Otwarte Forum Tematyczne – 18.08.2014

Zapis z wystąpienia Włodzimierza H. Zylbertala na XII Harmonii Kosmosu 2014 r.

Robert Wagner – rolnik od lat prowadzący gospodarstwo ekologiczne i jego prelekcja w ramach XII Harmonii Kosmosu 2014 r.

Prelekcja dr Mieczysława Cenina wygłoszona w ramach XII Harmonii Kosmosu 2014 r.

 

 

 

14 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 18.08.2014

 1. Aż strach się zapytać o piątkowe UFO bo może Woytek nie jest na urlopie i odpowie coś mądrego w rodzaju że UFO w kosmosie a inni skwapliwie przytakną.

 2. Robert Wagner – rolnik od lat prowadzący gospodarstwo ekologiczne i jego prelekcja w ramach XII Harmonii Kosmosu 2014 r. I pomyslec ze jeszcze zapewne w latach 60 tych było to normalnością .i wszystko same w sobie było ekologia, niestety ale trzeba podziwiać Takich Ludzi obecnie .A co do pomidorów dopiero raz w tym roku udało mi się kupić prawie!!! prawdziwe o starym smaku zapachu i aromacie .Pozdrowienia dla Pana Wagnera .

 3. Pan Zylbertal troszkę głupotki opowiada… Też zajmuję się „technologiami paranaukowymi”, przy okazji jestem też drobnym przedsiębiorcą, więc „jestem w temacie” z obu stron. Pan Włodzimierz narzeka, że nikt (przedsiębiorcy) nie chcą inwestować w jego wynalazki, skoro nie działają 🙂

  Czyli – jak rozumiem – pan szuka sponsoringu vel mecenatu sztuki 🙂
  No dobrze – tylko, że żaden normalny przedsiębiorca nie prowadzi (ogromnym wysiłkiem w tym kraju) swój interes, żeby potem oddać swoje ciężko zarobione pieniądze na realizację cudzych marzeń – no bo, albo to są konkretne technologie, które tak lub siak da się wykorzystać, albo – to są paranaukowe mrzonki, o których można latami opowiadać „tak, jeszcze nie działa, ale potrzebuję już tylko stu tysięcy zł na odpowiedni molekulizator biopola, żeby zadziałało !”.

  No, panie wynalazco – tak to się nikt rozsądny bawić nie będzie.
  Jest sporo racji z tym, że w Polsce ciężko jest z inwentyką, rozwojem nowoczesnych technologii itp – ale pretensje o to , że ktoś nie sponsoruje badań nad czymś, co trudno nazwać nawet technologią obecnie – to dość żałosne jest.
  Porównanie się z tym do inż. Karpińskiego – hmmmm… wysokie progi…

  Jak wspomniałem – sam się zajmuję paranaukami. I jakoś nie przyszło by mi do głowy, żeby próbować od kogoś wyciągać na to kasę. Sam zarabiam na swoje prace i – co gorsza – jeśli uzyskam odpowiednie wyniki – nie zamierzam na nich zarabiać.
  Czyli można – no ale, można też bardzo narzekać i ubolewać, jaki to mamy zły kraj.

  I faktycznie – dobry nie jest – ale od ględzenia się tego nie zmieni, panie wynalazco.

  1. Ma Pan racje.Ja mialam na mysli edukacje i ze od tego trzeba zaczac…Popierac drobnych rodzimych wynalazcow i byc dumnym ,ze sa wsrod nas…Popierac co male ,regionalne zwyczajnie miejscowe ,NASZE..nieistotne co to jest…chleb,serek,kiedys najsmaczniejsza polska truskawka .smietana czy samonapedzajacy sie plywajaco-latajacy samochod..a dzisiaj ? a dzisiaj jest jak jest..smutne…pozdrawiam

  1. Każdy, każdy z nas może i powinien mieć w tym swój udział. Jedni, o ile mają możliwość poprzez mecenat, inni przez przekazywanie tych idei, dalej. Rodzice przez wychowanie, wpajanie tych wartości – działań pozbawionych ukierunkowania wyłącznie na siebie, a pracy na rzecz dobra ogółu. Na szczęście na przestrzeni wieków, zawsze „trafiali się” wariaci wśród bogaczy, którzy swoim mecenatem obejmowali innych, twórczych wariatów, dlatego jakoś to się kręci. Ale chodzi o to, żeby w każdym z nas powstało przekonanie, że warto wspierać twórcze postawy, przeznaczać wręcz na to społeczne fundusze, bo jest to najlepsza droga dla poprawy bytu, w najszerszym tego słowa rozumieniu, całego społeczeństwa. Postawy altruistyczne, pełne idealizmu są tu wskazane. Nasuwa mi się na myśl określenie – idealizm praktyczny.

   Pozdrawiam wszystkich wariatów, którzy nie oglądając się na własny interes, usiłują często, wbrew całemu światu, wprowadzać swe idee w życie.

 4. Panie Włodzimierzu dobrze pan mówi,nawet bardzo dobrze,potrzeba nam zmiany świadomości,tylko jak to zrobić? Kosmiczne energie,o których często się tu mówi jak na razie nie chcą pozytywnie wpłynąć na przemianę ludzi,więc chyba musimy sami.
  Ja bym zaproponował żeby pan napisał program jak pana zdaniem powinna wyglądać edukacja w szkołach i zaniósł go do ministerstwa edukacji, zobaczymy co z tego wyniknie.Zna się pan na tym ,więc miało by to jakiś sens.
  Kilka dni wcześniej w audycji z Januszem Ewa Pawela mówiła że obecne technologie potrafią skutecznie wpływać na umysły ludzi. Jeżeli pan zaprojektuje takie urządzenie,które będzie miało możliwość pozytywnie wpływać na umysły tych którzy nami rządzą to ja się chętnie dorzucę kasą do jego realizacji.
  pozdrawiam.

 5. Wspaniały jak zwykle wykład p. Zylbertala. Człowiek wielkiej wiedzy, i z „Wizją”. Oby idee prezentowane przez p.Włodzimierza, wzrosły w naszych sercach, umysłach i czynach!

 6. Pan astrolog przedstawiał się średnio,ale To jego wystąpienie zasługuje na uwagę.Naprawdę nie trzeba być astrologiem,aby być człowiekiem i pan astrolog powinien się o tym przekonać słuchając samego siebie,bo chyba postąpił o krok na przód i to nie dzięki astrologii.Astrologiczne pojmowanie świata jest inne od tego wystąpienia,a to dlatego,że o astrologii pan astrolog chciałby wiedzieć więcej,ale po co?-skoro wypowiedż była bez zarzutów?Być może astrologia pomogła panu zrozumieć-niewątpliwie pomogła,więc już może pan zarabiać na budowie-jest pan rozwinięty i nie musi pan mówić o astrologii i na niej zarabiać,bo się pan trochę ,dużo zna i zarazem niewiele pan o niej wie-taka jej natura.Gratuluję dobrej i wielowątkowej wypowiedzi.Niestety niebawem napiszę Januszowi,że obniżył loty,o ile po wakacjach nie podniesie poziomu,bo pan jeden nie powinien na jego ocenę pracować.

 7. Po przeczytaniu dzisiejszego wpisu Dariusza Kwietnia na swoim blogu w którym stwierdził,że Karol sawiak ,to złodziej napisałem do Zobten-do ZGE że dam 100 euro na koszty procesowe,potem napisałem do Dariusza Kwietnia,że dołożę 100 euro na koszty procesowe.Coś zawsze,a teraz zasadniczo nie gra.Dariusz Kwiecień jest zapraszany do NTV-on twierdzi,ża Janina lumpiarska, a Karol sawiak jest złodziejem i wysyła takie info w świat bezkarnie.To naprawdę nie gra i niestety wskazuje na autorytet NTV.Sprawa ma być załatwiona,złodziej ma być złodziejem,a wy nie kasujcie tego wpisu,bo Darek Kwiecień zapewne wykasuje i Karol Sawiak również.No teraz to już będę wszystko wiedział-kto jest kim.Dołożę kolejne 100 euro do procesu,aby poznać kto jest kim.Pula wynosi 300 euro.

  1. Pan zbiera te eurasie na pracę nad sobą, miast podjudzać ludzi wokół siebie i ich dzielić, a nie godzić. Zapewne powie Pan, że nie Pan od tego…. To proszę chociaż nie siać tutaj swych ziaren nienawisci i schować głęboko do kieszeni te srebrniki. Być może sam niedlugo zacznie Pan je (ziarna) zbierać… Proszę również się dostroić do panującego tu klimatu lub się po prostu stąd ewakuować, bo to Pan zdaje się obniżać loty ludzkości niezakorkowanych umysłów.

   1. Za dużo -przynajmniej dla mnie było tego szacunku pisanego dużą literą-efekty pracy nad sobą widoczne są również w prostym i niezawoalowanym odnoszeniu się do człowieka-rozumiesz ?

 8. Pieknie powiedzial pan Mieczyslaw :”CZLOWIEKIEM trzeba sie STAC” Niech sie stanie CZLOWIEK ! pozdrawiam

Comments are closed.