Otwarte Forum Tematyczne – 29.03.2016

Janusz Zagórski rozmawia z paniami mgr Emilią Ptak-Kasicą i mgr Pauliną Ihnatowicz – absolwentkami Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy o chorobach tarczycy w tym Hashimoto.


Janusz Zagórski rozmawia z terapeutką Agnieszką Biernat o problemie szumów usznych itp. dyskomforcie narządu słuchu.


 

60 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 29.03.2016

  1. Niedawno wypuściłem balonik własnej konstrukcji z koszyczkiem od święconki 😀 …………. W środku koszyczka był taki przyrząd dla elektryków do wykrywania przewodów w ścianach…………….W koszyczku był również telefonik, który nagrywał wskazania przyrządu do przewodzików…………….
   Balonik wypuszczony na 1400 m – 14 żyłek wędkarskich nr 5……………………
   Normalnie to ten przyrząd nie pokazuje nic…………………
   Ale na tej wysokości……………………………..pokazał, że są metale………………..

   1. ale wymysł, ten przyrząd pokazuje tylko i wyłącznie przewody pod napięciem, a ściślej pokazuje generowane przez nie pole elektromagnetyczne. już nie wnikam w balonik ha ha 😉 ale osoba jaka się nie zna, nie ma takiego przyrządu zwyczajnie bo i niby po co miała by go mieć? a gdyby się znała taka osoba to by to wiedziała, że to nie jest wykrywacz metali 😀 D D

    bosch jak ci ludzie zmyślają, i po co?

   2. haha.. matko ale popis (UZI ty jesteś inżynierem, ale jakim? tym z systemu 3-letniego?)
    …i tak się rodzą dziejowe teorie spiskowe, w Egipcie straszyli zaćmieniem słońca a tu przyrządami 😀 i balonikami.

   1. nikt nie pisał że takich nie ma wcale, ale ty pisałeś o zwykłym tu cytuje wykrywaczu przewodów, takim jak mają elektrycy by wykrywać przewody w ścianach, nie gwoździe.., dopiero ja o wykrywaczu metali wspomnieć czy też opcji wykrywacza 😛

    i wystarczyło już wklepać w tfu tube 😛

   2. A pisałem, że po przeróbkach………..nie…………nie pisałem…………
    A pisałem o czynnikach adiabatycznych…………nie nie pisałem…………itd……..itd………itd………….

    Szkoda czasu

    Dobranoc

   1. kto by to przerabiał? trzeba by mieć oscyloskop i dorobić generator w sumie prototyp trza by robić, nie wiesz ile to zachodu nawet dla pasjonata. taniej kupić gotowe choćby z kitów czyli zestawów albo jakiegoś gotowca.

    poza tym nikt błotem nie obrzuca, raczej miłościwie pomija wiele innych aspektów, bo to nie jonosfera ani stratosfera gdzie można by się dopiero spodziewać … jak ciężar żyłki, sprzętu i balonik to za mało, a do tego wiatr i skos i każdy by to co udokumentował na wideo upublicznił skoro by sobie zadał o wiele większy trud niż balonik z jarmarku i koszyczek po święconce 😉

    nie bajeruj to nikt tego nie zweryfikuje i Ci nie wytknie, to nie jest obrzucanie błotem tylko obiektywizm. 😛

   2. Fazer żeby przerobić wystarczy miedziany drut i izolacja 😀

    Generatory………….. hahahahhahaha

   3. wiesz jak działa wykrywacz metali? i do tego nie ferromegnetycznych jak aluminium czy inne metale szlachetne? … 😉

    albo napisze. to jest coś jak radyjko ze wzmacniaczem, na końcu jeszcze ma wyzwalany progiem napięcia (sygnału) brzęczyk czy lampeczkę czy leda czy co se kto chce. zamiast anteny ma dokładnie zestrojony filtr, tak by się to wszystko nie wzbudzało samo z siebie. a to jest tyko układ wykonawczy, bo jeszcze wynik z tego filtra jest odkształcany takim drugim radyjkiem jakie jest w sumie generatorem jaki zmienia lekko częstotliwość swojej prawdziwej już anteny, czyli rdzenia tego wykrywacza, zwykłego zwoju kabla zbliży metal bo tam nie ma rdzenia ferromagnetycznego jak w filtrze to ten metal robi za taki rdzeń i przestraja generowany sygnał z generatora to jest wzmacniane i idzie na układ różnicujący albo wyżej wymieniony układ wtórny wykonawczy zmieniając częstotliwość tak że wyzwalany jest brzęczyk, czy co tam jest podpięte. znaczy że jeśli nie ma metalu w pobliżu cewki wykrywającej to sygnał ma się znosić najlepiej do zera. lub odbiornik ma na ten właśnie spoczynkowy sygnał być niewrażliwym.

    no troszkę zagmatwane, ale tak to działa jakoś w wersji analogowej, a cyfrowej tak samo tylko że dodatkowo trzeba pisać oprogramowanie do epromków i mieć programator … tak wygląda kolega przeróbka czyli zupełnie bezcelowo.

    koszt? jakieś 15 000 zł na w pełni wyposażony warsztat i do tego sam warsztat o latach nauki nie wspominając. to jak by se ktoś tak raz chciał zrobić bo mu się tak uznało.

    koszt gotowego wykrywacza około 200zł. bo oni mają fabrykę 😛

    a pewnie że wszystko da się na wszystko przerobić, nawet czajnik na satelitę telekomunikacyjnego za jakieś 10-0 000 000 $ albo gwoździa tak przerobić, dodając pozostałe komponenty, ale jeśli nie da seryjnej produkcji albo bo ktoś płaci nikt nie przerabia śrubokrętu na stacje meteo 😉

   4. Ty mówisz o elektronice a ja o prostej mechanice 😀

    Najciemniej jest pod latarnią 😀

   5. I nie prosiłem nikogo o pouczanie…………..
    😀 😀 😀

    To pa…….spij spokojnie już……..nie podniecaj się tak 😀

 1. „nie bajeruj to nikt tego nie zweryfikuje i Ci nie wytknie, to nie jest obrzucanie błotem tylko obiektywizm. ?”

  Właśnie chodzi o to żebyście najpierw praktyką zweryfikowali a nie „obiektywizmem” którego nie posiadacie i nie będziecie posiadać……………dopóki nie zajmiecie się praktyką………

  1. tak się składa że ja mam praktykę za sobą i to na poziomie inżynieryjnym w elektronice też.

 2. Jak nie chcesz kupować fazera to przygotuj:
  2 przewody miedziane
  1 diodę
  jakiś zasilacz na 2-3 v

  Do jednego przewodu miedzianego podłącz minus z zasilacza i krótszą nóżkę diody
  Do drugiego drutu podłącz dłuższą nóżkę diody
  Plus z zasilacza umieść w odległości 0,05-0,01 mm (szczelinomierz) od drugiego drutu.
  W momencie kiedy pył zawierający cząstki metalu będzie w szczelinie (pomiędzy plusem z zasilacza a drugim drutem) – wtedy metal znajdujący się w pyle zacznie przewodzić prąd od plusa z zasilacza do drutu – do którego przymocowana jest dłuższa nóżka diody. Jako że minus podłączony jest na stałe, po zamknięciu obwodu przez pył – dioda zaświeci się.

  I tak samo można przerobić fazer

  Proste?

  1. plus za pomysłowość ale to w tym wypadki nie zadziała, to może zadziałać tylko w wiadrze z przewodnikiem 😉

   1. I to też działa – sprawdź……..Poczytaj se ile mikronów maja jakie pyły itd………….zorganizuj se taki pył…………….i zobacz – nic nie kosztuje……….no może parę złotych………….

   2. podpowiem, ze pył z bardzo starego starego kineskopu się nada, albo ze starych świetlówek liniowych 😀
    Jak będzie miał krzemionkę to trzeba ją wyeliminować poprzez zamoczenie – ciężki pył opadnie szybko na dół 😀

   3. sam mówiłeś o elektronice, czyli o wykrywaczu przewodów a nie o mierniku poziomu cieczy w doniczce 😉

    poza tym aluminium o jakie chodzi w eksperymencie to nie srebro jakie jest najlepszym przewodnikiem, a pył o jakim mówisz to srebro.
    poza tym, nie chce mi się o tym gadać, choćby dla tego że w grę mogły by wchodzić jedynie nanocząsteczki aluminium dodawane do paliwa lotniczego tak by nie zatrzeć silników turboodrzutowych, w winku czego nie mówimy o pyle nawet aluminiowym a o tlenku aluminium. i uwierz nie zadziała-ło ani by. chodzi też o stężenie, musiał być mieć dmuchawę zasysającą, filtr i detektor na pewno nie mechaniczny.

    nie wspominając o tym że nie ta wysokość bo pył by opadał na ziemię. więc nie było by czego mierzyć…

   4. wiesz co robi pył wulkaniczny z silnikami tugro odrzutowymi i spalinowymi? to teraz wyobraź sobie że przewoźnicy dodają pył aluminiowy czy inną nano technologię do swojego paliwa i starają się o ubezpieczenie 😀 😀 :DDDDD absurd.

   5. Tylko że ja nie pisałem o aluminium………….tylko, że telefon nagrał reakcję na metale 😀

    A fazer to jest wykrywacz przewodów, i o tym pisałem………….

   6. W żadnym zdaniu nie napisałem, że chodziło mi o aluminium…………..

    Przemyśl to sobie…………

   7. znam teorie spiskowe, znam się też na ubezpieczeniach i na lotnictwie i na mechanice, na likwidacji szkód i na czym sobie chcesz 😉

   8. a wiesz jak rygorystyczne są normy w lotnictwie? mimo to nie robi się gruntownych remontów silników po każdym locie a paliwo jest czyste i nic się tam nie dodaje jak do polskiego piwa 😉

    do tego głupia wymiana opon w boingu za jedną oponę to milion dolców. a co dopiero celowe zacieranie turbin, zapychanie zaworów …

   9. A ja mam w dupie lotnictwo 😀 I to co piszesz nie na temat też 😀

    Pasuje? 😀

   10. to nie jest nie na temat
    generalny remont do każdych 2 na 100 udanych lotów (98 katastrof na 100 lotów) i cen biletów uwzględniających odszkodowania … cały rynek lotniczy by upadł.

 3. A pył z kineskopu czy świetlówki ma służyć tylko za sprawdzenie obwodu – tu na ziemi………

  A przerwę między przewodnikami można uzyskać prostymi metodami mechanicznymi wielkości interesującego cię ziarna pyłu………..

  Też mogę opisać jak 🙂

  Metoda na rurkę w rurce 😀

  1. jeszcze nie zrozumiałeś że cała teoria spiskowa upadła?

   proszę nie opisuj 🙂

 4. Ja o pyłach, a toto o tlenkach…………ale jazda…………….znowu psychiatryk 😀

  1. to powiedz mi psychiatryku co stanie się z folią aluminiową w piecu? a co dopiero pyle metalu w silniku turbo odrzutowym nie wspominając co się stanie z tym silnikiem.

   i kto tu wciska kity i innych traktuje jak nie powiem co?

 5. Czy ja coś pisałem o spalaniu w silnikach turboodrzutowych? Napisałem, że wysłałem balon i potrafię prosta metodą wykryć przewodzący prąd pył – tak się domyśliłem, że musi być metaliczny……………i to wszystko……………………..A tu k………….a jakieś elaboraty o niestworzonych historiach…………..Jeszcze raz powtarzam – czytać ze zrozumieniem……….i leczyć chore głowy……………..

  1. na smugi chemiczne z pyłem metali lub z nanotechnologiami. bo po coś to zmyśliłeś, bo nie zrobiłeś.

   prawda? chora głowo 😉

 6. Niestety nie zmyśliłem………….jeszcze innych parę rzeczy też zrobiłem i robię…………ale jak widać po ch……………….o tym pisać…………trza powtarzać te mantrę o niskich i wysokich wibracjach, świadomości, i podziwiać Tadzia który nie zmyśla- on to na pewno nie………..a wtedy będziesz ok……….

  1. Tadziu narysował swoją przyszłość, podobno głupotę da się wyleczyć, i będzie zdrowy, tyle, że zmyślanie u Tadzia, samo uzdrowienie wystąpi, jak nabierze wszystkich, że żyjemy w prostokącie, podpartym 70 belkami, gdzie nad świadomość boska, pokaże nam plan, jak nie spaść gdy dojdzie się do krańca, który wygląda, jak rysunek dziwki, która pierdła i zamieniała prostokąt w kulę a wszechświat jest jak rysunek gówna u chorego na Hirschprunga, czyli jest ale nie może się ujawnić, a jak się ujawni, obsra całą kulę Ziemską wraz ze zwierzętami i ludzmi, bo byt i absolut, mają taki otwór w dupie, że jak pierdnom, albo się zesrają, to przelecimy w inny wymiar, gdzie tylko jest raj w którym woda pitna leci z Nieba a kwiatki i 4 księżyce na nowej Ziemi potwierdzą, że oddychasz jeszcze, i szansa, że zrozumiesz siebie, ponieważ nie zginąłeś w Wielkim Pierdnięciu, które było również 13,7 mld lat temu… i tak powstało nowe życie i Ziemia i Niebo. A na końcu rysunek zmartwychwstałego pingwina, pokaże, że jest życie po śmierci i możemy wspólnie cieszyć się że nie umarliśmy po śmierci dupy Ziemi. Na okrągło mówi to samo, a wydaje mu się, że to coś nowego… najgorzej będzie jak dostanie znak, sen o tym, że jesteśmy my ludzie pradawnymi przodkami Wielkiego i Małego wozu co oznaczać będzie, że powstaliśmy z pyłu wszechświata, gdzie tylko Big Pierd, pokazuje, że jesteśmy gównem. Które nie ma racji istnienia…. że, pośród miliardów inteligentnych planet, jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, tak nam wmówi Mr Tadzio. A potem wyzdrowieje…. i podziękuję orgynalowi, że stała ramię w ramię z nim, próbując całą sobą zdobyć jego serce, by mogła wypełniać swój plan wciskania tego samego kitu, tylko na inne sposoby, panie Tadziu, witamy wśród swoich, gdzie namiastką pańskich wykładów o wiedzy o wszechświecie, zdobędę pana wiedzę i mądrość by ulepszać Świat. Także dziękujemy, ale mówimy nie powiązaniom forumowiczów z Tadziem, i proszę nie odpowiadać lepiej na korespondencję bo to tylko w jedną stronę bilet, gdzie MR OWSIK chcę się zesrać nad biednym tłumem, aż jego ego powie mu w końcu, że jest Bogiem a My byliśmy tylko deserem po zjedzeniu obiadu i pięknym seksem przed snem. 😉 lata świetlne dla Tadzia, to mrugnięcie okiem i rzeczywistość a nie iluzja którą żyję, tak to widzę z roku 2020. To naprawdę nie ma przyszłości, dlatego panie Tadziu z serdecznością mówię niech pan przestanie czytać korespondencję i łączyć nas w pana chorym wyimaginowanym świecie…

   1. Do ☺️R i innych z ” czystym” niebem nad głowa .
    To nie chodzi do czego to g..wno jest dodawane tylko o FAKT ze nam sypia na łby . A to ze Wam tego nie powiedzieli w dużym telewizorku to nie świadczy ze tego nie ma .
    Sypia nie tylko w Szwecji . A trail z samolotu znika po najdalej 10 min a nie rozrasta sie do monstualnych rozmiarów i wisi nad głowa cały dzien .
    Gościu , ja WIDZE jak przebiega zmiana pogody i JAKIE „chmury ” ja inicjują. Manipulacja pogoda to fakt .
    Poza tym ludzie od kilku lat obserwują chemtailsy na P.
    Zastanawiam sie czego mozna wymagać od zwykłych ludzi na ulicy jesli ” OŚWIECENI ” fakty nazywają teoriami spiskowymi .
    Wiec albo jesteście ignorantami i wtedy nie powinniście sie wypowiadać i wprowadzać innych w blad , albo macie jakis cel we wprowadzaniu ludzi w blad . Moze szczepienia , szkodliwosc fal ELF, GWEEN tez jest teoria spiskowa ? A co na temat NWO , GMO , mind control , depopulacji , misz- masz itd itp ?
    Nie oczekuje odpowiedzi .
    Kalina zwraca Wam uwage na realne zagrożenie . Ale wydaje sie ze przelewanie z pustego w próżne i popisy elokwencji to jedyny cel niektórych na tym forum . Ciekawa obserwacja ( choc b rzadko tu wchodze ) : posty pod tematami dotyczącymi palących problemow jak mind control , GMO itd sa całkiem nie związane z tematem , sa jakby zywcem wzięte z FB. Lekko i przyjemnie .
    To tyle ode mnie .
    Jesli ktos chce to moze sobie to zobaczyc :
    https://m.youtube.com/watch?v=EnJw7M2MFDg

   2. Drogi anonimie, nie mam tv od kilku lat. Fazę chemów mam za sobą. Histerii również na tym tle. Mnie interesują fakty. Mieszkam w miejscu gdzie po wycofaniu się z przemysłową działalnością człowieka natura eksplodowała. Są przekaźniki telefonii komórkowej i inne badziewie a Natura (no ta ciemnota cholerska, nie czyta internetu) jak na złość ma się dobrze. Nawet bardzo dobrze. I to mi wystarczy.

   3. To jest nieprawda z tymi snami.Powiem krótko, czystemu Umysłowi się nic nie śni ooooooo ?

  2. Ja nie rozumiem ludzkiego ignoranctwa . Notujcie sobie pogode jak nie mozecie juz myslec poprawnie . Cos jest nie wporzadku z tym co sie dzieje na niebie . I jeszcze sie nasmiewacie z ludzi ktorzy cos robia w tym kierunku zeby bucyfalom udowodnic . Wijacy sie Mr Kret w TV pieprzy trzy po trzy dobrze mu jest bo nie zadaje klopotwliwych pytan meteoroligcznym instytutom jak wogole sa takie A komentarze slucham od widzow TV jaki to on przystojny i przyjemny I co On jest temu winny .Oczywiscie jest winny bo ma kolektywne zebrania gdzie powinien zabrac glos odnosnie czytanej pogody a zwlaszcza , ze ja czyta juz tyle lat . Totalny zwis na wszystko . Totalny mind konntrol .Ja mam dowody na moim phone jak sypia i mam multum zdjec ze Szwecji . I tylko ograniczony kretyn nie wyciagnie z tego analizy .
   Nie wiem po co siedzicie na alternatywnych forach zeby obnizac ich jakosc i mowic , ze jest fine Jak w TV patrzcie na media masowego przekazu one sie tylko troche roznia od waszych wypocin forowych . Dziekuje UZI Badaj dalej jak masz jakies metody .

   1. nikt nie mówi kalina że zjawisko zupełnie nie istnieje. jednak pewne jest że nie istnieje tak jak to się przyjęło i zwykło uważać, czyli że nie można dodawać nic do paliwa samolotom rejsowym o klasycznym napędzie na przykład turboodrzutowym. z prostej przyczyny, te samoloty by spadały jak ulęgałki, po kilkaset dziennie razem z ludźmi. bo by się psuły silniki. proste?

    więc albo mają inny napęd a reszta jest dla picu do sypania (jak w rolniczych gdzie zbiorniki na syf a nie na paliwo) albo tego nie robią smugi kondensacyjne ani takie samoloty.

    i jeśli ktoś coś sypie to na pewno inaczej, na przykład samolotami jakie mają silniki bez-reakcyjne, na przykład magnetyczne albo wręcz anty-grawitacyjne a tylko udają normalne samoloty i przy okazji wożą ludzi. jeśli to okaże się prawdą, a jest prawdopodobne to mamy bombę informacyjną, nie tylko co do trucia i tak dalej ale co do zatajanej technologii. a jeśli to nie jest prawdą, to i smugi nie są prawdą. proste?

    a do tego chodzi o to że gadanie ewidentnych! głupot w stylu, dodają do paliwa, albo bo firanki są kubek ma kapcie, tylko robią z całego środowiska alternatywnego i z poważnych tematów kretynów ze schizofrenią, jakich nikt nie weźmie poważnie co jest na rękę pewnym panom w ciemnych okularkach. dodam od siebie że na kłamstwach, wymysłach, chciejstwach i gwiazdkach manipulacji niczego się nie zbuduje a jedynie szkodzi.

   2. a to że z aurą bywa dziwnie, to dam sobie ogolić może być z wielu powodów i raczej w stu procentach na pewno nie mających nic albo prawie nic wspólnego z ewentualnym sypaniem czy nie sypaniem…

   3. Jak ma badać, to niech wynajmie balon i pobierze próbkę powietrza do profesjonalnej analizy, z tym, ze prądy powietrza wędrują non stop i za chwilę przypłynie powietrze skądś inąd, np znad jakiego ośrodka przemysłowego.
    Poza tym po cóż ten atak? Ty masz ze Szwecji a ja ze swojej wsi i mam czyste niebo. Ruch samolotów jest wzmożony, bo są tanie loty. Nie opłaca mi się jechać samochodem 11 godzin jak mogę dolecieć w 1,5 godziny w tej samej cenie. Kto tak kiedyś latał? Spójrz na to z tej perspektywy? Nawet na Zachodzie tak nie latano jak teraz.

 7. Jesteśmy tylko po to TU NA Ziemi aby zapisać informacji/doświadczyć jak najwięcej Nigdy pracować.Nie ma celu. niema nic prócz naszych ELEKTRONÓW.
  Życie mnie zmusiło ?przeczę ? słowom ?

 8. Próbki to ja mam od dawna……………….
  to z fazerem to zupełnie po co innego było………….

  to było po to, żeby pójść o krok do przodu w moim toku myślenia……….czy te metaliczne pyły mogą być przydatne do haarp……….

Comments are closed.