Stop nowemu porządkowi świata – 12.03.2014

Trader21 z Niezależnego Portalu Finansowego omawia sytuację finansową Ukrainy w aspekcie rozgrywki wielkich mocarstw USA i Rosji. Skoncentrowano się m.in. na takich zagadnieniach jak:
– Prawdziwa przyczyna rozruchów na Ukrainie
– Rola Zachodu — Rola Rosji
– Kim jest nowy rząd Ukrainy?
– Sprawa Krymu i referendum
– Sytuacja ekonomiczna Ukrainy
– Sankcje dla Rosji i ich konsekwencje
– Rola Chin w konflikcie Ukraińskim.

Więcej na http://independenttrader.pl/

Mini prelekcja Włodzimierza H. Zylbertala na temat roli kultury w obecnych, kryzysowych czasach, charakteryzujących się upadkiem większości wartości moralnych i społecznych.

 

 

7 thoughts on “Stop nowemu porządkowi świata – 12.03.2014

 1. Anonimowy Trader 21 w swym komentarzu nazywa obecny rząd Ukrainy „faszystami”…Hola, anonimie, czy jesteś po szkoleniu w Moskwie?!

  //
  Trader21 ze względu na swoje umocowanie w sektorze finansów nie może wystąpić pod nazwiskiem ani pokazać twarzy.
  Dość łagodnie nazwał obecny rząd. Proponuję obudzić się i zacząć czerpać wiedzę z poza mediów głównego ścieku…

  Voytek – [Admin]

 2. Witam serdecznie! Panie Włodzimierzu, wspaniały wykład. Ogromnie się cieszę, że ktoś poruszył temat kultury. Od pewnego czasu sama odkrywam na nowo naszą, jakże piękną kulturę. Zgadzam się z Panem, że dzięki niej możemy naprawdę się podnieść. Poszerzając moją wiedzę z tego zakresu, wprowadzam zmiany w moim domu i w edukacji mojego syna. Z okresu przedwojennego pochodzi wiele wspaniałych podręczników jak np. do j. polskiego. (Jeśli kogoś to interesuje, to podaję)

  Juliusz Balicki, Stanisław Maykowski, Niesiemy plon. Siódmy rok nauki języka polskiego w szkołach powszechnych, Lwów 1935
  Juliusz Balicki, Stanisław Maykowski, Mówią wieki. część IV, czwarty rok nauki języka polskiego w gimnazjach, Lwów 1936.
  Konrad Górski, Literatura polska. Część I. Historia literatury i języka polskiego dla I kl. liceów ogólnokształcących, Lwów – Warszawa 1938

  Sama postanowiłam rozpocząć naukę łaciny. Dziś rozumiem jakie łacina i greka daje możliwości, ale i jaki wpływ wywarły one na naszą kulturę. Nawet elita często wykorzystuje te języki. Głównie po to, aby nas wykiwać oczywiście. Wiedzą, że my nie rozumiemy pierwotnego znaczenia zawartego w słowach.
  Za czasów Słowackiego łacina i greka były w szkole, dlatego ludzie rozumieli, że np. magnateria oznaczała magów, którymi byli min. Radziwiłłowie. Dla nas magnaci i szlachta to w zasadzie to samo. Słowacki czy Mickiewicz używając nazw dokładnie wiedzieli o kim lub o czym mówią i piszą. My mamy z tym duży problem.
  W obecnym czasie kultura i filozofia są powoli likwidowane ze szkolnictwa wyższego. Nie są do niczego potrzebne pracodawcy, który przecież nie chce myślącego
  pracownika tylko wykonującego polecenia. Zwrócę jednak uwagę, że kultura i filozofia nie mają tworzyć pracownika (czyt.niewolnika), lecz wolnego i niezależnego człowieka. Prawdziwa wolność jest nie tylko wyzwoleniem się od czegoś ale i dążeniem do czegoś. By być człowiekiem w pełni musimy rozwijać nasze talenty, poszerzać naszą wiedzę i rozumienie świata. Temu właśnie służy kultura, sztuka czy filozofia klasyczna. Edukacja powinna nie tylko uczyć zawodu ale i rozwijać nas do pełni człowieczeństwa. I właśnie to najbardziej przeszkadza elicie. Dlatego sami musimy uzupełniać braki wykształcenia naszego i naszych dzieci.
  Pozdrawiam i miłego dnia!

 3. Nachalna moskiewska propagitka. Panie Agitatorze zapomniałeś poinformować jaka jest wielkość rynku rosyjskiego w stosunku do rynków całego tzw zachodu. Tu kończa sie bajeczki o możliwościach rosyjskich sankcji wobec kogokolwiek.

 4. Witam,

  dziekuje za wspanialy opis systuacji finansowej.

  Wspomina Pan o kupnie zlotych i srebnych monent w stanie fizycznym.
  Gdzie mozna takie monenty kupic ? I za ile ?

  pozdrawiam

  Mirka

Comments are closed.