Stop nowemu porządkowi świata – 13.02.2013

Rozmowa Pawła Nogala z Dariuszem Brzozowcem, liderem projektu lokalnych walut. Podstawą do dyskusji jest artykuł na Nowym Ekranie.

W studio na tematy aktualne (zdominował właściwie jeden – abdykacja papieża) dyskutują:
Mikołaj Rozbicki, Paweł Nogal i Janusz Zagórski.

Przegląd wydarzeń społeczno-politycznych za ostatni tydzień w wydaniu Mikołaja Rozbickiego.

Maciej Lisowski z Fundacji Lex Nostra relacjonuje ostatnie przypadki osób pokrzywdzonych przez wymiar (nie)sprawiedliwości…

33 thoughts on “Stop nowemu porządkowi świata – 13.02.2013

 1. Zastanawiam się, dlaczego wiecznie „na topie” jest Kosciół Katolicki? A co z innymi religiam – UFO-ki o nich nie mówią? A może głównym celem jest zniszczene Koscioła, kótry jeszcze walczy zaciekle o życie ludzkie, godnosć człowieka? Inne wyznania i religie dawno się już „rozmyły” w tych fundamentalnych kwestach i nie stanowią zagrożenia dla New Age. Chętnie posłuchałbym dyskusje na temat np. islamu.

 2. Panie Marku na youtube można obejrzeć i przekonać że islam to religia wymyślona przez pedofila

 3. Panie Mikołaju a jakie to ma znaczenie dla KK, katolików że są kosmici ? kompletnie nie rozumiem

 4. Kościół, głównie katolicki, pomimo wielu wad, patologii na przestrzeni dziejów, jak i współcześnie jest mimo wszystko obecnie jedyną transparentną alernatywą dla zlaicyzowanego, zmętniałego moralnie świata. Oczywiście można tu odwoływać się do innych wielkich religii, buddyzmu również. Przy tym negowanie religii jako takich, rozwodzenie się w kwestii ich strukturyzacji, hierarchizacji (czyli wad, ale również potencjalnych zalet w tak zdeterminowanej rzeczywitości) jest bardziej obszernym i skomplikowanym tematem do dyskusji.

  Po za tym kościół jako wspólnota (nie tylko jako instytucja), jest odzwierciedleniem samych ludzi… Co za tym idzie – występuje w nim próżność (tendencje materialistyczne), różnego rodzaju zwyrodnienia (np. pedofilia), dyskryminacja (jak nie dopuszczanie kobiet do posług kapłańskich), pycha, arogancja, egozim, egocentryzm, egotyzm, ignorancja, trywialność i tak dalej, i tak dalej… Najważniejsze jest to, aby podążając za przemianami nie stracić z oczu tego co najistotniejsze (pisząc językiem pana Janusza – nie wylać dziecka z kąpielą), a mianowiecie posłannictwo Jezusa Chrystusa i wynikające z niego przesłanie. Dlatego też, wszelkie zmiany powinny zachodzić w sposób roztropny, adekwatny do uwarunkowań tego świata.

  Koncepcje ruchów ezoterycznych są na tyle dyskusyjne, że mogą przedstawiać się jako kuriozalne, relatywne, a nawet sprzeczne. Wątpliwa przejrzystość ich paradygmatów powoduje zbyt wielkie koło spekulacji oraz dywagacji w kontekście solidnych argumentów, uzasadnień. W przypadku oficjalnego ujawnienia się istot pozaziemskich, które mogą mieć wobec nas skryte zamiary (o czym pisałem już wcześniej) tego rodzaju grupy będą prawdopodobnie zbyt słabe pod względem ideologicznym i organizacyjnym, aby dla ogółu społeczeństwa móć zweryfikować prawdziwe motywy przybyszów.

  Konstruktywne zmiany mentalno-moralne są sprawą fundamentalną. Dotyczy to nie tylko kościoła, ale również całego społeczeństwa. Ta kontrowersyjna, pełna błędów i pomyłek (sama z tym utożsamiana) religia, głównie chrześcijańska, która przetrwałaby próbę czasu w swojej przyszłej formie, mogłaby ostatecznie okazać się „tym mniejszym złem” na tle możliwie podejrzanych ideologii i światopoglądów. Tak więc, infantylne przypodobywanie się nowoczesnym trendom, sarkastyczno-lakoniczne traktowanie starszych, wciąż istniejących wierzeń, prozaiczne, dwulicowe motywy ich przedstawiania świadczą tylko o poziomie jego autorów.

  PS Ostatni domniemany papież pozbawiony jest liczby porządkowej tj. 113, uwzględniając możliwość istnienia jeszcze innych papieży przed nim i przedłużając cały ten okres ze względu na poczynania rodzaju ludzkiego. Poza tym, byłoby zaskoczeniem, gdyby mający zostać w marcu wybrany papież wykazywałby typowe cechy z przepowiedni. Takie sztuczne nawracanie ludzi, popłoch itp. To chyba do końca nie o to by chodziło…

 5. KOŚCIÓŁ JEST POTRZEBNY LUDZIOM, aby przypominać przesłanie Jezusa Chrystusa. Natomiast papież powinien być autorytetem moralnym, a nie władcą, jak jest obecnie. Kościoły narodowe powinny nie być aż w takim stopniu podległe Rzymowi.
  Poza tym dogmaty zabijają wiarę i chęć poszukiwań, co szczególnie widać w rozczarowaniach religijnych młodzieży licealnej i gimnazjalnej. Niby tak mało, a tak dużo…

 6. Hallllo Wszyscy
  🙂
  Pytanie jest proste dlaczego ma byc kosciol i wogole ten caly przestarzaly system ceremoni na swiecie , Zamiast kreowania technologii mozna by bylo kreowac cos z QI energia bezposrednie , wtedy bysmy uzywali bardziej MIND . Kosciol i inne religie , ktore sie nie roznia od siebie diametralnie zwiodly czlowieka na inne tory . Kosciol ,Islam czy bogwie co nic dobrego przez tyle tysiecy lat nie zrobily . Widac to na zalaczonym obrazku wystarczy posluchac 5 minut TV . Albo stekajace i zdychajace melancholia rozpadajace sie zwiazki niby kochankow w serialach sterylnej czystosci . Kazdy wlos jest ulozony tam pod linijke ,albo bunch analizujacy bez sensu reporterow z ktory kazdy stara sie miec racje w nie racji ,albo krzykliwe reklamy .Trzeba stanac obok i popatrzec na ten cyrk w inny sposob .

 7. Ja bym proponowała bardzo uważnie zapoznać się z wykładami ks.prof. Tadeusza Guza.
  Cały komplet znajduje się na razem.tv w podstronie filozofia.
  Ja po tych wykładach widzę całkiem wyrażnie, że to jest logiczna konsekwencja planu działania.
  Z drugiej strony to ciekawe, że tylko te siły mają plan konsekwentnego działania.
  Dla mnie wszystko idzie zgodnie z planem.
  Należało by sobie życzyć żebyśmy też mieli plan i się go trzymali.
  Tylko czy jest taka zorganizowana siła?

 8. Kościół Katolicki nie jest do niczego potrzebny. Im szybciej to gówno niewolące umysły i narody się rozleci tym lepiej.
  Ośmiornica katolicka zalęgła się wszędzie. We wszystkich strukturach państwowych . Po żydowskiej zarazie jest kolejnym rakiem trawiącym społeczeństwa, które są tak głupie i uważają pasożyta za coś potrzebnego. Jezus nie ma nic wspólnego z gównem nazywanym Kościołem Katolickim a tym bardziej Bóg i gdyby się tu pojawił i chciał wyrazić swój stosunek do kościoła, to pewnie by powiedział , że nie ma z nim nic wspólnego.
  Banda ciemniaków myśli na dodatek ,że ta instytucja to jakaś alfa i omega. Pokolenie wojtyłowców , pokolenie JP2, katolickich debili, tworzących struktury mafijne w sądach i innych instytucjach reprezentujących tylko interes swojej korporacji ciemniaków ograniczających umysłowo debili, którzy mają gówno zamiast mózgów.
  Im szybciej ta instytucja ciemniaków pójdzie z torbami tym lepiej.

 9. „Rezygnuje z funkcji jaką powierzył mi Pan w kwietniu 2005 r.”
  Benedykt XVI

  to tak się da ;D ?

 10. witam wszystkich. Maniek dosc ostro pojechales ale w sumie masz racje. Boga ma sie w sercu a na kosciół to … . Najbardziej to mi jest szkoda starych ludzi ktorzy cale zycie chodzili do kosciola i wierzyli w księdza bo co on powiedzial to swiete , a teraz oddaja na tace pół nędznej emerytury , bo tak mają wpojone ze jak dam ,to polize prosto do nieba , poprostu ręce opadają . A ksiadz se kupi nowego merca . Najbardziej to widac na POLSKIEJ wsi . Tam daliby sie zabic za ksiedza , ktory jest dla nich świety. Religia to opium dla mas ! W sumie to czemu sie dziwic jak od niemowlaka wpajane są cuda niewidy – potem wyrasta pokolenie tych „najmądrzejszych , ktore wszystko wiedzą” i za swoje przekonia potrafia zabic bez problemu i to w imię BOGA .

 11. Benedykt 16ty powiedzial , ze dla swiata pozostanie ” ukryty” i wszystkie płaczą ! Kolejny przyklad ze katoliki nie wierza w BOGA tylko w księży , biskupów , papieży . To jakis koszmar poprostu … .

 12. Negując kościół katolicki negujesz właściwie spuściznę wszystkich wszystkich cywilizacji.
  Przecież ,żaden ci nie kazał czcić księży,ja niejednokrotnie z ich ust słyszałem że są takimi samymi zwykłymi grzesznikami jak każdy inny.Jeżeli swoje morale sprowadzasz do porównywania się z księżami to może sam zaliczasz się do ciemniaków.Przecież w kosmosie na ziemi w społecznościach musi panować jakiś ład harmonia.Do jakich wartości chcesz sprowadzać swoje sumienie.Dla mnie największą wartością jest zachowanie wszystkich form życia,mieć możliwość doznawania pozytywnych energii,nie jestem tam jakimś fanatykiem ale przynajmniej jak uczestnicze w mszy świętej to dla mnie największym doznaniem jest przekazanie sobie znaku pokoju,to jest dla mnie pozytywna energia,i to jeżeli będziemy się w niewybredny sposób obrażać do niczego nie doprowadzi.

 13. wszystkie leżą w kościele krzyżem i walą sie w pierś ,ale potem jak wyjda ,robia to samo co przed mszą … wstydzą sie robic dobro? … moim zdaniem robią to dla sąsiadów zza miedzy ,bo jak nie, to „wezmą na języki” , że ten i tamten nie był w kosciele .Ludzie poprostu chodza do koscioła z przyzwyczajenia a nie wiary w BOGA. i niech se chodzą…

 14. @ Wojtek
  🙂 żeś to uchwycił zacnie…
  Wypowiedzenie umowy – na piśmie zdaje się trzeba przedstawić.
  Żeby dyscyplinarki nie było…

  Nie bardzo mi się widzi wyzywanie ludzi.
  Nie jestem fanem KK ale na znam wiele fajnych praktykujących osób.
  Pisanie takich rzeczy jest równie słuszne co pisanie o środowisku NTV jako
  o zjebach od UFO…
  Ktoś, kto przestrzega X-ciu przykazań jest wporzo.
  To czy Watykan jest przejęty przez Jezuitów, czy innych fartuchów – inna kwestia.
  Sam się na czarnych często wściekam, zwłaszcza ich milczeniem w sprawie oprysków i GMO… ale wyzywanie zwykłych ludzi nie jest ok.

 15. Mówić na każdy temat /z sensem/ to może Eckchard Toole, Mooji i jeszcze kilku innych wybitnych ludzi. A jeśli się jest dziennikarzem niszowej telewizji to należy się do programów PRZYGOTOWYWAĆ. Tak jak to robili autorzy niezapomianej SONDY . Moja uwaga dotyczy większości waszych produkcji, za wyjątkiem Jaśka oczywiscie.

 16. Michal
  leza krzyzem bo taka moja budowe jak zlacza nogi i rosrzeza rece. Nie wiem czy dobrze napisalam rozszerza . Mam problemy z „s” i „z”. Ale co tam . Wala sie w piersi bo to dotlenia pluca wedlug filozofii Tao.

 17. Ktoś tu napisał , że negując kościół neguje się spuściznę wszystkich cywilizacji.
  To jest dopiero głupota pomieszana z pychą uznająca szerzenie ciemnoty za cywilizację, niewolenia ludzi, unifikacji narodów, w celu podporządkowania i wyzyskowi przez globalną władzę.
  Trzeba najpierw poznać trochę historii, kto jest winny rozpadowi Polski, jej wewnętrznemu osłabieniu, wprowadzania podziałów i niezgody, żeby nie propagować ciemnoty o kościele jako zbawicielu i kolebce wiedzy i cywilizacji.
  Zaawansowana cywilizacja istniała grubo wcześniej i była taka zaawansowana , bo nie potrzebowała ciemniaków w kieckach , głoszących brednie o ich przedstawicielstwu Boga na ziemi.
  Uczestniczenie w czarno-magicznych obrzędach zwanych mszami świętymi , jest dla ciemnoty jest największym doznaniem.

 18. Jak sie oglada ta szopke w tv ??? to mam mieszane uczucia co do inteligencji rasy ludzkiej. Zaskakuje mnie opetanie tych czleko ksztaltnych istot. Zal ze taka slaba jest ziemia i jej istoty.

 19. Ja w sprawie NOWEJ EKONOMII . Ja w tej sprawie ciemniak jestem, ale wiadomość dnia pana Brzozowca, że w Baszkirii jakiś dżentelmen o imieniu Artur wydał bony, co spowodowało cud gospodarczy; no to mnie powaliło !! Toż to rewelacyjnie prosty pomysł na światowy kryzys . Zaraz włączę moją drukarkę firmy EPSON PX 660 I do roboty. Nie wiem jeszcze jak się ta moja waluta będzie nazywała /może UFOL/ . Na banknocie nie będzie żadnych pentagramów i innych piramid , fuj!!! Pozdrawiam a pierwsze egzemplarze dam na tacę w przyszłą niedzielę.

 20. dzieki Bob . Naprawde niezłe . Zakłamanie koscioła jest poprostu niesamowite . Jest to poprostu zwykła sekta tyle tylko , ze b duża …

 21. „Negując kościół katolicki negujesz właściwie spuściznę wszystkich wszystkich cywilizacji.”

  te słowa oddają bardzo ograniczone pojęcie połączone z ignorancją. Chrześcijaństwo zrodziło się ok. 2000lat temu i jak dotąd nie ogarnęło(na szczęście) wszystkich cywilizacji. kalendarz żydowski liczy sobie 5773 lat, słowiański 7521, cywilizacje Sumeru, Babilonu, Egiptu, Majów, Olmeków, Azteków.. i wiele wiele innych były wysoko rozwinięte tysiące lat temu, o jakiej spuściźnie kościoła katolickiego można tu mówić?

 22. Drobny szczegol . Izrael poprostu jest najochydniejszym krajem na ziemi powinien byc zmieciony z tej planety i proch z tego przetworzony na jakis cwierkajacy ptaszakmi Gay Lesny .Niezapomne im tej ostatniej w 2006 z lebanon . To wlasciwie nie byla wojna to byl ochydny napad gdzie bombardowali wszystko co sie ruszalo na ulicach . Moja intuicja wtedy mi powiedziala , ze to byla najochydniejsza wojna w dziejach ludzkosci . Wlasciwie nie wojna testowanie broni . Wszystko co jest napisane na temat tego napadu jest klamstwem .

 23. Chyba pierwotnie w dawnych czasach kazdy wierzyl w co innego i bylo tysiace bostw potem nastapil „religijny monopolizm” ktory szybko powiazal sie z polityka (wladza) byc moze koncepcja jedynego boga jest wymyslona tak jak np. IBM nie jest jedynym slusznym komputerem na swiecie. Jeden Bog ma sens z punktu widzenia praktycznego (kompatybilnosc, nie dochodzi tak czesto do konfliktow)

 24. Jeśli kosmici są obecni na ziemi od dawna ale pozostają niewidoczni to nie dlatego że Kościół ich ukrywa albo Bill Gates czy Obama, tylko sami się ukrywają.
  A jeśli się ukrywają to dlatego że spiskują.
  Trzeba być kompletnym kretynem żeby doszukiwać się w obcych istotach które spiskują za kulisami nadziei na lepsze jutro.
  To jak atakują co niektórzy z was Kościół przypomina nagonkę z czasów komuny, albo chińską propagandę atakującą buddyzm w Tybecie.
  Argumenty nienawiści są zawsze takie same.

 25. stomil
  Wszyscy co cos ukrywaja to nie chca pokazac swoich slabszych stron bardzo logiczne .

 26. POWIEM TYLKO TYLE O TEJ KLICE : Kosciół Rzymski Katolicyzm nie ma nic wspólnego z prawdziwym Chrześcijaństwem – opartym na Bibli i Ewangeli i na Jezusie Chrystusie. Rzymski Katolicyzm to poprostu przedłużenie Cesarstwa Rzymskiego , a Papież to poprostu nowa nazwa Cezara – Ponifex Maximus. Także po Soborze Nicejskim w 325 roku – Cesarstwo Rzymskie zamieniło się w Kościół Rzymskokatolicki a Cezar zamienił się w Papieża – Pont Max. Ale Cesarstwo Rzymskie nigdy nie oddało władzy – dlatego nie dziwmy się, że Polska temu Cesarstwu Podlega, i nie tylko Polska , ale Anglo – Ameryka – Chiny – Rosja – Australia itd.
  Generał Zakonu Jezuitów – Adolfo Nicolas Pachon – jest zwierzchnikiem ogólnoświatowej Masoneri , Illuminati , Komitetu Mafi , Opus Dei, CFR, itd. To Generał ZAkonu Jezuitów wydał polecenie ataku 11/9 Rzymski Katolicyzm to poprostu starożytny Babilon troche podrasowany.Semiramida – to Matka Boska , a dzieciątko to Nemrod – Ball. Statua Wolności to też Semiramida.

  MYSL SAMODZIELNIE KOZYSTAJ Z NIEZALEZNYCH ZRODEL nie ogladaj kontrolowanej tv.

  http://www.wolnemedia.pl http://www.ntv1.pl

Comments are closed.