Oblicza Duchowości – 23.05.2013

Zapowiedź programu wieczornego.

W studio gościmy dwie panie specjalizujące się w terapiach naturalnych: Anna Wnęk i Agnieszka Stępińska. A rozmowa prowadzona przez Janusza Zagórskiego dotyczy głownie energetyki człowieka, terapii naturalnych i ich wpływ na zachowanie zdrowia.

Kolejne, 35 spotkanie z Tadeuszem Owsianko i jego Wiedzą Duchową o Wszechświecie.

Z kamerą u wrocławskiego pustelnika, Pana Edwarda.
Jest to surowy materiał, bez montażu, oddający wiernie autentyczność jego osoby i miejsca.

Łukasz Szuscicki (NTV Gdańsk) rozmawia w trakcie trwania IV Festiwalu Filmów Kontrowersyjnych z jego organizatorem – Krzysztofem Słupiankiem.

Informacje organizacyjne i programowe o XI Harmonii Kosmosu – Janusz Zagórski.

 

 

 

31 thoughts on “Oblicza Duchowości – 23.05.2013

 1. Twórca Reki dr.Usui rzekł : uzdrowiłem żebraków w dzielnicy Kyoto , ale oni nadal
  byli żebrakami i po pewnym czasie dalej chorowali, ponieważ nie można nikogo uzdrowić z żadnych chorób, ponieważ każda choroba posiada przyczynę w informacyjnych wzorcach zapisanych polu świadomości (Matrycy świadomości) człowieka.
  Zatem Reiki może tylko wskazać miejsca – przyczyny, a nie uzdrowić choroby ?..!

  Tymczasem jedna z Pań tego ”wspaniałego wywiadu” chyba jest jest mądrzejsza od samego twórcy reiki i blebie tutaj, czyli opowiada ludziom głupoty, że ona uzdrawia choroby za pomocą reiki !
  Jakie choroby ? Co to jest choroba.. ? Proszę o poprawną definicję choroby ?
  Nie ma żadnych chorób ! Choroba to tylko (powierzchnia rzeczy), czyli informacja zwrotna, że w Matrycy Świadomości znajdują się zapisane niewłaściwe programy-wzorce.
  Oto cała ”choroba” – drodzy państwo.

  Reiki nie usuwa żadnych wzorców, bo to nie to ”narzędzie”

  Poza tym Reiki, to już przestarzałe ”narzędzie’ , ponieważ Wszechświat oferuje nam już zupełnie nowe i zdecydowanie lepsze możliwości.
  Aby, usunąć nieprawidłowe (algorytmy-programy wzorce informacji), trzeba podpiąć się pod własną Matrycę Świadomości. Ale, sam nikt się nie podepnie. Pierwszy raz potrzeba pewnej pomocy zewnątrz, kto posiada umiejętność pracy z Matrycą. np. Hubert Ruhs.

  A, w ogóle, to wpierw trzeba mieć chociaż zielone pojęcie, czym są nieprawidłowe algorytmy informacji – tzw. Wzorce zapisane w Matrycy
  i ich skomplikowana struktura, która generalnie składa się z tzw. ”dramatycznych”, przeżyć, stereotypów myślowych, ”urazów”, ”traum”, oraz ”negatywnych doświadczeń” (wiele nabytych w okresie dzieciństwa), które zostały wyparte z naszej świadomości, do podświadomości.

  Są jakieś pytania, to słucham…. i na wszystkie chętnie odpowiem…
  A, jak nie to płać cie kasę za, tą szkolną podstawówkę o nazwie- uzdrawianie !

  Może któraś z Pań z tego wywiadu będzie miała intelektualną odwagę wejdzie tutaj, to chętnie porozmawiamy….. ?
  A, jak nie, nie to nie ! Róbcie co chcecie.

  Co zrobicie, to będziecie mieć…..

 2. Jak ktoś chce proszę bardzo.
  Zaznajomić się dla własnego dobra z prawidłowymi (na dzień dzisiejszy) metodami
  ”uzdrawiania, z chorób”, które nie są żadnym uzdrawianiem, tylko pracą nad swoimi własnymi strukturami świadomości….
  Dlatego podaję stronę, która ten temat wyjaśnia :
  http://matrycakrystaliczna.vel.pl/
  jak również wiele cennych informacji podane jest na serwisach zagranicznych, wystarczy tylko chcieć choć trochę poczytać !

  Tak długo, jak długo będzie brakowało niezbędnej energii społecznej do potrząśnięcia rozmaitymi stereotypami i przestarzałymi metodami postępowania i myslenia przynajmniej z przed 20 lat zaprezentowane między innymi w/w wywiadzie (energetyka, a zdrowie człowieka), tak długo będziemy mieli spektakl absurdów dnia codziennego, którego momentami trudno już naprawdę znieść !

  AMEN

 3. Panie Tadwuszu…

  Za każdym razem jak mam wrażenie, że Pana przemyślienia
  to abstrakcje i dyrdymały – powie Pan coś tak mądrego,
  że kapcie spadają…

  No nie ma na Pana sposobu…

  😉

 4. @Astre

  Podobną opinię nt. Reiki ma Marjan Ogorewc
  – uzdrowiciel holisyczny, który zgodnie za Łazariewem
  twierdzi, że uzdrawianie energiami jest chwilowe,
  poniewaź trzeba zmienić swój sposób pojmowania świata,
  zmienić swoje biopole – dopiero następuje trwały proces zdrowienia.

  http://www.dobreksiazki.pl/b12082-diagnostyka-karmiczna.htm

  w zasadzie to samo innymi słowami powiedział, Pan owsianko
  – że do wspinania się po szczeblach duchowości potrzebne jest
  odrzucanie starego sposobu myślenia 12:18

 5. Panie Januszu,zawsze jestem pelna podziwu dla pana pracy,ale po odsluchaniu rozmowy z pania Anna i Agnieszka poczulam sie conajmniej nieswojo.Wszem i wobec glosi sie,ze Reiki to metoda przestarzala i nieaktualna a tu serwuje nam sie ta metode jak najbardziej na czasie.Widze,ze trzeba przesiewac niektore informacje,bo mozna byc wprowadzonym w blad.Pozdrawiam.

 6. o ile wymowa komentarza jest OK, o tyle zbyt dużo „negatywnej” uwagi poświęca się miłym i uprzejmym skąd inąd Paniom – wszyscy się uczymy, a czasem i uzdrawiamy w sposób, który jakoś próbujemy nazwać i opisać – „za niedługo” tzw własne struktury świadomości też zostaną poddane druzgocącej krytyce bo przecież ani nie ma własnych ani struktur ani…. świadomości własnej ujętej w struktury itd 🙂 peace!

 7. ja p. Tadeuszu „spie”jeszcze,choc wokol mnie ostatnio mnostwo „zdarzen”i „wydarzen”,ktore tlumaczylam sobie jako”dopust Bozy”…troche za wiele na mnie malutka…troche Pan mi pomaga w zrozumieniu…dzieki pozdrawiam serdecznie

 8. @konserwa
  jak to Ty – co myślę, że Ty, to wskakuj na antenę
  bo dawno Cię nie było widać
  😉

 9. @ konserwa

  Nikt nie kwestionuje nauki ! Gorzej jednak, jak ta nauka, a raczej ”nauka” (patrząc z innej perspektywy) przeradza się w biznes, typu : przyjdź do mnie, zapłać mi kasę, a ja Cię ”uzdrowię z rozmaitych chorób”.
  Tylko, że kontynuując swoją myśl poprzednią – chorób żadnych nie ma i nikt nikogo nie może z niczego uzdrowić. Inni mogą pokazać Ci tylko drogę do tego, a tą drogę musi już odbyć każdy SAM…..

  W kwestii definicji (własne, czy nie własne struktury świadomości), to nie jest kwestia definicji (to tylko przyjęta nomenklatura), lecz kwestia zrozumienia, co się pod tym kryje….

 10. Swoją drogą. Pan Edward pustelnik
  – niesamowity człowiek.
  Z dużą przyjemnością się go słucha.
  Niesamowita siła ducha i prostota przekazu.

  Duży szacun. Na niewiele tak dobrych kazań miałem okazję słyszeć.

  Przypomniała mi się buddyjska przypowieść:
  Dwóch mnichów spierało się czyj mistrz jest bardziej oświecony.
  Pierwszy:
  – Mój jest tak oświecony, że jest w stanie pisać
  na pergaminie przybitym do pnia na drugim brzegu rzeki.
  Na to drugi:
  – A mój jest tak oświecony, że kiedy jest głodny to je
  a kiedy jest śpiący to śpi…

  Zdaje się, że Pan Edward osiągnął ten stan jesności ducha i przestrzeni.

 11. Szanowny Panie Tadeuszu! Wybaczy Pan , że aż tak dokładnie nie śledziłem pańskiej radosnej twórczości i przeoczyłem ważny fakt , że w 3 odcinku także kawę pił pan z Bogiem Ojcem. Jeśli, może kiedyś będzie pan grał w szachy , albo umówi się pan z Bogiem Ojcem na narty – to proszę Go ode mnie pozdrowić!

 12. Witam odpowiadam na komentarz „Astre”. Żadna z nas nie użyła stwierdzenia,że „uzdrawia za pomocą Reiki”, padły słowa, że jesteśmy jedynie przekaźnikami uzdrawiającej energii Reiki, a uzdrawia się człowiek sam i uzdrawia Bóg czy Energia Kosmiczna w zależności od tego kto z nas w co wierzy. Piszesz,że Reiki to nie „narzędzie’, a za chwilę używasz sformułowania,że Reiki to przestarzałe „narzędzie’ więc sama czy sam sobie zaprzeczasz. Zanim kogoś zaatakujesz czy ocenisz to zapanuj nad emocjami i przeczytaj to co napisałeś/łaś i proszę słuchaj ze zrozumieniem!. A jeśli chodzi o przestarzałość metody to każdy ma prawo korzystać z tego co chce. Medycyna chińska ma ponad 2500 lat, a jest równie niezawodna i skuteczna, a jakże stara. Życzę wszystkiego dobrego, spokoju i snu, bo sposób Pańskiej wypowiedzi i godzina wypowiedzenia się świadczyć może o nieprawidłowościach energetycznych w wątrobie i nie chcę prowokować do kłótni czy dyskusji, ale do refleksji najpierw nad sobą,a potem nad innymi.
  Z wyrazami szacunku Agnieszka Stępińska

 13. Panie Tadeuszu,
  podczas dzisiejszego wykładu padły słowa – symbole, które mają dla mnie jak sądzę duże znaczenie. Myślę, że to chyba nie przypadek.
  „Kawa z Ojcem” – byłam u Ojca i piłam z Ojcem kawę.
  Róża – na tym spotkaniu Ojciec podarował mi czerwoną różę.
  Otrzymałam jeszcze białą kopertę. W środku było coś napisane, ale nie wiem co, albo nie mogę sobie przypomnieć. Przyniosły mi te obie rzeczy dwa białe gołąbki, każdy z osobna.
  Dziś powiedział Pan również, żeby zgłaszać się do Pana z prośbą o interpretację. Tak też uczyniłam. Jeszcze w tamtym roku napisałam do Pana maila opisującego to właśnie „zdarzenie”, którego nie rozumiałam. Jednak nie otrzymałam odpowiedzi. Może to nie był ten czas, a może miałam się wypowiedzieć, otwarcie przy wszystkich, na tym forum. Do tej pory jednak tchórzyłam.
  A tak a’propos miałam nie tak dawno sen, że pędziłam czarnym sportowym samochodem – cokolwiek to znaczy to nie wiem, gdzie mi tak spieszno, ha, ha.
  Pozdrawiam gorąco 🙂

 14. Pustelnik Edward nadtrąca bucyzmem.fanato-kato.im mniej mówi tym dla wywiadu lepiej.może warto byłoby opowiedzieć co on tam robi,ale może i zupełnie nie warto, bo przecież buców w tym kraju mamy naddatek.

 15. Wszystko obraca sie wokolo Torsion pola -twisting , spiraling.
  Wszystko w Universe ma swoja akcje .
  Torsion fields ma swoja specjalna konfiguracje , ktora moze byc okreslana fizycznie lub biologicznie .
  Czyli kazdy ma swoj Torision field (unikalny), znajac go mozna zniszczyc kogos i mozna naprawic .W zniszczeniu i naprawieniu nie ma nic takiego jak positive i negatyw
  Sa ludzie , ktorzy operuja duzym polem Torison field . Dla przykladu Rothchild i podobne istoty sataniczne maja Torison filed bardzo niestabilny , ktory jest zwiazany z pobieraniem go z pola Ziemi czyli jak sie zmieni Torision field Ziemi zmieni sie jego field raczej na niekorzysc dla nich . Dlatego nazywamy ich cos w rodzaju pasozytow , ktorzy opieraja swoja wladze o materialana sfere.
  Nasze mysli w swoich intencjach moga zmienic pole ale nasze emocje zmieniaja go bardziej efektywnie niz intelekt .
  Umieszczajac na przyklad nasze intencje w wodzie -woda ma forme krysztalu a my jestesmy z wody w duzym procencie . Woda fizyczna i woda kosmiczna + intencje (mind) .
  Obecnie postrzeganie TorsionPola przez nas samych jest dosyc utrudnione poniewaz zbyt duzo sie dzieje dla nas w sferze do , ktorej nie nauczylismy sie zagladac .
  Torison pole dziala w dwie strony . Bardziej pole to mozna dopasowac (myslowo)do holograficznej cieczy Universe.

 16. Szanowny Panie Tadeuszu. Opisane wizje niezbyt pasują do kontaktów z Bogami. Warto przeanalizować je jeszcze raz, aby wykluczyć inwigilację pańskiej osoby przez Mosad, CIA lub MI6, spowodowaną ujawnianiem przez Pana tajemnic z „Wiedzy o Wszechświecie”. Co do nieobecności ojca-gospodarza w wizjerze kamery, to trzeba było zdjąć z obiektywu osłonę i napewno by się pojawił.

 17. Do Pani Agnieszki Stępińskiej

  Pani Agnieszko !

  Nie uzdrawia Bóg, ani nie uzdrawia żadna kosmiczna energia i nie jest kwestia wiary, tylko kwestia zrozumienia dziejących się procesów.
  To, że Pani tak widzi, to tylko dlatego, że postanowiła pani tak widzieć.
  Proszę zmienić ”okulary”, a zobaczy Pani co innego…

  Idąc dalej…
  W swej treści użyłem potocznie zrozumiałego określenia ”narzędzie” , a dalej użyłem określenia wobec reiki ”przestarzałego narzędzia”.
  Proponuję kontrolować swoje (egusia) i zamiast czepiać się słów szukać zrozumienia …

  Pisze Pani… cytuję :
  ”A jeśli chodzi o przestarzałość metody to każdy ma prawo korzystać z tego co chce.”

  To brzmi dosłownie jak kryptoreklama.
  A, prawdziwy komunikat, który kryje się pod tą kryptoreklamą brzmi :
  – ja Ci oferuję przestarzały, de facto mało skuteczny towar, który jeszcze wspieram jego działanie medycyną klasyczną, a Ty jak jesteś głupi to sobie kupuj i płać.

  Tymczasem jaki ma Pani szacunek do siebie, taki ma Pani szacunek do innych…
  Taki sam szacunek ma ta cała klasyczna medycyna, żerując na ludzkiej naiwności która zamiast leczyć człowieka, leczy choroby !

  Oznajmiam wszem i wobec.

  Reki, jak i również inne metody ( zdecydowanie lepsze i aktualne na dzień dzisiejszy, które oferuje dzisiaj Wszechświat ) transformują biofotony i światło do organizmu.
  Zawierają one właściwe treści informacji, wskazując na miejsca do przepracowania.
  Chodzi, tu głównie o stłumione treści, które wycofaliśmy do swojej podświadomości obejmując wszystkie doświadczenia z przeszłości i uwal­niając przeżycia traumatyczne.
  Celem wszystkich metod jest jest osiągnięcie wolności w chwili obecnej, doświadczenie samorealizacji (odkrycie, kim naprawdę jesteśmy).

  Jeżeli metody wykonywane są prawidłowo, to uzyskujemy efekt w postaci wspomnień z własnych narodzin. Jeżeli nie mamy wspomnień z własnych narodzin, oznacza, to że dalej pomimo oferowanych nam cudownych praktyk, rezydują w naszym polu świadomości stłumione treści.

  Celem właściwie wszystkich praktyk, to przygoda w głąb własnego serca, która zarazem poszerza nam tak świadomość , że obejmujemy nią cały świat.

  Jeżeli ktoś chodzi do gabinetów i ośrodków przerozmaitych uzdrawiaczy, a dalej nie stwierdza powyższych zmian, oznacza to, że wyrzucił swoje pieniądze….

 18. Kochany p.Tadeuszu nie spalam dzisiejszej nocy zbyt dobrze..cos snilam,budzilam sie wystraszona..usypialam..wstalam o7.30 w marnym nastroju..i tak sie ciagnelo az do 14 kiedy to postanowilam obejrzec Pana program raz jeszcze…to dziala!mam sie doskonale!pozdrawiam serdecznie!Wazelina

 19. BoBo pisze:
  ‚Kochany p.Tadeuszu nie spalam….Wazelina’
  A jednak Dobre 🙂 co w tym jest..:)

  Wracając do ‚naszego’ wrocławskiego Pustelnika, to gdyby nie NTV a Śnięta Inkwizycja swoimi metodami zajęłaby się nim, zaraz wyśpiewałby imię ‚boga’ z którym współpracował w przeniesieniu tego głazu 😉

 20. W sprawie reiki. Istnieją następujące stopnie wtajemniczenia:
  I Stopień Reiki
  II Stopień
  II Stopień specjalistyczny
  Mistrzyni Reiki
  Wielka Mistrzyni Reiki
  Cholernie Wielka Mistrzyni Reiki
  Za inicjacje na kolejne stopnie płaci się coraz to większą kasę! A kiedy dochodzimy do stopnia mistrzowskiego, to sobie to odbijemy inicjując następnych naiwnych ! I tak się to kręci.

 21. Dzieki „gregory”!Ja czesto wracam do „tylu”,bo uwielbiam czytac Wasze komentarze ,poniewaz jestem „nowa”{czytaj poczatkujaca}ucze sie widziec „Swiat”troche z odmiennego do mojego punktu „siedzenia”…pozdrawiam z uczuciem

 22. Astre dzieki! weszlam na strone oKrystalicznej matrycy i obejrzalam wszystko co bylo, by uzyskac pomoc trzeba sie zapisac i przyjechac do Polski..na razie nie jest to realne dla mnie..Polecono mi ksiazkeRichad Barletta „Matryca energetyczna”,ale mam troche stracha…pozdrowiam

 23. poziom średniowiecza! gratuluję nowym wyznawcom T.O. dawni już osiągnęli nirwanę….
  biofotony, Torison filed, wolności w chwili obecnej, bucyzmem.fanato-kato.im , Woda fizyczna i woda kosmiczna + intencje (mind) . Torsion pola -twisting , spiraling. w Universe, …itd.

 24. To jakiś szyfr dla wtajemniczonych guru?
  eljasz pisze:
  ‚gratuluję nowym wyznawcom T.O. dawni już osiągnęli nirwanę….’
  T.O. to jakaś nowa grupa parareligijna czy cuś? Chętnie bym się zapoznał z ichnim guru, nie znam (jeżdżę co jakiś czas po sektach po uzupełnianie informacji o nowych ruchach religijnych, takie moje hobby 🙂
  „dawni już osiągnęli nirwanę” ,czy dawno? Jeżeli ‚dawni’ to może chodzi o starożytnych?…

 25. Do Astre,Bobo,Zenart

  Uwielbiam polować na anonimowych tz.wiecznych oponentów co by nie pokazać co by nie powiedzieć oni zawsze mają kontre a że zastare a że nie kościelne a że nie na czasie a że nie to napięcie.Nie widzenie was tylko ułatwia sprawe z pewnością wyglądacie jak Golum i co z tego macie za to zasianie ziarna niepewności za waszą ignorancje, srebrniki są przestażałe więc może coś na czasie jakiś nieludzki orgazm za każdym razem jak uda się komuś dowalić no pochwalcie sie.Jesteście podobni do inkwizycji tylko takiej troche podziemnej a może Jezuita inteligętny,nienagannie uprzejmy ale cel jeden odsyłam do jezuickiej przysięgi.Stare metody uzdrawiania nie pasują no tak społeczeństwo przezwyczaiło sie do szybkich zmian w każdej dziedzinie życia więc czemu nie w tej.Przepis na zdrowie dla szukających najnowocześniejszych metod: 0,5kg marsiańskiego pyłu 0,5l spirytusu rozmieszać podawać doodbytniczo ,wiem troche nie wygodne ale bardzo nowoczesne.Kryptoreklama Astre:nie słuchajcie tych oszołomów bo tylko ja ja jeden mam racje reszta to bida umysłowa. I to ciągłe odwoływanie się do naszych pieniędzy co z nimi ,tak ci ich żal czy żałujesz że nie trafiają do ciebie z racji twojego patentu na uzdrawianie.Poza tym Bobo,Zenart żeby o czymś mówić trzeba sie znać, żeby sie znać to trzeba to studiować często wiele lat a z uwagi na specyfike zagadnienia nieżadko doświadczyć dajcie spokój bo brak mi słów,ignorancja,arogoncja i pycha.Na wasze przemyślenia nie licze bo wy się z niczym nie liczycie żegnam ozięble .

 26. Do Polownik To bylo Mocne!Dzieki za slowa „wyrozumialej”krytyki Mistrzu!Nie posiadam zadnej Wiedzy,nie wiem Nic, nie rozumiem Nic…jedyne co wiem to to ,ze Nic nie Wiem oraz to,ze Mysle i tylko dlatego wydajje mi sie ,ze Jestem[nie mylic z „Cogito ergo sum”}…ale tez czasami mam watpliwosci…z powazaniem dla Kazdego Myslacego

 27. Do Polownik ja pyszna,ja ignorantka,ja arogantka licze na Twoje przemyslenia…a moze nie ma na co liczyc…?

 28. Do p.Tadeusza. Uwielbiam :”tak cos czuje,ze dzisiaj przynudzalem..”czekam ze zniecierpliwieniem na nastepne „przynudzania” i „powtarzane kazania”maja w sobie duza dawke Milosci…pozdrawiam Wazelina

Comments are closed.