Otwarte Forum Tematyczne – 5.10.2015

Janusz Zagórski rozmawia z Jackiem Pawliszynem, młodym człowiekiem, który dzieli się z widzami swoją wizją Polski.

79 thoughts on “Otwarte Forum Tematyczne – 5.10.2015

 1. (z powodu M i Dody)

  Wracając Panie Januszu do Batonika. Przecież Pan jak Każdy wie że.

  Nie za Wat mamy Batonika, ale za niego słono płacimy. Wat zaś jest scedowaniem na nas zobowiązań za haracz by mieć prawo do sprzedaży tego batonika, więc płacimy Wat w konsekwencji by mieć Prawo Go kupić, bo jak nie to pałą w łeb i zdychaj. Czyli Danina dla Czarnych magów iluzji.

  Przynajmniej tyle że nTV przeszło przez gardło, z niemałym trudem wspomnienie o systemie bez pieniędzy. Ale chłopiec jaki niewątpliwie Rokuje i jest Wielki, był tylko na pożarcie dla Wyg. Nie ze mną te numery Brunner / J23 😉 Czyli że jednak system Monetarny to cały ruch N?TV, cytując chłopca na sznureczkach „Jestem za systemem pieniężnym” I nie Pan to powiedział. Sprytne 🙂 Prada jesteśmy dorośli.

  Otóż Panie Januszu z całym szacunkiem, Trzeba więcej niż nawiązanie do Pytań o Zysk, OOOO kluczowa kwestia, na pewno będzie opierdol z centrali. Bo to ważniejsze niż sam poboczny pieniądz. Więc trzeba więcej niż, założenia że komuna z tego wynikała. Podczas gdy, komuna też była pożarta przez zysk i pieniądz. Kulą w płot.

  Ale dzieje się, Pan czyta, jest na bieżąco. Trzeba czasu na wypalenie nowych ścieżek, bo sobie i Pan nie zaprzeczy 🙂

  Pozdrawiam, czujna Seja.

  Ps. Panie Jacku, proszę nie brać tego do siebie. Pełen szacunek, mimo iż Pan nie zapoznaje się z tematem, dla tego został wytypowany, ale ma Pan wielkiego Ducha i słusznie na Tak… 🙂

  1. Skończył się energetyczny abonament na seję. Jeśli chce ktoś komentarza z 2-9-15 proszę uiścić stosowną ofiarę woli 😀
   Z Góry, nie dołu zaś uprzedzam że będę podnosiła tu poprzeczkę ofiar do całopalnych włącznie. Wszelkim jacy chcą mnie uczyć czy oceniać flek / glan w ryj. Nie życzę sobie zaczepek w stylu pidu fidu, chyba że ze stosowną adnotacją z protokołu to do Usherów z całym szacunkiem. Krótko mówiąc paszli won włącznie z tym kto co lubi i jaki ma gust muzyczny tudzież inny to nie ofiara i mnie nie obchodzi, ani nikogo. A upomnę się o więcej czyli zdjęcie banów.

   Wasza Wysokość.

   1. Była bym niesprawiedliwa gdybym nie wystosowała podziękowań dla Voya. Bo wiem że Pan J2X nie czyta. To Admin, jest moim Głosem. Cokolwiek to znaczy…

  2. Seja juz troche sie nauczylam o systemie bez pieniedzy .Nie ma zadnego handlu ,wszystko co wyprodukujesz zanosisz do sklepu ,oddajesz ,macie ,bierzcie i jedzcie.Wyprodukujesz ubranie ,zanosisz do sklepu ,macie ,bierzcie i sie ubierajcie.Wyprodukujesz samochod ,zanosisz do sklepu ,oddajesz , macie i sobie jedzcie.
   A co bedzie jesli rolnik przyjdzie do sklepu o 18 bo rano nie mial czasu ,chce chleb kupic ,ale zabraklo,bo chleb jest tylko rano,a rolnik rano to musi traktorem na pole wyjechac zeby tacy co pracuja wieczorem mogli sobie chleb ze sklepu wziąsc rano.
   Rolnik przychodzi raz drugi ,ale chleba braklo.Wiec wychodzi wkurzony i stwierdza,to ja jutro na pole nie wyjezdzam bo nic z tego nie mam.Ziarna jest coraz mniej.I mniej chleba na polkach.tak wiec trzeba po chleb wstawać o 6 zeby dostać,czy moze stworzymy system „na kartki”?wtedy kazdy dostanie wyliczona ilosc i starczy dla wszystkich.
   To chyba nie jest glupie pytanie?bo mnie to interesuje jak to w praktyce by wygladalo.??

   1. Nie jest Lilka nie jest 🙂 dziękuję Ci za poświęcony czas i poważne potraktowanie tematu 🙂

    Tym bardziej nie jest że obie dziś pewnie zaspałyśmy 😛 Jest już 8 rano a mnie właśnie skończył się chleb. No i tak nie jadam śniadań, bardziej jak w czasach pierwotnych, czy sposobie Dziadków uważam że na śniadanie to trzeba sobie zapracować 😉

    Więc w praktyce to wygląda mniej więcej tak, jak wygląda zmiana mentalności na przestrzeni ostatnich lat. Kiedyś za mojego dzieciństwa ludzie po siódmej szli sznureczkiem do sklepu, bo zabraknie. Ile ja leniwa musiałam się lat natłumaczyć że nie zabraknie 🙂 No i nastąpiła zmiana świadomości, ludzie nauczyli się liczyć, ile idzie czego, ilu mają klientów i tyle zamawiać ile trzeba. Można pójść o 14 – 18 – 20 i kupisz taki sam chleb, zawsze. 🙂 Jeszcze na święta coś próbowali nie tak dawno wydziwiać z zapisami na hleb, ale to już też puszcza bo skapli się że to bez sensu 😛 Nawiasem też kiedy zaczęły się uginać pułki od towarów, ludzie zaczęli wykupować na zapas, zapas bo i tu sobie różnie tłumaczyli ten nieuświadomiony program biedy wewnętrznej, bo taniej, bo braknie, bo raz a dobrze po wypłacie i mniej więcej połowę wyrzucali swoją drogą i Lodówki są celowo tak produkowane by się psuło by były zbyt pojemne i by musieli kupować w kółko. Doświadczenie wraz z ograniczoną ilością gotówki że nie warto marnować, a nawet z powodu zmiany trybu życia warto się nie obżerać. Kupują więc po kilka plasterków, na dzień dwa, i nie robią zapasów a na pewno nie młodzi 🙂 I tak oto, Dzieje się zmiana. Stare obecne złe systemy uczą nas nie wiedzieć kiedy Nowego 🙂 Uczą rozumu, umiaru, samodyscypliny, i okazuje się że w tej mierze strach jest bezzasadny. Sklepy już dziś monitorują potrzeby, stan zasobów i starają się minimalizować straty z nadwyżek.

    Prawda że fajnie? 🙂

   2. Więc kilka lat temu ludzie z pewnością rzucili by się na wszystko i w pięć minut ogołocili pułki, a później próbowali odsprzedawać co się psuje. Ale już dziś nie jestem tego taka pewna. Wierzę w to że wystarczyło by ich poprosić w takim punkcie by tego nie robili, by się uspokoili, odetchnęli głęboko i wzięli tylko to co im na dziś potrzebne dla nich i rodziny. Kiedy wszystko będzie za free, nie będzie, że po wypłacie a przed wypłatą lepiej mieć zapas, problem zniknie. 🙂

    No i jeszcze chciałam poruszyć inną całkiem kwestie. Dziś system oparty na handlu, zysku i pieniądzu powoduje że niektórzy ludzie gromadzą Niewyobrażalnie potężne środki PRZEZ WIELE POKOLEŃ setek lat. Podczas gdy inni nie mają na kromkę chleba. W systemie o jakim ja piszę nie będzie to możliwe a każdy będzie tyle znaczył i miał takie uznanie ile sam będzie wnosił dla społeczeństwa i kim będzie, a nie bo odziedziczył fortunę nawet jeśli jest kanalią beztalenciem. 😉 Więc niemożliwi się staną tak zwani władcy świata. … 🙂

   3. Kiedy ludziki przestawią swoje ,,zwrotnice” pojmowania z żołądka na Umysł na rozumienie swojej wewnętrznej społeczności komórkowej będą żyć wiecznie a przynajmniej o wiele więcej niż żyją teraz.Przestaną się wkurzać byle palantami którzy używają ostrych słów, byle by wyrzucić z siebie swoją frustracje np ,,poszła won”jaką trzeba mięć psychikę nadszarpniętą ażeby tak odnosić się do kogokolwiek i dlaczego?Psychiczna słoma z butów wam wystaje a chcecie dosięgać gwiazd,ufo,systemu bez pieniądza,wolności,miłości kiedy tak naprawdę nie rozumiecie siebie ,własnego zagubienia w chaosie dzisiejszego świata/systemu.

   4. – system „kartkowy” przewiduję na (kwarantanny) z Systemu Monetarnego do Bezmonetarnego.
    Czymś trzeba to co jest…zastąpić pośrednim…na etapie pośrednim. Może być wiele rozwiązań. Np wg zasług. Ten który pracuje fizycznie 2 bochny chleba. Temu który nie pracuje (lub jeszcze nie pracuje) pół bochna – ponieważ ma czas na uprawę ogródka warzywnego lub zbieractwo po łąkach i drzewach. ITD.. (trzeba będzie… wypróbowywać które rozwiązania lepsze próbując kolejnych – na każdym etapie „rozwoju” inny.
    Nie da się wrzucić topielca na jeszcze głębszą wodę żeby zaczerpnął powietrza-wolności (społecznego miłosnego bezmonetaryzmu). Utopi się – „anarchizm” zapanuje w sensie rewolucje uliczne pełne niezrozumienia i buntu.
    Dlatego na tym etapie „pseudo-cywilizacyjnym” Homo Sapiens nie ma z czym do ludzi…
    Jakieś kartki, etapy pośrednie dopiero po wielkim krachu (nie wiem…może wieloletnia wyniszczająca rozpaczliwa wojna to musi być) stawiającym Homo Sapiens z głowy na nogi, żeby się obecne: w głowach i dupach od-poprzewracało.

   5. Seja,ogladnełam „idąc naprzod” ale to nie znaczy ze mnie przekonali,wlasciwei to nie bardzo sobie umiem wyobrazic tak idealnego swiata jak piszesz ,ze nikt sie nie bedzie przejmowal palantami ,czy tym ze robi cos dla kogos a ten tego nie docenia przykladowo.Ludzie sa jacy sa i beda sie przejmowali,beda sie wkurzali ,beda zazdrosni i pieniądze nie maja z tym wiele wspolnego.(aczkolwiek tez maja)
    Samo wlasnie to ze ludzie nie sa idealni ,nie ma szans na idealny system bez pieniedzy.Na jakikolwiek idealny system nie ma szans.
    Ty piszesz ze sklepy przewiduja ile sie towaru sprzeda i tak zamawiaja.A co bedzie jak tego towaru zabraknie,czyli nie starczy dla wszystkich ,bo nie wszycy są szlachetni i chce im sie pracować dla dobra ogolu.
    Wrecz mysle ze bedą tacy co beda korzystac bez dawania czegos od siebie.A „wykorzystywani”moga sie wkurzac.
    Skad bedziesz wiedziala czy sasiad wrzuca cos dla spolecznosci od siebie czy nie .Ja mieszkam w duzym miescie i czasem nie wiem nawet kto mieszka 2 pietra nizej.
    Gdzie tzw oszustwa.Ktos bedzie robil tzw minimum tylko po to zeby inni wiedzieli i myslelei ze cos robi.,ze cos daje od siebie.
    System bez pieniedzy ,owszem mozna sobie pogadac,ale to by musialo wygladac tak ze najpierw porzadna edukacja lata ,dziesiatki .System musialby to zrobić.
    No i wniosek.System nie zrobi tego napewno.ludzie jak bedą sami rzadzic to wtedy mogą sobie wymyslec zycie bez pieniedzy.i zaczac realizować.
    Czyli tak czy inaczej musimy dążyc do systemu „demokracja bezposrednia”.A pozniej to sie zobaczy…;)

   6. @Qcyp: jaką trzeba mięć psychikę nadszarpniętą ażeby tak odnosić się do kogokolwiek i dlaczego?Psychiczna słoma z butów wam wystaje a chcecie dosięgać gwiazd,ufo,systemu bez pieniądza,wolności,miłości

    .

   7. Cytat z Kandydata na Prezydenta RP to „Paszli …” swoją drogą zbieżny z moimi poglądami w pewnych kwestiach. Bo jak niektórych nie rusza poziom, to mają do pionu.

   8. Bardziej bym widziala system oparty na zasobach za darmo albo prawie za darmo dla wszystkich ,ale nie wszystko.
    Tak jak bylo w Syrii mnie j wiecej ,woda i energia za darmo..W koncu zasoby sa wszystkich ludzi prawda.
    Reszta juz niekoniecznie.
    Mozna kupić swoja ziemie na wlasnosc uprawiac tam swoja bawelne i robic swoje ubrania a potem sprzedawać a nie rozdawać,chociaz nikt i tak nie zabroni.Bo wtedy jest juz wlasnosc czyjas wynikajaca z czyjejes osobistej pracy.
    Za wydobywanie wegla górnik powinien otrzymac nagrode-zaplate a my mozemy placic grosze za wegiel opłacajac w ten sposob tylko prace górnika,sprzet itd.
    Ustawowo nikt nie powinien zarabiać na zasobach ziemskich ktore sa wszystkich ludzi jak już.a nie tego kto wydobywa i ma jakas tam koncesje,bzdurny papierek.
    ilu wyzyskiwaczy wypadlo by z rynku w ten sposób?
    no i minimalna dywidenda dla kazdego co miesiąc,to zabezpiecza byt kazdego obywatela.

   9. Dajmy czas czasowi Lilka 🙂

    Ja tu się zgadzam z komentarzami innymi i poniżej a nawet po części z Panem Januszem że nie da się już tego wprowadzić, ale będzie to szybko. 🙂 I w to wierzę. Co do reszty bym polemizowała ale nie ja mam sobie udowadniać, czy za kogoś wiedzieć, bo jeśli to będę widziała. A innymi słowy, jak nie my mamy na siebie pomysł, to inni go mają, moim zdaniem optymalny 😉

 2. Kol.Jacek opuścił Bardian; źle mu tam było?… Życzę mu, aby niezwłocznie odkrył swoje miejsce i to-czy na pewno jego polem kreacji, walki jest ta miejska „cywilizacja” lub inny matrix anarchiczny…

 3. ,,Wrecz mysle ze bedą tacy co beda korzystac bez dawania czegos od siebie.A „wykorzystywani”moga sie wkurzac.,,

  Ja też myślę, że tak to będzie wyglądać.
  Były już ekowioski, gdzie jedni tyrali a inni spędzali czas na rozmyślaniach i rozmowach o tym co by tu jeszcze zrobić (oczywiście cudzymi rękami). Oczywiście po pewnym czasie przestały istnieć te społeczności.
  Uświadomienie sobie więc, że każdy ma pracować dla wspólnego dobra to podstawa.

  Myślę, że każdy powinien robić to co potrafi i robi to z przyjemnością.
  Pozdrawiam

 4. Może już bardziej sprawdziła by się wymiana.Ludzie indywidualnie między sobą mogą się wymieniać produktami, usługami. Wtedy kto nic nie robi to nic nie ma ( ale czy nie zacznie np kraść lub stosować przemoc by coś dostać ). Ciężka sprawa!
  Nie jestem zwolenniczką takiej komuny, gdzie wszystko leży w sklepie i można brać do woli, bo to moim zdaniem skończy się tak jak w tych ekowioskach.

  Kłania się jednak znowu świadomość ludzi.

 5. @Wiktoria to nie moja wina że nie masz czucia i nie umiesz /nie potrafisz odróżnić żartu od prawdy. Za raza, zaraz….. a może ja się nie myliłem skoro to pamiętasz, trafiko do ciebie ja ulał??

  1. .. no zaraz SeJa też obróci wszystko w żart – taka klasyka – buchacha – raz zaraza zaraz proszę bardzo trafiko trafiko i ulał :o)))

   1. @Wiktoria MYLIŁEM SIĘ CO DO CIEBIE NIE JESTEŚ BYSTRA. CZASAMI MASZ TYLKO TAKIE PRZEBŁYSKI.I jak już coś zobaczysz w tych błyśnięciach olśnieniach myślisz że to prawda ,prawda twojego mózgu.Twój obserwator śpi, jest ci nie potrzebny/zostawiłaś go już dawno, chcesz go obudzić/przebudzić a tu lipa, kompletne zatracenie?

  2. .. oj Qcyp Qcyp znaczy jesteś zwolennikiem taktyki .. że można naubliżać komuś/popisać się cieniactwem a potem stwierdzić: to nie moja wina że nie masz czucia i nie umiesz /nie potrafisz odróżnić żartu od prawdy !? buchahcahcaaaaaaaaaaaaa

   1. Taktyki?hihihihihiTaktyki???GDZIE TY WIDZISZ UBLIŻANIE?
    Przepraszam ale ty sama sobie ubliżasz i kompromitujesz brnąc na siłę we własne przeżyte historie notabene bez ekshibicjonizmu ,klasyka ale skąd my to znamy?OCH? zapomniałem niektórzy się wczoraj urodzili .WEŚ PRZESTAŃ! ZBIERZ SIĘ DO KUPY I DO PRZODU ,,Nie ten wróg który mówi w twarz ale ten co milczy,,?

   2. Wiktorio nie można większość życia spędzić na hedonizmie,UCIECHACH PSYCHICZNYCH,ZADOWOLENIU a później cyk ,przeskok cywilizacji jestem chrześcijaninem. To tak nie działa.Wielkiego Ducha i siebie samego w spontaniczny sposób z wielką lekkością obserwatora sam obserwator naprowadza na okoliczności ,zdarzenia,związki,miejsca itd.Wszystkie poprzednie zasługi pozwalają odciąć się od Karmy a jakie ty masz zasługi ?co zrobiłaś bez namysłu, spontanicznie?widzisz Nic!!!Ponieważ twój duch śpi.

 6. /// jaką trzeba mięć psychikę nadszarpniętą ażeby tak odnosić się do kogokolwiek i dlaczego?Psychiczna s ł o m a – z – b u t ó w – w a m – w y s t a j e a chcecie dosięgać gwiazd,ufo,systemu bez pieniądza,wolności,miłości///

  !!!

 7. Ehm, każdy mądry, każdy wizję ma jak system wyglądać powinien, co i jak ułożyć, by idealny stworzyć system. A najprostszej prawdy zrozumieć i poczuć ciężko. Nie istnieje system idealny, choć wiem, tak wiem nikt z Was nie pisze tu przecież o systemie idealnym, tylko o tzw. nowym, i o systemie bez pieniędzy. Uściski dla każdego kto wierzy w system bez jakiejkolwiek płatności za cokolwiek. To podstawa jest. To coś od czego zacząć przygodę trzeba. A od czegoś zacząć trzeba. To kiedy i jak, to wiadomo nie 😀 jak nadazy się okazja i ta właśnie chwila na to odpowiednia którą zresztą będziemy musieli wyczuć. Ale co i jak, no echm, nie ma na tej planecie istoty która jest w stanie ułożyć system taki jaki powinien być dla nas odpowiedni. Nie ma w tym wszechświecie istoty która była by wstanie stworzyć odpowiedni dla nas system, ani grupy istot, i choć były by to istoty z przyszłości naszej planety. Nawet Stwórca nie działa w ten sposób że,, oto wymyśliłem system dla moich dzieci na danej planecie, i oto tak je poprowadze że taki system powstanie,,. Masakra, nie da się tak, to nie Logiczne. Dobrze wiedzą,, chyba oświeceni,, bo takich,, oświeconych,, prawdziwych też jeszcze nawet niema ludzi na planecie, choć by niewiem jak oświeconych by niebył. O dziwo jedno zdanie tylko z całej tej waszej rozmowy i gdybania jest bliskie prawdy. Nie istotne kto to napisał, mam to gdzieś. ,, Dajcie czasowi czas,, Inaczej: ,, Dajcie czasowi czas płynąć,, Zacznijcie sobie to rozkładać na części pierwsze. 2 wskazówki, 1: choćby nie wiem jak udowodniono by i choćby najbardziej rozwinięte istoty zeszły tu na ziemię czy tam sobie przyleciały i powiedziały tak jak tego wszędzie pełno, że czas liniowy to iluzja, a tak jest, że można podróżować w czasie, to jednak wszystko ma swój początek i koniec. 2: wskazówka,: niech będą dwie idealne planety do siebie podobne, identyczne, spotkają się, jedna będzie starsza druga młodsza, wiadomo o co chodzi, ta starsza o kilka lat w rozwoju, np. 1 rok, opóźnienia, w czasie. Ziemniaki z tej starszej pomagają tym z młodszej wprowadzić identyczny załóżmy idealny system, życie idealne. Uda się. Ale tylko na chwilę. Na sto 200. Może nawet 10 000 lat. Ale wkoncu cywilizacja padnie na tej młodszej. Z jednego dziwnego powodu, nie zwrócili uwagi na to że na młodszej planecie koty nie jadają mysz. Taki szczegół. Żywią się tylko ptakami. Albo, np koty nie mają ogonów. Albo Muchy mają dwie nóżki więcej. Nawet najmniejszy szczegół może spowodować zmianę. Więc trzeba czasu. Błędów i sukcesów. Nawet bliźniacze cywilizacje zawsze się będą czymś różnic, każda jest indywidualna, zawsze w jakimś stopniu. Zbieramy najlepszych naukowców 1000 układają system, w 20 lat zmieniamy wszystko, ludzie też się zmieniają. Ale ewolucja istnieje, i czasem nawet zawirowania powstanie jakieś, błąd wyjdzie po 1000 Cu lat., do poprawy. Nawet Stwórca mimo możliwości całkowitej ingerencji w los dowolnej istoty czy planety, nigdy tego nie robi i niewykorzystuje tej opcji do końca. No, poza Dwoma przypadkami 😛

   1. A co powiem o sobie? Nie próbuj wjechać mi na poczucie, nie unosze się ponad to. Ponad was czy Ciebie bo widzę że bardzo Cie zabolała pewność moja. 8 lat bycia ćpunem a potem udany pobyt w monarze nauczył mnie patrzeć na siebie krytycznie. Śmiało mogę Ci przyznać że mimo iż jestem wrażliwy do bólu, jestem też cholernym egoistą i hipokrytą w wielu dziedzinach codziennego życia.

   2. I ten egoizm może się w sumie odbijać w moich wpisach, więc przepraszam za mocne słowa. Nie spojrzałem z tej strony.

  1. * nie ma na tej planecie istoty która jest w stanie ułożyć system taki jaki powinien być dla nas odpowiedni. 🙂 . A co powiesz o sobie, che?
   *Nawet Stwórca nie działa w ten sposób że,, oto wymyśliłem system dla moich dzieci na danej planecie, i oto tak je poprowadze że taki system powstanie,,.
   Nie-bo, czemu?
   *-2. i o systemie bez pieniędzy. Uściski dla każdego kto wierzy w system bez jakiejkolwiek płatności za cokolwiek. 🙂
   Ja wierzę i wiem, że taki system już istnieje 🙂
   🙂 https://www.youtube.com/watch?v=Wf4Gjq-Nqm0

   1. O sobie? No ja napewno nie jestem oświecony, daleko mi do tego. Choć tak jak wielu ludzi, wielu z Was, Wy, jestem w stanie zakreslic ogólny zarys, pewne pomysły, nie jestem w stanie ułożyć całości. Wierzę i wiem ze przyjdzie taki moment że zbierze się grupa osób które rozpoczną proces. Nie chodzi mi o ten który już trwa. Dla jasności.

   2. oświecenie to powrót do przeszłości do macierzy ,rzeczywistosci te najbardziej ludzkie tolerancyjne mamy w sobie w stanie uśpienia potrzebujemy jedynie rezonansu i nic więcej aby je aktywować , inaczej nie byłoby nawet niklej rozmowy na ten temat ,dlatego faza apokalipsy jest drastyczna wymazuje to co nie jest UR-CODE ,bo nie jest kompatybilne z dziewiczym zamyslem z wzorcowym modelem .nowe energie to właśnie stare energie , i niech będą inne ale zawsze będą wzorcowe prosto z źródła .

  2. Oczywiście że istnieje, i wymyślił go Stwórca 🙂 I do tego taki system jest matematycznie naturalny, bez widzi mi się 😉 Ba jest Fraktalnie, Centralnie zarządzaną Społecznością Relacyjną Opartą na Zasobach. Pokusiła bym się dodać Cyfrową. Otóż jest to Świat jako jeden organizm, Prawa i zasady nie ulegające widzi-misie, jak Fizyka, Mechanika w tym kwantowa, Cyfrowa różnicowa informacja, na przykład o deficycie pokarmu na półce = głód … Takim systemem są nasze ciała, same w sobie są idealnymi Miastami Przyszłości gdzie Centralnie przez komputer zarządzana społeczność komórek tworzy jeden Relacyjny Organizm. To powiela się w każdej strukturze w naturze. I nie ważne ile Kot ma ogonków, bo i on tak jest zbudowany i środowisko w relacji z jakim żyje i my i planety i galaktyki to jeden organizm. 😉 …

   Trzeba tylko umieć to dostrzec. 🙂

   1. A teraz wyobraź/cie sobie Świat, w jakim nie ma szansy powstać nic ponad jedno-molekularnego Bo i elektron nie będzie się kręcił wokół korporacji jeśli nie dostanie za to $ oprócz energii jaka jest prawdziwą walutą. Nie powstało by nic, a cokolwiek powstało musiało by upaść. I my jesteśmy i żyjemy w tym idealnym systemie, tylko narzucamy sobie Haracz jaki nas ogranicza tylko, niewoli i wykrwawia, a jest jedynie Iluzją i Utopią. 🙂

   2. Więc wystarczy przyjrzeć się własnym organizmom / ciałom by wiedzieć jak ma funkcjonować ten system w przeniesieniu na nasze społeczności jako jedyny naturalny 🙂
    I niech mi ktoś powie że zrzucenie kajdan nie jest możliwe, racjonalne, słuszne, … i budowanie w zgodzie z tą naturą i własną naturą to czego nie osiągniemy w pojedynkę a co nie jest kwestią dyskusji, obrad ustaw uchwał dolarów, … 🙂
    https://www.youtube.com/watch?v=LlY90lG_Fuw

   3. oczywiście że taki system jest jak najbardziej odpowiedni, jest wręcz najlepszym rozwiązaniem do chwili zrozumienia przez całą populację że jest ona jednością, do chwili skoku. Tego jak to się nazywa w wyższy wymiar, za 1000 lat. Niestety moja wyobraźnia nie sięga tego jak się rozwija cywilizacja, gdy dochodzi do kolejnego skoku. Ale to i tak za daleko od teraz. W każdym razie. Taka też przyszłość widzę jak opisujesz Seja, dla naszej planety na najbliższe dekady, więc też się z tobą zgadzam. Chciałem zwrócić uwagę na inne kwestie, choćby to że zawsze może pojawić się coś nowego, nowy impuls, nowa,, częstotliwość,, jaka jeszcze nigdy nigdzie nie zaistniała. I to że choć nasz Staruszek zna przeszłość i przyszłość, może odkryć taka nowa częstotliwość. Zresztą Ojciec polega też na intuicji, bardziej niż ktokolwiek. 🙂

 8. ,,I my jesteśmy i żyjemy w tym idealnym systemie, tylko narzucamy sobie Haracz jaki nas ogranicza tylko, niewoli i wykrwawia, a jest jedynie Iluzją i Utopią. :),,

  Sejcia, narzucasz sobie ten haracz z własnej woli? Mimo, iż jest utopią i iluzją?

 9. Tak sobie myślę że chyba muszę się nauczyć niektórych pojęć od nowa żeby w ogóle z Wami pogadać bo wprowadzam zbędne zamieszanie. Jak z tym oświeceniem np. Miałem na myśli duchowość, ludzi oświeconych w znaczeniu uduchowionych, no nie wiem jak nazywać tych wszystkich mędrców co to występują tu w tv i prowadzą warsztaty.

  1. Mną się nie przejmuj ja lubię kiedy piszesz 🙂

   Przy okazji żeby nie musieć pisać 2 postów, bo troszkę dziś już ryje klamką o klawkę 😀

   Tysiąc lat jak jeden dzień i jeden dzień jak tysiąc lat 😉 To co wysoko, jest blisko, a to co nisko jak fundament i to właśnie jest idealne że co roku gałęzie się pną ku górze, po co zamykać je w doniczki iluzji udając że to jest jakiś system? Kiedy mamy iskrę w sobie, wielki płomień – – zapomniany, zadeptywany ale mamy 🙂

   1. Po prostu, przyzwyczailiśmy się do systemu iluzji, jaka każdego ma uszczęśliwić na siłę nawet, wszystko przystrzyc, wyrównać, zabetonować, znormalizować obok tych wszystkich absurdów to też jest potrzebne jak doniczki w lesie 😀

    Niedługo już Krowom będziemy nawet katalizatory na tyłki zakładać, bo jakim prawem pierdzą, a dzieci chciały by sobie posolić kanapkę, zaś czy banan ma przepisową krzywiznę a ślimak odtąd jest rybą… skończy się to wszystko wraz przesuniętym systemem wartości na jedyny możliwy wyznacznik wartości Paciorki, miliardy paciorków w 3 pokoleniu gromadzone…

   2. No nie napisze 2, napisze 3 komentaże eh 🙂

    Tak paciorkowce walczą z bezrobociem, ze zbędną siłą roboczą 😉 Bo co z Nimi zrobić? Skoro

    https://www.youtube.com/watch?v=tIIJME8-au8 … wink
    https://www.youtube.com/watch?v=g4ZCSvQoo0s
    https://www.youtube.com/watch?v=lv6op2HHIuM Nic dodać.

    Tylko uwolnić się od złudzenia że jest praca dla ludzi, że ona ma jakichś sens, że ktoś jej chce tak na prawdę, więc zamiast wybić ludzi odrzucić pieniądz i zrobić krok jakiego Świat nie widział od upadku 🙂 Mamy wybór?

   3. to jest zatracenie SeJu inaczej samozagłada ,czujesz swoja odmienność, być może nazwali Cie buntownikiem, wyrzutkiem ? tacy jestesmy , nigdy nie bylismy łapczywi zaborczy chamscy , być może graliśmy takich do jakiegoś spektaklu ale wiedzieliśmy ze to gra potrzebna w danej chwili dla przetrwania wśród tych jak nazwałaś powiedzmy z pierwszej łapanki .Jedno jest pewne musimy trzymać ten kurs , konserwować oryginalną energie tak aby przetrwała na tej pustyni ludzkiej ,niekiedy obrzydzenie bierze do „ludzi ” którzy wyzbyli się człowieczeństwa ,gorzej niż jakaś biomasa obnoszą się swoim pasożytnictwem bo na nic innego ich nie stać ,gdybyś wyraziła współczucie dlugo zastanawiali by się jaką krzywdę chciałaś im zrobić ,wiec prośmy o armagedon w apokalipsie aby nie doznali sami siebie ,będzie to akt wielkiego gestu w ich strunę , po to aby nigdy więcej nie powtórzyli samych siebie .

   4. Żeby idea mogła żyć, człowiek musi umrzeć 🙂 Każdy w końcu to zrozumiał. Nawet w końcu Jezus. Umarł Syn Cieśli narodził się Chrystus. Albo Klark Kent? Kto Go kojarzy? A to Supermen 🙂 Czy Bruce Wayne gdzie ma pomnik? A to Batman, Batman ma nie jeden pomnik ;). Nawet Prometeusz szarpał się z Sępem długo, dlaczego? Bo nie chciał umrzeć, przejść do kategorii Symbolu… Tak ubieramy swe maski, nowe ciała i tożsamości, ale tak na prawdę to one, nasze twarze są maskami naszej prawdziwej tożsamości 😉 Tu nie da się inaczej. Jest to tylko śmiesznie absurdalną konsekwencją, gdyby na przykład „bogu ducha” winnego Jezusa dopadli świadkowie Jehowy na ulicy, albo spróbował by jako Człowiek wejść do jednej z Jemu podobno dedykowanych świątyń 😀 😀 😀 Już Oni by Mu wyjaśnili jak bluźni 😉 I nauczyli jaki jest Jezus. Czy Prometeusz jak bardzo nie wie i się myli …, czy ktokolwiek z Tych.

    Prometea

    Więc każdy może być SeJą, Chrystusem, … … Na tym polega piękno i absurd za razem nieśmiertelnej idei, ikony symbolu 😉 Nie można szukać swego, upomnieć się bo cię Kruki zadziobią. Trzeba swoje życie „stracić” by zyskać życie. Taki myk 😛

    A czemu? Powód jest ważny. Bo ja na przykład wierzę w Ludzi i Świat, kocham Ich. I kiedyś jak zawsze przyjdę siądę i posłucham nauki o kimś kto był a o kim być może nie słyszałam i nie wiem dość dobrze 🙂 To nie ważne, wynagrodzi mi wszystko Nowy Świat uśmiechnięte szczęśliwe istoty. Ważne że ja wiem, poznaje każdy kamień … 😉

  2. Chciałam tylko dodać że rozumiem Cię Endy i nie żebym zaprzeczała, tak jak Ty mnie 🙂 Co więcej szanuję Twoją Pracę i bogaty wkład 🙂 Bo Endy to nie byle kto, z pierwszej łapanki. No tak to wyraziłam jak umiałam, żeby nie przegiąć udowadniając co mam na myśli to pisząc 😛

  3. Endy każdy nadaje swoim „szyfrem” ? My dostosujemy się do Ciebie a Ty do Nas , to kwestia czasu, regularnych dyskusji, wczytamy się wzajemnie będzie Ok, jest ok 🙂 Ps ,najgorszy jest dogmat wtedy oczywiscie następuje stagnacja i powolne zanikanie .

Comments are closed.