Oblicza Duchowości – 25.04.2013

Kolejne spotkanie z psychologiem, psychoterapeutką Wandą Wegener. Tematem wiodącym są relacje w związku.

Kolejny (32) wykład Tadeusza Owsianko, w którym dzieli się on z nami swoją wiedzą o wszechświecie i bieżących wydarzeniach ze sfery duchowej.

W programie Mikołaja Rozbickiego „Czas Przebudzenia” wystąpiła Renata Engel – jasnowidz. Odniosła się m.in. do obecnej sytuacji w kraju i na świecie oraz roli osób na tzw. „świeczniku”.

 

36 thoughts on “Oblicza Duchowości – 25.04.2013

 1. Papież Franciszek nie jest Fransiszkiem I-szym ! Zostanie nim, gdy jakiś nastepny papież- wybierze to imię. No, ale pani „jasnowidz” gazet nawet nie czyta, co sama stwierdza z tanią kokieterią- więc całe widzenie- psu na budę…-bo mówi o kimś innym.

 2. Tak na marginesie…to Michał Rozbicki zadał pytanie o Franciszka I 😉
  A jej wcale się ie dziwię, że akurat nie interesuje się prasą i papiestwem…

 3. Bóg-Honor-Ojczyzna- tak zostałem wychowany, polacy maja wiele do odrobienia bo to co obecne w tej chwili -jest zakłamaną wizją na użytek wroga! Protestuję przeciwko ugładzaniu rzeczywistości i filozoficzne wyszukiwanie łagodnych określeń ,by nie urazić
  wroga. Wróg jest wrogiem i inaczej nie można go traktować. Roztropność jest postrzeganiem przewidywań i ich konsekwencji w naszych decyzjach-dobrych lub złych.
  Brak roztropności jest brakiem dojrzałości. Elita narodowa w latach 44 i dalej została wymordowana. To tych ludzi dziś brakuje ich synów których nie doczekano ich wnuków.
  Polska jest w rękach tzw elity kominternowskiej ich synów i wnuków, nie polskiej!!!!
  Rosja /bo nie będę czaił sie,poprawnością/ma b.zdolnych polityków i mimo że szermujemy słowem SŁOWIANIE, to w zdecydowanej większości nie ma to faktycznego odniesienia do europejskości,do porównań mentalnych polaków i rosjan.
  Rosja była jest i będzie wrogo nastawiona do Polski i kto tego nie pojmuje to nie pojmuje niczego.Oczywiście że w języku dyplomacji tak się nie mówi. Tatarski Kazań i jego koniec jest kluczem do zrozumienia jak z niczego powstaje imperium.

 4. „Ja…” „Moje..” „w Moim podsumowaniu…”,”Czytasz w Moich myślach…” „Też zostanę jasnowidzem…””Jestem człowiekiem, który wie”…

  @Mikołaj
  jesteś bystrym, spostrzegawczym facetem, z dużą intuicją
  – po co Ci to jaranie sie samym sobą?
  Pogrzeb w Buddyzmie, Łazariewie… POGOŃ EGO, bo zostaniesz Wojewódzkim.
  Ego odcina od innych. W taką pułapkę wpakowali się masoni – piewcy wolności, równości i braterstwa – zamienili się w poganiaczy ludzkiego bydła.
  Nie traktuj tych uwag jako ataku na siebie.

  B ciekawa audycja.
  P. Renata WSPANIAŁA.

  POZDRO ! 😉

 5. Jak widzę pan Mikołaj wysiadł właśnie z tramwaju „hiperfizyka” na przystanku który określić by można jako „flirt ze skrajna prawicą”. Tylko co to nas, zainteresowanych tematyką duchowości tak naprawdę obchodzi…

 6. @wiesław szelejak
  To że pan Zgórski wykazuje lekką obsesję na temat Smoleńska, nie znaczy, że oglądają go ludzie gotowi bez mrugnięcia okiem łykać twoje „prawdy”. Przypominam że audycja pod którą zamieszczamy swoje komentarze nosi tytuł „Oblicza Duchowości”. O co do Mikołaja który jak sadzę sprowokował twój post, to na szczęście coraz mniej ludzi traktuje go poważnie.

 7. No proszę, i pod koniec audycji padają słowa
  ego, iluzja, widzenie rzeczy jakimi są… czyli buddyzm w esencji… 😉
  i fajnie ale…
  :
  „dołączycie do Mnie…”
  „żebyście SPRÓBOWALI CHOCIAŻ zrozumieć…”
  czyli „Ja” i „Wy”…

  Mikołaju!!!! Tak wiele mówisz mądrych rzeczy a w takich drobiazgach
  zdradzasz poczucie wyższości na „nieprzebudzonymi” – be cearful
  – to pułapka ego.

  a wogóle POZDRO II !

  🙂

 8. @Miras

  co ma piernik do wiatraka?
  Gdzie tu jest alternatywa?
  W czym miłość do ojczyzny może szkodzić miłości do ludzkości, absolutu?
  Wszystko jest jednym… Fraktalna cząstka rodziny, jest większą cząstką osady, miasta, ojczyzny, kontynentu, Ziemi, galaktyki itd.
  Co za pomysł wycinania fragmentów rzeczywistości pod dziwacznym hasłem SKRAJNEJ PRAWICY? Patriotyzm to skrajna prawica? Internacjonalizm leninowski to duchowość?

  Polecam książkę Makarego Sieradzkiego „Życie bez chorób”
  – przewojennego pedagoga, członka AK, torturowanego przez 7 lat za pomoc rotmistrzowi Pileckiemu. Makary Sieradzki po wyjściu z więzień miał wielokrotnie łamane kończyny, niewydolność oddechową i serca, rozwalony żołądek itd.
  Lekarze nie dawali mu żadnej nadziei na poprawę. Życzyli by się tylko nie pogorszyło.

  W tym momencie – P. Sieradzki zerwał z medycyną, przeszedł na wegetarianizm, zaczął uprawiać jogę i czytać mistyków wschodu. Po kilku latach odnowił organizm i wrócił do czynnych wspinaczek górskich . Zginął przejechany pod sądem w wieku 82 lat – gdy miał zeznawać przeciw oprawcom.
  część rozdziałow;
  CZĘŚĆ PIERWSZA: JAK ODZYSKAŁEM ZDROWIE 31
  Podstawowe zasady medycyny Wschodu 33
  Kim jest człowiek? Świadomość jaźni . 39
  Jednostronność medycyny i oświaty 45
  Głodówki lecznicze . 47
  CZĘŚĆ DRUGA: JAK PIELĘGNUJĘ ZDROWIE . 61
  Ćwiczenia oddechowe. 73
  Prana 75
  Sen 81
  Odżywianie 85
  Wegetarianizm 86
  Moja droga do wegetarianizmu 86
  Sposób odżywiania a charakter człowieka .

  Jego książka wyprzedziła temat z NTV o ~40 lat?

  Więc pisanie o takich ludziach SKRAJNA PRAWICA to objaw ostrej ignorancji.

  Tak jak my walczymy z GLOBALNTM TOTALITARYZMEM NWO
  – tak oni w swoich czasach walczyli z Brunatnym i Czerwonym GLOBALNTM TOTALITARYZMEM i chwała im za to.

  Ohm

 9. Połączenie ze Źródłem Dr Eric Pearl
  Opis:
  Dr Eric Pearl początkowo pracował jako chiropraktyk i odnosił w tej praktyce sukcesy. W trakcie zabiegów był świadkiem niezwykłych uzdrowień. Od tamtej chwili zajął się tzw. Uzdrawianiem Rekonektywnym. Dr Pearl prowadzi liczne wykłady i spotkania seminaryjne.

  Rekoneksje (The Reconnection) to proces wibracyjnej wymiany energii ze Wszechświatem, klucz do zdrowia i uzdrawiania, potwierdzony przez praktykę i naukę. Autor dzięki tej metodzie uleczył setki ludzi chorych m.in. na raka, porażenie mózgowe i AIDS.

  Dzięki Uzdrawianiu Rekonektywnemu rozpoczniesz wędrówkę, podczas której nauczysz się uzdrawiać siebie i innych. Każdy może stać się uzdrowicielem wystarczy tylko, że otworzy się na energię Rekoneksji. Dzięki temu zostanie poddany indywidualnej przemianie, nauczy się odczuwać to, czego nie czują inni oraz doświadczy nowej świadomości i poszerzysz horyzonty.

  Pamiętaj! Uzdrawiając siebie uzdrawiasz innych, uzdrawiając innych uzdrawiasz siebie. Cuda mówią same za siebie. Nie zwlekaj i nawiąż Połączenie ze Źródłem.

  http://nadziejadlaciebie.blogspot.com/2013/04/poaczenie-ze-zrodem_26.html

 10. Agnieszko zadalas sobie troche trudu , aby przepisac, a co dodasz od siebie Ty tez tego doswiadczylas? cudu?

 11. Mikołaju, tyle mówisz o samodzielnym myślenia, a tymczasem sam przyjmujesz poglądy coraz to innych grup. Jak ktoś słusznie napisał, teraz przyjąłeś nurt skrajnej prawicy. Z deszczu pod rynnę, wciąż w matrixie.

 12. Panie Tadeuszu wykład bardzo treściwy i dający wiedzę którą możemy użytkować w codziennym życiu. Czy istnieje możliwość Pana wystąpień przynajmniej 2 razy w tygodniu? Bardzo dziękuję

 13. Drogi adi, piernik i wiatrak maja ze sobą znacznie więcej wspólnego, niż się to na ogół wydaje. Ja też kocham swoją ojczyznę. Mało tego, podziwiam rotmistrza Pileckiego, który był zresztą kolega pułkowym mojego dziadka.
  Niestety, dla naszych współczesnych narodowców i im podobnych, miłość do ojczyzny powiązana jest i to obligatoryjnie, z nienawiścią do innych narodów i nacji. Patrz, żenujący moim zdaniem post wiesława sz.

 14. Panie Mitras, jeśli formuuje pan tego rodzaju wnioski, to proszę je pisać w liczbie pojedynczej. Ludzi prawdziwie zainteresowanych własnym rozwojem duchowym i tym, aby wnieść coś dobrego od siebie do najbliższej społeczności z pewnością powinno interesować DOBRO OJCZYZNY bo w ojczyźnie jest nasza najbliższa społeczność i dlatego po rodzinie ojczyzna powinna być najważniejsza. Ojczyzna to jak matka i ojciec – najpierw oni nas przytulają, a potem my powinniśmy ich przytulić, a wówczas nasze dzieci nas przytulą. To jest prawo duchowe. To samo prawo powinno się odnosić do ojczyzny. Nie ma to nic wspólnego z żadnym „flirtem ze skrajna prawicą”. Co to w ogóle za fraza. Sama nazwa „prawica” przecież oznacza coś prawego, a przyprawiono temu ” gębę”, stworzono wiele negatywnych konotacji, coś jak ze „spiskową teorią”, które to wyrażenie ma odstraszać ludzi od podążania czy to myśleniem , czy to działaniem najczęściej w dobrym kierunku. Przecież ojczyznę tworzą ludzie „nam podobni” chyba bardziej niż Niemcy, czy Francuzi (z całym szacunkiem dla wymienionych) na ziemi, która jest nam bliższa niż ziemia niemiecka, czy francuska. Niektórym grupom ludzi zależy na tym by trywializować ojczyznę i wyszydzać czy wyśmiewać ludzi, którym jej dobro leży na sercu (nie wszyscy chcą być UE jewropejczykami, niektórzy chcą pozostać Polakami). Z takiej postawy nigdy nie wyniknie nic dobrego. Często jest tak, że swoje badanie, zgłębianie świata rozpoczynamy od najdalszych obszarów, aby potem powrócić do punktu wyjścia (czyli do najbliższego otoczenia i do nas samych). To jest jak najbardziej właściwa droga rozwoju człowieka. Jeśli mnie na przykład nie interesowałby ” tramwaj, którym jedzie pan Rozbicki oraz przystanki, na których się zatrzymuje, czy wysiada” to wiedziałabym co zrobić, otóż wsiadłabym do pociągu i wyjechała z NTV. Przecież jest tysiące innych stron na temat duchowości.

 15. Mikołaj, jak widzę nie zdaje sobie sprawy, że w oczach większości uczestników i obserwatorów ruchów alternatywnych, skompromitował się i to na dobre już parę lat temu, zgadzając się na utylizację dziewięćdziesięciu procent naszej populacji. Teraz gdy już wiadomo, że turaki nie przylecą, opowiada kolejne bajki o patriotyzmie i honorze. Ciekawe co weźmie na tapetę w następnym sezonie. Nie wierze już w pana, panie Mikołaju…
  Co innego pan Owsianko. On przynajmniej jest konsekwentny. Brawo!

 16. @Miras

  no to ufff… odetchnąłem 😉

  Już myślałem, że wchodze w polemikę z osobą, która odtwarza jakieś kalki myślowe – niczym odbiorcy TVN’u…
  Nie zgodzę się jednak absolutnie z pomysłem na powielanie fałszywego schematu – bo on zaczyna działać jak egregor. Jednym z takich schematów jest „polskie obozy śmierci”, innym „teorie spiskowe” – pojęcie nic nie znaczące ale stygmatyzujące – pozwalające na odcięcie umysłu od wszelkich argumentów na zasadzie zaklęcia, no i mamy kolejną perłę: „skrajna prawca”.
  Łączenie partiotyzmu jak i osoby rotmistrza Pileckiego ze skrajną prawicą
  ( co w zasadzie juz jest jakimś znaczeniowym absurdem – bo faszyści byli socjalistami, a więc lewicą narodową)
  – jest czymś b. niewłaściwym (delikatnie rzecz ujmując).

  Jak dla mnie jest to globalistyczna wrzutka ze stony lewicowego skrzydła NWO na odstraszanie ludzi od tradycji i dumy narodowej – tak jak słowem „lewactwo” prawe skrzydło NWO – odstrasza ludzi przywiązanych do prawicowych ideałów od wszelkich pytań dotyczących łupków, atomu, energii, GMO i USA.

  Nie powielajmy tych klisz i przeciwstawiajmy się im.
  Łączenie ludzi, którzy za możliwość pisania tego tekstu po polsku płacili krwią z jakimiś psychopatycznymi nazistami – jest totalnym przegięciem.

  Co do ruchów skrajnie prawicowych – wśród moich wydawałoby się kulturalnych znajomych po Bostonie pojawiają się hasła typu „wybić ciapatych”…
  Takie proste rozwiązania – bez cienia analizy kto za tym stoi.
  Jak widać takie postawy pojawiają się automatycznie jako prosta reakcja, nie trzeba być narodowcem. Powinniśmy ludziom, którzy szybko ładują się w takie emocje przekazywać wiedzę, by zatrybili co jest grane, zamiast odwaracać się do nich plecami, sychając w jeszcze ciemniejszy narożnik.
  Co to za duchowość – odwracająca się od potrzebujących?
  Co to za oświecenie, nie próbujące rozświetlić ciemność?

  Ruchy patriotyczno-kibicowskie wyciągają do nas dłoń prosząc o wsparcie.
  Ok – może i operują na niskich wibracjach – ale w podstawach jest troska o ogół.

  Jeśli kochamy żonę – nie znaczy że musimy nienawidzieć inne kobiety.
  Miłość do ojczyzny nie oznacza nienawiści do innych

 17. Droga Alino. Ciekaw jestem gdzie wyczytałaś, że chce być Uejewropejczykiem, czy że nie kocham swojej ojczyzny, że nie chcę już być Polakiem, lub też że wyszydzam swój kraj…. Porozmawiaj proszę z pierwszym lepszym kibicem i przekonaj się sama, jak dalece wyznawane przez niego wartości, oraz sposoby przy pomocy których pragnie je realizować, mają się do tematyki czwartkowych audycji NTV. A tramwaj,( będący zresztą parafraza słów innego wielkiego Polaka i patrioty), którym jedzie akurat pan Rozbici, faktycznie przestał mnie interesować dobrych parę lat temu. Na szczęście koleje losu, fascynacje i teorie wyżej wymienionego, to nie cała NTV. Nie wybieram się też w żadną podróż, aj już na pewno nie pociągiem. Obawiam się tylko, że gdyby to od ciebie zależało, to pewnie już bym w nim siedział i jechał…. aż strach pomyśleć gdzie….

 18. @adi
  Widzę drogi adi, że więcej nas łączy niż dzieli. I o to w tej chwili chodzi. nie zgadzam sie tylko na pogardę i to niezależnie z której strony do nas przychodzi.
  A co do kalek, to jak widzę obaj jeszcze mamy z nimi kłopotu. Ty z tymi na „L”, a ja z tymi na „P”. No ale i to pewnie kiedyś z nas opadnie.
  Pozdrawiam.

 19. @aid

  Makary Sieradzki zginął w wieku 92 lat (będąc w pełni sprawnym na ciele i umyśle)

  Książke kupiłem kilka miesięcy temu w antykwariacie. Chyba znak żeby się za nią zabrać 😉

  pozdrawiam

 20. Jak papiez idzie w strone swiatla to ja juz wymiekam?? Cala religia to cale zlo tego swiata i dziwie sie Mikolajowi ze jest taki slaby jak paczka krakersow. Torturowanie nas pseudo jasnowidzami jest slabe i tyle na ten temat.

 21. Nawet niedokonczylem co dalej mowili bo slabosc mnie ogarnela wielka. Ile mikolaj zaplacili ci sukienkowi bracia za te bzdety???????????????????????????????

 22. Książka „Życie bez chorób” Makarego Sieradzkiego bardzo mnie zainteresowała. Na początku zwróciła moją uwagę między innymi część : Próba charakterystyki człowieka zdrowego.
  Dużo pokarmu dla ducha.

 23. Teraz szczególnie Tadziu Twoje słowa to miód na moje serce. Dziękuję Ci za tą wspólnie spędzoną godzinę.

 24. Panie Miras, jeśli poczuł się pan w jakiś sposób dotknięty lub urażony moją wypowiedzią to przepraszam. Nie miałam takich intencji, faktycznie przedostatnie zdanie było nie na miejscu. Każdy ma prawo wchodzić na jaki strony chce. Jednak cała moja wypowiedź nie była przeciwko panu panu, a za czymś. Każdy ma prawo do własnej drogi, jeśli na tej drodze nie krzywdzi innych. Czasami idąc jakby jedną czy podobną drogą co inni musimy się nieco „posunąć”by zrobić miejsce dla kogoś kto chce iść obok. Być może ten ktoś nie jest na takim poziomie rozwoju co my, ale idąc obok nas za jakiś czas dorówna, tak jak my chcielibyśmy i dorównamy do tych co idą przed nami, jednak każdy musi dostać szansę. Wyraził to bardzo dobrze aid , więc nie będę się powtarzać. Ja staram się nikogo nie obrażać, jak widać nie zawsze to się udaje.

 25. Ależ droga pani Alino, dopóki dyskutujemy, wszystko jest o.k. A emocje… Mnie zdenerwował Rozbicki, panią ja… Jak to w rodzinie. Może nieco większej i cokolwiek zastępczej, ale zawsze.
  Pozdrawiam serdecznie,
  M.

 26. Aid masz racje!chociaz mowi sie,ze „z racja jak z dupa”kazdy siedzi na swojej!pamietajmy,ze wszystko jest JEDNYM tj.ja,Ty i Oni!!!wiec w czym problem?

 27. Kochani, znacie Michaela Elrahim Amira ?
  O istocie zła, planie duszy, wolnej woli i roku 2012 – Michael Elrahim Amira .
  http://nadziejadlaciebie.blogspot.com/2012/12/o-istocie-za-planie-duszy-wolnej-woli-i.html
  Michael Elrahim Amira -wykład z Niemiec.
  http://nadziejadlaciebie.blogspot.com/2012/11/michael-elrahim-amira-wykad-z-niemiec.html

  Oto jego najnowsza wiadomość :
  26.04.2013 Wolność we wszystkim, teraz! Przesłanie Dusz (przez Michael Elrahim Amira)
  My, Wasze Dusze chcemy przekazać Wam następujące Słowa i tym samym fundamentalną prawdę, aby właśnie teraz dla naszych Części Dusz stało się możliwe przeniesienie Waszego Teraz-Życia do Waszego Nowego Życia.
  Gdy tylko – Ty, moja Część Duszy – słyszysz lub czytasz te Słowa, oznacza to dla Ciebie iż jest to potwierdzenie, wyraźne potwierdzenie że Ty sam wypełniłeś w swoim Życiu wszystko to co było konieczne, co było potrzebne abym JA, Twoja DUSZA mogła przekazać Ci te Słowa!
  JA, Twoja DUSZA mówię Ci teraz jak następuje:
  Słuchaj, Ty mój BYCIE, teraz, tutaj i dziś wszystko jest inaczej.
  Istnieje stworzony dla Ciebie przeze mnie Korytarz Czasu przez który dotrzesz teraz w przyspieszonym tempie – i jest to nowe wyjustowanie, bowiem zmiana Prądu Zmian potrzebowałaby o wiele dłużej.
  Ponieważ Ty wszystko uregulowałeś i naprawdę ufasz MI całkowicie, odważnie i w pełni zaufania wkraczasz we wszystkie sytuacje życiowe, JA, DUSZA mam obowiązek zrealizować teraz w praktyce Twoje zwolnienie. Dlatego JA stworzyłam dla Ciebie ten nowy Korytarz Czasowy i teraz Cię przez niego przeprowadzam. To jest Zakrzywienie Przestrzeni i dzięki niemu skraca się potrzebny dotychczas okres czasu Nowego Wyjustowania z 6 miesięcy do 6 dni. Hasło do niego brzmi:
  WOLNOŚĆ WE WSZYSTKIM, TERAZ!

  Wymawiaj je teraz codziennie, wyobrażaj sobie przy tym jak sam wkraczasz w ten nowy Korytarz Czasowy, jak przyspieszasz, jak docierasz do Twojego Nowego BYTU Obfitości, Wolności, Radości i że się tam już znajdujesz.
  Uczyń to TERAZ, bo tam jest Twoje Nowe Życie, tam Jestem JA Tobie tak bliska jak nigdy dotąd!
  W Miłości, Twoja DUSZA

 28. Panie Tadeuszu Owsianko,

  czy stał Pan dzisiaj (29 kwietnia, poniedziałek) około godziny 17:35 przed „zebrą” na rogu ulic Stanisława Dubois i Bolesława Drobnera zwrócony w kierunku Mostu Uniwersyteckiego?

 29. Więcej Tadzia Owsianko, plijz…. częściej, przynajmniej raz w tygodniu! Uwielbiam go słuchać! Przynajmniej stały w swych poglądach i wciąż „w temacie”.
  A Mikołaj Rozbicki….sorry, z całym szacunkiem, do mnie nie trafia ten człowiek, od samego początku.
  Pozdrawiam ciepło widzów NTV

 30. Uwielbiam Ciebie Mikołaju Rozbicki, wszystko, co powiedziałeś zgadza się ze mną i we mnie. Biorę się za siebie, jeśli chcę aby na zewnątrz mój świat wyglądał tak jakbym sobie tego życzyła. Stwarzam – Myśleniem, Mówieniem i Czynieniem – świadomie rzeźbię w Materii, świadomie odpowiedzialna za swoje wybory. Nie patrzę na to co inni mówią, robię swoje tak, bym Ja była zadowolona, a otoczenie również. I tak też jest w moim życiu. Stwarzam potencjały możliwości, zasiewam, a Światło i Cień integruję oddechem. To takie proste. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i cudowną Panią Wróżkę, z której tryska energia Światła i Miłości!

 31. nie rozumie was ludzie jak was mogą interesować te pierdoły co wam Rozbicki wykłada o kościele ,o uni ,o amerykanach sie pyta rzekomego jasnowidza ,a nie zadaje najważniejszych pytań …

  kiedy wyląduje obca cywilizacja i w koncu skoczy sie niewolnictwo na ziemi ……. mnie juz tylko to interesuje reszte mam w dupie ,czemu własnie Rozbicki nie pyta najważniejszego dla nas mas ? Jak go słucham mam wrażenieze to TVN lub Polsat ,same nieistotne informacje,lub informacje dla tępych mas

Comments are closed.