Otwarte Forum Tematyczne – 4.07.2017

Janusz Zagórki rozmawia via Skype z dr Markiem Rolandem z Kanady o jego drodze naukowej i zawodowej. Przepraszamy za zniekształcenia dźwięku.


Trzecia część rozważań Pawła Góralskiego o Ciemnej Materii.
Więcej na http://pomylki-einsteina-i-nie-tylko.pl/


Zapis prelekcji, którą wygłosił Ryszard Klein na XV Harmonii Kosmosu w czerwcu 2017 r.


Adam Anczykowski kontynuuje temat Kosmicznych Transmutacji. Prelekcja odbyła się w ramach XV Harmonii Kosmosu na tzw. II scenie w czerwcu 2017 r.


 

43 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 4.07.2017

 1. Przychodzimy tutaj jako JAM JEST – bogowie , aby doświadczać tej wirtualnej gry /iluzji / zwanej „życiem” . Oczywiście ma Pan rację mówiąc , że między Jolą , Alą i Panem , nie ma żadnej różnicy, tylko co na to Pańska żona 🙂 ? Czy mówi Pan do niej : kochanie daj spokój , ześrodkuj się a teraz opowiem ci o prawie konserwacji energii 🙂 ?

  1. Dieta jest oczywiście ważna – jednak TO NIE DIETA JEST NAJWAŻNIEJSZA – ALE NASZE PRZEKONANIE , ŻE ONA NAPRAWDĘ DZIAŁA . To jest właśnie ta największa potęga , którą sami w sobie nosimy . Atomy reagują na Świadomość i tworzą powiązania , zgodnie z zawartą w niej informacją .

 2. Oto huśtawka gry , zwanej „życiem” . Kiedy granice naszej akceptacji określa nieszczęście – jesteśmy nieszczęśliwi . Kiedy granice naszej akceptacji określa szczęście , jesteśmy szczęśliwi . Ileż można się huśtać ? Kiedy jesteśmy już znudzeni tą huśtawką , czyli bieganiem jak oszaz zegarkiem w tą i z powrotem i zrozumieliśmy zasady tej zabawy/gry/ po prostu wracamy do Domu . Nie szukajmy zbyt daleko – Dom , którego poszukujemy , jest już w nas .

  1. /errata/ „czyli bieganiem jak oszalali z zegarkiem w tą i z powrotem „

 3. Ta gra mogłaby się prawdopodobnie skończyć , tylko wtedy , kiedy odczytalibyśmy wszystkie potencjały Próżni , czyli Umysł Boga/ który stale budujemy i z którego stale czerpiemy / stałby sie równy Próżni która jest Źródłem jego zrodzenia . Czy to jest możliwe ? Nie wiem , bo nie znam natury nieskończoności i skończoności /w Jednym/ JAM JEST ? Tak więc jedni zaczęli się właśnie bujać , schodząc tutaj z wyższych poziomów wibracyjnych /inwolucja świadomości /- aby doświadczyć tej huśtawki dualizmu . Podczas kiedy inni , mają już dość tej huśtawki – dlatego „wysiadają ” z niej i wracają sobie do Domu /ewolucja świadomości /.

  1. Prawdziwi naukowcy to Ci , którzy zastanawiają się NIE nad tym co jest widoczne , ale zastanawiają się nad tym co jest NIEWIDOCZNE i niemożliwe do zarejestrowania ani zmysłai a ni jakimikolwiek przyrządami . Wtedy zamiast intencji / „starych bułek” – czyli w kółko przetwarzanych starych programów/ – pojawia się nagle prawdziwa INSPIRACJA / „świeża bułeczka” prosto z Próżni , pełnej niezmierzonych potencjałów / Wbrew pozorom , ta INSPIRACJA nie bierze się z myśli , ALE Z TEJ WĄSKIEJ PRZESTRZENI/szczeliny/ POMIĘDZY DWIEMA KOLEJNYMI MYŚLAMI 🙂 Wtedy ktoś pyta taką osobę, „skąd to wiesz ?” , albo ” jak na to wpadłeś ? ” a on/ona odpowiada „nie wiem jak, to po prostu samo do mnie przyszło/nagle pojawiło się we mnie ” .

 4. a to co chce zamiescic przyslal mi syn z polski =mieszkam w uk. =jest to film wg. mnie fantastyczny o awatarze o ktorym mowi na koniec RYSZARD KLEIN co za zbieznosc wwdoswiadczen interenetowych =po raz pierwszy ogladam wyrywkowo =brakuje czasu n otoz poraz pierwszy widze te sceny tego filmu ;;;;;https://www.cda.pl/video/99439354 obejrzyj sobie coś pięknego, oglądam to już 4 raz:)
  mialem taki sen przed dwu laty jak jest w tym filmie gdy wybudzany jest ten kolega z tej kapsuly =podobna bajka jak w SEKSMISJI =ktry ogladalem wiele razy interesujace ,bawmy sie cudem istnienia .

 5. doskonaly komentarz kolegi Astre i fakty w inm zawrte;;;;; Astre 5 lipca 2017 at 02:08 Reply
  W kwestii przemian na Ziemi warto sięgnąć do głębszych poziomów rozumowania. Tutaj fundamentem przemian jest sposób kodowania Matryc (3+1), gdzie 3 wymiary są Iluzją, a 4-ty jest rzeczywistością. My jako istoty ”duchowe” istniejemy na poziomie czwartego (rzeczywistego wymiaru), a tylko na krótki moment w t.z.w niby życiu percepujemy Iluzję 3- wymiaru. Co ciekawe w filmie MATRIX jest przedstawiony Klucz jak to działa i co z niego wynika. Prawidłowo o tym mówi też Andrzej Bardziak, który wspomina o księdze przemian I Ching, a która napisana została właśnie w oparciu o ten klucz 3+1, a to co z tej matematyki i fizyki wynika to, że niebawem nastąpią 3-dni ciemności, które dosłownie za kilkanaście dni nastąpią. Myślę jednak, że nie będzie takich spektakularnych efektów, że nic nie będzie widać, ale z pewnością nastąpią jakieś głębokie zmiany.
  https://www.youtube.com/watch?v=v52l7ACLrI4

 6. voy, masz literówkę, powinno być chyba „Janusz z za Górki rozmawia via Skype z dr Markiem Rolandem z Kanady o jego drodze naukowej i zawodowej. Przepraszamy za zniekształcenia dźwięku.” 😉

  //
  Hahaha, masz rację. Dzięki, poprawiłem, chociaż z reguły nie ingeruję w to co wkłada i opisuje ntv sobótka.

  Voytek – [Admin]

 7. Przepraszam bardzo. Kto obserwuje galaktyki . Bo ja widze swiatelka na niebie co nazywmamy mleczna droga w komputerowej astrologii .Nie wiem czy to jest tak daleko . Ale jak logicznie przeanalizuje to to jest dosyc blisko i poukladane na firnamencie celowo . A ktoz to zrobil zapytajcie sie Egipcjan rysujacych firnament w plaskiej raczej przestrzeni na swoich rysunkach i mitologi A za reszte informacji to nie moge wziac zadnej odpowiedzialnosci poniewaz juz od paru lat wiem , ze NASA KLAMIE KLAMIE KLAMIE !!!!:)
  Kopernik ze swoim prymitywnym sprzetem wymyslil freemasonska bzdure odnosnie kosmicznych bajek ziemi tanczacej dookola slonca w kosmosie , ktore do dzisiaj ucza w szkolach No wiec obecnie sie wciska kid z innymi bajkami .

  ha ha ha znawcy kosmosu tylko nie ze swoich zrodel ale matrix manipulatorow wielkich astronomow i wielkich naukowcow .
  Nie moge sluchac juz nic chyba sobie sama pomedytuje nad black space i cos sie dowiem od siebie samej 🙂

  1. Kalina! Ta weź sie opamietaj trochę! Przestań powtarzać jak papuga te bzdury z internetu! Kiedy żył Kopernik, a kiedy Masoneria powstała?! Prawie 200 lat różnicy!
   Poza tym przecież Kopernik była kobietą 😛 😛 😛

   1. „kiedy Masoneria powstała?” a ty kur-a wiesz kiedy powstała ? odpier -ol się od Kalinki co ci Kur-a nie pasuje !? czy mason tysiąc lat temu nazywał się mason albo inny penis ?!

   2. Majestic Dobrze , że jesteś – bo już się o Ciebie martwiłam . Pewnie zaraz mnie postraszysz Lindą , albo pieskiem po kąpieli 🙂 Buziaki Skarbeuszku 🙂

   3. Tak, masoneria powstała prawie 200 lat po Koperniku. I nie można wszystkiego wrzucać do jednego wora, bo się kociokwik pojęciowy wytwarza. A taki stan rzeczy oczywiście jest na rękę „okreslonym siłom”, szczególnie w obecnej sytuacji.
    Majestic – gdybyś trochę myślał, zamiast tylko miotać wyzwiska (co świadczy o braku rzetelnych argumentów), to zastanowiłbyś się co jest i w jaki sposób weryfikowalne. A dzieło Kopernika JEST. Osobiscie podziwiam go za to, że w tak prymitywnych warunkach potrafił osiagnąć tak wiele (może dlatego że w tamytch czasach nie było Youtube-a 😛 ). Analogicznie cenię też wysiłek pana Pawła Góralskiego, który po prostu krytycznie analizuje pewien stan, w którym znalazła się kosmologia. I robi to nie na bazie jakichś z dupy albo z Youtube-a wziędych teorii, tylko pokazuje, że problem jest rozwiązywalny w ramach wiedzy dobrze poznanej i sprawdzonej, bo ona daje wyniki zgodne z obserwacjami, tylko TRZEBA UMIEĆ JĄ POPRAWNIE ZASTOSOWAĆ. Cały wywód może wydawać się nudny, w związku z czym nie wszyscy są zdolni go prześledzić w całości, ale niestety inaczej się nie da. A diabeł niestety tkwi w szczegółach.
    @Gaja – gdybyż to był odosobniony przypadek, to pół biedy jeszcze by było. Gorzej że to się zaczyna szerzyć jak zaraza. Ogladałem niedawno jak to to trafiło w biedną Paulinkę Moskalik (piszę to bez złośliwości, bo nie żywię w stosunku do niej żadnych emocji) i jaką teorię wielce ucieszona przedstawiła w zwiazku z tym (też nie jej, bo widać że cytuje z netu 😛 ), tylko biedactwo ani przez moment nie zastanowiło się jak można zweryfikować to co tak ochoczo głosi. Albo inaczej – jak wygladałaby obserwowana rzeczywistość, gdyby to co głosi było prawdą, albo jakie musiałyby być warunki w jej modelu, żeby było tak jak widzimy. W żadnym przypadku „to się nie dodaje” – jak mówi Max Klonko. Dokładnie tak samo, jak pod koniec audycji pokazuje to pan Paweł Góralski przy omawianiu pewnej teorii usiłującej modyfikować Newtona – w żadnym przypadku nie otrzymujemy stabilnych orbit. Więc uważam, że zanim zacznie się snuć fantasmagorie o masonach itp. może po prostu lepiej zrozumieć najpierw podstawy wiedzy. Bo na solidnych podstawach stoi się pewnie, a powtarzam jeszcze raz, są siły (coraz bezczelniej poczynajace sobie), które wykorzystują każdą sposobność by zasiać w społeczeństwach niepewność i wszystko relatywizować. By ze sprawcy czynić ofiarę i na odwrót… „Nolite te bastardes carborundorum”

   4. myślę że kalina miała na myśli raczej wolnomularzy (free…) czy idąc dalej wstecz innych różokrzyżowców … gdzie zawsze wliczając też czasy starożytne były takie lorze gdzie dobrze znali model heliocentryczny a nawet inne układy gwiezdne galaktykę i zaświaty. to też po prawdzie kopernik tak to odkrył jak kolumb amerykę fakt że miał problemy z rzymskoegipskimi ilulaminatami

    z czego z kolei jasno wynika pewna niekonsekwencja jakoby w starożytności nie wiedzieli o tym jaki jest firmament, a co komu jak i dla czego pokazywali to już jak by inna sprawa jak inną sprawą jest wrażenie iż kalinka poddaje w wątpliwość w ogóle rozpoznanie istoty rzeczy jako takiej przez obecną idiokrację, co nadaje jej wypowiedzi głębszego sensu niż tylko kto co jadł i s kim spał, czy pierwszy był koprenik czy może masoneria adoptowała jego czy wcześniejszą na ten temat wiedzę na tym płyciutkim poziomie to na prawdę nie ma już żadnego znaczenia, nie o tym mowa 😉

    co kalinka postanowiła sama w sobie ustalić to bardzo fajnie 🙂

   5. Powiem ci tak Robercie . Zabierz sie za analizowanie ludzkosci i wladzy i rytualow i gwalytow i wprowadzaniu sztucznego mind do ludzkosci od czasow Peru Paracas . Zobacz i przeanalizuj dobrze a nie bierz tych bzdetow za pewnik. Przeanalizuj zdjecia NASA i zobacz jaki prymityw mogl wymyslic teorie w srdniowieczu na ktorej bazuja komputerowa NASA znawcy i propagujacych wiedze Masoneri Ktora powstala w zamysle kontrolerow swiata juz bardzo dawno temu SYMBOLE ZOBACZ i nie wciskaj ludziom ich kretynstwa , ktore opetalo masy do teraz . Smiechu warte I prosze mi nie ublizac . Moze chce ci ruszyc serce i mozgownice i czucie a nie tylko na mozgownicy sztucznej bazuj .Ja wiem , ze nie mam intencji klamac innych i siebie . A ci panowie sa ochydna zaraza ludzkosci I taka jest prawda. Inteligentne masy wprowadzili w ciemny zaulek przez proste mind control .

   6. @Kalina – a co ma piernik… Co mi tu o zdjęciach NASA zasuwasz? I o masonerii jakiejś… Ja mówie o obserwacjach bezpośrednio weryfikowalnych. Mówię o podstawach wiedzy. Mówię o mechanice klasycznej. Tego żadnym argumentem o masonach, czy dowolnych innych tajnych towarzystwach podważyć nie jesteś w stanie. „Inteligentne masy wprowadzili w ciemny zaulek…” to jakiś żart? Masy? Inteligentne? Tu masz wspaniały przykład tej inteligencji: https://www.youtube.com/watch?v=R7w5B8jyJB4 😛 😛 😛

  2. @sesia – jasne, różne dziwne układy mogły być, ale przecież to nie jest najistotniejsze. „to też po prawdzie kopernik tak to odkrył jak kolumb amerykę„, tak, oczywiście bo przecież różne rzeczy były znane już wcześniej. On po prostu odwalił mrówczą pracę związaną z zebraniem i opracowaniem danych pomiarowych. Kepler swoje prawa też wyprowadził na bazie danych obserwacyjnych, a nie teorii. Tylko że póki co, Keplera nikt się o nic nie czepia. 😛 No, ale może to tylko kwestia czasu… Polecam także Newtona, to postać nieco kontrowersyjna, on się różnymi dziwnymi sprawami parał, tak że jest pole do popisu dla poszukiwaczy sensacji różnej maści. 😀

   1. takie czasy 😉 … sesia na ten przykład też dziwnymi rzeczami się zajmuje jak nabijaniem dżinów w butelki, czy pisywaniem na ntv 😛

    spox robert 🙂

   2. Przyjemniej chyba dżin z butelki opróżniać. 😉 Może być przy okazji pisania na ntv…

  1. POCZUCIE BRAKU WARTOŚCI WŁASNEJ – to jest właśnie NASZA NAJWIĘKSZA CHOROBA . Nie tylko podważamy wartościowe przemyślenia innych , którzy budzą się właśnie ze się ze snu ,ale też wątpimy w swoją własną MOC . Kiedy zdamy sobie z tego sprawę , wtedy zobaczymy 90-latków powracających do młodości, chorych ludzi odnawiających organy wewnętrzne , ślepców widzących wymiary- i to wszystko dzięki temu , że opiekowali się swoim „wewnętrznym ogrodem” . Świadomość i Energia tworzą naturę rzeczywistości i chociaż są JEDNYM , to ENERGIA JEST „SŁUŻEBNICĄ” ŚWIADOMOŚCI , gdyż taka jest JEJ ROLA , jaką spełnia w tej grze iluzji -grze zwanej życiem .

  2. „taki mędrek co udaje alfę i omegę i to w kiepskim stylu”

   Masz na myśli Qcypa?

 8. Solarne gwiazdy na niebie firnamentu sztucznego to sa gwiazdy . Jak slonca nie ma to swieca ha ha ha .
  Niezle namacili ludziom w glowach wykreowali tysiace teori poprzez channellingi przez czubek glowy i szeszynke pokreowali mistykow,naukowcow i inny mental chlam . Tysiace gwiazd galaktyki . Nikt nie ma kojarzen i prostych przemyslen .Tylko siedzi w labiryncie wiedzy homocapensisi zabawy ludzkim mysleniem .
  Popatrzcie jak pozno dali nam ta technologie cykaja ja po tysiace lat. Ale mechanizm syntetycznej technologi of mind i manipulacji ma jak kazda swoj zardzewialy koniec i chyba na nich juz jest czas dlatego chca porobic wiecej cyborgow i biorobowtow to jest tak jakby zachowanie gatunku bez mozliwosci wewnetrznej kreacji .
  Bo ten swiat syntetycznych swiatelek i kolorow nie ma wlasciwie lacznosci z Black space tlem naszej prawdziwej natury swidomosci centrum kreacji .
  No wiem , ze jestem revolting no wiem ale zaczelo mnie juz to wszystko bawic i klamstwa tutaj pod solarnym firnamentem 3 procent swiatla wykreowanego dla experymentu we wrzechswiecie czarnej space mialy inne cele na poczatku ale Demi-falszywy God zaltawil kreatorow pierwszej intencji Eons i sie zaczal cyrkosyntetycznej katastrofy zwanej ziemia we wszechswiecie .

  1. jan piotr kutereba Ego Kaliny kąsa i atakuje – aby zdobyć w sposób zwrotny , tę energię i to zwielokrotnioną , bo tym się po prostu odżywia 🙂 Ona jest „wielka ” i „pełna zrozumienia ” , bo ona jest „głęboko połączona” , jak tu stale twierdzi z Matką Ziemią . Pytam zatem – czy Matka Ziemia , atakuje i kąsa inną Matkę Ziemię ?

   1. EGO tez jest wymysl New Age kiepow 🙂
    Wiec sobie mozesz pisac ten slogan , ktory nie zlatwia spraw ziemskich tylko dziala jak psycho drug blokujacy rozwoj i pasje dowiedzenia sie , ze wszystko co zostalo wykreowane dla nas jest wlasciwie samo w sobie KLAMSTWEM
    Prawda jest taka ., ze wszystko jest klamstwem prawie .
    Wiec Gaja prosze mi nie insynuowac i obwiniac mnie jakimis sloganami , ktore sa wlasciwie przeciwko ludzkosci i nic nie zmienia . Witaj w Polandzie pelnym podatkow i potulnych Polaczkow placacych haracz .Pisalam , ze Trump to fiasko ale City of London DUPEK ROTSHIALD iluminati w Polsce to gleboki Haracz DLA TEGO KRAJU
    I to ma byc EGO
    Fuck ofF Gaja I nie podpieraj juz matrix tego ZYCZE NA TERAZ

   2. Kalina Udowodniłaś i potwierdziłaś , swoim ego-wpisem , że TWOJE EGO JEDNAK ISTNIEJE ! 🙂 🙂 🙂 Popłakałam się ze śmiechu – ale na szczęście śmiech to zdrowie 🙂

   3. Smiech to zdrowie lepiej , ze sie posmialas jak mialabys mnie swiping swoja niezwykle utajona miloscia .

   4. Nie zajmuj sie analizowaniem mnie gaja .Szkoda czasu na takie bzdury .
    Lepiej sie zajmijmy dochodzeniem prawdy. Twoja analiza rzeczywistosci to nawet bym nie wytarla spilled milk na podlodze .Nastepny balagan homocapensis w Egipcie i wyjalowienie totalne ziemi na tych terenach . https://www.youtube.com/watch?v=XV38eO9M37E

 9. „Podpis” Próżni pełnej potencjałów – to Punkt Zero . „Podpis” Punktu Zero – to Świadomość Zwierciadło . Najpotężniejsza wypowiedź , jaką kiedykolwiek wygłoszono do zgromadzonego tłumu ludzi , brzmiała – Oto Bóg .

  1. bóg to bóg a jego podpis jest nieograniczony niczym potencjalnym, on jest na całym wyrazie swojego spektrum. więc coś się tak naśladowczo uparła na jakiś jeden potencjalny punkt podziałów, stopniowania i pikselizacji wyobcowanego boga? 😉

   1. sesia Po to – żebyś miała tutaj o czym dyskutować , podróżniku w czasie i przestrzeni 🙂

  2. Gaja , Ego to JA , to TOZSAMOSC , to cześć osobowości .
   Ego konstytuuje samoswiadome istnienie człowieka .
   Ja sie uśmiałam do łez ze ty dalas sie nabrać na ta nagonkę na Ego i sie go pozbyłas , hahaha :-D.

   1. AnonYm Umysł/Ego jest niezbędny na tej płaszczyźnie egzystencji , więc na nic się nie nabrałam , bo doskonale o tym wiem egzystując tutaj .Jednak nasze prawdziwe JA – to nie jest umysł , sprawca naszych wzlotów i upadków, oraz ludzkiego cierpienia .

Comments are closed.