Otwarte Forum Tematyczne – 17.07.2013

Reportaż zrealizowany przez NTV Warszawa.
Pikieta „Solidarni z Żurawlowem” odbyła się 15 lipca 2013 r. pod Ministerstwem Środowiska w Warszawie.

Rolnicy z Żurawlowa od 5 tygodni walczą z amerykańską globalną firmą wydobywczą Chevron wspieraną przez Ministerstwo Środowiska, rząd i władze samorządowe.

Zamojszczyzna leży na trzech największych w Polsce Głównych Zbiornikach Wód Podziemnych, w tym jednym transgranicznym z Ukrainą. Region Żurawlowa jest całkowicie rolniczy, z najlepszymi glebami w Polsce. Firma Chevron nie ma zezwolenia na składowanie odpadów toksycznych w górotworze. Rolnicy wystąpili do Ministerstwa Środowiska z wnioskiem o delegalizację koncesji firmy Chevron. Koncesja została przyznana, jak wszystkie inne wydane koncesje, w sprzeczności z prawem europejskim dotyczącym warunków zapewnienia wolnej konkurencji, za co Polskę skazał 27 czerwca Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Rolnicy blokują od 5 tygodni działkę wydzierżawioną przez Chevron, nie pozwalając na postawienie ogrodzenia, bez wydzielenia granic posesji. Wspierają ich ludzie i społeczności z całego świata.

Reportaż dobitnie ukazuje, że Rząd i jego ministrowie mają głęboko w (wiadomo gdzie) dobro rolników, polskiej ziemi i pojedynczego obywatela. Pytanie, które ciśnie się na usta po tym reportażu brzmi: w czyim interesie są podejmowane takie decyzje przez „władzę”, bo na pewno nie w naszym! Ale na to odpowiedzieć już muszą sobie widzowie. To jest ostatni dzwonek na pobudkę! I oby większość zdążyła się obudzić bez ręki w nocniku.

Materiał zrealizowany przez NTV Warszawa.
Rozmowa z lekarzem, dr Krzysztofem Krupką, która przeprowadził Paweł Fijałkowski. Oby więcej takich lekarzy, z tak szerokimi horyzontami.
Więcej na http://www.drkrupka.pl/

18 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 17.07.2013

 1. Tusk na szubienicę (dosłownie) za przekroczenie uprawnień wyrządzając wydaną decyzją szkodę Polsce i Polakom o ogromnym rozmiarze. Tylko szubienica, a poza tym uprzedzamy Chewron i inne firmy, że decyzja Tuska jest bezprawna (nie jest uprawniony do wydawania takich decyzji) a zatem ta decyzja nie uchroni ich przed odpowiedzialnością.

 2. Idealnie się łaczy z tematem łupków:
  „W ostatnich 10 latach z sektora rolniczego zniknęło pół miliona pracowników. A ubędzie jeszcze więcej. I to według „Pulsu Biznesu” dobra wiadomość. Niestety, na tle Europy nadal jest ich za dużo.”
  – komentarz internauty:
  „Ha Ha Ha — a wszystko na rozkaz WHO-NWO cel wyniszczenie 95% ludzkości . O co tu chodzi ? — WHO zakłada że TYLKO żywność doprawiana CHEMICZNIE jest DOBRA dla ludzi — oczywiście CHEMIA to RAK to twoja śmierć – i o to chodzi .”
  http://www.sfora.biz/Z-Polski-zniknelo-pol-miliona-rolnikow-I-dobrze-a57807

 3. Marketing robi postepy. Nie dało sie obejść bez zareklamowania tego jedynie-słusznego munio ? Mam uwierzyć że to przypadek ? Ciekawy gość, ciekawa rozmowa ale jednak niesmak pozostaje.

 4. polaksa mafia z sejmu jak zrobi swoje dla NWO pierwsi pojda do pieca. Haha ale glaby .

 5. Chwron z tajnych bractw Hameryki czyli najwyzszych wladz.Zaden pis i zadna polska partia nie bedzie przeciw gazowi lupkowemu,bo muszą miec jakiegos sojusznika gdzies.Tak wiec nie liczcie na wladze .tylko presja oddolna moze cos zdzialac,blokady ,protesty i tylko mieszkancy cos moga w tej sprawie zdzialac.

 6. POlaczkowate cwaniaczki z sejmowych law odpowiecie za bezgraniczne sluzalstwo tym kilku starym debilom z NWO. Oj odpowiecie.

 7. Nie wiem czy miało sens robienie pikiety w ramach spotkania ministrów środowiska z Polski, Francji i Niemiec, nazwanego przez Niemców „Zielonym trójkątem Weimarskim”. Marcin Korolec, Philippe Martin oraz Peter Altmaier spotkali się w Warszawie w czasie demonstracji mieszkańców Żurawlowa, aby podyskutować na temat międzynarodowej polityki klimatycznej.

  Widoczna oś grabarzy Polski PO-PiS jest popierana podatkami przez nieświadomych Polaków, przez zainteresowane państwa jak Niemcy i USA, oraz przez globalne koncerny, również głównie z USA i Niemiec.

  Także protestująca przed pałacem ministra środowiska garstka ludzi, wśród nich mądra pani wylegitymowana przez policjanta, w wywiadzie przy końcu filmu, powinna sobie zdać sprawę, że tu trzeba zmienić system polityczny by mieć jakiś wpływ na politykę Polski.

  Zmianę systemu politycznego proponuje Demokracja Kulista.
  http://demokracjakulista.pl/demokracjadb.pdf

  By uratować Polskę podpisz:
  AKT WOLI NARODU
  RAZEM – Zbudujemy Nowy Dom
  http://www.petycjeonline.com/akt

  Kochani ludzie, obywatele jak sami doświadczacie, prawo jest po to by was gnębić i pozbawiać wpływu na losy Polski. Globalne koncerny, skorumpowani urzędnicy i politycy robią sobie podkładki prawne do bezczelnego, nikczemnego niszczenia podstaw ludzkiego życia na terenach Polski.

  Wg polskich urzędników i polityków PiS, PO, mediów Rydzyka nie macie prawa do życia! By ratować Polskę zwalczyć wrogą Narodowi biurokrację walcz z nią
  BIUROKRACJĄ NARODOWĄ

  Podpisz
  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt

  PS.:
  Moje uzupełniające uwagi:

  By trucizny z płynu do hydroszczelinowania zanieczyściły podziemne zbiorniki wodne nie jest ważna odległość od powierzchni ziemi nieszczelności rury, tylko czy w miejscu pęknięcia przebiegają pokłady wodonośne. Poprzez pokłady wodonośne trujący płyn hydroszczelinujący może być transportowany na każdą głębokość w górę i w dół, a więc i do podziemnych zbiorników wody pitnej.

  W raporcie końcowym z pokazowych badań w Łebieniu nie ma podanego składu chemicznego wciskanego płynu ani odpowiedzi zakładu.
  Statystykę pękania rur (SCP-sustained casing pressure) w tej samej technologii jak w Polsce podaję tu:
  http://iddd.salon24.pl/397656,lupki-i-mikrofale-list-do-ojca-dyr-rydzyka#rury
  Oraz tu
  http://bejda.blogspot.de/2012/07/ministerstwo-srodowiska-raport.html

 8. Wczoraj obejrzalem film na youtube o traktowaniu zwierzat, jak zabija sie zwierzeta w rzezniach i skad sie biora jaja z chowu klatkowego. Nadal o tym mysle i czuje, ze mnie to zmienilo, a jestem miesozerny. Nikt nie komentuje wywiadu z dr Krupka, a przeciez mowi on o podstawowych sprawach: energii, swietle, fotonach itp. Mam pytanie: czy we Wroclawiu mozna zrobic zdjecie wlasnej aury, aby dowiedziec sie, gdzie energia jest zablokowana?

 9. 270 PLN za wizytę. Na jego stronie internetowej niestety tego się nie dowiecie.
  ONLY FOR RICH.

 10. No ale zdrowie jest bezcenne szkoda że mnie nie stać chyba się powieszę. Cóż umarła kolejna nadzieja.

 11. specjalista od TMC? a na stronie doktorka nie podaje że ukończył 10 letnie studia medyczne w Chinach…gdzie rekomendacje dotyczące TMC? no tak ale jakby kończył TMC to nie starczyło by czasu na zwykły uniwersytet i robienie błyskotliwej kariery lekarza medycyny konwencjonalnej…gwarantuje że wyleczy? ooo czy to znaczy że jak nie pomoże oddaje kasę za wszystkie wizyty???

 12. i jeszcze jedno czemu w ogóle bierze kasę za wizytę zamiast wprowadzić ten niewygodny dla lekarzy współczesnych element jakim było że lekarz TMC był opłacany dopóki człowiek był zdrowy…zgodnie z tym pan doktor mógłby żądać nawet 10 albo i 100tyś za wyleczenie nie biorąc nic w trakcie….

 13. W sprawie gazu to trzeba by zrobić listę takich takich firm jak „Żywiec” itp które będą korzystały ze skażonej wody i wrzucić ja czarną listę.

Comments are closed.