Oblicza Duchowości – 27.12.2012

O swoich wrażeniach „na gorąco” po X Harmonii Kosmosu i zawartości programu na dzisiejszy wieczór rozmawiają: Janusz Zagórski i Wojciech Drewniak.

„Alternatywne źródła wiedzy o czasach transformacji” – to tytuł prelekcji wygłoszonej na
X Harmonii Kosmosu. Sandra skoncentrowała się na informacjach uzyskanych z przekazów channelingowych. Sama zastrzega, aby tak uzyskane informacje sprawdzać pod kątem rezonowania z nami i nie przyjmować tych, których nie czujemy.

Specjalny pokaz – spektakl dźwiękowy zatytułowany „Na Krawędzi Nocy i Dnia” – pełen symboli, przygotowany na X Harmonię Kosmosu, na przejście 21/22 grudnia 2012.

34 thoughts on “Oblicza Duchowości – 27.12.2012

 1. Te dyrdymały które przed 21 grudnia miały jeszcze jakiś sens /bajeczki dla naiwnych/, dzisiaj są zupełnie nie do strawienia.

 2. Uwielbiam Sandrę Niemczyk -oglądam jej audycje już od bardzo dawna, znam tą wiedzę już dobrze, ale zawsze z przyjemnością słucham nawet powtórki…

 3. B.dobrze że nic się nie stało, gdyż dziś można zweryfikować wszystkie obietnice niektórych osób, które dziś po 21 wiele straciły na zaufaniu.
  Jeśli miałbym dodać coś od siebie, każdy kto się spodziewał spektakularnych wydarzeń srogo się zawiódł ale niech sobie odpowie na pytanie (czy właśnie tego chciał??? tych zapowiadanych katastrof????) Wiele z tych rzeczy o których mówi p.Sandra powinno się odbierać ale wyłącznie na poziomie intuicyjnym, np. że wszystkie pociski z głowicami są zdeaktywowane – kiedyś dostałem mentalny taki sam przekaz, aby się nie bać, gdyż właśnie tak jest. Logicznie zakładając, że Oni tu są i egzystują wśród Nas, im raczej również niezależy na wyleceniu w powietrze w imię jakiś głupich NWO-skich bzdetów, także chronią siebie a przy okazji Nas. Proces wzrostu świadomości to długotrwały proces zarezerwowany dla osób, ktore chcą podjąć się pracy nad samym sobą a nie czekają na manne z nieba, stąd tak wiele zawodu wśród niektórych środowisk. Ktoś by rzekł… dostaliśmy pstryczka w nos, ale to dobrze. Po 21 bedziemy bardziej trzeźwo oceniać to co oferują Nam portale alternatywnej wiedzy.
  Pozdr

 4. „Te dyrdymały które przed 21 grudnia miały jeszcze jakiś sens /bajeczki dla naiwnych/…”

  Sandra mówiła o rzeczach znanych, zwłaszcza dla osób na sali i w „środowisku”, zatem może to być zarzutem. Natomiast oczekiwanie że 21.12.12 coś się radykalnie zmieni świadczy nie o naiwności wykładowcy, który odcina się od takiego poglądu, co raczej o naiwności tych, którzy oczekiwali jakiegoś nagłego zstąpienia z nieba czy objawienia prawdy ostatecznej.

 5. Dzięki za Sandrę 🙂 Sandra dzięki za fajny wykład. Widać i słychać, że kochasz to co robisz, kochasz zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty i uświadamiać nieuświadomionych. Jestem z Tobą 🙂 Pozdrawiam.

 6. Wszystko fajnie Sandra, dobre rzeczy mówisz i super dziewczyna z Ciebie, ale trochę za dużo w tym naiwnego idealizmu. Jeśli jakieś źródło skompromitowało się wielokrotnie zwykłymi kłamstwami, raczej ciężko odbierać to jako „tylko informacje, które są puzzelkiem”. Nie są żadnym puzzelkiem, tylko zwykłym kłamstwem. Channelingi tzw. kasjopejańskie są najlepszym tego przykładem. Laura już kilka razy wysadziła Yellowstone, rozpoczęła Trzecią Wojnę Światową, zawalił system ekonomiczny i wylądowała flotyllą kosmitów. Najwyższy czas sobie odpuścić babsztyla, zamiast powoływać się na nią jako „źródło informacji”. Nie warto przerabiać ścieków, aby odzyskać kilka kropel czystej wody, zwłaszcza gdy w innym miejscu bije źródło. Trochę trzeźwego spojrzenia nie zawadzi.

 7. Ja czekam na przybycie Songa z rasy Sajan. Przyleci i zrobi porządek skuteczniej niż Jezus 😀

 8. Jezeli chodzi o dzieci znalazly zapalki . moim zdaniem najwieksza realizacja boska i procesem tworzenia to my wlasnie jestesmy w 3 D . Wlasciwie powinnismy byc dumni z tego niezwyklego procesu , ktory zaczyna sie wlasnie od tego wymiaru . Poniewaz nasza wielpoprzestrzennosc ma dosyc rozlegle pole i roznorodnosc kreacji a tylko dlatego , ze nie wiemy co sie tam dzieje robimy wiecej niz to zabiera tym co wiedza . Tak z glowy mojej.dla przykladu tworzymy przedmiot urzytkowy albo artystyczny i spedzamy na niego wiele godzin a nawet dni nieraz przeradza sie to w lata , kreacja trwa dlugo ale jest ona bardzo roznorodna ze wzgledu na pomylki , zawody , przeszkody . Zobaczcie jakie to fajne i ciekawe . Dzisiaj przyszlo mi to do glowy jak moja kolezanka probowala uporzadkowac moje papiery i dokumenty z , ktorymi ja sobie nie moglam dac rady . A ona z usmiechem i radoscia w oczach zaczela sobie to ukladac z jednej strony na druga te ochydne papierzyska . Ja ze zdumieniem obserwowalam ten cyrk ale coz jakby jej to poszlo tak w mgnieniu oka to nie doznala by tej radosci ukladania .Nie wiem czy jestem w temacie ale to nieszkodzi prawda.

 9. Stworzenie, Kreacja, Rozruch trwało jakiś czas – podsumowanie i zamknięcie Bilansu też musi trwać.
  ci co się naśmiewają i negują aby zapanowała atmosfera rozprężenia i odwodzenia od uczciwego życia są przecież wysłannikami Systemu ….
  „Ważą się Losy stanowisk wielu w sensie rozpatrywania pojęć czystej Intencji poboru Światła, w ten Fakt wchodzi całościowo kula ziemska, każdy żyjący na niej implant spoza Synostwa Bożego wypleniony zostanie. Implantów zasiedziałości szatańskiej spowinowaconej z ludzkim genomem jest w świecie w stopniach korporacji liczba niebagatelna. Oni to z iluminatami spokrewnieni rządzą światem. Ten upiorny mariaż zostanie zlinczowany na wniosek Bogini Światła.
  Postać, którą czcicie jako Święta Panna – Maryja, Matka Jezusa, jest Potężną Pogromczynią Zła.”

 10. Wiekszosc channelingow jest tak zmanipulowane a osoby je przyjmujace powielaja myslowzorce w ktorych pojmuja swiat czyli subiektywnie…
  Trudno juz dzisiaj o czyste przekazy dlatego nie przekonuja mnie…

 11. @Zenon
  „…ale trochę za dużo w tym naiwnego idealizmu”
  BRAWO !!! W koncu ktos tutaj mysli…
  Nic przeciwko Sandrze ale ciagle to samo sie walkuje.
  Jestem bardzo ciekawa co ludzkosc z tymi pieknymi zamiarami faktycznie stworzy?…

 12. Panie Januszu Zagórski zepsuł mi pan cały humor. Czy można bardziej z chrzanić czyjś program? Nie można. Osiągnął pan mistrzostwo świata w tej dziedzinie. Jak taki typowy nadęty pyszałek, który mało, co rozumie a do wszystkiego się wtrąca. Ile pan organizował takich spotkań sto, tysiąc? I co? Jeszcze pan nie zrozumiał, że przed programem trzeba sprawdzić działanie mikrofonów, że tło sceny nie może być jaśniejsze od mówcy, jakieś migające ekrany i latający po nich bez sensu wskaźnik myszki, że za mówcą nie mogą stać i zawzięcie dyskutować i przenosić mikrofony jacyś statyści. Nie wie pan, że przed kamerą która filmuje występ nie mogą w trakcie rejestracji przechodzić i zasłaniać mówiącego kibice, a potem wychodzić i machać idiotycznie do kamery łapką. Czy widział pan kiedyś żeby do mówiącego na scenie słynny monolog Hamleta ktoś z widowni mówił mu, że są jeszcze inne wiersze Szekspira, a z tyłu za nim chodzili murarze z drabinami a ktoś inny wyrywał mu i dawał do ręki inny mikrofon. Pan to wszystko robił. Żenada i partactwo do niebotycznej potęgi.

 13. A najbardziej wkurzającą manierą pseudoprofesjonalistów Panie Abelik jest takie zwracanie uwagi amatorom na błędy. by przy okazji maksymalnie ich upokorzyć. Jesteś Pan zwykłym bucem i nawet jeśli się Pan znasz na organizowaniu spotkań, to raczej bywają na nich tylko tacy nadęci buce jak Pan, Panie Abelik.

 14. Abelik liczą sie inne rzeczy -przekaz ,wiedza ,atmosfera a nie ze ktos z drabina przeszedł hehehe.Przerywac trzeba jak ktos glupoty pieprzy szkoda czasu,jak sie czas konczy wykladu tez trzeba przerwac .Jakby wiewiorki po ekranie lataly to moze by bylo lepiej.:D

 15. Minion – Kto jest amatorem Pan Zagórski? Żartujesz chyba? Oczywiście według ciebie nie ten jest godny krytyki, co źle się zachowuje, tylko ten, co zwraca na to uwagę. Świat by się cofnął w rozwoju gdyby to była prawda. Jeśli Pan Zagórski następnym razem zachowa się profesjonalnie, nie tak jak nadęty pyszałek, ale życzliwie i z szacunkiem dla występujących i widzów, to zrobi to dzięki krytykom i swoim własnym przemyśleniom. Nie dzięki tobie. Nie trzeba być żadnym profesjonalistą. Każdy kto kiedykolwiek był w teatrze, w kinie, modlił się, przepraszał, mówił czułe słowa dziewczynie, składał życzenia, albo kondolencje, ten wie, że forma wypowiedzi jest tak samo ważna jak słowa. Forma dopełnia, albo całkowicie wypacza i zmienia sens słów. Przykład: Zastanów się, co by były warte twoje wyrazy współczucia gdybyś składają je jednocześnie głośno pierdział i śmiał się. Kumasz bazę? Mnie zachowanie organizatorów przeszkadzało w odbiorze program dlatego krytykowałem. Choć z radością i uznaniem powiem o drugiej, muzyczno, poetycko, wizualnej części programu. I gdyby nie to, że w trakcie wywodów Pana Owsianki, o wyjątkowym znaczenia obrazu Polski, Pan Zagórski nie przerywał mówiąc, bez sensu, że tam są również inne obrazy autorki, to byłoby naprawdę OK.

 16. Panie Tadeuszu, trochę krytycznie pisałem wcześniej o tym całym przekazie. Ale moja krytyka nie dotyczyła pana. Pan tak samo jak ja parę razy był wytrącony z rytmu, ale mimo to zapanował pan nad całością. Ja chwilowo nie. Ale potem odtworzyłem sobie pański spektakl jeszcze kilka razy, na dużych kolumnach i wyświetlałem sobie na ekranie tylko te wizualizacje, które Pan przedstawiał. I to było wspaniałe Panie Tadeuszu. Przenikająca wibracja, prawdziwe pożegnanie z przeszłością. Sylwester nowego świata. Zawsze z przyjemnością słucham pana wykładów i przyznam, że choć są one bardzo trudne, to zawsze szczere i logiczne. Dziękuję Panu za ten wspaniały spektakl, za muzykę i bardzo wymowną wizualizację. Dzieje się historia. Chcę tego tak samo jak Pan. To jest wola. Niech się stanie. Wszystko będzie inne, czuję to. Zaświatło i nowy wymiar. Cieszę się, że tak ciekawie dostrzega Pan rolę Polski jako łącznika podstawy materii z nowymi energiami, nowego Wszechświata. Jeszcze raz Panu dziękuję za wspaniały przekaz. Mam wrażenie, że teraz jakby więcej Pana rozumiem. Proszę podziękować tym, którzy panu pomagali.

 17. Abeliku….Wystarczyło napisać: Panie Januszu, dziękuję za …. ( i tutaj plusy), jednak zauważyłem, że zarówno Pana zachowanie jak i przygotowanie znacznie odbiegało od oczekiwań. Myslę że należałoby (…..) by w przyszłości spektakle wyglądały jeszcze lepiej. Nie może Pan (…..) gdyż zakłóca to (…) i jest nieprofesjonalne. Dziękuję za uwagę. A.

  Nikogo wtedy by Pan nie upokorzył i zostawil po sobie profesjonalne i miłe wrazenie człowieka którego moze warto poprosić o pomoc lub opinię.
  A Pan Zagórski powinien dążyć do poprawienia jakości, to fakt.

 18. I co tam z sześcianem zamysłu, panieTadeuszu !? ” Mniej niż zero” . Czekam na pana natchnioną interpretację tego utworu.

 19. Minion – No i już prawie się zgadzamy. Widzę, że tak jak ja doceniasz znaczenie formy przekazu, tylko, że ty zastosował byś łagodniejszą. Ok. Ja jednak w tym konkretnym przypadku uległem empatii. Wczułem się w smutek i zniesmaczenie tych którzy ten spektakl przygotowali. Lata przemyśleń, teledyski, specjalna unikatowa kompozycja, specjalny sprzęt muzyczny, dziesiątki ludzi, technicy audio i video, starania Pana Tadeusza o odpowiedni klimat rozluźnienie ciała, miała być wyjątkowa sceneria, wyjątkowa publiczność i wyjątkowa chwila i szampan w lodówce na koniec i na nowy początek. I co? Prawie tak było. Ale… Jak można być, tak nieczułym, tak bezdusznym, żeby te wszystkie wysiłki innych psuć formą przekazu i swoim zachowaniem? Masz rację Minion są choroby, które można leczyć syropikiem na kaszelek, ale są też takie w których trzeba pacjenta łupnąć maczugą sprzeciwu, coś tam amputować, zastosować elektrowstrząsy i chemioterapię. Jak ktoś bije rekordy braku empatii i przekracza w tym barierę dźwięku to zawsze jest łupnięcie (fizyka he, he). Z Indiański Howgh. Dziękuję za wymianę poglądów.
  Życzę Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku. WSZYSTKIM. (panu Januszowi też.)

 20. Mac pisze:ale pierdoły…

  Pani Sandra może powiedziała to, co już wielu zna, lecz skompilowała informacje w całość którą interesująco potrafił przekazać. Odrobiła lekcję, oczytała się i…co najważniejsze w jej głosie informacje nie brzmią książkowo; wie co chce powiedzieć, jak to powiedzieć, czuć w tym doświadczenie, osobistą transformację. Moim prywatnym zdaniem wystąpienie całkowicie udane….prawie całkowicie… 😉
  Polemizowałbym z konkluzją na temat N.Tesli, jakoby w niewłaściwym czasie został posłany, zaistniał w przestrzeni ziemskiej.
  Moje pytanie do Pani Sandry może być tylko jedno: gdyby żył później (wcześniej mogliby go spalić, normalnie na stosie, o ile nie próbował już wcześniej przebić się np. jako G.Bruno…czy ktoś inny jemu podobny) ze swymi aspiracjami i intencjami pacyfistycznymi, etycznymi – globalnymi wobec ludzkości – coś to zmieniłoby?…
  Nie sądzę. Wręcz przeciwnie, dziś nie postawił by on nawet swej wieży, na którą w swej ‚naiwności…’ postawił mu sponsor/inwestor Morgan. Jest to samo co mamy dziś z silnikami magnetycznymi, wodorowymi i innymi technologiami, tylko że ONI już nie dają się tak „nabierać…”
  A może nie powinniśmy już mawiać: technologie – XXI wieku, bo go właśnie mamy od 13 lat ,lecz raczej …XXII wieku
  Nie wiemy kiedy coś się zmieni i ewentualnie zostaną wprowadzone w normalne życie Człowieka na Ziemi

 21. Jestem zniesmaczony,poruszony do żywego i wytrącony z równowagi…W ubiegłym roku spędziłem noc sylwestrową na Ślęży,było niewiele osób ,niewiele ognisk i był tak cudowny klimat,że w tym roku postanowiłem przyjechać z Belgii aby poczuć to samo.Na rynku Sobótki w oknach wystawowych widziałem plakaty zapraszające na Ślęzę aby spędzić tam sylwestrową noc.Autor plakatu informował,że parafia z Sulistrowic zorganizuje mszę o 23 i będzie grochówka.Tak więc taxi podjechałem na Tąpadła i rozpocząłem marsz na szczyt.Marsz i zdziwienie-nowe słupki drewniane,nic to,oglądam i szok!-droga krzyżowa!-szedłem drogą krzyżową,a nie turystycznym szlakiem!Kościół ruszył przebojem na Ślężę.Ja na takie charakteryzowanie szlaku turystycznego nie daję zgody!Ale co tam moja opinia-nic to.Tuż przed wejściem na polane szczytową 50 metrów żywego lodu na szlaku-przecież to góry-nic to.Na polanie szczytowej namiocik,nagłośnienie i gar z zupą-pytam grochówka?Panie odpowiadają,że nie grochówka,ale gulaszowa.Zapraszający na grochówkę nakłamał i zapewne nakłamała parafia w Sulistrowicach bo ona zapraszała na grochówkę której nie było ,a gulaszowa była gratis-to znaczy kosztowała co łaska-czyli 5 złotych kolega zapłacił.Z namiotu -z mikrofonu do publiczności płynie apel-nie strzelajcie jeszcze,bo do północy jeszcze jest 15 minut-fakt-ksiądz musiał mówić głośniej do mikrofonu i wtedy było lepiej słychać i lepiej rozumieć,że to kazanie nie było trafione w miejsce i czas,ale-nic to.Wracam i świecę na oblodzony fragment szlaku i widzę świeżą krew na lodzie i zakrwawione chusteczki higieniczne i pytam-szukam odpowiedniego miejsca,odpowiedniego portalu aby zapytać-nic to???Droga krzyżowa polana ludzką krwią czy turystyczny szlak?Ten który zaprosił społeczność na świętowanie nowego roku na szczycie poczuł sie do obowiązku zorganizowania ochrony,która pracowała na szczycie i była widoczna-czyli przyznał sobie rolę organizatora.Dlaczego zatem ten nieudaczny organizator nie posypał piaskiem 50 metrów szlaku?Ksiądz wjechał na szczyt samochodem i napewno tak wrócił, a inny człowiek wrócił z rozbitą głową,bo ksiądz go zaprosił.Ten mój niesmak to nic-nic to-wracam do Belgii i być może wrócę pod warunkiem,że najkrótszy szlak z Tąpadeł przestanie być drogą krzyżową polaną ludzką krwią.

 22. Ja tez nie daje zgody wrecz przeciwnie . Nie umartwiam sie i nie lubie trupow na krzyzu Sorry Ja nie lubie trupow wogole a co dopiero na krzyzu . Ci co stawiaja to sa bezgrzesznicy a nie my , ktorzy musimy na ten cyrk patrzec.
  Mam wielki szacunek do normalnego czlowieka ale nie mam do zabobonow , ktore nazywa sie spirytualizmem . Mnie tez te krzyze na drogach zaskoczyly tutaj na szlakach . Juz pisalam o tym nawet do mojego lasy na drodze stoi krzyz z wiszacym zabitym cialem.
  To nie jest profanacja religii . To jest brak szacunku dla calej ludzkosci .

 23. Kosciol nie ma szacunku do przyrody , romantyzmu in nie ma tolerancji dla wolnosci ludzkiej .Oczywiscie nigdy sie do tego nie przyznaje , ze jest instytucja zaborcza i zachlanna im wiecej duszyczek tym lepiej o nic wiecej nie chodzi . Dosc , ze nie daje wyboru nikomu bo za niemowlecia sie chlapie swieta woda . I jago obsesyjny charakter kupowania ludzi staje sie niesmaczny , to jest to samo jak niektorzy ludzie maja obsessive-compulsive disorder sprzatania ,naganiania i kupowania w sklepach. Wymiguje sie obslizgla pokorna i swoimi przekazaniami . Kazdy che isc zobaczyc cos co jest zwiazane z natura a nie ich zabobony umarwiania sie i jeszcze ritual krwi . Ludzie kto wy jestesci i gdzie wy zyjecie . Srednowiecze ju minelo . Miejcie odwage stanac na 2 nogi i powiedzicie sobie , ze jestescie panami swojego losu , swojej energii i calego wszechswiata . To jest takie proste .
  Pisze to co czuje i mam prawo i nie czuje sie dobrze w moim kraju , ktorego tez jestem obywatelem . Dawniej prawdopodobnie okrzyczana bym byla komunista . A dziesiaj zarzuci mi sie brak toleracji dla religii . zawsze sie cos wykreci zeby przeforsowac swoje zabobony .

 24. Kalina nie kieruj do nas tych słów. Nie musisz nam przypominać oczywistych faktów. Idź na fora katolickie i tam głoś te prawdy.

 25. Balon z bzdurami wszelkiej maści, który NTV rozdmuchała do gigantycznych rozmiarów-pękł! W powietrzu pozostał taki zapaszek. Chwilę się zastanawiałem co to za zapach – teraz już wiem , to LIPA.

 26. Lipa jest pieknym drzewem dlaczego uzywasz jej w tak miernym znaczeniu zenart.
  Nie bez kozery mam na imie kalina.

 27. IT has been seven months since Miranda Gibson scaled a tree to stop logging in Tasmania’s high conservation value forests.
  jestem dumna i bardzo ja wspomagam . poniewaz przestali ciac drzewa dzieki tej kochanej dziewczynie , ktora siedzi na drzewie juz 7 miesiecy . Tam jest bardzo zimno ja to wiem i wieja okropne wiatry .

 28. Dzieki tez naszym srodowiskowcom na Tasmani juz wiecej nie wplywaja tam atomowe statki . mam informacje , ze zostaly wykopane z portu .

 29. I nie ma konkursu Wandy Wegener?!

  // Wszystko zostanie podane na stronie NTV. Proszę o cierpliwość. Będą 4 książki.

Comments are closed.