Otwarte Forum Tematyczne – 13.04.2015

Kolejna rozmowa z cyklu „Szczepienia jak jest naprawdę”. W studiu NTV ponownie stała ekipa : Jarosław Kasprzak i Przemysław Cuske.
Tym razem tematem audycji jest zagrożenie wirusem HPV szczególnie u kobiet, który w określonych okolicznościach może prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy.
Jedną z rodzajów profilaktyki dla kobiet są szczepienia przeciwko HPV – budzące wiele kontrowersji.
Okazuje się jednak , że najlepszym rodzajem profilaktyki jest korzystanie z określonych badań, o których większość kobiet po prostu … NIE WIE !
Każda kobieta powinna obejrzeć audycję, aby dowiedzieć się jak właściwe dbać i chronić  swoje zdrowie.

2 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 13.04.2015

 1. PROŚBA O POMOC . Jesli możesz zgłoś sie pilnie
  „Zakazana żywność – czwarty rozbiór Polski” – Zapraszamy i prosimy o pomoc – jeśli możesz zgłoś się pilnie.
  W piątek 17 kwietnia 2015 roku o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się przedstawienie obrazujące dramatyczną sytuację polskich rolników, w którym oni sami wezmą udział.

  UWAGA! TO SAMO PRZEDSTAWIENIE BĘDZIE 17 KWIETNIA O GODZ. 17:00 W MIASTECZKU ROLNIKÓW.
  Przedstawienie nosi tytuł „Zakazana żywność. IV rozbiór Polski” i jego celem jest pokazanie zmagań polskich rolników z uciążliwą biurokracją, a także problemu rozgrabiania ziemi przez korporacje, „nielegalnej” żywności z gospodarstw i wszechobecnego zagrożenia, jakie niesie z sobą GMO. Wszystko to zagraża dziś przyszłości polskich tradycyjnych gospodarstw rodzinnych a konsumentom coraz bardziej ogranicza dostęp do prawdziwej żywności.

  Rolnicy biorący udział w przedstawieniu to uczestnicy protestu mającego miejsce w Zielonym Miasteczku naprzeciwko gmachu Kancelarii Premiera.
  „Chcemy podkreślić, w jak niepewnej sytuacji znajdują się polscy rolnicy, a także podkreślić rolę, jaką zarówno Rząd RP, jak i czerpiące ogromne zyski korporacje odgrywają w doprowadzaniu do obecnego kryzysu. Kryzysu, który dotyka również konsumentów i ogranicza dostęp do zdrowej, prawdziwej żywności będącej przeciwieństwem sztucznych, pozbawionych wartości produktów dostępnych w supermarketach”. – mówi Sir Julian Rose, autor scenariusza, Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC

  UWAGA! NIEZWYLKE CIEKAWY program AKADEMII SAMOWYSTARCZALNOŚCI: GDZIE?: Zielone Miasteczko Rolników przed URM, Al. Ujazdowskie
  KIEDY?: ŚRODA 15.04 17:00 „ABC OD WIDEŁ DO WIDELCA”
  „Jak zrobić kwas buraczany” – dla uczestników buraki ekologiczne do zrobienia własnego kwasu – Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka, Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO
  18:30 Kinoteka Rolnika

  CZWARTEK 16.04 18:00 „W OBRONIE ŻYCIA. Pragmatyczne propozycje dla cierpiącej planety” – spotkanie z autorem – Sir Julianem Rose (pisarz, rolnik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi -ICPPC)
  18:30 Kinoteka Rolnika

  PIĄTEK 17.04 17:00 Przedstawienie pt. „NIELEGALNA ŻYWNOŚĆ. IV ROZBIÓR POLSKI” – autor i reżyser Sir Julian Rose (pisarz, rolnik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC)
  17:30 „Gdzie szukać gospodarstw eko-agroturystycznych z logo SŁONECZNA POLSKA?” – prezentacja Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC (rolniczka, laureatka ekologicznego Nobla)
  18:30 Kinoteka Rolnika

  SOBOTA 18.04 14.00
  Postulaty rolników w poezji – Krzysztof Szczurko – rolnik i poeta z Podkarpacia przedstawi 6 postulatów wierszem 15.00 – 17:00 „ABC OD WIDEŁ DO WIDELCA” Jak smakuje prawdziwy jogurt i twaróg – pokaz robienia jogurtów domowym sposobem i poczęstunek: jogurt z mleka koziego jogurt z mleka krowiego – Jolanta Dal, rolniczka z Podkarpacia, Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO
  Pokaz robienia twarogu, poczęstunek – twaróg z miodem – Rolnicy z Podkarpacie dla Warszawiaków
  18:30 Kinoteka Rolnika

  NIEDZIELA 19.04 godz. 13.00
  Postulaty rolników w poezji – Krzysztof Szczurko – rolnik i poeta z Podkarpacia przedstawi 6 postulatów wierszem 14.00-16.00 „ABC OD WIDEŁ DO WIDELCA” Jak smakują prawdziwe jajka, masło i chleb? – pokaz robienia masła w maselniczce (4 uczestników będzie mogło samodzielnie zrobić masło)
  Pokaz robienia jajecznicy z jajek kurzych, kaczych i gęsich
  Poczęstunek: jajecznica, chleb domowy i masło – Rolnicy z Podkarpacia dla Warszawiaków, Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO

  UWAGA! Ponadto syn Jolanty Dal, Mikołaj – 12 latek – zrobi plakaty do każdego postulatu rolników. Będą to duże plakaty, o których będzie chciał powiedzieć.

  KONTAKT: Jadwiga Łopata i Julian Rose, tel.: 33 8797114
  Edyta Jaroszewska-Nowak, tel.: 609 645386 Jolanta Dal, tel. 503 559 506
  WSPÓŁPRACA: Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego http://www.protestrolnikow.pl ==========================
  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
  34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
  http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl
  WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC http://www.eko-cel.pl =========================

  PRAWDZIWE POSTULATY ROLNIKÓW. Domagamy się:
  1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom. 2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych. 3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO. 4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym. 5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat. 6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).
  UWAGA! ZDJĘCIE Z POPRZEDNICH WYKŁADÓW I WARSZTATÓW AKADEMII SAMOWYSTARCZALNOŚCI:

 2. Pamiętacie aferę z solą wypadową (stosuje się ją na drogi), którą karmiono nas przez ok. 10 lat – zamiast spożywczej? No to czytajcie – prokuratura umorzyła dochodzenie, które określam jako prowadzone w kierunku umorzenia. Uzasadnienie „rozwala” – nie ma norm na te świństwa w soli !!!

  http://www.poznan.po.gov.pl/index.php?idt=1379

Comments are closed.