Otwarte Forum Tematyczne – 2.10.2015

W 4-tym odcinku Grzegorz Sławicki opowiada o jednym z najgłośniejszych kontaktów z UFO. Przypadek Fredericka Valentich’a miał miejsce 21 października 1978 r.


Cześć II wykładu Krzysztofa Koleckiego nosi podtytuł „Czego mogą nas nauczyć enteogeny”.

„Krzysztof Kolecki ma odwagę być nieortodoksyjny. Nie wierzy, że nauka – zwłaszcza psychologia – ma odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie ufa naukowcom, którzy ograniczają się do empiryki: badań medycznych, testów psychologicznych, matematycznej i statystycznej analizy danych. Nie wierzy, że zjawiska naukowe – tym bardziej umysł ludzki – da się sprowadzić do funkcji biologicznych i procesów chemicznych. Drażni go arogancja ludzi, którzy na wszystko mają „naukową” odpowiedź. A gdy nie potrafią znaleźć odpowiedzi – wyśmiewają i wręcz wykluczają ze swego grona tych, którzy proponują niekonwencjonalną interpretację. Kolecki jest więc naukowcem New Age, zbuntowanym, niezależnym”.

15 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 2.10.2015

 1. Witam Panie Grzegorzu 🙂

  Na początku chciałam powiedzieć że bardzo fajnie że Jest wciąż rozwijany taki temat. Osobiście lubię Pańskie audycje. 🙂 Proszę robić swoje.

  Niemniej pobawmy się (temat opłacony energetycznie przez Samowiedze) Holera nie wypada pójść na łatwiznę, również z szacunku do Pana.
  Więc odwróćmy kotka ogonkiem (ukłony do Wiki). Gdyby gościu miał te tubę z nieznanego materiału, to nikt by jej nie przebadał, poza Rosją. Ba sam by nigdy nie opuścił Tajnych laboratoriów skoro zachował młodość. To tyle co do drugiej części.

  Być może grafika nie uwzględniała proporcji, ale samolot nie zmieścił by się do tego pojazdu. Owszem mógł być co najwyżej zniszczony poza pokładem – Recykling grawitacyjny.

  No i na tym księżycu, jest ogromna ilość wody. Czyli wodoru i tlenu. Tym bardziej Absurdem wydaje się wożenie drwa do lasu.
  Tym bardziej przy użyciu ziemskich niewolników z Plejad jako siły roboczej o jakiej tam nie było mowy a nawet Nawigatorów krążowników. Absurd.

  1. SeJciu ,grafika to tylko grafika 🙂 ponadto wystarczyło aby samolot znalazł się w polu siłowym wehikułu , i byłoby bez znaczenia jaki wielki ? w tym temacie jest tysiace zalotności pola magnetyczne,. grawitacja, anty- grawitacja to zaś zmienia czasoprzestrzeń , energetykę , spowolnienie czasu dla przykladu , naprawdę trzeba w temacie wykorzystać maksimum aby ewentualnie ułożyć to w logikę nastepstw , zobacz tutaj ten wspaniały Człowiek mówi o swoich spostrzeżeniach podczas lotów http://www.paranormalium.pl/niezwykly-wynalazek-wiktora-grebiennikowa,724,1,artykul.html a teraz zobacz bardzo dokladnie co ten Pan ma zamontowane pod spodniami to raz drugie zobacz scenę jak ląduje jak zachowuje się ta mgła na tym podeście pod nim https://www.youtube.com/watch?v=70U2yybKhKg Powodzenia w dochodzeniu ?

  1. Więc odwróćmy kotka ogonkiem (ukłony do Wiki).

   WIDZISZ WIKTORIO nie tylko ja zauważam ze przekrecasz to jest klasyka, kiedy obserwator śpi niem kto cie kopnąć w du.ę

 2. Odnośnie zaginionego Valenticha…. podobno był zapalonym zwolennikiem wszelkich teorii o UFO i dlatego jest to wszystko „lekko” podejrzane, aczkolwiek nie wyklucza „porwania” , jednak ten jego pseudo list to wręcz jakieś totalne pomieszanie z poplątaniem i naprawdę nie daje się to wpisać w tą całą historie… dziwne to, na maksa naiwne dla dzieci. Takie moje odczucia. Dziękuje.

  1. HATE@LOVE pisze: „””zwolennikiem wszelkich teorii o UFO””” jakich teorii ? co jest teorią ? „””„lekko” podejrzane””” jeżeli ktokolwiek operuje w temacie ufo, teorią ,to jest raczej podejrzane ,do ufo to raczej trzeba dorosnąć chociażby na poziomie wiedzy która pozwala łączyć wszystkie ogniwa w całość , nie wspominając o bezpośrednich kontaktach , w sprawach ufologi jest jedna zasada wierzysz albo nie , z tymi co nie co uważają ten fakt za teorie nie rozmawia się bo niema sensu , proste i logiczne .Temat ufo jest był i raczej będzie sabotowany , właśnie dlatego aby został dla akademickiego sposobu „myślenia” teorią , a to daje pole manewru do poruszania mięśniami podczas śmiechu , albo tradycyjnie świadkowie mają zbiorowe halucynacje po zażyciu dopalaczy, w postaci gazu bagiennego .

 3. Majestic pisze:
  HATE@LOVE pisze: „””zwolennikiem wszelkich teorii o UFO””” jakich teorii ? co jest teorią ?
  odpowiadam – „Teorie spiskowe związane z UFO” –
  hipoteza pozaziemskiego pochodzenia UFO – zwana w skrócie ETH (ang. extraterrestrial hypothesis) – zakłada istnienie pozaziemskich cywilizacji (bądź jednej cywilizacji) na znacznie wyższym poziomie niż cywilizacja ludzka (raczej co najmniej II typu w skali Kardaszewa), których obecność dostrzegamy jako UFO – po raz pierwszy hipoteza ta została zaproponowana w 1950 roku przez Donalda Keyhoe,
  hipoteza podróży między-wymiarowych – UFO są to pojazdy/wehikuły podróżników pomiędzy wymiarami, czasem lub wszechświatami, jako pierwszy podał tę hipotezę ufolog Jacques Vallée,
  hipoteza psycho-socjologiczna, która uznaje UFO za „zbiorową halucynację”, potęgowaną przez kulturę masową – hipoteza została zaproponowana przez Carla Gustava Junga,
  hipoteza naturalnych zjawisk atmosferycznych jak np. piorun kulisty,
  hipoteza wpływu trzęsień ziemi i zachodzenia na siebie płyt tektonicznych, które to zjawiska mogą powodować powstawanie świateł w atmosferze, a nawet wywoływać halucynacje u ludzi (silne zmiany pola elektromagnetycznego),
  hipoteza demonicznego wymiaru zjawiska – według zwolenników tej teorii zjawisko UFO stanowi nowy, dostosowany do współczesności, sposób manifestacji sił demonicznych. Jako argumenty podają oni: częste powiązanie zjawisk UFO z tzw. New Age, a także cechy obiektów UFO i ich rzekomych załóg, które od wieków znane były osobom parającym się okultyzmem i spirytyzmem (chodzi m.in. o telepatię, lewitację, materializację, łamanie praw fizyki itp.). Niektórzy entuzjaści tej teorii wskazują także, że występuje ono często na obszarach, w których rozmaite formy spirytyzmu cieszą się popularnością (np. New Age w USA, okultyzm w Ameryce Południowej). W Polsce zwolennikiem tej teorii jest m.in. znany katolicki badacz zjawisk New Age – o. Aleksander Posacki SJ.

  Związek UFO z istnieniem pozaziemskiej inteligencji na odległych planetach jest jednak tylko teorią. Większość naukowców wierzących w istnienie pozaziemskiej inteligencji nie chce mieć niczego wspólnego z „ufologią”, choć naukowcy tacy jak Stanton Friedman i Michio Kaku są zwolennikami teorii o pozaziemskim pochodzeniu części UFO.

  MAJESTIC zrozumiałeś wreszcie ? czy drukowanymi pisać ?

  1. „jest jednak tylko teorią.” „Większość naukowców ” no i znowu powrót do punktu wyjscia? ,nie uznaje tej „NAUKOWEJ” definicji ! i całej otoczki wbudowanej na jej potrzeby to czysta manipulacja mająca na celu dezinformacje społeczeństw , ta definicja została zredagowana zaznaczam nie przez ufologów mających na celu ukazania mechanizmów obecności obcych , w konsekwencji zrobili to „ufolodzy” bardzo dobrze poinformowani ,ale w celu dezinformacji i aby tego dokonać z przekonaniem niestety ale trzeba wystarczajaco wiedzieć aby umiejetnie wymanewrować każdy autentyczny przypadek i fakt ,to temat rzeka zresztą, HATE@LOVE gdybyś był naocznym świadkiem w takim namacalnym przypadku dla wszystkich zmysłów ,odczytałbyś sobie po takim fakcie te definicje ? szukałbyś siebie w New Age? przetłumaczyłbyś sobie ze to słynny piorun kulisty ? albo na efekt halucynacji , ,bo te efekty halucynacji były bardzo dziwne zwłaszcza wywołane przez” gazy bagienne” na przeciagu niemal tysiąca km w prostej linii to małe bagienko było przyczyna „halucynacji ” .””badacz zjawisk New Age”” raczej przygotowywania wyprzedzającego ataku , widać te efekty w moherowym ciemnogrodzie . Czy ufo ma być wylacznie pochodzenia poza ziemskiego z odleglych krańców kosmosu ? i w dodatku podpięte pod naukowe wywody ze światło jego prędkość wyznacza odleglosci niemożliwe do pokonania , cala ta niby „nauka ” roi się od bzdurnych teorii i na tych bzdurach jest budowana rzeczywistość ,oczywiscie ufologia wzięła pod swoje skrzydła niemal wszystkie fenomeny i bardzo dobrze bo kosi to cały wachlarz zaklamania i fałszu w wszystkich dziedzinach , dlatego jest takie echo usiłujące wyciszyć wszystkie fakty i tak je zinterpretować aby pasowały do danej dziedziny , dlatego wszystkie zjawiska ufo w konkretnej frakcji dla przykladu są zaznaczone definitywnie jako manifestacje istot demonicznych , no i sprawa jest zakończona bo jaki wierny stanie po stronie szatana przecież zostanie automatycznie New Agowcem , i tak jest w wszystkich dziedzinach , dla „naukowca” to koniec kariery w systemie zaklamania wyśmianie do zrywania podbrzusza! no i jak taki czlowiek może później tłumaczyć „teorie naukowe „?! opowiadając jakieś brednie o krasnalach i szarakach , przecież będzie to takie głośne ze Pani Goździkowa z kiosku na przeciwko będzie boki zrywać i nawet gazety nie kupi aby o sobie przeczytać ? .

  1. może nie umieją syntetyzować ? do końca praktycznie dużo nie wiemy ? 99,9 % to fałsz , zakłamana rzeczywistość dlatego nie warto sugerować się czymś nie wytłumaczalnym nie pojętnym itp ,ludzkości „”nie stać”” na zainstalowanie kamer na orbicie okołoziemskiej na księżycu itd ,obecnie jest zbyt duże zamieszanie , nie wiadomo kto jest kto ? ziemskie ufo, poza ziemskie ,podróżnicy wysłannicy w czasie ,zmowy milczenia, pakty , kolaboracje i wiele innych i cale to spektrum to te 99,9 % .

Comments are closed.