Otwarte Forum Tematyczne – 26.11.2013

Materiał zrealizowany przez NTV Warszawa.
Z profesorem Jerzym Prokopiukiem rozmawia Artur Dobrowolski.

Prezentowany materiał to wykład z Patricka Venuleja z Czech, który dzieli się z nami wiedzą i doświadczeniem w zastosowaniu ibogainy w uwalnianiu od nałogu narkomanii.

9 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 26.11.2013

 1. To rzadka przyjemność słuchać wykładu- rozmowy z prof.Prokopiukiem. Zdecydowanie wolę go słuchać, niż czytać. Mało jest teraz okazji, szczególnie w internecie, obcować z postacią, o tak potężnej wiedzy duchowej, erudycji i kulturze oraz spójności wypowiedzi. Cieszę się, że znów mogliśmy usłyszeć o teozofii, naukach steinerowskich, rolnictwie biodynamicznym. Być może teraz dopiero nastał czas, wprowadzania w życie, na szeroką już skalę, nauk Rudolfa Steinera. Mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z prof.Prokopiukiem i będziemy mogli poznać, poszerzyć własną wiedzę duchową.

 2. Mam nadzieję, że NTV Warszawa postara się o zbudowanie cyklicznych programów z Mistrzem Prokopiukiem oraz z innymi ciekawymi postaciami, które robiły swoje odczyty w Klubie Gnosis.
  Proszę pociągnąć wątek steinerowskiego państwa, gdyż jest już czas najwyższy, by zacząć robić przymiarki do wprowadzenia w Polsce nowego ustroju, który zostanie wygenerowany z fuzji pomysłów na stworzenie prawdziwego realnego ustroju utopijnego. Warto też ludziom wyłożyć różne modele tego typu ustrojów jako coś odwrotnego do obecnych satanistycznych standardów, by dać ludziom do myślenia, że faktycznie można żyć i współtworzyć świat w sposób konstruktywny oparty na pozytywnych zasadach współistnienia, gdzie wszyscy współobywatele są sobie równi i czują sercem, i że tak właśnie jest prawidłowo i najsprawiedliwiej. Trzeba dać ludziom niezbędny czas na osobiste przyswojenie sobie owej idei alternatywnego życia oraz dzięki temu na zaistnienie jej w zbiorowej podświadomości narodu polskiego i całej ludzkości, do której każdy jest podłączony, by później łatwiej było się tej idei przebić do świadomości społecznej i zmaterializować w skonkretyzowany sposób.

  Jedna z przepowiedni mówi, że takie małe państwo w którym będzie panowała Demokracja Chrystusowa, jak nazwał ją autor, powstanie na północy Polski.
  Myślę, że stamtąd wyjdzie owa iskra odnowienna, będąca przykładem do naśladowania na innych terenach na całej planecie, i tak krok po kroku, coraz więcej połaci Ziemi będzie dołączać do tego pierwotnego tworu, co w konsekwensji zaskutkuje stworzeniem globalnej społeczności, będącej syntezą wielości w jedności. Wtedy ludzie powiedzą, że raj powrócił na Ziemię.

 3. Acha, i proszę profesora jak najszybciej pociągnąć za język w sprawie narodzin Arymana, gdyż wszak dla naszego środowiska to bardzo, ale to bardzo istotny wątek, z którym przyjdzie nam się mierzyć …

 4. DZIĘKUJE,
  za wspaniały (wierzę, że nie ostatni) wykład – wywiad z Panem Jerzym Prokopiukiem.
  To uczta dla ciała i duszy,
  cieszę się, że mogłem doświadczać mądrości i inteligencji na żywo i to w jednym – to naprawdę rzadkość 🙂
  Czas nastał, by ludzie o tak nieprzeciętnej wiedzy gościli u was dużo częściej, w moim przypadku – to aż dusza woła…:-).

  Jedno co mnie zasmuciło, to mikrofon gościa, który działał fatalnie,
  poprawcie się…:-)

 5. 🙂
  Cyt.
  „Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie
  Z prawą ręką na sercu tak szczerze
  Powiedziałabym, że jeszcze
  Jeszcze nie jest najgorzej. Mimo to, gdy wróżę z gwiazd wychodzi mi,
  Że przed nami jeszcze wiele pięknych dni” 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=Kwm1ZDADweY
  3-majmy sie blizÓtko 🙂

 6. Bardzo cieszę się na bliski kontakt z antropozofią zwłaszcza z takiego żródła.
  Mam prawie wszystkie pozycje polskojęzyczne pozycje mistrza R. Steinera.
  To jest wiedza super, podana w ludzki sposób z niesamowitym poczuciem humoru.
  Jestem w dalszym ciągu pod wielkim wrażeniem.
  Dla mnie Steiner wprowadził ład i zrozumienie dla wszystkiego co jest.
  Zastanawiam się jednak czy teraz kiedy zachodzą jakieś zmiany w uniwersum, nie należy wprowadzić jakiś korekt odnośnie budowy tegoż uniwersum.
  Ogród uprawiam metodą biodynamiczna posiłkując się kalendarzem biodynamicznym wg Marii Thun wydawanym przez Jerzego Osetka.
  Czekam na ciąg dalszy.
  Też uważam, należy coś zrobić z mikrofonem.
  Pana prowadzącego poprosiłabym o bardziej klarowne dialogi , tzn bez skrótów myślowych, bo my nie koniecznie musimy być na bieżąco z tokiem myślenia dyskutantów.
  Konwersacja w pół słowa można prowadzić na gruncie czysto prywatnym.
  Gdybym mogła coś zasugerować to byłabym bardzo ciekawa scharakteryzowania stanu stosunków społecznych na dzień dzisiejszy. Oraz pokazania jak być powinno wg Steinera uwzględniając rożne poziomy świadomości ludzi.

  Generalnie jednak bardzo serdecznie pozdrawiam.

Comments are closed.