Otwarte Forum Tematyczne – 17.01.2017

Prelekcja Jarosława Dobruckiego na XIV Harmonii Kosmosu, wygłoszona na tzw. II scenie. Z wystąpienia dowiadujemy się o próbie odłączenia się od systemu i życiu na własny rachunek oraz o trudnościach jakie trzeba pokonać aby zacząć być prawdziwie niezależnym i wolnym.


Prelekcja Ireneusza Bazana na I Forum Wynalazczości Alternatywnej poświęcona tematowi magazynowania energii mechanicznej.
Forum odbyło się w listopadzie 2016 r. we Wrocławiu.


I Forum Wynalazczości Alternatywnej i wystąpienie Bogusława Chrostowskiego, w którym zademonstrował swój model silnika Bediniego. Forum odbyło się w listopadzie 2016 r. we Wrocławiu.


3 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 17.01.2017

 1. https://www.youtube.com/watch?v=HZkCePq2bvc ten w/w wywiad Jaroslawa Dobruckiego =przekaz doskonalego swiadomego dzialania i uwolnienia sie od systemu a jednak mozna i jest to faktem. Znakomite komentarze niewiernych tomaszkow ktorzy jak wiekszosc naszych kochnych siostr i braci doskonale potrawia krytykowac itp. itd .polecam poczytajcie kochani komentarze??? dziekujemy Januszowi i ntv.pl za ten link

 2. A może by tak wymóc na systemie i wdrożyć takie przepisy, aby nie być uwiązanym do płacenia za tzw. „moc przesyłową” oraz inne składniki „manipulacyjne” ?
  Może zaszczepić ten pomysł w „Kukiz 15” ?
  Może warto…………..

 3. Janusz, ratunku! [19:30] „podejrzewam że Irek tego nie liczył, ale chodzi o idee pewną […] No przecież wiadomo, że to dać fachowcom trzeba, że oni to przeliczą. Irek tego nie przeliczał, widać ewidentnie, że nie przeliczał…”
  No właśnie. Widać. A może właśnie od takich obliczeń należało by zacząć, nim się wyjdzie z podobnym pomysłem? Do tego nie trzeba fachowców, to jest fizyka ze szkoły podstawowej! (6-7 klasa szkoły w PRL-u, bo jak teraz to nie wiem…). I szybko okazało by się, czy to może mieć jakieś praktyczne zastosowanie. Okazałoby się również, że to nic nowego, bo takie coś już dawno wynaleziono. Taki bufor energetyczny to elektrownia szczytowo – pompowa się nazywa. I żeby to miało sens, to niestety rozmiary tego nie mogą być takie małe. Nie chcę tu umniejszać pomsłowości czlowieka, ale żeby jego pomysł mógł mieć sensowne rozmiary i jakąś sensowną ilość energii zmagazyniwać aby to mogło mieć praktyczne znaczenie, to chyba kawalątek gwiazdy neutronowej by musiał jako odważnik podwiesić. 😛
  Poza tym, obecnie nie potrzebujemy mechanicznych przekładni, żeby energię gromadzić… 🙂

Comments are closed.