Oblicza Duchowości – 23.04.2015

Krystyna Maciąg rozmawia z Miriam Lundgren, organizatorką spotkań z Janem od Boga w Brazylii.


W studio Anna Burakowska z wydawnictwa Nameya oraz organizatorzy wizyty Ramaathisa-Mama w Polsce Janusz Zagórski i Dominika Dominiak. Pani Ania jest wydawcą polskiej edycji książek Ramaathisa-Mama i dzięki niej mogły one trafić do rąk czytelników. Potem naturalna rzeczą była pierwsza wizyta Ramaathisa-Mama w Polsce. Rozmowa w studio oscyluje wokół postaci Ramaathisa, jego channelingów i wiedzy jaka z nich wynika.


Rozmowa Janusza Zagórskiego z Joanną Wieczorek i Piotrem Tomaszewskim o treningu ciała i umysłu czyli coachingu.

117 thoughts on “Oblicza Duchowości – 23.04.2015

  1. @anonim Ktoś kiedyś powiedział , że polityka i religie , skłócają ludzi . Jak sądzisz , czy się mylił ?

  2. @anonim Jeżeli tak sie stanie i przyjadą oni do nas , bo tak to zostanie odgórnie zadecydowane i nie będzie odwołania , czyli stanie się faktem – to czy będzie lepiej , jeżeli ich natychmiast wszystkich znienawidzimy , odizolujemy a nawet wymordujemy ? Czy też może raczej , powoli sprawimy , że aklimatyzując się w nowym otoczeniu , wrosną w naszą rzeczywistość i staną się powoli , tacy jak my ? Nikt nie rodzi się złym człowiekiem , ale mnogość religii i ich walka o prymat, sprawiła , że walczący o ten prymat ,walczący z odmiennością innych , stali się z czasem , ludżmi okrutnymi . Czy tym samym , nie powielimy tego schematu postępowania ? A czy ja się cieszę z tego powodu , że oni tu przyjadą , to już jest zupełnie inna sprawa . To my sami , danej sytuacji , danemu zdarzeniu , nadajemy znaczenie dobra lub zła , jednak należy zdać sobie sprawę z tego , że jak zaczniemy się wzajemnie nienawidzieć , to tej nienawiści i temu wszystkim co z nią związane , już nigdy nie będzie końca .

 1. UKRAIŃSKIE PIRAMIDY !!!!!!! WOJNA NA UKRAINIE
  https://www.youtube.com/watch?v=0odvAyLpLXw
  napisy i lektor pl

  Zawsze jak coś wykopią archeolodzy to są tego przykre skutki. Jakiś czas temu wykopali ciało w Rosji za Uralem, szamani mówili że to wysoko postawiona istota (księżniczka czy królowa). Teraz są tam różne powodzie, pożary lasów itp.
  Na Ukrainie też coś wykopali i żydzi wiedzą, cały ten konflikt wewnątrz Ukrainy to nie tylko materia doczesna ale także problemy duchowe. Możliwe że kogoś obudzili, a artefakty z wykopalisk trzymają odpowiednie władze. Nie bez przyczyny jest znak żydowskiej masonerii Illuminati na nowej hrywnie. Musieli coś wykopać…

 2. To dołążę do tego wszystkiego troche mojej naturalnej Ziemszczyzny,
  A teraz dla tych którzy marzą o przenikaniu przez Ściany, o teleportacji, o podrużowaniu w całym Kosmosie, zabierajac lub niezabierajac swojego Ciała, Kochani, Jestem fizyczna, bo taki był zamysł o Mie Mój własny, Rozpoczynam uaktywniac dalsze swoje w swojej gęstości, tej Cudnej I naturalnej pokłady Stwórcy, Który wpierw zajmie sie Soba , ponieważ Kobietą Jestem, pomoge zbudować Dom dla Stwórcy , który ZYWY I PRAWDZIWY, Stanie obok, Dom z naturalnych materiałów, Podziękuję drzewu, że oddało mi Siebie, abym wdychała Jego zapach gdy odpoczywać będę, podziękuje glinie, że posłużyła za Piec dla Mnie , w którym wypiekać Chleb będę dla mojej prawdziwej Ziemskiej rodziny, gdy Siebie w Sobie odnajdzie, podziekuję jeszcze raz drzewu, które oddało mi Siebie, na zrobienie przez Ziemskiego Stwórce stołu do kuchni, na Którym dzban świeżej wody, chleb upieczony w domu z zieren zbóż , którym też podziekowałam, Przy którym w śmiechu I radości cała moja Ziemska rodzina zebrana, Podziękuje wreszcie Tej , która to wszystko z Siebie zrodziła, I Temu , który Jej poród zasilił, Ziemi I Słońcu, jego promieniom, Podziękuje Ziołom , które powiazałam w pęczki, I które swym zapachem, przenikaja cały dom mój, I ile jeszcze mam tych podziękowań I tak się cieszę , że Jestem Świadoma , komu mam dziekować, I że Jest wokół mnie tyle braci I sióstr, którzy wspierają mnie , za zwykłe dziękuje , I czy takie zwykłe jest to podziękowanie, To cały wdzięczności rytuał, Który promieniuje najcudowniejszą Mocą Bożej Prostoty, Świadomej I żywej w tak wielu róznych swoich przejawieniach, Cała moja Myśl która byłam Jest ze mna już moją macierza, w Przestrzeni, złożonej z Cudnej ŻYWEJ ENERGII, Która zwiera wszystkie oleje eteryczne przez żywe rośliny I kwiaty rozsiewane dokoła, która zwiera kropelki wody czystej, Ziemi Roślin I Słońca , połaczenia Cudnego z dodatkiem chłodu, żywioł który służy do ogrzania, ochładzania , nawilżania, obmywania, Jakże Cudne te połączenia Wszystkie, Jakże Cudna ta Prawdziwa niewyuczona, nieżądana Jedność Naturalna, I takiej Jedności Wam Wszystkim życzę, Tej Prawdziwej I ŻYWEJ.
  http://www.jestemsoba8.blogspot.com

  1. Elżbieta A czymże jest to porzucanie w jednej chwili kul , które pozwalały chorym ludziom poruszać się i którzy wstaja nagle zdrowi ? To jest właśnie poruszanie sie między światami równoległymi .

   1. To nie jest poruszanie się między światami równoległymi, bo nie znikasz tu, a skoro jesteś wszędzie we wszystkich konfiguracjach, to się nie urodziłaś nawet, a i tego nie napisałaś, a i ten jaki chodził o kulach, nadal chodzi o kulach.

    To jest Uzdrowienie, jeśli to za trudne to przepraszam 😉

   2. SeJa To jest przemieszczenie się własną świadomością , do wszechświata równoległego , w którym istniejesz , jako osoba uzdrowiona .

   3. @Elżbieta Oto na czym polega, to poruszanie się pomiędzy wymiarami https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=i_HaeMbBb3s Ja nie kwestionuję tym samym , Twojej drogi i Twojego zrozumienia Elżbieto – bo ono jest z pewnościa najlepsze i najbardziej proste i najbardziej jasne dla Ciebie samej a być może również dla innych . Jednak wskazuję tutaj to ,co odkryła nauka i o czym również wspominały już od dawna religie , a co także jest podkreślane w duchowości . Czyli – jeżeli chcesz doświadczyć innej rzeczywistości niż ta , której właśnie doswiadczasz , zmień się najpierw sam !!! Czyli inaczej mówiąc -zmień swoje wibracje a przyciągniesz do siebie wibracje , rezonujące z Tobą , gdyż takie same wibracje przyciagaja się do siebie. To jest Kosmiczne prawo i nie ma innego rozwiązania . Jednak można to oczywiście inaczej postrzegać i tłumaczyć sobie , na swój indywidualny sposób , ale prawda wciąż jest taka sama -PODOBNE PRZYCIĄGA PODOBNE . Tyle w temacie.

   4. Gaja, przedstawiłam tylko Mój wybór warunków, dla Mnie , tutaj na Ziemi, ponieważ Jest na niej juz wszystko stworzone, tym bardziej Ziemianin, w Sobie cały odnaleziony, rozpoczyna ZYĆ śWIADOMIE, z tak wielu Twórczości, może rozpocząć czas swojego zbioru, wyboru, co służy Tobie I Tej Planecie, do dalszego, ale już Świadomego życia, I TEN WYBÓR U KAŻDEGO MA KLUCZOWE znaczenie, dlaczego, bo wszystko wpierw stwarzane jest jako wizja, a wiec dla Ziemi wszystko zostało stworzone, cisza umysłu, spowoduje stanie sie Świadomością, abys wybrał z pośród tak wielu produktów, które Tobie służyc będa , w Twoim dalszym uaktywnieniu pokładów w Twoim Mózgu, Czy myślac , spowodujesz zasilenie tych pokładów w Sobie, czy wciaż będziesz Tworzyć, na Pełnej po brzegi Ziemi, Czas zbiorów, jak to określają Jest teraz, ale zbiorów, dla Ciebie I przez Ciebie dokonanych, Czas rozpocząć To życie Swoje, które tak długo na to przejście czekało, nie innych, a każdego indywidualnie, Twórczości na Tej Ziemi wystarczy, Nieodkryty Wszechświat czeka , na dalsze stwarzanie, Ziemia Jest pełna zamanifestowanych ,myślokształtów, I tych , którze jeszcze w postaci eteru, czekaja, tylko że one nic nowego już na Ziemie nie wniosą, Ziemia, nikogo z Siebie wyrzucać nie będzie, Wspiera przez Swoją Naturalna wibrację, kazdego, kto do niej dołączy podniesienie, z Liń, przedziałów, równoległych rzeczywistości, Bo tak długo czekała, aby z Nia w harmonii Życie na niej rozpocząć, z tym co Jej I Tobie służy.
    Gdy przyglądniesz sie dookoła zauważysz, że na tej Planecie Jest „biegunowość” jaka Kobieta I Mężczyzna, podobnie u zwierząt, podobnie u roślin, I to Jest naturalna jedyna biegunowość w ŻYCIU Tej Planety, I pośród Energii, żyjącej na Niej, Kobieta Mężczyzna , Ziemia, Słońce, I pozostałe gatunki nawzajem do Siebie pasujące, równoległe, Rzeczywistości, Uzupełniające się I wspierajace,
    I nie jest to nauka, Tak czuję, tak Żyje, I obserwuje ten naturalny zwrot, do Jedynej Prawdy będacej na Ziemi, I z Nią I Słońcem w harmonii,Słońce, Symbol Stwórcy, Zimia Symbol Bogini, Teraz jest Męzczyzna Umysł Kobieta Mądrość, Która wybiera, produkty dla Siebie I dla Naturalnego „Dobra” Ziemi, I na niej ŻYCIA, w dwóch kształtach, Stwórca Bogini, obok wielkiego Stwórcy Prawdziwego Świadomego Umysłu, Prawdziwa Boża Mądrość, nadająca rytm I wsparcie kazdemu kolejnemu tworzeniu kolejnej Planety, w nieodkrytym jeszcze Wszechświecie,
    http://www.jestemsoba8.blogspot.com

   1. @SeJa Skoro jesteś wszędzie i wszystkim – to dlaczego odrzucasz z takim uporem i zawziętością mnie – jako cząstkę siebie ? Czyż nie blużnisz tym samym ,przeciw samej sobie 🙂 🙂 🙂 Innych pouczasz a sama ………? 🙂 🙂 🙂 Obejmij mnie z miłośćia bezwarunkową , przytul do serca , a od razu poczujesz się lepiej- gwaranyuję Ci to 🙂 To samo doradzałabym również naszej kochanej Wiktorii 🙂 Życie jest „zaiste”piękne tym bardziej ,że teraz Wiosna , czyli czas miłośći 🙂 Jestem szczęśliwa 🙂 Buziaki dla Was 🙂

 3. Czekamy niecierpliwie na Uczciwego Przestepce,ktory wlamie sie do Boskiego Sejfu i wykradnie Zbrodnicze Plany tego Boga Jahwe (Jehowa).Wykradnie Plany i tez te Anielskie Pioro,ktorym te Plany wypisywal. Tak naprawde to dopiero po Rozpakowaniu tego Planu dowiemy sie o Wszystkim! Zatem wybaczyc Mu beda mogli tylko ci,ktorzy Mu ufali i w Niego wierzyli. Obecnie po Plamach Barw Zycia mozna justalic juz Odleglosc tego Boskiego Sejfu i z Topograficzna dokladnoscia okreslic jego miejsce bytu.

 4. Bog Jahwe (Jehowa) okazuje swoja Wielka Milosc do czlowieka i zsyla Potop by w ten okrutny sposob dokonac najwiekszego Ludobojstwa w dziejach ludzkosci! Czyzby ten Wszechmocny,Wszechwiedzacy i Doskonaly Bog nie wiedzial ze z tych 8 ocalalych osob rozmnoza sie tacy sami ludzie,ktorych wymordowal Potopem? Powoluje do zycia swojego umilowanego syna Jezusa by Go potem kazac okrutnie zamordowac i jako jakas „ofiare” okupu kaze zlozyc samemu sobie? Obdarzyl czlowieka „wolna wola” wiedzac doskonale do czego zdolny bedzie czlowiek? Bomba atomowa zabila w ciagu zaledwie kilku sekund ponad 100-tys.istnien ludzkich! Bog razem ze swoim umilowanym synem Jezusem przygladali sie jak prowadzono male niewinne dzieci do gazu. Na smierc! Dzieci rozgladaly sie za jakas zyczliwa twarza ale Bog razem ze swoim umilowanym synem Jezusem odwrocili sie…Bog ma widocznie upodobanie w ludzkich cierpieniach. dlatego sa wojny,konflikty, choroby,glod i wolna wola. I tak jest odbierane czlowiekowi Prawo do korzystania z Radosci Zycia.Podpowiem jeszcze ze Bog powoluje do zycia Elitarna Grupe Bilderberg,ktorych zadaniem jest depopulacja ludnosci Swiata! Biblia Ksiega Przyslow: 16:4…”Bog wszystko stworzyl dla swoich celow. Nawet Niegodziwca na Dzien Zly”…To tlumaczy bardzo jasno potrzebe istnienia katolickiej sw.Inkwizycji,Hitlera,islamskich terrorystow i innych zbrodniarzy…jak tez tlumaczy potrzebe istnienia tej wolnej woli…Moze jeszcze dla podtrzymania temperatury entuzjastow Boga to przytocze tutaj cytat z Biblii Ksiega Hioba (Joba)..”Bog razem z Szatanem uzgadniali jak tu dolozyc Hiobowi? Szatan wymordowal Hiobowi cala rodzine i dobytek. Samego Hioba dotknal straszliwa choroba. Jednak zone Hioba oszczedzil! Tylko dlatego zeby ktos mogl sie Hioba zapytac dlaczego po tylu cierpieniach nadal w Boga wierzy? Czyzby Bog nie wiedzial do czego bedzie zdolny Hiob? Cala ta Biblia (Pismo Sw.) jest to zdeformowany katalog watpliwych wydarzen ponaginanych do wyznaniowych potrzeb. Czytajac uwaznie dostrzezesz wrecz niewiarygodne opisy mordu i okrocienstwa,w ktorych ten Bog ma upodobanie. Jak dlugo jeszcze beda wykorzystywane roznego rodzaju portale internetowe by trzymac czlowieka z dala od Prawdy?

  1. biblist@ Oto jak „ego” , podsumowuje swoją własną historię – czyli historię stworzoną na użytek „ego ” . Głębsze zrozumienie Wiecznej Egzystencji / a nie historii „ego” / przyjdzie z pewnością z czasem . Dlatego właśnie duchowość a religie , to nie jest to samo a nawet jest między nimi, zasadnicza różnica . Religie oddzieliły ludzi od Boga i pozwoliły tylko „specjalistom” , porozumiewać się z Nim / oczywiśćie za „co łaska” / . Natomiast duchowość , to pełne zanurzenie w Bogu Omnibycie i niesienie Go w sobie , będąc równocześnie w Nim i Nim . To „ego” tworzy hierarchie , zasłaniając sobą Boską Świadomość . Pozdrawiam Cię .

  2. Sam się trzymasz z dala od Prawdy, nawet tej o sobie i przeciwko sobie prawdę kierujesz. Podczas gdy Prawda jest ukryta na wierzchu, jednak to nie Ciało wybiera prawdę, lecz Prawda wybiera ciało bo z Prawdy powstało. Ciało się buntuje, z prochu powstało, do swego źródła prochu łaknie i samo z siebie nic innego nie pojmie a wszystko sobie usprawiedliwi, by wykonać program śmierci i dokonać swych dni wreszcie, do celu. Nawet wojnę przeciwko sobie i prawdzie.

   1. SeJa Cialo to też Prawda – KTÓRA JEST WSZYSTKIM I WE WSZYSTKIM 🙂 Chociaż niektórzy oczywiście chcieliby , aby nas utrzymywać w takim przekonaniu , że jesteśmy tylko marnym ciałem „marnym prochem „A ono jest przecież Świętym Graalem – naczyniem dla Boskiej Świadomości i jednocześnie Nią , która otacza każdą komórkę naszego ciała swoim Boskim Światłem . Boski promień , jest boskim promieniem od początku , do samego końca a nie że jest tylko do pewnego miejsca , od którego można go uciąć , skrócić i wyrzucić 🙂 🙂 🙂

   2. I tutaj jest cała Prawda, Ciało, Bóg, który w swoim zaufaniu do Siebie, umieścił w Sercu swoja Miłość Mądrość I w Głowie Swoją Wiedzę o stwarzaniu, ale przez Obraz Cały, jako Myśl dokonana, I w łonie , gdzie Moc uaktywniajaca Ten obraz w Głowie, Wibracje Ziemi , wibracje Serca, I mamy całość Przejawienia Boga Żywego, Świadomego, MĄDREGO, Stwórczego, WSZYSTKO w Jednym kształcie Mężczyzna Umysł, Kobieta Mądrość wypełnienia, Mężczyzna Świadomy, ŚWIADOMY STWÓRCA, znajacy swoją moc obrazów, umieszczanych w Głowie, Wibracja Serca, gwarancja, że tylko dla utrzymania radosnego ŻYCIA , będzie to stwarzanie, Kobieta, Bogini, ta która w swej madrości, teraz decydować zaczyna , co z Tej różnorodnej Twórczości, przez tak różnorodnych Stwórców, korzystających z Ludzkiej głowy, dla ŻYCIA zostaje na Ziemi. Szkoła dla przyszłych Stwórców zakończona, każdy poczuł na Sobie , konsekwencje swojego tworzenia, czy Świadomego, czy podpowiedzianego, Gdy rozpoznasz Siebie, nikogo wiecej winić nie będziesz, a Staniesz się Siebie Świadomy, aby rozebrać te „niechciane” w Eterze stwory, które wpływaja na Energii zachowania, która pozostaje w nieświadomości , też będącej Stanem na Ziemi,
    http://www.jestemsoba8.blogspot.com

   3. Jak chcesz to potrafisz, to i wiele innych jest dla mnie dowodem na to że masz insze proryteta 😉

   1. Boska wibracja echem w Nepalu? Tak jest ta wibracja zaprogramowana w Instrukcji Obslugi (Biblia)? Mysle jednak ze to tez sprawa „wilkow”,ktorzy teraz wlasnie przyjechali z Rosji do Polski. Sa ubrani w „ego” no i jada motocyklami swobodnie na swoich „ego”,za przyzwoleniem Polskiego „ego”…bo jak by nie patrzec to te „ego” to…tego…?

   2. Do: KO-mentator…jak widac to nie masz nic do zaoferowania. Nawet nie starasz sie wyjsc ze swoich Wyznaniowych Ciemnosci. Jest OK! Jednak swoim postepowaniem wskauzjesz na Boskie Urojenia,ktore dla ciebie sa jedyna Tkanina Prawdy by okryc tym watpliwym argumentem tez innych. Czytaj z uwaga! To nie jest moja wizja lecz argumenty biblijne!

   3. Czyli – za wielki jest Bóg ,żeby wejść do głowy ? Do takich to „wzniosłych” przemyśleń , dochodzi się niestety – kiedy to człowiek z płaszczyzny obecnej egzystencji , grajcarkiem własnego umysłu , próbuje odkapslować Boga.

   4. Biblist@ Ja Cię rozumiem, w sumie musiałam też się temu przyjrzeć i mocno zastanowić nad tym wszystkim. I też jestem pewna kilku rzeczy, jak na przykład fałszerstw pism, świadomych i tych z tak zwanej dobrej woli samo-biczowników i fanatyków, szaleńców i wykolejeńców różnej maści a nawet co tu kryć ludzi chorych czy wręcz opętanych, to raz. A dwa, z pewnością jakichś uzurpator często wykorzystywał niewiedzę ludzi w tym względzie i podszywał się pod Stwórcę. To też niemal pewne. No i w końcu po trzecie faktycznie powstało wiele pism, z jakich przyjęły się jedynie te jakie były wyrazem świadomości czytelników, a wszelkie inne były niszczone, palone, ukrywane, a ludzie jacy choćby próbowali nawiązywać do prawd mordowani. Logika nakazuje uznać fakt że skoro rzekomo ludzkość się rozwija. To dziś jest mądrzejsza niż kiedyś niemal na początku tej poupadkowej cywiZacji. A skoro przez ostatnie kilkadziesiąt lat powstało wiele całkowicie odmiennych przekładów tych samych tekstów, nawet bez próby ich weryfikacji, gdzie wręcz często sobie przeczą. A spotkałam się z przekładami jakie już jawnie można nazwać / zmienić tylko tytuł pozostaje na Szatańskie wersety i o wiele gorzej. To o ile bardziej było wszystko przeinaczane i fałszowane wcześniej nie wspominając już o średniowieczu, czy wręcz czasach pasterzy, bez jakiejkolwiek systematyki, często wiedzy, każdy powielał i uprawiał sobie przez wieki radosną twórczość głęboko będąc przekonanym o własnej najmojszej interpretacji. W końcu jeśli się czegoś nie rozumie, to jak można przetłumaczyć nie gubiąc sensu choćby jednego zdania? Mimo nawet najszczerszych chęci. O adaptacjach pod własne wyobrażenia, systemy władzy i wpojone uwarunkowania religijne w tym fanatyzm, już nie trzeba wspominać nawet. A wiem że były wręcz bezczelne, ba sekty, kręgi władzy, chciwcy jacy nie cofali się przed niczym i potrafili i zrobili to że wywalali niemal wszystko i pisali od nowa w swoim niby dla niepoznaki religijnym bełkocie w miejsce na przykład Gnozy, głębokiej Filozofii, uniwersalnych prawd o nas i wszechświecie, jak i samym Stwórcy. …

    Więc w sumie tu powinnam skończyć ten wpis, bo rozważania w oparciu o błędne teksty tracą na sensowności.

    Jednak, dla mądrego jak mawiają wszystko pożyteczne i sposobne do nauki. Niewprawnemu zaś i kielnia krzywa 😉

    Dodam tylko 🙂 Skoro JHWH to SKRÓT od Określenia Stwórcy znaczący „JA > Jestem który JESTEM” To wiele znaczy i wiele zawiera mądrości a nawet prawdy o wszechświecie i nas samych. Natomiast NIE! jest to żadne IMIĘ jak Jehowa czy Jhwh. O czym każdy wydaje się dziwnie przypadkowo zapominać. Więc jeśli nawet w kwestii zasadniczej, nie wiadomo o Kim mowa, to w ogóle o czym mowa? A szczególnie jak mogą szczegóły wyglądać nie wspominając gdyż nie ma sensu. Mimo iż pisać by można latami. 😉

    Ja jestem która jestem, i to jest dobre. A nie jestem kim nie jestem, bo też jestem jaka jestem i już 😉 A tym jacy tego pojąć nie potrafią, skoro niepojęte to jak się podpisałam, Co do tego? W tym że prawda jest JEDNA i starsza niż ta manipulacja zwana szumnie Cywilizacją, a i światem 😉 Nawiasem jeśli kto przeczy temu, pierwej sobie przeczy 😀

    Współistotna JHWH bo JHWH

   5. To też jest tekst natchniony, nic nie zaginęło 🙂 . Aż chciało by się zaśpiewać te cztery słowa. Jeszcze Prawda nie zginęła, puki my żyjemy 🙂 (Dzieci nieba = Polacy w znaczenia słowa) Słowo równe Wyraz. Ja jestem Wyrazem Stwórcy i Miłości, więc Ja Jestem, Słowo Boże. Nawet nie we mnie, a mną wyryte.

    Podpis.

   6. A w rubryce podpis, każdy z Was ma Pełne Prawo się podpisać. Jak Chwała Dziecka nie ubliża Rodzicowi. A Dziecko na chwałę Rodzica. Zaś upadek Dziecka to Upadek Rodzica. Bo jednym są.

    Jak I w sobie nosimy zasadność Przodków jak i dobre imię Potomków. Skoro prawda jest Jedna, jak na Górze tak na dole wszystko jest swoim odzwierciedleniem.

    Jedna z Was.

   7. Więc mam zagadkę 😉 Skoro Prawdę napisałam. To czy jestem Uzurpatorką? To wyjaśnia też i Proces tworzenia Ludzkich naczyń, i wyjaśnia sens Potopu. Skoro dziś wiemy że Genetyka może być początkowo niestabilna, a skoro jest również wyrazem wnętrza, to powstaje pytanie jaki był by świat dziś, gdyby nie Synowie Boży jako ogrodnicy? (degradacja) Poza tym zawsze ocaleją Ci Prawego Serca i nie skalanego umysłu, co przekłada się na DNA Czyste więc Czyści. 😉 To dla Nich dobra nowina, nie dla Zwyrodnialców bez krzty Ducha.

    Co do Hioba zaś 🙂 „I stało mi się to, czego się najbardziej obawiałem” Rezonans skoro dopuścił założenie tych wydarzeń, sam poddał się próbie. A Duch święty jako nasza moc i narzędzie nie rozpoznaje słowa Nie, a ściślej obawę odbiera jako spodziewanie się / oczekiwanie. I masz 😉 Sam to zrobił, bo tego potrzebował. Szkoda tylko że musieli ucierpieć inni. Lecz i w tym jest wiedza jakiej na uw czas inaczej nie dało się przekazać.

   8. Hmm, widzisz? (ktokolwiek) Napisałam prawdę, więc nie kłamałam jak nie kłamała Istota (Człowiek = Dusza wcielona) na Górze Synaj. … Jednak powiedziałam Nie czyste DNA bez krzty Ducha i co mamy? Nazizm, Gojów, Rasę Panów, Faszyzm, Fanatyzm, Zabijanie odmieńców i chorych, … W imię czego? Właśnie Degradacji i Zwierzęcych instynktów. A przecież nie to powiedziałam, tak to jest zacząć z szaleńcami 😉 To w końcu Kocham Ludzi, jako też jedna z Nich czy nimi Gardzę? Lepiej milczeć 😉

    Jak Tu „Starszych” nie rozumieć? 😐

 5. Uparte, przewrotne , samodestrukcyjne ” ego” – upatruje większą przyjemność w atakowaniu innych, niż obdarzeniu siebie same/j/go/ miłością i dzieleniu się nią z innymi.

  1. „Skoro jesteś wszędzie i wszystkim – to dlaczego odrzucasz z takim uporem i zawziętością mnie – jako cząstkę siebie ? Czyż nie blużnisz tym samym ,przeciw samej sobie 🙂 🙂 🙂 Innych pouczasz a sama ………? 🙂 🙂 🙂 Obejmij mnie z miłośćia bezwarunkową , przytul do serca , a od razu poczujesz się lepiej- gwaranyuję Ci to 🙂 To samo doradzałabym również naszej kochanej Wiktorii 🙂 Życie jest „zaiste”piękne tym bardziej ,że teraz Wiosna , czyli czas miłośći 🙂 Jestem szczęśliwa 🙂 Buziaki dla Was :)”

   ego 🙂

   1. „Skoro jesteś wszędzie i wszystkim – to dlaczego odrzucasz z takim uporem i zawziętością mnie – jako cząstkę siebie ? Czyż nie blużnisz tym samym ,przeciw samej sobie 🙂 🙂 🙂 Innych pouczasz a sama ………? 🙂 🙂 🙂 Obejmij mnie z miłośćia bezwarunkową , przytul do serca , a od razu poczujesz się lepiej- gwaranyuję Ci to :)”

    Przepraszam za niedbałość, nie chciałam przytoczyć ostatniego zdania od to samo. I raczej lepiej tak.

   2. .. nooo ja się uczę cały czas o sobie i otoczeniu i dzielę wiedzą w przeciwieństwie to tych już mega wyuczonych/wszechwiedzących już nie uczących się a tylko pouczających .. i lubię wszystkich ale nie lubię wszystkiego tego co czynią .. i siebie też tak lubię .. i uczę i pouczam i przytulam a może raczej głaskam .. może być droga SeJu ?

   3. SeJa Ach Ty moja „nędzoto” . Przytulam Cię teraz i stale do siebie i to z całego serca 🙂

   4. //”Obejmij mnie z miłośćia bezwarunkową , przytul do serca , a od razu poczujesz się lepiej- gwaranyuję Ci to 🙂 To samo doradzałabym również naszej kochanej Wiktorii 🙂 Życie jest „zaiste”piękne tym bardziej ,że teraz Wiosna , czyli czas miłośći 🙂 Jestem szczęśliwa 🙂 Buziaki dla Was 🙂
    Obejmij mnie z miłośćia bezwarunkową , przytul do serca , a od razu poczujesz się lepiej- gwaranyuję Ci to 🙂 To samo doradzałabym również naszej kochanej Wiktorii 🙂 Życie jest „zaiste”piękne tym bardziej ,że teraz Wiosna , czyli czas miłośći 🙂 Jestem szczęśliwa 🙂 Buziaki dla Was :)”

    ego//
    *
    Hmm .. a tej/temu tamtemu egoDeJa :)) to tylko przytulanie w głowie nic tylko przytulać :)) nie trąbię o tym ale ja też cię przytulam egoSeJa jak piszę i dziwne jakbyś nie czuła :)) może to ty jesteś nieczuła :// i jakoś spoważniałaś ostatnio może brak dopalaczy na odwyku wszak mina rzednie :)) dziecko nic tylko przytulać czy też skarcić z miłością bezwarunkową jak myślisz SeJa !? słowa słowa słowa a ponoć wszystko jest w myśleniu :)) trąbię więc że przytulam cię do serduszka Skarbeuszku :))))))

   5. Daj spokój Wiki 🙂 Czy ja uważam inaczej? Albom zapomniała oddychać nawet? 🙂

    Jak wyżej 🙂

   6. Wiki przytoczyła „słowa słowa słowa”

    Uwielbiam tę scenę z filmu Egzorcysta 😉 Jest nie głupia. 😀

 6. Możemy kreować świadomie , ale również synchroniczność w naszym Życiu zachodzi z naszej podświadomości . Nasza podświadomość jest jak megamomputer, w stosunku do naszej świadomości, która jest przy niej , zaledwie maleńkim procesorkiem . Na Porozmawiajmy TV jest ciekawa rozmowa z Panią Wanda Wegener , która wyjaśnia , w jaki sposób kreować rzeczywistość, która nas najbardziej zadowoli . Pamiętajmy jednak o tym , że żaden wysiłek z tym związany nie wchodzi w grę . Bo kiedy będziemy myśleli o wysiłku , związanym z jakąś kreacją , to ODWZORUJEMY PRZEDE WSZYSTKIM TEN WYSIŁEK 🙂

 7. Dziękuje Pani Miriam Lundren , za Jej piękną wypowiedż . Dziękuję Janowi od Boga , za Jego piękną pracę .

 8. nie za wiele „istot’ chce nas zbawić? jakieś odkodowania, medytacje miłości (msze?), przekazy….Młoda nie jestem, ale nie przypominam sobie, aby 10 lat temu tyle sie działo – no tak, internet – z postrzeganiem świata, życia, człowieka… Najgorsze dla mnie jest to, że ‚studiując’ wczesniej nauki mędrców’ miało to jakiś sens, porządek i jakieś logiczne wskazówki jak pracować nad sobą. Dzisiejsze nauki w dziwny dla mnie sposób zamazują wielowiekowe poprzednie dając w zamian totalny bałagan, przeplatany być moze, waznymi informacjami. Myslę jednak, ze trzeba wybitnie trzymać sie swoich odczuć,pracować nad rozwojem własnej świadomości sprawdzonymi metodami, by pod pozorem ‚wielkiej informacj’ nie dać się wpuscić w kosmiczne maliny, które sprytnie odciagają od prawdziwego rozwoju.
  No bo przez wieki nami sterowano, a w tej chwili to już nie?

  1. Mam podobne odczucia. Z tym, że wielu odpowie, iż jest to przecież związane z powszechnym przebudzeniem, podnoszeniem wibracji etc. Mądre spostrzeżenie cyt. Cię:”Dzisiejsze nauki w dziwny dla mnie sposób zamazują wielowiekowe poprzednie dając w zamian totalny bałagan, przeplatany być moze, waznymi informacjami.” Dlatego też sądzę, że jedyne co nam pozostaje jest praca nad odzyskaniem kontaktu z własną głębią, zwracanie się do wnętrza Duszy, inaczej można się łatwo zagubić w tym galimatiasie przekonań, sugestii, przekazów, jak pisałam niejednokrotnie ze sobą sprzecznych. Na pewno żyjemy w ciekawych, ale bardzo trudnych czasach.

   1. tak na chłopski rozum: mistrzom zen chodziło chyba o przekraczanie materii? Maharaj mówi o prawdziwej jaźni: „jesteś bezosobowym centrum percepcji”. tymczasem chyba bardziej brniemy w materię, upstrokacając ją nowymi” istotami, nowymi współ(?)zaleznosciami, w sumie strasząc i tym zniewalając, albo wyszukując nowych(?) wrogów. Oczywiście wszystko posmarowane jest marmoladą tolerancji, albo i miłosci
    To nie zaprzecza powszechnemu przebudzeniu, bo nowa wiedza, ale też nowa swiadomość
    (te komentarze chciałam umiescić na poczytnym duchowym blogu….problem, bo tam sie pisze tylko w pozytywnych wibracjach (?!) dzieki Bogu tu jeszcze jest wolność słowa -gdzie się więc tamtych czytelników prowadzi ?)
    i na koniec słowa Maharaja:
    „Kto się pierwszy urodził, ty czy świat? Tak długo jak dajesz pierwszeństwo światu, jestes przezeń więziony, ale gdy zrealizowałeś ponad wszelka watpliwość, że świat jest w tobie, a nie ty w świecie, jestes poza nim. Oczywiście twoje ciało pozostaje w świecie i ze świata, ale nie dajesz sie temu już zwodzić.
    Być urodzonym oznacza stworzyć świat wokół siebie jako centrum”
    i „Esencją zniewolenia jest wyobrazanie sobie siebie jako procesu”

   2. „Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym”
    Budda
    „Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest – Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
    9. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.10. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.11. Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym”
    Jezus
    I tyle w temacie.

  2. Najwyższy może czas zadać sobie pytanie Czego ja potrzebuje, nawet tak na prawdę, i kilka innych przy okazji. Poszukać własnego rozumu i prawdy w sobie 🙂

   Gdyby nie ten supermarket, nadal pewnie zładowali byśmy się octem na pułkach 😉 Nie nauczyli się samym decydować co jest słuszne, jak żyć i co jest mi zbędne a co dla mnie ważne i dlaczego 🙂

   Hmm, myślę że zawsze mamy to, co jest najlepszą odpowiedzią 🙂

  3. //Dzisiejsze nauki w dziwny dla mnie sposób zamazują wielowiekowe poprzednie dając w zamian totalny bałagan, przeplatany być moze, waznymi informacjami. Myslę jednak, ze trzeba wybitnie trzymać sie swoich odczuć//
   *
   Zaiste.

   1. Wielowiekowe nauki możesz śmiało wyrzucić i nie powtarzać /nie trzymać się kilku, kilkunastu szarlatanów hiohihiiihi
    Zaiste będzie ci lżej hihihihihihihi

   2. Zaiste @Qcyp wielowiekowe nauki możesz śmiało wyrzucić i nie powtarzać /nie trzymać się kilku, kilkunastu szarlatanów hiohihiiihi
    Zaiste będzie ci lżej hihihihihihihihahahaheheheh

   3. Bawienie się dyskomfortem innych – to ulubione zabawy „ego ” , również na tym uduchowionym forum . Samo też wie do czego jest zdolne , bo przecież zna siebie. Trochę więc niepewne , wciąż węszy podstęp, ze strony innych . Podsumowuje ich zatem , mniej wiecej , w taki oto sposób : ” dobraaaaa, dobraaaa , już ja wiem lepiej , co ci w duszy gra , bo przejrzałem/ łam , twoją nieuczciwą grę „

   4. .. nie no akurat to też tak postrzegam – że jak się wie to powinno leżeć na sercu by inni się do*wiedzieli – jak coś wiem dzielę się wiedzą – a nie jak to za przeproszeniem Kucyp stosuje „bawienie się dyskomfortem innych” – więc węszyć zabawiać się nie ma co – ale stwierdzić fakt by pomóc zamiast wyśmiewać/wywyższać się itepe!?

   5. @Qcyp zaiste będzie ci lżej jak nie będziesz trzymać się/powtarzać szarlatanów klepać za np. Jiddu Krishnamurti .. czy jakaś/czyjaś Misja – ja jak widać nie trzymam się szarlatanów i ważne dla mnie CO a nie KTO – zero autorytetów – więc znowu pudło Qcypie i wypada tu powtórzyć od3,14erdol się i może przestań się bawić dyskomfortem innych bo to o cieniactwie świadczy .. niestety!

   6. @Wiktoria ;Wiedzą to ja się dziele jeśli widzę pilnego ucznia,pragnącego z całych sił zrozumieć Nature a przez to złączyć się z Wielkim Duchem.A jak na razie to z twojej strony zazdrość nie rozumienia tematu poraża.
    Poruszyłaś mój newralgiczny punkt,nie rozumiejąc nic ,wręcz lekceważąc Misje.To nie są żadne autorytety lecz poważne studia psychologiczne o których nie masz pojęcia.Podejrzewam u ciebie jakiś uraz z dzieciństwa(rodzice -dziecko) którego bardzo ciężko się jest pozbyć i stąd ta zasłona prawdziwej osobowości,być może pięknej i rozumnej ale blokada nie pozwala na bycie tą pieką istotą.
    Co do rebusa, pisałem uprzednio że ani matematyki ani rebusów nie rozumiem wiec zbędna ta twoja złośliwość.

    Pozdrawiam i życzę sukcesów.

   7. .. @Qcyp jak ty celnie często piszesz do siebie/o sobie choć kierujesz słowa do innych np. tu do mnie — wszak ja niczego/ nikogo nie lekceważę panie insynuatorze przepraszam więc że nie spełniam w tym twych oczekiwań więc zbędna ta twoja złośliwośc/insynuacja — a jak się poczułeś zlekceważony to tylko/aż twoje ego zawyło newralgicznie pokazało się że ty masz problem a chcesz przerzucić na mnie — taka fuj klasyka — podejrzewam u ciebie jakiś uraz z dzieciństwa(rodzice – dziecko) którego bardzo ciężko się jest pozbyć i stąd ta zasłona prawdziwej osobowości, być może pięknej i rozumnej ale blokada nie pozwala na bycie tą pieką istotą.

    Odpozdrawiam i życzę sukcesu/wypięknienia.

   8. @Qcyp – Wiedzą to ja się dziele jeśli widzę pilnego ucznia,pragnącego z całych sił zrozumieć Nature a przez to złączyć się z Wielkim Duchem.

    Hmm.. jaki wybiórczy szef decydent wszechwiedzący .. szkoda że nie znasz przypowieści biblijnej o siewcy — zapoznaj się może bo jest bardziej pouczająca niż „poważne studia psychologiczne o których nie masz pojęcia” — i wtedy może będziesz wiedział jak się dzielić wiedzą zresztą nie swoją więc raczej nie dzielić a PRZEKAZYWAĆ – bo jak na razie to z twojej strony leci napuszony syfon i zazdrość którą mi imputujesz a jak czegoś/kogoś nie rozumiesz to obśmiewasz i bawisz się dyskomfortem innych .. niestety!

  4. Ale fajnie tyle różnych i pożytecznych skojarzeń i przemyśleń 🙂 Dziwne faktycznie są miejsca gdzie nie można napisać prawdy, a jedynie politycznie słuszną prawdę 😉

   Mam jeszcze takie przemyślenie 🙂 Bo skąd byśmy wiedzieli co jest nasze, a co tylko się nam takim wydawało, jak na przykład prawdy, religie, …? Czy przypadkiem nie jest tak, źle czy dobrze że jest to kwestia jedynie okoliczności, wychowania i przystosowania społecznego? A tak mamy okazję bez presji samo się odnaleźć 😉

   To też przepowiadano w kwestii sali luster nawet, i innych przepowiedni że nie będzie się do czego odnieść, bo świat jakim się odnosiliśmy usunie się z pod nóg, to co było górami stanie się dolinami i odwrotnie i bez końca puki na wnętrzu się nie skupimy. Z grubsza takoś jakoś, a cy cóś 🙂

   Tak też pomyślałam 🙂

  5. @agata.kla Nowa /stara / świadomość , to powrót do Domu . Zeszliśmy tutaj /Inwolucja/miliony lat temu, powiększając coraz bardziej swoje „ego” – z czubka piramidy , do jej podstawy . Staliśmy się tym samym , krawędzią prowadzącą , zagłębiając się coraz bardziej w „ego” . Okazało się jednak , że im więcej „ego” , tym więcej przemocy i tym więcej strachu – więc religie stały się antidotum i chwilą wytchnienia , dla przerażonych ludzi . Ale i tam , „ego” , przesłoniło sobą Boską Świadomość . Co więc dalej ? „Ego” czuje się niespokojne i zagrożone „bo czuje pismo nosem” , bo okazało się przy głębszym zrozumieniu , że duchowość i religie , to jednak nie jest to samo . Stale więc pyta / „ego”/- czy już wyewoluowałem/am ? Jednak Ewolucja/ czyli powrót do czubka „piramidy” , to powrót bez „ego” i z tym „ego” nie może się niestety pogodzić . Jego dotychczasowe królestwo powoli się rozpada , więc warto zamieszać i stworzyć kolejne podziały , aby zagłuszyć prawdziwą Muzykę Duszy, która w swojej hojności, pozwala ludziom wzlot ponad marazm, miernotę , małe intrygi i szarą codzienność. To ona / muzyka duszy/otwiera powoli , naszą prawdziwą świadomość , skrywaną skrzętnie przed światem, niedostępną złośliwym językom i zakodowaną w genach od tysiącleci . Każdy z nas ma swoją „muzykę duszy”- dzwięki wywołujące pozytywna alienację, oczyszczające i unoszące nas do doskonałości ,oraz przybliżające do Zródła. To dzwięki lewitujące w makrokosmosie , na falach naszych najtajniejszych myśli i doznań, mgliste i czyste zarazem. Muzyka duszy/ muzyka bycia w Teraz/ kochająca wiosenne przebudzenie , jesienną nostalgię i zimowe noce – tak trudna do zdefiniowania zwykłymi słowami , chociaż wszechogarniająca nasze jestestwo i pozwalająca odkryć to , co w nas samych jest najpiękniejsze .

   1. Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże odpowiedział im : Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie , i nie powiedzą :Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród Was jest . (łk 17, 20-21)

   2. Posłuchaj Gaju uważnie, ego ma ulec dezintegracji i ponownej integracji, bo bo ego-świadomości nie wiedziałabyś, ze ty to ty. Nie wiem, kto ci te bajki sprzedał i po co tyle hałasu o to „ego”. Ego ma być! Ego to świadomość Ja, tylko problem jest z tym „ja”, to ono ulega dezintegracji i integracji na wyższym poziomie, ale nie poprzez ćwiczenia oddechowe i tresurę ciała czy umysłu a poprzez Wiedzę!

   3. wszystko to prawda, Gaju…ale wiesz to wszystko, i co?
    Muzyka Duszy….czy trzepot języka na wietrze?
    Rzeczywistość, czy jej opis?
    kim , czym jest ten, który to wie? – jesli to niewłasciwe pytanie, cóż nam pozostanie poza biernością i opisem?

   4. Gaja pisze:
    Zeszliśmy tutaj /Inwolucja/miliony lat temu, powiększając coraz bardziej swoje „ego” /…/ Staliśmy się tym samym , krawędzią prowadzącą , zgłębiając się coraz bardziej w „ego”
    – wszystko OK… ale z uporem zapytam o sprecyzowanie tEgo „MY”
    Lgniesz do zbiorowego Ego ziemskiej ludzkosci, ktora brnie w nieswiadomosci swej na te krawedz o ktorej wspomnialas? (nawet Jezus Ch. nie wierzyl w oswiecenie ludzkosci – jak bylas uprzejma go w nastepnym wpisie zacytowac: „Krolestwo jest posrod was”
    Widze w cywilizacjach, swiatach istniejacych i bylych na tej Gayi tyle pomieszania, zamieszania, podzialow, podzielenia,a to rodzi tyle opcji. Mozna byc tu tez „…zassanym”, wpasc jak…w nawazony kompot. Niekoniecznie przypadkiem
    Nasza swiadomosc (pomimo ze pelna roznic miedzy nami – poprzez „My”…mam na mysli nas i tylko nas, uzytkownikow komentarzy pod NTv) jest inna: bo w ogole jakas jest… – od statystycznej ziemskiej
    Nowe czasy (terazniejsze) sa tylko o tyle nowe…inne od tych niedawno przed Internetem, ze mozemy sie odnajdywac pod roznymi mozliwosciami jak np ta NTv i nie byc anonimowi, tworzyc kolektyw, „wirtualny” ale jednak, w jakis sposob zywy. Po drugie daje to mozliwosc szybszej i wiekszej wymiany informacji-a wiec pozyskiwania wiedzy. Ale..
    ..to daje tez zludne poczucie eksplozji swiadomosci zbiorowej. Zludzenie polega na tym, ze trudno uwierzyc, iz jednak tak malo ludzi rozmawia z soba na tematy poruszane przez NTv.
    Wciaz dominuje serial, kredyt, religia, „polityka”, syte/smaczne jedzenie, rywalizacja,niedosyt,pogon za reklama szczescia, itp itd etc w 97?98%. …W 95?…kto da wiecej….czyli mniej

   5. agata kla pisze:
    „wszystko to prawda, Gaju…ale wiesz to wszystko, i co?
    Rzeczywistość, czy jej opis?
    cóż nam pozostanie poza biernością i opisem?”

    A kto tam to wie czy to Prawda?
    Jestesmy indywidualni i wcale nie musimy isc z ta cala bierna poddancza nieswiadomoscia nad skraj przepasci…
    Tak samo jak nie musimy isc wspolnie do jednego tego samego raju/swiata/planety przeznaczenia…dla poszukujacych samoswiadomosci
    KAZDY wybiera poprzez swe postawy &wybory codzienne samodzielnie: to_gdzie pojdzie potem… (o ile ma w ogole jakis plan, wizje pojscia gdzies indziej, gdzies_czego nie zna, a marzy o mniejszym chaosie od ziemskiego. Moze tez chciec zostac i/by…zbawiac ten swiat od zlego i te ludzkosc (od kredytow i religii) …zdaje sie ze to okreslono donkiszoteria juz dawno. Przebudzajaca bajeczka

   6. Iza45 Wielokrotnie o tym dyskutowałyśmy , więc wiesz o czym piszę i co mam na myśli . Oczywiście masz rację ale ………

   7. @agata.kla Tak nisko się cenisz , czy tylko mnie tak nisko oceniasz , że to co napisałam ,nazywasz trzepotem języka na wietrze ?

   8. Iza45 A ,że na tym duchowym forum , są prawie sami mistrzowie wniebowstąpieni i wiedzący / a ja jak się tutaj okazuje, stale niewiedząca/ – to ja sobie doskonale zdaję z tego sprawę . Czasami zastanawiam się , co ja tu w ogóle robię w tak doborowym towarzystwie ?

   9. Gregory ale Kto pójdzie?.. to jest, wybacz mi, cały czas egotyczne myślenie. Bo Świadomość Ja nigdzie nie idzie, Ona Istnieje. I tylko na mrugnięcie oka przejawia się przez formę.. którą Ty uważasz, za siebie… ciebie nie ma, Jam Jest. 😉

   10. No i widzisz Gajeczko, to Twoje sławetne ego zawyło. Niepotrzebnie ;-), nie ma żadnych mistrzów… Jest jeden Mistrz. Ja Jestem.

   11. @Gregory Jezus doskonale wiedział , że całą Wiedzę już nosimy w sobie a droga do oświecenia, to „miłość bezwarunkowa” bez zrozumienia której i wdrożenia jej we własne życie , oświecenie jest niemożliwe . Sporadycznie następuje ono/oświecenie/ nagle /np na skutek potwornego cierpienia / , ale to są niezwykle rzadkie wyjątki . Takim przykładem , może być chociażby Eckhart Tolle . Maksymalne odrzucenie „ego” i korzystanie z niego , jedynie w koniecznych sytuacjach , oraz częste „bycie w Teraz ” toruje tę drogę .

   12. @Gaja .. jeśli rzeczywiście wiesz że nie wiesz to powinnaś wiedzieć po co tu jesteś — no żeby się uczyć .. a jeżeli ty nie wiesz po co tu jesteś — no to jest bardzo wymowne zaiste .. może chciałabyś jednak by się od ciebie uczono a tu wtopa :o)))

   13. Gregory:
    Tobie również napiszę, ze to prawda”, co piszesz. Oczywiście widzisz czy to mała litera, czy duża, i czyja to prawda. Jakoś nie czepiłes sie komentować tego, o czym wczesniej napisałam, tylko słów skierowanych do Gaji. Chcesz mieć rację, to ją miej.
    Pogadalim.
    Gaju, nie było w moich intencjach ocenianie kogokolwiek, a tym bardziej Ciebie. Naiwnie zastosowałam zbiorową samokrytykę. wszyscy tu trzepiemy ozorami.
    Nie pojawiłam sie tu, by odreagowywać, walka mi zbędna, nocować” nie zamierzam
    bawcie się dobrze

   14. Iza45 Czy „Jam Jest” narzuca komukolwiek swój sposób myślenia i swoją „jedynie słuszną” prawdę , oraz sposób dochodzenia do niej , każdego z nas ? Jak sama powiedziałaś wierzcie tylko sobie i swoim odczuciom , a nie innym , którzy próbują wam coś narzucić . Czy nie sugerujesz innym sposobu dochodzenia do tej Wiedzy , twierdząc , że jakiekolwiek techniki nie działają , bo działa tylko Wiedza ?

   15. Gaju, nie chciałam sie wtrącać, ale jednak to zrobię:
    dopóki będziesz szukała czyjejś akceptacji, dopóty będziesz zniewolona – znam temat
    po kiego groma Ci respirator, kiedy możesz sama oddychać?
    zacznij wierzyć w siebie, nic Ci nie brakuje
    -jesli nadal uważasz, ze jestem nie w porządku wobec Ciebie, pozostaje juz tylko dać mi w pape….ale chyba dość blisko mieszkamy…
    podnieś sie z kolan do cholery

   16. agata kla Ja nie mam do Ciebie najmniejszej pretensji ,to tylko rozmowa . Wszystko jest ok . Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

 9. 🙂
  A unas we gminie dzięx kamerom nie cza iusz rowerkuf palować do płota 😀
  Tako dumam, co next pokolenie bedom mnięli pod beretkom. /sformatowane/ ; *CO NIEJE TFOIE NOTO NIE TYKAI, o inszych wybrykach tysz słóchowalnoć zaniknie
  😀 X http://wolnaplaneta.pl/imago/images/333.jpg
  A MY, no cusz pozostanie ino 😛 http://rebelianci.org/uimages/services/rebelianci/i18n/pl_PL/201302/1359980875_by_coldseed_500.jpg?1359980875
  & http://id.joe.pl/sub_images/pictures/57474f70b904283b1b74d8398cea2430_th2.gif 😀 relax…
  🙂 https://www.youtube.com/watch?v=W7Yvej-MlGY
  🙂 3-ymaitasie.

 10. Iza45 pisze; Ego ma być! Ego to świadomość Ja, tylko problem jest z tym „ja”, to ono ulega dezintegracji i integracji na wyższym poziomie, ale nie poprzez ćwiczenia oddechowe i tresurę ciała czy umysłu a poprzez Wiedzę!

  Winszuje!!!!!! NIE będę pytał skąd to oświecenie,Naturalna kolej rzeczy. 🙂
  & 🙂
  🙂 🙂

 11. Wiktoria pisze: szkoda że nie znasz przypowieści biblijnej o siewcy — zapoznaj się może bo jest bardziej pouczająca niż „poważne studia psychologiczne o których nie masz pojęcia”

  Wiktoria pisze:.. @Qcyp jak ty celnie często piszesz do siebie/o sobie choć kierujesz słowa do innych np. tu do mnie — wszak ja niczego/ nikogo nie lekceważę panie insynuatorze

  Patrz siostro przyrodnia kopciuszka,chcesz się uczyć,dzielić się informacjami,tylko że nic nie pasuje do twoich wykoślawionych toków myślenia tu dzież czucia.Dla ciebie przypowieści dla prymitywnych ludzi to szczyt poznania.Piana z ust,rzucanie się i wirganie nóżkami nic ci nie pomoże(bucik nie pasuje).Rozumienie wyższych stanów Świadomości to nie twoja bajka na twoje sczeszcie 🙂 i zarazem nieszczęście dla Natury która aż prosi się ażeby podnieść wibracje Psychiczne do jej wyższej częstotliwości. Cóż zamknięty krąg własnych ograniczę Psychicznych skrzętnie to uniemożliwia,broni się przed Naturalną Wiedzą o nas i Wszechświecie..Tak wytresowany Umysł skacze jak małpa po gałęziach,gałęziach bezpieczeństwa ,powtarzającego się schematu działań i przemyśleń z których nie wynika nic prócz codziennej walki.Zdrowe Psyche to codzienna zmiana osobowości,przyzwyczajeń,wymazywanie naleciałości dnia wczorajszego .Podawanie za wzór przypowieści z przed 2000lat ukazuje Umysł nie świeży,czerstwy,zgnuśniały,jałowy.Taki Umysł nie przyjmie PRAWDY nie jest gotowy.Lekceważy Naukę i Wiedzę o Wszechświecie. 🙂
  & 🙂
  🙂 🙂

  1. @Qcyp: Patrz siostro przyrodnia kopciuszka chcesz się uczyć,dzielić się informacjami,tylko że nic nie pasuje do twoich wykoślawionych toków myślenia tu dzież czucia…

   Podawanie za wzór przypowieści z przed 2000lat ukazuje Umysł nie świeży,czerstwy,zgnuśniały,jałowy.Taki Umysł nie przyjmie PRAWDY nie jest gotowy.Lekceważy Naukę i Wiedzę o Wszechświecie..

   * * *
   Patrz bracie przyrodni Gargamela o jak bardzo to min i ta reakcja pasuje do twoich wykoślawionych toków myślenia tudzież czucia” złości/przewrotności/nadęcia zadęcia. Nie podawałam tej przypowieści jako wzór/szablon ale jako coś mądrego nad czym warto się pochylić/zastanowić. Tudzież więc umyśle nieświeży, czerstwy, zgnuśniały, jałowy, rozdęty niezdrowo który nie przyjmie PRAWDY bo nie jest gotowy bo zaprawdę jest wypełniony niby prawdą/wszechwiedzą .. lekceważy Naukę i Wiedzę o Wszechświecie .. wszak prawdy trzeba pragnąć trzeba szukać z tzw. pokorą a taki pyszny Gargamel jest tak wypełniony jakąś prawdą i niby wszechwiedzą że nie ma miejsca na Prawdę i Wszechwiedzę.

   No właśnie teksty Jiddu Krishnamurti które podajesz za wzór oraz Misja to też starocie z ubiegłego wieku więc czy aby też nie czerstwe buchacha ale zapiał!

   Zaiste pokazujesz tu nie od dziś po reakcjach/komentarzach/postawie że właśnie tobie brakuje tego zdrowego psyche .. piana z ust/ insynuacje/z braku rzeczowych argumentów teksty ad personam/obśmiewanie/szydzenie/zabawa czyimś kosztem/syfoniarskie wywyższanie się/rzucanie się i wierzganie nic ci nie pomoże – wszak po twoim i tym postępowaniu widać że rzeczywiście rozumienie wyższych stanów świadomości to nie twoja bajka więc życzę autentycznego wzrostu duchowego a nie pustosłowia/kłapania jęzorem po klawiaturze/popisywania się nibywszechwiedzą !

   Te uśmiech na końcu komentarza też są bardzo wymowne i w tym kontekście użyte świadczą niechybnie o cieniactwie .. niestety !!!!!!!!

   1. @Wiktoria ‚Być może ale to ja jestem szczęśliwy,chociaż nie zawsze słonce świeci.To ja kocham, chociaż tyle Zanieczyszczeń dookoła i nie szczekam na fale jak mały piesek , TAK JAK TY SZCZEKASZ NA MNIE. 🙂 :-):-) :)bo Wiem że to Najwyższa Świadomość.
    Oczywiście ta fala, przepraszam ale wiem ze mam z dzieckiem do czynienia:-) 🙂

   2. Hmmm.. .. znowu pokrętne wszak kto tu szczeka i na kogo to widoczne dla każdego .. tak więc już więcej nie szczekaj na mnie .. i nie insynuuj bo to bardzo brzydka cecha świadcząca o cieniactwie/niskim poziomie rozwoju duchowego.

    Tak chciałabym/staram się/jestem prosta jak dziecko co nie mylić bo nie ma nic wspólnego z PROSTACTWEM TWOIM które ty tu w ntv notorycznie pokazujesz.

    Mądry przekaz do przemyślenia w temacie dziecięctwa:
    Kto się nie stanie jak dziecko
    ten nie wejdzie do królestwa niebieskiego

    Przepraszam tak ci tu wyłuszczyłam ale wiem że mam z przewrotnym prostakiem do czynienia :o(

 12. Iza45 Rzeczywiście Izo , nasz światek , pozbawiony prawie całkiem „ego” runąłby, jak domek z kart .Ileż to ludzi , taka sytuacja , pozbawiłaby piastowanych urzędów , stanowisk i zwyczajnie też , wykonywanej dotychczas pracy 🙂 Tak jest , „ego” musi jednak być 🙂 Baaaa – a nawet „ego ” jak widać , to nasz dobrodziej 🙂

  1. Nasz „światek” pozbawiony istot samoświadomych runąłby jak domek z kart. Czy Ty uważasz, że jak określasz Nieznane-Omnibyt to jakieś omylne Cuś? Głupek jakiś czy co? Nie zadawałaś sobie nigdy pytania o co w tym chodzi? Pomyłka (pomyłka Nieomylnego????) Wszechwiedzącego??/) czy celowe szkolenie? Stworzył/Wydzielił z Siebie Istoty Samoświadome z „ego” omyłkowo?.. no ludzie…
   Jest ego i jest Ego. Trzeba dorosnąć do Ego.. ale ego samo siebie nie oświeci, tu potrzebne jest prowadzenie Wyższego ego czyli Ego :-)))

   Nie odpowiadaj… proszę, bo to bez sensu.

   1. A kiedyś ktoś mi zarzucił że to ja jestem DZIECIAKIEM, proszę jak dla kucyka wszystko się prostuje.
    ZAWSZE TAK JEST prawda to PRAWDA HIHHIHUHIHH

   2. Czyli , stale na sznurku prowadzeni , jak ślepcy . Czyli jak idzie coś nie tak – to wszystko można zwalić na „Ego” Omnibytu .? To gdzie jest w tym wszystkim miejsce dla naszego samorozwoju i odpowiedzialnośći za to co tworzymy – skoro GÓRA NAS STALE PROWADZI ? Skąd my to znamy? Dalej baranki i owieczki na sznureczku , żeby tylko nie wymknęły się ze stada 🙂 🙂 🙂

   3. Ja nie wiem gdzie ta owca, bo na razie, wybacz szczerość, idziesz po sznurku Ramthy i YT /i New Age/. Nigdzie nie widzę Twoich indywidualnych doświadczeń i wniosków tylko same reklamówki „miszczów”. To też jest dobre, bo w końcu uderzysz głową w ścianę.. normalne etapy zaliczasz…nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło… 3maj się 😀

   4. Iza45: Nigdzie nie widzę Twoich indywidualnych doświadczeń i wniosków tylko same reklamówki „miszczów”. To też jest dobre, bo w końcu uderzysz głową w ścianę.. n o r m a l n e – e t a p y – z a l i c z a s z…nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło…

    *
    Zaiste – czas nas uczy pogody/pokory

    https://www.youtube.com/watch?v=xvyVpFkF_Z0

    wiele dni wiele lat czas nas uczy pogody
    zaplącze drogi pomyli prawdy
    nim zboże oddzieli od trawy
    bronisz się siejesz wiatr ..

   5. Iza45 Skoro oceniłaś , że to nie moje przemyślenia , tylko Ramthy , to pewnie to pewnie tę pozycję przeczytałaś ??? Czy w twoim mniemaniu , nie stać mnie na swoje przemyślenia ? No cóż ja mogę na to poradzić , że Ty zawsze wyszystko WIESZ najlepiej a ja stale niegramotna, niepisata i niecytata – jak już wcześniej wspominałam 🙂

   6. Gaja, proszę Cię, nie uderzaj w syndrom ofiary. I 3maj się.
    PS. Nie tyle poznać coś nowego ile zapomnieć to co się wie lub się wierzy, że się wie.
    Paracelsus
    Nic nie wiem Gaja, Duch mi już tyle razy pokazał, ze sama z siebie jestem Niczym.. Nie-wiedzą. On Jest Wiedzą.

 13. @Niechciana Prawda tamten temat zamknięty więc tu dziękuję ci
  za odpowiedzi/postawę z klasą
  i to może tyle wszak skoro nie w kłapaniu/słowach jest moc
  ja tam pragnę prawdy
  więc choćby dlatego nie czuj się niechciana/y
  pozdrawiam prosząc/licząc na wsparcie :o)

Comments are closed.