PILNE! Podpalenie domu pana Tomasza

PILNE!
Roześlijcie to wszędzie

Z piątku na sobotę z 17 na 18 maja około godziny 3 w nocy doszło do próby zabójstwa (przez podpalanie) domu zamieszkałego przez pana Tomasza (nazwiska nie podajemy na prośbę jego i jego mamy). W ostatniej chwili zdążyli się uratować. Domownicy tuż przed pożarem słyszeli hałas w podwórzu pochodzący od kilku osób.
Pierwszy o tej sprawie poinformował mnie Dariusz Kwiecień. Dzisiaj (21.05.13) rozmawiałem telefonicznie bezpośrednio z Pan Tomaszem i jego mamą. Sytuacja jest dramatyczna.
Pan Tomasz (niepełnosprawny na wózku inwalidzkim) pojawił się na spotkaniu Wolnych Ludzi w marcu 2013 roku na przełęczy Tąpadła. Jego wypowiedź w obecności kilkudziesięciu osób została nagrana i wyemitowana w NTV. Pan Tomasz opowiadał szokujące rzeczy o doświadczanych zjawiskach, które określane są przez nas jako mind control.
Na spotkaniu powiedział, że po tym co teraz usłyszeliśmy publicznie obawia się o swoje życie.
W dniu dzisiejszym 21.05.2013 on i jego mama powiadomili mnie telefonicznie, że chcą zdjęcia materiału filmowego z nim. Obawiają się o swoje życie. Na to przystaliśmy. Nie zgadzamy się natomiast na przemilczanie próby zabójstwa. Im więcej osób o tym będzie wiedzieć, tym on i jago mama będą bezpieczniejsi.
Będziemy monitorować śledztwo w tej sprawie.
Janusz Zagórski

28 thoughts on “PILNE! Podpalenie domu pana Tomasza

 1. Brak słów na to co się wydarzyło… ale to chyba fakt na to że Pan Tomasz miał całkowitą rację w tym co mówił ..

 2. Pamietam ten wywiad. Wydawal sie niewiarygodny choc widac bylo, ze pan Tomasz opowiada to wszystko bez zadnego zadecia, owijania i rzeczowo. Zastanawiam sie jak mozna pomoc. Przeciez ludzie myslacy nie zostawia go na pastwe losu.

 3. podajcie nr konta na które można wpłacać dobrowolne datki na pomoc dla Tomka , jakoś trzeba pomóc jemu i jego rodzinie , to w końcu jeden z nas …

 4. Jestem w szoku. Biedny chłopak. Trzeba będzie zorganizować jakiś nr. konta.

 5. Witam.Cytuje tekst z blogu Dariusza Kwietnia-http://moje-riese.blogspot.be/-Tomasz nie życzy sobie żadnej reklamy tym bardziej rozgłosu w mediach.Jedyna informacja to ten blog i info lokalne wszystkie inne informacje są bez autoryzacji Tomasza/dopisek-tu pada nazwisko którego nie cytuje zgodnie z prośbą zainteresowanych/Sprawca podpalenia jest już ujęty i na tym koniec.Prośba mamy Tomka,już jest po sprawie-koniec cytatu.Teraz mój komentarz.Należy podjąć decyzję-monitorować czy poznać sprawę na wylot?Jezeli udziela sie wywiadu z którym zapoznaje sie kilka tysięcy osób poprzez Youtube,to materiał z Youtube powinien być do wiadomości polskich organów ścigania.Jeżeli człowiek publicznie twierdzi,że obawia sie o życie to grzechem zaniechania-etycznym występkiem jest nie informować o tym organów ścigania-nawet wtedy kiedy zagrożony człowiek sobie tego nie życzy.Pamiętamy z wywiadu-wszczepione cewki w ciało,zmiany częstotliwości pracy pomp w domu poszkodowanego co miało prowadzić do zaplanowanego przez kogoś zgonu Tomasza.Wpis na blogu Dariusza Kwietnia jest wpisem niepoważnym-z tego wpisu wynika tyle, ile każdy z nas może sobie wyobrazić-czyli nic. W historii blogu Dariusza Kwietnia odnależć można wzmianki o tajemniczych zabójstwach,zastraszeniach,inwigilacji,odnależć można również wpis o prowadzeniu obserwacji-przez Dariusza Kwietnia- Niemca wymienionego z imienia i nazwiska .To w blogu Dariusza Kwietnia padają pytania-czy to paranoja?Proponuję nie wpadać w stan paranoi,bo każdy tu piszący-ufam nieśmiało jest na tyle sprawny umysłowo aby stan paranojopodobny właśnie dostrzec.Każdy z Państwa w jakiś sposób może odnieść sie do zaistniałej sytuacji-macie Państwo wybór.Ja też mam wybór.Powiem Państwu co ja wybieram-wybieram jasność ,przejrzystość-nie zgadzam sie na to, aby Tomasz nosił we własnym ciele wszczepione mu -wbrew jego woli implanty,nie zgadzam się aby ktoś chciał pozbawić go życia-wbrew jego woli i nie ulegając strachowi przed istotami w kombinezonach przechodzących przez ścianę-o tym mówił w wywiadzie Tomasz, napiszę dziś do właściwej rejonowo Prokuratury z prośbą,aby zleciła kompleksowe badania Tomasza pod kątem implantów w jego ciele i całościowe zbadanie problemu Tomasza.Proszę Pana Zagórskiego o zachowanie nagranego wywiadu ,również proszę o monitorowanie postępowania Prokuratury w tej sprawie.Moją korespondencje do Prokuratury wyślę do wiadomości NTV.Nie wyrażam zgody na paranoje w mediach i w polskim życiu publicznym.

 6. Porozmawiam z Tomaszem jak odzyska możliwość kontaktu.W tej chwili są popalone kable w ścianach i brak telefonu i prądu.Myślę że jakoś te problemy powoli się rozwiązały ale kontaktu jeszcze nie ma.
  Jeśli wyrazi zgodę, postaram się pomóc i zorganizuję numer konta , ew. założę jakieś z przekazaniem mu dostępu.
  Poza stratami materialnymi (koszty mogą przekroczyć 50,000) przydało by się zorganizować system kontroli i alarmu.
  Może ktoś dysponuje możliwością załatwienia sprzętu , w postaci czujek i centralki alarmowej , z buforowym zasilaniem?

 7. Mysle, ze to do czego doszedl pan Tomasz ma wiekszy wplyw na czlowieka niz tylko naprawa polaczen nerwowych. Byc moze zwieksza to inteligencje, powstaja nowe polaczenia w mozgu, ktore jak wiemy powstaja w skutek dlugotrwalych powtorzen materialu, zachowan. I to moze sie nie podobac komus. Lepiej steruje sie glupszymi.

 8. Jest taki problem, ze na organizowanie zbiórki publicznej na terenie kraju wymagana jest zgoda Ministerstwa Administracji na podstawie znowelizowanej ustawy o zbiórkach publicznych z 1933 roku. Może ktoś mógłby pomóc, może wśród nas jest prawnik.

  //
  Zbiórka (wpłaty) przez internet nie podpadają pod tę ustawę (ustawa dotyczy zbiórek gotówkowych do puszki). Jest jakiś prywatny nr konta i kto chce ten wpłaca. Ale głowy nie dam, za szybko wprowadzają zmiany 😉

  Voytek – [Admin]

 9. Całkowicie zgadzam sie z wpisem Sylwestra. Zachowajmy daleko idącą rozwage i uszanujmy prośbe samych poszkodowanych to ich bezpieczeństwo jest teraz najważniejsze, to oni sami zdecydują ile i co przekażą do naszej informacji.

 10. W związku z tym,że Tomek w porozumieniu z rodziną i przyjaciółmi narzucił embargo na informacje uniemożliwiając zapoznanie się ze sprawą, wyciągam następujący wniosek-bo wolno mi użyć wyobrazni, skoro brak danych.Podpalenie było zwykłym czynem kryminalnym-być może sprowokowanym przez wywiad zamieszczony na YT-walka z innym-z inteligentną innością,z dziwnością,co wzbudza chęć dominacji w osobach zakompleksionych i o niżej rozwiniętej możliwości samokontroli lub zwykłe porachunki na tle urażonej dumy która mogła być urażona w sposób inteligentny.Wyciągam wniosek,że ukryta prawda o przyczynach podpalenia jest na tyle mało ciekawa,prozaiczna i wiejsko-polska,że warta tylko uwagi sądu który będzie skazywał być może małolata który podpalał po wypiciu taniego wina i dla tzw. jaj.Absolutnie wykluczam udział osób poważnych i inteligentnych -jako sprawców.Absolutnie wykluczam udział osób które można uznać za osoby walczące o tzw.ukrywanie PRAWDY-to nie ten poziom-zresztą poziom utrzymujący sie tylko w rejonach Dolnego Sląska i Bieszczad.Uważam,że podpalenie było sprowokowane-dlatego narzucono embargo.Brak zdjęć obrazujących zniszczenia.Sprawa budząca wątpliwości,ale napewno żadna ze spraw w stylu Archiwum X,a,że nie tego rodzaju to sprawa -wynika z zatajenia prawdziwej wiedzy o tym co zaszło i czy szczeniak to zrobił.Przecież sprawca jest zatrzymany i znany.Myśle-szkoda mojego czasu na tą sprawę i szkoda mojej energii.Za zniszczenia płaci sprawca-ja nie-również z tego powodu,że nie warto płacić za lekceważenie kogoś-kogo wciąga się w temat a potem sie go ignoruje.

 11. Dzisiaj jest 20.05.13, a nie 21.05… jakaś kolejna ściema czy pomyłka pana Darka?!

 12. Myśle że na stronie NTV powinien pojawić sie nr konta dla Pana Tomasza i ktoś wiarygodny powinien potwierdzić nr tego konta…każda złotówka pewnie mu się przyda…

 13. Podajcie proszę nr konta. trzymajmy się razem. Mam taki pomysł aby tą chistorią pana Tomasza reklamować książkę „Życie i nauki mistrzów dalekiego wschodu” i w ten sposób przekształcić ” porażkę ” w sukces. Sukces naszej sprawy oraz finansowy, który to pozwoli panu Tomaszowi odbudować dom.

 14. @ Sylwester
  czy potrafisz uszanować czyjąś wolę i dasz ludziom nabrać choć odrobinę oddechu po takim przeżyciu???? Wysnuwasz jakieś wnioski nie mając kompletnie ku temu żadnych przesłanek. Ludzie mało życia nie stracili, a Ty chcesz zdjęcia , wszystkich informacji i to już w tej chwili. Za mało wiesz, więc lepiej będzie jak nie będziesz stawiał diagnoz zbyt pochopnie.

 15. Właśnie zacząłem czytać, drugi raz po paru latach, „Życie i nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu” – dzięki Tomkowi.:)

  Tomasz ma zszargane nerwy, emocje kipią, dlatego pomoc na wielu poziomach jest mu bardzo potrzebna…

 16. Idąc tokiem rozumowania @ Sylwestra nie zdziwię się , jak z Tomka zrobią dilera narkotyków !
  Bardzo współczuje Tomkowi i jego rodzinie…

 17. Witam -rozmawiałam przed chwila z Tomaszem,jest juz spokojniejszy,zniszczenia sa duze,dzisiaj maja mu podłaczyc prad.Opowiedziałam Tomaszowi o Was kochani którzy sie o niego martwicie i chcecie wspomoc finansowo.Tomasz wszystkim dziekuje, dzisiaj bedzie rozmawial z klromanem,wiec klroman bedzie prowadzil akcje pomocy Tomkowi,do której i ja dołaczam.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i cała Ekipe NTV.

 18. @Sylwester,ja uwazam,ze to Ty zaliczyłes powazna wpadke.Popros NTV -o usuniecie swego posta.Nie krzywdzmy ludzi skrzywdzonych.

 19. @Sylwester
  w dalszym ciągu wyciągasz pochopne wnioski. Irytuje Cię brak informacji z pewnych źródeł? i za wszelką cenę chcesz przedstawić swoją prawdę. Ciekawe dlaczego nie napisali jakie to względy osobiste były przyczyną takiej akcji. Byłbyś zdziwiony, to Ci gwarantuję. Ty już oceniłeś Tomka : nie każdy niepełnosprawny jest święty, w domyśle coś zmajstrował więc ktoś mu się odpłacił. Ja Cię zapewniam, że stąpasz po całkowicie niewłaściwym gruncie. Ale może taka Twoja rola??? Może właśnie o to chodzi żeby całe to zdarzenie sprowadzić do incydentu. Ośmieszyć Tomka , NTV

 20. Obserwujecie wyłącznie skutki zatajania informacji.Wypowiedziałem się w tej sprawie ostatecznie w pozycji-Alternews-zamknąłem tą sprawę dla moich komentarzy.

 21. Widzę że mamy tu potencjalnych twórców utworów literackich , o potencjale przekraczającym twórczość Hitchcoka :).
  Czytając to w normalnej sytuacji tarzałbym się ze śmiechu, ale w tym wypadku śmieszne to nie jest.Widzę że zniekształcanie informacji przejawia się na różne sposoby i należało by zadać pytanie, w jakim celu pewne osoby to robią.
  Widać po wypowiedziach, że gdy inni rozwijali swój potencjał umysłowy, niektórzy chodzili na wagary.
  Kontakt z Tomaszem jest utrudniony , nie jestem pewien czy ma już podłączony prąd , rezerwowy generator prądu załączany był tylko na chwilę.
  Wstrzymajcie się przed nieprzemyślanymi komentarzami, informacje przekazywane przez prasę są niepełne, swoje powody podpalenia zatrzymany wykrzykiwał przed domem Tomasza i były one nawiązaniem do treści wywiadu.
  Narkotyki znalezione przy nim i u niego w domu (mowa o sprawcy – dla tych mniej inteligentnych) były w takich ilościach, że wskazują na dwie możliwości – była to zapłata za wykonane zlecenie, lub mamy doczynienia z dealerem.
  Tomasz nie przyjmował żadnych narkotyków w jakimkolwiek celu, i nigdy nie zgodziłby się wziąść jakiekolwiek środek , który pozbawiłby go możliwości świadomego i niezależnego myślenia.Zastanawiające są właśnie wpisy niektórych osób , starających się ukierunkować opinię o Tomaszu w negatywnym świetle, jak z podręcznika psychomanipulacji.Ciekaw jestem , czy czasem nie zaglądają tu wspólnicy sprawcy, wiadome jest że to nie była jedna osoba.
  Sprawca , który wygląda na wytypowanego kozła ofiarnego , miał w przeszłości problemy psychiczne i znany był w swoim środowisku z pewnej niestabilności psychicznej.Idealny kandydat na to stanowisko. Ponieważ z pewnych wypowiedzi wynikało by że miał również problemy z nocnymi odwiedzinami, resztę można sobie w wielu wątkach dopowiedzieć. Pytanie czemu Tomasz stał się aż tak niewygodny?

 22. Ludzie po co podajecie adres gdzie mieszka pan Tomasz ? Przecież wyraźnie zyczył sobie żeby nie podawać jego miejsca zamieszkania ,a wy wyskakujecie z tą lokalna gazetą.
  Bardzo współczuję panu Tomkowi i jego mamie.Jednak uważam że robi błąd blokując informacje.Na jego miejscu robiłabym wszystko, żeby jak najwięcej ludzi się o tym dowiedziało .

 23. Witam, wiem, że może to dziwna prośba ale wcześniej nie słyszałem nigdy o wypowiedzi pana Tomka o któej tutaj toczy się rozmowa i jeśli byłaby taka możliwość to chciałbym w jakis sposó się z nią zapoznać. Wiem, że na słowo to mało kto uwierzy ale też jestem człowiekiem o poglądach z którymi nie zgadza się wiekszość społeczeństwa i po prostu dla zwykłej swojej ciekawości i dla rozwoju mojej osoby chciałbym poznac ten materiał. Jesli ktos mogłby mi w jakis sposob w tej kwestii pomoc to prosze o wiad na maila joshameegibs@gmail.com albo na gg 8551249

  Pozdrawiam

 24. Też jestem bardzo zainteresowana panem Tomaszem i dalszym ciągiem tej sprawy. Oglądałam film na YT, p. Tomasz mówił bardzo odważnie, byłam zaskoczona wprost jego bohaterstwem cywilnym. Jeżeli teraz film na życzenie rodziny wycofano – musi być bardzo zastraszony.
  Nie rozpraszajmy się, podawajmy sobie nawzajem informacje na bieżąco. Klroman, otwórz konto, pls, to będzie czynnie wspomagająca akcja.
  Ja, po obejrzeniu filmu o nim, zamieściłam notkę na http://nina2.salon24.pl/499745,tomasz-kuriata . Może tam dopisujmy nowe informacje?

Comments are closed.