Otwarte Forum Tematyczne – 3.02.2014

„Ja, czyli kto? O ego i superego jako wirusach systemu operacyjnego człowieka i o kilku prostych sposobach wyleczenia się z choroby ‚ja’.” z autorką książki Izabelą Kopaniszyn rozmawia Janusz Zagórski.

16 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 3.02.2014

 1. Piekna rozmowa.Spotykanie,pochylanie sie i wydobywanie piekna z najwiekszej pozornie brzydoty i trwanie.ot i wszystko.

 2. Ja, czyli kto? jak to? co to? kto to? z kim to? tak to? nie to? gdzie to? wiedział to? widział to? czuł to? prosto?
  🙂

 3. Jak do tej pory żyliśmy w cywilizacji STRACHU, DŁUGU I POCZUCIA WINY…
  Będąc OBSERWATOREM wydarzeń, zmieniając perspektywę oglądu możemy zauważyć irracjonalność dotychczasowych doświadczeń i potraktować TO WSZYSTKO jak KABARET:)

  Dziękuję IZUNIU:) , zaraz poczytam…

  Pozdrawiam – Thotal:)

 4. Ego trzeba zahartować tak , aby w chwilach słabości móc spontanicznie wyjść z labiryntu .Czyli należy poznać swoje granice,dobro i zło,( to tak jak jazda samochodem). A , więc wszystko od serca 🙂 Serce to sumienie , które ma zapisane prawa Boskie czyli Miłość. Umysł natomiast jest jak doradca, który podsuwa rozwiązania . Ego to ty i ja ,nasz charakter, który kształtujemy przez doświadczenia życiowe. A Światem rządzi kusiciel co namawia nas do złych czynów. Żyjąc zgodnie z sumieniem, czyli prawami Boskimi przechodzimy dalej, ignorując te prawa mamy do czynienie z naprawą Ego , czyli nieprzepracowane lekcje , a to się wiąże z chorobami psychicznymi, depresją, itp.” Dlatego trzeba zawsze pamiętać, że historia niczego nie uczy, tylko karze za niewyuczone lekcje”

 5. Panie Januszu, proszę samemu obejrzeć ten materiał i się roześmiać z faktu, jak intelekt próbuje to „nieuchwytne” dla niego konceptualizować, ubierac w formy słowne. Naprawde można się zaśmiać! I tak cały czas bujamy się w samsarze :-)).
  # Thotal uważaj, zaraz Ciebie na stos wyślą :-). Przecież reptylianie atakują Matrix :-)) a Ty Tu tak niepoważnie piszesz :-)). Jaki kabaret? :-)))))).. zgadzam się jednak, jaja jak berety. Jak poważnie gramy swoje (?) role. Na śmierć i życie :-)). Matrix (świat zmysłów) jest przecież taki realny… :-))), że jak to nierealny? Nicość- coś z niczego…

 6. Temu prawdziwemu słowiaństwu nie pozwolą się odrodzić.

  http://www.mfkw.pl/filmy_2009.html krzyże na czarnej czapce,
  zespół Arkona gra muzykę metaliczną, cybernetyzując żywioł metalu,
  mafie w Rosji tłuką się o „koperek”,
  Donatan i jego kobiety wieszczą do mikrofonu, pokazują obrazki związane z emocjonalnością seksualną.

  http://1.bp.blogspot.com/–WI7l5pvp2I/UaHgHOFKSqI/AAAAAAAAC3o/zYIaoSkD4fE/s1600/3.jpg
  trzy kulty faliczne i na tle cepów

  Oni z dzieciaków Ziemi chcą na sto procent zrobić niewolników a potem maszyny.

  Prawdziwi Słowianie przylecieli, są na orbicie, ale trzymają się w odpowiedniej odległości od planety, to co się dzieje na tej planecie to dla nich jest straszne.

  Przyszłości nie da się przewidzieć, jedynie można ją sterować po przez jasnowidzów, wróżki, różnego rodzaju medium i narzędzia. „bogowie” wiedzą o tym i dlatego sterują tak jak im wygodnie, mimo praw jakie ustanowili to w niektórych przypadkach sami je złamali.

 7. Bardzo dziekuje za wywiad z p.Izabella Kopanisz i czekam na nastepny,pozdrawiam

 8. Fajny wywiad polecam; Potęgę Terażniejszości Eckhart Tolle jeżeli ktoś nie czytał mega książka

 9. Fajne rozważania o sercu/o roli/pozycji serca: 29:22…”patrzenie przez serce i podporządkowanie umysłu sercu i żeby w tym tańcu wiodącym elementem było serce a umysł może się świetnie bawić będąc tym czym jest” – zgadza się – dołączam też na ten temat: 0:52:40…: http://www.youtube.com/watch?v=1dAGRlkstY4 – cały ten filmik/przekaz warto przemyśleć !?
  Pozdrawiam 🙂

 10. „Jestesmy utrzymywani w iluzji przez pewne systemy wladzy , ze jestesmy mali , ze nic od nas niezalezy. A Tak naprawde zmiana zaczyna sie od kazdej pojedynczej osoby , ktora powie :
  – Mam moc i jestem kims wielkim i dokonuje tej amiany dla siebie , dla wszystkich” 🙂

  To piekne co powiedziala Pani Izabela 🙂

 11. świetny pomysł z zaproszeniem p. izy do kompletu brakuje p. joanny rajskiej może udało by się zaprosić i ją ?

 12. Chcialabym sie odniesc do slow pana Janusza,a mianowicie,ze gdybysmy w momencie startu w nasze zycie mieli ta wyzsza swiadomosc,chocby tylko po lekturze wymienianej tu ksiazki pani Izabeli,to…../pan Janusz nie dokonczyl,ale wiemy o co chodzi/.A ja sie zastanawiam,to jak wtedy moglibysmy przezywac i doswiadczac w pelni tego po co tu w tym danym wcieleniu przyszlismy.Jesli przyszlam doswiadczyc np.biedy,glodu,lekcewazenia,bycia ofiara,itp,a z gory bede wiedziala,ze to tylko taka moja rola na to wcielenie,to czy moje doswiadczenie bedzie pelne i uczace mnie czegos?
  Jesli mozna to zygadnienie rozwinac przy okazji nastepnej rozmowy z pania Izabela,to bardzo prosze.

  1. Krystyna. trafnie to określiłaś ,dlatego myślę ze zakrawa to zakres manipulacji jeżeli będziemy przeświadczeni o nieuchronnym kręgu reinkarnowania się .Twierdze ze jest to ingerencja w wolna wole ? a sam fakt swiadomosci doznawania doznań eliminowałby destrukcyjna stronę ,bo komu jest to potrzebne ? nikt tego nie zna nikt tego nie chce znać a co istotne nikt tego nie zadaje .Zobaczmy konsekwencje destrukcji , strach, lęk, poczucia winy itp , czy aby nie jest to dla kogoś pożywka ?z jednej strony mówimy o eliminacji tego a z drugiej w pakiecie reinkarnacji niby nic złego nie widzimy ?gdzie tu sens ?uważam ze sprytny system sideł reinkarnowania należy dyskutować tu i teraz aby przygotować swiadomosc do pełnej funkcji omijania pułapek licząc od momentu umierania fizycznego ,tak aby wszystkie składowe ziemskich wibracji czlowieka zabrać z sobą mieć je przy sobie w tym momencie .Nawiąże do takiego jednego szczegółu a mianowicie zakopywania zwłok , czyli kompostowania jak w kompoście nie było by nic dziwnego ale proces rozkładu atomowej struktury uwolnienia energii trwa około roku , wiec jest wystarczajaco czasu aby resztę wibracji skutecznie zneutralizować, tak aby była na wszystko podatna i wypalona energetycznie .Ograniczona swiadomosc sama siebie skazuje na docelowy punkt ,piekło, niebo , szatan, chrystus itp .jakim prawem ? czlowiek jest kreacja kreatora i jest tym samym co kreator, powielenie ,a jakieś hierarchie to wylacznie wynik sprytnej manipulacji ufo -bogów z szatańsko – reptylianskiej agendy inaczej mówiąc właścicieli ziemskiej hodowli .

Comments are closed.