Projekt Republika Ślężańska – przypomnienie podstawowych celów

         Nowa Cywilizacja w Masywie Ślęży

Projekt Republika Ślężańska

Oto w kilku punktach najważniejsze zadania jakie sobie stawiamy:

 • Wprowadzenie zasad Demokracji Bezpośredniej poprzez stworzenie systemu „demokracji on line”. Radni mają tutaj respektować wolę większości mieszkańców, wyrażaną na posiedzeniach Rady Miasta i Gminy transmitowanych na żywo do internetu, poprzez głosowanie za pomocą specjalnego, transparentnego programu komputerowego.

 • Upowszechnianie najbardziej skutecznych i sprawdzonych metod szeroko pojmowanych terapii naturalnych w celu poprawy zdrowia miejscowej społeczności.

 • Wspieranie przedsiębiorczości lokalnej realizowane między innymi poprzez wprowadzenie do obiegu waluty lokalnej i założenie Banku Municypalnego.

 • Wprowadzanie polityki osadnictwa opartej o rygorystyczne zasady ekologicznego budownictwa i upowszechnianie naturalnych metod uprawy ziemi.

 • Uczynienie z tego miejsca wielkiego ośrodka gromadzącego i propagującego skrywaną do tej pory wiedzę o prawdziwej historii ludzkości i scenariuszach zmian naszej cywilizacji.

 • Utworzenie centrum eksperymentalno – wystawienniczego zajmującego się pokazywaniem ekologicznych sposobów pozyskiwania i wykorzystywania energii oraz szerzenie praktycznej wiedzy na temat niekonwencjonalnych, proekologicznych i alternatywnych technologii.

 • Aranżowanie życia kulturalno – artystycznego wyrażającego potrzebę bycia w harmonii z samym sobą , z ludźmi i przyrodą.

 • Wprowadzanie nowatorskich działań edukacyjnych służących zdobywaniu wartościowej wiedzy i praktycznych, ważnych umiejętności życiowych, promowanie dialogu społecznego

Przed nami gigantyczna zbiorowa praca całego środowiska alternatywnego i mieszkańców tego regionu. Ten projekt jest na dzisiaj unikatowy w Europie. To nie jest budowanie jakieś enklawy, czy zamkniętej wspólnoty. To wejście w realną polską, lokalną rzeczywistość, kontakt z ludźmi o otwartych sercach i umysłach.

Każdy człowiek jest na swój sposób geniuszem. W jakiejś sprawie ma do zaproponowania coś niepowtarzalnego i nadzwyczajnego. I tego chcemy szukać wśród ludzi, chcemy w nich obudzić te nadzwyczajne moce i możliwości i przekonać ich, że jak połączymy siły to stworzymy razem wielką rzecz dla siebie i innych.

Nie trzeba mieszkać w masywie Ślęży, by uczestniczyć w tym niepowtarzalnym i ekscytującym eksperymencie. Ty też możesz dołączyć do nas.

W imieniu inicjatorów

Janusz Zagórski

9 thoughts on “Projekt Republika Ślężańska – przypomnienie podstawowych celów

 1. Wspaniała idea! Ale jak rozumieć „…” Nie trzeba mieszkać w masywie Ślęży, by uczestniczyć w tym niepowtarzalnym i ekscytującym eksperymencie. Ty też możesz dołączyć do nas.

  1. zostań wsiokiem i burakiem z 13 wiecznej wioski gdziekolwiek zechcesz 🙂

   tak bym napisała na plakacie reklamowym

   bo ja nie widzę w tym nic innego, taka woda na młyn fałszowanej w tym celu historii że imperium słowian nie było, a było klepisko i ognisko i jakiś lokalny ciemnogród okraszony wycinankami i folklorem…

   nie oglądałam tego materiału, bo uważam że nie warto, ale może mnie ktoś wyprowadzi z błędu i przytoczy coś z przed sfałszowanej chistorii i z przed upadku do czego się tam powraca a co nie nie jest skansenem wioski z 13 wieku? i już… to uwłacza słowianom w moim rozumieniu

   1. „zostań wsiokiem i burakiem ” Sesiu tu chodzi o przemianę i to wszystkich , powrót do przeszlosci, po co Ci teraźniejszość ? teraźniejszość to armagedon a przeszłość to apokalipsa . zrozum niezrozumiale . „coś z przed sfałszowanej chistorii” tylko nikomu tego nie pokazuj ok ? https://www.youtube.com/watch?v=0AXwuGjMPLs

  1. zoo w hoboken, zwierzęta to zwierzęta nie ważne na jakiej szerokości geograficznej. wypisz wymaluj dom wariatów

 2. Taniec Żywych Trupów

  czyli tego wszystkiego co ma w swoich sercach czy na czołach czy dłoniach wyryte znamię nierządnicy maryi (kybele, hel, tiamat, tefnut) czy jej kożlomordego dziecięcia jezusa (jozuego vel maschiacha)…

  czyli jak mówi Apokalipsa św Jana WSZELKIEGO ZJUDAIZOWANEO…..

  1. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rytual-ze-swietlistym-globusem-czyli-otwarcie-centrum-walki-ekstremizmem-2017-05
   Ja myślę że chodzi tu o przyśpieszenie w realizacji już rozpoczętych projektów szeroko pojętego transhumanizmu,dehumanizmu co zresztą idzie w parze z aspektem religijnym. Emirat arabskie są najbardziej syntetycznymi metropoliami gdzie swój wkład włożyli inżynierowie z całego świata.
   Ciekawe jak napięty grafik ma Tramp i czy już odbył pielgrzymkę na Antarktyde.
   A cała ta jego nagonka na Hilary i Obame była nie warta funta kłaków a jedynie fałszywą nadzieją dla gawiedzi.

Comments are closed.