Otwarte Forum Tematyczne – 2.03.2015

Kolejne, dziesiąte już spotkanie z Jerzym Ziębą autorem bestsellerowej książki „Ukryte Terapie”. W tej audycji m.in. kilka reminiscencji z pobytu pana Jerzego w USA.

10 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 2.03.2015

 1. większość naszego społeczeństwa dało by sie zastrzelić za wszystko co amerykańskie, pretensję ma sie do ludzi, że jedzą a nie do tych, którzy wpuszczają na rynek buble zwane żywnością. Dlatego edukacja ( o ile działa) powinna być prowadzona ze wskazaniem na modyfikowanie naszej rodzimej diety a nie NAŚLADOWANIA wzorców, których nie powinniśmy naśladować. O skutkach amerykańskiej diety wiedziano już na początku lat 90 a mimo to wpuszczona na rynek i propagowano fast foody, półprodukty, jedzenie w pracy z papierowego kubeczka, batony itd, itp. Jeśli polski rolnik miał mniejszą wydajność z hektara zamiast umożliwić mu zakup sprzętu daje mu sie chemię 🙁 Tu nie chodzi o narzekanie ale o świadomość i przeciwdziałanie nieprawidłowościom za co dziękuję redakcji NTV

 2. Jedzenie ma znaczenie , to znana prawda .
  Dlatego warto walczyc o jego jakość .
  Bitwe o Polskę wolna od GMO przegraliśmy
  ale wojna sie ciagle toczy .
  Podpisana przez Prezydenta ustawa o GMO zawiera przepisy regulujące dopuszczenie do obrotu i zamierzone uwolnienie do środowiska (a więc uprawy) roślin GM. Prezydent zignorował nasz apel o włączenie do jej treści artykułów zakazujących obrotu i upraw roślin GMO na terytorium RP” – mówi Paweł Połanecki, Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO.

  Przegraliśmy bitwę ale wojna o dobre jedzenie i wolność od korporacji
  trwa. Planujemy złożyć skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Mamy na to
  trzy miesiące od daty podpisania (6 luty) ustawy.
  UWAGA1 ! Potrzebujemy pomocy adwokata lub radcy prawnego. Osoby, które mogą pomóc prosimy o kontakt.

  UWAGA2 ! Oddajemy 1% dla POLSKI WOLNEJ OD GMO.
  Należy wskazać w zeznaniu podatkowym jako organizację pożytku publicznego: Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO w Gliwicach
  KRS 0000373624
  TREŚĆ CAŁEGO SPROSTOWANIA: http://www.icppc.pl/antygmo/2015/02/sprostowanie/
  Z pozdrowieniami, w imieniu Komisji Sterującej KOALICJI POLSKA WOLNA OD GMO
  Edyta Jaroszewska-Nowak, Jadwiga Łopata, Anna Szmelcer, Paweł Połanecki, Julian Rose

  UWAGA3 ! O czym media nie informują?

  W Faktach (Interia) http://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy-o-gmo,nId,1648505 czytamy:
  „Bronisław Komorowski podpisał dziś nowelizację ustawy o GMO, która zakłada zaostrzenie przepisów gwarantujących większe bezpieczeństwo związane z hodowlą i wykorzystaniem organizmów genetycznie modyfikowanych w laboratoriach.”

  O czym media nie informują?

  Nie informują o tym, że podpisana nowelizacja ustawy o GMO ułatwia uwalnianie GMO do środowiska rolniczego, paszy i żywności z wszystkimi tego negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia, środowiska, niezależności rolników i bezpieczeństwa żywnościowego kraju.
  To ułatwianie uwalniania GMO do środowiska wynika z:
  A) braku w znowelizowanej ustawie następujących zapisów:
  1. Zakazuje się wprowadzania do obrotu organizmów genetycznie zmodyfikowanych
  oraz
  2. Zakazuje się uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych oraz B) że zmiany w nowej ustawie ułatwią uwalnianie GMO do środowiska, bowiem w porównaniu ze starą ustawą nastąpiło:
  1) znaczące osłabienie sankcji za uwolnienie GMO do środowiska bez zezwolenia i 2) ograniczenie sankcji przy zamkniętym użyciu GMO tylko do GMM III i IV kat.

  Kto nie wierzy, niech porówna / Wystarczy porównać stare i znowelizowane artykuły: 58 oraz 59 (i następne dotyczące sankcji związanych z GMM 8211; genetycznie modyfikowanymi mikroorganizmami).

  Prof. Jacek J. Nowak

  WPŁAĆ 1% DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO.
  Wskaż w zeznaniu podatkowym jako organizację pożytku publicznego Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO
  KRS 0000373624

  PODPISZ PETYCJĘ:
  http://www.petycjeonline.com/nie_dla_gmo_tak_dla_dobrej_ywnoci

  Więcej informacji o działaniach Stowarzyszenia POLSKA WOLNA OD GMO,
  które jest ramieniem prawnym KOALICJI POLSKA WOLNA OD GMO tutaj:
  http://www.polskawolnaodgmo.pl

  ==========================
  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC, 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
  http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

 3. Mam pytanie, czy może ktoś z okolic Łodzi wybiera się 20-22 marca na Powitanie Wiosny w Przełęczy Tąpadła? Chętnie dołożyłabym się do kosztów podróży w zamian za transport:-)

  1. Jeśli ktoś wierzy w powierzchowne słowa ludzi/lekarzy hihihiihihii CZYLI ŻYJE złudzeniami hihihihihihihi

 4. Śmierć GMO ! ale widzę , że dużo ludu kupuje w marketach teraz truskawki ( itp ) … jak dotrzec do lemingow …

 5. http://wolnemedia.net/polityka/pawel-kukiz-ma-problem-ze-zbieraniem-podpisow/

  Start Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich staje pod znakiem zapytania. Możliwe, że muzykowi nie uda się zebrać wymaganej liczby podpisów.

  – Czarno widzę to zbieranie podpisów i całą tę sprawę związaną z kandydowaniem – powiedział Kukiz podczas spotkania z wyborcami w Częstochowie.

  Aby mógł ubiegać się o urząd prezydencki, do 26 marca musi zebrać minimum 100 000 podpisów. Tymczasem do chwili obecnej zebrał ich zaledwie kilkanaście tysięcy

  1. Niech jedzie na Majdan, to mu banderowcy podpiszą w podzięce okrzyk – sława ukraine i za krasną piesń.

Comments are closed.