Stop nowemu porządkowi świata – 12.02.2014

Janusz Zagórski rozmawia z Trader21 z Niezależnego Portalu Finansowego – Independent Trader. Rozmowa dotyczy prognoz i aktualnej sytuacji finansowej na świecie oraz możliwych scenariuszy mogących się rozegrać w najbliższej przyszłości..

 

18 thoughts on “Stop nowemu porządkowi świata – 12.02.2014

 1. Przyłącz się do medytacji – uwolnienie wolnej energi ,darmowej energi -18.02.2014r. o 17 godz.

 2. Bob zdobyłeś statuetkę spamera miesiąca. Aż 5 linków w niecałą godzinę! Gratulacje 😛

 3. Amerykański rząd – pod butem koncernów zbrojeniowych?
  Globalna waluta w rękach ponadnarodowej prywatnej bankowości…?
  Prywatne banki rozmywają obligacje rządowe przez lawinowy dodruk pieniądza?
  Kartele bankowe?
  Co to za „socjalistyczne dyrdymały”?…
  Przecież za wszystko winne są rządy – nie prywatni banksterzy!
  – Piotrku – interweniuj!

  🙂

  1. Jakbym był generałem i dobrym taktykiem to dawno bym przegonił to cwane towarzystwo – to nasze na Wiejskiej oczywiście, bo co mnie amerykański Kongres obchodzi, to ich problem 😉 Ale ponieważ nie jestem ani tym pierwszym, ani raczej tym drugim – pozostaje mi walczyć intelektualnie a nie zbrojnie 🙂

   Kartele bankowe – sprawę wyjaśniłem przy okazji naszej dyskusji pod AlterNewsem z dnia 07.02.2014 wykorzystując do tego cytat z książki, którą to niby chciałeś mnie pogrążyć 😉 Z przyjemnością przytoczę go jeszcze raz – bo może nie każdy przegląda stare wątki 🙂

   „Oto zatem główne wyzwania, jakie stały przed niewielką, lecz wpływową grupą zgromadzoną na Jekyll Island:
   1. Jak powstrzymać rosnące wpływy małych, konkurencyjnych banków (…),
   2. Jak uczynić podaż pieniądza bardziej elastyczną (…),
   3. Jak połączyć skąpe rezerwy banków krajowych w jedną dużą rezerwę (…),
   4. Jeżeli wszystko to doprowadziłoby do załamania się całego systemu bankowego, jak wtedy przerzucić straty z właścicieli banków na podatników.

   Każdy wiedział, że rozwiązaniem tych wszystkich problemów był mechanizm kartelowy, który został wynaleziony i już wprowadzony w życie w Europie. Jak to bywa ze wszystkimi kartelami, musiałby on zostać powołany na drodze legislacyjnej [!] i wdrożony przez rząd [!] pod pozorem ochrony konsumentów. Najważniejsze zadanie stojące przed nimi można zatem wyrazić jako cel piąty: „Jak przekonać Kongres, że intryga ta służy ochronie społeczeństwa”.

   Źródło: G. Edward Griffin, „Finansowy Potwór z Jekyll Island”, wyd. Wektory, strony 30-31.

   Zapewne zaraz zmienisz zdanie, że G. Edward Griffin to jednak jakiś kolejny „fanatyczny neoliberał” albo że z pewnością posłużyłem się cytatem wyrwanym z kontekstu czy coś w tym stylu 😉

   Zalecam jednak wyrabianie sobie własnej opinii poprzez bezpośrednie czytanie książek a nie sugerowanie się jedynie „zewnętrznymi” opiniami czy recenzjami – choćby pochodziły one nawet od samego Pawła Nogala 😉

   1. Cały czas się nie rozumiemy.

    Problemem nie jest to jakie książki czytamy, czy kogo cytujemy.

    Problemem jest to, że postrzegasz fałszywego winowajcę.
    Koncerny i banki posługują się rządami czy legislatorami wybranymi przez społeczeństwa – tak jak włamywacze wytrychami.
    Jakby nie było zabezpieczeń konstytucyjnych – czyli zamka – włamywacz wszedłby bez majstrowania przy ustawach.

    Rząd Światowy to rząd Bankierów i Korporacji – już nie będą musieli korumpować tych paskudnych rządów narodowych „łupiących” podatkami – po prostu sami będą pisać ustawy.

    Problemem jest to, że nie starasz się dopuścić do świadomości, że ZŁODZIEJ PAŃSTWOWY niczym się nie różni od ZŁODZIEJA PRYWATNEGO – (może poz tym że złodziej korporacyjno-bankowy okrada w skali makro), a państwowy jakiś przekręt zrobi na autostradzie czy stadionie.

    W dobie rozwiniętych mediów komercyjnych – nie trzeba przekonywać społeczeństwa przez kongres. To archaizm. Wystarczy przelać X kaski na konta koncernu medialnego – by namawiał ludzi do spożywania GMO, uwielbiania atomówek, czy zajadania się chemią zamiast leczenia ziołami. Ktoś, kto emituje pieniądze z sufitu, może zalewać redakcje pieniędzmi.

   2. No więc właśnie – korporacji trzeba odebrać to narzędzie w postaci interwencjonizmu rządowego, którym się wysługuje, tak jak złodziejowi odebrać wytrych dzięki któremu z łatwością się włamuje 🙂

    „Jakby nie było zabezpieczeń konstytucyjnych – czyli zamka – włamywacz wszedłby bez majstrowania przy ustawach.”

    A oglądasz czasem wiadomości, wiesz, gdzie nasi rządzący mają Konstytucję? Głęboko w… poważaniu i nagminnie ją łamią – więc sama w sobie jest żadnym zabezpieczeniem. Rządzący wolą robić kolejne, coraz większe przekręty gospodarcze (bo na to im pozwoliliśmy, że mogą się wtrącać w gospodarkę) zamiast zabrać się za naprawienie np. sądownictwa – bo z tego pierwszego są duże pieniądze z łapówek a z tego drugiego co najwyżej „poważanie wśród ludu”.

    „ZŁODZIEJ PAŃSTWOWY niczym się nie różni od ZŁODZIEJA PRYWATNEGO – (może poz tym że złodziej korporacyjno-bankowy okrada w skali makro), a państwowy jakiś przekręt zrobi na autostradzie czy stadionie.”

    Ale albo rozmawiamy o złodziejstwie albo o korupcji – to są dwa różne przestępstwa 🙂
    Korporacja uzyskuje efekt „makro” właśnie dzięki interwencjonizmowi rządu – zamiast „przekupić” np. kilka milionów rodzin z osobna by szczepili swoje dzieci, przekupuje jednego urzędnika, który wyda odpowiednie rozporządzenie/ustawę bo ma taką władzę – i nie musi się o to pytać ludzi. I tą władzę trzeba im jak najszybciej odebrać, żeby nie stwarzali kolejnych takich sytuacji. Proste jak budowa cepa.

    „Wystarczy przelać X kaski na konta koncernu medialnego – by namawiał ludzi do spożywania GMO, uwielbiania atomówek, czy zajadania się chemią zamiast leczenia ziołami”

    A mnie propaganda mediowa nie przekona – choćby nie wiem jakie miliony w to władowali. I co? 🙂
    Ale rozumiem, że w ten sposób chciałeś skrytykować demokrację – gdzie wystarczy „dotrzeć do umysłów” większości (dowolnymi środkami, byle skutecznymi) by osiągnąć sukces nawet najgorszej idei. I tutaj się z Tobą zgodzę 🙂

   3. Piotrku – sori 😉 dochodzę do wniosku, że jesteś naiwny.

    Jak nie będzie konstytucji i instytucji kontrolowanych choćby i nieudolnie przez społeczeństwa – absolutną władzę osiągną MAKROGLOBALNI ZŁODZIEJE, którzy zaoszczędzą na konieczności KORUMPOWANIA.

    Co jako Piotrek możesz zrobić przeciw ŁUPKOM? Chevron na kampanie w Polsce przeznaczył bajońskie kwoty – a ludzi z terenów pod wiercenia wyrzuca z ich posiadłości. Co możesz? Potupać nogą?
    Co możesz zrobić przeciw Energetyce Atomowej – jeśli w każdej prywatnej rozgłośni występują spece ze Świerku – nikt nie wpuszcza biednych oponentów.
    Możesz sam nie jeść GMO – ale jeśli rządy nie będą protestować i nie jeść – korporacje dogadają się ze sobą i będziesz bulił za przesianie się modyfikowanego ścierwa. Właśnie prywatne banki z USA wchodzą w deal z UE w ramach unii bankowej – oznaczenia GMO znikną za jakiś czas z etykiet. Możesz sobie prywatnie badać każdą próbkę dżemu i ogórka w laboratorium – by sprawdzić czy jest tam GMO – to wolność o którą tak walczysz. Stać Cię na nią? W czyim interesie jest taka wolność? Novus Ordo Seclorum… Korwin doskonale o tym wie – albo jest imbecylem.

   4. No i dzisiaj masz takie instytucje jak UOKiK, KNF etc. – i co one dają? Jakieś pozytywne efekty? Nie widzę jakoś, żeby dzięki temu nasze rodzime biznesy rosły jak grzyby po deszczu – raczej jest to napływ bogatych, już rozwiniętych firm zagranicznych. Im więcej regulacji, przepisów, koncesji, licencji itp. tym gorzej dla nowopowstających przedsięwzięć. Bogatym korporacjom nie przeszkadza lawina przepisów – ich stać na opłacenie najlepszych prawników. A młodego przedsiębiorcę, chcącego dopiero założyć biznes, nie stać na takie luksusy i ma problem już na samym starcie.

    Widzisz, Ty się strasznie przejmujesz tym KTO będzie wydobywał np. łupki. To „polskie łupki” więc Twoim zdaniem tylko i wyłącznie polska firma powinna je wydobywać. Nieważne czy mamy w ogóle taką firmę, nieważne czy ta firma ma odpowiednie know-how i sprzęt do wydobywania, nieważne czy będzie wstanie to zrobić taniej i lepiej niż Chevron czy ktokolwiek inny – ma to być polska firma i koniec. Ja takich nacjonalistycznych poglądów nie mam 😉
    Jak chce to robić Chevron to proszę bardzo – niech wykłada kasę i się stara. Byleby zgodnie z prawem i z poszanowaniem praw własności prywatnej. I niech rozmawiają i negocjują o tym z tamtejszymi mieszkańcami a nie z rządem – bo to głównie o ich prywatne mienie się rozchodzi. A dlaczego wolą o tym nie gadać z ludźmi tylko z urzędnikiem to może już się domyślasz czemu…

    „Możesz sam nie jeść GMO – ale jeśli rządy nie będą protestować i nie jeść – korporacje dogadają się ze sobą”

    Przecież dopiero co ustaliliśmy, że kartele są możliwe i efektywne tylko dzięki interwencjonizmowi 😉 W wolnorynkowych warunkach korporacje wchodząc w kartel ryzykują tym, że za chwilę może powstać kolejna firma, która będzie spoza układu i go złamie. TYLKO RZĄD jest w stanie mi NAKAZAĆ jedzenie GMO lub stworzyć taką sytuację, że nie będę miał żadnego innego wyboru.

    Sprawa z sianiem GMO jest prosta. Jeśli ja na danym terenie byłem jako pierwszy ze zdrową żywnością, po czym później ktoś obok zaczął siać GMO i zaszkodził tym moim uprawom – to ja idę do sądu i ja jego skarżę, że mi zatruł uprawy i zaszkodził mojemu eko-biznesowi. I PSIM OBOWIĄZKIEM PAŃSTWA jest właśnie zapewnienie uczciwej, sprawiedliwej i efektywnej władzy sądowniczej – a nie wpieprzanie się z butami w życie gospodarcze ludzi… Jeśli rząd ma prawo interweniować w gospodarkę i jednocześnie sprawuje nadzór nad sądami – to trudno oczekiwać sprawiedliwych wyroków sądowych przeciwko rządowym regulacjom, wedle powiedzenia „nie sra się do własnego gniazda”. Co widać było ostatnio np. po Trybunale Konstytucyjnym odnośnie nacjonalizacji OFE.

    Państwo ma stać na straży własności prywatnej – nie oglądając się personalnie na nikogo – i to wszystko do czego jest potrzebne. Jeśli korporacja zaszkodziła zwykłej osobie fizycznej – ma naprawić szkodę. I odwrotnie: jeśli osoba fizyczna zaszkodziła korporacji – to wtedy ta osoba ma naprawić szkodę. Bez wyjątków. Tylko w sądownictwie musi być porządek i dyscyplina a nie taki bajzel jak teraz…

    Nieśmiało stwierdzę, że pewnie nigdy się nie dogadamy i zawsze będą jakieś niedopowiedzenia, bo dyskusja w komentarzach to nie to samo co w cztery oczy przy piwie 😉

 4. Obecny system /ekonomiczny,rodzinny,duchowy/ został perfekcyjnie stworzony tak, aby wszyscy byli nieustannie zajęci, co w konsekwencji powoduje, że nie mamy czasu na samodzielne myslenie,kim jestem.jaki jest cel mojego przyjscia na ten świat,czy życie trwa po tym ziemskim życiu itd.Czy to ma ciebie usprawiedliwić przed odpowiedzialnością i samodzielnym poszukiwaniem odpowiedzi?Brak tzw czasu powoduje ,ze wierzysz wszelkim ,,autorytetom,,nachalnie nam podrzucanym we wszelki mozliwy sposob, byś ich zdania brał jako swoje własne .Kodują twój mózg aby przekonać o konieczności płacenia wszelkiego rodzaju podatków, aby poprzez nie łatwiej zniewolić ludzi na całym świecie, pozbawiając ich części środków dla swoich rodzin oraz okradając ich na taki czy inny % ze swoich ciężko zapracowanych dochodów. Ta,, pani z telewizora,, tak jak i,,ten pan z radia,, wmawiają ludziom, że tylko śmierci i ….podatków nie można uniknąć -czy to prawda? Jeśli chodzi o śmierć to tak, natomiast jeśli chodzi o podatki to zupełnie mija się z prawdą. Czy wiesz, ile w Polsce jest różnych taxów do płacenia ? Od „zwykłych” podatków poprzez podatki za dom,dzialke,garaz,wodę,samochód,motor,łódke, opłatę za prawo jazdy, licencję na łowienie ryb, podatek od deszczu , w paliwie, płacisz za zawarcie małżeństwa i za rozwód itd.itd.A co mówi Biblia na temat podatku. Przytacza się wszelkie fragmenty Biblii mówiące, że je należy płacić, natomiast nie przytacza się tego GŁÓWNEGO mówiącego KTO ma je płacić ! Czy za tym stoi duch Biblii czy kogoś innego…..? Mateusza 17, 24<< Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy dwudrachmy z zapytaniem: «Wasz Nauczyciel nie płaci dwudrachmy?» 25 Odpowiedział: «Owszem». Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: «Szymonie, jak ci się zdaje? Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych ?» 26 Gdy powiedział: «Od obcych», Jezus mu rzekł: «A zatem synowie są wolni.<<
  Zwróć uwagę na dwie kluczowe odpowiedzi „Od obcych” i „A zatem synowie są wolni”
  Kto to jest obcy ?
  Dla żydów odpowiedź jest prosta, obcy to goje, czyli nie żydzi, inaczej, ktoś nie z narodowości izraelskiej. Przekładając to na nasze czasy, obcy dla Polaka jest Litwin, Lotysz, Niemiec ,Francuz itd. toteż gdy mieszka on w Polsce to MA on płacić podatki, chyba że otrzyma polskie obywatelstwo wówczas zostaje „swoim”.
  Polska /zasada jest podobna w każdym innym kraju/ jako korporacja wypracowuje wiele miliardów ZYSKÓW rocznie, inna sprawa ,że z tych pieniędzy nie opłaca się NICZEGO lub prawie niczego, po tym jak trafią one do kieszeni bankowców i sterowanej przez nich ,,elity państwa,, Zrobienie czegokolwiek w państwie opiera się jedynie na ściągniętych na siłę od obywateli podatkach. JAK TO SPRAWDZIĆ gdzie podziewają się te pieniądze ? I dlaczego wszystko ląduje w kieszeni bankowców i elity, skoro to jest zysk państwa a my w nim mieszkamy, czyli jesteśmy jakby tego państwa synami (swoimi)?
  2 Tes. 2:9
  <<Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni WSZYSCY, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.<<
  do Rzymian 6 16
  <<Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości?<<
  Dlaczego ciągle wszyscy są ogłupiani ?, dlatego że DAJĄ się OGŁUPIAĆ bo uwierzyli Kłamstwu, że to z naszych podatków powinny być budowane drogi, szkoły itd. a nie z zysków całego państwa ? Czy wiedząc o tym wszystkim nadal mam płacić podatki dla kogoś kto mnie okrada ? Gdzie tak pisze w Biblii ?
  Czy naprawdę nie rozumiesz, że ten cały system nas otaczający jest oparty na KŁAMSTWIE i STRACHU ?! Zauważ, że wszyscy się boją, że przyjdzie np. kontrola podatkowa i porostu cię zniszczy, czy strach jest atrybutem Boga czy szatana ? W związku z tym komu służy ta instytucja ?
  Dlaczego wszystko ląduje w przepastnej kieszeni bankierów, lub innych oszustów a wszyscy w milczeniu jak przystało na niewolników się z tym zgadzają ?!
  Dlaczego w końcu zmusza się nas do płacenia podatków, a nie są one dobrowolne.To państwo poprzez bank centralny /NBP/ma MONOPOL na produkcję pieniędzy.Otwórz oczy i zacznij kojarzyć na pozór nie związane ze sobą fakty! Wiesz dlaczego mogą to wszystko robić?
  Dlatego, że państwo ma strukturę korporacji, czyli jest w stosunku do swoich mieszkańców jakby „obcym” tworem.
  Więc ono również traktuje nas jako obcych, a obcy według Biblii mają płacić podatki! Skoro państwo (twór wirtualny), bo państwem to jesteśmy my i ziemia na której mieszkamy, ale według obecnych prawideł, państwo to instytucja (twór nie żywy a jedynie wymyślony) jest właścicielem ziemi a my jako obcy w stosunku do niego, ale mieszkając na „jego” terytorium mamy im (czyli zarządcom, czyli bankierom, którzy wymyślili ten przekręt) płacić podatki, czyli HARACZ.
  Tylko, że ja mieszkając w tym państwie nie czuję się obcy i nie chcę nim być, bo i dlaczego? Dlatego aby ułatwić bankierom okradanie nas?
  Wyobraź sobie, że na tym jednym odwróceniu zależności OBCY-SYN polega całe oszustwo podatkowe !
  A to, że podatki płaci się prawie wszędzie na świecie czy ma to być dla nas wierzących w Biblię argumentem skoro w Biblii pisze inaczej ?
  Jest to wszystko oczywiście w wielkim skrócie, ale myślę wystarczającym, abyś miał podstawowe wiadomości, od czego zacząć szukać i sprawdzać co jest prawdą, chyba że wolisz o tym wszystkim nie myśleć i jak zwykle pozostawiasz całą decyzję innym „lepiej poinformowanym” sam będąc bezwiednie ufającym, a może tylko leniwym człowiekiem…. ale mającym tzw, św. spokój ! Nawet jeśli go masz, jest on tylko bardzo pozorny !
  Pamiętaj Bóg będzie rozliczał każdego z nas OSOBNO i pewno tłumaczenie, że inni tak kazali i mówili może być niewystarczające…
  Weź pod uwagę, że szatan poprzez swoje ziemskie struktury, tzw: czarnej szlachty-luminaci-masoni-rządy poszczególnych państw oraz struktury militarno-naukowe robi absolutnie wszystko dokładnie na odwrót w stosunku do Słowa Bożego i tego co stworzył Bóg, kilka przykładów:
  1. np: jest trójca boska, szatan zrobił swoją własną trójcę ojciec/matka/syn (czy ci to coś przypomina ?).
  2. Bóg stworzył dla nas naturalne pożywienie i zakazał krzyżowania roślin a nawet noszenia odzieży pochodzącej z różnych źródeł, odzież ma być jednego rodzaju np. cała wełniana lub cała z czegoś innego a nie mieszana, może kiedyś nauka dojdzie dlaczego tak. Szatan zrobił swoją własną żywność GMO. Wszyscy nosimy różnego rodzaju ubrania wełniano/nylonowe itp. Ciekawe jak to wpływa na wymianę energii pomiędzy organizmem a przestrzenią, w której się poruszamy.
  3. Bóg stworzył zioła do leczenia a szatan leki chemiczne, które widzimy jak „świetnie” leczą…
  4. Bóg powiedział „czyńcie sobie ziemię poddaną”, a szatanska pomoc-bysmy wytwarzali coraz lepsze narzędzia zabijania, coraz bardziej toksyczne środki chemiczne powodujące chociażby raka, w ten sposób czynimy ją sobie poddaną…
  5. Gdy Bóg mówi, że podatki czy lichwę można brać od obcych to bankowcy wymyślili jak z wolnych ludzi uczynić podmioty czyli korporacje, bo dowód osobisty to czysta fikcja, tak jak i tzw. firma.. Firma sama w sobie jest fikcją, bo bez ciebie nie jest w stanie niczego zrobić, a wymyślono ją po to, aby jakakolwiek działalność gospodarcza była opodatkowana na zasadzie: korporacja /państwo/ czyli /obce ciało/ podatkuje inną korporację /obcą/ której pozwala na działanie na „swoim” terytorium… Dodatkowo porobiono odpowiedzialność do jakiejś tam kwoty i można …legalnie kraść !!! W końcu odpowiedzialność jest tak niewielka w porównaniu do zysków… Dowód osobisty.paszport to kawałek papieru czy plastiku na którym jest nasza podobizna, bo przecież to nie my na nim jesteśmy, czyli z nas zrobiono wirtualną fikcję i na dodatek przekonano nas, że to my jesteśmy na tym plastiku… Teraz gdy zrobiono z nas fikcję w taki sam sposób jak się tworzy firmy, można bez mrugnięcia okiem nas, jako OBCYCH opodatkować !
  Następny przykład, że nasze państwo traktuje nas jako obcych a nie swoich:
  Powtórzonego prawa 23 :19,20
  20 <<Nie będziesz żądał od brata swego odsetek z pieniędzy, z żywności ani odsetek z czegokolwiek, co się pożycza na procent. 21 Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek, aby ci Pan, Bóg twój, błogosławił we wszystkim, do czego rękę przyłożysz w ziemi, którą idziesz posiąść.<<
  Jedna z przyczyn dlaczego się nam tak „świetnie” powodzi w życiu…ODSETEK!!-podatek.
  Czy nie jest jasno powiedziane komu można pożyczać na lichwę ? I czy widzisz już, że pożyczki bankowe wynikają z traktowania nas jako obcych a nie swoich ? Czujesz się tak jak ja Polakiem, ale jak widać NIKT nie traktuje nas jako swoich współbraci, a szczególnie nienasycone ,,nasze,, rządy na usługach międzynarodowych bankierów.
  Czy wiesz ,tak na koniec, że w momencie gdy zostaje wystawiony akt urodzenia, dziecko staje się własnością państwa!!1 To dlatego gdy dane państwo powie, że masz obowiązkowe szczepionki to masz szczepić dziecko a nie dyskutować, to dlatego gdy dziecko rozrabia a ty dasz mu klapsa to możesz mieć ogromne kłopoty.to państwo pod byle pretekstem może zabrać rodzicom dziecko.
  Wszystko dlatego, że tak naprawdę ZRZEKŁEŚ się prawa własności do swojego dziecka prosząc o akt urodzenia i nawet o tym nie wiedziałeś, dlatego że ciebie też „sprzedano” jako niewolnika nie informując o tym rodziców ! Byli i są tak mili, że nie powiedzieli tobie o tym, abyś się lepiej czuł i pracował jako „wolny” człowiek… Tylko dlatego, że dobrze wiedzą, że
  niewolnik nie jest dobrym pracownikiem !
  Czy widzisz jakie to szatańskie !!!
  Dlatego, że to państwo decyduje jak masz wychowywać dzieci i jak masz dbać o ICH własność jako przyszłych niewolników płacących podatki… Ty jesteś w zasadzie tylko dozorcą ICH własności a oni pozwalają ci wierzyć, że coś jest twoje… abyś całkiem nie zwariował !
  Podobnie sytuacja wygląda z dowodem osobistym czy prawem jazdy, te druki należą do nich, więc prosząc o nie, zrzekasz się cząstki swojej wolności. Jakkolwiek wydaje się to niedorzeczne jest to prawdziwe. Nie ulega wątpliwości, że system jest tak „dograny” że życie bez tych papierków byłoby niezwykle uciążliwe i o to chodziło, aby wszyscy bez wyjątku w ten dół wpadli pozostając niczego nie świadomymi niewolnikami i doskonale im się to udało !
  Jest to praktycznie dopracowany wzór postępowania na czas nadawania znaku Bestii, w Biblii pisze, że bestia będzie SPRAWIAŁA a nie zmuszała do tego znaku, jest to ogromna różnica ! Będzie sprawiała tak jak i dzisiaj sprawia, że jeśli chcesz jeździć samochodem to raczej lepiej jest mieć prawo jazdy, czy też jeśli chcesz aby twoje dziecko nie było poza systemem i szkołą to bierzesz dla niego akt urodzenia. Przecież tak naprawdę nie musisz tego robić, ale też bez tego nie będziesz w stanie tzw. „normalnie” funkcjonować. Tak też jak rozumiem, będzie ze znakiem Bestii ,nie będziesz MUSIAŁ go wziąć, ale jak nie weźmiesz to praktycznie będziesz poza systemem i będziesz miał /wygląda na to/, że trudne życie, ale jak go weźmiesz to będziesz miał „przechlapane” u Boga… Myślę jednak, że lepiej mieć „przechlapane” u ludzi jak u Stwórcy !
  Na dodatek Ty, z pozycji biernego na dodatek nie świadomego niewolnika, tylko im w tym pomagasz. Tak myslę i jeśli się nie zgadzasz ,przedstaw swój punkt widzenia,Dziękuję.
  /tj zmodyfikowany przedruk/

 5. Obecny system jest tak zaplanowany żeby każdy młody, silny, buntowniczy miał kredyt do spłacania najlepiej do końca życia, wtedy już nie podskoczy bo będzie żył w strachu przed zabraniem mu nieruchomości przez bank. Dlatego młodzi dzisiaj w ogóle nie protestują jak kiedyś za komuny, co najwyżej małolaty 13-17 lat na acta.

Comments are closed.