Oblicza Duchowości – 26.05.2016

W studio NTV ponownie Elen Elijah i temat poświęcony uzdrawianiu rodu, karmie naszych przodków i obciążeniom, którym chcąc nie chcąc (a raczej nie chcąc) podlegamy.

Strona Elen Elijah: http://www.epokaserca.pl/
oraz kontakt na FB – Elen Elijah


W programie Oblicza Duchowości Krystyna Maciąg rozmawia z niekonwencjonalnym terapeutą, uzdrowicielem Radosławem Szatkowskim.


Maciej Żbik
Od 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Korzysta z bogatych tradycji m.in. buddyzmu zen, qiqong, dzogczen. Wielokrotnie odbywał odosobnienia medytacyjne w sangach mistrzów buddyjskich, a także w ośrodkach chrześcijańskich i hinduistycznych w Europie i Azji. Posiada wieloletnie doświadczenie w biznesie, obejmował stanowisko dyrektora finansowego dużej korporacji. Jego duchowe doświadczenie, doskonale wpasowuje się w psychologię głębi C.G.Junga. Zgłębianie technik medytacyjnych i taoistycznych systemów zarządzania energią, stało się treśią jego życia. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Pozwala mu to przeprowadzić innych praktykujących przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. Osoby, które miały okazję doświadczyć pracy z Maciejem, szczególnie cenią jego zdolność docierania od sedna problemów, głęboką intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Pracując nad rozwojem własnym, oraz innych ludzi wypracował system uzupełniający techniki wschodnie pod kątem potrzeb emocjonalnych Europejczyka i nazwał  go terapią wglądu. W swojej terapii wykorzystuje:

– analiza wizji i snów
– aktywna imaginacja
– psychodrama
– techniki taoistyczne
– medytacja wglądu


W programie o zagadnieniach związanych z jogą, a w szczególności jogą kundalini, której nauczycielem jest nasz gość – Andrzej Sartys. Rozmowę prowadził i w ćwiczeniach uczestniczył Janusz Zagórski.


Powitanie Wiosny 2016 i prelekcja Małgorzaty Przygońskiej pt. „Nowe spojrzenie na związki”.


5 thoughts on “Oblicza Duchowości – 26.05.2016

 1. Super material z Panem Andrzejem Sartysem. Czekam na wiecej.
  Mam pytanie. Rozumiem ze to co jest tu prezentowane jest najblizsze systemowi hinduskiemu. Tam chyba faktycznie wszyscy maksymalnie zarosnieci ale czy buddysci (czyli sasiedzi z za miedzy …) ktorzy gola glowy nie wiedza o tym zasysaniu prany przez czupryne ? Czemu mieli by sie tego pozbawiac ?

 2. Pytanie do Pani Elen Elijah jeśli można odpowiedź usłyszeć …..

  Nie jasna jest wypowiedź zmiany biegunowości Planety powiązana ze zmianami świadomości ?
  Ktoś może pomyśleć o zmianie biegunów magnetycznych Ziemii, ale wątpię, że oto chodzi.

  Odnośnie zrównoważeniu energii męskiej i żeńskiej. Póki co różne są koncepcje na ten temat. Myśle, że nie istnieje racjonalne wytłumaczenie, a podlega to tylko osobistemu doświadczeniu. A, że każdy jest inny, więc inne ma doświadczenia.
  Coś co nie możemy potwierdzić swoim doświadczeniem ma zerową wartość ..

  W kwestii rodów. Rodów mieliśmy wiele, a niejako Pani skupia się na ostatnich rodach.
  W moim rozumieniu zbieramy tylko doświadczenia. Nie są one prawdziwe. Nie są też nieprawdziwe, bo byłby to dualizm. One po prostu są! W poprzednim żywocie istniałam na Syriuszu. A, jeszcze w poprzednim byłam Androgyenem. Sama jako świadomość siebie taką stworzyłam. A, co teraz tutaj robię ? Mnie tu nie ma ? To czysta świadomość, która jest żywa we mnie – zbiera doświadczenia. ”Ona” doświadcza tego -co sama stworzyła…..
  ”Ona” mówi do ”mnie” – nie potrzebujesz żadnych nauczycieli, bowiem to co jest najbardziej cenne nie może być gdzieś tam…., u jakiegoś nauczyciela odnalezione.
  To czego ciągle poszukujesz jest w Tobie.
  Zatem zawróć z drogi….

  1. napisz proszę. więc gdzie jesteś? jak nie tu, i dokąd się wybierasz? 😉

   zostań, jeszcze choć przez chwilę.

 3. Wspomniany w powyższej audycji biblijny Adam i Ewa nie stanowi sybolicznego wzoru energii męskiej i żeńskiej.

  Adam to nieudolna transliteracja hebrajskiego słowa (Ha-Dam) – co oznacza ludzkość.
  Ewa to (Haw -wa) hebr. – moc dawania życia.
  W istocie Haw-wa, to 462 bramy ”świętych liter”, które są geometrycznym rozkładem idei tworzenia życia.
  Opisuje to dokładnie kabalistyczna formuła, jednak kabaliści zgodnie stwierdzają, że
  ta formuła stanowi zaginione, a następnie odtworzone słowa Hirama.
  W ikonografi egipskiej odpowiednikiem jest Ankh.
  To co metaforycznie opisuje biblia dotyczy stworzenia Androgyena przez El-ohim 7 tys.lat po upadku Antlantydy.
  Androgyen to istota zespolona z Mer-kaba żeńską i męską.
  Jednakże jak podają starożytne pisma wygnanie z Edenu oznaczało nic innego jak rozdzielenie tych Mer – khab. Rozdzielenie, ale nie odzielenie.
  Elohim chcieli powtórzyć to co zostało utworzone w Atlantydzie, lecz zostało zniszczone.
  Eksperyment jednak nie powiódł się. Wobec tego mamy kolejne dzieje symbolicznie opisane nie przypadkowo w Biblii jako – ”wygnanie z Edenu”.
  Zatem t.z.w. dzisiejszy człowiek, to efekt tego co 6.tys. lat temu Elohim zwanym inaczej stworzył na bretońskim wybrzeżu.

Comments are closed.