Otwarte Forum Tematyczne – 12.12.2012

Wystąpienie Janusza Zagórskiego na poznańskiej konferencji „U progu Nowego Świata”, którą zorganizował w dni 2 Grudnia 2012 roku Mikołaj Rozbicki.

9 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 12.12.2012

 1. Panie Januszu, a co Pan tak z tym pieniądzem bez odsetkowym ? Problem nie stanowią odsetki, tylko rosnące długi w nieskończoność od których nalicza się odsetki. Sam mechanizm procentu , to naturalny mechanizm w procesie gospodarowania , naturalne ludzkie zachowanie i podmiotów gospodarujących.
  Rosnące odsetki powoduje rosnąca w nieskończoność podaż pieniądza, co z tego że zlikwiduje się odsetki, skoro stale powiększający się pusty pieniądz będzie powodował kolejne kryzysy, pompowanie pustymi pieniędzmi baniek spekulacyjnych .
  Pieniądz „odsetkowy” to nie problem, problemem jest pieniądz fiduracyjny i rezerwa cząstkowa.
  No Panowie zacznijcie w końcu myśleć , jak ekonomiści, a nie jak brać konsomolska.

 2. Co do listy polskich inowatorów technologiczno-energetycznych
  osoba, która powinna stanąć na kongresie obok panów Dory i Łągiewki:
  ARKADIUSZ BRZESKI:
  „Kości z kurczaka, plastikowe butelki, foliówki i inne odpady, trafiające do kosza na śmieci, służą Arkadiuszowi Brzeskiemu jako paliwo do pieca. Choć zwykle w takich przypadkach ekolodzy i służby sanitarne podnoszą rwetes – bo cuchnie, bo szkodliwe, bo niebezpieczne – pan Arek śmieje się z tego. – Mój piec nikomu nie szkodzi, a zamiast dymu powstają frakcje ropy naftowej oraz gaz palny.”

  expressilustrowany.pl/piec-brzeskiego-spali-wszystko-czy-wynalazek-podbije-swiat-film,artykul.html?material_id=501b8d7efbaeddb813000000

  http://www.infoklik.pl/index.php/technologia/139-maszyny-aparatura-urzadzenia-wyroby-elektryczne-oswietlenie/701-przydomowa-spalarnia-i-rafineria-piec-brzeskiego

 3. niemogłem się powstrzymac z jeszcze jednym cytatem 😉

  Piec Brzeskiego spala śmieci. Tylko tyle i aż tyle. Spala śmieci zarówno organiczne (rośliny, obornik itp.) jak i nieorganiczne, począwszy od plastiku, poprzez gumę (w tym także opony), tkaniny, a nawet metal. Proces technologiczny bazuje na niskotemperaturowym promieniowaniu, które rozkłada śmieci zebrane w komorze reakcji do prostych frakcji ropy – metanu i mazutu. Produkty te mogą być dalej wykorzystywane – do napędzania maszyn i generatorów. Zespół filtrów oczyszcza metan, który po dokładnym przefiltrowaniu, może być spalany praktycznie do wody i CO2. Przeprowadzone testy pokazują, że wyprodukowany w wyniku spalania gaz jest na tyle kaloryczny, że można go zapalić, a po udoskonaleniu prototypu – wykorzystać jako dodatkowe paliwo do generatora prądu. Wstępne analizy wykazały, że przy dłuższym użytkowaniu, wykorzystanie tego gazu w jednostce napędzającej generator prądu pozwoli zredukować zużycie paliwa do 30%, a w generatorze prądu z wymiennikiem ciepła – nawet do 50%. Przy większej sprawności urządzenia można nawet całkowicie wyeliminować paliwo i zastosować sam gaz do zasilania turbin gazowych.

  Z kolei mazut może być stosowany jako olej opałowy, a po poddaniu go procesowi obróbki chemicznej (tzw. krakingowi) można z niego uzyskać benzynę i oleje napędowe.

  System chłodzenia pieca, bazujący na zwykłej wodzie, może być z kolei wykorzystany do ogrzewania. Co ciekawe, urządzenie jest tak pomyślane, że ciepło i energia ze wszystkich jego elementów może być w 100% odzyskiwane.

 4. Skoro mowa o energii , to ja też coś wrzucę.
  Chodzi o stop metali, niklu i tytanu zwany Nitinol, jest to tzw stop z pamięcią kształtu.
  Silniki zbudowane przy udziale tego materiału , używanego do napędu, przypominają silniki Stirlinga, z tą różnicą , że są o wiele bardziej efektywniejsze, mogą wytworzyć napięcie 220 V , używając do swego napędu gorącej wody. Wodę taką można uzyskać np dzięki bateriom słonecznym lub innym pomysłowym metodom, znanym jednym bardziej lub mniej. Technologia ta rozwijana w latach 70-tych została utrącona przez koncerny naftowe podobnie, jak samochód elektryczny.
  Poniżej link do filmu po angielsku, nieznajomość języka nie szkodzi gdyż można zobaczyć mechanizmy działania takich urządzeń.

  http://www.youtube.com/watch?v=oKmYqUSDch8&feature=player_embedded

  Tu prosty silnik , napędzany drutem z Nitinol-u i ciepłą wodą:

  http://www.youtube.com/watch?v=mlxrOHD49ZQ

 5. Do Maniek , pieniądz fiduracyjny , ale można też użyć (określenia) pieniądz fiducjalny.
  Co się tyczy braci , to brać komsomolska.

 6. Cholerna 11 -co to jest? Ślady tego spotykamy w wielu aspektach ludzkiej działalności, natury, wierzeń i nauki. Chyba żaden człowiek nie chciałby końca świata i nicości. Ciekawy jestem czy ktoś opracował kiedyś model odiornika fal elektromag. opartego o stabilizację diamentem a nie kwarcem i co z tego wynikło.
  Naukowcy od dawna szukają kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi poprzez instalację
  wielkich teleskopów.A co wiemy o naturze fali elektromagnetycznej ? Od czego zależy czułość i selekcja sygnałów .

 7. Skuteczne spalanie śmieci nie zmieni jakości życia człowieka , lecz jedynie znikanie kupy, wysypisk śmieci na peryferiach miast – których to wysypisk i tak na co dzień nikt nie widzi, a jak nie widzi to i nie myśli (poza garstka ekologów i ludzi o rozwiniętej wrażliwości ekologicznej)
  To ziemskie Piekiełko, cały syf pseudo-ekologiczny ,czyli pomalowanie komina (wstawienie filtra jeszcze lepszego, czy postawienie super spalarni śmieci) jako wprowadzanie reform…) nie służy niczemu co nazywać się chce Rozwojem Człowieka’
  W dalszym ciągu produkowane będą opakowania na potrzeby anty-ekonomi zamydlania oczu klientom kolorową, błyszczącą chałturą , a ci jak dotąd będę bez skrupułów pchać do domowych kubłów smalec mydło i powidło, szkło plastik i złom.
  To nie jest przemiana myślenia , zmiana rozwojowa, skok cywilizacyjny! To jest w ciąż to samo – utrzymywanie społeczeństw w zagrodzie hodowlanej otoczonej drutem i pastuchem: czyli np. monitoringiem ( policją, wojskiem i doradczymi SS…)
  Mógłbym tak rozwijać rozwijać tę strukturę i mechanizmy matrixa, ale nie chce mi się już przed 21.12.12 bić piany. Ci którzy wiedzą o co chodzi, to wiedzą, ci co nie, to niestety nie.
  W każdym razie nie pisze się na półśrodki w postaci jeszcze lepszych spalarni. Nie tędy droga. To nie rozwiązuje problemu, B R U D U cywilizacyjnego. Nie mam na myśli brudu w sensie wysypisk śmieci ,lecz mentalny brud umysłowy, pozbawiony wyobraźni, wrażliwości, jakiś planów i perspektyw na realne jutro, na wychodzenie z Matrixa ,a nie wybielanie mu dymka ze spalarni…
  To ma być Wasza technologia Nowej Ery? 🙂 Nowa myśl organizacyjna na wysypiska śmieci? No to gratuluję… jak ktoś tak sobie tą kategorią tuszowania myśli. Matrix właśnie tego od Was oczekuje, zgody na przedłużanie tej agonii tej tzw…cywilizacji

 8. Skamlesz Gregory , jak indiańska squaw . Nie od razu Kraków zbudowano. Królestwo niebieskie nie powstanie w 4 lata, proces stopniowy musi tu nastąpić. Opakowania ładne w świecie z nową ekonomią, jakby jej sobie nie wyobrażać, też by się przydały, gdyby produkowano jakieś wyroby.
  Ogień to przecież żywioł natury, ogień trawi , jak dokona sublimacji, to natura powoła do życia z powrotem rozłożone elementy, być może już w innych rolach. W przyrodzie nic nie ginie, wszystko oparte na żywiołach. Dobry piec który pali wszystko , rozkładając do podstawy to zbawienie dla zaśmieconego świata.

Comments are closed.