Otwarte Forum Tematyczne – 18.02.2013

Rozmowa w studio NTV z dwiema kobietami: Edytą Jaroszewską i Teresą Kowalczuk ze Stowarzyszenia EKOLAND, uczestniczkami protestów rolniczych.

Informacje o bieżących przedsięwzięciach – Janusz Zagórski.

20 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 18.02.2013

 1. No tak korporacje wykupuja ziemie a ludzi beda spychac do miast i tam beda zalezni od korporacyjnych zywnosci GMO.Ludzie sie beda tloczyc w miescie gdzie beda mogli byc badziej kontrolowani,jak sie zmniejszy populacja ludzi to bedzie raj dla wielkiego brata.Dotad to zmierza.Dlatego bardzo wazne jest niedopuszczanie obcego do wykupu naszych ziem.Sa na tyle bogaci ze moga nas w calosci wykupic.

 2. witam wszystkich . Słuchając wypowiedzi obu Pań : Edyty i Teresy jestem naprawde w szoku ! Polski rzad jest na usługach korporacji i nie reprezentuje nas POLAKOW i naszego dobra . Widac to ewidentnie ! Pod mur z nimi wszystkimi i serią z CKM’u !!! Pieprzone sługusy i szmaty … bleeee!! A lemingi jeszcze chodza na głosowania hihi jakby to cos miało zmienić .

 3. teraz w radiu podają , że kancelaria premiera poprzyznawała sobie ok 1mln zł nagród … k…. m..!!!

 4. Główne media piszą mało albo wcale. Ja będąc dziennikarzem lokalnej gazety byłem na zebaniu jednej z izb rolniczych i tam dowiedziałem sie o co tak na prawdę chodzi w tych protestach rolników. Po 1989 roku oddano tysiace hektarów po PGR-ach w formie latyfundiów wybranym osobom, a ronikom ostawiono figę. Teraz wielce chce się im umożlwić kupno 30 procent tych gruntów, o ile dzierżawca się godzi! Wczesniej zlikwidowano spółdzielnie rolnicze (produkcja, przetwórstwo i handel w rękach głównie rolników) zderprecjonowano kółka rolnicze. Dzis zostali sami. Brak moliwosci rozbudowy gospodarstwa, to tak jakby uniemożliwić przedsiębiorcom rozwój. Do tego rolnicy od wieków bronili wartosci chcrzescijańskich i zawsze byli na celowników tyranii – bolszewizm tak zaciekle ich przez to zwalczał.

 5. Cześć Wam! „Piękna” perspektywa się szykuje. Rolników pozbawiają ziemi, a ludzi w miastach mieszkań. http://wolnemedia.net/prawo/zalozenia-projektu-o-ochronie-praw-lokatorow/ Bardzo mnie to zaniepokoiło. Ludzie będą musieli wykupić mieszkanie (najczęściej na kredyt) albo ….. . Jakiś czas temu słyszałam w telewizji, jak UE narzekała na zbyt mały udział społeczeństwa polskiego w kredytach. Chyba znaleźli rozwiązanie. Albo kredyt mieszkaniowy albo noclegownia. Zresztą proponują dofinansowanie na budowę dodatkowych noclegowni i domów dla bezdomnych. Czyżby coś przewidywali?

 6. @michal
  Widzę, że właśnie przełknąłeś gorzką pigułkę uświadomienia faktu,
  że sejm i TV to muppetshow… 😉
  Novus Ordo Seclorum stara się utrzymać kurs…
  Energie uraniczne zmieniają świadomość ludzkości – więc spieszą się jak mogą z GMO, opryskami i resztą atrakcji…
  Słabe jest to, że tak wiele osób aktywnie wspiera ten system, myśląc, że jest to rozwój i nowoczesność. (Budowa superobozu „Ziemia”).
  Staraj się podawać tym ludziom informacje w przyswajalnej dla nich formie i nie rozbudowuj w sobie niechęci do „lemingów”. To tacy sami ludzie jak my tylko zaczarowani trującym jabłkiem podanym przez wiedźmę Telewizję.
  Nie życz nikomu źle. Wzbudzając agresję przechylasz wahadło na ciemną stronę.

  Mnie np. od „lemingów” bardziej drażnią „prawicowi” mędrcy z różnych gazet bezustannie odmieniający słowo Ojczyzna i Honor a głosujący za GMO, szczepieniami, acta itd.

 7. I znów pojawia się główny problem Polaków – brak jedności i wspólnych celów/działań w kierunku pokonania okupanta. Jeżeli tak jak to zostało powiedziane pod koniec audycji o wykupie ziemi – nie dojdzie do wymiany rządu oraz zjednoczenia wszystkich środowisk w walce o swoje dobro – to pożegnajcie się z tą krainą na zawsze.

  Podsumujmy:
  – wykup zagranicznych korporacji ziemi w Polsce pod uprawy GMO
  – szwingle prawnicze o 1-szej w nocy by przegłosować interesujące ich ustawy
  i już z innej beczki choć ze sobą nieco powiązane
  – 18 stycznia – ustawa o udziale zagranicznych sił w celu pacyfikacji Polaków
  – ustawa o przymusowym szczepieniu
  – przeforsowana ustawa o GMO nawet PIS głosował zaa
  – rygorystyczne przepisy dot. ruchu drogowego/NFZ (brak leków na chorych na nowotwory i wiele wiele innych ustaw związnych z utrudnieniem na Maxa dostępu Polaków do służby zdrowia
  – ukrywanie prawdziwego deficytu Państwa – możliwe bankructwo
  – ciągłe zakłamywanie rzeczywistości w mediach (jak to mówi Jan Pietrzak) głównego ścieku
  – buble wykonawcze w najważniejszych inwestycjach drogowych, lotniczych, kolejowych, sportowych (autostrady i ich wybrakowany asfalt, upadek LOT, jawne wykańczanie PKP, zamknięcie dumy narodowej – Stadionu w W-wie – nadal nie przyjęty protokół odbioru technicznego – ciekawie kto wziął na siebie odpowiedzialność za ewentualne szkody w przypadku katastrofy budowalnej)
  – ogólne marnotrawienie pieniędzy poprzez zawyżanie inwestycji w wiadomych celach
  – ogólna szkodliwa działalność wybrańców narodu w domu na wiejskiej
  – wykończenie przemysłu stoczniowego
  – szkodliwa i przestępcza umowa gazowa z Rosją na 32 lat a może i więcej co uniemożliwia dywersyfikację złóż w Polsce
  – zniszczenie zasobów wód termalnych w Polsce przez przemysł wydobywczy gazu łupkowego
  …..
  itd, itd…..

  Tego jest tyle że nie sposób tu wszystko wymienić.
  Jeśli nie bedzie jedności wśród narodu polskiego – to dojdzie do V rozbioru Polski który w sumie już w zasadzie się dokonał.

  A kto bowiem nie szanuje własnego kraju – ten nie zasługuje na wolność.

 8. Tej chemii masz prawo nie kupowac bo sa jeszcze jakies oznaczenia.O gmo nikt szanowny nas nie poinformuje ze jest w zywnosci,dlatego jest takie niebezpieczne.Bo jakby byl obowiazek pisania na zywnosci ze tam jest gmo to nikt rozsadny by tego nie kupil.Raczej by sie nie oplacalo to wysiewac.A jesli nie pisza nawet dla rolnikow ze jakies zairno jest gmo to jakim sposobem napisza ze zywnosc na półce jest gmo.
  A swoja droga tej chemi w zywnosci jest tak duzo ,a ludzie sie glowia pozniej od czego tak chorują.

 9. Kochani Żadne Greenpeace toć to ta sama gilda co korporacje To jest ich żądło!!!!!

 10. Bardzo smutna audycja 🙁
  W zasadzie, gdy zaczynasz zdawać sobie sprawę z ogromu wprowadzanych ograniczeń i zagrożeń, odczuwasz niebywały ciężar w ciele. To bardzo przytłaczające.
  Nawet mnie optymistce, zabrakło po tej audycji pozytywnej energii.
  Myślę jednak, że z czasem ten ucisk stanie się na tyle mocny, że pęknie w najsłabszym miejscu (niespodziewanym, pomijanym) i tutaj należy liczyć na świadomość – mam nadzieję, iż tylko do pewnego miejsca, idzie ona w parze z ignorancją (odwieczny dualizm), ale ją wyprzedzi i zwycięży, jak światło mrok.

  @ jutrzenka
  Dzięki za darmowe uściski, piękna sprawa i przykład dla reszty.

 11. cd.
  Chcę jeszcze podziękować Paniom: Edycie i Teresie za to, że dzielą się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami, że poświęcają swój czas i zdrowie na uświadamianie istniejącego stanu rzeczy. Trzymam za Was baaardzo mocno kciuki i będę trąbiła nadal, wszędzie gdzie się da o tych zagrożeniach. Proponuję, aby wszyscy rozesłali do znajomych linka do tej audycji która daje do myślenia.

 12. Tak naprawdę to wszystko zmierza w jednym, przewidywalnym kierunku, mimo że ludzie wciąż się łudzą, iż coś konstruktywnego może jeszcze z tego wyniknąć (bez totalnego resetu). Jednak prawdobopodobnie nawet i on w perspektywie czasu właściwie niczego by zmienił. Nie chodzi tu tylko o Polskę, ale o całą tą wypaczoną cywilizację. Ostatcznie zatraci się ona w szerokopojętym syfie, desperackiej walce o przetrwanie znacznej części populacji, która co najwyżej będzie łatwiejszym celem do manipulacji. Największy problem dotyczy (tak było od zarania dziejów) ludzkiej mentalności pozbawionej racjonalnego podejścia do kwestii moralności, etyki i wynikających z nich fundamentalnych zależności.

  Szkopuł tkwi w tym, że ludzie dalej nie wiele z tego rozumieją bądź to bagatelizują. Co więcej, próżno tutaj oczekiwać jakiś znaczących zmian. Z resztą cała ta cywilizacja przesiąknięta jest patologią i dotyczy to nawet najdrobniejszych detali. Dla środowiska tej planety byłoby lepiej, ale paradokslanie również dla tego gatunku (włączając w to przyszłe pokolenia) byłoby lepiej, a nawet dla naszych potencjalnych protektórów także byłoby lepiej, gdyby problem ludzkości został w końcu ostatecznie rozwiązany. To pokrzyżowałoby szyki domniemanym wrogom, a niepojęta wręcz ilość zła zostałaby zaoszczędzona. Cóż, od samego początku ludzkość wykazywała skłonności ku degradacji, a wszelkie dobre aspekty tejże egzystencji były zaraz eksploatowane przez przeciwległe tendencje. Tak więc, lepiej z taką rzeczywistością jak najszybciej się oswoić zamiast dalej żyć mrzonkami.

 13. Musza byc zaaresztowani ci co popelnili zbrodnie na planecie ziemi i na ludziach . Koncentracja wszystkich powinna byc skupiona tylko na tym zeby ich pozbawic jakiegokolwiek dzialan i praw do dzialania poniewaz nie moga byc przy korycie zadnego panstwa na ziemi juz wiecej . A ci ktorzy cokolwiek o nich wiedza powinni wreszcie poscic pare z ust .
  Dopiero jak to sie stanie zaczniemy zmieniac caly system . Z nimi sie nie da bo zawsze beda chcieli budowac wszystko swoim hierarchicznym stareotypem

 14. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Nie widzę kto miałby ich aresztować i zastąpić. Dobrzy ludzie są zwykle słabi fizycznie i wrażliwi emocjonalnie co sprawia że łatwiej mogą zostać wyeliminowani. Na filmach o dzikim zachodzie można dostrzec jak zachowują się prawi obywatele kiedy do miasteczka wpadają bandyci. Każdy ucieka w popłochu, zwłaszcza kobiety.

 15. mag
  Juz jest to wlasciwie organizowane w samych jednostkach wojskowych i policyjnych sa tak zwane ciche oddzialy co ja nazywam . Nie wiem czy w Polsce ale jest siec jakis reinkarnacji , ktore beda robic ta robote od srodka w momencie wzrostu swiadomosci na planecie co sie wlasnie dzieje . Kilka dni temu bylam w astralu i nie widzialam kokroczy ale naszych ludzi co prawda bylo szaro i byl to pass jakby nieskonczonej przstrzeni . ale sie nie balam raczej tesknilam za naszym wymiarem 🙂

 16. Ja sie nie ludze jest duzo przeciekow wiec sa .Wlasciwie trudno im dzialac poniewaz sekrety sie skonczyly i to dzieki takim wlasnie o ktorych pisze .

Comments are closed.