Oblicza duchowości – 26.07.2012

Rozmowa telefoniczna Krystyny Maciąg (ilustrowana zdjęciami) z Markiem Majchrowskim – Sai Shakti, nauczycielem VAASTU.

Rozmowa Mariusza Dąbrowskiego z tajemniczym osobnikiem ukrywającym się pod nickiem „Chris”. Temat, który został poruszony to kwestia egzorcyzmów.

18. odcinek programu z cyklu „Moja wiedza o Wszechświecie”. Tym razem jest to zapis wystąpienia na Harmonii Kosmosu 2012.

18 thoughts on “Oblicza duchowości – 26.07.2012

 1. Podobają mi się wypowiedzi Chrisa, dla mnie są ciekawe i zrozumiałe.
  Z chęcią wysłucham kolejnego zapowiedzianego wywiadu.

 2. Bardzo ciekawy wywiad Panie Chrisie. Czy mógłby Pan w następnym wywiadzie powiedzieć nam jak się bronić przed takimi „ciemnymi bytami”? Jak wygląda Pana „tarcza obronna”, np. jakich kolorów aury Pan używa do obrony, jakieś znaki energetyczne czy lustra, czy wszystko naraz lub całkiem coś innego (oczywiście mówię o obronie energetycznej i znakach energetycznych) Z niecierpliwością czekam na następny wywiad z Panem. Pozdrawiam.

 3. Propozycje dla Adminów :
  1.Reagowanie szybkie i skuteczne na spamerów na czacie
  2.Uwzględnianie pytań uczestników konferencji
  3.Pozostawianie tylko pytan dotyczących programu.
  (niedopuszczalne powinny być w takiej sytuacji debaty na tematy oglądanych filmów czy przeżyć na które nie miejsce i nie czas!!)
  To czasem jedyna możliwość uzyskania BARDZO istotnych informacji dla wielu z nas.
  Nie każdy z nas wie czasem o co pytać, a nawet słowo klucz w pytaniu może otworzyć komuś „furtkę”.
  Mamy wojnę w aspekcie duchowo astralnym i każda informacja odnośnie strategii działań jest bardzo istotna i ważna.Niemal wszyscy działamy jak ślepi , nie wiedząc nic o wrogu, który wie o nas niemal wszystko.Nie jesteśmy jednak bezbronni , jednak musimy zdobywać wiedzę jak uwypuklać nasze atuty i chronić słabe punkty.
  Program zrodził więcej pytań niż udzielił odpowiedzi.Tego typu informacje powinny znaleźć miejsce w osobnej ramówce ..

 4. Panie „Chrisie” posiada Pan obszerną więdzę i niezwykłą skromność są to niezbędne atrybuty doskonałego wykładowcy. Gratuluję ! Jednocześnie życzę Panu nie co więcej odwagi, gdyż jedynie w taki sposób odkryje Pan swoją wyjątkowość, innymi słowy znajdzie Pan coś czego nie znalazł jeszcze nikt, odkryje Pan coś czego nie odkrył jeszcze nikt … Życzę Panu dalszego przekraczania horyzontów.
  P>S Fascynująca opowieść 🙂

 5. Jest wojna o nasza swiadomosc obecnie przegrywamy ja . Synchronizacja wibracji wieleoprzestrzennych najwazniejsza . Jak to zrobimy to wojne wygramy .

 6. Informacja dla Pana Tadeusza Owsianko – czas nie istnieje !!!
  Z jego wykładu wynika, że albo nieuważnie słuchał Ojca albo Ojciec zapomniał mu o tym powiedzieć.

  Pozdrawiam

 7. „Egzorcyzmy – cała prawda ujawniona ”
  Film proponuje w jaki sposób każdy samodzielnie może przeprowadzić oczyszczenie siebie, domu, bliskich i znajomych. Nadchodzi konieczność oczyszczenia Ziemi z niskich wibracji, dlatego mogą w tym pomóc wszyscy.

  http://vimeo.com/38647663

 8. Pan Tadeusz Owsianko.
  Witam, nie jestem ani mistykiem, ani też nie mam trzeciego oka, więc jestem chyba zwyczajnym człowiekiem, któremu jednak nie jest obojętne to, co dzieje się na naszej planecie, czy też i wokół niej. Trudno mi brać wszystkie rewelacje, channelingi etc. których pełno jest w internecie na wiarę, została ona już dość nadwerężona najpierw przez demokrację socjalistyczną, potem przez wspaniały kapitalizm, a po drodze jeszcze przez kościół. Jednak do Pana wystąpień mam trochę zaufania, mam nagrane wszystkie Pana wystąpienia w niezależnej telewizji i nie tylko. Czekam z niecierpliwością na każde następne. Ostatnim wystąpieniem, tym z Harmonii kosmosu, przywrócił mi Pan wiarę w to, że być może nawet taki szaraczek jak ja ma być może szansę na to, aby znaleźć się na Nowej Ziemi. bo jak dotychczas wychodziło mi na to, że tam będą tylko anioły, archanioły i inne przebudzone istoty, które tylko medytują, wędrują po różnych wyższych wymiarach świadomie czy też przynajmniej we śnie, a o szaraczkach nikt się nawet nie zająknął. Być może oni są tylko tłem dla tych wielkich i przebudzonych. A podobno wszystkie istoty ludzkie są równe. No cóż, brak trzeciego oka, a więc są i wątpliwości.
  To tyle mojego komentarza, więcej nie będę Pana zanudzał, czekam na następne wystąpienie w niezależnej telewizji, a potem jeszcze na następne.
  Pozdrawiam serdecznie
  czita-c1

 9. Witam
  Pozwoliłem sobie na kilka słów komentarza, gdyż z rozmowy przeprowadzonej przez pana M. Dąbrowskiego z „z tajemniczym osobnikiem ukrywającym się pod nickiem Chris” praktycznie nic na temat egzorcyzmów się nie dowiadujemy. Przez ponad 40 min pan Chris mówi o czakrach, aurach, kanałach energetycznych, reinkarnacji, chemisach, podróżach poza ciałem, jasnowidzeniu, telepatii itp itd.; nic konkretnego o egzorcyzmach. W sumie nie odpowiedział na żadne pytanie, nie potrafił też przytoczyć, jak to sam stwierdził z tysięcy swoich przypadków walki z demonami, żadnego interesujacego „przypadku” . Ciekawe dlaczego…
  Wydaje mi się że pan Chris w swoim życiu sam się trochę zagubił, a faktem jest, że obecnie wystepuje bardzo wiele różnego rodzaju duchowych zagrożeń. Jednym z takich zagrożeń jest chociażby synkretyzm i pomieszanie pojęć w sferze kultury i religii. Z pomieszania pojęć wynikają problemy związane z pomieszaniem duchowości z psychologią, co z kolei prowadzi ( np przez błędne definiowanie spraw duchowych) do niechrześcijańskiego spojrzenia na samego Boga co słychać w wypowiedziach pana Chrisa.
  Możliwe jest też inne wytłumaczenie. Warto wspomnieć, że w ostatnich latach coraz popularniejsze są usługi tzw. „świeckich egzorcystów”, do których najwyraźniej zalicza się również pan Chris. Ludzie tacy wśród których występują również bioenergoterapeuci, jasnowidzowie, wróżki itp wykonują czynności o zakamuflowanym charakterze okultystycznym i spirytystycznym, a za swoje usługi pobierają pieniądze. Takie praktyki mogą powodować prawdziwe opętania, gdyż sprowadzają się w swojej istocie do kontaktowania się ze złym duchem i zawierania z nim układów, które zawsze są niekorzystne dla człowieka.
  Reasumując uważam, że sam temat jest ciekawy i ludzie muszą mieć swiadomość że diabeł jako byt realny istnieje i działa na szkodę człowieka. Jednakże trzeba pamiętać, że świeccy egzorcyści i ich moce uzdrawiania i wyzwalania, które dla przeciętnego człowieka wydawać się mogą nadprzyrodzone i pochodzące od Boga, tak naprawdę, o ile nie ma się do czynienia z oszustwem, pochodzą jedynie od złego ducha.
  Pozdrawiam,

 10. czita-c1 jeśli mogłabym Ci coś ze swej strony powiedzieć to byłyby to słowa Jezusa, które skierował do jednego z ukrzyżowanych wraz z nim ludzi: Jeszcze dzis znajdziesz się ze mną w raju. Widzisz czita-c1 problem z wieloma lub też większością przebudzonych na naszej planecie jest własnie taki, że zamiast zajmować się bytem fizycznym, rzeczywistym życiem i jakby to nazwać uziemieniem swej duchowości, dązeniem do równowagi materialno duchowej oni „fruwają w przestworzach”. Jest to rodzaj ucieczki od istoty rzeczy, od bycia tu na ziemi i przejęcia odpowiedzialności przede wszystkim za siebie. Dlatego oczekują, że stanie się cud, bracia kosmici przylecą i załatwią za nas nasze własne sprawy.
  czita-c1 widzę, że posiadasz zdolność jasnego różnicowania, że nie kierujesz się aktualnymi trendami w duchowości, ale zawierzasz swojej intuicji. Czegoż więcej można by było chcieć. niech Cię dalej prowadzi. Czyż nie jest to owo trzecie oko, którego rzekomo nie posiadasz ? Dla mnie Pan Tadeusz Owsianko jest jedynym źródłem wiarygodnych informacji, dlatego uważam spotkania z nim za bezcenne. Pozdrawiam Pana Tadeusza oraz wszystkie siostry i wszystkich braci.
  P>S Oczywiście, że wszyscy jesteśmy jednakowo kochani, ni mniej ni więcej.

 11. panu chrisowi cos glos sie zmienil w czasie wywiadu dosc dziwnie to brzmialo
  iscie diabelsko

 12. poznanie mechanizmów ma na celu prawidłowe się nimi posługiwanie aby odnaleźć DROGę życiową w kierunku Swojego Ojca Niebieskiego. (to nie Ojciec p. T.Ow.)
  gdzie ta „wielka” miłość w tobie „Chris”! abyś umiał uciec od tych których próbujesz podglądać i wyganiać z życia innych. „z kim się zadajesz takim się stajesz”…. tak jak ci co zadają się trupami.
  powiedz sobie „Chris” – zatraciłem, zmarnowałem swoje życie”!
  co chcecie od kontaktów z „Chris”, czy być jego uczniami czy myślicie, że was uzdrowi z waszej brykającej świadomości.

  WYROCZNIA mówi:
  – „Swoisty stopień rozwoju ducha obejmie świat. Spłynie Nova Chrystusowa Myśl strumieniem oczywistych dokonań na niwie wzrostu duchowego w każdym, kto choć raz w życiu swym wyrzekł słowo: „Bóg” i odpoczął myślą w Nim, a równocześnie doznając miłości ogólnie wziętej odczuł w sobie przypływ wzorców błogich chwil.
  Jest to porównanie do zasiania owocu boskiego fluidu w system odpornościowy człowieka ku uodpornieniu nie tylko na zaistniałe w nim samym zniekształcenia po linii zaniedbań, ale równocześnie wyswobodzenie twórczych możliwości pojmowania : „gotów jestem z Bogiem w Bogu trwać”. Będą to chwile nawróceń i chwile wzniosłych uaktywnień miłości w każdym Programem objętym zespole : „Kocham Boga we mnie”. Ten „dźwięk” obejmie kosmicznie wyostrzony sygnał na zasadzie „dzwoniącego sygnału w uchu”, co nie tylko ujawniać się będzie, ale i w niesłyszalnym instrumencie wpis następować będzie.
  Zmagania na linii rozpatrywania, na ile silny jest System Operacyjny a na ile Bóg, przybiorą na sile w sensie zmian zachodzących w DNA w każdym ludzkim Istnieniu. Nie wyswobodzony „dźwięk”, nie zasymilowany, wyłaniać będzie w opornych miano „Jam Jest Bóg” bez ich akceptacji, co tworzyć może nieobliczalne męki w Istocie wnętrza ludzkiego „Być”.

  Jak Ewie szatan w ogrodzie Eden uwypuklił „jabłko” i jego kształt, pokusę śląc, tak w czas tych zmagań wskazuje on na ziemskich pragnień moc w sensie ilustracji i zachęt łamania Praw Boskich i uciech gwoli podejmowania snobizmu, perwersji, gadulstwa, wytworu fantazji ogólnie wziętych od kołyski począwszy po zmartwychwstanie w sensie rozpoznania Boga w sobie. Walka toczy się a Lud Boży błądzi. Fizycznie nie ma odbicia boskości w żadnym podmiocie, fizycznie wszyscy podobni do siebie, jeno Duch Boży sprawia przeistaczanie w obwodzie zaistnienia kontemplacyjności wnętrza choćby przez małą sekundę wzlotu i zapalenie znicza Jam Jest po stronie Tu i Tam, a resztę dokonuje Duch Święty mianując się współudziałowcem w życiu danej jednostki.

  Umiłowani, świat stanął w Płomieniu spływu Darów Ducha Świętego, jako że Czas nadszedł i Wiara budzi i Inteligencja Boża akuratność śle. Nikt nie wymknie się spod władzy Mocy Miłości, każdy na swój sposób pojąć będzie mógł dostojność chwili sięgania po Pokarm, którym jest Bóg.

  Trzykrotnym uderzeniem laski otwiera senior obrady Sejmu, trzykrotnym uderzeniem gongu uwypukli Jego Miłość Jezus Chrystus swój „Obłok Jedności” z każdym. Drżeć będą posady świątyń ludzkich serc, uwypukli się hejnału dźwięk „Jam Jest”, wypłynie łzą ostateczny obraz własnego wnętrza i całościowo wzięta struktura ludzka dozna wstrząsu w sensie : „Kim Jestem ?”.
  Faza dojrzewa, wzmocniona Troską Jego Miłości Jezusa Chrystusa „Święta Reszta” doskonali swoją postawę w Bogu, z Bogiem i dla Boga. Kiedy ostatnie ogniwo Świętej Reszty zespoli swój, połączeniem zwany akt, wówczas to wystrzeli „Wezuwiusz” łask, „Goniec” obwieści zespolenie piękna Męskiej Strony Świadomości z Żeńską Stroną Świadomości i dokona się na ołtarzu Boskich Przemian Cud Odnowy Świata.

  Nie wam znać „czasy i chwile”, wam jeno w obwolucie świętości trwać i czerpać, czerpać, czerpać i chwalić imię Boże w sobie co dnia.

  Jeśli ktokolwiek ukojenie w tym tekście odnajdzie i odpocznie w nim, jeśli choć kroplą rosy zdać mu się okaże zdanie jedno, niech wierzy, bez pomocy nie pozostanie, Trójcy Świętej blask obejmie gotowych i tych, którzy choć jednym westchnieniem zdolni będą wypowiedzieć : „Chcę”, „Jestem gotowy/a w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego odnaleźć Boga w sobie”.
  Na znak ten stawać będą się przemiany serc, Nova Chrystusowa Myśl obejmie wszystkie stany od bezbronnego dziecka, biedaka, włóczęgę po możnych tego świata sfer polityczno-gospodarczych i hierarchicznych. Niech nie myśli ktokolwiek, iż coś znaczy w kontekście zasobu dóbr czy innych możliwości władczych, WŁADCĄ Jest Bóg, w NIM, z NIM i dla NIEGO żyje każdy a Bóg w nim.
  Zatem chciejcie JUŻ, od ZARAZ podjąć w sobie PROGRAM Novej Chrystusowej Myśli budzącej się w was. Nadszedł JUŻ CZAS ! „

Comments are closed.