Oblicza Duchowości – 7.11.2013

Materiał zrealizowany przez NTV Gdańsk.
Ekipa NTV Gdańsk zawitała do Akademii Bosej Stopy w ekowiosce Barkowo i tak powstał reportaż z tej wizyty.

W tym odcinku Tadeusz Owsianko omawia korespondencję i odpowiada na pytania widzów. W dalszej części koncentruje się m.in. na wydarzeniach wiążących się z przelotem komety Ison.

54 thoughts on “Oblicza Duchowości – 7.11.2013

 1. „Koniec jako początek”
  Boskie wrzeciona przędące los, nieskończenie długie
  nareszcie zmieniają barwy z szarych na srebrną.
  Na nasze pokaleczone serca, strumieniem światła spływa śmierć
  Kojąca światłość otacza żyjące dusze umarłych ciał
  Niecielesne skrzydła Aniołów, którymi jesteśmy
  unoszą nas w górę, śladem srebrnych nici jedności istnienia
  splatający wszystko w nierozerwalny mechanizm.
  Łzy roniąc wzruszenia, wkraczamy w inny etap istnienia
  bo oto przed nami wreszcie ukazała się prawda
  Zapalone świece czasu , buchając kolorowymi iskrami
  przebudzają nieśmiertelne kwiaty lotosu, o nieskończenie pięknych płatkach
  A my wreszcie możemy zatańczyć, w blasku upragnionej jasności.

  Tak oto Bogowie, budzą się z letargu zapomnienia
  jedynie co po nich zostanie, to niezatarte wspomnienia.
  Dyskusje w umysłach ich, sieją wątpliwości
  czy aby na pewno my, podążamy w objęcia Boskości?

 2. Pomniejszasz się nieskończenie. Myślisz, że jesteś nikim, że w gruncie rzeczy nie potrafisz niczego dokonać.
  Z drugiej strony, często się wywyższasz, aby wyrównać ten mizerny obraz samego siebie.
  Wszystko to jest podobnie absurdalne, jak gdyby słoń sądząc, że jest myszką, cieszył się szczególnie, mogąc przed innymi zachwalać siebie jako małego kotka.
  Nie pomniejszaj siebie. Traktuj siebie raczej jako ucieleśnioną szczęśliwość, mądrość i wszechwładzę.
  Te trzy przymioty ujawniają się w mowie.
  Nie możesz w ogóle być aż tak małym, by nie móc swoimi słowami rozsiewać szczęścia, albo kogoś urazić.
  Swoją rangę poznajesz po potędze języka.
  Nie pomniejszaj siebie, nie żyj swoim ego. Uświadom sobie lepiej moc, którą masz w sobie.
  Zastanawiaj się, kiedy powinieneś mówić. Ucz się rozkoszować milczeniem. Odnajdź swój wewnętrzny głos. Rozmawiaj z nim. Pytaj go, kiedy masz milczeć, a kiedy mówić.
  Nie potrzebujesz wiele robić, aby poczuć swoje wielkie możliwości. Nie czekaj do jutra, ani do „kiedyś dzisiaj”, lecz zacznij od razu.
  Wszystko inne to nieskończone marnotrawstwo czasu.

 3. 😀 @ 🙂 i 🙁 – scegulnie

  Nu i te „tajemne poziomy” majom we ftyj Durzy poziom wy rozeznaniu 🙂

  Cyt. „Życie dostarcza nam wszystko co potrzeba aby poradzić sobie z obecną sytuacją życiową. To czy to widzisz, czy nie to już inna sprawa.” 😀 X 333.
  http://www.pokonaj-strach.pl/blog/przemyslenia/9-zasad-doswiadczania-zycia-na-ziemi/ 🙂 http://www.eioba.org/files/user15571/a204771/anegdotka.jpg
  „Nie potępiajmy dawców złudzeń, gdyż je rozdają zgodnie z naszymi zamówieniami. :-)”
  Nu i moJa Siostrunia, no wieta ta pszed 40-stkom,
  cyt. „Żeby wrócić do Domu to jak wcześniej pisałam trzeba przestać wierzyć, czy traktowac tak serio te obrazy mentalne. Przestać osądzać siebie i innych…Trzeba wrócić do dziedzictwa, ze jesteś istotą duchową-niewidzialną, cichą Świadomością, która realizuje siebie Tu I Teraz.” 😀
  Łod sie ino +, co wy moJem podglond to dumam, co cza WRÓCIĆ, a nawet BYĆ
  DZIDZIUSIEM 😀 X 333.
  Nu i : „Cieszmy się z małych rzeczy Bo wzór na szczęście w nich zapisany jest” 😀 X333
  http://teksty.org/sylwia-grzeszczak,male-rzeczy,tekst-piosenki
  3-majmy sie blisko 🙂

 4. Tadzio to chyba inny geniusz. Dziwne. Jak go się posłucha to jest trochę takie DZIWNE. Nie wiem jak reszta widzów ale to co TAdzio biadoli jest takie manipulacyjne.
  Samemu można połączyć się z jego „ojcem”, te istoty jakieś są dziwne, wysoka manipulacja, ugrywanie coś dla siebie. Ostrożnie!
  Ale z drugiej strony lepiej nie ruszać, bo można się pobrudzić 🙂

  Co do Ziemi, lepiej zacząć z nią współpracować i żyć w zgodzie. Życie Ziemi w tej chwili jest ważniejsze niż życie na niej.

 5. Tadeusz O:
  (parafraza) ‚Nie dane jest mi widzieć ani przyszłości ani przyszłości więc ich chyba nie ma…’

  …minuta w której p.Gracjana opisuje przekaz, wizję fragmentu nowej rzeczywistości świata, w której dane jej było ‚widzieć’ właściwe relacje społeczne + towarzyszące im naturalne wychowanie dzieci.
  Szóste spotkanie z Gracjaną z Hiszpanii.
  od 26 – 27 minuty:
  http://niezaleznatelewizja.pl/2013/10/ufo-oni-juz-tu-sa-25-10-2013/

 6. Fajny materiał – pozdro dla Gdańska.
  Niesamowita informacja nt. budowania ekologicznych toalet.

 7. 🙂
  Oczywyście to tycy „gUral”-la,la 😀
  Cyt. „Czekam na wiatr, co rozgoni
  Ciemne skłębione zasłony ” 🙂 Maanam – Krakowski spleen
  Pozdro.

 8. 🙂
  Cyt. ” czy zastanawiałeś się kiedyś, że mudry, czakramy, słowa, rytuały są bramą, przez którą świadomość wędruje w przestrzeń?
  -nie-fizyczną?
  Jaką pewność masz, że udajesz się w bezpieczne miejsce? Jesteś tego świadomy, czy jesteś papugą duchowego nauczyciela?
  Kto jest inicjatorem owej duchowej ścieżki i jaki jest jego cel?” 🙂 http://ananda-dananda.blogspot.de/
  Nu bedzje nadziś 🙂

 9. Kochany Panie Tadeuszu jestem troche zasmucona, poniewaz zbyt duzo czasu poswieca Pan w swoich wypowiedziach dla osob, ktore Pana nie zozumieja…a swoja droga jak ja nie rozumiem np. p.Tuska to go nie ogladam i nie slucham!
  Zawsze czekam na Pana autorski program i uwielbiam Pana sluchac 🙂
  Serdecznie pozdrawiam 🙂

 10. Basiu cale niebo raduje sie gdy jeden grzesznik sie nawroci ;)Mysle ,ze pan Tadeusz wiecej poswieca osobom, ktore potrzebuje czasu na przyswojenie tej wiedzy z roznych przyczyn, czasami niezaleznych od nich .Nie mowie ,ze te osoby sa grzesznikami dlatego ,ze nie rozumieja p.Owsianko, tylko po prostu wymagaja wiekszej uwagi troche.Ja w 100% sie zgadzam,ze wszelkie spory ,jakies niepotrzebne klotnie m.in tu na forum wprowadzaja tylko chaos ,a to ma byc miejsce duchowe ,pelne spokoju ,przyjazni i milosci.Niech kazdy nazywa naszego wspolnego Boga jak chce,niech sobie slucha muzyki takiej jak chce itd.Tylko dwie rzeczy dla wszystkich ludzi musza byc wspolne ,pokoj i milosc to wszystko ,takie to proste przeciez.Kazdy powinien dzielic sie swoimi subiektywnymi odczuciami nowego wszechswiata,a wszelka krytyka nie ma sensu.Wszystko jest wzgledne i teraz jest czas dla kazdego bardzo osobisty ,wlasne doswiadczenia sa najwazniejsze.pozdrawiam

 11. Świetny materiał i bardzo pomocny ten z NTV Gdańsk 🙂

  Panie Tadeuszu 🙂 Nie musi mnie Pan przecież przepraszać za własne przemyślenia, tym bardziej ze to raczej ja mam cięty jerzyk jak brzytew 😉

  Dla mnie subiektywne jest to również i głównie, co wynika z ograniczonej w swej naturze poprzez zamknięcie w zbiorowej świadomości tego świata. Można to porównać do bańki z osobami jakie rezonują z tą czy jakąś świadomością. Takie świadomości nie, mają prawie szans się wyrwać, bo nie mają się zwykle do czego poza nią samą odnieść. Wielu tu tak zwanych ignorantów, ludzi jacy na sam dźwięk słowa duchowość zatykają uszy dosłownie albo wybuchają śmiechem. W istocie jest mistrzami jacy zechcieli odpocząć i świadomie wybrali tę formę infantylności na tę reinkarnację. Żeby zaznać radości i pożyć tak po prostu 😉 Inni skaczą jak pchła na grzebieniu 😉 Wołając hip hip hura jestem Bogiem ale nie widzą w jakiej tkwią pułapce umysłu. Właśnie nie potrafią się wyrwać. Ponieważ Ziemia wraz z każdym ciałem, jest częścią tego zamkniętego programu zbiorowej świadomości. No i oki, bo czemu nie 🙂 Ale poza tą bańką zbiorowej świadomości rzeczy wyglądają zupełnie inaczej, jak w lustrze tu wszystko się opatrznie odbija (na opak) takie też są interpretacje. Tu Subiektywne. Tam w prawdziwej naturze rzeczy Obiektywne. Bo przecież, czy można zmierzyć coś co jest wszystkim? Dostrzec iluzją oczu i umysłu jej iluzoryczność taką jaka jest? Na pewno nie muzgiem, umysłem z poza ciała patrząc nawet, i owszem. I co się dzieje? Okazuje się że, tam w tej innej zbiorowości nie jesteśmy sami, znów rezonujemy z większą całością i inną bańką. Więc przemierzmy wieloświat, widząc jak jest iluzoryczny a prawdą jest tylko świadomość JA w relacji wzajemnego się przenikania nas wszystkich w zrozumieniu. Już nie w lustrze, a Twarzą w twarz z prawdą. Nie jako Dusza żyjąca, a Duch ożywiający. Ta świadomość przenika wszystko, nie jest ograniczona. Rozumie, ale nie jest rozumiana, jest wszystkim więc jest niezauważalna. Ale i Ona chce pożyć, bo nie ma nic prócz tej iluzji, wszędzie to są subiektywne światy, ich zasady, ciała, zbiorowe świadomości wszelkich struktur ograniczona do nich. Tak jest z ludzkim ciałem i tak jest z atomem.

  Pozdrawiam, SeJa.

 12. Akademia Bosej Stopy – Barkowo. Gdzie tu „Akademia”, gdzie tu wioska ekologiczna.Facet ma 16 hektarów ziemi, której nie uprawia, ziemia leży ugorem. Za każdy uprawiany hektar ziemi mógłby dostać dotację z Unii Europejskiej, żeby z tego żyć. Ale tego nie robi,nawet nie uprawia ogródka warzywnego,żeby mieć warzywa do zupy.Żeby posiać warzywa musiałby głębiej skopać ziemię, ale to jest ciężka praca. Dlatego najłatwiej było obsiać kompostownik dynią i ogórkami.

 13. 🙂 @-?…

  1. Cyt. „„Najmilsi, nie wierzcie zbyt łatwo każdemu, kto twierdzi, że pozostaje pod działaniem ducha, lecz postarajcie się zbadać, czy chodzi rzeczywiście o Ducha Bożego. Wiecie przecież, że istnieje na świecie wielu fałszywych proroków”(1Jana4:1BWP)”
  2. Cyt. „„A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,” (1Tym 4:1 BW)”
  Ujmne eto we 2-uh słowah, jednem słowem: ” ‚Szukajcie najpierw królestwa Stwórcy wewnątrz Was, a wszystko inne nastąpi odpowiednio’ Mahatma Ghandi wyjaśnił, że sami musicie być zmianą, której pragniecie” 😀
  3. Cyt. ” Czytaj wszystko, słuchaj każdego, Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą” 😀 William Cooper.
  4. Cyt. „Doradzajac przyjacielowi, staraj sie mu pomóc, a nie sprawic przyjemnosc” 😀 Solon.
  Nu i : „Ważne że potrafisz widzieć dobro
  Ważne że dostrzegasz jego ogrom
  To kształtuje twój światopogląd” 😀 Mezo – Ważne
  3-jmy sie biziÓtko 🙂

 14. 🙂 @

  Cyt. „- A gdybyśmy spotkali jego lub podobnego, co moglibyśmy zrobić mistrzu? – pytają młodzi.” -, zbananować, zy bólom u szyi wywalić zy dachu, wycyścić zy listy gośćÓf ???
  Cy racej iwy mojem podglączie nie jenacej, 😀 X333 „Kocham Was, gdyż sercem moim każdy z Was jest i jakże jestem szczęśliwym mogąc mieć tyle serc” 🙂
  Nu i; „Oh! Wanna dance with somebody
  I wanna feel the heat with somebody
  Yeah! Wanna dance with somebody
  With somebody who loves me.” 😀 http://www.youtube.com/watch?v=UGygGUfSwrs

  3-jmy sie biziÓtko 🙂

 15. Wraz z wolną wolą otrzymałeś możliwość zdecydowania się na Boga, albo na iluzję (świat zewnętrzny, pozór). Jeśli decydujesz się na iluzję, decydujesz się na ego. Gdy decydujesz się na Boga, decydujesz się na jaźń.
  Innych możliwości nie ma.
  Przy dokładniejszym rozpatrzeniu nie istnieje w ogóle żadna alternatywa, bo jaźń musi zostać uratowana. Nie jesteś przecież swoim ego. Jesteś nieśmiertelną jaźnią.
  Gdy dzięki wolnej woli decydujesz się na iluzję, otrzymujesz możliwość robienia doświadczeń i uczenia się.
  Zadaniem iluzji jest odgrywanie sytuacji koniecznych dla twojego rozwoju.
  Iluzja jest wielką nauczycielką. Nie zapominaj, że wszystko jest Bogiem, również iluzja.
  Dlatego stanowi ona pouczającą, okrężną drogę: siłą swojej woli odwracasz się od Boga i skierowujesz na iluzję. I co się dzieje? Przychodzisz z powrotem do Boga, tylko go nie widzisz, gdyż jest zakryty przez rozliczne oblicza iluzji.
  Dlatego nigdy nie możesz zginąć: gdziekolwiek chciałbyś się udać, Bóg jest wszędzie przy twoim boku i prowadzi cię całego i zdrowego z powrotem do ciebie.

 16. Aid pisze” Niesamowita informacja nt. budowania ekologicznych toalet”Nie wiem Aid, co cię tam tak zachwyciło?Przecież tam nie było żadnej toalety. Tam jest tylko w prymitywny sposób sklecona latryna, nie ma nawet drzwi.

 17. BLOkowanie technologii-sokowydajny implozyjny układ paliwowy
  22/08/2013 — Jacolo

  Próby, błędy i ostateczny sukces

  Na początku lat siedemdziesiątych byłem właścicielem i zarządcą firmy Debal Heating and Air Conditioning w Brockton w stanie Massachusetts w USA. Były to czasy tego sztucznie wywołanego kryzysu benzynowego. Każdego ranka stałem razem z moimi dwunastoma pracownikami w kolejce sześcioma ciężarówkami, aby dostać zaledwie dwadzieścia litrów benzyny.
  Stojąc dzień w dzień w tej kolejce, powiedziałem sobie któregoś razu: “Musi być jakieś lepsze wyjście. Skoro potrafią dostarczyć człowieka na Księżyc, musi również istnieć sposób na zwiększenie ilości przejechanych kilometrów na jednostkę paliwa”.
  Przeczytałem wszystko na ten temat, co tylko udało mi się dostać, i niedługo potem zbudowałem mój własny układ odparowywania paliwa.
  Niestety, nie działał. Wytworzył masę pary i eksplodował jak bomba. Miałem oparzenia trzeciego stopnia na 70 procentach powierzchni ciała. Kurowano mnie przez 69 dni na intensywnej terapii i śmierć była kilka razy bardzo blisko. Na szczęście, wszystko się zagoiło.
  15 października 1983 roku miały miejsce narodziny mojego implozyjnego, odparowującego paliwo układu. W tym czasie byłem właścicielem firmy Weatherall Energy Research and Development z siedzibą w Brockton. Właśnie zakończyłem budowę wysokowydajnej cewki odparowującej klimatyzatora. Wlałem galon (3,785 1) benzyny na wejściu i ku memu zdziwieniu na wyjściu pojawiły się gęste opary benzyny – udało mi się jednak odzyskać niespełna filiżankę benzyny.
  Zacząłem kombinować. Zminiaturyzowałem cewkę odparowacza klimatyzatora i zamontowałem ją w starej pół-ciężarówce firmy Dodge z roku 1973 z silnikiem model 318. Na początku roku 1986 udało się nam wyeliminować wszystkie nieszczelności i inne usterki i uzyskaliśmy roboczy prototyp, który dawał od 111 do 113 mil (179-182 km) z galona (zużycie paliwa wyniosło średnio 2,1 litra na 100 kilometrów!).
  Zamieściliśmy ogłoszenia w Brockton Enterprise i Boston Globe w poszukiwaniu ludzi do drugiego testu naszego implozyjnego układu paliwowego. Niedługo potem skontaktowała się ze mną firma z Kalifornii, która chciała zakupić mój wynalazek na własność. Mój prawnik sprawdził, kto to, i okazało się, że to filia wielu innych przedsiębiorstw, które były własnością koncernu petrochemicznego. Oczywiście, odrzuciłem ich ofertę

 18. armento pisze:
  ‚Akademia Bosej Stopy – Barkowo. Gdzie tu „Akademia”, gdzie’

  – – Pogratulować nisko Barkowiczanom ich EkoOsady, poprzez jej założenie i życie na niej udowodniają realizację krok po kroku swych marzeń które tam realnie urzeczywistniają – ‚żyją tak jak im się chce’ http://www.youtube.com/watch?v=TTFlzNdPIew – własnym determinizmem kontynuują wydawałoby się niemożliwe. To jest wielkie, piękne i odważne. Niewiele w Polsce jest takich osad, każda jest inna, niektóre projekty nie przetrwały, doszło do rozłamów społeczności lub pożarł je System podcinający takie inicjatywy. Wyrazy szacunku podziwu dla ochrony własnych dzieci przed oddaniem ich IM http://www.youtube.com/watch?v=xEjrR9Qr-wM

 19. Zastanowiło mnie stwierdzenie pana Tadeusza, że we wszechświecie likwidowane są hierarchie. Może źle zrozumiałem?
  To miało by kolosalne następstwa. Sam wszechświat na planie fizycznym ma budowę hierarchiczną. Na Ziemi podobnie większość wszelkich organizacji: państwo, administracja, wojsko, firmy, zarządzanie projektami, poniekąd cały łańcuch pokarmowy…
  W pewnych przypadkach widziałbym taką zmianę jako błogosławieństwo (np. rozpad armii, biurokracji), ale trudno mi sobie wyobrazić działanie firm czy dużych projektów bez jakiejś struktury zarządczo-wykonawczej.

 20. @armento
  nie wiem czy to ogarniasz ale jemu nie chodzi o zwykłą systematyczną pracę na roli i wyciąganie dotacji

  a klimat extra, brakuje wywiadu z żoną, jak sobie radzi z dziećmi w takich warunkach i jak ona to wszystko ogarnia, gratulacje

 21. Zbyt duze filozofowanie to jest dla mnie malarski obraz wypowiedziany ustami artysty czesto trzeba go czytac w podtekstach .
  Nie miejmy problemu z okresleniem siebie . Wszystkie inne gadgety pisemnne i cytaty sa niepotrzebne . Przestac sie wstydzic tego kim sie jest naprawde fajna rzecz wreszcie isc przez zycie z bagazem edukacyjnym , ktory co krok spada z naszych plecow .
  Poprzez wlasna analize wiem , ze dotknieta bylam emocjonalnie w moim zyciu poprzez nie zaakceptowanie wielu rzeczy, ktorymi ja sie interesowalam przez moich najblizszych
  Pasaja moja sie bardziej poglebiala w momencie kiedy ich nie akceptacja do tego co robie tez .
  Ogolnie moge stwierdzic , ze ludzie ida czasami w pasje poniewaz sa dotknieci emocjonalnie przez partnerow , rodzicow czy inna bliskie dusze , nie maja mozliwoasci dzielenia sie z nimi swoimi doswiadczeniami .

 22. @”gUral” – Oczywyście to tycy „gUral”-la,la
  http://www. – Cyt, -Nu i; – „,Zy- – Cyt, -Nu i; – „,Zy- – Cyt, -Nu i; – „,Zy-
  śmierdzi kiejby z chasioka, albo z fuzekli
  tak po piwsku z pyska i łepetyny wychodzi

 23. Ty Papa bo jak Cię plasnę 😀 to no … 😉

  Prusaki powiadasz? Zmień żonę, albo toaletę na suchą, żuć jedzenie? Zaprzyjaźnij się? Zmień pracę i wyjedz na wieś? A jak powstają? Wiesz jest samczyk i tak dalej … 😉

  A tak na poważnie Gracje dla Gracjany 🙂 Lubię ludzi jacy myślą, weryfikują. Więc odwdzięczę się przemilczanym tekstem.

  Tomek opisał ciekawy proces przejmowania praw do innowacji i wynalazków. Dla tego puki co, warto jest patentować własne innowacje i wynalazki, by kto inny tego nie zrobił. Bo wtedy już na pewno nie udostępnimy technologii, receptury, … bez konsekwencji odszkodowań nawet za własne. Ale to powinno być oczywiste.

  Puki puki 😉

  Pzdr, Sssjia

 24. A tak w szczególe, ja nie z Tych a z Zabrza haha I wiem dla czego Pan Tadeusz już nie musi mnie dyskredytować, bo ja nie chce … 😉 Wsjo Paniatli ? 😉

  I tak gadał Pan Tadeusz, a do niego ani razu.

 25. Stomil. Exstra klimat to był tam kiedyś. Teraz stoi tam duża ilość wiatraków, które niekorzystnie wpływają na samopoczucie i zdrowie człowieka-są ANTYekologiczne. Z tego co obliczyłam, to niektóre zabudowania musiałyby być całkiem blisko wiatraków.

 26. 🙂
  ………………. „…doświadczajcie swojej Prawdy a ona Was wyzwoli…” 😀
  =====================================
  http://ananda-dananda.blogspot.de/p/sagana.html
  Nu i: „Rżnij karabinem w bruk ulicy! 😀 X 333.
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj, broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!” – http://teksty.org/akurat,do-prostego-czlowieka,tekst-piosenki
  Nu i: „Zwolnienie warunkowe z życia kończy się
  – z głowy je masz
  Namawia cię ksiądz i policja – podpisz się
  nie będziesz sam. Marchewka czeka cię w nagrodę albo bat
  a wybór jest twój. 😀 http://teksty.org/urszula,powiedz-ile-masz-lat,tekst-piosenki

  3-ajmy sie blziÓtko 🙂

 27. armento pisze:
  ‚klimat to był tam kiedyś. Teraz stoi tam duża ilość wiatraków/…/obliczyłam, to niektóre zabudowania musiałyby być całkiem blisko wiatraków’

  – – 6 km do najbliższego wiatraka w linii prostej zdaje się jest powiedziane, które to wiatraki służą jako…”urozmaicenie” terenu, krajobrazu, perspektywy…

 28. Akademia inicjatywa super !!!
  Ale edukacja w domu to zdecydowanie ograniczenie horyzontów
  kształtowanie światopoglądu na podstawie zaściankowego życia brak zewnętrznych
  bodźców odważna decyzja. Osobiście nie do końca popieram.

 29. Akademia Bosej Stopy usytuowana jest pośrodku 14 hektarowego pola tj. około 6 km od wiatraków. Jest to odległość bezpieczna, ale ludzie mieliby się osiedlać wokół Akademii i niektóre domy powstawałyby już coraz bliżej wiatraków. Wiatraki oprócz hałasu generują infradzwięki 1-5 Hz, oraz hałas niskoczętotliwościowy do 500 Hz.Infradzwięki są to fale w zakresie częstotliwości mniejszych od słyszalnych. Są to fale bardzo długie rozprzestrzeniające się na wiele kilometrów i przenikające nawet ściany betonowe. Na skutek rezonansu i małej skuteczności ich ekranowania są powodem uciążliwości w budynkach mieszkalnych położonych w bliskim sąsiedztwie wiatraków. Wiatraki wpływają na lokalny mikroklimat zmniejszają prędkość wiatru i powodują podwyższenie temperatury co może nasilić ilość opadów. Inwestorzy kierują się tzw.” normą hałasu” i lokują wiatraki 500-1000 m od najbliższych domów. Raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 2 km odległości od zabudowań, chociaż występowanie i słyszalność jest na większych dystansach 3-4 kilometry.

 30. armento pisze:
  ‚Wiatraki wpływają na lokalny mikroklimat zmniejszają prędkość wiatru i powodują podwyższenie temperatury co może nasilić ilość opadów’

  – – to chyba dobrze, NIE? 😀

  „gUral” pisze:
  ‚Co Waszym zdaniem, jak określilibyście B O S K O Ś Ć ?’

  – -poproszę o mniej bylejakości w formułowaniu myśli, pytania. Więc: CO? czy JAK?
  – – i najważniejsze, czyją boskość? P A Ń S K Ą ;D

  Rogun pisze:
  ‚edukacja w domu /…/ odważna decyzja. Osobiście nie do końca popieram’

  – – Zgadza się , to dyskusyjne. Więcej!…to kontrowersyjne.
  Jeśli zagłębić się nieco mocniej w wybory, jakiekolwiek, to szybko się orientujemy, że w Matrixie, w Systemie, cokolwiek nie zrobić to „źle” .Wybór każdy okazuje się – jedynie złem mniejszym, jakkolwiek byśmy się nie starali żeby było dobrze. Tak jest we wszystkim czego się nie tknąć, to taki nasz ziemski paradoks życia w wymiarze tego osobliwego Systemu.
  Izolowanie dzieci na wsi do 10 roku życia może ich wyobcować ze świata. Tak, zgadza się, raczej nie dane będzie im zostać politykami… 😉 , nie nasiąkną za młodu kłamstwem itp cechami przydatnymi do robienia kariery w świecie
  Z drugiej strony, oddanie IM własnych dzieci, może wypaczyć zdeformowanymi kontaktami ze /znie/kształconymi belframi traktującymi bycie pedagogiem jak każdy inny zawód (elektryk) a dzieci jak przedmioty , narzędzia których obecność w ich najbliższym otoczeniu miejsca PRACY jest niezbędna do wypłacania ich gaży (o towarzystwie dzieci z rodzin patologicznych nie wymieniając, niestety.)
  Można też, na ochronę swych dzieci, z dala od szkolnego systemu znie-kształcania spojrzeć także ,z innej głębszej, perspektywy. Skądinąd wiadomo, że to dusze przychodząc w ten świat wybierają sobie rodziców, życie – zgodnie z programem przeznaczenia-karmy…i/lub bardziej świadomego wyboru co do rodzaju kolejnego żywota. Wychodząc z takiego założenia, a wykluczać go nie należy, te dzieci dostaną dokładnie to ,co zaplanowały do doświadczeń w tym wcieleniu. I jasna sprawa 🙂 ,koniec osądzania

 31. Aid – ja wiem co ci się spodobało. Prawdopodobnie po raz pierwszy usłyszałeś o tym, że bakterie tlenowe rozkładają materię organiczną tylko do 30 cm w głąb ziemi. To jest prawda i wiedzą o tym wszyscy którzy mieszkają na wsi, ci którzy mają ubikacje na dworze i ci którzy mają wykształcenie rolnicze. Dlatego ci którzy mają ubikacje na dworze co jakiś czas wybierają zawartość tego „podwozia”i przenoszą na kompostownik przysypują cienką warstwą ziemi i czekają spokojnie aż im te bakterie tlenowe rozłożą to na czynniki pierwsze. Ten Pan z Fundacji nie chce się w tym babrać, więc jak już mu się ten 30 cm dołek zapełnia to wykopuje następny dołek i przenosi tam „nadwozie”. Jak opowiadałam o tym swoim znajomym, to śmieli się do rozpuku.Mieliśmy ubaw „po pachy”.

 32. Boskość to zwykły żart przez obcych , który przetrwał pod postacią jezusa urodzony drogą zapłodnienia invitro. Potem było kilku bajkopisarzy którzy dopisali trochę bajkowych opowieści poplątanych z rzeczywistymi faktami które następnie wymazano przez KLER na soborze nicejskimi i takim to sposobem ludzie kultywują gówno wartą biblie po dzisiejsze czasy ….doszukując się w niej boskości …

  Czy kiedykolwiek z tutaj wierzących zadał sobie pytanie ?
  Czy ten wasz bóg nie znudził sie tym różańcem ? nie wiem czy to debilizm wrodzony czy o co chodzi….ale kto normalny wytrzymał by słuchania miliardów, wciąż powtarzających sie formułek zwanych modlitwa hehehe

 33. @armento , czy mi się tylko wydaje czy próbujesz nam przekazać że „ten Pan z Fundacji” to jakiś kretyn? Gość wybrał swoją niełatwą drogę życia i nie widzę niczego fajnego w ośmieszaniu go. Z twojej postawy bije takie typowe lokalne polskie rozumowanie że się na wymioty zbiera. Nie wszyscy chcą robić dokładnie to samo co większość. Jak masz ochotę mu coś doradzić, skontaktuj się i zrób to, może mu naprawdę w czymś twoje rady pomogą.

 34. I to jest Twój poziom, i motor eLoch-im. Jedyne co możesz znać lub w odniesieniu do czego się buntować, gratuluje.
  Hip Hip hura jestem bogiem. Powiedziała noga od stołu bo usłyszała że wszystko jest jedno, więc jej wszystko jedno 🙂

 35. Po pierwsze Jezus nie był Szarakiem żeby się rodzić in-vitro. Jest z korzenia Dawidowidowego wzbudzony (ciało) Więc i Józef był Jego ciała biologicznym rodzicem. Więc i biologicznie był Synem Człowieczym, jak Wy. Ale Co Wy wiecie poza tym czego się dowiedzieliście i jesteście w stanie pojąć? Nic. A to stoi w Biblii jak wół. Choć religie przeczą same sobie.

  SeJa

 36. 🙂

  Pomaleńku, nie przepychajtasie każden zdonży sie po-pisać 😀
  Tylo mUi „stary” mgr-przyjaciel, nu i mój naj-nofszy?, jezdem zahwyco… 🙂
  Atoje mÓj podglond, Boskości :
  1.wszyćko cego ni-było.
  2.wszyćko co jezd.
  3.wszyćko cego nima.
  4.wszyćko cego ni bedzie.
  5.i jesce dURZo wincej.
  6. itoje jesce ni wszyćko.
  A tojeto > http://nnka.wordpress.com/2012/12/20/co-na-gorze-to-na-dole-21-12-karmiczna-medytacja-czyli-zapytaj-serca/spiritual-5/
  3-ajmy sie blzÓtko 🙂
  Jak tak pacze, to niechtUrne,przypomnieli ło jesiennyh liściah 😉

 37. jestem poszukiwaczem, ciagle zdobywajacym wiedze, uczacym sie, ulepszajacym sie jako jednostka, czlowiek. Ciesze sie. ze istanieja takie strony, pomagajace mi w moich poszukiwaniach. Moim skromnym zdaniem, kazdy z Nas powinien isc swoja droga, starac sie rozwijac, dochodzic ” prawdy”, niekoniecznie wzorujac sie wylacznie na przekoNaniach jednego czlowieka. trzeba Nam odnalezc Nasz wewnetrzny glos, Nasza boskosc w sobie, a wtedy wszystko bedzie wydawalo sie duzo prostsze.

 38. SeJa nie dziw się ,że ludzie piszą to co piszą, że myślą to co myślą, przecież to Ty kreujesz rzeczywistość na tej planecie, to Ty rozdajesz tutaj robotę, zmień trochę zasady tej gry a będzie lepiej.
  Pozdrawiam ciepło 🙂

Comments are closed.