Otwarte Forum Tematyczne – 18.01.2016

W studio NTV odwiedził osobiście Maciej Lisowski z Fundacji Lex Nostra. W rozmowie, która poprowadził Janusz Zagórski poruszono szereg bieżących kwestii związanych z prawem i polskim systemem stanowienia prawa i jego patologiach. Dobrą ilustracją tych kwestii były przykłady spraw prowadzonych przez Fundację.


W 8. odcinku cyklu poświęconym dysbakteriozie Jarosław Kasprzak rozmawia z dr n. med. Leszkiem Krześniakiem na temat diagnostyki genetycznej.


 

101 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 18.01.2016

 1. { 🙂 }.
  *na tym świecie jest miłość, nie ma przeszkód,
  Których nie dałoby się pokonać { 🙂 }. Nawet tyran uroni łzę współczucia
  -(^_^)- https://www.youtube.com/watch?v=-ncIVUXZla8
  W każdej zagubionej duszy jest potencjał cudu
  Dla każdego marzyciela znajdzie się marzenie
  Nic nas nie powstrzyma gdy mamy w co wierzy
  🙂

  1. Wszystko ładnie, ale odnosi się wrażenie,że to redaktor jest zaproszonym gościem bo więcej trajkocze niż pan dr. No nie pozwolił pan po prostu mówić panu dr. a szkoda 🙂 na następnym raz proszę więcęj krótkich pytań a nie obszernych wypowiedzi redaktorskich, trochę mi to zaczyna przypominać media ogólnego nurtu.

  2. Bardzo ślicznie widać ,że to napisała świadoma swego istnienia perełka 🙂

 2. Czym jest osobowość i jej zaburzenia

  Osobowość to zespół trwałych wzorców myślenia, odczuwania i zachowania, charakteryzujący indywidualny styl życia i sposób adaptacji jednostki. Osobowość jest efektem współdziałania czynników konstytucjonalnych, rozwojowych i doświadczeń społecznych. Natomiast zaburzenia osobowości i zachowania to rozmaite rodzaje funkcjonowania, mające jakość choroby. Zaburzenia osobowości to utrwalone wzorce zachowań, odmienne od powszechnych w danej kulturze i środowisku, zaburzenia te charakteryzują się odmiennym sposobem przeżywania i odnoszenia się do innych ludzi niż ten, który obowiązuje w danej grupie. Formują się w dzieciństwie, są względnie trwałe i na całe życie, łączą się z brakiem elastyczności w reagowaniu i zachowaniu.

  Zaburzenia osobowości, rozumiane jako zaburzenia funkcjonowania jednostki w jej środowisku społecznym, mogą wynikać przede wszystkim z uszkodzenia somatycznego, organicznego. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego – używa się terminu „charakteropatia”, dla odróżnienia od zaburzeń uwarunkowanych psychospołecznie, tzw. psychopatii.

  Zaburzenia osobowości są jedną z postaci zaburzeń psychicznych i obejmują różnorodne formy psychopatologiczne. W przebiegu zaburzeń osobowości, charakteropatii czy psychopatii występują zwykle następujące objawy: znacząco dysharmonijne postawy lub zachowania, wyrażające się w takich obszarach życia psychicznego jak: afektywność, kontrola zachowań impulsywnych, style myślenia lub przeżywania, relacje z innymi osobami; wzorce zachowań trwają przez dłuższy czas i nie są ograniczone do zaostrzenia innego zaburzenia psychicznego; wzorce zachowań utrudniają funkcjonowanie społeczne lub zawodowe oraz uniemożliwiają głębsze relacje z innymi osobami; zaburzenia osobowości rozpoczynają się w okresie dzieciństwa lub adolescencji i trwają w okresie dorosłości; subiektywne uczucie dyskomfortu w przebiegu zaburzeń osobowości pojawiają się zwykle w późniejszym okresie jej trwania.
  Osobowość paranoiczna

  Osobowość paranoiczna to zaburzenie osobowości, w którym występuje chłód emocjonalny, wycofywanie się z kontaktów z innymi, wrogość, nadmierna podejrzliwość, nadmierna wrażliwość na lekceważenie i krytykę, niezdolność do wybaczania urazy. Osobowość paranoiczna cechuje się nadmierną wrażliwością na niepowodzenie i odrzucenie ze strony innych, tendencją do długotrwałego przeżywania przykrości, postawą ksobną, tendencją do zniekształcania codziennych neutralnych lub przyjaznych doświadczeń jako działań wrogich.

  Osobowość paranoiczna charakteryzuje się podejrzliwością i brakiem zaufania w stosunku do innych osób, poczuciem, że są okłamywani, wykorzystywani i manipulowani przez otoczenie. Do tego dochodzi przekonanie o własnej nieomylności, bardzo poważne traktowanie siebie, całkowity brak autoironii i niepodatność na krytykę. Osoba z osobowością paranoiczną ma tendencję do analizowania wszystkich przekazów zewnętrznych poszukując w nich ukrytych, najczęściej wrogich, motywów. Ponieważ ryzyko wystąpienia tego typu zaburzenia osobowości jest powiązane ze schizofrenią w najbliższej rodzinie, przypuszcza się, że to zaburzenie ma podłoże genetyczne.

  1. Znaczy w Jezusie tak? 😀 Czy jesteś Jezusem? Co dla nas przewidziałeś? Jezusie 🙂

 3. „Co masz na myśli mówiąc odpowiada?”

  To tylko słowa. Nie wyrażam wszystkiego. Nie przykładaj tak wielkiej uwagi do słów, bo traci z oczu cel.

  1. Jesteś nauczycielem w imieniu Jezusa, czy samym Jezusem? Ok nie przykładam wagi, ale jesteś albo szalony, albo masz jakąś wizję… ?

   1. Medżik Medżik, przecież ja sobie żartuję… 🙂 Widziałem już ten film. Ha Ha Ha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 śmiech leczy wszystko :))))

  2. Synu, wróć do domu Ojca bo kolacja stygnie, tylko mi nie odpowiadaj jak zwykle z tym chlebem, że nie samym żyjesz. Zrobiłam dzisiaj bezglutenowo. Rybka i winko, to co wczoraj z wody zrobiłeś.

 4. „Jezusie uzdrowisz mojego przyjaciela?”

  Tylko Bóg może to zrobić.
  Jezus nie jest Nim, tylko posłańcem.

   1. Jezus nie uzdrawia, nie wierzcie we wszystko, co piszą faryzeusze.
    Nauka o Jezusie została wybaczona.

   2. 20 stycznia 2016 o 21:53 20 stycznia 2016 o 21:53 pytanie i odpowiedz z tego samego kompa !!! +! brak profesjonalizmu gubi nieraz , jak się prowadzi dialog z samej z sobą ha ha ha ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

   3. Zupełnie z innej beczki Majestic, wracając do tego co wczoraj bardzo trafnie powiedziałeś o tym jak to Wszyscy o mnie Wszystko wiedzą. Wystarczy kogokolwiek się wypytać, a choćby przydrożnego 10 latka? Dosłownie kogokolwiek bo jak powiedziałeś Wszyscy i Wszystko. To jest bardzo ciekawe zjawisko, szczególnie na wsi, szczególnie na takiej na jakiej wiele osób zaginęło bez wieści a poprzedni Szeryf, przepraszam Sołtys został znaleziony martwy … … … … Gdzie każde dziecko Ćpa, pochodzi z rozbitej rodziny o Alkoholowych wzorcach i wielopokoleniowych tradycjach, Totalna patologia, bardzo często z trupami w tle … I tak dalej, owszem lukrowane i czeski film nikt nic nie wie, nie wnika, urywa swoje … Ale żeby się lepiej poczuć co robi? Wie o Wszystkich Wszystko, a szczególnie o tych jacy Nawet tam nie mieszkali całe życie i nie wiadomo z czego tak na prawdę żyją, są sami i jakim cudem sobie radzą, z nikim się nie zadają, nigdzie nie łażą, nie pracują … Te co pracują w Hotelach pobliskich wiedzą że ta Się K, Ci co pod sklepem że to Alkoholiczka, Ci co Ćpają że Ćpunka, Wariaci że Wariatka, zanim jeszcze pierdniesz to już 3 razy i do cudzego buta się zasrała. Wszystko wiedzą, na herbatkach nie śpiąc po nocach, między rozróbami i niby interwencjami policji tak to wszystko wiedzą, kto z kim sypia, co je, jakie ma przekonania … Dowiesz się nawet że ktoś był gdzieś tam wczoraj, podczas gdy wcale z domu nie wychodził. Co chcesz się dowiesz. Szczególnie o tych o których psia mać nic nie wiadomo i nie można im nic zarzucić a to Dusi po nocach. Oj wielu dusi, każdy ma swoje powody. Bo na przykład chcę odciągnąć uwagę od wczorajszej Awantury albo że Wujek się powiesił czy Dziadek zaginął… Tak się maskuje własne.

    No gdyby to i tamto, zawsze by o kimś innym wiedzieli Wszyscy i Wszystko. 😉
    To już wiesz jak to jest? Kiedy ktoś jest Inny.

   4. W środowisku też z pewnością Wszyscy, o mnie Wszystko wiedzą. O tym też i ja wiem. 😉

   5. SeJu to nie tak , po pierwsze nie wiem czy teraz jesteś SeJa ? wczoraj jakaś SeJa się wtrąciła jak z kimś tam coś pisałem , a prosiłem o jedynie spokój , wiec SeJa ciągnęła ,wtargnęła w dyskusje ???? i nie mam podstaw twierdzić czy to była SeJa czy nie ? Do prawdziwej SeJci nigdy nic nie miałem i nie mam , i jeżeli prawdziwa SeJcia mnie zaatakowała to jedynie współczuje ,a teraz nie mogę nic powiedzieć bo nie wiem czy prawdziwa czy zdublowana , to Ja krzyczałem SeJciu WRACAJ ale juz nie ważne bo jest a niema ,niema a jest ,Pozdrawiam

   6. To byłam ja, tylko wkurzona na całokształt. Nikt się pode mnie nie podszywa, pewnie było nie łatwo 😉

    Mniejsza już dla czego, nie chcę do tego wracać i pozdrawiam 😛

   7. ok SeJu ,a to co napisałem puzniej to był jedynie mój odczyt energetyczny z tekstu jaki był do mnie kierowany , wiec absolutnie nic o Tobie nie wiem, w albo z reala ? nie zajmuje się czasem egzystencji osobowej krótko mowiac plotkami albo czasem liniowym który niejako nie istnieje” wkurzona na całokształt” bo za dużo teorii, więcej dystansu zrozumienia i tolerancji bo inaczej samozapłon niekontrolowany .

 5. „Jestem matką Synu.”

  Dawaj dobry przykład dzieciom.
  Dla mnie wszyscy ludzie to bracia i siostry.

 6. Wybaczam kłamstwa na mój temat. Nie wierzcie w to, co piszą o mnie. Prawda jest inna.
  Nie jestem Bogiem. Posłańcem.

  1. i co nam posyłasz, co robisz na naszym Forum, czym zasłużyliśmy na Twoją obecność, jaki masz co do nas cel/ stosunek, czego chcesz nas nauczyć Ojcze, mądrze piszecie z Miriam, ale co z resztą? 🙂 Ja też zapraszam na cukierki, bo akurat to mam.

 7. Prawda o Jezusie została zmieniona przez Kościół.
  Księża mają się za „Ojców”.
  Nie wierzcie im.

  1. Nie wierzymy i nie wierzymy w takich samozwańczych jezusków. Nie posługiwałby się takim językiem dzisiaj.

 8. „20 stycznia 2016 o 21:53 20 stycznia 2016 o 21:53 pytanie i odpowiedz z tego samego kompa !!! +! brak profesjonalizmu gubi nieraz , jak się prowadzi dialog z samej z sobą ha ha ha”

  Błądzisz bracie.

   1. A na koniec zauważ swój religijny umysł. Musi być straszak co nie? Miłość nie straszy.

   2. Siostro, trochę pokory. Poza tym Ojciec – to tylko jedno z określeń Boga. Sadzisz, że jest On człowiekiem?

 9. Bracia i siostry, synowie i córki, ojcowie i mamusie Bogowie i Szatany… a kim ja jestem??? Nikt mi na to nie odpowiedział, czyżby nikt mnie nie znał na tej naszej pięknej Ziemi? Jezusie masz dla mnie jedno słowo? I Milczę, bo nie chcę kłutni, a prze ze mnie też są, wierzę Ci Ojcze tak jak Miriam i Majesticowi, ale Oni wszyscy wiedzą kim są, kim chcą być dokąd zmierzają, a ja nie wiem nic, więc może jakieś słówko na sen, będę trzymał się Twojego nauczania 🙂 Kocham Was. Pa. 😀

  1. Problem w tym, że uważacie wciąż, od 2000 lat, że Jezus, czy Bóg to ludzie. To figury z Nowego Testamentu.
   Gdy zakończy się praca nad nową Biblią, zostanie ogłoszona światu.

 10. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!

   1. Religię wymyślili ludzie.
    Ludzie napisali Biblię, nie Aniołowie.
    Nie maczałem w tym palców.

    Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

 11. Problem w tym, że uważacie wciąż, od 2000 lat, że Jezus, czy Bóg to ludzie. To figury z Nowego Testamentu.
  Gdy zakończy się praca nad nową Biblią, zostanie ogłoszona światu.

 12. Popieram śmiech.
  Śmiech to zdrowie.
  A czasem pusta odpowiedziom, gdy nie ma się nic do powiedzenia.

 13. 20 stycznia 2016 o 21:53 20 stycznia 2016 o 21:53 pytanie i odpowiedz z tego samego kompa !!! +! brak profesjonalizmu gubi nieraz , jak się prowadzi dialog z samej z sobą ha ha ha ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? kliknęła jednocześnie obydwa teksty ha ha ha ha ha ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ale wsypa !!!!!!!!!!!!!

  1. Cześć Medzik miło było Cię poznać, ja się tu nie nadaje i twierdzę tak jak IZA nie będę sobie szarpać nerwów.

   1. Tomek żadne cześć ja Ci mówię ze się nadajesz ! i się nigdzie nie wybieraj, za trzy dni wróci Iza Gaja SeJa i pozostałe Osoby ! ?

 14. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

 15. Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

 16. Posłuchajcie. Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

 17. Ale co w sensie, że myślicie, że to ja to robię specjalnie? Ze ja jestem Jezus i Miriam? Czy ktoś inny, Wiktoria, a może ja to Wiktoria? Serio Medżik to poszło z jednego kompa? Ja piszę tylko z jednego mogę zaświadczyć. Aha.. Jak Jezus i Miriam to jedna osoba, to prócz tego, że to chore, jest to bardzo inteligentne stworzenie… Ja bym tak nie umiał 😀 Pozdro.

 18. Ale co w sensie, że myślicie, że to ja to robię specjalnie? Ze ja jestem Jezus i Miriam? Czy ktoś inny, Wiktoria, a może ja to Wiktoria? Serio Medżik to poszło z jednego kompa? Ja piszę tylko z jednego mogę zaświadczyć. Aha.. Jak Jezus i Miriam to jedna osoba, to prócz tego, że to chore, jest to bardzo inteligentne stworzenie… Ja bym tak nie umiał ? Pozdro.

 19. Dlaczego mam moderację, zrobiłem coś złego????????? Przecież krótkie wpisy piszę.

 20. To forum jest chore, moderacja za nic ! Nie mam zamiaru się obwiniać, odchodzę i to raz na zawszę !!!!! Dosyć !!!! Człowiek jest dobry a dostaje po gaciach !! Nie mam zamiaru z Wami siedzieć, macie gorsze kuku na muniu niż ja !! Znajdę lepsze forum ! Nie czuję obecnie nic ! Jestem tylko zawiedziony, że traktuje się mnie jak śmiecia i to za nic, za dobrą duszę !!! PA!!

 21. Pozdrawiam ciepło i życzę cierpliwości w zapoznawaniu się z tym bardzo dobrym materiałem – świadomość jest wielka siłą, nie boli!!

  https://www.youtube.com/watch?v=lztVGJ3ieeg Ty Bollinger w materiale prowadzi wywiady z wybitnymi naukowcami, badaczami, lekarzami oraz pacjentami chorymi na raka, którzy zapobiegają, leczą i zmagają się z nowotworem. Dowiedziesz się o najlepszych kuracjach i protokołach, które nie szkodzą twojemu organizmowi od wiodących lekarzy z całego świata.

  https://www.youtube.com/watch?v=5trRU_he10k W tym odcinku zajmiemy się szerokim zakresem tematów. Pojedziemy do Australii i posłuchamy kilku opowieści tych, którzy przeżyli, a także poznamy niektóre metody leczenia, które obecnie się tam stosuje. Dowiemy się czegoś o hormonach, zgłębimy temat olejków eterycznych oraz zajmiemy się problemem na wielką skalę – rakiem piersi. Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Z tym rodzajem raka wiążą się liczne kłamstwa i przekłamania

  https://www.youtube.com/watch?v=GMuybBtUo8I W tym odcinku wybierzemy się do Łotwy i dowiemy się o wirusie, który można stosować w leczeniu raka, który potencjalnie może wyleczyć z tej choroby. Dowiemy się o niebezpieczeństwach związanych z genetycznie zmodyfikowanymi organizmami GMO oraz kodeksie żywnościowym CODEX Alimentarius.
  W poprzednim odcinku niezbędnym krokiem numer jeden przedstawionym przez dr Veronique Desaulniers było “niech żywność będzie lekarstwem”. Dzisiejszy odcinek będzie pełen informacji na temat żywności i żywienia.

Comments are closed.