Otwarte Forum Tematyczne – 1.07.2013

W studio gościmy Maję i Piotra Piekielników, którzy tłumaczyli prelekcję Klausa Dony na XVII UFO Forum.

23 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 1.07.2013

 1. W około 18-tej min.programu ci państwo mówią o ,,ludkach”,o których jest wzmianka w książce pt:,,Ręce precz od tej książki”,w której autor Van Helsing na wstępie wyraził słowa wdzięczności min. dla Klausa Dona.
  O ile się nie mylę to panu Piotrowi chodziło o okulistę Ernesta Muldaszewa.

  W/w książka jest ,,polecana” dla początkujących adeptów new age.

  Powodzonka.

 2. Błąd w opisie 1.07 a nie 1.06 😉 czekamy na wywiad z Klaus’em dona 😉

  //
  poprawiono – dzięki za czujność 😉
  – Voytek

 3. @julek

  new age, new age…
  ja np. kładę pałkę na wszelkich scjentologów i tym podobnych niueidźowców,
  ale co wg. Ciebie ma robić osoba, która nie jest materialistyczna
  ale NIE WIERZY w „święty kościół powszechny”?

 4. aid.
  Takie osoby mają naprawdę twardy orzech do zgryzienia,kiedy w okół jest wiele frakcji i systemów religijnych czy religijno-świeckich.
  W moim przypadku było tak,że przyjrzałem się bliżej temu wszystkiemu i zajęło mi to wiele czasu.
  Problem jest jeszcze jeden.Mianowicie co lub kto zostanie obrany jako kryterium(źródło) wyjściowe,na którym będziemy opierać się w swoich poszukiwaniach.
  Do wyboru mamy Buddyzm,Hinduizm,Katolicyzm,Judaizm,Satanizm,Thelemici,New Age,Raelian oraz Chrześcijaństwo dla którego Stary jak i Nowy Testament jest całością i jest nie rozłączny.
  Jedno z wymienionych tutaj nie pasuje do pozostałej reszty i ono jest prawdziwe.Racjonalnie nie do wytłumaczenia-może to dziwnie brzmi ale tego nie w sposób naukowy i na rozum ludzki wytłumaczyć.

  A śnięty kocioł powszechny ma własne dogmaty i swoich ,,niewidomych”.Wywrócił zupełnie do góry nogami to o czym mówi Biblia.
  Owy kocioł powszechny a Pismo Święte nie idą ze sobą w parze.
  Chcesz AID to pisz do mnie na maila,wymienimy się poglądami spokojnie,zamiast ,,zaśmiecać” forum.
  Temat jest bardziej złożony niż może się wydawać.
  Pozdrawiam serdecznie.

 5. Maja i teufel (piotr) cóż za parka… najpierw probowala (…)

  //
  Nie będzie tu opluwania osób występujących na antenie NTV i współpracujących z NTV!
  Tego typu wisów nie puszczę – więc odpuść wylewaniu tu swoich frustracji.

  Voytek – [Admin]

 6. Pare slow do Admina. Odrzucasz moje linki i wszystko dotyczace Vatykanskiego kraju? Jestem bardzo zdegustowany tym ze oceniles je jako te ktore moga kogos draznic. To ja jestem rozdrazniony wasza postawa bo to ma byc alternaty76wne spojzenie na swiat a widze w was malo postepowe zagrozenie dzisiaj. To ze papieze to mafijna stroktora popierajaca i ibnwestujaca w nazizm to juz wiadomo licznym ludziom. Trzej ostatni papieze to typowi nazisci wiec dlaczego nie mozemy o tym mowic tutaj . prosze o wytlumaczenie sie !!!!!!!

  //
  Spamujesz w nieskończoność tym samym linkiem z YT. Raz puściłem i wystarczy. Wszyscy tutaj wiemy o mafii watykańskiej i powiązaniach z nazistami od czasów wojny więc specjalnie nowego nic to nie wnosi. Jest sporo innych miejsc w sieci, gdzie można do woli nakręcać się tym tematem (może załóż stosowny wątek na FWL), a to miejsce służy bezpośrednim komentarzom odnoszącym się raczej do zamieszczonych audycji.

  Voytek – [Admin]

 7. julek pisze:
  ‚Takie osoby mają naprawdę twardy orzech do zgryzienia,kiedy w okół jest wiele frakcji i systemów religijnych czy religijno-świeckich.’
  — nie koniecznie każdy musi żyć wprowadzonymi w Matrix frakcjami i systemami. Poza tym @aid napisał tylko: ‚co ma robić osoba, która nie jest materialistyczna
  ale NIE WIERZY w „święty kościół powszechny”?’
  a to znaczy że mógł mieć na myśli WIERZĄCEGO inaczej, czy bardziej WIEDZĄCEGO…niż wierzącego (taoista, agnostyk)

  ‚co lub kto zostanie obrany jako kryterium(źródło) wyjściowe,na którym będziemy opierać się w swoich poszukiwaniach. Do wyboru mamy: Buddyzm,Hinduizm,Katolicyzm,Judaizm,Satanizm,Thelemici,New Age,Raelian oraz Chrześcijaństwo’
  — …i wiele innych opcji. Wymienione wyżej systemy to w większości systemy stricte religijne, już anachroniczne na dzień dzisiejszy.
  Kolega Julek z rozpędu wymienił 2xten sam system: katolicyzm oraz chrześcijaństwo (poza tym pisze się je z niewielkiej litery.. 😉

 8. New Age , wszystkie formy pracy z energia Qi, religie , szamani i wszystko co nam przyjdzie do glowy , wiedzmy, szeptuchy, szarlatani , wielcy nawiedzeni i swiecacy energia healerzy , mistrzowie dalekiego wschodu ze swoimi sztuczkami i tak dalej ….. Zauwazcie panstwo sa kreacja Matrix .Dokladnie tej samej Matrix w ktorej my jestesmy .
  Zawsze bede podkreslac i nie zmienie swojego zdania nawet jak bym byla na szafocie , ze wiem kto jestem i wiem ile uczuc moze ze mnie wyplynac i wiem jak je czuje . I wiem , ze my ludzie jestesmy najwyzsza forma milosci w kosmicznej rzeczywistosci i nigdy nie deskredytuje zadnego czlowieka , ktory nie jest w soposob ochydny programowany , zeby byc kims innym a nie soba .

 9. sprawa istoty z rosji jest znana juz dawno… polecam dokument rosyjski loszeńka ..takie inie nadała ta babuszka temu malemu ludzikowi.. bardzo ciekawy dokument jest w sieci juz od bardzo dawna niestety w j.rosyjskim. jak ktos nie zna to straci..

 10. @julek
  No wg. mnie żeby sprawie się przyjrzeć, należałoby się najpierw zapoznać ze wszyskimi tymi systemami (może poza tym ciemnym ).
  Z tego co do tej pory udało mi się złożyć – wiele jest nich podobieństw.
  W chrześcijaństwie jak i buddyzmie, sufizmie, islamie, hunie i hinduizmie
  istnieje zasada nie czynienia bliżniemu co Tobie nie miłe.
  Buddyści medytują ku poprawienia bytu WSZYSTKICH czujących istot,
  rozpuszczają ego – podobnie chrześcijanie zwalczją grzech. Grzech pierworodny można porównać do obciążeń karmicznych, z którymi się rodzimy.
  W Hunie naczelną zasadą jest Aloha – bezwarunkowa miłość.
  itd. itp. Nie tylko chrześcijaństwo zwraca się ku Bogu i propaguje miłość.
  A wielobóstwo w hinduizmie, wierzeniach słowian, greków?…
  Kim jest Maria, Jezus, Aniołowie, Święci w Niebie… czy to nie cała plejada wyższych bytów otaczjących Boga w chrześcijaństwie?

  Historia wielkiego potopu zapisana jest w pismach sumeryjskich i wszystkich przekazach wczesnych kultur. To, że znajduje się w Biblii, to nie wyjątek.

  Główny podział w tych systemach wg. mnie nie biegnie na linii Chrześcijaństwo vs. reszta… tylko systemy stawiające najwyżej Boga/Źródło/Absolut kontra takie, które Mu zaprzeczają, lub stawiają Go na równi z człowiekiem.

  Cienko z czasem stoję, więc może się gdzieś na imprezie NTV złąpiemy.
  Temat jest bogaty.

  Pozdro
  😉

 11. Gregory zapamiętaj sobie raz na zawsze,że katolicyzm nie jest chrześcijaństwem.Katolicyzm jest mitraizmem,pogańską starożytną religią cesarstwa rzymskiego,która przybrała jedynie szatę chrześcijaństwa i ,,mylony”jest jako Chrześcijaństwo.Nawet muzułmani ci powie,że katolicyzm nie jest chrześcijaństwem.
  Będę te wyrazy pisał z dużej litery abyś wiedział,że jedno z drugim tak naprawdę różni się stanowczo od siebie lecz nie w widoczny sposób dla przeciętnego ,,widza”.
  Dla katolików głównym pasterzem jest papież,on decyduje ex cathedra,katechizm katolicki jak i encykliki papieskie są jakby,,biblią”.
  Katolicy posiadają nawet swoją Biblię Tysiąclecia ale interpretacja jest ,,zarezerwowana” raczej dla duchownych katolickich.
  Chrześcijanie zaś mają Biblię,Stary i Nowy Testament tzw.Sola Scriptura.
  Dla chrześcijan Biblia jest kryterium wyjściowym i na podstawie Bibli można dowieść i pokazać znaczące i rażące różnice między Katolicyzmem a Chrześcijaństwem.Tzn.co ,,mówi” Biblia a co ,,mówią” katechizm i encykliki papieskie,a wnioski wyciągnąć samemu.
  To tylko kropla w oceanie rozległości tego tematu.

  Aid,kochany
  ,,Buddyści medytują ku poprawienia bytu WSZYSTKICH czujących istot,
  rozpuszczają ego – podobnie chrześcijanie zwalczją grzech. Grzech pierworodny można porównać do obciążeń karmicznych, z którymi się rodzimy.”

  Medytacja a modlitwa są od siebie różne i duzo by o tym pisać.Nie mylcie medytacji z modlitwą a ni nawet ich nie równajcie ze sobą,poniewaz są to dwie różne rzeczy o różnych skutkach.
  Grzech pierworodny nie istnieje,nie ma grzechu pierworodego,jest to dogmat ,,straszak”katolicki.
  Odczuwamy dzisiaj kosekwencje tego czego dopuścili pierwsi ludzie w ogrodzie Eden.Bóg nie przeklnął człowieka tylko ziemię.
  Nie jesteśmy odpowiedzialni za to stało się w Edenie,jedynie odczuwamy tego konsekwencje,które są czasem dotkliwe.Odziedziliśmy jedynie grzeszną naturę naszych prarodziców i nic z tym sami nie jesteśmy w stanie zrobić.
  Zauważ,że żydzi musieli składać ofiary ze zwierząt,zażynać je itd.miliony zwierząt zostało zabitych z tego powodu,z powodu grzechu człowieka należało zarżnąć ,,niewinnego” baranka lub cielca.Na te zwierzęta były ,,przenoszone”grzechy i żadna kość tej ofiary nie mogła być złamana.Razem ze zwierzęciem,grzechy ówczesnego żyda,były odpuszczane oczywiście do nastepego razu,kiedy to ponownie należało łowieckę zyg,zyg,zyg.Żyd zażynając owieczkę,widział agonię i śmierć zwierzęcia.Dla wielu to może brzmi okrutnie i pojawia się problem jak może istnieć Miłosierny,kochający Bóg?
  Owszem,to jest problematyczne ale spokojnie.
  Bóg posyłając i wydając na śmierć swojego umiłowanego syan,jakim jest Jezus Chrystus,tym samym zakończył system ofiarniczy(obciążający list dłużny)-nie mylić z 10-przykazaniami).
  Bóg poświęcił samego siebie,umarł za nasze grzechy,co nie oznacza,że nadal możemy grzeszyć,nie powinniśmy tego robić ale z powodu naszej grzesznej natury nadal grzeszymy.Jezus nie usunął,grzechu jedynie zapłacił cenę za grzech-a ceną za grzech jest śmierć.Dusza,która grzeszy umrze.
  Czyni Go to Zbawicielem każdego człowieka,który uzna Go za Mesjasza,Zbawiciela.objawionego w nim Boga itp.
  Opisuję jedynie to wszystko w niewielkim stopniu.
  Wygląda to krwawo i bezlitośnie ale Bóg nie może pozwolić i nie pozwoli na istnienie grzechu we wszechświecie,który stworzył(ziemię również) i zapłacił za to cenę,choć ,,dawcą” grzechu jest ktoś zupełnie inny,ktoś kto przemyka w tle i jest nie widoczny.
  Kult Maryjny jest podtrzymywanym kultem Królowej Niebios i to jest zupełnie inna historia,gdzie z Maryji uczyniono ,,pośredniczkę” drogi do Chrystusa.
  Jest to pogaństwo w czystej postaci mocno zakorzenione w katolicyzmie.
  Naprawdę jest to długi temat.Matka Jezusa,Maria spoczywa gdzieś w grobie(śpi jak podaje Biblia na stan umarłych) i oczekuje zmartwychwstania.
  Naprawdę nie dysponuję czasem aby to wszystko opisać.

  Jezus Chrystus jak i jego aniołowie nie są bytami lecz jak najbardziej istotami osobowymi.

  „Jezus powiedział do Nikodema: Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.”

  Poruszyliśmy wiele wątków i można by pisać dłuuuuuuuuugo.
  Pozdrawiam i nie jestem w stanie na wszytskoe opdpowiedzieć

 12. AID

  Święty Kościół powszechny to znaczy że mogą do niego należeć ludzie wszystkich kultur, ras i narodów. Powszechny tzn „uniwersalny”, czyli „cały” lub „zupełny”.
  Święty Paweł mówił :” tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus”
  Zobacz też a Apokalipsie: „Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy, i głosem donośnym wołają: „Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka””.
  Kościół był już powszechny w dniu zesłania Ducha Św. kiedy to apostołowie zaczęli przemawiać różnymi językami.

 13. ED

  Święty Kościół powszechny to znaczy że mogą do niego należeć ludzie wszystkich kultur, ras i narodów. Powszechny tzn „uniwersalny”, czyli „cały” lub „zupełny”.

  ,,Uniwersalny” może mieć również znaczenie jako np.przydatny do wszystkiego,coś wielofunkcyjne,coś co znajdzie zastosowanie w wielu przypadkach,coś czego zastosowanie,tej danej rzeczy ,,uniwersalnej” w tym przypadku mowa jest o (świętym kościele powszechnym) będzie odpowiadało wielu narodom i kulturom.
  Pomijam fakt ,,wyrwania” wersetu Biblijnego z listu św.Pawła do Kolosan rozdz.3 wers.11,gdzie cały trzeci rozdział poświęcony jest nowemu(odnowionemu)życiu w Jezusie Chrystusie,który to rozdział jednoznacznie wskazuje na Jezusa Chrystusa dla wszystkich,którzy przyjmą lub przyjmują Go jako Mesjasza i Zbawiciela.
  A owy przytoczony werset zaczyna się słowami:
  ,,W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda…..itd.

  Jedność jedynie w Chrystusie,zjednoczeni w Chrystusie.
  Dzisiaj jeżeli żyd chce być zbawiony i należeć do kościoła ,,powszechnego”,który to kościół nie jest powszechny ani ,,uniwersalny”musi uznać Chrystusa jako Mesjasza i Zbawiciela.
  To samo tyczy się buddysty,hindusa czy też indiańskiego szamana.

  Następne:

  Kiedy został wylany Duch Święty na apostołów i zaczęli mówić wieloma językami a posądzano ich o to,że się upili.
  Było to wezwanie do upamietania się,chrztu,jest tam również mowa o obietnicach Bożych,dniu ostatecznym(jego skutkach) i wiele innych znaczących rzeczach.
  Jest to bardzo interesujący rozdział,naprawdę wiele mówiący.
  Interesujące może być np.to,że obecni wówczas arabowie,którzy nawet nie przypuszczali,że kiedyś powstanie islam,kontra dla chrześcijaństwa.
  Samo opisanie tego rozdziału zajęło by wiele stron i zostałoby poruszonych wiele innych wątków,które uzupełniały by się wzajemnie w innych częściach Biblii.

  Dalej-Apokalipsa(objawienie) czyli przedstawienie wydarzeń,które będą miały dopiero miejsce.

  „Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy, i głosem donośnym wołają: „Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka””.

  dalej jest mowa kim ci ludzie są

  ,,To są ci,którzy przychodzą z wielkiego uścisku i wyprali szaty swoje i wybielili je we krwi Baranka.”
  Mowa jest tutaj o ofiarze Chrystusa jako Baranka Jego przelanej krwi,Jego śmierci za grzechy,o ludziach z każdego narodu i pokoleń,którzy przyjeli Go jako Zbawiciela,ci którzy znaleźli w Nim odkupienie,ci którzy byli i trwali w jedności w Chrystusie.

  Pozdrawiam

 14. Julek
  Dzięki za komentarz, ale nie do końca rozumiem co chciałeś napisać. Mowa jest o Kościele powszechnym tzn takim do którego mogą należeć ludzie wszystkich kultur, ras i narodów. Podałem kilka cytatów z biblii a Ty mi odpisujesz:

  „ Pomijam fakt ,,wyrwania” wersetu Biblijnego z listu św.Pawła do Kolosan”

  Dlaczego pomijasz ten fakt? Przecież mówimy o Kościele powszechnym ustanowionym właśnie przez Chrystusa.
  Piszesz również:

  „Dzisiaj jeżeli żyd chce być zbawiony i należeć do kościoła ,,powszechnego”,(…)musi uznać Chrystusa jako Mesjasza i Zbawiciela.
  To samo tyczy się buddysty,hindusa czy też indiańskiego szamana.”

  Zgadza się. Mówimy o zbawieniu z punktu widzenia chrześcijaństwa. Ale co to ma się do tematu? Chrystus przyszedł do wszystkich ludzi, również żyda hindusa, araba itd.
  Dzisiaj ludzkość coraz bardziej się jednoczy. Wzrasta wzajemna zależność między różnymi narodami. Kościół nie broni się przecież przed tym, a wręcz przeciwnie popiera jedność i miłość wśród ludzi i skupia swą uwagę na tym co jest ludziom wspólne, choćby jeden początek i jeden koniec.
  Ludzie oczekują od różnych religii odpowiedzi na pytania egzystencjalne, nie ma sensu ich tu wszystkich wymieniać bo każdy je zna, ale na jedno warto zwrócić uwagę. Pytanie czym jest „niewysłowiona tajemnica” ogarniająca nasz byt?
  Zadałem to pytanie, gdyż musisz wiedzieć że Kościół jest świadomy, że już od zamierzchłych czasów u różnych narodów jest jakieś rozpoznanie owej tajemniczej mocy. Jest np. w hinduizmie i buddyzmie i innych religiach. Kościół katolicki nic nie odrzuca z tego, co w wspomnianych religiach jest prawdziwe i święte. I choć religie te w wielu miejscach różnią się od Prawd wyznawanych przez Kościół, to jednak odbijają promień tej Prawdy. Jedno jednak trzeba stwierdzić stanowczo że Kościół głosi Chrystusa który jest „drogą, prawdą i życiem”.

  I dalej :

  „ (…)który to kościół nie jest powszechny ani ,,uniwersalny (…)”

  Czego nie zrozumiałeś z wyjaśnienia tego co to znaczy powszechny?

  „Kiedy został wylany Duch Święty na apostołów i zaczęli mówić wieloma językami a posądzano ich o to,że się upili.”

  To mnie zaciekawiło, gdyż kiedyś zdarzało mi się że się upiłem, ale nawet wtedy nie umiałem mówić innymi jezykami. Czy jest ktoś kto to potrafi?
  Na końcu napisałeś:

  „Mowa jest tutaj o ofiarze Chrystusa jako Baranka Jego przelanej krwi,Jego śmierci za grzechy,o ludziach z każdego narodu i pokoleń,którzy przyjeli Go jako Zbawiciela,ci którzy znaleźli w Nim odkupienie,ci którzy byli i trwali w jedności w Chrystusie.”

  I co w związku z tym? Moim zdaniem jest to dobry przykład na powszechność Kościoła.

  Pozdrawiam

 15. Bardzo mnie dziwi, ta specyficzna wybiórczość w traktowaniu NT. Przypominam, że Ewangelia Mateusza 10. 5 mówi coś innego: „Tych dwunastu posłał Jezus, rozkazując im i mówiąc: Na drogę pogan nie wkraczajcie i do miasta Samarytan nie wchodźcie.Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela”. W innej scence, gdy matka nie-Izraelitka, prosi o uzdrowienie dziecka, Jezus to samo rzekł. Co Wy Izraelici ejsteście czy Słowianie?
  Szaweł, który nie był uczniem Jezusa, wprowadził swoją filozofię. Bardzo ciekawą, przyznam. Nie dziwi Was, że nie ma Ewangelii pisanych przez uczniów Jezusa a tylko Ewangelie pisane przez uczniów Szawła? ST nawet nie komentuję, bo jak czytam, ze istnieje jakiś bóg, który przyjmuje krwawe ofiary czy to ze zwierząt, czy z „własnego” syna, to za gnostykami powiem -to Nie Bóg, to jakiś Demon!

 16. Nie będę rozpisywał się tym razem,ponieważ zostało by poruszonych wiele innych wątków na temat Słowian czy też Izraelitów.

  Jestem słowianinem-jak by ktoś pytał ale czuję się duchowym Izraelitą.

  ,,…Szaweł, który nie był uczniem Jezusa, wprowadził swoją filozofię. Bardzo ciekawą, przyznam. Nie dziwi Was, że nie ma Ewangelii pisanych przez uczniów Jezusa a tylko Ewangelie pisane przez uczniów Szawła? ST nawet nie komentuję, bo jak czytam, ze istnieje jakiś bóg, który przyjmuje krwawe ofiary czy to ze zwierząt, czy z „własnego” syna, to za gnostykami powiem -to Nie Bóg, to jakiś Demon!…”

  To jest twoja opinia(stwierdzenie) i gnostyków i nie chcę pisać do tego kontry(było by tego sporo),daruję to sobie.

  Pozdrawiam

 17. Ed,kochany dzięki serdeczne za odp.
  Odpowiem na twój komentarz w innym terminie.
  Pisz śmiało(jak masz ochotę) na maila.
  Lubię takie ,,rozmowy” choć nie na wszystko znam odpowiedź.

  julianszczerbiec747@gmail.com

  Pozdrawiam

 18. Proponuję poczytać też książę Van Helsinga -„Rozmowy ze śmiercią”..Bardzo wciągająca i oczywiście tylko dla osób jak zawsze tego autora oświeconych…………

Comments are closed.