Otwarte Forum Tematyczne – 20.02.2012

25. rozmowa Janusza Zagórskiego z Jarosławem Kasprzakiem z Wielkopolskiego Centrum Promocji Zdrowia o boreliozie w ramach Akademii Boreliozy.

26. rozmowa Janusza Zagórskiego z Jarosławem Kasprzakiem z Wielkopolskiego Centrum Promocji Zdrowia o boreliozie w ramach Akademii Boreliozy.

Rozmowa z Andrzejem Burdziakiem ze Stowarzyszenia Ochrony Drzew na temat dziwnych akcji wycinki drzew w mieście.

 

 

6 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 20.02.2012

 1. No cóż , moze te dziwne akcje wycinania drzew i sadzenia
  w ich miejsce słabych egzemplarzy wcale nie sa aż tak dziwne .
  No bo moze juz czeka gotowe ” rozwiazanie problemu ” w postaci
  Monsanto’s tzw cichych drzew czyli genetycznie modyfikowanych .
  Nazwano je cichymi ponieważ ptaki na nich nie siadają . Nic na nie
  nie siada . Portal ekologia.pl informuje ze naukowcy posadzili
  Genetycznie zmodyfikowane topole w Wwie , zgodę na uwolnienie
  GM topoli do środowiska , w celach innych niż do obrotu wydał w 2010 r
  Minister Środowiska . Zamierzone uwolnienie ma trwać od 1.06.11 do 30.09.14
  Więc to nie jest aż tak nierealne .

 2. Dobrze, że nagłośniono sprawę wycinki drzew we Wrocławiu.Trzeba coś z tym zrobić, z roku na rok drzew było mniej, ale teraz to jest jakaś katastrofa. Wrocław zaczyna przypominać betonową pustynie i jeszcze do kolejnych 800 drzew się szykują…stolica kultury,dobre sobie, chyba psiej kupy.

 3. wiec wiecej o drzewach tych wycinanych i tych sadzonych znajdziecie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=vSl7sQXVzUQ&list=PLu-afJ9ErjIDNT29V45nuoifUTOoy0XRj
  Trwa nadal depopulacja a to dlatego ze juz niedlugo nie beda nas potrzebowac do kreacji tego swiata bo wychodowali swoja rase …. trwa przygotowanie „gruntu” pod nowych projektantow tego holograficznego tworu zwanego planeta ZIEMIA.
  Zobacz tutaj . Ona nie oszalala …. prubowala strescic jak najwiecej w tak krodkim czasie ….
  http://www.youtube.com/watch?v=-guIdZtDtVc

 4. Dlaczego tak naprawde wycina sie drzewa… i jakie sadza nam w zamian…GMO DRZEWA
  wiec wiecej o drzewach tych wycinanych i tych sadzonych znajdziecie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=vSl7sQXVzUQ&list=PLu-afJ9ErjIDNT29V45nuoifUTOoy0XRj
  Trwa nadal depopulacja a to dlatego ze juz niedlugo nie beda nas potrzebowac do kreacji tego swiata bo wychodowali swoja rase …. trwa przygotowanie „gruntu” pod nowych projektantow tego holograficznego tworu zwanego planeta ZIEMIA.
  Zobacz tutaj . Ona nie oszalala …. prubowala strescic jak najwiecej w tak krodkim czasie ….
  http://www.youtube.com/watch?v=-guIdZtDtVc
  Tylko calkiem wolny i swiadomy system ma prawo bytu ….

 5. Ten problem (masowej wycinki drzew) dotyczy nie tylko Wrocławia, ale wiekszości wiekszych miast w Polsce. Po większych wichurach, przy okazji szkód powstałych przez upadajace gałęzie, powraca argument zwolenników usuwania zieleni w mieście – dotyczący bezpieczeństwa przechodniów. A przecież w wyniku przygniecenia przez drzewo dochodzi do kilku wypadków śmiertelnych rocznie w porównaniu z tysiacami, ginącymi w wypadkach samochodowych i nikt nie dąży do np. wyeliminowania aut z naszej rzeczywistości. Ilość drzew w naszej przestrzeni ma decydujący wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy, a tym samym na nasze zdrowie. W przypadku samochodów jest akurat odwrotnie. Przydałaby się jakaś ogólnopolska akcja ratowania drzewostanu, szczególnie dotyczy to większych miast Polski. Ogławianie drzew to barbarzyństwo, nie mówiąc już o sprawach estetycznych. Drzewa to żywe, czujące organizmy, niektórzy określają je „istotami”. W konfrontacji z „człowiekiem” są bez szans, dlatego ratujmy je dla nich samych, a także dla naszego dobra!

 6. Wlasnie namalowalam duzy obraz z wycinki Tahune forest (moj ulubiony )na Tasmani z1996 roku . Bylam tak wkurwiona , ze zrobilam go przez 1,5 godziny i wyszedl genialnie .

Comments are closed.