Otwarte Forum Tematyczne – 29.05.2013

Wojciech Eichelberger – psycholog, psychoterapeuta i trener, autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości, współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Przedstawiamy tutaj zapis prelekcji, która odbyła się w ramach Międzynarodowego Kongresu CZŁOWIEK W OBLICZU SENSU ŻYCIA DIALOG WSPÓŁCZESNEJ NAUKI Z DUCHOWOŚCIĄ. Kongres odbył się we Wrocławiu w dniach 19 – 20 kwietnia 2013 roku. Organizatorem była polsko-niemiecka fundacja Willigisa Jaegera oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

35 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 29.05.2013

 1. bardzo ciekawy i inspirujący wykład:)
  prosiłabym jeszcze o wykład prof. Meissnera…

  //
  Tam wszystkie wykłady były bardzo ciekawe, ale możemy tylko 2 wyemitować. Nagranie z prof. Meissnerem ma uszkodzone audio więc odpada.

  Pozdrawiam – Voytek [Admin]

 2. Czy ktos wie co u Mikolaja Rozbickiego?potrzebny jest tej tv tak samo jak p.Owsianko..pozdrawiam

  //
  Wg informacji z jego blogu http://czasprzebudzenia.wordpress.com/ rozpoczął kampanię wyborczą na… Prezydenta RP. W zaistniałej sytuacji to nie wiem czy występ w NTV leży w kręgu jego obecnych zainteresowań. Chyba za niskie progi. Poza tym stara się nie odbierać telefonów, przynajmniej od ntv. Zatem, proponuje spuścić kurtynę milczenia. Być może, że zakrztusił się spóźnioną wiosną.

  Voytek – [Admin]

 3. BoBo pisze:
  ‚Czy ktos wie co u Mikolaja Rozbickiego?
  POTRZEBNY JEST TEJ NTV TAK
  samo jak p.Owsianko..pozdrawiam’

  – – DZIWNE….. ‚bobo’ czy ty masz jakieś…odpały?… To nie było zbyt kulturalne,
  „tej ntv” (?????) Po czyjej stronie jesteś? sprawiałaś wrażenie jakby że jednak po NTV, że po stronie jakichś zdrowszych idei w tym trudnym, zatrutym, zakłamanym Matrixie. A tu co mamy za popis w Twym wykonaniu… (Buta!buta!buta! cyt:Govin)

 4. BoBo pisze:
  30 maja 2013 o 16:19
  ‚przepraszam!Oswiadczam ze nie krytykuje nikogo!ani prowadzacych,ani wystepujacych ani komentujacych!Zrobilo mi sie przykro…lubie NTV milcze!pozdrawiam’

  Nerwy nerwy… 🙁

  BoBo pisze:
  30 maja 2013 o 18:26
  Czy ktos wie co u Mikolaja Rozbickiego?potrzebny jest tej tv tak samo jak p.Owsianko..pozdrawiam

 5. Prawdziwe nazwisko rodu Kaczyńskich jest ” Kalkstein ” To Żydzi ! Mało tego brat Jadwigi Kaczyńskiej, matki braci Kaczyńskich był naczelnym prokuratorem wojskowym w PRL za Bieruta rasowym komunistą , kiedy agenci KGB , komuniści i Żydzi zmieniali nazwiska na polskie . Więc powiedzcie mi tu na forum wy PiS-wyznawcy dlaczego Jarosław Kaczyński przyjął komunię dopiero w 1989 r ? Nie oszukujcie samych siebie tylko ruszcie w końcu mózgami o ile jeszcze wam ich trochę zostało przez wciskanie wam kitów o patriotyzmie przez tych chorych podłych Kaczyńskich oszustów i aktorów ! Jadwiga Kaczyńska, mama Jarosława była zwykłą cenzorką w PAN-ie. W czasie okupacji ukrywała się jako starozakonna w leśniczówce pod Starachowicami. Warszawę po raz pierwszy zobaczyła po wojnie. Nie przeszkodziło to synkowi Lechowi w udekorowaniu jej medalem za udział w Powstaniu Warszawskim. Dziwnym trafem o tatusiu który w powstaniu walczył i w drugiej minucie od wybuchu powstania został ranny w palec zapomniał (widocznie coś było do ukrycia). Matkami chrzestnymi były dwie siostry które cudem ocalały z Getta Warszawskiego (słowa Jarosława). Dopowiedzcie sobie sami w jakiej to świątyni one mogły być matkami chrzestnymi. Wujek , czyli brat babci Wilhelm Świątkowski, starozakonny KGB-owiec był ministrem w rządzie Bieruta i szefem Szechterów i Bermanów. To on pomógł młodemu małżeństwu Kaczyńskich zawładnąć w zrujnowanej Warszawie na własność willą która przed wojną społeczeństwo Warszawy podarowało rodzinie bohatera walk wyzwoleńczych Lisa Kuli (stąd przy ulicy Lisa Kuli, co się z tą rodziną stało). Po śmierci Bieruta Świątkowski uciekł do ZSRR gdzie z rozkazu Chruszczowa został powieszony za swe zbrodnie popełnione w Polsce ( opanowany przez kaczyzm IPN ściga jego podwładnych i uparcie udaje że nic o tym panu nie wie ). Dziadek Kalkstein zbiegł jako carski oficer w latach dwudziestych z ogarniętej rewolucją Rosji do Polski gdzie dostał obywatelstwo. W latach 90siątych była nawet interpretacja poselska w polskim sejmie na temat nieuczciwego przyznania tego obywatelstwa. Co się tyczy rodziny ze strony mamy to wszystkie tropy się urwały. I to już za panowania PISu. W przedwojennych księgach meldunkowych było zawsze jakiego wyznania jest zameldowany , dziwnym trafem wszystkie księgi meldunkowe gdzie mieszkała rodzinka zaginęły a z innych powyrywano kartki , a sąsiednich domów są , tylko ich nie ma. Można się było czegoś dowiedzieć z teczki SB Lecha Kaczyńskiego, ale i tu pierwsze kartki zostały wyrwane ( do końca komuny były ). SB opisywało tam w każdej takiej teczce całą rodzinę delikwenta do kilku pokoleń wstecz. Chrzest katolicki brał 1989 roku .Wkleiłem tresci wyłowione z sieci byście rozpropagowali dalej/mam taką nadzieję/

  //
  Kolgen, chyba pomyliłeś fora. Wklejasz bezmyślnie jakieś starocie wyszperane w jak sam się przyznajesz w necie. My się nie zajmujemy roztrząsaniem kto Żyd, Polak, czarny, biały, hetero, PIS, SLD czy z innej nacji. Istotne jest to co ma do powiedzenia teraz. Przeszłość jest historią, każdy popełnia błędy i powinien się uczyć na nich i wyciągać wnioski. Choć czasem się śmiejemy z działań tych postaci, to nie zmienia to faktu. Tyle. Więcej takich wpisów nie puszczę!

  Voytek – [Admin]

 6. Nie widzę za dużo komentarzy dotyczących wykładu Wojtka,rozumiem, że wielu już to wie a może nawet praktykuje ,ale czy tak naprawdę żyje tym bez zwracania uwagi tym doświadczeniem czy tylko następna piękna teoria i ego w górę?

 7. Brawo i dziękuję, Voytek, za twój komentarz. Takich mądrali (powielających niesprawdzone najczęściej informacje) „wywalenie z komentarza” nic nie nauczy, ale może innym da do myślenia, że za błędy nikogo nie wolno przekreślać i ciągle stawiać pod ścianę.
  Historie ludzi często bywają pogmatwane, ale następne pokolenie które swoim postępowaniem rehabilitują te zdarzenia – „zmazuje winy”.
  Życie przecież to jest „droga” i historię nie jednostka tworzy, ale pokolenia.

  A może tak pogrzeb w życiorysach swoich przodków!!!! to coś i o swoich się dowiesz.

 8. Wyzej wymieniona grupa ludzi umie siebie swietnie sprzedawac . Umie prowadzic bussnes na kazdym terenie gdzie zablysnie jej postac i w jakiejkolwiek formie . Z mojego doswiadczenia mialam duzo doswiadczen z potomkami Kazarians i musze powiedziec , ze wspominam ich milo . Moze dlatego , ze sie bardzo roznie od tej rasy swoja filozofia zyciowa .

 9. kolgen pisze:
  ‚Więc powiedzcie mi tu na forum wy PiS-wyznawcy dlaczego Jarosław Kaczyński przyjął komunię dopiero w 1989 r ?’
  – – Kolo…a kogo to wszystko tu (i teraz) obchodzi? 😀

 10. Jeżeli ktoś nie lubi wykładów p.Owsianko, czy Rozbickiego, to wystarczy ich nie oglądać. Szanuję ludzi, którzy rozumieją, że „mowa (słowo) jest srebrem, a milczenie złotem.”
  Wspieraj innych ludzi lub milcz!!!

 11. Do Gregory:Ntv znaczy Niezaleznatelewizja uzylam skrotu,man dosyc Twoich zlosliwych komentarzy…z wyrazami szacunku blebleble…

 12. Do Voytek:popieram!ja tez uwazam,ze liczy sie tu i teraz! chyba ze…tzw.”duchy przeszlosci”maja na nas nadal wplyw..tj.nie zostaly „rozliczone” pozdrawiam

 13. Do Kalina:Oni sa solidarni!A My…nadal tkwimy w w tak zwanym „polskim kociolku”…co widac nawet po naszych wpisach tutaj…Mysle,ze powinnismy sie zmobilizowac i zaczac zyc naprawde w „tu i teraz”,po prostu zaczac od poczatku.Moze sie udac!pozdrawiam

 14. Zdaniem prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP polski dług wynosi 3 BIOLIONY złotych. Tak tak 3 BILIONY !! . Daje to więcej niż 220 % PKB. Informację można nazwać szokiem. Nikt oficjalnie jej ani nie zanegował ani nikt nie podważa wyliczeń.

 15. Gregory przyjął niskie wibracje ,pewnie odciął się od morza i zapomniał o wielkiej sile Natury ,KTÓRA NAKAZUJE MILCZENIE JEŚLI SIĘ JEJ NIE POJMUJE.a propos żydów to są hebrajczycy z planety Hebra i kiedyś byli cwani a teraz są na równi z nami lub co niektórzy cofnęli się po przez chciwość i tym podobny syf związany z pieniędzmi.

 16. Rozbicki nie ma nic do przekazania ,kręci się w kółko ,brak mu żarliwości i krytycyzmu w stosunku do siebie .Te braki wigoru i ogólne przytępienie porażają mnie osobiście.

 17. Kochany Mariuszu jeśli twoje wspieranie polega na bezgranicznej akceptacji kogokolwiek i przemilczywaniu autodestrukcji poszczególnych ludzi ,to pewne i sam nie dostrzegasz samego siebie i tego co jest właściwe dla podniesienia wibracji i zrozumienia.Wildze tu konflikt ,bo jak można milczeć w obliczy senności intelektualnej .

 18. Do Qcyp:
  Uważam, że to nie telewizja publiczna, nie trzeba patrzeć, na to co puszczają, po prostu można przewinąć lub przejść dalej.
  Już większej wygody trudno się spodziewać.

  Można powiedzieć do kogoś „jesteś do niczego” lub można powiedzieć „wiesz co, dużo ciekawego wniosłeś, ale może powinieneś odpocząć jakiś czas.”

  Krytykuje się osoby, które robią źle.
  Doradza się osobom, które COŚ ROBIĄ- tworzą, ale nie koniecznie im to wychodzi.
  (mało osób coś robi/tworzy, większość osób krytykuje nie robiąc i nie starając się robić nic twórczego),
  Analogia 3 hierarchii (w dużym uproszczeniu):
  1) krytyk nie daje wartości i nie rozumie osoby, która doradza zamiast krytykować, natomiast osoba, która doradza daje/tworzy pewną wartość,
  2) pesymista nie zrozumie realisty, realista nie zrozumie optymisty,
  3) głodny nie zrozumie najedzonego i odwrotnie.
  Krytykanctwo nie tworzy wartości.
  Ile razy zdarzyło Ci się, że opinia krytyka dotycząca np. filmu/książki pokrywała się z Twoją opinią.
  Krytykanctwo to polaryzowanie ludzi w danej grupie, to samo co robią rządy ze społeczeństwem i nwo, tylko, że w mikro skali.
  Staram się po prostu nie uprzykrzać ludziom życia i z tych 2 opcji:
  krytykowanie lub wspieranie
  wybieram wspierania, ale zakładam, że nie każdy mnie zrozumie.

 19. Do Bob:zawsze mozemy zrobic to ,co zrobila Islandia w 2008roku tj.”olac ich!tzn.banki ,ich wlascicieli i ludzi tam pracujacych zorientowanych w sytuacji!A propos co teraz w Islandi?nic nie slyszalam ,wiem ze ponownie wybrano rzadzacych z tej samej partii {tj.2008r.]ktorej sie pozbyli wtedy…nie kapuje nic… Do Qcyp:ja UWIELBIAM p.Owsianko!.Rozbickiego lubie chociaz sie bardzo zmienil ,przeszedl jakas „transformacje”….stary”podobal mi sie bardziej…ale to tylko moja opinia …pozdrawiam

 20. Nie wiem jakie mieliście odczucia oglądając wykład Pana Wojtka Eichelbergera
  – jakoś zawsze go darzyłem sympatią, więc i teraz mnie nie zaskoczył
  pozytywnym przekazem… ale…

  – Jest dla mnie jakimś poznawczym SZOKIEM,
  że tematy, które mielimy od dawna i każdy ma już je jakoś obcykane jak fraktalność, połączenia fizyki kwantowej z mistyką, czakry, energie pustki-próżni itp itd.
  dla ŚWIATA NAUKOWEGO związanego m in. z psychologią
  są ODKRYCIEM !!!!!!

  – Ludzie , których kiedyś mogłem uznawać za autorytety, muszą się uczyć rzeczy które są dla mnie oczywiste? What’s Up?

  No i drugi news wewnętrzny od Voytka…
  🙂
  Myślałem, że Mikołaj jest bardziej poukładanym kolesiem…
  Kilka razy chwaląc go za różne temety – wskazałem hulanki ego jako zagrożenie,
  myślałem, że to zatrybi i się rozkręci olewając to ciągłe podkreślanie Ja uważam, Ja zrobiłem, Ja myślę…
  A tu… do prezydenckiego go ambicja i zranione ego pognały…
  O rany… z EGO nie ma żartów jak widać…
  Buddyści dobrze prawią w tej materii…
  😉

  Szkoda.

  (wracam dokończyć wykład)

 21. BTW.
  Buddyzm od dawna wskazuje źe doświadczenie stanu Buddy
  to doświadczenie wszechświatów zawierających się w sobie.

  Ohm&Love

  😉

 22. rewolucja do psychologi i w ogóle do nauk „oka i dotyku” w najbliższych dekadach na pewno nie dotrze. skoro przetwarza się informację w neuronach to obszar poznania MUSI być zawężony do patrzenia przez słomkę lub mniej.
  jakoś nie potrafią wykorzystać wiedzy kolegi z sąsiedniego pokoju w swoich siedzibach naukowych.
  Dorobek cywilizacyjny nauk humanistycznych i technicznych jaki dokonał się od zaistnienia człowieka na ziemi, jego dążenia do odkrycia swej Istoty, były planem prowadzącym do poznania działania Procesora, który jest źródłem tworzenia jego myśl, stanów psychicznych oraz wszelkich systemów sterowania na poziomie kwantowym
  http://www.rozmowy.all.pl/
  zapraszam panów profesorów;
  „Transformacja Teologii w kontekście nauk ścisłych..”
  ISBN 978-83-917420-8-2 szukaj na allegro

 23. @eljasz

  Jakkolwiek trudne i kontrowersyjne nie bywałyby niektóre treści Twojej książki
  (- b. specyficzna jest też jej nomenklatura-nazewnictwo,
  które ciężko sobie jakoś zobrazować – mąka, chwała itd.)
  to muszę przyznać, że bardzo mi odpowiada naczelna idea –
  (o ile dobrze zrozumiałem- bo musiałem sobie zrobić przerwę w lektórze)
  :
  Jesteśmy programami i uświadomienie sobie tego
  i zrozumienie mechanizmu – sprawia, że przestajemy
  być tylko programami – uwolniamy się spod ich mocy.

  Jeśli cała projekcja jest tylko energią
  to wszystko jest jedynie informacją.

 24. @BoBo
  Islandia niestety klękła przed banksterką.
  Dopuki inne społeczeństwa sobie nie uświadomią że ten cały system
  to pic na wodę i podkładka do drylowania 90% populacji przez garstkę cwaniaków i usłużnych im pucybutów skubiących naiwnych mniejszymi łyżeczkami
  – niewiele się zmieni.
  Jedno państo jest od razu atakowane przez „wirtualny parlament akcjonariuszy”
  czyli spekulacynych bandytów z MFW itp. stosujących szantaż i wymuszenia.
  – vide atak na Polskę Goldman Sachs na początku kryzysu 2008r.

  http://pracownia4.wordpress.com/2013/01/08/co-sie-faktycznie-dzieje-w-islandii/

 25. Nie widziałem, że te bzdury o sile umysły Eichelberger też opowiada. Brawo konstruktorzy takich ogłupiających poglądów.

 26. Eichelberger przeszedł na New Age. Sądząc po skali rosnącego ogłupienia koniec, chyba jest już bliski. Co może wykreować umysł niewolnika? Iluzję, nic więcej.

 27. „Eichelberger przeszedł na New Age. Sądząc po skali rosnącego ogłupienia koniec, chyba jest już bliski. Co może wykreować umysł niewolnika? Iluzję, nic więcej.”

  – – jakiś przykład, wskazanie na przejście w New Age?…
  Czyj koniec jest już bliski?
  Kto jet tym niewolnikiem z umysłem kreującym iluzję i nic więcej?

Comments are closed.