Otwarte Forum Tematyczne – 14.02.2017

James Doty urodził się w Lancaster, małym mieście w Kalifornii, w ubogiej rodzinie. Ojciec był alkoholikiem, matka chorowała na przewlekłą depresję. Przyszłość dwunastoletniego Jamesa malowała się w czarnych barwach. Podczas wakacji w 1968 roku nagle wszystko się zmieniło, gdy przypadkiem wstąpił do sklepu z rekwizytami iluzjonistycznymi. Poznał tam Ruth, która przekazała mu magiczną umiejętność – nauczyła go radzić sobie z cierpieniem, określać swoje pragnienia i dążyć do ich spełnienia…

James Doty w swojej książce, będącej po części zapisem jego wspomnień, a po części zbiorem informacji na temat odkryć naukowych w dziedzinie neuroplastyczności, uświadamia nam, że w każdym z nas istnieje takie miejsce spokoju i piękna i można zaglądać do niego zawsze, gdy czuje się taką potrzebę. Wystarczy tylko, tak jak Doty, otworzyć drzwi i wejść do środka.

W Polsce jego książkę pod tytułem „Mózg i serce. Magiczny duet” wydało wydawnictwo Rebis.
Rozmowę tłumaczył Grzegorz Zieliński.


Janusz Zagórski o II edycji Konferencji „Zdrowi Ślężanie”.


Zapis krótkiej prelekcji znakomitego kręgarza – Edwarda Szypunowa na I Konferencji „Zdrowi Ślężanie” w Sobótce.


5 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 14.02.2017

 1. wywiad Janusza z dr. James Doty w/w =mozg i serce oraz ksiazka o ktorej tresci James -przekazuje to wlasnie znakomita instrukcja / mam marzenie aby powstala taka INSTRUKCJA CUDU ZYCIA/ zapewne jest w pewnym sensie jego ksiazka . W naszym polskim klimacie i tym cywilizacyjnym zyciu ludzi /jest brak wiedzy tej praktycznej oraz religie ,szkolnictwo i stan niewolniczy w ktorym bylo i jest nam =matrix doswiadczac???/ uwazam ze konieczna jest INSTRUKCJA JAK RADZIC SOBIE I DOSWIADCZAC ZYCIA SWIADOMIE = ideea jest taka aby taka instrukcja powstala w zespole praktykow ,fizykow ,rowniez terapeutow dzialajacych z bezwarunkowego dzialania =to co nazywamy z tzw. serca ten osrodek dopiero zaczyna sie rozwijac i dzialac . Tak zjednoczenie mozgu i serca oraz umiejetnosc bycia istnienia siebie w stanie zero emocji =wtedy mozna byc tym o czym w/w wywiad ,dziekujemy i bawmy sie w doswiadczanie swiadomego wolnego istnienia dobra sobie i innym .

 2. Beata Szydło napisala list do 21-latka z Seicento

  ds
  15:28 15 lutego 2017

  Beata Szydło

  Premier Beata Szydło napisała list do kierowcy Seicento, który brał udział w piątkowym wypadku kolumny rządowej. Informacje pojawiły się na Twitterze TVP Info, zostały również potwierdzone przez szefową gabinetu premier. – Premier Szydło rozumie, co musi przeżywać ten młody chłopak i jego rodzina – podkreśliła Elżbieta Witek.

  „Rozumiem, iż podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przeze mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do Pana także, aby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele, przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi. Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej” – czytamy w korespondencji.

  „Niestety, w moim przekonaniu niektórzy z polityków partii opozycyjnych, to nieszczęśliwe zdarzenie próbują wykorzystać do swoich partykularnych interesów. Dla mnie to działanie nieuczciwe i haniebne, mogę nad tym tylko ubolewać. (…) Szanowny Panie Sebastianie, toczy się postępowanie i jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne. Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji” – czytamy dalej.

Comments are closed.