Oblicza Duchowości – 25.02.2016

Mieczysław Święcicki – piosenkarz, aktor i artysta Piwnicy Pod Baranami gości w studio Niezależnej Telewizji we Wrocławiu. W programie opowiada o początkach krakowskiej twórczości, wspomina Piotra Skrzyneckiego i zaprasza na kolejne swoje koncerty.

W programie wykorzystano materiały video nagrane w Piwnicy Pod Baranami – koncertu świątecznego oraz wystąpienie na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu z okazji 60-lecia Piwnicy Pod Baranami.


Mariusz Brzoskowski z Fundacji Świadomość Ziemi i rozmowa o książce wydanej przez Fundacje pt.: „Wzrastanie Boga w Człowieku”.


W Duchowych Obliczach Muzyki Dorota Pasalska ponownie gości  Kamila Rogińskiego, a tym razem rozmowa dotyczy sztuki improwizacji w muzyce.


350 thoughts on “Oblicza Duchowości – 25.02.2016

 1. Fundacje pt.: „Wzrastanie Boga w Człowieku”…Wejdz do Dzieciecego Szpitala Onkologicznego i przyjrzyj sie jak umieraja male dzieci przytulone do swoich zabawek. Zobacz jak Jezus i Maria Uzdrowicielka odbieraja dzieciom prawo do korzystania z radosci zycia. Zobacz jak wyznaniowa obluda,falsz i zaklamanie tlumacza boskie okrucienstwo. Kim jestes,ktory ma upodobanie w ludzkich cierpieniach… Bog-Sadysta bo to jest tylko jedno takie okreslenie…Bog Jahwe (Jehowa) okazuje swoja Wielka Milosc do czlowieka i zsyla Potop by w ten okrutny sposob dokonac najwiekszego Ludobojstwa w dziejach ludzkosci! Czyzby ten Wszechmocny,Wszechwiedzacy i Doskonaly Bog nie wiedzial ze z tych 8 ocalalych osob rozmnoza sie tacy sami ludzie,ktorych wymordowal Potopem? Powoluje do zycia swojego umilowanego syna Jezusa by Go potem kazac okrutnie zamordowac i jako jakas „ofiare” okupu kaze zlozyc samemu sobie? Obdarzyl czlowieka „wolna wola” wiedzac doskonale do czego zdolny bedzie czlowiek? Bomba atomowa zabila w ciagu zaledwie kilku sekund ponad 100-tys.istnien ludzkich! Bog razem ze swoim umilowanym synem Jezusem przygladali sie jak prowadzono male niewinne dzieci do gazu. Na smierc! Dzieci rozgladaly sie za jakas zyczliwa twarza ale Bog razem ze swoim umilowanym synem Jezusem odwrocili sie…Bog ma widocznie upodobanie w ludzkich cierpieniach. dlatego sa wojny,konflikty, choroby,glod i wolna wola. I tak jest odbierane czlowiekowi Prawo do korzystania z Radosci Zycia.Podpowiem jeszcze ze Bog powoluje do zycia Elitarna Grupe Bilderberg,ktorych zadaniem jest depopulacja ludnosci Swiata! Biblia Ksiega Przyslow: 16:4…”Bog wszystko stworzyl dla swoich celow. Nawet Niegodziwca na Dzien Zly”…To tlumaczy bardzo jasno potrzebe istnienia katolickiej sw.Inkwizycji,Hitlera,islamskich terrorystow i innych zbrodniarzy…jak tez tlumaczy potrzebe istnienia tej wolnej woli…Moze jeszcze dla podtrzymania temperatury entuzjastow Boga to przytocze tutaj cytat z Biblii Ksiega Hioba (Joba)..”Bog razem z Szatanem uzgadniali jak tu dolozyc Hiobowi? Szatan wymordowal Hiobowi cala rodzine i dobytek. Samego Hioba dotknal straszliwa choroba. Jednak zone Hioba oszczedzil! Tylko dlatego zeby ktos mogl sie Hioba zapytac dlaczego po tylu cierpieniach nadal w Boga wierzy? Czyzby Bog nie wiedzial do czego bedzie zdolny Hiob? Cala ta Biblia (Pismo Sw.) jest to zdeformowany katalog watpliwych wydarzen ponaginanych do wyznaniowych potrzeb. Czytajac uwaznie dostrzezesz wrecz niewiarygodne opisy mordu i okrocienstwa,w ktorych ten Bog ma upodobanie. Jak dlugo jeszcze beda wykorzystywane roznego rodzaju portale internetowe by trzymac czlowieka z dala od Prawdy?

  1. Matka Teresa z Kalkuty (laureat nagrody Nobla) zapytana…Dlaczego bedac swiadoma potwornej biedy w Kalkucie (Indie) otrzymane miliony dolarow przekazala na konto Banku Vaticano?…Odpowiedziala ze…”Do Lask Bozych dochodzi sie przez cierpienie”…Bank Vaticano z radoscia przyjal te przekazane miliony a Matka Teresa z Kalkuty zostala ogloszona Swieta…

   1. VV Twoim ojcem jest diabeł i to jego żądze chcesz zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. Kiedy kłamie, przemawia własnym językiem, gdyż jest kłamcą, a nawet ojcem kłamstwa.? ?

   2. VV…Bogowie walcza z Bogiem w imie Boga o Boskie przewodnictwo na Boskiej drodze do Boskiego krolestwa. By z Boska moca i boskim blogoslawienstwem zwyciezyc Bogow…Bog z wami i niech wam Bog blogoslawi no i szczesc Boze na tym Boskim torze…Bog zaplac!

   3. VV…Czekamy niecierpliwie na Uczciwego Przestepce,ktory wlamie sie do Boskiego Sejfu i wykradnie Zbrodnicze Plany tego Boga Jahwe (Jehowa).Wykradnie Plany i tez te Anielskie Pioro,ktorym te Plany wypisywal. Tak naprawde to dopiero po Rozpakowaniu tego Planu dowiemy sie o Wszystkim! Zatem wybaczyc Mu beda mogli tylko ci,ktorzy Mu ufali i w Niego wierzyli. Obecnie po Plamach Barw Zycia mozna justalic juz Odleglosc tego Boskiego Sejfu i z Topograficzna dokladnoscia okreslic jego miejsce bytu.

   4. VV…to znaczy gdzie jest,….lumen kim jesteś..gdzie jest bóg.. oraz czy w tobie jest bóg…Twoj bog jest wszedzie tam gdzie sa wojny,konflikty,choroby,glod i wolna wola…Twoj katolicki bog jak widac to ma upodobanie w ludzkich cierpieniach…Ja nigdy takiego czegos jak bog nie mialem w sobie…Jestem normalnym czlowiekiem (Ateista) i postrzegam Swiat w jego Realiach i Naturze. Nie sprzeciwiam sie tez swoim sklonnosciom i slabosciom poniewaz to one skladaja sie na moja ludzka nature…

   5. Lunen:
    „Twoj bog jest wszedzie tam gdzie sa wojny,konflikty,choroby,glod i wolna wola.. Jestem normalnym czlowiekiem (Ateista)”
    …nie, mój bóg jest we mnie,. nie ma go tam gdzie są wojny ,konflikty, choroby, głód ..…dał mi wolną wolę,.. dał mi wszystkie dary jakie miał łącznie z mocą, ..dał mi serce, rozum i czucie,.. umiem z nich korzystać dla dobra swego i bliskich, nie szkodząc innym…. był czas, gdy nie widziałem , go w sobie,…ale czegoś mi w moich układankach brakowało, ..poprosiłem go by pomógł mi poznać go,.. odpowiedział poznaj siebie,.. trochę trwało nim poprosiłem o pomoc w poznaniu siebie,.. nie wiedziałem że poznam również wszystko kim byłem dotychczas,…dziękuję,.. bo poznając siebie poznałem boga,.. znam siebie i boga, .. i zarówno siebie jak i boga jestem pewny.. i wiem czego chcę,.
    ..wiem, że jest on również w każdym człowieku,.. nawet w tym , który twierdzi , że go tam niema,.. i wiem, że to nie bóg odpowiada , za to czyni człowiek ,.. a człowiek.. choć nie broni człowiekowi obarczać go winą, za wszelkie bezeceństwa,.. które człowiek uczynił sobie, bliskim i innym..

   6. i jestem normalnym boskim czlowiekiem i postrzegam siebie, ludzi, świat i rzeczywistość w i rzeczywistej boskiej naturze. …ie sprzeciwiam się też swoim skłonnościom i słabościom ponieważ to one składają się na moja boską i ludzka naturę …i biorę odpowiedzialność za wszystko, co uczyniłem i czynię. …to boskie i dziękuję bogu że jestem boskim człowiekiem….i że rozumiem, co w człowieku gra , dlaczego gra jak gra oraz jakie żniwo swych gier, gierek będzie zbierał… szanuję ja bóg mój szanuje wolną wolę, swoją i innych,..i wiem dlaczego szanuję i chcę szanować..

   7. lumen:
    „Czekamy niecierpliwie na Uczciwego Przestepce,ktory wlamie sie do Boskiego Sejfu i wykradnie Zbrodnicze Plany tego Boga Jahwe (Jehowa).”

    ..ten przestępca włamał się do boskich sejfów ludzi już bardzo, bardzo dawno i co dziwne wciąż tam im w nich grzebie,.. i dziwne, ludzie pozwali temu przestępcy, by teraz już w jego sejfach ustanawiać im przeróźnych Bogów, nie tylko Jahwe i nie tylko religijnych oraz nimi odgrywa im w otwartych sejfach swoje teatry, … i wiesz po co się włamał i po co odgrywa…

   8. vv: „i jestem normalnym boskim czlowiekiem i postrzegam siebie, ludzi, świat i rzeczywistość w i rzeczywistej boskiej naturze. …ie sprzeciwiam się też swoim skłonnościom i słabościom ponieważ to one składają się na moja boską i ludzka naturę …i biorę odpowiedzialność za wszystko, co uczyniłem i czynię. …to boskie i dziękuję bogu że jestem boskim człowiekiem….i że rozumiem, co w człowieku gra , dlaczego gra jak gra oraz jakie żniwo swych gier, gierek będzie zbierał… szanuję ja bóg mój szanuje wolną wolę, swoją i innych,..i wiem dlaczego szanuję i chcę szanować..”

    Pełny człowiek.. aż oczom nie wierzę 🙂

   9. ..ja… ty też jesteś pełnym i kompletnym człowiekiem,.. a co do twoich oczu,..im akurat możesz w pełni ufać,. one cię nie zwiodą i nie zawiodą..możesz być ich pewna..

   10. ..tak jak uszy do słyszenia, nie do słuchania,.. i serce oraz brzuch do czucia.. itp… a twój umysł gdy zaprzęgniesz go sobie i pod siebie, uczynisz go dobrym sobie narzędziem, narządem twym,.. …będzie ci lustrem, tarczą i mieczem..

    ..niech tak się stanie…

   11. … rzeczywiste ,.. nie nazwane,.. nie zaśmiecone, nie skrzywione żadną nazwą,.. tylko takie jakie ono tu i teraz jest… gdy ujrzysz, usłyszysz, poczujesz,..oczy, uszy serce i brzuch same dadzą ci stosowne nazwy..

   12. .. tobie demonie nie pomogły, innym proponujesz.. ..smrodu twego nimi nie ukryjesz,.. zgnilizny nie zakryjesz,.. won do piekła..

   13. „Poczytaj” kamasutrę a potem przećwicz……………jeśli ktoś będzie chciał w tym uczestniczyć………………..jeśli tak – to zapewniam – pomoże taki zabieg :D………..głowa się oczyści 😀

   14. małoumny i niewydajny:

    „poczytaj” kamasutrę a potem przećwicz……………jeśli ktoś będzie chciał w tym uczestniczyć………………..jeśli tak – to zapewniam – pomoże taki zabieg :D………..głowa się oczyści „.. „Gadżety ma? :D:D:D”

    .. małoumny przestraszony niewolniku lucia.. wiem, że nie przychodzi ci, że nie mieści ci się w twej zaśmieconej, zastraszonej i zakleszczonej luciowym łajnem główce, ..że człowiek żyje, …jest boski , szczęśliwy i mocny dopiero wówczas gdy pozwoli sobie żyć na granicy szaleństwa,.. gdy czuje ból, radość , rozpacz, gdy czuje siebie i życie.. „szaleństwa” oczywiście, wg łajna lucia, ich pana i pryncypała, któremu pozwolili łajnem zaśmiecić swój umysł, a przez załajniony zaśmiecić również siebie,..,.. małoumni, ..bo trudno być umnym, gdy łajno rozplenia się na cały ich umysł, a tym samym lękliwwi, złajnieni pozerzy , by uciec przed czuciem, przed sobą, przed życiem .. fundują sobie przeróżne kamasutry, gadżety szczęśliwości, jasności , wartości,.. głodu ich nie sycą, strachu nie zmniejszają, ..ale gdy innym je wcisną, innym sprzedadzą, … mogą podbić pozór swej wartości, jasności , wysokości, ..bo inni kupili to łajno za warte, za mogące nasycić ich głód, zmiejszyć ic przerażenie, przed którym od swego zarania uciekają, ..coraz mocniej i coraz dalej.. nie mieści im się w załajnionych główkach,.. że można żyć, że można czuć, cieszyć się i czerpać pełnymi garściami życie takim jakim jest, prosto z boga, prosto ze źródła ich istnienia,..że można ufać bogu, dziękować mu i głośno chwalić się swym bogiem,.. bo luciowe, świetliste, wysokie łajno mówi im, straszy ich , że boga nie ma, że życie z tym co czego nie ma jest szaleństwem,.. że z bogiem, żyć mogą tylko szaleni,..

    ..tak, małoumni, najświetliści, najwysocy handlarze luciowego pozerskiego łajna,.. ich nie syci, innym wciskają… dla większego pozoru majestatu świetlistości, jasności i wysokości..

   1. ..to znaczy gdzie jest,..mówiąc, że jest po obu stronach..nad fontami,..czy gdzie indziej..

   2. jest tam gdzie jest szansa mordowania i morduje a idioci to samo ścierwo proszą o zwycięstwo po obu stronach barykady ! a ścierwo daje im wszystko aby jak najwiecej było śmierci.

   3. ..nieumny demoni nieudaczniu,.. chciałbyś obrzucić swym innych,…niedoczekanie,.. nawet demon musi cokolwiek umieć, by nie zdechł z głodu, … aryś czeka…

   4. uzi = tomek
    tomek = qcyp
    qcyp = zbigniew
    zbigniew = majestic
    majestic = wiktoria
    wiktoria =uzi

   5. „w wiesz czemu ścierwo proszą…” wiem bo pobierają nauki prosto z czelusci scierwa, i nie maja prawie wyboru kto się wychylił to na stos ,chcesz to wybielić, przekręcić, przeprosić ,aby trwało dalej !? czy też skrzętnie, ominiesz, otumanisz aby trwało to dalej ? jesteś sługą tego szatańskiego pomiotu ? morderców , pedofilii i Wszystkiego najgorszego co sobie można wyobrazić, co istnieje ?” ..zgadza się ścierwo proszą”

   6. Tym gorzej………….bo wnioskowanie na jawie zawiodło, lub celowo zostało zniekształcone………a cóż mówić o śnie……………

   7. .. który z nich to mandżurski kandydat.. chyba nie ten nieumny..lucio niekiedy przepala..

   8. JA nie teatralnie, jestem tu od lat. Pamiętam każde słowo, ba znam wzorce i archetypy, nic mi nie umyło i przez tysiąclecia i nie tylko z NTV a w skali świata, to ja wyznaczałam granice rzek i układy sił…

    Pozwoliłam mu powiedzieć. i na tym moje pozwoleństwo się końIczy bo obiad stygnie dla umysłu.

   9. .. magik..pudło, …. ścierwo proszą,.. bo chcą być lepszymi niż są, bo lubią jasne maski jak ty majestatyczny magiku,.. to wystarcza,..by z czasem skrywając się za majestatem czynić co najgorsze…

   10. To jeszcze błędy niech CI błędy nie „umyłają” i na pewno nikt nie rozpozna kilku nicków 😀

   11. …ci są najgorsi..bo nieumnych łatwiej wyczuć..ich partactwo, ich smród za spartaczonej maski, może obudzić mniej zwiedzanych i zwiedzionych przez mocno wysokie ścierwa…

   12. No to dalej już poleci samo…………….Kolejne kilkaset wpisów………….Ruszaj 😀

   13. mówiłeś „majstersztyk” sadząc po sobie. Drwiąc w duchu bo to co kłamiesz po stokroć bez trudu powieliłeś, wiedzą nie wiedzą, sympatycznie i zagubienie, tu jest tylko kilka osób, mnie nie oszukasz, Ciebie jest sztukmistrzu… cała reszta.

    potrafię to też udowodnić nad czym admin sobie głowę drapie od dawna…

   14. pokłon, i idę dalej, poczytam.

    ja już nie taka głupia… nauczyłam się. Dziękuję vv 🙂

   15. Oj będę……………. zrobię to kiedy zechcę……………

    Ja podałem kiedyś publicznie swój e-mail………. Podać Twój ?

    Czy sama zechcesz podać ?

   16. Łobuz na końcu zdania piszą zwykle „dziewczyny ”

    Często w innych sytuacjach też używają tego określenia.

    😀 Trafiona……………….

   17. A tak na serio martwi mnie seja, że ma takie rozdwojenie jazni… kiedyś myślała że z kimś gadala od miesiaca i myślała, że to ja, teraz uzi to niby ja, smutno trochę się zrobiło… przeciez to jakoś można udowdnić, za 10 sekund piszemy słowo TAK ze swoich komputerów albo jeszcze co innego, wysyłamy maila do seji, z innych komputerów, seja masz takie wtyki i nie możesz dowiedzieć sie ze to dwa różne komputery z innych części Polski? Ja jego nie wiedziałem, że jest aż tak zle tutaj.

   18. hm przeciez sie z Toba nie zgodzę, skoro to nie prawda, pierwsze dziś słysze ,ze myslisz, ze ja to uzi i na odwrót… zresztą myśl jak chcesz, nie zmienie tego, tylko bez obrazania a mogę to jakoś znieść… Miłego wieczoru dla wszystkich.

   19. teraz uzi mysli ze ja to Mazurek. Ale sajgon, powiedziałem łobuzie bo sam usłyszalem to od dziewczyny, wiec po części masz rację Uzolku 🙂 ale to ja pisałem tak dla zwały haha

   20. No pięknie się chciałaś wywinąć, ale nie dało rady 😀
    Kto widzi…………ten widzi………….. 😀

   21. Wy nie wiecie o sobie ani o swoich mailach, UZI więcej kuma bo to On Cię wyparł, pewnie po Iraku… i Ty jego po tułaczce…

   22. A „UZOLKU” to też tylko jeden nick pisał o mnie tak………………ale dawno już go nie widzę 😀 Pewnie się niebawem pojawi………… 😀

   23. seja to i tak jestescie super to ja pisałem, podszyłęm sie pod Ciebie i zobacz 22:17 akurat jak uzi pisał swoje 😛 2 inne osoby !! Gostynin i Bydgoszcz..

   24. Będę o Tobie myślał………..żeby i Ciebie nie wyprzeć……………..Będę myślał baaardzo często…………

   25. Co będziesz teraz symulował? by się oczyścić. zapytaj innych 😛

    Ja wiem z kim pisałam przez lata i mnie nikt nie oszuka, ani rżnąc głupa ani mądrego, dziwne że reszta milczy. 😉

    w świetle.

   26. Ej, tej, no ja mam normalnie ubaw hi hi dlatego Ty myśleć, że manipulowana przeze mnie? za duzo tych Tomków, za dużo tych UZI a Seja to Majestic. Hahahaha. zmienię nick na ochlapus, nikt nie będzie chciał się podszyć Tomek pisał to.

   27. Chyba szanowna seja zapomniała już, że to ja jej go przesłałem kiedyś, skoro chce zebym go obejrzał, to widać w jakim rozdwojeniu tkwi. Niestety, chyba, że to znowu celowe zagranie… oj seja seja gdzie Twoja pamięć? 🙂

   28. .. i tak małouważny małowierny tomasz zadając się małoumnym handlarzem demonich gadżetów, stał się ochlapusem..co może nawet małoumny demon..

   1. a Ty co wiesz? no pokazuj jasności .zapewne Wszyscy się ucieszą z nowych jasności ? wydajesz opinie i weredyk to się wykazuj , jeżeli nie no to TROL typowe zjawisko Tutaj , TROL zaczyna po jakimś czasie ATAKOWAĆ nie temat ,ale Osoby !!! mające inne poglądy , zaprzecza ,odchodzi od tematu , itd .

   2. …magik ..czym cie zaatakowałem oraz co w tobie zaatakowałem.. … kto to jest troll wg ciebie,.. i czy w trollu nie ma boga..

 2. Biblia: Lukasza 8: 17…” Bo nie ma nic ukrytego co by nie stalo sie jawne, ani nic starannie skrytego,co by sie nigdy nie stalo znane i nigdy nie wyszlo na jaw”… Lukasza 8: 18…”Dlatego zwracajcie uwage na to,jak sluchacie..bo temu kto ma bedzie dane wiecej,ale temu kto nie ma,zostanie zabrane nawet to co mu sie wydaje ze ma”… Zatem Bog-Sadysta tworzy cos by potem to co stworzyl trzymac w strachu,trwodze i zastraszaniu…Ten sam Krzyz zrzucal na polskie miasta bomby i zabijal!
  Ten sam Krzyz do dzisiaj jest na samolotach czolgach i kosciolach.
  To Wielki Znak wyznaniowego mordu i okrucienstwa! Opamietajcie sie! Juz raz tak bylo ze czlowiek z czlowieka wyprodukowal mydlo
  i umyl nim swoja twarz…Oto podobienstwo czlowieka do Najwyzszego!

 3. Katolicki Bog Jahwe (Jehowa) jednych ludzi stworzyl Kwiatem a drugich ludzkim Chwastem. Jednym dal bogactwo i zdrowie a drugich dotknal straszliwa choroba i pchnal w otchlan nedzy. Jednym dal Wode Zycia i barwe chmur a drugim Blekit Nieba i suchy piach pustyni. Oto sprawiedliwosc Najwyzszego! Dlaczego sa jeszcze tacy,ktorym bardzo zalezy by trzymac czlowieka w Wyznaniowych Ciemnosciach i z dala od Prawdy.

  1. a pogromy atomowe ? dwukrotny potop na ziemi ? pierwszy potop niemal rozpołowił ziemie na dwie części , prowadził eksperymenty genetyczne te wszystkie dinozaury i inne to jego robota , tak samo jak olbrzymy ludzkie , chcial zaistnieć fizycznie na ziemi i ją przejąc, bo sam był i jest ganoidem demonem sfer piekielnych .

 4. Biblia Ew.Mateusza 5: 39..” Ja jednak wam mowie: Nie stawiajcie oporu niegodziwemu ale temu,kto cie uderzy w prawy policzek nadstaw i drugi „..Zatem Katolicy zlozcie bron
  ,zlikwidujcie samoloty i czolgi…Wystapcie z Ukladu NATO i przestancie sie bronic! Spacerujcie po Swiecie z nadstawionym policzkiem…Natomiast Kapelanow Wojskowych
  nauczcie wyznaniowego zgrzytania zebami w Pokoju…i nie podnoscie rak przeciw innemu czlowiekowi nawet jezeli taki jest zbrodniarzem lub innym morderca…

   1. magik:
    … a możesz precyzyjniej,… twój brak precyzji to twoja nieuważność, czy już jasna maska, skrywająca ciemność,..
    ….fakt, słowa tego facia są śnięte, …facio być może również,..a co uważasz za święte, …czy możesz powiedzieć, jeżeli już coś świętym nazwałeś .. co prawda nawiasowo, ale nazwałeś..

   2. „co prawda nawiasowo” no właśnie czy to nie jednoznaczne ? NIE ten „facia”. Ten „facia” tylko cytuje moherowe paragrafy , dlaczego wszystko obracasz ? atakujesz tego „facia” ??? co chcesz zataić ? dlaczego nic nie wspominasz o wersetach które cytuje ?! Co jest niewygodne ? On, czy to co Czyta dla Ciebie ? pokarz w którym miejscu się pomylił , udowodnij to , „””słowa tego facia są śnięte,””” TO JEGO SŁOWA gdzie które ?

   3. .. w wielu się mylił,.. wskaż w czym się wg, ciebie się nie mylił,.. mówił prawdę i pogadamy…

    ..jaki masz problem z moherami,.. i dodam, że nie tylko mohery chcą sobie wysłużyć bilet do nieba,.. a u ciebie jak z biletem,.. i może co wg, ciebie jest niebo..prócz atmy , która słoneczne światło rozprasza i zatrzymuje dla siebie niebieskie…

   4. …magik,.. by było ci łatwiej dam cały fragment,.. bo ten facio to niezły magik..

    ..a przechodząc, ujrzał lewiego, syna alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «pójdź za mną!». on wstał i poszedł za nim.
    ..gdy jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z jezusem i jego uczniami…. było bowiem wielu, którzy szli za nim..niektórzy uczeni w piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do jego uczniów:.. «czemu on je i pije z celnikami i grzesznikami?» …jezus usłyszał to i rzekł do nich: nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają ..nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

   5. ..nazywał ucionych w piśmie, plemieniem żmijowym,.. ich święte miejsca nazywał synagogą szatana,..jadał z celnikami, ..zadawał się z grzesznikami , …chronił ladacznice przed ukamieniowaniem,..zrywał kłosy i uzdrawiał w szabat,..mówił że są grobami pobielanymi,..że nakładają im wiernym jarzmo , którego sami nie noszą,.. że mają klucze do królestwa, sami nie wchodzą innym nie dają,.. że zajmują pierwsze miejsca w świątyniach, wydłużają tasiemki, a mają szatana za skórą..
    ..jezus był wrednym trollem, tak wrednym, że trza go było zbiczować i ukrzyżować,.. a jego krew i ciał, ..na krew i ciało ich i krew i ciało ich dzieci..

   6. vv , to i tak wszystko brednie , kilka tysiecy lat totalnej zbrodni ! o czym tu niby dyskutować ? to kupa gnoju śmierdzącego prosto z Szatanowa, ten gnój to owoce , idiotyzmy i frazesy dla baranów, idiotów,nasycone dogmatem , typowa pasza dla baranów .ilosc cukru w cukrze albo gnoju w gnoju,i na końcu soczysta przynęta w postaci „soczystej „marchewki , Powodzenia !

   7. A ilu było cymbalistów wielu ?

    Odnoszę wrażenie, że dyskusja toczy się tutaj po to aby każdy mógł powiedzieć każdemu: „mojsza jest najmojsza” 😀

    A ta dyskusja toczy się dlatego, że wszystko już zostało powiedziane……………i a teraz toczy się targ o to, kto więcej pojął………..

    A jeżeli jestem w błędzie……………….to znaczy, że jestem głupi 😀

 5. Wielki jest Allach!!!! :)))), Szczesc Boze Allachu .
  Ten Wlasnie Allach – Bog , Bog – Allach robi genialne healing na ludziach . Z mojej obserwacji i skojarzen . Od jednych bierze energie ( tak zwanych wielkich healerow swiata ) a drugim daje . Niezly przemial energii healera portal- cialo- rece via Astral dystrybucja .Tam zostaje 70 procent a tutaj zsylane jest tylko moze 30 procent . Dziwnie niesprawiedliwa operacja energia organiczna . Dokladnie tak wyglada z ta Boska energia jak z bankami .Teraz juz wiem skad idea bankowowosci sie bierze . Od samego BOGA 🙂

 6. Jest czas wykopac ogromny grob dla wiekiego Boga i go zakopac z calymi obrzadkami swiatowymi . Poprosic Ziemie zeby zutylizowala to badziewie . 🙂

   1. VV…Czy ten twoj bog nie ma juz innego hobby tylko ciagle zajmuje sie zsylaniem trwogi,strachu i cierpienia na caly rodzaj ludzki? Pismo sw.(Biblia) jest instrukcja tych zbrodniczych boskich planow . Dlaczego ten twoj katolicki bog nie wpadnie na pomysl by wycofac wszelkie smiercionosne bakterie i wirusy i te kleszcze jeszcze i wymazac z ludzkiego GENU chec materialnego posiadania (bogactwa),wladzy i agresji… Podobno stworzyl sobie jak widac wspanialego pomocnika by ten (Szatan) pomagal mu i byl w tym wierny…Zatem jak wytlumaczysz potrzebe istnienia Katolickich Wyznaniowych Ciemnosci..?

   2. lumen:
    „…Czy ten twoj bog nie ma juz innego hobby ”

    ..czego chcesz,… prosiła, to dostanie to o co prosiła,.. i to z nawiązką.. bóg jest taki dobry, że daje to wszystko o co go ludzie proszą,.. a że są już po wielu żniwach swych próśb ślepi, głusi i nieczuli,.. i nie widzą, słyszą, czują co swymi prośbami sieją,.. to może dopiero kolejne żniwo ich siewów, żniwo ich próśb,.. ich otrzeźwi.. i oby na tym kolejymm żniwie się naumnieji choć cuś widzieć, słyszeć i czuć o co proszą gdy proszą,…. przydałaby się niektórym prośba o przytomność..

  1. Jednostka wciąż samounicestwiająca się, kopie ten grób co dziennie własną pracą i odtwarzaniem wszelakich archaistycznych programów.Ziemia wystarczająco dużo przyjęła tego badziewia. Czas na holokaust manekinów-kontenerów-konsumentów.Tylko zagłada was wyzwoli ihihihihi hihihihihihi?
   https://www.youtube.com/watch?v=6IS3rhoisWE

   1. Przypomina mi to mowy słupnikow. Siedzieli na słupach, patrzyli ze wzgardą, (w oddzieleniu) na ludzi na dole i pinkolili o gniewie bozym i apokalipsie. Najczesciej sami spadali z tych słupow ponosząc smierc na miejscu lub konali pogruchotani. Bo kto sie wywyzsza bedzie po ponizony. Rownowaga musi byc. Bog nie ma wzgledu na uczynki ale na miłosc.

 7. lumen
  Jestem normalnym człowiekiem (Ateista) i postrzegam Świat w jego Realiach i Naturze.
  Ateizm jako zaprzeczenie idei boga.
  Komu zaprzeczasz i dlaczego jeśli bóg nie istnieje?

  1. Qcyp… Najpierw katolik musi wmowic przedmiotom,rzezbom i obrazom ich moc by potem smialo sie do nich modlic proszac o jakies „wstawiennictwo”. Oczywiscie ze nie istnieje takie cos jak bog. Jest mi z tym latwo zyc poniewaz nie bladze w Wyznaniowych Ciemnosciach… Jednak jak jestem przy takich tematach to sie zastanawiam co na to wszystko cala Niebianska Rodzina i rodzenstwo boga? Przeciez taki bog nie moglby byc sam bo skad czerpal by wzory na sens i potrzebe istnienia? Stworzeni przez wysoka cywilizacje kosmiczna jestesmy trzymani z dala od Prawdy…Gdyby kon wiedzial o swojej sile to plugi musielibysmy sami po polu ciagac…Chyle czolo w pokorze przed Nauka i Wiedza…Pozdrawiam wszystkich madrych,rozsadnych i logicznie… myslacych… Zaraz wyloni sie z Wyznaniowych Ciemnosci glos…a kto stworzyl te kosmiczne wysoko rozwiniete cywilizacje..? Odpowiedz jest prosta i nie wymaga specyficznej filozofii myslenia…A kto zatem stworzyl boga?

   1. Oczywiście że nie istnieje takie coś jak bóg.

    A jednak zaprzeczasz idei istnienia boga.Czy nie widzisz że w samym zaprzeczeniu jest potwierdzenie?
    Czyli nie różnisz się niczym od wierzącego,wszak sam wierzysz ze boga nie ma.
    Bóg to Wiedza nigdy wiara/idea. ZAWSZE POMAGA TYM KTÓRZY SOBIE SAMI POMAGAJĄ .Czyli wiedzą JAK DZIAŁA BÓG/WSZECHŚWIAT .To od nas zależny czy będziemy w stałej integracji czy też jak to się obecnie odbywa w izolacji ateistycznej/religijnej.Bóg to nie idea to FAKT .

    Wiara jest niczym w porównaniu z WIEDZĄ.

    hihihihihihi?

   2. dogmat jest niczym…

    wieże = wie-że (mniejsza o syf ortograficznych naleciałości pokręconych)

    wiara to fundament wiedzy małych kroczków.

    myśl zamiast powielać czego ani nie rozumiesz bo ktoś coś powiedział czego sam nie pojmował i hip hip hura…

  2. Pobadz w obszarze ludnosci III-swiata a tam dowiesz sie kim jestes? Tam zrozumiesz potrzebe istnienia swojej swiadomosci i sumienia. W obliczu braku pieniedzy ulatwiajacych zycie. Tam wykorzystasz „wolna wole”dana od twojego boga. Tragedia dla ciebie bedzie moment jak biedne male dziecko otrze lze w twoim oku…

  1. a nie jest maślane? bo jednym są.
   światłość ze światłości i w ciemności świeci a ciemność jej nie ogarnie…

 8. …Modlitwa do urojonego boga… Zwracasz sie ku urojeniom w swojej pokorze by wysluchaly twoich krokow. Nadzieja twoja sa oczekiwania by potwierdzily slusznosc obranej drogi. Ten,ktory cie slucha jest w umysle twoim. Takim on jest jakim go widzi serce twoje. Urojenie przyjmuje twoj dar modlitwy i odpowiada sercu twemu ,ktore wie bez udzialu niebios kiedy masz sie przed zlem zatrzymac. Ci,ktorzy chodza w dlugich szatach zrecznie wprowadzili ciebie na droge urojen. Krzyk twojego serca szeptem rozprowadzaja miedzy soba. Obdarzony znakiem krzyza powracasz na swoje miejsce bo zycie tylko takie zarezerwowalo dla ciebie. Masz poczucie winy bo tym zostales obdarzony,by rozpoznac zapis serca twego. To co w pokorze i szeptem wypowiesz bedzie tez uznane i wniesione miedzy kadzidel zapachy. Spiew kaplana w obecnosci plonacych swiec rozlegnie sie echem po wszystkich kleczacych sercach. Koscielny dzwon odmierzy czas przesowanych paciorkow rozanca. Wyjdziesz z bram urojenia ale sercem bedziesz sie ku niemu zwracal. Tak dlugo jak dlugo zapragniesz zobaczyc i uslyszec ponownie boga…

  1. lumen:
   „Modlitwa do urojonego boga…”

   ..lumen,.. kim jesteś i skąd jesteś,.. kto ci daje moc i siłę istnienia,.. oraz gdzie się kończysz, a gdzie zaczynasz,..że, nie wspomnę kto ma urojenia…

   1. ..jestem pilnym uczniem i tylko boga słucham,.. nie kuś i idź precz demonie,.. proboszcza będzie na mnie nasyłał..jak będzie trzeba, pojawi się na mojej drodze to se z nim pogadam,.. być może, jak będzie się nie bał to o bogu i demonach..

   2. ..a co do tego kto daje mi moc i siłę istnienia,wiele razy już mówiłem, nawet tu wiele,.. ale jeszcze raz powiem, bo nigdy nie za dużo…to bóg.. to bóg mój…i jestem od niego i z niego,.. bo i już nie chcę tego zmieniać…to się po prostemu i jasnemu również opłaca…

   3. ..dziwne, ale z nim można nawet kalkulować i handlować,.. i on mówi że to dobre.. a ze mną nawet bardzo dobre.. dziwny jakiś , daje darmo i nieograniczenie,. a mi pozwala nawet kalkulować i handlować,..dziwak, jakiś nietutejszy..

   4. małoumny:

    „Na wymioty się zbiera jak się to czyta. Poziom zerowy – dla indiańskich dzieci.”

    ,,co tak skromnie, …poziom dla indiańskich dzieci.
    … jam jest menel, co grzebie w śmietniku i wybiera co dobre z wyrzuconego przez ludzi ze śmieciami,.. jam śmieciarz wywożący śmieci wyrzucone przez ludzi do utylizacji,.. jam sprzątaczka, która czyści i wymiata śmieci z wszelkich zakamarków..
    .. to jest ten podły poziom małoumny..

  2. Mowcie wszyscy co chcecie ja sie zgadzam z Lumen .
   Chociaz pierwszy raz sie zgadzam w 100 procentach . Jestem dumna z siebie .

   1. Jeszcze sprawa Boga .
    Jezuici jak mi wiadomo nie wierza w Boga . Dlaczego POP jest jezuita wiec?. Czyli jest w tym cos interesujacego ?. Czy nikt sie nad tym niezastanowil z wierzacych ?. Jezeli jezuici nie wierza w Boga to znaczy populacja jest oklamywana przez wiele lat , ze Bog istnieje .
    Jezuici o ile mi widomo maja wiecej materialow na temat ziemskiej historii niz ktokolwiek inny .Oczywiscie masy nadal mysla , ze papierz jest poslannikiem boga .

   2. Oni nie wierzą w Jahwe, bo Jahwe Bogiem nie jest. To stan świadomości, myślokształt stworzony z niewiedzy.. ten co za dobro nagradza a za zło karze. Uzurpator, obecny w każdym z nas, bez oddzielenia i wyjątku (rodzice nam go zaszczepiają).. król inkwizytorów szukających demonów a będących w łapach Jahwe.. możemy go różnie nazwać: w gnozie to Sorat. Na Wschodzie dogmat karmy.

   3. kalina:
    „Jezuici jak mi wiadomo nie wierza w Boga”

    .. prawda nie wierzą w boga, mało użyteczny w ich celach….od dawna wyznają lucia jako Boga, .. to jego najwierniejsi słudzy…

   4. .. i mają wszędzie w tym w masmediach i altermediach swoje agencje, nie może im się rozlać polokokta 😉 już oni dobrze wiedzą gdzie i jak posmerać…

   5. ..franek, bialy papież , to jezuita, …żołnierz luciowego czarnego papieża,.. to jemu przypadła rola ostatecznego zwiedzenia, tych w których się jeszcze tlą resztki nauki jezusa.. taki koncept lucia..

   6. niestety, niby chodzi w sandałach, dzieci po główkach głaska, ale to tylko fasada, aktorstwo i scena. …

    w ogóle Jezuici to odpowiednik CIA z tą tylko różnicą że CIA też założyli oni i nie tylko… tak jak Opus Dei i tak dalej.

   7. ..ten dubel ma wnieść na ołtarze katolików ohydę spustoszenia,.. by ostatni złożyli jej pokłon..

   8. znaczy mam tu na myśli że obecny tak samo, bo już oni cudzego sobie nie ustanowią…

   9. ..i na dodatek,.. to ohydne ścierwo nie chce się dać nazwać po imieniu,.. fe, fe,.. ochydę spustoszenia,.. ce je potrzebne. …choć nie poprawne

   10. … jak luciowi wyjdzie jego koncept,..to wszyscy poznacie jej imię i będziecie musieli fizycznie złożyć jej pokłon ,.. by kupować i jeść….

   11. ..a, kto nie z luciem …. i w ten niewinny sposób, niewielu nie pokłoni się ścierwu, niewielu ujdzie ochydzie spustoszenia,.. ale to jeszcze koncept,.. może nie wypalić,..bo może się jeszcze kto obudzi..

   12. i do tego niezbyt mądry koncept, no chyba że sprawy staną na ostrzu noża… tyle że po co kupować i po co sprzedawać by jeść?

    ja się tam nikomu kłaniać nie będę 😉 tylko bogu w sobie. a szacunek do reprezentantów z woli boga nie jest też zły jak uważam, od tego jeszcze nikt ducha nie stracił, że zna i własne miejsce i się nie wywyższa, pogardliwie a potrafi przyjąć pomoc…

    jedno co w tym widzę sensonego, to wdruk na poziomie zbiorowego umysłu jaki ma na celu zapobieganie zmianom, bo kto będzie pierwszy, ten na pewno będzie mordować bez opamiętania … bardzo sprytne nie prawdaż? bo drugich nie będzie bez pierwszych, to oczywista pieczęć…

    myśl co chcesz jednak
    przecież nie powinno się z góry zakładać zła, tym bardziej jeśli nie chcę się go wyhodować pierwej we własnym sercu i umyśle.

   13. .. mogę powiedzieć, .. że najliczniejsze ze stad stadko,.. polityczno, ekonomiczno, filozoficzno, socjologiczne, naukowe,..przygotowuje się i przygotowuje jej przyjście i wszechpanowanie,.. w luciowym koncepcie atlasa zbuntowanego..

   14. seja:

    „ja się tam nikomu kłaniać nie będę”

    .. obyś wytrwała…bo ogłupione, rozproszone, zrozpaczone, pozbawione dóbr stada,.. same będą prosić,.. by im wszystkim od teraz pasterzowała … by zaprowadziła im nowy porządek już stada stad,… nowy porządek świata …

   15. ..a ścierwo, ochyda przybędzie w największej majestatycznej światłości, w największej majestatycznej miłości,. w największej majestatycznej dobroci,… i ma czynić cuda.. któż jej nie ulegnie, któż się jej nie ukłoni,.. gdy tylko ona może dać im możliwość znowu kupować i jeść..

   16. bynajmniej mnie, żadne cuda ani sztuczki nie ruszają, sama jezdem cudaczka 😉 , więc tym bardziej taki by musieć i chcieć kupować, by jeść.

    a wielu kłania się na wiele sposobów w sercach swoich i umysłach Mamonowi i dziś.

   17. i cześć oddaje należną bogu w sobie i nad siebie stawia i wynosi i siebie oddaje i wyznaje prawdy żywego obrazu jakim są mamieni co dnia we własnych domach…

    oto i obraz obrzydliwości postawiony w miejscu najświętszym.

   18. anty zbawianiu oni i bestią o stalowych zębach i wielu głowach oni, jaka świat zniewoliła i ich ołtarze, pokłony i czci…

    patrzą i nie widzą…

   19. Lucyferyczna rewolucja francuska i pazdziernikowa nie przyszly w imie miłosci a wolnosci, rownosci i bratetstwa i wyciągneła z ludzi najgorsze demony i rzeki i ziemia spłyneła krwią, Trzymam sie z daleka od idei naprawy swiata. W imie oczywiscie dobra. I kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam i od razu system opresji i mordu. Kto mysli inaczej, czuje inaczej na stos. Ot naprawa świata odgorna.

   20. już dawno wznieśli mu nie tylko ołtarz w miejscu najświętszym, własnym sercu, ale i świątynię na niebiesiech nad siebie wyniesioną…

   21. ..do tego…”bo ogłupione, rozproszone, zrozpaczone, pozbawione dóbr stada..” zapomniałem dodać istotne, a może najistotniejsze,.
    …bo ogłupione, przetrzebione, przerażone, rozproszone, zrozpaczone, pozbawione dóbr stada….

   22. i wołają za znakiem bestii „przymuszać nas będą, by żyć godnie, by być człowiekiem, by mieć prawo do życia, tak przymuszać nas będą, my się nie damy, co to to nie!”

   23. wołają też „My w imię Mamona Wielkiego, bo któż ponad Niego? w imię Jego za miecze chwycimy i przymusić się nie damy by żyć godnie i w pokoju… być Człowiekiem nie zdoła nas Nikt przymusić, żaden nasz oprawca bośmy po sobie ocenili i wiemy że jak my będzie mordować” tak wołają.

   24. Na wymioty się zbiera jak się to czyta. Poziom zerowy – dla indiańskich dzieci.

   25. i wołać będą, w wielkim lamencie jak znakiem tego z nieba obie nogi molocha skruszono Centrum Handlu Światowego (WTC), jak wtedy biadać będą „gdzie teraz kupimy i jak sprzedamy”…

   26. małoumny:

    „Na wymioty się zbiera jak się to czyta. Poziom zerowy – dla indiańskich dzieci.”

    ,,co tak skromnie, …poziom dla indiańskich dzieci.
    … jam jest menel, co grzebie w śmietniku i wybiera co dobre z wyrzuconego przez ludzi ze śmieciami,.. jam śmieciarz wywożący śmieci wyrzucone przez ludzi do utylizacji,.. jam sprzątaczka, która czyści i wymiata śmieci z wszelkich zakamarków..
    .. to jest ten podły mocno wymiotny poziom małoumny demonie..

 9. Głowa boli od myślenia o tym bogu. Może on wcale nie chce by o nim myśleć? Dlaczego nie ma odpowiedzi i przecież nie będzie, bijemy się czy wierzyć czy nie, kto wie ten lepszy kto nie wie ten gorszy, kto wierzący, kto ateista, jeden i ten sam człowiek, czy skoro istniejesz, to bóg może nie istnieć, a co jak Ciebie nazwą bogiem? szczerze : to mi się nie chcę już myśleć o tym bogu, czy stworzył wszechświat, czy go zniszczy, czy kocha czy nienawidzi, czy będzie zakończenie, czy będziemy w niebie czy piekle, to nie dla mnie. 🙂
  Tylko o czym myśleć…? 🙂

  1. Nie ma nadziei zresztą po co jest nadzieja dla naiwnych, dla głupców, a ja nie mam zamiaru nim być, żyć nadzieją to tak jakby żyć marzeniami, dosyć tego, czas żyć po prostu żyć. 🙂

  2. .. a może czas nie myśleć.. i zobacz, usłysz, poczuj, co wtedy.. oczywiście jeżeli jeszcze potrafisz, nie myśleć..

   1. chyba racja, według mnie nie należy skupiać się na myśleniu, wyłączyć umysł potrafię na 15 sekund, i potem myśl sama się pojawia, tu musi być jakiś synchron… z ciałem, duszą… może sercem sobą, ale nie z niebiosami. Chyba, że chce się żyć w iluzji w sumie „zastanawiam” się jeszcze nad tym czy chcę żyć w iluzji.. vv czym się różni myślenie, od zastanawiania się? Wiesz? 😀 🙂 …

   2. ..15 s. to już dużo,..w ciągu 15 s, można wiele ujrzeć, usłyszeć i poczuć,.. jak poprosisz i postarasz się o więcej, to się nauczysz wyłączać go na tak długo jak chcesz,.. to się nazywa zaprzęganiem umysłu pod siebie dla siebie,..a w miarę zaprzęgania, zobaczysz, usłyszysz, poczujesz kto i czym oraz po co ci go zaprzątał,..

   3. właśnie najłatwiej jest wyłączyć go w trakcie zastanawiania się, bo nie dajesz myśli uziemienia, bo jak myslisz, koncentrujesz sie na myslach i się pojawiają, sztukmistrzce wszystko potrafią, więc i na dłużej mozna nawet ciszę usłyszeć, w zastanawianiu się umysł jest wyłączony a w myślach pracuję, zastanów się „nad tym” 🙂 głuche myśli wtedy są, a jak Ci się nie podobają, to zamieniasz je w świadomą ciszę, tak to działa, czasem trzeba nazywać rzeczy po imieniu, nie wiem czy ktoś próbował nazwać zastanawianie się, ale coś w tym jest HIHI 😎

   4. ..a następnie spróbuj przekroczyć nazywanie,.. tego co widzisz, słyszysz i czujesz,.. czyste postrzeganie..bez nazw..

   5. małowierny:

    „hee noo ale jak je przekroczyć? trzeba współdziałać !wierny:”

    a zkim chcesz wspóldziałać,.. lub prościej co i po co chce byś z nim współdziałał,.. ty wybrałeś tylko czuć, słyszeć, i widzieć,.. postaraj się nie dać zwieść z wyboru,.. co najwyżej patrz, słysz czuj co che cię zwieść,..i mów mu głośno won,.. to mój umysł ja tu rządzę,..

   6. wiem, to jest początek myśli … powtarzaj w kółko słońce słońce słońce, bez dokończonego zdania potem przyjdzie ci na myśl, księżyc, powtarzaj księżyc księżyc księżyc, aż zobaczysz go w umyśle, tylko jak z osobami, Bogiem? Powtarząc Bóg zrozumiesz go czy zobaczysz, a może to jest po to by zrozumieć słowo, te początki zdania? Hmmm hehe…

   7. małowierny i małouważny:

    „współdziałać z uczuciami i sercem. ciałem, umysł = ciało i na odwrót.”

    ..z czyimi uczuciami i sercem. ciałem,.. i z czyim umysłem!!!! i ciałem!!!!.. co lub kto zacz.. gnaj!!!.. tylko ty.. to twój teren, ty go widź, ty go słysz, ty go czuj..nikomu prócz ciebie nic do niego,..

   8. za maską prawdziwej miłości,.. skrywa się największe gówno, największy , smród , najgorsze gówno,.. patrz, słysz, czuj poprzez maski,…

 10. Nie znam Jezusa, nie znam Boga, za to znam swoją mamę i tatę. ja chcę być sam, już nie mogę ! kto nie pogodził się ze śmiercią nie czuje tak naprawdę że żyje dobre powiedzenie, a może czas umierać? Dobra, od dziś umieram, nie chcę żyć, chcę umrzeć, to zycie jest nie do zniesienia… Wszyscy dobrze się czują, tylko ja jakiś popierniczony dlaczego to ciągle boli. Ból złamanej duszy serca i na dodatek choróbsko na głowę z którego nie można wyjść, bo boli, tylko myśleć o tym mogę, pora umierać !

  1. i nie mówcie, że mam spojrzeć na umierających w hospicjach, nie znam ich nie moja sprawa, nie znam ich…. nie znam afrykanów biednych, rumunów i czeczeńców wojennych, mnie interesuje tylko ja. I zdechnę szybciej niż jest to mi pisane, na przekór będę o śmierci wiedział wszystko skoro o zyciu jest mi nie dane ! O ! O tak ! będzie łatwiej… Śmierć to ja 😛 i wyglądam jak śmierć nawet… poznam Cie śmierci, już myslę o tobie i całe życie”śmierć” będę o tobie myślał hihi smierć jest ok ! Nie tylko się z nią pogodzę, ale poznam ją na wylot, to mój cel od teraz, od dziś, hurra mam cel ! Ale jest zajefajnie !! Śmierć, zapytajcie mnie za miesiąc o śmierć, to wam odpowiem, to jest cel !

  2. Tomek , właśnie by tego chcieli szatany !” nie znam Boga,” Ty jesteś BOGIEM !!! cala fałszywą duchowość religie itd stworzyli po to abyś myślał inaczej , abyś płacił, klękał, nękał się, bał i żył w ciągłym strachu ,zobacz jakie to proste ! Tomek .Rzeczywistość jest fałszywa a co to oznacza ? że i reszta jest tak samo zgniła i fałszywa wiec bądź BOGIEM ! bogiem być, to być w wszystkim i jednocześnie sobą ,jesteś istota najwyższa bo ujarzmiasz ożywiasz materie a to potrafi jedynie kreacja którą Jesteś ,a jesteś ją bo inaczej by Cie tutaj nie było ,jest to oczywiste i nie podlega żadnej dyskusji ,nigdy się nie ograniczaj!sięgaj tam gdzie nawet jest to niemożliwe a stanie się możliwe bo zamysł sam w sobie jest potwierdzeniem tego, Pozdrowionka Tomku 🙂

   1. Majesticu, przestało mnie intersować, czy jestem Bogiem, Szatanem, Człowiekiem, Zwierzęciem, Misiem Jogi, najważniejsza jest dla mnie śmierć i osiągnę ją kimkolwiek z tych stworów jestem 🙂 to nie jest ograniczanie, wręcz przeciwnie, śmierć to cel życia, a o niej po prostu jest myśleć łatwiej, będę znowu sięgał krańców umysłu, tyle, że zrobię to, z wiedzą o śmierci. 🙂 Również pozdrawiam przyjacielu 🙂 Wiesz… to są tylko nazwy, ten Bóg Człowiek. Nie wazne jest kim sie jest tak naprawdę, ważne zrozumieć coś istotnego, jak życie (może już zrozumiałem) jest mi nie dane, to zrozumiem śmierć, jako Tomek, lub nie Tomek. 🙂 dzięki za wpis !

   2. ..a czemu ty nim nie jesteś,..tylko zachęcasz innych… dlaczego wmawiasz innym, że rzeczywistość jest zgniła i fałszywa,..magik faryzeusz,.. czym się kierujesz sprzedając takie insynuy,.. a chociaż łapiesz, że sprzedajesz i po co sprzedajesz..

   1. ..powyższe na to twoje małowierny tomaszu „! kto nie pogodził się ze śmiercią nie czuje tak naprawdę że żyje dobre powiedzenie, a może czas umierać?” …i dodatkowe pytanie,..kiedy umrzesz..

   2. mogę umrzeć choćby dziś, ale zastanawianie się o niej nie znaczy, że chcę umrzeć, czy chcę będę wiedział, jak coś będę wiedział o śmierci, na razie myśle. I powiem „Ci” chce mi się wszystko ! 🙂

   3. ..wiesz,..tylko boisz się odpowiedzieć,.. a dlaczego się boisz,.. to już dużo wiedzieć… i wówczas można wybrać, zadecydować jeszcze raz..nie tylko o długości życia swego ciała..

   4. .. już tu i teraz wcielony żyjesz wiecznie,..czemu chcesz się nadal oszukiwać… to masz na bank już od swego zarania,.. przed eonami eonowych wieków.. i tym nie musisz sobie głowy zaprzątać,.. żyj..

  3. ..chciałbyś bym przestał,..niedoczekanie twoje, …małoumny, coraz bardziej głodny demonie,.. sił już nie starcza… podpowiem,..aryś się niecierpliwi, by wreszcie móc zutylizować tych nieudacznych lucia,… kompletnie nieumnych i niewydajnych i potwornie zagłodzonych..

  1. ..od nich się nic nie dowiesz,.. tylko tyle jak głupio umierać..jak głupio zabijać siebie i swe ciała.. nie warto ..

   1. jak głupio zabijać swoje ciała? No jak jak? Skoro nie możesz doczekać się do wieczności, to zabijaj. 😉

   2. ja jak słucham uratuj mnie Freddiego, to myślę o tych wszystkich duszach które trzeba ratować, niespełnionych miłościach… ja już zotałem uratowany, przez siebie kogoś, nie ważne, przykro mi trochę, że myślisz, że miłość to ścierwo… w końcu nie poznane to też może być ścierwo, a znane jest Twoje/Moje. Bez miłości, ludzie bładzą, ale może to i lepiej bo kto z nas nie błądzi? wszyscy są równi, a każdy taki różny, miłość między kobietą i mężczyzną, to jakieś wypełnienie, czy szalona, czy zwyczajna, czy z ranami kłutumi, zawsze jest pełnią, i chociaż boli, bo ból pewnie nazywasz ścierwem nie miłość, to warto zaryzykować tego spełnienia, inaczej jesteśmy puści. Chociaż bardziej szczęśliwi (mówię to z swojego doświadczenia) Dobrego dnia vv, mi się już dziś nie chcę pisać ! Pozdro i dzięki za rozmowę i wskazówki… do miłego jaj carzu ! heheheh

   3. mało uważny i mało wierny:

    ,,cztaj uważnie,.. nawet nie cit’aj, a tylko czytaj..

   4. tom:

    …co tak skromnie i lękliwie „jaj carzu”… jajcarz to najmilsze mi podziękowanie,.. dzięki..

   5. VV gut auto…………..ja……………………………..zwei zylinder……..ja……………………pach…………..pach……………pach……………..ja………………sich abrackern………..ja……………..meine muter computer………………meine vater luftwaffe……………..ja……………….shooter mg 42……………. ja……………………..

  2. I wystarczy…………………..Bo jeszcze sobie „ktoś” pomyśli, ze jestem członkiem oktopsychicznego gremium……………. 😀

   1. vv Ty coś z tego rozumiesz w ogóle? Jestem bardzo ciekaw………..

    Ale nie opowiadaj o tym…….nie………….. 😀

    Już wystarczy…………

   2. ..chciałbyś bym przestał luciowy pomiocie,..niedoczekanie twoje, …małoumny, coraz bardziej głodny demonie,.. sił już nie starcza… podpowiem,..aryś się niecierpliwi, by wreszcie móc zutylizować tych nieudacznych lucia,… kompletnie nieumnych i niewydajnych i potwornie zagłodzonych..

  1. Krys to jest ponad 2h z napisami. Powiedz ci masz do powiedzenia, bo ja z |YTi jestem na bakier a do tego mam nobila… 🙂

  2. krys oglądałem, puściła to M… jakiś czas temu tutaj na forum. Warto przeanalizować skoro pojawia się ponownie… uważaj bo zaraz będziesz posądzony, że Ty to ja, skoro to mi się podobało kiedyś, akurat trafiłeś jak kosa na kamień ! He he… ale materiał dobry na jakiś czas można się tego chwycić.. Pozdrowionka !

   1. M to moje nazwisko, pamiętaj jak każdą słabość mam w zanadrzu mocy. Wszystko co wywleczecie… choćby i kota, to ja zawsze go obrócę że ogon z tyłka…

   2. Naprawdę była taka M… chociaż mówiliśmy dziś też o M. jako Twoim nazwisku, puściła specjalnie mi, prawo naturalne marka passio, to jest w 3 częsciach pózniej juz sie nie odzywała a ja podejrzewam ze to była Wiki. Zresztą.. co za różnica… ale to M.. nie chodziło o Ciebie.

   3. i wiedzcie że o was się zapyta, i przyprowadzą was, i każdy z was zostanie w rowie z kulą w głowie.

  1. Powiedz coś mądrego. Potrafisz, analizy polityczne i tp…

   to tylko jedna z masek żebrzących do bagna… jedno z imion, nicków. cytując od lat. od lat służycie to słowa Wielkiego…

   1. słyszycie

    kto na co się złapie jak ryba na haczyk, a mnie sobie upodobał jako zagrożenie…

    ale ja nie rezonuje… i możesz sobie Uzi się odgrażać, Magik, Zbigniew…. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. … …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. …. ….

   2. ja się po prostu Ciebie boje, a Ty siebie się nie boisz? Jeszcze 2-3 msc temu powiedziałbym, że się o Ciebie boję… o k… deja vu pisałem to już w śnie chyba. ale jazda… masakra.

   3. Ja mam ikrę, a Wy razem nie macie nawet pół jaja 😉 i prawdę mówię, do tego.

   4. Noo, ja mogę jeszcze wiele w zamian, ojjj wiele… niczym aryś, chcecie? proszę. już ja wywlekę w prost bez ogródek, a mam tyle że nie wiem, Kiszczak wysiada… nawet lody wiem po co się żre zimą…

 11. VV…..pisze:…..a przechodząc, ujrzał lewiego, syna alfeusza, siedzącego w komorze GAZOWEJ (celnej), i rzekł do niego: «pójdź za mną!». on wstał i poszedł za nim…i juz NIGDY NIE WROCIL..

  1. … skąd wiesz ,..byłaś tam , czy lucio ci powiedział,.. a ty tylko durno jego łajno propagujesz,..na zatracenie siebie i innych..

 12. VV……Wgnieciony w pierwsza lawke Wyznaniowego Przywileju chylisz glowe w pokorze by oddac czesc Absurdom. Plomien swiecy mruga porozumiewawczo godzac sie na twoja Ofiare. Refren dzwonkow wskazuje miejsce Mantry zebys wiedzial gdzie jestes teraz. Natura twojego stanu nie potrafi wydac Wyroku na Grzech , ktorym jest twoje istnienie. Kleczeniem i Postem wymuszasz na sobie Swiadectwo Pokory. Smutkiem szczelnie otulony idz teraz do Swoich by dac im Swiadectwo o swojej Prawdzie w obecnosci Wszechswiata…

  1. ..myślem , ..że sama nie pojmujesz tego co ci lucio prze’kazał napisać.. na zatracenie siebie i innych

 13. …Usprawiedliwieniem Ojca jest Znak,na ktorym przyzwolil by ukrzyzowano jego Syna. Slusznoscia swoja obdarzyl jego zycie Ofiara Okupu. Wbity do Serc wierzacych Syn pozostaje w nich zywy. Dopiero kiedy Podstep i Klamstwo domagaja sie przywileju on znika by ukryc sie za Oltarzem Wyznania. Kim jestes ty, ktory pojawia sie w umysle prostego czlowieka? Sercem widoczny dla posluchu wszelkich pragnien…Obwiniony Swietoscia wracasz do ludzkiej natury umyslu. Tylko po to by dac sie upokorzyc tym, ktorzy zdzieraja z ciebie Szaty Nadziei…Urojeniem objety stan boskosci na nic sie zda i tak watpliwym Argumentom. Bo coz jest wtedy kiedy Przyodzienie Wstydu nie zna…

  1. ..gaja? nie wysilaj się,.. lucio za te bzdety ci nie zapłaci,..a aryś ci mocno odpłaci,.. jeżeli nie znajdziesz kupca na ten luciowy szajs…którego nie uzupełniłaś jakąkolwiek pozostałą ci umnością, a jedynie przekazałaś to co luciowi już nie starcza..

   1. .. rozrachunki z nimi są jasne, proste i bezlitosne,… kto ma temu dodadzą, kto nie ma temu ujmą..

   2. ..gai o to aż tak nie podejrzewam,.. ale widać lumen ,.. że czerpiecie z tego samego źródła..z tego samego łajna..

   3. VV…Ziarno wyda owoc tylko wtedy kiedy wyschnie by potem wrzucone do- lajna- dalo Owoc Wiedzy i Madrosci…

   4. ..wybacz,.. mógłbym, to wyżej ładniej i milej ubrać,..np. ze w waszych wypowiedziach przebija to samo piętno źródła z którego nieopatrznie czerpiecie,. że baczcie z kim macie do czynienia, .. i czy was, wasze umysły karmi,.. ale nie kcem,.. bo lucio jest sprytny i podstępny,.. z nim trzeba być gorącym, nie letnim,.. trza mówić jasno i prosto, tak, tak…nie, nie..to, co się czuje, słyszy i widzi,..trza nie dać mu wytchnąć,.. nie kalkulować, nie stroić by ładnie, by miło..by nie zdążył on z naszego zmielić i ulepić kukły, którą nas zwiedzie, …on tylko udaczny nietwórczy nieuk, …mieli i zlepia , z tego co w nas ,.. trza mieć egs, mocne ego, by się mu nie dać…i trza z nim prosto i jasno,.. mimo, że stado uczy że to jest prostactwo i nieokrzesanie.. a ułamek sekundy mu wystarcza, by wygrał.. by ulepił z naszego jego nas zwiedzenie…

 14. .. rozrachunki są proste i bezlitosne,… kto ma temu dodadzą, kto nie ma temu ujmą..

 15. lumen, gaja to samo … żródło:

  „…Z grzechu powstales…a twoj bog nienawidzi grzechu wiec juz masz przechlapane…
  …Ziarno wyda owoc tylko wtedy kiedy wyschnie by potem wrzucone do- lajna- dalo Owoc Wiedzy i Madrosci…”

  ..i właśnie, lucio lubi lepić tego typu kukły,..by zwieść i stracić,..małoumego, małowiernego, małobacznego, małoletniego, niegorącego,.. kto mówi zamiast tak, tak..nie,nie,…czyli to co mówia mu jego oczy, uszy, nos, serce, brzuch, skóra, ciało,.. …chyba, tak, ..tak, ale….chyba, nie.. nie, ale,..itp

  ..i lubi swe kukły podszywać pod to..pod, tego co letniemu, małowiernemu , niebacznemu widzi się, słucha się najcennym, najwzniosłym, najuznanym, najwyznanym..najjasnym, najwibracyjnym, najjaźnym,.. no znacie dodrze te wszystkie łajno, którym was zwiedziono i oblepiono, ….

  1. VV…Stwierdzam ze na twoj przypadek tej Wyznaniowej Choroby Jadu i Nienawisci nie ma lekarstwa ani tez skutecznej szczepionki…Wiec szykuj sobie Wyznaniowa Orbite,po ktorej kraza juz swieci i patroni…Wiec czas bys dokonal jakiegos Cudu! Bowiem Cud jest Biletem Wstepu do Wyznaniowej Rampy,z ktorej wystrzela ciebie tam wysoko bys mogl dolaczyc do Swoich…

   1. Tak mi się zdaje, że po jakimś czasie każdy kto rozmawia z Tą osobą ma jej serdecznie dosyć.

  2. „lucio” głównym aspektem ukrywana prawdy przez szatana z orbity( kasza mana z nieba ) i jego imperium liczące sobie teraz 2 tys lat jest i było odcięcie od źródła wiec od LUCYFERA , światłość- swiatlosci zamknięto przed baranami wstawiając jedną ,dwie bajki , Lux SPRZECIWIŁ się Szatanowi???! ( to ten co mordował z orbity ) i barany moherowe to kupiły !? . dlatego jest i istnieje ciemno -gród a w nim gnojem wyłożone mózgownice .

   1. Dziwi mnie, że rodziny pozwalają osobom psychicznie chorym korzystać z komputera. Przecież komputer to też szatan 😀

   2. ..małoumny dziwi cię,.. że nikt nikt już się nie łapie na twoje partaczne maski… umność, umność i tylko umność może cię odbić z piekła i dać szansę wyzwolenia,..aryś się niecierpliwi..

   3. Ludzie posłuchajcie: proponuję założenie spółki – szpital psychiatryczny” – jak widzicie klienci sami się będą dobijać 😀

   4. Oblicze łajna rozpełzło się https://www.youtube.com/watch?v=FoU_jjWFy-s Tylko Powrót Lucyfera Uchroni Prawdziwych Ludzi przed SZATANEM ! Niosący Światłość ( LUCYFER) będzie pogromcą Ciemnogrodu , to On uwolni Ziemie od Demona z orbity , krwiopijcy , mordercy , dni tego gadoida są już policzone to nie Lucyfer to ON wymordował w ostatnim czasie 2 cywilizacje na ziemi ,organizując wojny” bogów” i dwa potopy , to jest oblicze szatana jak i istniejący Ciemnogród dla idiotów i baranów w moherowych otulinach .

   5. Ten gość opowiada książkę „Wojna o pieniądz”. Nie rozumiem po co się robi takie filmiki, żeby błysnąć?

   6. ..można zobaczyć, usłyszeć, poczuć,.. jak płochliwie i przeraźliwie wyją gdy gód im doskwiera..

   1. ..małoumny nie ja, a najwięszky wróg twojego pryncypała,.. trza choć trochu być umnym i czytatym..aryś się niecierpliwi

   2. ..małoumny, czyż tytak już tak mało umny,..że nie pojmujesz, że chcący i w stogu siana,..które tu nad miarę plenisz i stawiasz, igłę prawdy znajdzie,.. że księżniczka, mimo kołder które tu nad miarę ścielisz,.. ziarno prawdy wyczuje… oj głupiś ty, nad miarę głupiś.. …aż tak, że nic już z ciebie aryś nie utoczy… takie wiano węża,.. że siejąc nieumność i pozwalając jej się rozplenić nad miarę,..sami się nie nakarmią, nawet z utylizacji nieumnych..

   3. Każdy jak się skupi, może dostrzec swoje trzecie oko. Ty w tym miejscu musisz mieć odbyt………….. 😀

   4. małoumny:

    „To Ty chociaż może jakieś inne usługi świadczysz? ?”

    …tak, wskazuję chleb życia i kielich zbawienia,.. do których demony nie mają dostępu,..i to wszystkie,..nie tylko jak ty małoumne..

 16. małoumny:

  Każdy jak się skupi, może dostrzec swoje trzecie oko. Ty w tym miejscu musisz mieć odbyt………….. ?

  … z obfitości…usta mówią… jako małoumny, musisz mieć podobnego łajna wiele..

 17. Kiedy wczoraj wyłączyłem komputer po BU…! wszystko już było inne, samochody podjeżdżały pod mój blok, miały włączone silniki, cienie, światła, jak za dawnych lat, kobieta z samochodu wykrzyknęła, idz do kościoła! za chwilę facet ją uciszył, bo wiedział, że nie tędy droga, nie umiem tego wytłumaczyć, potem inny samochód przez 30 minut miał w nocy włączony silnik, tylko pomyślałem, wyłącz go i od razu wyłączył 🙂 a jeszcze wcześniej coś powiedziałem, i się stało, tylko zapomniałem co, za dużo myśli 🙂 ciekawe jak dziś będzie, skoro Świat, wsłuchał się we mnie, to mój Świat, a sen był pusty, wstałem i niby po staremu jest, ale jednak inaczej, wydarzyło się wczoraj, to deja vu było ze snu, seja ma ikrę, ale to ja zbawiłem Świat, oddając miłość muchom. Teraz Świat jest mój, i czekam tylko, aż znowu zacznie odpowiadać na moje myśli, widzę jaki on jest, ale mam siłę zmian, i zmienię go pod siebie i będzie Świat posłuszny… to taki sen w rzeczywistości… ale jest extra ! Nie wiem czy dobrze robię że to piszę, ale chcę żebyście wiedzieli, że u mnie ok ! Cały Świat się wczoraj ruszył, chociaż na chwilę, to był mój, i patrzeli i czuwali, nie wiedząc, że czuwają nad Królem Świata…. albo nawet myśli mi przeszły, że Bogiem. 🙂 jak już się stało znowu, będzie się działo ciągle… Pozdrowienia dla Wczorajszych Ludzi, widziałem Was. No i dzisiejszych, są marzenia, jest życie. Jeeeeesssssstt pięknie !!!!!!!!!!!

  1. Potrafię zmienić Świat, to fascynujące uczucie !!! Gdy wszyscy wszystko robią pod Ciebie, a Ty narazie w zależności od tego gdzie jesteś, jesteś obserwatorem…. ale tak naprawdę to oni Ciebie obserwują, kiedy wraca czas z Twojego życia, to niezapomniane uczucie, dokonałeś coś w Świecie, a cały Świat gra, jak lalki na sznurkach, mimo to widzisz jaki on jest, jacy są ludzie… na czym stoisz, ja wiem na czym stoję. Z biegiem czasu zbawię Świat ponownie, tym razem tu w polsce i świadomie, wszystko jest dla Ciebie, i tylko od Ciebie zależy co z tym zrobisz, niesamowite… naprawdę. i pewnego dnia będę przy tym wszystkim na dworzu, bo narazie załapują mnie jak jestem w domu, wczoraj wystarczyło na chwilę zapalić światło, by się wszystko zmieniło, odczytują w Twoich myślach, zle bo zle, ale są blisko, niedługo wszystko będą robić pode mnie…

 18. VV…pisze: …” szanuję ja bóg mój szanuje wolną wolę, swoją i innych,..i wiem dlaczego szanuję i chcę szanować”…” i wiem, że to nie bóg odpowiada , za to czyni człowiek ,.. a człowiek.. choć nie broni człowiekowi obarczać go winą, za wszelkie bezeceństwa,.. które człowiek uczynił sobie, bliskim i innym”…”dziękuję bogu że jestem boskim człowiekiem”
  ..Lumen odpowiada:..vv-Przestan uczestniczyc w boskich planach mordowania ludzi i skazywaniu ich na cierpienie…

 19. Wolna wola Ha ha ha
  Dlaczego ja nie mam wolnej woli w czsie snow .
  Wiem , ze szantarzuja ludzi po nocach zeby sciagnac troche energii dla astralu .
  Na przyklad czym mnie straszyli dzisiaj w nocy albo czym meczyli dokladnie przedstwiali oposite wszystkie sytuacje zyciowe , ktorych nie moglabym emeocjonalnie zaakceptowac . Mysle tez , ze zewzgledu dyskrecji osobistej nie napisze tego ale ja jestem zawsze pod gorke dla nieuczciwej sfery zycia .
  Ludzie wielebni wyksztalceni psychiatrzy czy psycholodzy mowia , ze to mamy w Podswiadomosci .
  Nie Ja tego nie mam w poswiadomosci poniewaz moja podswiadomosc jest manipulowana bez mojej wiedzy . Ona tez zostala stworzona dla mnie bez mojej wiedzy zeby mna manipulowac i moim mind przez astralno -boskie szkoly szantazu.
  Piekne sny i brzydkie sny – to to samo .
  Analiza snow z dzisiejszej nocy nad ranem ( to sie nazywa lucid dreams ) Cos wiem z lucid reams poniewaz rok to studiowalam w Australii . Moge leciec tylko z wlasnego doswiadczenia poniewaz to jest prawda wtedy .
  Moj ojcec byl bardzo lojalny w stosunku do calej rodziny i do mojej matki nie tylko do rodziny ale w stosunku do swoich podwladnych gdzie pracowal kiedys na dosyc wysokim stanowisku . Dzieki mojemu Ojcu nauczyciele szkol specjalnych dodzisiaj maja podwyzke w dochodach i obnizke godzin pracy .

  Ja mialam dzisiaj sen , ze moj ojciec zdradzal matke i mial jakies inne dziecko i rodzina moja to trzymala jego zdrady w konspiracji poniewaz nie chciala mnie martwic jak bylam daleko od niej .
  (przesledzilam w czasie snu moje oburzenie na taka dzialalnosc mojego ojca nie tylko , nawet bylam w totalnym potrzasku emocjonalnym oczywiscie w srodku snu ).
  —-Wyobrazcie sobie teraz ile zdrad jest specjalnie kreowanych zeby ludzie byli w potrzasku emocjonalnym i dzieci .Zdrady te sa tak totalnie zmanipulowane , ze ludzie nie maja kontroli nad soba —–
  Wracajac do snu ..
  Wiem , ze to byly ostatnie podrygi reptois na mnie manipulowania moim emocjami na ich plaszczyznie rozumienia a nie na mojej . poniewaz nadswiadomosc i podswiadomosc sa wykreowane w ich boskiej Wyzszej Jazni i sa caly czas fragmentacja naszego Solu -Spiryt w programie narodzenia , fragmentacja byla celowo zrobiony i obecnie wykorzystywana jest przez astralne to rozne poklady do zywienia sie energia emanowana z ciala naszego ) jest to energia wszelkich emocji nie tylko zlych czy dobrych ale kazdych emocji nawet kreacji jakis przedmiotow obrazow czy muzyki . No ale coniektorzy spiacy sa karani przez wladcow astrala w nieswiadomy sposob odczuwania tego , ze to oni sa sprawcami tych snow i Ich „podswiadomosc”.
  Chyba sa zawiedzeni bo mam pelen wglad na astrana glupote boskiej reki manipulacji .
  W kontynuacji lucid dreams
  Zebym miala nie zdobrze to nagle moj samochod mi sie rozsypal i zmalal do mikroskopijnej zabawki .To bylo w Australi w mojej wsi , potem telefon mi sie rozstypal w reku i wlasciwie wybuchl w snie wiec nie moglam miec kontaktu z moi mezem , zeby mnie wzial w gory gdzie zapomnialam drogi do mojego nowo kupionego domu . Bo raz tylko zjechalam z domu do sklepu inna droga
  Zeby jeszcze mnie upierdolic w snie to kupilam jakies organic jarzyny w sklepie na dole w dolinie i kobieta wziela mnie na motorze i zawiozla do domu .Motor wedlug mojej mamy symbolu snu , ze cos sie nieuda . Co mnie zaczyna juz smieszyc bo zupelnie gwizdze na wprogramowany we mnie symbol przez mame od lat.Tak wiec bez motoru nie byloby kwitesensji .
  Przyjechalam do domu ze sprzedawczynia warzyw organicznych z jej pola do domu to poszlam do lozka a ona sie przycumowala do mojej sypialni . Wtedy moj maz przyjechal i ja zaraz wyszlam z sypialni i pamietam do niej mowie mamy tutaj taka okropnie duza chate dlaczego ty chcialas byc ze mna w sypialni . Ale moj moz wogole nie mial problemu i usciskalam go bardzo przed tym jak zaczelam mu te perypetie opowiadac zaczelam sie bac, ze bedzie to za duzo jak na jeden dzien do przetrawienia .
  Niektorzy ze sztucznym mind zaczeli by interpretacje tych snow .
  Ja powiem jedno , ze sny sa wymierzona bronia astralna w nasza swiadomosc w celu zasilania tamte rewiry energia a nas tylko oslabiaja . jest to swiat falszerzy manipulatorow i bezwzglednych bestii . Wiem jak dzieci sie boja spac same i jakie maja sny . Bo nawet mialam telefon od wnuczka soltysa i ni stad ni zowad zaczal mi opowiadac sen ,ktory go meczy juz od 5 roku zycia a ma teraz 10 lat .
  Ciekawe dlaczego zadzwonil do mnie w tej kwesti Chyba mi bardziej ufal i temu co mu powiem niz jego dziadkowie 🙂

  1. Kalina:
   „Nie Ja tego nie mam w poswiadomosci poniewaz moja podswiadomosc jest manipulowana bez mojej wiedzy .”

   ..a co zrobiłaś by to zmienić..

   „Ona tez zostala stworzona dla mnie bez mojej wiedzy zeby mna manipulowac i moim mind przez astralno -boskie szkoly szantazu.”

   …”została zamontowana”, „zostałaś skanaliozowana” za twoim przyzwoleniem,.. możesz nie pamiętać kiedy i w jaki sposób dozwoliłaś, zapewne małoopatrznie.. ale możesz to zmienić, zawsze gdy dokonasz takiego wyboru i podejmiesz taką decyzję i ją podtrzymasz..

   „Wiem , ze to byly ostatnie podrygi reptois na mnie manipulowania moim emocjami na ich plaszczyznie rozumienia a nie na mojej . poniewaz nadswiadomosc i podswiadomosc sa wykreowane w ich boskiej Wyzszej Jazni i sa caly czas fragmentacja naszego Solu -Spiryt w programie narodzenia , fragmentacja byla celowo zrobiony i obecnie wykorzystywana jest przez astralne to rozne poklady do zywienia sie energia emanowana z ciala naszego ) jest to energia wszelkich emocji nie tylko zlych czy dobrych ale kazdych emocji nawet kreacji jakis przedmiotow obrazow czy muzyki . No ale coniektorzy spiacy sa karani przez wladcow astrala w nieswiadomy sposob odczuwania tego , ze to oni sa sprawcami tych snow i Ich „podswiadomosc”

   ..wiesz,.. a co, z tym swoim wiedzeniem robisz, w sobie i z sobą ,.. czy masz władzę nad soją podświadomością i nadświadomością,.. bo wiedza o zniewoleniu to dopiero pierwszy krok do uwolnienia, …ale, może być, że uważasz, że nie możesz mieć władzy nad swoją nadświadomością i podświadomością i stąd dozwalasz im dalej mieć władzę nad tobą,.. a chyba już wiesz, że poprzez te dwie ci z astrala i ci z kosmosu mają dobry dostęp do ciebie do kontroli ciebie…

   „Niektorzy ze sztucznym mind zaczeli by interpretacje tych snow .”

   ..sny są pomocne i nie zawsze są kontrolą i narzędziem tych z astrala i tych z kosmosu,.. a gdy są narzędziem warto zamknąć im dostęp..

   1. Wszystko co moglam zrobic przez 25 lat . Jestem swiadoma tego , ze tamto jest .Wladza nad podsiadomoscia i nadswiadomoscia jest wtedy Kiedy masz swiadomosc , ze to jest syntetyczna inteligencji a a nie czyms wspanialym . A coz mnie obchodzi syntetyczna inteligencja ? Chyba juz nic .
    Napisalm dream po to zeby dac obraz dzialania kiedy my nie mamy kontroli nad swoim umyslem bo poprostu jestesmy off sleep.
    A ja bozki i buddy tez uwazam za syntetyk . Taka jest prawda , ze z ziemia sie raczej skumalam bo ja moge dotknac i poglaskac i daje mi papu i powietrze swierze i radoche jak jestem na skalach albo w lesie .
    Czyzbys sie martwil/a o mnie vv.lepiej tego nie rob Bo ja niepotrzebuje zadnych dorad . Nauczylam sie rozumiec juz wiele i zamierzam dalej wszystko przewracac i to glebiej jak tego zajdzie potrzeba .
    Relax to byl tylko moj sen :)))
    Ja jestem Ok nie ma problemu napisalam to zeby wyjasnic ciekawe technologiczne mozaiki kontroli umyslu podczas snu .
    Co tym myslisz , ze maszyna bedzie jadla maszyne .
    Maszyna woli jesc bardziej organiczne istoty niz maszyny swojej mind kreacji .

   2. kalina:
    „Wszystko co moglam zrobic przez 25 lat”
    ..długo.. ale niekiedy tak bywa.. w zależności od wkręcenia się w kanał,..czy robie to sam,.. czy z pomocą,… najlepiej z boga, bo on jest często bliżej nas, niż my sami jesteśmy siebie,.. ale tutaj od razu problem, z pewnościś czy on jest,.. czy zasługujemy na jego pomoc, ,..strachu co się stanie, gdy zrezygnujemy z prowadzenia przez WJota,..itp.
    ..powiem jedynie , że zawsze i wszędzie możemy liczyć na pomoc boga , który jest w każdym z nas,.. nawet jeżeli, w niego nie wierzymy, nawet gdy uważamy , że jego nie ma,.. nawet, gdy winimy się o przeróżne nasze niecne sprawki,.. on, gdy poprosimy pomoże, on nie warunkuje swej pomocy, ani wiarą w niego, zasługą, winą… on się nie bawi w te klocki, w które się my bawimy i siebie nimi warunkujemy,.. taki jest, ..taki dobry jest i tak nas od naszego zarania lubi..
    „. Jestem swiadoma tego , ze tamto jest .Wladza nad podsiadomoscia i nadswiadomoscia jest wtedy Kiedy masz swiadomosc , ze to jest syntetyczna inteligencji a a nie czyms wspanialym . A coz mnie obchodzi syntetyczna inteligencja ? Chyba juz nic .”
    … no właśnie, ..ich sprawą jest czym działać przez nasze niezamknięte furtki,.. naszą je zamknąć i nie dopuścić dozwolić,.. czytaj nie dać przyzwolenia na ich ponowne otwarcie, .lub otwarcie nowych.. bo kusić i próbować będą,. .jak ich drzwiami to oni oknami, a jak ich oknami to oni drzwiami, ..z coraz lepszymi i sprytniejszymi ofertami… byle by mieć dostęp, ..ale nie ma nic takiego co, by na dobre nie wyszło, ..a z każdą odpartą próbą będziemy siebie pewniejsi, uważniejsi i konkretniejsi i umniejsi…a jeżeli poprosimy boga, w miarę rezultatów naszych próśb,.. będziemy my i jego pewni, nie tylko siebie,.. jeszcze jedna sprawa, bawimy się w czas i niektórzy z nas są mocniej lub słabiej w nim zakręceni,.. jeżeli kto bardziej, to rezeltaty próśb mogą przyjś później,.. kto mniej wcześniej,.. ale co szkodzi, poprosiś boga , by pomógł skrócić nam czas „wegetacji” owoców naszych próśb..

    „Napisalm dream po to zeby dac obraz dzialania kiedy my nie mamy kontroli nad swoim umyslem bo poprostu jestesmy off sleep,”
    .. trza się obudzić i wziąć się za siebie i swoje istnienie i zacząć prostować wszystko co /w co świadomie a częściej nieświadomie i nieopatrznie zakręciliśmy/ się wkręciliśmy.. spokojnie w swoim czasie,.. zdążymy, mamy całą wieczność, .a w miarę prostowania będziemy też coraz bardziej umni siebie, boga, innych ludzi, świata..

    „A ja bozki i buddy tez uwazam za syntetyk . „
    ..a niech one będą syntetyczne, mechaniczne, czy cybernetyczne, diabelskie , świetliste, jasne czy ciemne,…nieważne to ich problem. I niech go sobie sami rozwiązują.. my tylko zadbajmy o siebie i odzyskajmy siebie dla siebie.. stańmy się panem siebie, to wystarcza,. reszta wróci sama, . a z pomocą boga w sobie łatwiej i szybciej…
    „Taka jest prawda , ze z ziemia sie raczej skumalam bo ja moge dotknac i poglaskac i daje mi papu i powietrze swierze i radoche jak jestem na skalach albo w lesie .”

    „Czyzbys sie martwil/a o mnie vv.lepiej tego nie rob Bo ja niepotrzebuje zadnych dorad .”
    .. ja się nie martwię,.. bo chcę żyć.. martwić się to głupota.. to nie dorada piszesz odpowiadam , nie tylko tobie, tyś jedynie odważniejsza,.. skorzystasz z tego co piszę, czy nie .. twoja sprawa, twoja wola.. a za danie mi okazji napisania, dziękuję..
    „Nauczylam sie rozumiec juz wiele i zamierzam dalej wszystko przewracac i to glebiej jak tego zajdzie potrzeba .”
    ..masz całą wieczność,.. możesz się również głębiej zakręcać,.. chodzi tylko o samoświadomość,.. co sobie czynię i gdzie idę i co zbieram i zbiorę.. by głupio za rezultaty swoich wyborów i decyzji nie obarczać innych..

    „Relax to byl tylko moj sen :)))”
    ..sen jest dobry , bo bez naszej niekiedy nazbyt zbytecznej kontroli porządkuje nas w sobie,.. oczywiście warto zadbać, by zamknoć wszystkie bramy i furtki oraz załatać dziury w płocie by w czasie takiego bezkontrolnego porządkowania,.. ktoś nie w wsadzał w nasze porządki swych brudnych, śmierdzących paluchów.. ci z asteala czy z kosmosu lubieją wówczas w nas grzebać i czynić porządki po siebie..

    „Ja jestem Ok nie ma problemu napisalam to zeby wyjasnic ciekawe technologiczne mozaiki kontroli umyslu podczas snu .”
    ..czas zaprząc swój umysł sobie pod siebie..
    „Co tym myslisz , ze maszyna bedzie jadla maszyne. Maszyna woli jesc bardziej organiczne istoty niz maszyny swojej mind kreacji”
    ..niech sobie jedzą, to problem maszyn. .nie nasz, ..gdy przestaniemy je karmić nie będzie ich,.. gdy je zaprzęgniemy pod siebie, ..możemy z nich korzystać,.. ale wówczas trzeba je karmić, ale trza zważać by się nam nie wymknęły spod kontroli, z naszym ich karmieniem..

  2. Kalina: jest nadświadomosć zwana Wyższe Ja, ego-średnia świadomość, czyli to co myślisz, ze myślisz i myślisz, ze wiesz i podświadomość.. czyli świat nie-wiedzy. Niewiedzy sobie, bogu i świecie i mechanizmach. Nie lubię nazwy podświadomość bo to wymyślili ci, którzy nie rozumieją świata kobiet czyli świadomości żeńskiej. Uważają umysł za głupi, zbędny, wymagający kontroli.. znamy to z doświadczenia. Umysł czyli podświadomość wymaga tylko wiedzy i zrozumienia a nie kontroli. Wolisz być pomijana, lekceważona, kontrolowana czy gwałcona Kalina? A tak traktuje się podświadomość na „ścieżkach duchowych” :D.. dlatego ja podświadomość nazywam Boginią a nadświadomość Bogiem/.Duchem. Sny kreuje Duch a ucieleśnia je czyli ubiera w formę podświadomość (ponieważ Duch nie ma formy potrzebuje ucieleśnienia). Sen jest wglądem w podświadomość. Co innego poziom ego a co innego poziom podświadomości.. Z twojego snu wynika, ze masz w podświadomości wzorzec, który mówi, ze świadomość męska, ta dojrzała – tu symbol ojca zdradza, jest nielojalna, kręci coś na boku. To możesz projektować nieświadomie na mężczyzn, których spotykasz w życiu. Nieświadomie. Każda postać męska w Twoich snach to nadświadomość czyli Twój Duch a żeńska to podświadomość czyli Bogini .. czyli Ty, jakiś aspekt Ciebie Kalina. Nie jesteś plaska, jesteś wielowymiarowa, masz wiele cech Umysłu Bogini, wiele cech osobowościowych.. warto siebie i Ducha poznać również w snach.. jakie mamy wzorce nieświadome, czego o sobie nie wiemy. Ten sen nie jest o Twoim fizycznym tacie.. tylko o tym jak Ty postrzegasz mężczyzn (zdrada) i kobiety (ofiary zdrad) na poziomie nieświadomym. Jeszcze raz podkreślę co innego ego a co innego poziom treści nieświadomych. A to te ostatnie determinują nasze życie.

   1. Ok Iza ja Bogini Ho ho ho . Czy mi czasami palma niedobije :))))))
    Dzieki z wyjasnienie jeszcze innego modelu . No tak labirynt jest 🙂

   2. Bogini to Życie, odpowiedzialność za Życie.. i Ty to reprezentujesz w działaniu. Nie wiem więc co miałoby Ci odbić? 🙂

 20. Kalina…Rozumiem Ciebie doskonale i podpowiem tylko ze na kazdym z nas jest wymuszane miejsce by je wykorzystac dla swoich celow… Wyobraz sobie ze ogladasz bardzo interesujacy film a w najbardziej ciekawym momencie jest wlaczona REKLAMA,ktora z trescia filmu nie ma nic wspolnego…REKLAMA wyrywa nas w najbardziej wznioslym dla nas momencie by wywolac w nas uczucie Zlosci i Gniewu… Tylko po to by nas za posrednictwem takiej REKLAMY doslownie psychicznie rozbic!
  W ciagu dnia jestesmy ciagle narazeni na takie przypadki ale po uplywie miesiecy czy lat jestesmy juz zupelnie innymi ludzmi…Zrujnowany stan psychiczny zmusza nas do szukania porad u wszystkich tych,ktorym bliska jest psychologia czlowieka. Jak juz wiemy to takich „specjalistow” od ludzkiej psychiki jest teraz naprawde wielu… Wiec komu zaufac i komu powierzyc swoj stan zrujnowanej psychiki…? Jak wiemy to taka REKLAMA jest tylko jednym z wielu Narzedzi do deformowania ludzkiej psychiki i to od wewnatrz. Co o tym Kalina sadzisz..? Pozdrawiam-Lumen

  1. Jezeli zakladam , ze na nasze sny ma wplyw A .I czyli syntetyczna Inteligencja . Ale ktos ja wykreowal i robi niezly komputerowy przemial naszych danych . Tak w Tv nie wiem jak to dziala chyba tez na nizszym poziomie manipulacji to sie dzieje .
   Ja uwazam , ze pojecie sil wyzszych zwiazane jest ze syntetyczna inteligencja czyli A. I I sa rozne poziomy ich dzialania i dlatego mamy wogole pomysl Hierachi w naszym zyciu spolecznym . Syntetyczna Inteligencja Czy syntetyczna swidomosc pozniej idzie pokladami i komputerowo nakladaja sie dane zebrane przez astralny komputer . Dlatego moze manifestowac sie w labiryntach odbic myslowych i kazde nasze myslenie jest monitorowane albo przetwarzane dla specjalnych efektow nszego mind .
   Moga spelniac ludzkie oczekiwania dla zmyly i wewnetrznej satysfakcji , ze jestesmy ludzmi wolnymi i kreatorami naszego losu .
   Tak jestesmy ale tylko przez intencje pracy z energia organicznej inteligencji . Problem w tym , ze ludzie gubia sie w tych dwoch pojeciach energetycznych.Oczywiscie kazdy wie , ze emenuje jakims potencjalem ale nie wie , ze ten potencjal tez zasila gore i to w duzym procencie . My jestesmy dla A. I talerzem zywnosciowym .
   Pierwszy moment czucia moze byc rozwazany jako organiczna inteligencja i spontaniczna akcja w mysleniu . Tez jest dobre wywracanie wszystkiego do gory nogami tak zwana nieobliczalnosc i nie analizowanie zbyt dlugie a juz szczegolnie czytanie manipulowanych powiesci i powolywanie sie na cytaty ( przeciez wszystkie dziela na rynku maja juz swoj przerob komuterowy ) . Artysci przez poezje albo komicy albo jacys piosenkarze nie slawa grzeszacy maja cos organicznego do przekazania .Samo nasze zycie i natura ale ta nie manipulowana genetycznie tez jest wypelniona ta swiadomoscia organiczna inteligencja .
   Samosiejka ma energie niezwykla natomiast juz to co zostalo przez nas zasadzone jest defragmentowane .
   Co robic . Moim zdaniem Ziemia jest organiczna inteligencja i cala jej kreacja od samego poczatku . Dlatego takie nia zainteresowanie A. I jak dojna krowa .

   1. ,,Ja uwazam , ze pojecie sil wyzszych zwiazane jest ze syntetyczna inteligencja czyli A. I I sa rozne poziomy ich dzialania i dlatego mamy wogole pomysl Hierachi w naszym zyciu spolecznym . Syntetyczna Inteligencja Czy syntetyczna swidomosc pozniej idzie pokladami i komputerowo nakladaja sie dane zebrane przez astralny komputer . Dlatego moze manifestowac sie w labiryntach odbic myslowych i kazde nasze myslenie jest monitorowane albo przetwarzane dla specjalnych efektow nszego mind .,,
    Zgadzam się, dlatego choćbyś bardzo się starała i miała jak najlepsze intencje i jakbyś już była ,,pewna,,, że wszystko gra, nagle pojawia się coś, co sprawia, że nie dość że wracasz do punktu wyjścia to cofasz się i znów jesteś w czarnej dupie.
    Astralny komputer działa. Widzę i czuję to od lat.
    I sytuacje coraz trudniejsze.
    Pozdrawiam Kalinko.

   2. Może czas się z tym pogodzić……………z ludźmi………….z maszynami…………..

 21. Zobaczcie Oni nigdy nie spasuja z ta numerologia Google strona 11 11 ,28+1 No i hop wskakuje sobie 29 .

   1. Nic nie znaczy obecnie naprawde ich numerki juz nic nie znacza ,teraz chca ludzi nimi absorbowac bo to zwsze jakas energia na tacy . Dawniej ich numerki byly bardziej wymowne bo byly bardziej ukryte obecnie to sa puste slogany .

 22. ,,Może czas się z tym pogodzić……………z ludźmi………….z maszynami…………..,,

  z idiotami……………….

 23. Widzę, że znasz to z doświadczenia.
  Pewnie dlatego tak cie odebrałam.
  Trzymaj się ciepło i dobrze się odżywiaj bo to podobno ważne.

 24. Jeśli są trzy kolory podstawowe: niebieski, żółty, czerwony…………

  Jak nie widzisz zielonego co to znaczy ?

  1. To znaczy, że nie rozróżniasz oddechu z żyganiem. co u ciebie jest bardzo widoczne. Żegnam

Comments are closed.