Otwarte Forum Tematyczne – 16.09.2015

Janusz Zagórski na gorąco w połączeniu telefonicznym relacjonuje co się działo na spotkaniu w „Wolnych Niemczech”.


Prelekcja Janusza Zagórskiego wygłoszona na Polskim Sympozjum Ufologicznym w Londynie we wrześniu 2015 r.


Rozmowa Janusza Zagórskiego z Adamem Grudniem o  historii godła polskiego i znaczeniu użytej symboliki.

Adam Grudzień, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Geperta we Wrocławiu, w pracowni prof. ASP Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej. Obecnie doktorant na macierzystej uczelni. W latach 2011-13 kurator Galerii Sztuki Współczesnej MD_S we Wrocławiu Badacz wiedzy tajemnej, hodowca myśli dziwnych, bibliofil.

W programie zostały użyte:
godło wg wzoru z 1927, autorstwa Zygmunta Kamińskiego, Godło II RP, Godło Rządu RP na uchodźstwie, „Eagle” Pawła Jarodzkiego, fragment pracy „Ojej” Piotra Kmity, „Toporzeł” Stanisława Szukalskiego, 100 złotych z 1925 roku; projektu Stanisława Szukalskiego, moneta próbna, Logo pisma „Zadruga”, „Orzeł może” The Krasnals. Logo „Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce” Yael Bartana, „deutsch-polnische freundschaft”, Piotra Uklańskiego.


Prezentujemy III odcinek cyklu poświęcony refleksologii stóp z udziałem Wandy Budzanowskiej-Bratko (eksperta refleksologii terapeutycznej z 25-letnim stażem pracy na stopach). Wybrane osoby (spośród uczestników tegorocznych wczasów zorganizowanych przez NTV) poddało się serii trzech zabiegów refleksologii na stopach i dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz wrażeniami przed kamerą.


Cześć I wykładu Krzysztofa Koleckiego nosi podtytuł „Czego mogą nas nauczyć enteogeny”.

„Krzysztof Kolecki ma odwagę być nieortodoksyjny. Nie wierzy, że nauka – zwłaszcza psychologia – ma odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie ufa naukowcom, którzy ograniczają się do empiryki: badań medycznych, testów psychologicznych, matematycznej i statystycznej analizy danych. Nie wierzy, że zjawiska naukowe – tym bardziej umysł ludzki – da się sprowadzić do funkcji biologicznych i procesów chemicznych. Drażni go arogancja ludzi, którzy na wszystko mają „naukową” odpowiedź. A gdy nie potrafią znaleźć odpowiedzi – wyśmiewają i wręcz wykluczają ze swego grona tych, którzy proponują niekonwencjonalną interpretację. Kolecki jest więc naukowcem New Age, zbuntowanym, niezależnym”.

19 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 16.09.2015

 1. Panie Januszu, mądra prelekcja 🙂 Życzę Panu zdrowia i wytrwałości i zapewniam, że będę wspierać Pana swoją energią 🙂
  Serdecznie pozdrawiam 🙂

 2. P. Podgórski – odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu – pozdrawiam Pana !
  Jeżeli mówimy o godle polskim to wg, mojej wizji, najbliższy ideałowi jest ten z II RP, podobnie jak ten z jednodolarówki ( uniesione skrzydła do góry) – musi wpisywać się w rozłożoną, matematyczną siatkę z torusa ( podstawowy schemat matematyki wirowej).
  Pierwowzorem ( archetypem) jest ptak Garuda. Kluczową rzeczą jest to , że Orzeł widoczny powinien być od strony grzbietu, bo tam znajduje się jedna z osi symetrii, ” do ciała” – druga idzie od nóg do głowy( krzyż w 3D). Ciało tego orła zbudowane jest z kryształów, a wspomniana oś ” do ciała” prowadzi świadomość obserwującą do konfrontacji w najwyższej Świadomości ( lustrzane odbicie) poprzez swiadomość w trójcy – nie jest to domena jakiegoś boga lecz świadomości która jest. Orzeł patrzy w prawo,wygląda groźnie, ale nie wyraża żadnych uczuć, ma tendencję do przemiany, staje się ” kanciasty”( skutek wyrównywania się wibracji obserwatora i obiektu obserwowanego) by w końcu stać się kryształem ( kamieniem węgielnym), który możemy opisywać za pomocą nowej matematyki.

 3. Ciekawa rozmowa z panem Adamem (hodowca myśli dziwnych – brawo!). Szkoda że decydenci różnej rangi i maści starannie omijają tematykę poruszanej symboliki, a decyzje podejmują nie kalając się myśleniem czy choćby namysłem.

  Nie mogę wybaczyć włodarzom Łodzi tej hucpy, jaką zafundowali przyjmując nowy wizerunek-logo miasta https://pl.wikipedia.org/wiki/Logo_%C5%81odzi

  Hucpy kontynuacja – prezydent Łodzi Hanna Zdanowska
  maluje nowe logo miasta na ścianie podczas konferencji
  https://www.youtube.com/watch?v=B4LhYeMmn00

  Już sama prezentacja – idzie jak po grudzie
  https://www.youtube.com/watch?v=r1lXdB8HcHo

  jak taka „łódź” może płynąć albo choćby unosić się na falach kreacji?

  A niechby to były nawet i niewielkie fale bagien puszczy łódzkiej
  jak w legendzie o powstaniu herbu
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_%C5%81odzi

  Swoją drogą, pozdrowienia dla Janusza bo….
  …Natomiast widniejąca na herbie łódź ma pochodzić jakoby od chłopa Janusza. Jego imię widnieje już w XIV-wiecznych dokumentach jako sołtys wsi Łodzia (łac. Lodza). Według legendy ów chłop wybrał się w podróż przez bagna puszczy łódzkiej w czółnie. W okolicach dzisiejszej ulicy Zgierskiej postanowił się zatrzymać, zamieszkał zaś w odwróconej łodzi, która nie nadawała się już do dalszego użytku. Tak oto od pierwszego domostwa powstała nazwa wsi, później założonej w tym miejscu
  end quote
  🙂

 4. Witam. Chciałem zainteresować Adama Grudnia projektem orlidom.pl. To spojrzenie na symbol Polski okiem zawodowego projektanta, wiec bez aspektów ezoterycznych. Pozdrawiam.

Comments are closed.