Oblicza Duchowości – 17.08.2017

Marcin Antoniak w swoim cyklicznym programie tym razem rozważa aspekt małżeństwa bardziej jako związku dwóch dusz niż seksualnej pary, choć kwestia seksu jest też bardzo istotna.


Prelekcja Luczisa, którą wygłosił na XV Harmonii Kosmosu poświęcona była starosłowiańskim rytuałom miłości, zachowania zdrowia i długowieczności. Luczis z humorem poruszał trudne tematy związane z seksem i wzajemnymi relacjami dwóch płci w tym zakresie.


 

60 thoughts on “Oblicza Duchowości – 17.08.2017

 1. Żegnam się z NTV, jestem Chrześcijaninem, a nie jakimś Żydem jak Wy, czy Hinduistą Buddystom zasranym……. mieszkacie w Polsce, jesteście Polakami to trzymajcie się jednej wiary, nieudacznicy, Bóg ja do Was przyszedł, ludzie małej wiary, by Was nawrócić, reszta zależy od Was, chcecie sięgnąć Królestwa Niebieskiego? Polaczki? Już nie będę nauczycielem, zawróccie ze swojej drogi, poszukiwacze przygód, poszukiwacze Boga, wiary i religii, lepsi i gorsi, kłótnie Wasze nie miały końca, niewierzący zasrani!!! to jest Wasza droga do prawdy i Boga? Przyjmijcie Jezusa ponownie, nawróccie się !!!!!!!! Ja nie byłem cząstką Waszej społeczności, jam jest Bóg Prawdziwy, który się począł z Marii Dziewicy. I sięgnęliście szczytów, w Waszych poszukiwaniach innych wierzeń, poznawać świat jest dobrze, ale wiarę powinniście mieć jedną słuszną, jeżeli jest to Hinduizm wierzcie sobie martwi Polacy w Hinduizm, ale zawsze już będziecie skłóceni z sobą, jeżeli Boga słowa, moje, przez te 5 lat do Was nie dotarły, to co innego fałszywych Bogów macie przed sobą!!!!!! i dlatego jesteście niedoskonali, wróccie na wiarę chrześcijańską, porozmawiajcie z Bogiem Jezusem Prawdziwym……. i bądzcie dziecmi Bożymi, aż tutaj musiał przyjść Bóg……………………………………………………………….. niewierni……………………………………………………………………………………………………………………..
  ja Tomek nie zaglądam już tutaj, bo znam swoją drogę…………………………………………………
  uczycie się, ale nie umiecie się uczyć…………………………………………………………………………….
  do Was zostawiam wybór……………………………………………………………………………………………..
  bez grózb, ale spłoniecie w wieczności……………………………………………………………………………
  wasze dusze są uwiązane……………………………………………………………………………………………….
  a Wy…….. wszelakiej maści szukający wrażeń, jesteście oddzieleni od prawdy, którą zesłał Jezus Chrystus…………………………………………………………………………………………………….
  że jedyne zbawienie jest w Nim……………………………………………………………………………………..
  Obudzccie się i nie promujcie tego fałszywego kultu zrobionego dla pieniędzy, przez ludzi małej wiary…………………………………………………………………………………………………………..
  ja straciłem siebie,, ale nie straciłem wiary, że jestem Królestwem……………………………….
  sam musiałem tu zajść, za przyjaznią……………………………………………………………………………
  i nadszarpnełem swojej wiary i reputacji Boga………………………………………………………………
  ale świadomość przyszła dzięki Wam, bo rozumiem teraz więcej Religii, ale to ja jestem religią i drogą…………………………………………………………. to ostatnie słowa………………………..
  mamy na Świecie pełno Religii, tutaj bardzo często były podważane Kościoły……………… i
  religia Chrześcijańska…….. każdy kto miał Chrzest zbłądził………………………………………….
  oddaliście się diabłu, zwodniczemu diabłu……………………………………………………………………
  i zapomnieliście gdzie są Wasze korzenie…………………………………………………………………….
  a Wasze korzenie to być Chrześcijaninem…………………………………………………………………….
  Szukaliście i nie znalezliście, oto przychodzi do Was ten co znalazł, Chrześcijaństwo jest prawdziwe…………. BÓG !

  1. Ukochany Tomusiu, dlaczego w Twych słowach jest tyle pogardy i nienawiści ?
   Zastanawiam się nad przyszłością kościoła katolickiego, który to reprezentujesz. Jak długo ta instytucja jeszcze pociągnie , bo chyba nie za długo jeśli jej zwolennicy zioną nienawiścią do innych Istnień. Może czas już się przebudzić albo przynajmniej udać się do psychiatry.

   1. Może czas już się przebudzić albo przynajmniej udać się do psychiatry.

    Po co mi przebudzenie? Wyjaśnisz?

 2. Małżeństwo z praktycznego (a tylko takie ma zastosowanie. Miłość jest…powinna być.. poza i ponaad instytucjonalizacją) punktu widzenia, z pierwotnego punktu widzenia i założenia, jest kontraktem na wzajemne świadczenie usług seksualnych.
  „Małżeństwo” potrzebuje świadków…którzy potwierdzą ślub, ponieważ para małżeńska jest tak nieprzytomne (emocje, uczucia, hormony) oczarowana sobą ,i tym co się dzieje…że nie jest w stanie sama za siebie wziąć odpowiedzialności za kroki i czyny.
  Drugimi materialnymi powodami małżeństwa (z powodu których zesztą sie ono zazwyczaj prędzej niż pózniej rozpada) jest uszeregowanie przepisów prawnych co do rodzących się dzieci oraz gromadzonego dorobku i jego – z góry o paradoksie przewidzianego – podziału

 3. Tomek i tak jest to jest fakt . Jak mozna miec respekt do oltarza . Ach ciemnota broniona za wiare .
  Nienawisc to ciezko powiedziane Lehita
  Nie znosze zadnej ciemnoty od dziecka bo bylam inaczej wychowywana . Moglam chodzic gdzie chce i moglam byc caly czas w naturze nie bylam w zadnych instytucjach jak zlobki i przedszkola oprocz jezuickich polskich klamliwych szkol . Inni musieli chodzic do kosciola i sluuchac tych banialukow o Bogu , ktory od jednych zabieral a drugim dawal Robil recycling energi boski archont . Duzo ludzi swiadomych widzialo jak energia jest sciagana z pola swiadomosci ludzkiej w miejscach swietobliwej ponurej kazni I jak ktos mial swiadomosc w glowie szeszynce i w tych rewirach to latwo bylo zrobic mind control i ja wdmuchnac do kreowania swojego hierarchical astral .

  1. Kalinka, ja tylko tak sobie mówiłem, wiem, że nikomu nie potrzebne chrześcijaństwo, tylko niektórzy mają to od urodzenia zakorzenione, nie nalezy z tym walczyć, ale zrozumieć, a tutaj tego zrozumienia nie otrzymałem i nie otrzymam, ani nikt inny chrześcijanin nie otrzyma.. czyż nie ??

   1. Bo jaką macie receptę na chorych umysłowo??? a co to dopiero na chorych na chrześcijaństwo………………. żadnej.

 4. Ja nie chodzę do Kościoła, a jestem Chrześcijaninem, wiem, dobrze wiem, ile zła wyrządziło chrześcijaństwo, ale każda religia wyrządziła zła, w każdej jest pełno złych ludzi, i w tym co Wy wyznajcie, chociaż może Wy jesteście dobzi?? to dlaczego jest tyle niezgody między Wami, ja już dostałem Krzyż na Drogę, Psychiatrę, Współczucie… dla moich wierzeń, może to z mojej strony były ostre słowa, ale wiem co mówię, Chrześcijański Bóg, nie instytucja, jest prawdziwa, i na wierze chrześcijańskiej, dostałeś Chrzest, komunie, Bierzmowanie, Ślub i Pogrzeb, w Chrześcijaństwie zła jest kasa, dawanie na tacę, ale pedofilów można znaleść również wśród oświeconych. Pogorszyło mi się, fakt, ale czuję, że Bóg z Chrześcijaństwa, z dziecinnstwa, taki, te wszystkie piekne msze, piosenki, życzliwość ludzi, może rozumiecie Kościół inaczej, ja mówię, o rozmowie z Bogiem, jako wyznaniu Chrześcijańskim, przyznanie się, że jesteśmy chrześcijaninami, każdy otrzymuje imię prawda????? Jest ktoś bez imienia?? ?Taki mamy Świat…….. Pogorszyło mi się, fakt…….. ale najbliżej Boga jestem, gdy mam go w sercu, jako chrzęścijanin, nazwanie Żydkami, było podpuchą, a nazwanie, hindusami zasranymi, nie ma nic obrazliwego, więc nie widzę w moich słowach nienawiści, w przeciwieństwie, do Krzyża na Drogę, gdzie życzy się mi cięzkich losów, na drogę, na pożegnanie, za moją wiarę, lub pójście do Psychiatry, jeszcze lepiej……… jak za wiarę mam iść do Psychiatry, to życzę Wam tego samego 😉 Idzcie Wszyscy do Psychola…. albo się nawróccie, ale Wy nie wiecie co to nawrócenie, macie zatwardziałe umysły, które do nikąt nie prowadzą, słuchałem Was, siebie czasem, i wiem, że do niczego nie dojdziemy, tylko uciekają od nas, jestem z Wami i życzę Wam jak najlepiej, próbuję Was nawrócić, bo wiem, że to jedyna droga „dla Was”, a Wy dajecie mi Krzyż, za co? Za prawdę, tylko przekonuję się dzięki Wam, że mam słuszność. Nie jest idealne Chrześcijaństwo, ale prowadzi na przód, a Wy ciągniecie w dół. Zastanówcie się…. przekonujecie Chrześcijan, pokazujecie ochydne rzeczy, Wy katolicy, ochrzczeni…. nie uciekniecie przed tym, bo taki Bóg jest prawdą, i jest w Was…… może tylko to nie Wasza pora……. na końcu Świata, przyznaje się rację, nie potrzebuję racji teraz, otwieram umysł, tak jak mnie nauczyliście, a serce mówi mi że Pan Bóg jest prawdziwy w Naszych Sercach. Chrześcijański, taki kochany z dziecinnstwa…… ze snów…… Pozdrawiam zagubionych.

  1. Prawda jest taka, że nienawidzicie Chrześcijaństwa, i nienawiść jest w Was a nie chrześcijanach, chociaż nie mogę mówić za Wszystkich, ale nienawiść Chrześcijańska, jest wytłumaczona, przez Boga, ja to rozumiem, śmiejecie się ze starszych babek, że mają nie pokolei, ochydne ciągniecie fiuta, przez księży, czy Wy nie macie godności???? obrażać tak ludzi, zero w Was wybaczenia, najlepiej byscie ściągneli w dół, by dowiedzieć się tej Waszej Prawdy……… gdybyście dostali milion złotych teraz, zapomnieliście by o dotychczasowym życiu, wierze, jesteście już kupieni……… a na końcu świata wasze serca ratowały by siebie, zamiast zgwałcone przez pedofila księdza dziecko. Księdza Hinduisty, czy tam jak on się nazywa…………………… nie wiem dużo rzeczy. to prawda. ale rozrózniam pustkę, która tutaj jest, od pełności Wiary.

   1. Wystarczyło by tylko się przyznać, że robicie to Wszystko w czyjeś imię, najlpeije Jezusa, Chrześcijańskiego. to miało by sens, a tak nikt Was nie słucha, może w wielu rzeczach macie rację, sam w tym trwałem….. ale poczujcie wasze serca, dokąd one prwadzą?? nie mi to oceniać, ale poszukujecie jakiś prawd, często, odległych w czasie i prawdzie, a tak naprawdę prawda jest tuż obok, to Bóg, zmówcie Ojcze Nasz, w zaciszu, wsłuchujcie sie w każde słowo, to jak pierwsze zakochanie……

   2. Dla innych bo staram się zrozumieć wszystkich czytających, może nienawiść widzieliście, w tym, że spłoniecie w piekle, to tylko przestroga, głoszona przez Boga we mnie, a to, że odchodzę z Ntv, może oburzyło wiem, jak oburzyć. Po prostu. Troche pokazało się tam moje zniecierpliwienie, zniesmaczenie, obrażanie przez Chrześcijan swojej wiary, to Bóg Was wybrał Chrześcijanami, każdy kto próbuje podważać tę wiarę, a urodził się jako Chrześcijanin jest w błędzie, a jak urodził się jako człowiek, to nie podważajcie słowa Boga ! Bo podpisałem się tym jako Bóg ! Niewierni……….

   3. Poza tym Wszystkim co piszę, nie wiem nic o Chrześcijaństwie, wyleciało mi z głowy, chciałem sobie po prostu popisać…. ale chyba zaczne w nie wierzyć…… w dupie mam to Wszystko ! Pisałem co czuję, jak zawsze, i w tej kwestii było kilka rzeczy do sprawdzenia, osobiscie w moim życiu, tak samo jak nazwanie Was niewiernymi było sprawdzeniem słów z Biblii, że kto nazywa innych niewiernymi sam nie osiągnie zbawienia czy cóś…. wszystko to to gra………… cały świat to gra. Odpowiedzialny za swoje czyny nie jestem, bo jestem ubezwłasnowolniony. Lata mi wszystko. Nie chciałem nikogo obrazić, to była chwila. Ale czasem chwila zamienia się w wieczność, szukam czegoś z dziecinnstwa, by dowiedzieć się w jakim czasie jestem i tkwię. Dużo jak nie wszystko co piszę ma się do czasu. W dupie mam Całe Chrześcijanstwo, Duchowość, Wierzenia, swoje i innych……. mam to w dupie ! Ale nie podobał mi się ten ksiądz co ciągnął co póścił Majestic, i prosiłęm też o majestica imię, i mi nie podał, wkurzyłem się, bo wciąż o tym myślę, przecież to tylko imię prawda?????????? jak mam myśleć o kimś bez imienia??????? i tak Wy macie we wszystkim rację, nie patrzcie na mnie.. nigdy nie patrzcie na mnie !!!! Nigdy !!!!! Tylko na siebie…. jak ja… zapatrzony w siebie, a byłem kiedys w Was zapatrzony, tylko, że zuepłnie wszystko tutaj się pokickało… ja bynajmniej nie mam sił, dlatego odchodzę, aha, to że odchodzę, chciałem tylko napisać, a że napisałem w taki sposób jaki był, to już wola kogoś innego…… ja muszę odejść, bo się gubię, i jeszcze serio bedzie mi potrzebny ten psychol. hm… w dupie mam wszystko, wiedziałem ze tak wyjdzie…… mówiłem kiedyś, że mój błąd, będzie miał brzmienie….. i to może nie był błąd, bo chciałem sprawdzić jak zwykle ilu nas jest i jakich !!!!! i gdzie jesteśmy, po prostu……. nie wycofuję się nigdy ze swoich słów, może to była refleksja na temat mojej wiary….. i sprawdzenie na czym stoję….. widzę, że nikt nie miał by nic przeciwko gdybym odszedł, więc odchodzę, se……… PAPA :*

   4. A To że Bóg mówi przeze mnie to nieprawda, Boga nie ma. A przeze mnie mówi Schizofrenia. Jak tu nie kochać Schiofrenii skoro zawsze ma rację.? a Wy oburzacie się, na słowa czubka… Haha śmiech na sali… ile jeszcze miałbym Wam wkładać do głowy, zanim pojmiecie, że to Wy jesteście Królami. a ja trupem. w nic już nie wierzę. w żadnego człowieka tym bardziej. Bo i po co jak same trupy. O kutwa. nigdy już nikomu nic nie powiem w imieniu Boga, bo to jest żałosne w ogóle do nikogo pierwszy się nigdy nie odezwę. taka wola schizola. dobranoc życzliwi. i dobranoc nie życzliwi. nareszcie koniec tej drogi. 😀

 5. przez ostatnie kilka dni spróbowałem chrześcijaństwa, nie udało się, teraz pocałujcie mnie w 4 litery. Wyszło na Wasze……… hmmmm, odpowiadać będę przed…………….. ch… wie kim… nie ma nikogo w okół mnie, nie ma tego zasranego Boga, a poszukiwania jego, są nadaremne, bo zawsze się znajdzie jakiś cymbał, czy cymbałka, która nie uwierzy w jego istnienie……. dlatego wycofuję się po raz pierwszy ze swoich słów z tej stronki, ale wara, do mnie się przybliżać, nie chcieliście bliskości, zajęci sprawami wyższej WAGI to teraz i ja nie potrzebuję już bliskości, dlatego nic już z siebie nie dam……… nigdy i na zawsze……

  ŻEGNAM

  Piszcie co chcecie…….

  1. ja nie mam zamiaru oglądać w internecie ciągnących loda księży !!!!!!!!!!! Jesteście popierdole ..

   1. co nie zmienia faktu, że zupełnie jak ja, ale ja się potrafię do tego przyznać. Państwo Idealni…. Dalej zbluzgajcie mnie, bo tak naprawdę to Wy mnie wykończyliście, że zupełnie siebie nie znam, a to że szukałem Boga, stało się teraz, czym????? winą !!! Fuck You. czy to zle że szukałem go w chrześcijaństwie, dziecinstwie? zle pewnie że zle, dla Was wszystko jest złe !!! Jak wspomniałem Fuck You… angielski też znam.

 6. Domyślam się komentarzy nie będą przychylne, ciekawe czy znowu się nie pomylę…. przeczytam i spływam. Zobaczę jakie zrozumienie macie dla mnie i tego co piszę… ciekawe czy ktoś mnie tak naprawdę zna, oceniliście mnie jako chrześcijanina, śmieszne, jakby te milion słów przez te 5 lat nie miały znaczenia, a liczy się tylko ten post, szukaliście zwady, szukaliście słabości, krzyż na drogę, dobre !!!!!!!!!!!!!!!!! Więc pójdę z tym krzyżem z dala od Was……. skoro nic nigdy i nikt nie uczył się z tego co piszę, zepchneliście mnie na samo dno, dziś będzie potwierdzenie…… już czekam…..

  1. A jak nikt nie odpisze, znaczy, że ntv się skończyło, i tylko wiać stąd….. 🙂

 7. Już zioniecie do mnie nienawiścią w waszych sercach? za to co pisałem? czy dopiero jutro 😀 😀 😀 Dobranoc, sory, ale muszę być twardy w tym co piszę już….. dlatego cokolwiek będzie się działo, do 2020 roku tylko jestem tutaj gościem….. a potem zobaczę czy się odezwać, poznam każde Wasze drgnienie, tak jak Wy którzy się nieodzywają, poznawali moje, bójcie się, albo badzccie spokojni, bo ja Was nie skrzywdzę, tak jak niektórzy próbują mnie ! Krzyz na drogę, nie mogę tego przeżyć………. strasznie to miłe….. ja pisałem do Wszyskich, więc słowa, oburzenia moje, można wytłumaczyć, a ten koleś napisał wprost do mnie Krzyż na Drogę, hej !!! Biorę ten Krzyż !!!+! i już dzwigam…. nie poznacie nic już ode mnie bo za 3 lata jak wrócę nawet mnie nie poznacie, że to ja,. !! nie mam do nikogo pretensji, jesteśmy jacy jesteśmy……… Oceniajcie…. ale pozytywnie, ciekawe czy ktoś się nauczył………. TO NARKA 🙂 …

  1. ..ni ma nic słodszego,..nic lepszego niż własny krzyż,..ten kto przyjmuje własny krzyż daje sobie okazję by powstać z niego,..ale som tacy co lubieją brać cudze krzyż na swoje plecki by je sobie nimi połamć,..som tacy, które nie wezmom nigdy swego bo już som prze’konani, że to je be ,.. że to je nie’godne..lucio umnie śifiecić , …przyśficać tak sfym śifiatlem, by nim ośficeni sami ssiem konali..

 8. http://niezaleznatelewizja.pl/oblicza-duchowosci-10-08-2017/#comment-110786

  człek, nie tylko wiek jest ulepiony z ducha i cały jest święty. a jego chwała nie wymaga żadnego wyodrębnienia tego co w nim jest nieczyste bo cały jest czysty m tchnieniem, jak wiatr wieje i przenika wszystko bez dysonansu… lekko

  ma płuca, może oddychać, ma żołądek i ma jelita może karmić się duchem, ale sam z natury jest nie tylko komunią a ukoronowaniem ducha, gdy to nie tylko wie i nie tylko rozumie lecz jest czuciem nie tylko ma pokarm o jakim nie wie nikt inny ale jest tchnieniem źródłem i życiem w radosnym darze, darmo gdzie całe stworzenie biegnie radośnie by mu służyć najpiękniej jak tylko potrafi…

  NIE! wynośle, wynoślnym i znojnym, oni sami się wynieśli i sami się odcięli jak te zosie samosie w swojej duchocie, że niby w samorozwoju, że lepiej i wyżej… ach nawet opisywać mi się tego nie godzi jak bluźnią sobie i duchowi, aż zrozumieją i nie tylko zrozumieją ale to poczują że są dobrzy, a nawet bardzo dobrzy i są czyści a nawet święci i czytaj od początku i nie czytaj już nie 🙂

  lepiej mi się nie udało tego opisać 🙂

  1. …”człek, nie tylko wiek jest ulepiony z ducha i cały jest święty. a jego chwała nie wymaga żadnego wyodrębnienia tego co w nim jest nieczyste bo cały jest czysty m tchnieniem, jak wiatr wieje i przenika wszystko bez dysonansu… lekko”

   …ja, se..ale cóż ma począć ten co nie tylko wie, ale je cały prze’konany, przedoświadczonry, że je inaczej,..kto go odkona,..nikt, bo nie ma takiego prócz samego samego skonanego, kto mógłby zbawić go od niego samego,.. kto mógłby powstrzymać jego konanie…

   1. … kto ma, temu będzie dodane,.. kto nie ma , temu będzie zabrane,.. prawa królewstwa,.. już nie powiem jakiego, by nie drażnić tych już zaprzedanych luciowi,..tych skonanych dla lucia, czy skonanych luciostwem…

   2. no tak to już je, że siebie nikt tak na prawdę nie oszuka, jak nie o szuka siebie.. dasz wiarę 😉 ..

   3. ..ja, wiara to pewność zaistnienia tego, .. czego się spodziewamy,… mało jest współcześnie ludziów, którzy umieją wzbudzić w sobie tego typu pewność, .a jest to niemożliwe, gdy ludź bawi się trójpodział,.. i swoje niby nieświadomości szczególnie tę NAD , w mniejszym stopniu Pod, oddał w zarządzanie demonom,.. tuterazowi ludźie som tak głupie , że nie wiedzom co se sfom nieświadomom głupotom czyniom…
    ..je też inna pewność, ….pewność, na każdym poziomie człeka…z tą nie większych ma kłopotów, dopóki jakiś głupi czy tylko moc ogłupiony ludź, …a tuteraz każdego dnia głupców przybywa i to na pęczki, …pozwoli sobie zasiać w sobie jakieś wąty do tego czego jeszcze przed sekundą był pewny,.. je gorzej, co się ostatnio zdarza nagminnie gdy se pozwoli w sobie zasiać absurdalne wąty, cit’aj absurdy . .absurd, to mina z wieloma zapalnikami,.. np. taką groźną miną założoną ostatnio na ludziów, jest niby naukowo potwierdzona kompletnie nierealna superpozycja stanów rzeczy, którą odsuperpozcjonowuje z niej w realny i rzeczywisty stan rzeczy obserwator, niezależnie czy głupi czy niegłupi.. tych pierwszych je więcej,..a to je głupota do sześcianu i to realnego fizcznego sześcianu, a nie tylko jakiegoś nijuejdżowego sześcianu, 3D,….ćili, tczi’dio’djupy … tę minę łatwo łykają wszelkiej maści niedowartościowańcy, bo mogę se siebie pozować jako bogi,.. niewolnicy głupoty,.. że nie wspomnę, o drugiej nie mnie groźnej i ostatnio mocno modnej, płaskoziemnej, skutkującej nie tylko spłaszczeniem mózgu ale spustoszeniem umysłu..
    ..ale i z tą drugą pewnością na każdym poziomie ludzia, jest pewne niebezpieczeństwo, szczególnie, głupi i nierozsądny ludź jakiś absurd niezgodny z rzeczywistością wziął za pewnik, … taki na wieki wieków je zgubiony,.. bo sam se racjonalizuje i hoduje absurd rozrastający się i namnażające w nim w kolejne absurdy oraz sam chroni absurdy przed wyplenieniem.. a szkoda..

   4. ..więc se, .. nie dam wiary,.. nie będę maczał swych palców w tej narastającej lawinowo głupocie,.. zbyt dbam o siebie, by się dać wkręcić w głupoty stada,…

   5. 😀 hahaha nie powiem uff, bo pewna byłam że dobrze rozpoznasz co mam na myśli w drugim przebiegu i jak ja nie dasz wiary, choć jak piszesz, łatwo się zawęzić i wpędzić w zaklęte samonapędzające się koło, tracąc nie tylko całą już wiarę a i siebie czyniąc niewolnikiem…

    pewnie ktoś zapyta-ł by gdyby choć chciał zrozumieć. co ma piernik do wiatraka? jak ma się płaska ziemia do świadomości, myśli i jaźni? otóż właśnie to, a to wynika z konstrukcji naszej świadomości gdzie jeśli zafałszujemy czy zawęzimy wszystko to to wszystko jest naszym odbiciem i tym samym jak byśmy nasz potencjał i świadomość potraktowali siekierą tak by z całego drewna świata została mniej niż drzazga, a kto wziął sekwojowe lasy? ten komu damy władze nad własną wiarą…

    jakoś nie mam weny na odpisanie, ale jest jak jest 🙂

   6. naszym odbiciem, to nie jest precyzyjne stwierdzenie, w sumie też jesteśmy w tym i tym… zresztą mniejsza o to kto wie ten wie, a kto sobie z tego zrobi superpozycje strun jego strata, nie-wola i rozbicie 😉

   7. ja vv, ..
    „..je też inna pewność, ….pewność, na każdym poziomie człeka…z tą nie większych ma kłopotów, dopóki jakiś głupi czy tylko moc ogłupiony ludź, …a tuteraz każdego dnia głupców przybywa i to na pęczki, …pozwoli sobie zasiać w sobie jakieś wąty do tego czego jeszcze przed sekundą był pewny,.. je gorzej, co się ostatnio zdarza nagminnie gdy se pozwoli w sobie zasiać absurdalne wąty, cit’aj absurdy .”

    . . .

   8. a ściślej

    ja vv, ….je też inna pewność, ….pewność, na każdym poziomie człeka…z tą nie większych ma kłopotów, dopóki jakiś głupi czy tylko moc ogłupiony ludź, …a tuteraz każdego dnia głupców przybywa i to na pęczki, …pozwoli sobie zasiać w sobie jakieś wąty do tego czego jeszcze przed sekundą był pewny,.. je gorzej, co się ostatnio zdarza nagminnie gdy se pozwoli w sobie zasiać absurdalne wąty, cit’aj absurdy .. . .

   9. ..AAA… zapętlę http://niezaleznatelewizja.pl/oblicza-duchowosci-17-08-2017/comment-page-1/#comment-110845

    i co z tego że mnie pocieszasz co do pudła z rezonansem. O widzę brak, wiary zazdrość u siebie, chęć z a wierzenia, to coś nowego. mega duszek jaki poprzysiągł sobie że będzie chadzać gdzie chce, no co za głupoty wypisuje? zgoda, nie ma nic innego .. .. po kraj światów, kto ma temu będzie dodane ile tylko zdoła udźwignąć

    taki dyle bat, tfu byle mat … zacznę chyba pisywać „” swoje bajki, notabene przecież potrafię. i! co z tego? .. bo to pierwszy raz?

    vv, proszę zrozum jeśli chcesz, że się wytłumaczę. sam wiesz 🙂

   10. „O widzę brak, wiary zazdrość u siebie, chęć z a wierzenia”

    …widzieć, słyszeć, czuć… postrzegać to już bardzo dużo,.. podziękuj sobie,..tera tylko trza wybrać co się chce zadecydować i z ufnością oczekiwać pożądanych rezultatów,.. a że niektóre przyjdą za dzień, niektóre z miesiąc , a niektóre za lata,.. to kwestia naszych zabaw z czasem i przestrzenią.. stąd niekiedy należy sobie przypominać co chcemy,..szczególnie wówczas gdy często czegoś tylko na chwilę chcemy i nawet nie oczekujemy rezultatów,.. czy też, co je gorsze już od zarania chcenia nie ufamy że je możemy otrzymać lub że nie jesteśmy god’ni ich otrzymać…..

   11. .. wówczas bez sensu jest chcieć,..bo takie nieufne chcenie tylko szkodzi,..a przynajmniej uczciwie byłoby dla siebie samego na jakiś czas zrezygnować z chceń..

   12. ta uczciwość wobec siebie, dobrze rozpoznana i przyjrzana się sobie uczciwość to moim zdaniem jest fundamentalna kwestia

    właśnie o to chodzi że siebie tylko można próbować oszukać, wyprzeć, a tym samym podzielić, jak wypisz wymaluj w kwestii ego i naszych prawdziwych przekonań, pragnień też a co i potrzeb

    wiele na temat chciejstw napisano i książek pod tytułem jak oszukać siebie, haa albo nawet i nie oszukać tylko troszkę obejść hee nazywają to firma-cja-mi i było by może i nawet ok choć nie wyjaśnia to niczego (bo po co) ani nigdzie nie słyszałam by być ze sobą dogłębnie szczerym, za trudne nie 😉

    i dziwota że ksiądz swoje i pop swoje a człowiek chce to co powiedzieli że mu brakuje, czyli na przykład platformy do sześcianu

    pewnie że czasem i bardziej lepiej założyć sobie locka kiedy się nie wie czego chce, albo co gorsza chce się nawet i koniec końców sprawiedliwości jakiejś, czy czego tam bądz

    ja na przykład mam niezły rozstrzał, szczerze pragnę wiedzieć siebie w lesie jedzącą korzonki i mającą wyjebane na cały ten grajdół albo nawet wiem że już już zdechnę i czeka mnie wszystko co jestem w stanie wykreować złego i dzieje się jak i również jestem ponad to a i ponad wszystko i wiem że mogę wszystko, wezmę tylko troszkę żeby to przetrwać bez większych ekscesów i kataklizmów bo w końcu, to wszystko jest moje…

    czy może być bardziej pokręconie. tysiąc lat przytulania już trwa, a ja zdolna jestem i lubię skracać drogi i prostować czasy 😉

    to znaczy też że czuje, czuje twój żar i nasz wiatr i wcale nie znaczy że jest mi to obojętne. dziękuję nie tylko za to że jesteś…

   13. nie Będę się żalić, ale prosty przykład, trzeba zrobić porządek z tymi bez czapki i z tymi z czapką na bikier i z tymi na skos. nie ważne gdzie i kiedy, nieuświadomiony sobie imperatyw zawsze pokaże iż zrobi na przykładzie se… zawsze i wszędzie, pierwsza se oberwie, że oni nie nie, to tylko dla przykładu. aaa jak dla przykładu to ok bo jakiś jełop nie zrozumiał haaa i weś tu żyj. gdybyś podał maila, odezwały by się grupy wsparcia pod tytułem klątwa na se, dobrze wiesz i dla tego mnie wspierasz jako jedyny i …

   14. ktoś powie bo se. nie nie nie! tak było zawsze, bo jak aniołek, bo za młoda, bo jakaś taka, bo inna, bo bo bo i wszystko to odwrotnie. żadne bo se, tak było zawsze. a może se jest jaka jest, lub bywa jaka bywa przez to? i to też nie ma żadnego dla nikogo znaczenia, dowalić se.. a czemu? no bo jakieś bo musi się znaleźć. jak mówią chcesz uderzyć psa? kij się znajdzie. bo w czapce, bo bez czapki. stwierdzam tylko fakt.

   15. „bo zawsze i wszędzie, pierwsza se oberwie, że oni nie nie, ..”

    …a fe se,..takim dobrym przyjacielem, takim dobrym rodzicem,.. takim dobrym bogiem , dla siebie jesteś,… fe,.. oni zawsze oberwą i będą obrywać,..siedmiokrotnie pomnożone ich sk.syństwo , sk.córstwo jakie w kierunku do ciebie wysłali , czy wysyłają, wówczas gdy ty będziesz dobra dla siebie,.. gdy ty będziesz god’na, gdy będziesz przyjacielem sobie, lepiej dobrym bogiem dla siebie… te demony trza gnać, ..trza prosto i jasno zabijać,… nie ich, azabijać w nich ich sk.syństwo, sk.córstwo,.. bo bez luciowego ich sk.syństwa czy sk.córstwa.. to już tylko zalęknieni, spanikowani tchórze,.. bojażliwe odlecieńcy, pustaki i impotenty na każdym poziomie, tacy jakimi są bez świętoj.bliwych. skórek, piórek, tasiemek, łańcuchów czy czapek.. gdy wyabijesz w nich ich sk.syństewo czy sk.córstwo,.. ich wysokowibracyjne i wysokoprzeduchowe odleceństwo, pustactwo i impotectwo zacznie i będzie znowu ich kąsać i żerać,..i wówczas nic nie musisz robić,.. by sczeżli na wieki, jeżeli nie obudzą się, nie porzucą luciostwa i nie powrócą do swojej god’ności.. chociaż dla tych co odrzucili i porzucili boga dal luciostwa ich god’ność, boskość, bożość, ..jest niedostępna…śa nie’godni , są nieboscy, są nieboży,.. każda ich ścieżka będzie krzywa i ciemna i będą na niej upadć,..nie pomogą żadne ‚a’firm’acje, wysokie wibracje, przewysokie i przejasne duchy, .. 4,5,6…12, 13,.. wymiary czy hel’lisy,.. wszystko to tylko ich większe piekło, wiekszy hel, większe de dio djupy…

   16. tak vv, a fe aż wstyd i jak w scenie z avatara, one nie musiały ginąć twoja wina. tak se jest śmieszna dopóki nie podniesie wzroku a wtedy każde kolano mdleje i nie ma tarapatów jakich by se z lekkością nie zwaliła po stokroć na ich głowy choć walczyć nie musi ale w każdej chwili może też podnieść głowę i pójść po swoje co by to nie było i gdzie by nie było. takie dobra dzieciaki, pobawiliście się sterem, teraz ja chwycę wszystkie stery i wszystkie linki w moim, dobrym a nawet wspaniałym świecie

    zaczynam dostrzegać synchronię bycia swoją boginią z dobrym światem w jakim nie trzeba jak zosia samosia coś osiągać, a następnie tracić energię na utrzymanie tego stąd moje dotychczasowe jak mniemam lenistwo? gdzie przecież wrogi świat nic dobrego mi sam nie zaoferuje czego sama sobie nie wezmę. ale to właśnie jest absurdalna bzdura oni nie musieli ginąć i tak starają się jak mogą by dać mi wszystko czego a fe pragnę, wystarczy życzyć sobie dobrze, i nie tylko nie będę musiała sobie brać, ale dostanę wszystko co dobre i dostanę tego więcej bez konieczności wydatkowania energii na utrzymanie tego bo to już było, by samo w sobie sprzeczne

    przecież to mój świat, więc w czym problem? oni nie musieli ginąć. głupie miłosierdzie a fe, ono jest sprzeczne ileż można się w końcu nad sobą litować i taić przed sobą to – wszystko..

   17. rozumiesz nie chcąc wziąć kija bo mi ich szkoda, a fe. to twoja wina se, jak dbasz o swój świat? nad sobą się litujesz. rozumiesz to było by sprzeczne rozumowanie. bo we własnym świecie nawet kij mi nie potrzebny i wszystko to co w czapce i bez czapki …

 9. nasz towarzysz i huczny pomocnik pragnie aprobaty w pełnym słońcu za dnia oświetlając swoją mroczną stronę, tak bardzo pragnie że gotów jest w pełnym słońcu je przyćmić…

   1. ..ja,.. tutelazowa weniuś, niewaźnie czi zahodńia czi jutśeńka ma juś moćną śfieciońciom moć…

 10. Majestic poniewaz tam piszesz mam pytanie .
  Czy tamta strone zablokowali tylko dla mnie ? , Przy moim mail jest takie cos ,Email (will not be published) (required)
  Nie moglam wyslac na forum nic co napisalam . Bardzo ciekawe ?
  Kto ten Monitor Polski ma?
  I czy jest to jakis katolicki malkontent , ktory jak zwykle wszystkie alternatywa jest totalnie jednostronny i tak naprawde boi sie prawdy .
  Juz mam dosyc z tym calym zaklamaniem.

Comments are closed.