Otwarte Forum Tematyczne – 19.07.2013

Prelekcja Sławomira Szerera o alternatywnej historii.
Pierwszy odcinek miał premierę prawie rok temu…

Kolejny materiał przygotowany przez ekipę z NTV Gdańsk. Tym razem jest to wykład Piotra Denisa na temat psychosomatyki chorób.

23 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 19.07.2013

 1. Czy mozemy pozbawic tuska wladzy???? Przestepca co pozbawia polakow suwerennosci i wprowadza ustawy przeciwko nam. Czy mozna kolesie posadzic w wiezieniu. A raczej lochu w ciemnej piwnicy i zakuc go w blaszana maske aby juz nigdy nie sklamal slowem. Czy mozemy to zrobic???
  Polaczki obudzcie sie!!!!

 2. witam,
  Guru nie pytaj „czy możemy” tylko „jak to zrobić”.
  Jeśli ktoś działa na szkodę Polski i narodu polskiego, to nawet jest naszym obowiązkiem coś z tym zrobić.
  Mam nadzieję, że te zapowiadane na jesień protesty coś zmienią.

 3. Guru pisze:

  ‚mozemy pozbawic tuska wladzy???? Przestepca co pozbawia polakow suwerennosci i wprowadza ustawy przeciwko nam.’

  – – ‚Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego!’ 😀
  Zdjęcie, usunięcie, obalenie go nic nie da. Jest marionetką tak samo jak przed nim byli i po nim będą. Jest POZAMIATANE kochani WL 🙂 I bardzo dobrze! 😉 Nie ma już nadziei, nad czym rozprawiać, debatować ani iść do wyborów. Nareszcie można przestać zajmować się Matrixem i tracić energię na krytykę

 4. Najlepiej obudzic sie w poniedzialek rano i powiedziec „pierdole nie robie”
  Nie pracowac i pszestac placic podatki wtedy system pszestanie istniec,
  a my zaczniemy byc naprawde wolni i nie bedziemy musieli obalac Tuska
  i jego rzadu…wiem troche utopijna wizja ale kazdy ma prawo pomazyc.

 5. Do „guru”, choć stosując jego/jej poziom „uprzejmości” powinno się napisać „do gurka”:
  – wielce szanowny „guru”, pisząc „Polaczki” ( a jest to pejoratywne określenie Polaków), wystawiasz sobie najgorszą możliwą opinię. Nawet sensowny tekst z takim użytym o nas, Polakach określeniem, skreśla Cię. Lepiej się już nie odzywaj.

 6. 3 lata temu w Paryżu na jednej ze stacji metra stał młody człowiek w koszulce z napisem-pierdole nie robie.Pamiętam go,a niewiele rzeczy zapada mi w pamięć…Mam poważny problem-nie radzę sobie z nim więc zapytam o radę.Zatrudniałem fachowca z Polski-młody człowiek-sumienny,kompetentny,dokładny-rewelacja.Jechałem z nim do Polski-skorzystałem z transportu,bo był swoim autem.W Polsce w Mc Donald ustawiłem sie w kolejce aby coś kupić,on stanął przy kasie-zapytałem-chcesz sie wcisnąć bez kolejki?Odpowiedział mi-jasne,że kupię bez kolejki!Wskoczył przed czekające dzieci,kobiety i zamówił-podjąłem interwencje-na głos powiedziałem,że stoimy z tyłu a on chce udowodnić,że kupi bez kolejki.Obsługa,a potem kierownik potwierdzili,że ten kto stoi przy kasie ma być obsłużony-ja również-skoro już podszedłem do kasy z tyłu kolejki.Tak więc mój pracownik olewając zasadę,że przychodzący pózniej kupi pózniej osiągną cel z pomocą szefowej Mc Donald,ale dręczy mnie pytanie-czy po raz kolejny pozwolić mu wchodzić z 10 tysiącami złotych bez kolejki?-bo tyle zarobił za miesiąc pracy,czy ma gnojek borówki zebrać i sprzedać aby miał na chleb powszedni i tylko pomarzyć o szpanie w Mc Donald?Olał mnie publicznie,olał innych-czy takim ludziom należy pomagać?

 7. sylwek01 pisze:
  ‚Mam poważny problem-nie radzę sobie z nim więc zapytam o radę.Zatrudniałem fachowca z Polski-młody człowiek-sumienny,kompetentny,dokładny-rewelacja.Jechałem z nim do Polski-skorzystałem z transportu,bo był swoim autem. (…) Olał mnie publicznie,olał innych-czy takim ludziom należy pomagać?’

  – – Napisałeś: ‚zatrudniałem’, więc już po problemie?… czy chodzi o hipotetyczną ewentualność na przyszłość? podobną?…
  Rzeczywiście, płacąc mu taką kasę i na dodatek „przymykając” oko na jego buńczuczność mięśniaka demoralizujesz go nie ingerując w sytuację chamską.
  Ale jest dylemat – jest dobrym fachowcem którego nie chcesz stracić…
  Trzeba więc sposobem typu: wilk syty i owca cała. Np. zrobiłbym tak, naturalnie: nie robić scen przy barze, ale przy stoliku powiedzieć, że niestety nie ruszysz tego żarcia, bo swym zachowaniem popsuł twój apetyt… jest ci bardzo przykro, bo byłeś głodny na coś smacznego, a tu czar na apetyt padł 🙂 . Po takiej traumie (traumusi) powinno robić mu się co nieco głupio na każdą samą myśl o McDonald…
  Tego typu mniej więcej działanie poprzez niedziałanie zaproponowałbym. Dzięki za fajną zagadkę tematyczną 😉 Pozdrawiam, Gr.

 8. Astrud pisze:
  ‚Czyli odłączyć się niemal całkowicie od systemu:). Ciekawe i poruszające wątki zawiera ten film. http://vimeo.com/26007576

  – – tak, znamy ten film 🙂 dzięki za przypomnienie, poruszający, napisane pod nim komedia, dla mnie tragikomedia.
  Zadaniem każdego z nas jest (powinno być…) wymarzyć przedostanie (wydostanie się stąd) się do tak ciekawego wymiaru, oczywiście nie na zawsze, ale juz na te 250 lat odpoczynku (przystanku w drodze wyżej…) od tego…czegoś co nam się dostało (po karku batem Systemu) na tym ziemskim padołku. Myślec o tym poważnie przez 7 lat to odcisnąć marzenie w swym kodzie DNA, tak kiedyś gdzieś czytałem.

 9. @sylwek01

  może przy kolejnej wizycie w mcDonaldzie powinieneś wydać mu polecenie
  służbowe przepuszczenia kolejno 10 osób tuż przed kasą.
  Myślę, że tego typu osobowości szybciej zatrybią przez przerobienie tematu,
  niż filozoficzne moralitety.

 10. no tak,ale ci z kolejki dalej będą was obu miec za dupk,,f ,musi być dym ,wylac to coś na…itp ,straz ,to Cię poszanuje

 11. Gregory,
  oczywiście i dla mnie to nie jest komedia. Film wymowny na wskroś i każda niemalże scena przemawia. Ciekawe jest to, co dalej napisałeś.

 12. @ Sylwek o1
  To już troszkę musztarda po obiedzie , ale w przypadku takiego tupeciarza powinieneś na jego koszt zafundować całej kolejce co dusza zapragnie . Gwarantuję , że na przyszłość nie byłby takim figo fago z miodem w uszach . Pozdrawiam .

 13. Urodzil sie nastepny z piekla rodem czlonek tego panstwa na ktorego ja bede tyral przez cale zycie ????
  bez nas zwyklych sponsorow cala ta „elita ” dawno by zdechla i lezala przy kaluzy siorbiac co pozostalo w padole

 14. jakoś umknęło – fajne obie prelekcje.
  ciekaw jestem dalszej części historii symboliki w nurtach religijnych
  jak i kolejnych wykładów z psychosomatyki.

 15. do Piotra D. (temat prelekcji: psychosomatyki chorób) można miec tylko tyle, żeby popracował na tym swoim przerywnikiem YYYyyy… Jest go za dużo, fragmentami tyle ile słowa normalnie mówionego. Powodzenia Panie Piotrze! 🙂

  Astrud pisze:
  ‚Ciekawe jest to, co dalej napisałeś’

  – – no tak.. Bo co zrobić?…umrzeć i co? Z powrotem TU?! 🙁 Lepiej nie, już nie. Poza „dobrym” (czyt: smacznym) żarciem, seksem itp uciechami organicznymi co więcej tu czeka człowieka?… Jedyna (jedna z…) alternatywa to wydostać się STĄD poprzez zaprojektowanie przyszłego własnego indywidualnie losu (pamiętajmy, nikt tego za nikogo nie zrobi) poprzez nadanie mu biegu przez marzenie 🙂 ,po prostu marzenie. Ja tam mierzę wysoko, a co tam, od razu w 9 kategorię planety, najbliżej mi na Yehuoba 🙂 (jak ktoś nie wie o co chodzi, to trzeba przeczytać książeczkę z netu: ‚Misja’

 16. do wykład Piotra Denisa:
  nie tylko karki wszystkim zesztywnieją, gdyż żadnym sposobem nie przyjmiecie, że nie jesteście neuronami które niby służą do myślenia.
  zawsze największe grzeszniki czyli chorujący stają się nauczycielami zdrowienia, sami obciążenie karmą ponad miarę pewni są swojej nieomylności popierając się niezmiennie psycholkami z ameryki.
  czy dziwić się, że demokratycznie wybieracie swoich rządzących z najbardziej nieuprawnionych członków społeczności, tylko dlatego, że nie widzicie jak choroby – grzechy -psyche powykręcały ich some. a nie zrobiła tego, bo opowiadana bajka ma wiele nieprawidłowości i sprzeczności, gdyż można wybudować na tyle silne ciało materialne, które nie jest z każdym dniem mordowane nowym objawem niesprawnoci organowej.
  (jak to pokazuje doświadczenie Piotra Denisa, który gardzi mięsem).
  a dokładnie na każdą chorobę składa się .. tysiące czynników informatycznych o których wasza cywilizacja nigdy nie słyszała.

  Dorobek cywilizacyjny nauk humanistycznych i technicznych jaki dokonał się od zaistnienia człowieka na ziemi, jego dążenia do odkrycia swej Istoty, były planem prowadzącym do poznania działania Procesora, który jest źródłem tworzenia myśl, stanów psychicznych oraz wszelkich systemów sterowania na poziomie KWANTOWYM.

  „Transformacja Teologii w kontekście nauk ścisłych..”
  ISBN 978-83-917420-8-2
  do nabycia http://www.allegro.pl

  „THEO – logia” na podobieństwo „bio-logia” jest nauką o Człowieku inaczej jest instrukcją obsługi psycho-somatycznego Obiektu.

 17. @Gregory 🙂
  Cyt. „YYYYyyy…”
  Grzesiu, a znasz li przypowiastkę o „rąbku spódnicy?”
  1. „by cię nie stłamsił – jedyny sposób
  to się domagać uśmiechu losu” – http://teksty.org/dorota-osinska,moje-szczescie-usmiechnij-sie-do-mnie,tekst-piosenki 🙂
  2. „Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
  Tak, jak ja do ciebie,” – http://teksty.org/stanislawa-celinska,usmiechnij-sie-jutro-bedzie-lepiej,tekst-piosenki 🙂
  🙂 Kturnom wersyje preferujesz ?

 18. Aż miło zawiało komuną sprzed lat. Ten gostek siedzi po uszy w literaturze komunistycznej PRL z lat 60 kiedy mówi o chrześcijaństwie, o początkach papiestwa itd. Gdyby to było takie proste nie przetrwałoby 2 tysiące lat.
  Wiem, że Jezus anarchistą to fajnie brzmi ale doskonale wiemy że to gówno prawda. Kiedy skarbówka walczy z księżmi albo osobami duchownymi o niepłacenie podatków ciągle powołuje się na słynny cytat Jezusa że podatki trzeba płacić. W to właśnie próbowali Go wkręcić faryzeusze ale nawet gdy był już oskarżony to nadal nie był przeciw instytucji państwa. Wskazywał że to nieistotne i nie to jest w życiu najważniejsze i że władzę mają określeni ludzie tylko dlatego że ktoś im ją dał ale w każdej chwili mogą ją stracić a wtedy zostaną zwykłymi cieciami jak każdy z nas. Anarchizm stawia sobie za cel likwidację instytucji państwa.
  Poza tym to całe odkrywanie ameryki, ludzie, nie macie plastyki w szkole? Mnie w wieku 12 lat uczono że Michał Anioł rzeźbiąc Mojżesza albo Dawida wzorował się na posągach starożytnych: siedzącego Zeusa i Apollina z włócznią.
  Nie wiem, może ludzie nie mający zielonego pojęcia o sztuce doszukują się ufo w narysowanym przez kogoś kółku. Ale to po prostu naiwność na potęgę.
  Nie róbmy wiochy.

 19. Pan Sławomir Szerera przedstawił twarz Kopernika zamiast Jezusa (27:27 czas filmu),wykład ciekawy!!

 20. „gUral” pisze:
  ‚Gregory 🙂
  Cyt. „YYYYyyy…’

  – – Górolu miły mój:) ,odczytałoś w opak me intencyje Jo chłopakowi kchioł pomóc, ni czepiać się jego 🙂 ,naprawdę słowo honoru jak boga kochom. Może se prelegencik nasz kochany weźmie w się zwrócenie uwagi i mu się przyda. Zaprawdę powtarzam ci ,za bardzo i za dużo owego YYyy, no 🙂

Comments are closed.