Otwarte Forum Tematyczne – 5.08.2013

Janusz Zagórski w rozmowie ze Sławomirem Szererem o współczesnych zagrożeniach płynących z uzależnień nie tylko od alkoholu i narkotyków.

3 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 5.08.2013

  1. Najlepiej i najtrudniej zacząć od siebie. Od ośmiu lat z małżonką nie spożywamy alkoholu, ekspediując w doroslść nasze latorośle, dla których picie nie staje się klue programu. Można fajnie żyć i doskonale się bawić bez alków. Gwarantuję. Nie przejmujcie się, że znajomi uznają was za dziwaków, jehowych, itp. Powodzenia..

  2. Podliczmy kiedyś ile na stałe mieszka w Polsce Żydów,Greków,Rumunów.Gdyby mieszkający na stałe w USA Polacy dowiedzieli sie o zagrożeniu płynącym dla Polski-napewno stawaliby w jej obronie.Oznacza to,że każdy Żyd ,Grek,Białorusin itd mieszkający w Polsce,mający obywatelstwo polskie będzie w sposób emocjonalny związany z ojczyzną którą nie jest Polska-bo jest tylko krajem zamieszkania.Polakiem sie jest ,Grekiem również.Zastanówmy sie ,co będzie kiedy każy obywatel polski-czyli Grek,Rumun ,Żyd będzie wyrażał swoją wole w trakcie referendum.Żyd biorący udział w referendum nie będzie reprezentował interesu Polski,bo nie jest ona jego ojczyzną,to samo z Grekiem itd.Czyli co przyniesie referendum?Z innej strony-Warszawa pracuje nad kartą warszawiaka aby mieszkańcy W-wy płacili mniej za bilety komunikacji publicznej,kina itd-co zrobią Katowice?Powstanie karta Ślązaka i na Śląsku mieszkańcy W-wy będą płacić więcej.Jeżeli dostrzegać ,że Ślązacy w Polsce żyją,to pytam jak będzie wyglądał ich głos w referendum?Przecież musi ten głos reprezentować interesy Śląska przede wszystkim-Kaszub również zadba w referendum o ojczyznę-Kaszuby.Myślę zatem ,że receptą jest zmiana podziału administracyjnego kraju i przywracanie małych ojczyzn w których każdy będzie mógł o nie dbać-również w referendum.Mieszkańcy Warszawy przecież nie interesują sie jak żyje sie na Śląsku-mają to gdzieś-ich interesuje co robi Hanna Gronkiewicz Waltz,a karta warszawiaka wprost o tym mówi,że Ślązak nie będzie traktowany na równi.Kiedy zastanawiamy sie dlaczego w polskim życiu społecznym i politycznym jest tak żle pamiętajmy,że trudno określić co naprawde jest polskie,bo polskie dzieci uczą Żydzi,Grecy itd.,w domach je sie kutie,czernine i mak,a Ślązak rolade i modrą kapuste.Nie jesteśmy wszyscy Polakami-policzmy tych którzy dadzą sie policzyć i sami sprawdzmy kim jesteśmy.Odaj Bogu ,co boskie-powie Świadek Jechowy i do referendum pojdzie kiedy będzie obowiązkowe,bo przecież będzie żył nie w Polsce ale w Królestwie Bożym.Nie ma rady-tylko ojczyzna małych ojczyzn-nie referendum,ale referenda w malych ojczyznach-w których mieszkają Żydzi itd-czyli-niczego nie da sie zrobić.W takiej sytuacji pozostaje jedyna możliwość-zarządy wielkich międzynarodowych korporacji i dominująca rola kapitału.Polska to nie Węgry,a krytyka Orbana pochodząca również z Polski wskazuje na to dobitnie,że tylko kapitał,korporacje,kartele będą decydować o przyszłości Polski.Pozdrawiam.

Comments are closed.