Otwarte Forum Tematyczne – 17.08.2015

Bardzo spontanicznie na 13 Harmonii Kosmosu powstał jej hymn. Utwór wykonany ad hoc pod kierunkiem Anny Turskiej oraz Ewy, Sikora, Elizeusza i Bartka.


Gość specjalny 13 Harmonii Kosmosu – Jorgos Paschalidis z Grecji odkrywca modelu trzech typów osobowości. Tłumaczenie Nikolas Lazardis.

9 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 17.08.2015

  1. dobra piosenka, trochę zbyt pop… ale jak oryginalnie skonstruowana na miejscu to nie wypada odmawiać jej słuszności zaistnienia 🙂 a nawet w porywach nadania jej statusu hymnu …

 1. Zobaczcie co jest ważniejsze i o co jest walka „Jak mówił poseł—, prof. Jóźwiak jest koordynatorem projektu EPISTOP mającego na celu znalezienie leku na padaczkę, który UE dofinansuje w wysokości 10 mln euro.” i czytajcie wpis niżej…
  Pozwoliłam sobie zacytować wypowiedź jednej z osób w spawie nagonki na dr. Bachańskiego.
  ~dfare – Wczoraj (23:14)
  Prof. Sergiusz Jóźwiak jeszcze niedawno ładował kwas walproinowy w dzieci, u których wystąpił jakiś epizod, ale nie wystąpiła padaczka lekooporna, ze stałymi wielokrotnymi atakami, lecz miała wg jego przypuszczeń (prognoz!) u nich wkrótce wystąpić( jako ciężka postać padaczki). Może szukali w genach mutacji i nią obciążonych „profilaktycznie leczyli” tym specyfikiem też – ale to są tylko moje przypuszczenie (co do badania pod tym kątem genów). Tak jakby „profilaktycznie.” Ponoć to pakowanie w dzieci kwasu walproinowego dawało wyjątkowo dobre rezultaty. Ale dr Bachański zaczął swoją małą rewolucję z leczeniem kilkorga dzieci lekami łączonymi z marihuaną. Suszem marki Bedrocan, a nie wyciągiem na alkoholu, z innym składem(mniej uzależniającego THC. I zaczął osiągać niesamowite rezultaty, Bez żadnych grantów, bez profitów, tylko z sukcesem dla tych chorych dzieci! Małżonka prof. Jóźwiaka jest jednocześnie władzą dyrektorską. w CZD. CZD otrzymało dzięki staraniom tego małżeństwa bardzo duże pieniądze na badanie leków przeciwpadaczkowych na dzieciach. Nikogo nie interesuje, że mały, niepełnosprawny chłopczyk o imieniu Maks poczuł ulgę i przestał cierpieć na zwielokrotnione ataki padaczki „lekoopornej” pod wpływem terapii dr Bachańskiego. Nikt się nie zastanawia, czy czasem padaczka „lekooporna” nie bywa wywołana przez leki przeciwpadaczkowe , źle dobrane. Nikogo nie interesuje, że mama Maksa poczuła wreszcie ulgę podczas terapii zastosowanej przez dr Bachańskiego zawierającej odpowiednio dobrane farmaceutyki i marihuanę, ale taką bez alkoholu, z innym , lepszym dla dzieci i chorych na padaczkę składem. . W Sativexie jest alkohol – może chcą zbadać skutki uboczne podawania alkoholu razem z przeciwpadaczkowymi i tą odrobiną marihuany (głównie THC) w rozpylaczu? Wstyd, że dr Bachański ma przez nich , tych kłopoty, mimo, że on właśnie wobec chorych dzieci reprezentuje postawę pełną godności, miłości i szacunku. Za to, że bardziej jest troskliwym lekarzem badaczem, niż tylko chłodnym naukowcem. To właśnie on nie traktuje dzieci instrumentalnie, jak środek do celu, jakby były nic nieznaczącymi królikami doświadczalnymi. Właśnie On. I za to spotkało Go „podziękowanie.” Za to, że dawał ulgę w cierpieniu dzieciom i ulgę ich rodzicom, bo nie musieli patrzeć na to straszne cierpienie!!!
  http://fakty.interia.pl/polska/news-lekarz-pisze-do-ministra-zembali-to-publiczny-lincz,nId,1870077#pst94067237
  Tą bandę trzeba pogonić…

  1. O tym pisałam, nie wszystko co Oficjalnie wygląda dobrze jest tym co udaje, a głównie chodzi o pieniądze i eksperymenty na polskich w tym Dzieciach. A jak trafi się Człowiek to się Go wygryzie, a nawet i zabije. Więc kim Oni są że działają Przeciwko Ludzkości? Tylko ofiarami systemu bez krzty ludzkich cech ? zbrodniarzami ? A może Potworami już przed jakimi i Demony drżą? Oficjalnie Wspaniali utytułowani Ludzie, prawda? Ale to tylko fasada. I my Im dajemy Mandat przyzwolenia społecznego, to z naszego namaszczenia jest jak jest. Zrobimy coś z tym? Czy będziemy dalej udawać że kwestia nie istnieje, byle nie nas wyciągali za kołnierz, lepiej sąsiada jak w obozie.

  2. Dzieje się ogromne draństwo! Dr Bachańskiego usiłują wykończyć w sposób analogiczny jak kiedyś dr Wakefielda, który też leczył dzieci. Właśnie w Pr3 w wiadomościach o 17-tej podano jaką kampanię oszczerstw i bezpodstawnych zarzutów rozpętano przeciwko niemu. Pan Jerzy Zięba w jednym z ostatnich programów powiedział że ma jakiś mocny argument i nie pozwoli go wykończyć. Myślę że najwyższy czas żeby go użyć, aby nie udało im się z dr Bachańskiego kryminalisty zrobić, gdyż sprawa do prokuratury własnie trafiła.

 2. Gratuluję miłego, luźnego i pozytywnego spotkania …
  temat ważny i poważny …jednak z uśmiechem 🙂
  można ?
  można !!

 3. Szanowni, jeśli chcecie wypisywać poematy, możecie założyć blog – za darmo. Pod materiałem komentujcie materiał. Spotkanie z Paschalidisem było niespodziewaną radością. Numer 2 w moim rankingu na XIII Harmonii. Nr 1 – Taran- oczywiście!

 4. Klęską i tragedią narodową jest susza (rolnicy to przeżyją, nikt z nich z głodu nie umrze, najwyżej rozpije się któryś w szynku bo tak wypada – okazać wszem i wobec „rozpacz” niezarobionego),
  natomiast dziesiątki tysięcy cierpiących i umierających w bólu – na niepotrzebne choroby sztucznie podtrzymywane poprawnością polityczną – to nie żadna klęska i nie żadna tragedia w tym świecie.
  Powitajmy nowo narodzonych (jeszcze)niezaszczenionych w tym świecie! Niech żyją!…

Comments are closed.