej woli. W sumie to wytłumaczenie mnie uspokoiło i utwierdziło w wprowadzaniu kolejnych krokach planu w życie.

 3. Elegancki wykład a samowola to wreszcie dobrane słowo na to co się działo we Wszechświecie

 4. doskonale zgadzam się i potwierdzam ostatni poruszany motyw w kwestii trudnego okresu końcowego…gdzieś już w komentarzach po moich niedzielnych wykładach lub p. Owsianko wspomniałem o TEJ granicy. zakończeniem a jednocześnie początkiem jest wejście do NOWEJ STRUNY, o czym jest mowa w wielu już publikowanych przepowiedniach i przesłaniach. oczywiście nikt nie używa pojęcia Struna oprócz mnie, natomiast charakterystyczną cechą jest pojęcie „Trzech DNI”.
  przeglądając nasze forum natknąłem się na pewne słowa już dawno publikowane dotyczące tego zagadnienia i PRECYZUJĄCE prawidłowe zachowania podczas przejścia do NOWEGO ŚWIATA.
  słowa te znajdują w dziale Poezja.
  http://rozmowy.all.pl/phpbb/viewtopic.php?f=12&t=452&sid=8e9db5b0cdd1393503879cf647529556

  „Czas Zmierzchu

  Nie opuszczaj swej izdebki zanim minie mrok.
  Nie otwieraj drzwi ni okien, nie podawaj dłoni,
  gdy cię proszą, nie uchylaj serca, myśli,
  gdy cię nawołują.
  Oblecz się w zamknięty głaz,
  tam przebywaj, aż wypełni się Czas.
  itd.
  Przetrwaj trzy i pół , obłócz się pokuty stanem,
  itd.
  do słów
  Rozszerz pole duszy swej, swej Istności
  – Światło skieruj w doskonałą Jedność z Bogiem.
  Kto rozpocznie – nie ustanie – aż się stanie. Amen”

 5. Panie Tadeuszu: Dlaczego zapominamy lub też większość zapomina przeżycia i mądrości z poprzedniego życia? Czy nie byłoby lepiej pamiętać swoje dobre i złe strony, aby to poprawić ?? Dlaczego nie wymieniamy tylko powłoki cielesnej na młodszą a uczymy się dalej od punktu, w którym „przerwaliśmy naukę” – tylko jak Syzyf zaczynamy od nowa? To tak jakby uczniowi po podstawowej szkole resetować mózg. To co – ma się uczyć od początku?? – Poadrzwiam

 6. Jaro-cz , kiedyś zadałam sobie podobne pytanie-dlaczego nie pamiętamy poprzednich żyć , że tak się wyrażę ‚na jawie’ ?
  Wydaje mi się, że chodzi tutaj o samo doświadczanie, tylko i wyłącznie, ale to tylko moje przypuszczenia.

  Swego czasu pomyślałam sobie, że to może nie nasze wcielenia oglądamy w pewnych odmiennych stanach, ale życia naszych przodków…oni, to przecież my dzisiaj, tylko nieco zmodyfikowani.
  Jak dotąd nie spotkałam się nigdzie z podobną hipotezą

 7. Czy wiecie, że ten pan z Kraskowa życzy sobie 2zł za litr wody?
  Chyba jest b. uduchowiony finansowo.

Comments are closed.