Otwarte Forum Tematyczne – 17.02.2014

Program przygotowany przez NTV Warszawa.
Wokół doktryny kredytu społecznego – to cykl programów autorskich Zygmunta Szczęsnego-Górskiego. Dziś 7 odcinek cyklu.
http://www.szczesnygorski.pl/

 

3 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 17.02.2014

  1. Naprawdę świetny wykład ‚WYKŁADNICZY”! 😉

    To doskonały merytoryczny dowód na perfidię ideologów neoliberalizmu – przekierowujących uwagę z tej matematycznie skonstruowanej pułapki – gilotyny (przez lichwiarskie kartele bankowe) – na zarządzanie i niegospodarność.
    Gdyby pieniądze wypracowywane przez społeczeństwa trafiały do ich kieszeni – zamiast na obsługę nieskończonego długu – nawet złe zarządzanie nie doprowadziłoby do tak katastrofalnego stanu finansów.

    Wciskanie w tej sytuacji ludziom recept typu jeszcze większego zaciskania pasa i oddawania wszelkich zasobów i dóbr lichwiarzom – to już aktywna dywersja.

    Szacun.

  2. Kula sniegowa ma ograniczenia w sile tego co ja toczy. Tzn. wartosc zawsze wzrasta do ograniczonej ilosci 100% i nie ma znaczenia przyspieszenie. Podobnie jest z samochodami, kazde auto moze osiagnac ta sama ograniczona predkosc i jedyne co je rozni to przyspieszenie. Np jedno auto moze miec przyspieszenie zo 100km w czasie kilku sekund a drugie osiaga to w minute. jednak OBA samochody maja dokladnie tą samą predkosc. Przy czym jedno kosztuje milion dolarow a drugie pare tysiecy. To sa zwykle paradoksy, błedy w mysleniu. Jedli wydaje sie wam ze dlug jest wirtualny i bedzie rosnac w nieskonczonosc to sie mylicie, to jest zwykle straszenie długami i usprawiedliwianie ograniczen, cięciami, jakimis radykalnymi zmianami itp. Ludzie sa po prostu dosłownie straszeni długiem po to zeby dali sobie odebrac ich własnosc. to jest takie proste, tak jak sie zacheca „szybkim” autem zeby wydusic od naiwnych miliony za nie. Na pewno widzieliscie nie raz frajera ktory rusza z miejsca z piskiem okon a potem włańcza sie w ruch i jedzie DOKŁADNIE tyle samo co inni.

Comments are closed.