Oblicza Duchowości – 29.10.2015

Kolejny odcinek poświęcony energoterapii w rozmowie z Kazimierzem Lewandowskim. Tym razem Michel Rachel pyta m.in. o energię człowieka po jego śmierci.


Maciej Żbik – od 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Korzysta z bogatych tradycji m.in. buddyzmu zen, qiqong, dzogczen. Wielokrotnie odbywał odosobnienia medytacyjne w sangach mistrzów buddyjskich, a także w ośrodkach chrześcijańskich i hinduistycznych w Europie i Azji. Posiada wieloletnie doświadczenie w biznesie, obejmował stanowisko dyrektora finansowego dużej korporacji. Jego duchowe doświadczenie, doskonale wpasowuje się w psychologię głębi C.G.Junga. Zgłębianie technik medytacyjnych i taoistycznych systemów zarządzania energią, stało się treśią jego życia. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Pozwala mu to przeprowadzić innych praktykujących przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. Osoby, które miały okazję doświadczyć pracy z Maciejem, szczególnie cenią jego zdolność docierania od sedna problemów, głęboką intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Pracując nad rozwojem własnym, oraz innych ludzi wypracował system uzupełniający techniki wschodnie pod kątem potrzeb emocjonalnych Europejczyka i nazwał  go terapią wglądu. W swojej terapii wykorzystuje:

– analiza wizji i snów
– aktywna imaginacja
– psychodrama
– techniki taoistyczne
– medytacja wglądu


Zapis prelekcji Dominiki Dominiak na Kongresie NTV we Wrocławiu w październiku 2015.


Prelekcja Marka Tarana wygłoszona na Kongresie NTV we Wrocławiu w październiku 2015


 

4 thoughts on “Oblicza Duchowości – 29.10.2015

  1. Jeśli nasza świadomość jest choć trochę na wyższym poziomie to nie powinniśmy siebie nazywać panami , nikogo nie ma ponad nami , ani pod nami .Równość Jedność KOCHANIE wszystkiego i wszystkich. Janusz czy ty przed rozmową pytasz swojego gościa jak się do niego zwracać ? . Słowo pan jest trochę drażniące. Wydaje mi się że era panów już sie kończy. Kocham cię Janusz za to że Jesteś. Pozdrowienia dla całej redakcji NTV. Dziękuje.

    1. krys , słowo Pan wynaturzyło się przez tysiące ostatnich lat , wytworzył się rodzaj hierarchii , jeżeli ktoś nie protestuje gdy się do niego zwraca przez PAN to świadczy że się dystansuje od reszty , uważa się za kogoś dominującego, wiec i odbiegającego , jest to rodzaj pogardy dla innych ,z okazji, tytułu, rangi, itd , oczywiscie rzutuje to w dyktatorskim podejściu do ludzi ,nadawane tytuły rangi właśnie miały taki zamiar , aby społeczeństwa w ten sposób były odizolowane i posegregowane w swych kastach , aby lepiej je wykorzystać i manipulować, to tyle w skrócie .krys ,i właśnie ktoś kto ma dobre zamiary i coś do przekazania na powierzchni zwlaszcza duchowej powinien się sam określić ? powinniśmy wiedzieć czy to PAN ??? całkiem inaczej to brzmi gdy mówimy np pani Goździkowa z 2 pietra gdy znamy ją już wiele lat i tym podobne , to jakoś jeszcze wchodzi pod dywan w porównaniu z brutalnym i wymuszonym nazewnictwie .

  2. Byłem u pana Lewandowskiego i jest to typowy naciągacz. Rzekome widzenie aury itd. to zwykła ściema, diagnoza to strzelanie po najbardziej typowych dolegliwościach, które dają 80% szans prawdziwości przy przeciętnym człowieku. Znam dobrze swój organizm i to co opowiadał to kompletne bzdury. To tak informacyjnie, gdyby ktoś liczył, że ten pan mu pomoże w jakiś specjalny sposób. On doradza czyszczenie wątroby itp. ( daje takie kserowanki ) to na pewno tylko może pomóc niemniej aby zadbać o swoją podstawową higienę zdrowia nie trzeba nikomu płacić za wizytę tylko popatrzyć na necie.

Comments are closed.