Otwarte Forum Tematyczne – 15.12.2014

Rozmowa Janusza Zagórskiego z panem Marcinem Łobejko (doktorantem fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) na temat postrzegania telepatii w fizyce kwantowej.

8 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 15.12.2014

 1. „Natychmiastowe splątanie kwantowe fotonów” – dlaczego to takie dziwne? Jedna cząstka zawsze ma inom polaryzację niż druga, mierząc jedną zawsze druga jest przeciwna. Nie muszą w trakcie pomiaru zmieniać polaryzacji bo już je mają przeciwne. A mierzyć dwukrotnie się nie da. Zawsze mierząc jedną wiemy że druga musi być przeciwna.
  Gdzie robię błąd?

  1. Nadal nie rozumiem gdzie jest ten „natychmiastowy przepływ informacji”?
   Oba fotony mają ustaloną polaryzację, my je tylko stwierdzamy, nie zmieniamy.

 2. Moim zdaniem we wszechświecie nie ma czegoś takiego jak próżnia absolutna, bo cały wszechświat jest wypełniony energią (jak mówi J.Zagórski – eterem), która może byc powodem natychmiastowej reakcji na dwóch cząsteczkach tzw.”splątanie kwantowe”, bo bodźce są przenoszone natychmiast z uwagi na stałe połączenie tych dwóch cząsteczek i nie tylko.
  Można z tego właśnie wysnuć wniosek, że wszystko we Wszechświecie jest połączone i nie może być w związku z tym żadnych tajemnic, bo te niby tajemnice są przenoszone natychmiast do innego podmiotu, który może , ale nie musi tego ujawniać .
  Może to oznaczać, że komunikacja między istotami z odległych galaktyk jest natychmiastowa i przekazywane różne informacje trafiają jednocześnie do wielu podmiotów, ale nie zawsze są ujawniane ogółowi, a to może oznaczać , że tzw.wynalazcy (podobnie jak Tesla) nie są wynalazcami, a są odbiorcami informacji, które przekazują dalej, a siły chcące je wykorzystać do własnych celów zawłaszczają je dla swojej tylko wiadomości. itd. itp.

Comments are closed.