Otwarte Forum Tematyczne – 26.01.2017

Janusz Zagórski rozmawia z Alicją Aratyn. Poznajemy jej historię życia i fascynację tematem świętej geometrii, złotym podziałem i konstrukcją geometryczną jaką jest kwiat życia.


Jerzy Zięba opisuje w rozmowie prowadzonej przez Janusza Zagórskiego aktualny spór o wprowadzenie w Polse dostępu chorych do medycznej marihuany. Szczególne miejsce zajmuje tu ocena postawy Jarosława Kaczyńskiego w tej sprawie.

Poniżej ważne linki do obejrzenia podane przez gościa naszego programu:

https://www.youtube.com/watch?v=c75d-Fc1P3g&t=49s
http://www.polacydlapolakow.pl/o-nas/


Kolejna rozmowa Janusza Zagórskiego z Ryszardem Wiercińskim (tym razem przez skype i dźwięk jest już lepszy). Ryszard od wielu lat zmaga się z chorobą jaką jest stwardnienie rozsiane i na tej podstawie stwierdził, że procedury medyczne stosowane w tym schorzeniu delikatnie mówiąc nie prowadzą do wyleczenia. Dzięki jego staraniom i uporowi powstał pierwszy specjalistyczny szpital, który będzie leczył SM, i  w którym będą przeprowadzane specjalistyczne operacje na żyłach. Szczegóły w tej rozmowie.


Olga Szwajgier – niezwykła wokalistka o światowej sławie w czasie kwietniowych warsztatów Voice Ecounters Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 mówi o sztuce wyrażania siebie poprzez śpiew. Pełna pasji wypowiedź docierająca do głębi ludzkiego jestestwa.


20 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 26.01.2017

 1. Odpoczywam od tego cholernego hazardu.
  Zajął mi pół życia.
  I po co? Dla pieniędzy?
  jest mnóstwo systemów, ale nie potrafię je wprowadzić w życie.
  Eh będę biedny.
  Całkiem się zepsułem przez ten hazard.
  To przez niego nie mam myśli. Myślę, o jakiś głupich cyfrach, a czas ucieka….
  Byłbym inny gdybym się za niego nie wziął, teraz nie mogę się uwolnić….
  w Anonimowych Hazardzistów, łapią się za ręce i modlą się do Boga, to nie dla mnie.
  Hazard to cierpienie, a pieniądz unosi Cię… zazdroszczę ludziom co się nim nie zajmowali nigdy, ja straciłem kilkanaście lat.. mam dosyć, chociaż zostawiłem sobie kasę na koncie, to na razie nie wchodzę tam, w hazardzie wywodzą się Twoje najgorsze cechy, pewność siebie, złudna, olewanie innych, zaborczość, i smutno mi, że boję się dalej grać, i smutno mi, że nie będę miał kasy na moje ulubione podróże… i smutno mi, że chciałem zbawić świat, kosztem pieniędzy, ktoś mnie w to wciągnął, a może to byłem ja sam, tylko ciężko się przyznać, smutno mi że wśród tych bogaczy, mam 200 zł co miesiąc, chciałem zarobić, przerwa, roczna.
  Miałem już roczną przerwę i dobrze się czułem, w szpitalu ktoś grał w ruletkę, i mnie wciągnął znowu i od 4 lat gram znowu. Masakra, wszystko olewam, wszystkich ludzi, znajomych, przyjaciół nie mam. Rozregulował mnie ten hazard. Bo nie mam sił się uczyć czegoś innego. Wszedłem w ciemność. Nie chcę pomocy, bo wystarczy nie grać i nie wchodzić, ale ja wiem, że będę wchodził, jak obiecać żebym nie wchodził? Musiałbym mieć kasę. Chyba nie umiem już żyć w biedzie, czuję opór społeczeństwa, że jestem nikim, że nie mam żony, że nie mam samochodu, że jestem nikim. Krzywo na mnie patrzą, ten hazard to była moja szansa, chciałem tego, bo chciałem pieniędzy, na początku chciałem pomagać, ale to mi się znudziło, potem chciałem coś dla rodziny i siebie, ale to mój egoizm, chciałem być górą, a jestem zwykłym smrodziarzem. Chujowo być smrodziarzem. Smierdzę tu i tam, mam najtańszy perfum, nie umiem o siebie zadbać, nie mam na basen, nie mam na solarium, straszna lipa, 200 zł miesięcznie, czaicie? ubezwłasnowolniony, który chciał być samodzielny, to mnie trzymało, by być kimś, hazard, samodzielność, bez tego jestem zerem. Dla ludzi…
  A może nie? ale ludzie żyją pieniędzmi, statusami społecznymi, ja nie mam ani tego ani tamtego. chyba się zapadnę. Tym bardziej po tych obiecankach, zmęczyłem się tym hazardem. I nie widzę w nim dla siebie drogi. To była iluzja, jakże piękna czasami… bo marzyłem, a tak naprawdę, po chorobie straciłem marzenia,hazard, dawał mi je na nowo, ale nie chcę tych marzeń ! Nie chcę marzeń, o statusie społecznym, o bogactwie, o zbawieniu świata… chce skromnych marzeń, nad którymi od nowa muszę popracować. Zostawiam te pieniądze na koncie, dopóki nie będę pewny czego chcę, przecież nie wezmę się za brudne rzeczy, by mieć kasę? jak to robi dużo ludzi, czy jestem od nich gorszy? Bo chcę być dobry? Oo ! pierwsze marzenie jest bycie dobrym ! Może po jakimś czasie do bycia dobrym dodam bycie przyjaznym? Na razie, cieszę się, że chcę być dobry, żadnych brudnych interesów, to więcej niż człowieczeństwo, bo z brudami nie chcę mieć nic wspólnego, to mnie od początku nazywa, w porządku ! Więc cieszę się, że jestem w porządku, nic więcej nie mam, i długo nie będę miał, mówiąc o sobie, wiem, że jestem w porządku. Teraz będę to rozwijał.
  Zawsze to jakiś początek, w drodze do nowego 🙂
  Pozdrawiam. Nowy.

 2. Ludzie chcą, w okół siebie widzieć, ludzi sukcesu, być „ludziem” sukcesu, to priorytet, dla słabszych, najlepiej uwidacznia się to pod postacią kasy, wtedy wszyscy Cię kochają, mówią, zawsze w Ciebie wierzyłem, wiedziałem, że to zrobisz, itd… mówią jacy to Twoi przyjaciele zawsze byli… kasa dla mnie nic nie znaczy, o jakże fajnie tak powiedzieć, przecież nie liczą się z Tobą, dopóki nie jesteś człowiekiem sukcesu, a jak Ci nie wyjdzie, to jeszcze Cię dobiją, nie ma uczuciowych ludzi na tej planecie, myślących uczuciami, tak naprawdę tylko czekali aż się potknę, macie to teraz, podtknąłem się, możecie to wykorzystać, jestem słaby. Bo szedłem złą drogą, nie będzie dla Was kasy. Nie będzie dla Was kasy ode mnie. Bo jestem społeczną zarazą. Której się w życiu nie udało. A co by było gdyby się udało? Latali by w koło mnie. Próbowali wykorzystać, lepiej pozostać biednym, ale i to nie ode mnie zależy, cieszcie się ludzie sukcesu, że Wam wyszło, że macie rodzinę, dziecko, samochód, dom na wypożyczeniu. że podróżujecie na wakacje, z biura podróży. Zaiste macie lepsze życie ode mnie… Poddany.

  1. Co najlepsze, wrócę do hazardu, jak się z niego wyleczę. Chcę najpierw poczuć co to jest być zdrowym, bo hazard, ogranicza myślenie. Szkoda, tej kasy, szkoda, tego systemu, za 5 lat będę zdrowy. I Wtedy wygram. ale już nie będzie mnie to obchodzić. Wiem o pieniądzach wszystko – Biedak.

 3. Cyt (z 27:27) : „dziękuję BOGU, że zachorowałem na SM, bo nie wiem, czy ktoś inny mógłby załatwić taką sprawę, jak ja …” – DOKŁADNIE ! 🙂

  Nigdy nie ZAPOMINAJMY o TYM, że JESTEŚMY tutaj w TYM celu, aby CAŁY TEN GLOBALNY GNÓJ DIABELSKI USUNĄĆ z powierzchni Ziemi, a nie byłoby to możliwe, gdybyśmy go NAJPIERW nie doświadczyli!
  W tym całym globalnym planie ODZYSKANIA PLANETY wraz z cywilizacją, KAŻDY z nas ma JAKIEŚ ZADANIE, którego DOBROWOLNIE PODJĄŁ SIĘ, zanim się tutaj pojawił. Przypominamy więc sobie, że jesteśmy – KAŻDY Z NAS – jakąś częścią planu GLOBALNEGO, który wypełniamy, w powierzonym każdemu z nas, zakresie.

  Dlatego ZAWSZE PAMIĘTAJMY, że to, czego doświadczamy, ma JAKIŚ GŁĘBSZY SENS, chociaż nie wszyscy mogą ten sens tak doskonale rozumieć, jak kolega Ryszard.
  Tylko DOŚWIADCZONE, ODWAŻNE i ODDANE DZIEŁU STWORZENIA ISTOTY decydują się na to, aby wziąć na swoje barki ten CIĘŻAR, z którym czują, że MUSZĄ SIĘ ZMIERZYĆ aby go POKONAĆ dla DOBRA CAŁEJ CYWILIZACJI.
  Nie pamiętamy tego zobowiązania, z jakim wchodzimy w świat, w którym króluje CIEMNOŚĆ, i dlatego często „przeklinamy Boga” za to, co nas spotyka. Ale nie spotyka nas nic, na co WCZEŚNIEJ (czyli przed przyjściem na tej świat) nie wyrazilibyśmy naszej ZGODY! Tylko że ten kosmiczny „KONTRAKT” na ODZYSKANIE planety dla ŚWIATŁA, w którym bierzemy udział, wymaga wejścia w stan ZAPOMNIENIA, ponieważ świadomość istot ANIELSKICH, jest nieporównywalna ze świadomością istot, dla których tutaj przychodzimy, więc żeby się „nie wyróżniać z tłumu” i nie zostać rozpoznanymi „przed czasem”, konieczne jest wejście w stan totalnej amnezji, aby swoją świadomość „zrównać” ze świadomością panującą na terytorium KONTROLOWANYM przez siły ciemności. Dlatego …

  Wiem, że zabrzmi to idiotycznie, ale… NIGDY nie odbierajmy tego, czego doświadczamy na tym ziemskim padole, jako „KARY” – cokolwiek by to było – tylko ZAWSZE pamiętajmy, że jest to WYRÓŻNIENIE!!!
  Żyjemy w świecie, który został nieprawdopodobnie ZNIEKSZTAŁCONY w stosunku do PRAWDY a istoty żyjące w tym świecie, zaprogramowano (za pomocą tzw. „systemu edukacji”) w taki sposób, aby NAIWNIE WIERZYŁY, że ten całkowicie przeciwny biegun świadomości, w stosunku do prawdy, jest PRAWDĄ, a wszystko, co temu przeczy, jest KŁAMSTWEM.

  Aby więc ten świat, w którym żyjemy i który zbudowany został na FUNDAMENCIE samych KŁAMSTW, móc doprowadzić do UPADKU i ostatecznie go ZNISZCZYĆ (poprzez anihilację z poziomu źródła, która jest procesem naturalnym, trwającym nieustannie) a następnie ZBUDOWAĆ NOWY ŚWIAT oparty na PRAWDZIE (poprzez kreację z poziomu źródła, która jest procesem naturalnym, trwającym nieustannie na przemian z anihilacją, które to procesy zachodzą z szybkością tworzącą ILUZJĘ stałości), koniecznym było, aby te wszystkie kłamstwa POWYCIĄGAĆ na ŚWIATŁO DZIENNE i POKAZAĆ je społeczeństwu CAŁEGO ŚWIATA.

  Ktoś jednak MUSIAŁ wziąć „na siebie” DOŚWIADCZENIE każdej z części tego globalnego skur..y..syństwa, aby swoim przykładem ZAŚWIADCZYĆ o istnieniu takowego skur..y..syństwa. Religia nazywa to „żertwą ofiarną” i tak należy to odbierać, a nie jako: „karę za grzechy”, i tutaj mamy doskonały przykład ŚWIADOMOŚCI istoty, która przyjmuje to, co ją spotkało, jako … coś POZYTYWNEGO, co SŁUŻY BOGU, bo taka jest PRAWDA – to POŚWIĘCENIE SAMEGO SIEBIE NAPRAWDĘ SŁUŻY BOGU a NAGRODA za OFIAROWANIE SIEBIE w tej WALCE o PRAWDĘ jest NIEWYOBRAŻALNA z poziomu obecnej świadomości!

  a tutaj o kartelu farmaceutycznym:
  Dr Rath – kartel farmaceutyczny: https://www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ

  1. Zwróćmy SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ na to, o czym mowa jest od 23:34 tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ – czyli:

   „… stwierdzamy, że NAZIŚCI i ludzie I.G. Farben, instalują instalują ‚KOMISJĘ EUROPEJSKĄ’, jako ‚BIURO POLITYCZNE’ w powojennej Europie (!!!) kartel chemiczno-farmaceutyczno-naftowy mianuje KOMISJĘ EUROPEJSKĄ, jako WŁADZĘ WYKONAWCZĄ (!!!) KOMISJA EUROPEJSKA decyduje o USTAWACH, DYREKTYWACH, ZARZĄDZENIACH dotyczących 400 mln ludzi w Europie. Nie WY, nie WASZ parlament – KOMISJA EUROPEJSKA, której WY nigdy nie wybraliście, której NIE MOŻNA WYBIERAĆ, ponieważ model ‚Europa’ nie został zaplanowany, jako DEMOKRACJA (!!!) … ”
   itd …

  2. Dałeś tu kilka rozsądnych wpisów, a teraz taka wielka niespodziewana wtopa. Kto narzuca nam oszustwem cel i plan naszej tu inkarnacji ? Nie nazwę oszusta Bogiem i kicham na takie „wyróżnienie” służenia tym bogom. „Kontrakt na odzyskania planety dla Światła” ? Czy na pewno o to chodzi ? Z kim mamy ten kontrakt, „bogowie” też potrafią „świecić”. Na pewno „Żyjemy w świecie, który został nieprawdopodobnie ZNIEKSZTAŁCONY w stosunku do PRAWDY a istoty żyjące w tym świecie, zaprogramowano (za pomocą tzw. „systemu edukacji”) w taki sposób, aby NAIWNIE WIERZYŁY, że ten całkowicie przeciwny biegun świadomości, w stosunku do prawdy, jest PRAWDĄ, a wszystko, co temu przeczy, jest KŁAMSTWEM.” z wyjątkiem, że istoty żyjące w tym świecie programowano -oszukano, okłamano już wcześniej przy zawieraniu „szlachetnego” kontraktu na inkarnacje na Ziemi. Niestety wiele ludzi uwikłanych w religie naiwnie wierzy w swoją tu misje cierpiętnika dla Światła. Piszesz na koniec „Religia nazywa to „żertwą ofiarną” i tak należy to odbierać,” jako poświęcenie służące Bogu ? raczej jako naiwne poświęcenie i „żertwę” służące „bogom”, nie dostrzegasz chyba tej różnicy.

   1. Z całym szacunkiem Joanno ale… dopiero, jak zrozumiesz sytuację, w jakiej naprawdę znajduje się ludzkość (bo z Twojej wypowiedzi wynika, że jej nie rozumiesz), kiedy zrozumiesz, jak siły CIEMNOŚCI podbijają cywilizacje oraz jak podbite cywilizacje są odbijane przez siły ŚWIATŁA, to wtedy zrozumiesz znaczenie poświęcenia się w tej WOJNIE o PLANETĘ, jaka toczy się na poziomie źródła, a więc tam, gdzie jest to NIEDOSTRZEGALNE dla tych, którzy nie mają pojęcia o istnieniu źródła, bez którego JAKIEKOLWIEK ISTNIENIE w ogóle jest WYKLUCZONE, gdyż – będąc częstotliwością – musimy mieć źródło, które tę częstotliwość emituje, a nie mając o tym pojęcia, nie jesteśmy w stanie dostrzec tego, że WOJNA o LUDZKOŚĆ toczy się właśnie tam, gdzie ludzkość tego nie widzi i dlatego nie ma o tym pojęcia!
    Warto powstrzymywać się od komentowanie tego, czego się (jeszcze) nie rozumie.
    To, co napisałem, wcale nie jest trudne do zrozumienia i jeśli ten tekst się tutaj znalazł, to znaczy, że JEST NA TAKĄ INFORMACJE tzw. „społeczne zapotrzebowanie”, co oznacza w praktyce, że pośród czytających tutaj, są takie istoty, które to rozumieją i to jest informacja dla tych istot. W przeciwnym razie, taka informacja nie mogłaby się JESZCZE pojawić – tak działa mechanizm inteligentnej samoorganizacji, w skład którego wszyscy wchodzimy, tyle tylko, że dzielimy się na tzw. „pierwszych” oraz „ostatnich”, ponieważ każdy ma swój własny czas na drodze swojego samorozwoju duchowego i jedni chcą się rozwijać SZYBKO, a inni potrzebują w tym celu więcej czasu.
    Dlatego nie warto tak „na siłę wyrywać się przed szereg”, lepiej jest zaczekać, wyciszyć się i w tej ciszy POPROSIĆ o WERYFIKACJĘ takiej informacji, zaczekać na ODPOWIEDŹ, która pojawi się u każdego, kto tak podchodzi do kwestii swojego samorozwoju duchowego.
    Tu wcale nie chodzi o tzw. „wiarę na słowo”, bo naiwna wiara, to rzecz ZGUBNA.
    Społeczeństwo szuka ODPOWIEDZI na pytania, które stawia sobie, zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, a ponieważ jest-eśmy NIEROZERWALNIE ZWIĄZANE/ni ze sobą poprzez dynamikę inteligentnej samoorganizacji – mechanizm stwarzania, z którym nieustannie wymieniamy swoje myśli, więc ten mechanizm także ODPOWIADA nam WSZYSTKIM na prze-RÓŻNE SPOSOBY, czy to poprzez DOŚWIADCZENIE, czy poprzez BEZPOŚREDNIO skierowaną informację do zainteresowanych, bądź wykorzystując jedno i drugie. I właśnie z tego powodu powstał ten komentarz, który nie mógł powstać WCZEŚNIEJ, ponieważ wcześniej było jeszcze ZA WCZEŚNIE na kierowanie takiej informacji do świadomości zbiorowej, a dokładniej do tych „pierwszych”, którzy – oddziałując na morfogenetyczne pole – powodują zwrotne oddziaływanie tego pola na resztę (programowanie, które odkrył Bruce Lipton na komórkach), czyli na „ostatnich”, którzy dzięki temu mogą systematycznie „podciągać się” w swoim duchowym samorozwoju, korzystając z pracy tych „pierwszych” …

   2. Do OBSERWATOR. No MISTRZU, jeżeli uważasz się za posłańca Źródła i przemawiasz z jego poziomu, to należała by Ci uwaga i szacunek, ale Ty przemawiasz podpierając się jakąś religią cytując jej słowa. Ja rzeczywiście jako „mniej rozwinięta i mniej rozumna” nie znam istoty i zamiarów Źródła, co nie znaczy, że nie przyjmuje założenia iż istnieją hierarchie zarządzające Kosmosem. Dlatego powstrzymam się od komentowania tego czego nie znam, ale skomentuje „nauki” kogoś komu wydaje się, że posiadł Prawdę najwyższą. Darujesz chyba że śmiem „wyrywać się przed szereg” ale skoro jestem taka opóźniona….:-(

   3. Taka Twoja rola w tym całym ziemskim burdelu i trzymaj się jej! 🙂
    Nie jestem żadnym mistrzem, a to, że wiem więcej, nie jest moją zasługą, tylko tych, którzy – przychodząc tutaj – wchodzili w stan amnezji i chcieli mieć jakiś „bezpiecznik”, który ich z tego stanu wyciągnie, kiedy nadejdzie na to pora i nie pozwoli im w tym stanie pozostać. I to wszystko – złośliwa jędzo 🙂
    Pijak nachlany do nieprzytomności, nie ma poprawnego postrzegania świata, bo nie może mieć, ale jest w swoim pijackim duchu niepodważalnie przekonany, że to on wie lepiej od kogoś, kto jest trzeźwy i chce mu pomóc doprowadzić się do stanu trzeźwości.
    Dla osoby trzeźwej, obchodzenie się z pijakiem, to taka z jednej strony „udręka”, a z drugiej jest to zabawne, jak ktoś, kto żyje w świadomości upojenia alkoholowego, w totalnym oderwaniu od rzeczywistości, próbuje mówić trzeźwej osobie, jak jest naprawdę i wyśmiewać ją, że się jej „coś objawiło” 🙂 Mogę więc skomentować Twój wpis tylko tak: pogadamy, jak „wytrzeźwiejesz”
    A teraz używaj sobie złośliwości do woli, bo mnie to i tak „zwisa”, co tam sobie jeszcze o mnie napiszesz ! 🙂 i tak zrobię co do mnie należy, bez względu na to, jak bardzo może to komuś – komukolwiek – nie pasować…

  3. Dlaczego odpowiadasz ? Może coś Ci i „zwisa” 🙂 ale jak widać to nie mój „pijacki” 🙂 komentarz. Siejesz tu energią nie przystającą do tak „świadomej” istoty. Nie będę więc więcej Cię „dręczyła” ani „bawiła”. Nie pasuje mi Twój styl relacji. Oględnie mówiąc nie jest zbyt sympatyczny na trzeźwo 🙂 oczywiście.
   Życzę zdrowia w pełnym zakresie.

 4. OBSERWATOR zauwaza I pisze =ujawnia fakty ktorych ponad 90 % ludzi jest pozbawinych przez lenistwo I zastepcze programy co w/w TOMEK rowniez pisze a internet oprocz ponad 70% klamstw I manipulacji zawiera rowniez tzw. prwade I fakty oraz instrukcje jak uruchomic swoja
  Zwróćmy SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ na to, o czym mowa jest od 23:34 tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ – czyli:

  „… stwierdzamy, że NAZIŚCI i ludzie I.G. Farben, instalują instalują ‚KOMISJĘ EUROPEJSKĄ’, jako ‚BIURO POLITYCZNE’ w powojennej Europie (!!!) kartel chemiczno-farmaceutyczno-naftowy mianuje KOMISJĘ EUROPEJSKĄ, jako WŁADZĘ WYKONAWCZĄ (!!!) KOMISJA EUROPEJSKA decyduje o USTAWACH, DYREKTYWACH, ZARZĄDZENIACH dotyczących 400 mln ludzi w Europie. Nie WY, nie WASZ parlament – KOMISJA EUROPEJSKA, której WY nigdy nie wybraliście, której NIE MOŻNA WYBIERAĆ, ponieważ model ‚Europa’ nie został zaplanowany, jako DEMOKRACJA (!!!) … ”
  itd …

  Odpowiedz tak to sie dzieje jednym z powodow jest tyle zastepczych dopingow /alkochol ,narkotyki, farmaceutyka itp. teraz juz zywnosc I praktycznie wszystko???/ dwa pytania 1 . kto ma uskuteczniac I dzialac swiadomie aby dokonywac zmian I sluzyc innym etycznym przykladem wolnosci I pokoju. pytanie drugie to jak takie osoby na jakim klwiek doping na ile sa skuteczne I znaja fakty??? a TOMEK =kolejna podpowiedz to wpisz „DZIECI KRYSZTALOWE =JAN POPKO ” to jedna podpowiedz a druga EFT-grupa szczesliwa tam sa cwiczenia jak uruchomic czakry innaczej oczyscic z zaniedbania!!! nikt nikogo nie krzywdzi /jak dbasz tak masz???/ to raz a po drugie tyle szczescia masz na ile sam sobie pozwalasz =po trzecie cialo to zespol 4 czesci -mentalnej, astrlnej I duchowej =napisalem najprostszym jezykiem jakim potrafilem =bawmy sie w odkrywanie swiadomego wolnego siebie w sobie /sama wiedza I inteligencja oraz informacja / jest niczym jezeli brak woli I checi dzilania oraz kontynuacji zachecam wszystkich jak bedzie wolnych minimum 20% wolnych ISTOT =czlowiek to ISTOTA brak jest nawet liczby mnogiej na to slowo to zaprzestana dzialac money ,korporacje ,sady rzady , bez wojsk,bez policji I wojen to jest intencja spokoju I pokoju . DZIEKUJEMY VOJTKU I POZDRAWIAMY jan piotr

Comments are closed.