Otwarte Forum Tematyczne – 31.08.2017

Robert Gajdziński przedstawia dwa dyktowania Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, polskiego poety czasu wojny. Baczyński zginął 4 sierpnia 1944 r. w czasie powstania warszawskiego jako żołnierz batalionu „Parasol” Armii Krajowej.

W dyktowaniu mówi o śmierci i poprzednich krótkich życiach, o krzywdach, które zawsze, z naciskiem na słowo ZAWSZE, wracają jak bumerang, do tego, który je zadał.


Zapis prelekcji wygłoszonej przez Weronikę Dąbrowską na wczasach w Tąpadłach.


Zapis prelekcji Marka Kossakowskiego, spadkobiercy idei i warsztatu budowy domów kopułowych po śp. Wojciechu Sergielu.


 

7 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 31.08.2017

  1. Weronika Dąbrowska W nawiązaniu do Pani ciekawego wykładu , chciałam dodać kilka słów , do tego co Pani powiedziała na temat świadomości . Tak więc zanim cokolwiek powstało /z Próżni wypełnionej potencjałami/ musiała być najpierw Świadomość . Dlatego wszystko co powstało – jest tą Świadomością i dlatego też , wszystko , absolutnie wszystko ma Świadomość . Atomy reagują na Świadomość i tworzą powiązania w zgodzie z zawartą w niej informacją. Energia jest Świadomością w ruchu. Zatem każda energia jest nierozerwalnie związana z dynamicznym polem zwanym świadomością. Wynika z tego , że każdy atom i każda jego część , włącznie z orbitującymi elektronami , ma umysł . Wszystkie struktury atomowe maja umysł. Zatem , żeby skoagulować pole atomowe , potrzebny jest czas i umysł.Mamy wolno płynącą energię . Mamy też wyższą inteligencję , która skoncentrowała się na myśli i nadała jej formę . Każde drzewo , każdy insekt , każde ziarenko piasku , powstało dzięki wyższej inteligencji . Na przykład piasek – to energia skoagulowana w formie cząsteczek i scala je umysł. Właśnie umysł tworzy zależności z polem atomowym i przyciąga do siebie to – co jest z nim tożsame. Tak więc to co widzialne , zrobione jest z niewidzialnego . Materialność stworzona jest z niewidzialnego . Kiedy zmienimy myśli , które utrzymują strukturę widzialnego , ta struktura /z „czasem” – myślę tutaj o czasie continuum / się rozsypie i następnie energia skoaguluje się ponownie , tworząc nowe powiązania i przybierając inną formę . Dlatego wprowadzanie zmian w tym co widzialne , nie polega na eliminowaniu z niej tego czy tamtego , nie polega na wymiataniu „śmieci’ z naszego życia . Musimy zdać sobie sprawę z tego , że to „Obserwator ” ” zwija” pola Energii . David Bohm powiedział , że Próżnia się rozwija i zwija , co otwiera możliwości ” , gdyż zrozumiał , że cząsteczki nie podróżują , lecz pojawiają się i znikają . Próżnia jest zatem materialną nicością , ale potencjalnie zawiera w sobie wszystko . Trzeba oczywiście przyznać , że to drzewa mogą nas nauczać – bo to one pozwoliły sobie na wystarczająco długą chwilę ciszy, aby dowiedzieć się , co jest tak naprawdę ukryte , wewnątrz nich samych . Gdybyśmy zrobili podobnie do nich- pozwalając sobie na tę chwilę ciszy , dostrzeglibyśmy , że to wewnętrzne Źródło w nas samych , dosłownie nie posiada granic naszej wspaniałości . Ale nasz umysł broni się przed tym – dlatego wciąż obracamy się w tym co jest ludzkie/ stare programy/ , jednak nie potrafimy dotrzeć w nas samych tego, co w nas jest boskie , ponadprzestrzenne , ponadczasowe , ponadwymiarowe . Bez tej wiedzy przyczyniamy się do marnotrawienia ziemi i niesiemy jej śmierć , gdyż nie posiadamy wiedzy jaką posiada to drzewo , które w przeciwieństwie do nas wie kim jest . Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie .

  2. WSZYSTKO MA ŚWIADOMOŚĆ – bo Energia już była poprzednio wszystkimi możliwymi cząsteczkami . Atom jest tylko jedną z form , które przybiera Energia . Jest to tzw „Prawo Konserwacji Energii” – co po prostu oznacza , że nie ma cząstek , które byłyby wyłącznie taonami , fotonami czy elektronami . Elektrony były kiedyś jądrami , jądra były kiedyś fotonami , fotony były kiedyś taonami . To dotyczy wszystkich cząsteczek.

  3. W taki sam sposób , możemy porozumiewać się z wodą , wiatrem , słońcem , chmurami, dosłownie ze wszystkim . Powoli przypominamy sobie to wszystko co w nas drzemie i budzimy się do prawdziwego życia , z naszego długiego snu zapomnienia 🙂

  4. Witamy . Gaja znakomicie I doskonale ujelas jakie mamy fakty w tym cudzie istnienia ,wszystko jest I my w tym wszystkim zyjemy /cud zycia =matrx/ a intencja swiadoma chaca istota tu I teraz tworzy to wyobrazajac sobie to czego pragnie !!! a to sie zadzieje jezeli sa spelnione warunki bez przywiazania I w wolnosci szacunku mnie I tobie !!! to wszystko jest proste jak budowa cepa !!! stare programy wbite przez matki dzieciom =funkcjonuja w kazdym tzw. doroslym =uwazam ze matki aby rodzic =potrzebuja miec stosowne fakty I wiedze na temat CUDU ISTNIENIA =wtedy nastapi zmiana w tej cywilizacji . Teraz rodza sie diamentowe dzieci jednak matki sa nadal bez tego co w/w . Gaja dziekuje ze piszesz ,wspieram cie napisalem tylko ze wzgledu na Twoje zmagania z przeciwnosciami /to sa wlasnie te stare programy w 97% populacji/ kazdy indywidualnie moze je tylko zmienic =zaczynajac od SZACUNKU SOBIE I INNYM !!! Pozdrawiam I dziekuje Gaja.

    1. JAN PIOTR KUTEREBA Cieszę się Jasiu , że wróciłeś i dziękuję za twoje ciepłe słowa . Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie 🙂

Comments are closed.