Stop Nowemu Porządkowi Świata – 30.01.2013

W studio dwóch gości: Dionizy Pietroń i Mikołaj Rozbicki, a zatem dyskusja polityczna, próba połączenia wydarzeń: 911 i tragedii smoleńskiej, globalizacji, strategii elit. Dziwne samobójstwa (Lepper i Petelicki) – synteza informacji. Kolejnym poruszonym zagadnieniem są kwestie energii geotermalnej w Polsce i blokada ich wykorzystania.

X Harmonia Kosmosu.
Zapis wystąpienia przewodniczącego partii Demokracja Bezpośrednia – Adama Kotucha, który miał miejsce w ramach I Kongresu Wolnych Ludzi i X Harmonii Kosmosu we Wrocławiu. Wykład przybliża pojęcie demokracji bezpośredniej.

Nowy cykliczny program na antenie NTV pt. „Dzieje się!” prowadzony przez Mikołaja Rozbickiego. Będzie to przegląd najważniejszych informacji z kraju i ze świata obejmujący okres dwóch tygodni poprzedzających emisję odcinka. Stąd w naszej ramówce będzie się ukazywał co dwa tygodnie w środy około godziny 21.

Zapis krótkich (ale jakże treściwych) wystąpień Dariusza Brzozowca i Pawła Nogala na spotkaniu Wolnych Ludzi, które odbyło się w Kielcach w dniu 15 stycznia 2013 roku (materiał surowy, bez montażu).

 

72 thoughts on “Stop Nowemu Porządkowi Świata – 30.01.2013

 1. Każdy, ale to każdy słuchający Mikołaja, powinien się zastanowić, czy wybiera drogę bierności, czy nie. Takie jest końcowe przesłanie sprawozdania z nutą kazania.

 2. Pan Paweł Nogal zadaje bardzo istotne i mądre pytania, np takie, jak: Czym jest pieniądz ? lub postulaty, że najpierw trzeba zrozumieć istotę pieniądza, mechanizm , jego funkcjonowania, tworzenia, żeby skonstruować , go odpowiednio.
  Natomiast tezy głoszone przez pana Brzozowca, szczególnie krytyka , postulatu do dążenia pokrycia pieniądza złotem, świadczy o jego kompletnym braku zrozumienia kwestii działania pieniądza i istotności jego konstrukcji dla całego procesu gospodarowania.
  Panowie, zacznijcie od poznawania mechanizmu kreacji pieniądza i badania spustoszenia , jakie kreacja pustego pieniądza , czyni na gospodarce. Ten mechanizm można łatwo zablokować i nie jest na to sposobem lokalny pieniądz bezodsetkowy, który również może podlegać mechanizmom kreacji, gdyby był gromadzony przez instytucje bankowe lub podobne.

 3. No toscie zaserwowali pasztet w postaci transferu niejakiego Rozbickiego z Wolnel Ludzkosci do ntv. Myslalem, ze jusz nic tu wiecej nie bede pisal. Ale jak zobaczylem wlasny program tego czlowieka to sie nie powstzymalem. Panie Januszu, z calym czasunkiem, czy pan nie ogladal jego wlasnych „produkcji”??? Dobrze sie zapowiadal ale Rajska go przekrecila (nie tylko jego, wiele niewinnych osob). No ludzie, zobaczcie sami. Pan mu daje pol godziny na gledzenie o niczym. On siedzi ze spuszczonymi oczyma, nie patrzy do kamery i cos tam czyta z lapka czy jakis kartek, powtarza informacje z onetu. Jaki to ma sens? Ja rozumie gdyby robil jakis przeglad w oparciu o serwisy zachodnie czy amerykanskie, jakies zrodla, ktore u was nie sa tak latwo dostepne za wzgledu na bariere jezyka. A ten tu serwuje popierduchy z onetu. I to ma byc hit programowy ntv ? I to co 2 tygodnie? Tosz to kiszka i pasztet z popierducha na czlele.

  Ktos mi proponowal bym cos zrobil czy pokazal jak sie robi ntv. Do Polszczy nie przyjade – za daleko z Illinois, Woodstock. Jak patrze co sie u was dzieje, gdzie rzad leje na swoich obywateli, szpitale nie lecza, fiskus gnebi itp. To hardcore zyc tam. Nie po to wyjechalem. Tu tez globolisci daja popalic, ale jest szacunek dla czlowieka.

 4. @john Naiwnych ludzi ,proszących o własną zgubę, szukając alternatywy i pocieszenia w różnego rodzaju sektach i samonamaszających się guru(Icke,Swerdlow,itp).Między innymi polskie społeczeństwo po przez zubożenie ekonomiczne wywołane własną chciwością jak i indyferentną postawą wobec bliźniego swego i zaciekłości wyimaginowanych wrogów ,lubuje się w naśladowaniu kogokolwiek, kto pomoże uporać się im z pustką wewnętrzną ,nie zdając sobie sprawy że,, wzory „”też są puste a może nawet puściejsze od nich samych.To doprowadziło ludzi do wielkiego chaosu w którym przyszło im żyć i katować swoją psychikę Rajską lub Rozbickim jak i wieloma innymi tak zwanymi oświeconymi powielonymi.

 5. Faktycznie John, Miko nie ten sam człowiek – wrócił z podkulonym ogonem na „stare śmieci” i jeszcze się nie pozbierał.Tak bywa gdy „postawi się na złego konia”,najpierw wychył w kierunku zarozumialstwa a teraz przesadnej niepewności.Jakby obawiał się wypłynąć na szersze wody.Ze wszystkim się zgadza,wybiera tematy „pewniaki”. Wygląda jakby Janusz przyjął go, aby się wreszcie przed kimś wygadać i w nagrodę dał mu pół godziny.

  Jednak wierzę w Mikołaja,ma okazję stać się facetem i publicznie patrząc w oczy (kamery) zająć stanowisko wobec rajskich ludzi a zwłaszcza ich „nauk”.
  Tylko na boga, Miko – odpuść sobie te „fraktale”-

  Sztuczne pole informacyjne, w jakim jesteśmy pogrążeni po uszy, jest odcięte, całkowicie pozbawione fraktalności . Sprawdź to,proszę,np.rozpylanie w powietrzu m.in. aluminium, pozbawia je fraktalności, tak samo nagminnie budowane z tego pierwiastka piramidki.Czy wiesz ,że życie pojawia się na sterylnym, wyprażonym piasku zamkniętym w szczelnej próbówce – pod warunkiem, że nie ma w otoczeniu plastiku,który odcina pozbawia fraktalności to otoczenie.

  „Rajscy ludzie” pewnie dostali zadanie, żeby przez tak częste powtarzanie,wmówić nam, że matriks jest fraktalny.

  Pozdrawiam i życzę męskiego własnego zdania.

  Ps.
  W ogóle mam wrażenie , pewnej jałowości w NTV. Od początku roku nie padło ani jedno nowe stwierdzenie,ciekawe określenie(-chociażby takie, jak powyższa puenta @Mańka),odkrycie, idea.

  Czyżby „odcięcia fraktalne”….

  Jest w tej chwili arcy dziwna sytuacja i koniecznie należy odpowiedzieć lub podjąć próbę odpowiedzi na kilka pytań zwłaszcza w tak szacownej NTV,jako chyba jedynej obejmującej tak szerokie spektrum tematów:

  Po co była ta propaganda 12 roku
  a)czy to była tylko propaganda-a więc czemu miała służyć
  b)czy IM(najszerzej pojętym) jak to przebąkiwaliście nie wyszło
  Co z projektem „ujawnienie”-inwazji -obojętnie rzeczywistej czy fikcyjnej.
  Czy rzeczywiście dogadali się na wysokim(czytaj-pozaziemskim)szczeblu i nas „sprzedali”.

  Wszystkie channelingi ujawniały jedną podstawę-jakiś interes-i co w związku z tym?
  Czy wszyscy w tym amfiteatrze zwanym Ziemia, wstrzymali oddech,żeby zobaczyć co zrobią ludzie.

  Czy też rzeczywiście w 12 roku szlag trafił ten świat, a to tylko jakieś elektro impulsy truposza?

  Dajcie znak, że cholera jeszcze żyjecie, a nie same jakieś nijakie, odgrzewane kotlety,typu: zgadzam się, nie zgadzam ,pasuje mi, nie pasuje….

  Jest oczywiste,że to cisza przed burzą, ale tworzy się jakaś (czarna)dziura,nisza którą wypełniają doniesienia o rzekomych zakulisowych działaniach.

  Niektórzy w tzw. żywe oczy wciskają, że „przemiana” nastąpiła, tylko nie każdy ją zauważył ha ha ha ha ha ha…

  Ludzie to jakieś oko cyklonu,albo już nie żyjemy albo za chwilę przestaniemy istnieć.Niejakie odcięcia od fraktalnego świata, za chwilę staną się kompletne, a ludzie będą MUSIELI całkowicie przełączyć się „na”matrixa albo zginą.(całkowicie sztuczne życie w wielkich aglomeracjach miejskich(np.”Sex misja”,”Piąty element”)plany NWO.

  Janusz ty masz kontakty z jasnowidzami, co oni na to, co z Basią Wolski?

  Niejaki kobra ujawnia niejakich archontów , co z nimi?

  Fakty są takie:
  1.Wielozadaniowe chemitralia są dalej, czyli:
  -ochładzanie Ziemi (powierzchni)
  -preparowanie powłoki plazmatycznej
  -osłabienie i/lub wykończenie ludzi
  2.Legislacja osiągnęła niewyobrażalne poziomy absurdu-bez reakcji
  3.Co niektórzy próbują coś robić w swoich małych grajdołach, ale bez obrazu całości to nie ma sensu.

  W tak niezwykłym momencie historii zajmowanie się jakimiś pierdołami zakrawa na kpinę.

  Proszę nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o przepowiadanie przyszłości-chodzi o to co się dzieje TERAZ!!!

  Co prawda znane mi są zaawansowane plany niejakich Zetów do ,których to planów ta sytuacja idealnie pasuje,bowiem ośrodkiem tych planów miała -jest-być kompletna nieświadomość tego co się dzieje.

  Czy wobec tego projekt hybrydyzacji jest tak daleko posunięty ,że już nie ma ludzi(„singli”).
  Niejaki Syriusz przyznaje się do objęcia Ziemi w posiadanie i odstrzelenie „nie zmienionych genetycznie”

  Nawet awangarda new age-u,kreująca stricte (100%)sztuczne pole informacyjne nomen-omen Rajska zamilkła,a jej wypowiedzi z 13roku są czczą, pustą gadaniną.

  O co w tym chodzi – to jest pytanie roku.

  Jeżeli nie o katastrofy
  Jeżeli nie o NWO
  Jeżeli nie o wojny
  Jeżeli nie o najazd
  Jeżeli nie o ujawnienie
  to o co???
  Czyżby o takie przejęcie żebyśmy nawet o tym nie wiedzieli.?

  Proszę was o jedno zdanie czegoś nowego na znak, że jeszcze żyjecie.

 6. Słuszne poglądy, gdy chodzi o rolę Gazety Polskiej w polskim krajobrazie politycznym. Tę gazetę należy jak najszybciej zdemaskować. Ta gazetka nie reprezentuje na pewno prawdziwej polskiej prawicy. Przykładem jest tu zajmowane stanowisko w sprawie 9/11 czy też gdy chodzi o obecne działania zbrojne w Syrii. To pokazuje, do kogo ta gazeta należy i przez kogo jest finansowana. Jak słusznie podkreślono w tej rozmowie, od dłuższego czasu widoczne są paralele w prowadzonym śledztwie 9/11 i śledztwie smoleńskim. Brawo dla NTV za tą audycję, super, odważnie, jak przystało na jubileusz 1. rocznicy, gratulacje. Ten ostatni wątek usiałby byś szerzej rozwinięty.

 7. Kochani, no bez przesady…Koleś który jeszcze pół roku temu chodził na pasku u Rajskiej, teraz ma tłumaczył mi o co tak naprawdę chodzi w globalnej polityce? Czy już nikt nie pamięta, że ten człowiek, bez mrugnięcia okiem zgodził się z koncepcją w myśl której 90% ludzkości miała zostać wyeliminowana, ponieważ nie spełniała standardów jakichś tam turlaków?

 8. Nudni jesteście. Takie kółko różańcowe, albo Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. John ma rację , program pana Rozbickiego to zupełny niewypał . Bay, bay- szkoda na was czasu, „mugola” macie z głowy. Bawcie się dobrze !

 9. Kiedys uslyszalam , ze pieniadz jest to papier toaletowy ,ktoremu nadano wartosc kiedys w Szkocji . Mowia w Australi -„Dutch and Scottish, they have a snake in the pocket”-konkluzja zachlannosc sposcila nas do dziwnie sztywnego papieru toaletowego z przedziwnym wydrukiem roznych bucyfalow i symboli , ktorzy sobie nadali miano wartosci podtrzymujacej nas przy zyciu i jeszcze do tego ofiara sa drzewa.Niektore z tego papieru toaletowego pakiety maja srebrna szpileczke , ktora jest dodana dla jaj dla kolowania wszystkich , ze jest wazna . A mysle ze tym jajem jest to ze ten papier moze jest warty tej srebrnej szpiletce foli alumieniowej .

 10. Panie Pawle Nogalu:
  – sciezka duchowa indywidualna wcale nie stoi w sprzecznosci z działaniem „na zewnątrz” czyli tym co Pan robi w tej chwili działając.
  Jest tożsama.

  A ktoś kto myśli, ze duchowość to jakas ucieczka i zalatwienie problemow w sposob jakby magiczny za pomocą czegoś z zewnątrz: mylą się 🙂

  Proszę nie rezygnować ze sciezki indywidualnej i robić to co Pan robi- a robi Pan to w pięknym stylu.

 11. Mikolaj
  Na razie wszystko leci zgodnia na swiecie z tym co freemason Albert Pike sobie wysnil .A zwracam uwage , ze zyl przed 1 wojna i 2 wojna swiatowa . Czyzby juz byl blue print stworzony dla naszej pszyszlosci . Ja mysle , ze trzeba sie bardzo sprezyc nad tym wszystkim i nikomu nie wierzyc a szczegolnie ;amerykanskim ,niemieckim ,angielskim i israelskim przywodcom .

 12. John wyjechales ale narzekactwo Ci pozostało.To ze mieszkasz daleko to nie problem dla internetu ,jest skype np.
  Komus nie pasuje ze Rozbicki nie jest jakims badaczem ,tylko bada czyjes dokonania i na nich sie opiera ,tzn ze sie nie moze wypowiadac?Gada do rzeczy moim zdaniem.

 13. Są ludzie którzy podążają swoją drogą i jest to dla nich ich własna droga . Są też ludzie którzy nie mają własnej drogi i kroczą śladami innych i tym samym negują i narzekają, że ta droga jest pasztetem lub jakimkolwiek innym bagnem. Powiadam wam jeśli nie jesteście indywidualni to jesteście nikim.
  Mikołaj idzie własną ścieżką i to dla niego jest ważne. Macie wyjątkowe szczęście być świadkami jego drogi jakakolwiek ona by nie była. Spróbujcie obrać swoją i przestańcie osądzać.
  MNICH I KOBIETA

  W drodze do swojego klasztoru mnisi buddyjscy napotkali
  nad brzegiem rzeki przepiękną kobietę. Podobnie jak oni,
  chciała przejść przez rzekę, ale woda wezbrała za bardzo.
  Tak więc jeden z mnichów wziął ją na plecy i przeniósł
  na drugi brzeg.

  Drugi mnich był wielce zgorszony. Przez dwie pełne godziny
  krytykował takie zaniedbanie w zachowaniu świętej reguły:
  Czyżby zapomniał, że jest mnichem? Jak mógł się odważyć
  dotknąć kobiety i przenosić ją na drugi brzeg rzeki?
  Czyż nie poddaje to w wątpliwość świętej religii?
  I tak dalej…

  Oskarżony słychał cierpliwie tego nie kończącego się kazania.
  Wreszcie zawołał:
  – Bracie, ja zostawiłem tę kobietę na rzeką,
  czy teraz niesiesz ją ty?

  Mówi arabski mistyk Abu Hassan Bushanja:
  „Grzeszny czyn jest znacznie mniej szkodliwy niż pragnienie
  i idea dokonania go. Jedna rzecz to ulec ciału w chwilowej
  przyjemności, a inna rzecz, bardzo różna,
  to ciągle to rozważać w umyśle i w sercu”.

  Kiedy osoby religijne w kółko rozpamiętują grzech innych,
  można podejrzewać, że to wgłębianie się daje im więcej
  przyjemności niż grzesznikowi.

 14. Chciałabym posłuchać co mówi teraz Barbara Wolski; miała być we wrześniu, jest styczeń kolejnego roku, dużo się dzieje…

 15. O co chodzi z tym oburzeniem…?

  Co z tego, że Mikołaj był robił to, czy tamto?
  Teraz gada do rzeczy. Każdy kiedys błądził. Ja np. głosowałem na Tuska i co z tego?Więcej tego nie uczynię i tyle – proste.
  Mikołaj wyszukuje ciekawostki przepuszczane przez media głównego nurtu poboczami. Niektórzy dziennikarze puszczają oko do kumających i podają jakieś smakołyki . Trzeba mieć do tego ucho, albo czas i chęć na śledzenie info ścieku.
  Ja np. nie mam ani na to ochoty ani czasu.
  Przykład artykułów blogerów-dziennikarzy zaszytych głębiej w głównych portalach
  INTERIA:
  http://interia360.pl/artykul/orwellsky-przestrzega-swiat-zmierza-w-zlym-kierunku,49166
  http://interia360.pl/artykul/gmo-kolejny-obok-acta-atak-wielkich-koncernow,51603
  http://interia360.pl/artykul/o-tym-sie-nie-mowi-partnerstwo-chin-i-talibow,55836
  Onet:
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/haarp-i-pranie-mozgu,1,5325332,artykul.html
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/wszystkie-grzechy-monsanto,1,5316883,artykul.html

  Czy te ODKRYWCZE pytania w formie zarzutu są naprawdę „źywe” i wstrząsające?
  Kogo? Czy ktoś tutaj nie wie o opryskach? O manipulacjach, GMO, odcinaniu ludzi od Żródła? Sorry to jakieś śmieszne zarzuty.
  Rozkminaimy to z poziomu społecznych jednostek.
  Procesy są w toku. Od każdego zależy jak sploty „liny” się ułożą. Tak to w tym sensie fraktal. Nikt do końca nie wiedział, jak 21.12.2012 się objawi. Wygląda na przejście falowe i SUPER! Możliwe, że ktoś w Illinoisnie dostrzega zmian, tu nad Wisłą na gruncie społecznym widać w okresie kilkuletnim je duże. Ludzie powolutku zaczynają się otwierać na wiedzę. Dlaczego to musi tak wyglądać? Dlatego, że żyjemy w kali Yudze, ludzkość musi przejść chorobę, by zechcieć wyzdrowieć.
  Wszelkie archony-śmony są wirusami pomagającymi nam dojrzeć.
  4D to projekcja.

 16. W woli sprostowania Dionizy Amerykanie są okupantami dla Włochów takimi samymi jak dla nas Rosjanie.Włosi przed okupacją amerykańską mieli ogromne poczucie solidarności.Najważniejsza była uczciwość,trzeba było być rzetelnym jeśli chodziło o pieniądze np:Jeśli ktoś wydał ci przez pomyłkę choćby pół lira za dużo ,musiałeś go odnieść.Dzisiaj jest to nie pojęte, dzięki Watykanowi i Amerykanom ich wspólnego wysiłku na rzecz zamerykanizowania społeczeństwa a szczególnie Włoską lewice,będącym poważnym zagrożeniem dla rejonu okupowanego. Co roku zabierali pięć ,sześc osób z danego kraju w celu zamerykanizowania . Amerykanie i Watykan topili ogromne sumy pieniędzy w walce z komunistami .Świat ówczesny był zdominowany przez SIEDEM SIÓSTR to znaczy.ze dzisiejszy problem Iraku,Busha i nafty istniał od zawsze.Siedem wielkich korporacji naftowych,kierowanych bezpośrednio przez amerykanów,opanowało światowy rynek nafty,nie zamierzając rezygnować ze swoich wpływów.Co robili Włosi?Dzięki geniuszowi jakim był Enrico Mattei,finansowali partyzantkę algierską walczącą przeciw Francuzom,aby zapewnić sobie dostęp do ropy algierskiej.Co stało się faktem .Włochy były jednym z nie wielu państw,które miało własny dostęp do ropy nie podlegający kontroli SIEDMIU SIÓSTR.Z tego właśnie powodu MATTEI zginą w tajemniczym wypadku lotniczym.Miał zamiar doprowadzić do stabilizacji stosunków z tymi ,którzy będą rządzili w tym regionie Kadafim,Ben Belą,Nasserem .Włochy jak i Polska są krajami okupowanymi, żadne prawo(utworzone tylko dla korporacji) nie może powstrzymać globalistów,a jeśli ktoś chce tak jak Mateii czy Kaczyński są likwidowani w tajemniczych sposób.

 17. No Arcana, alez mi dales do myslenia.Mialam tak juz wszystko poukladane w glowie, a po Twoim komentarzu – galimatias.

 18. do tych narzekalskich powyzej. moze lemingi ruszcie czterema literami i zacznijcie dzialac ? a nie tylko stękacie i jęczycie przed monitorem jak to jest zle . wszystkie najmądżejsze . jak przychodzi co do czego to was nagle niema… a najlepsi są ci z zagranicy , uciekli z POLSKI a teraz drwią ze tu jest kongo, to przyjedz i zrób żeby nie było , to chyba dla was proste? przeciez wy są the best!

 19. Na ostatnim Bilderberg byly zalatwione losy panstw w europie poludniowej czyli Hiszpanii Grecji i Wloch to nie ulega watpliwosci .US tez juz nie ma racji bytu . Polska czy wam sie wydaje czy nie , mowi mi cos w glowie , ze ma silne korzenie energii zydowskiej i beda na nia polowac tak dlugo jak sie da .Polacy tez sa bardzo chwiejni w swoich teoriach , madrzy ale chwiejni i nie ucza sie na bledach a poza tym materialnie nastwieni do zycia . Dokladnie tak jak Herbert powiedzial to na You Tube o Panu Michniku .Tak zydowscy skrajni talmudowcy freemasoni moga was podejsc jak Michnik podszedl .Sorry ja nie mysle ja czuje . A moge pisac to co czuje . http://www.youtube.com/watch?v=XgsJbcXuauk

 20. maq
  to jest serio wcale nie smieszne co ci powiem . Nie uzywaj tej nazwy Archons ,dajesz im power .Trzeba odejsc od tego nazywnictwa . A pozatym te energie sa i my jestesmy ich jedzeniem .Eterycznie nas jedza . Dlatego sie starzejemy nie dlatego , ze Bog nas tak zprojektowal tylko od 80000 lat jestesmy zarci wiec nie wiem czy wskazane jest zabawiac sie z tymi stworami i robienie gier dla dzieci o nich to jest ignoranctwo i niewypal .

 21. @maniek – wpadnij na audycję „fizycznie” lub via skype i pogadamy
  Huerte de Soto znam z kluczowej pozycji Pieniądz, kredyt bankowy i cykle k. – zachwalał sam Balcerowicz
  a czemu tylko złotem? może czymkolwiek na co ludzie się umówią?
  pusty pieniądz to jest „zło absolutne” i co do tego zgadzamy się w coraz szerszym gronie, po co się tak szybki dzielić na „złotych” i „douglasowców” 🙂 ?

  @Piotr
  dziękuje za słowa wsparcia
  coraz mniej jednak mam siły opierać się przestrogom kilku spotkanych przeze mnie magów: nie rzucaj pereł przed wieprze….bo działanie to jest takie „rzucanie”
  przynajmniej jakoś staram sobie tłumaczyć, że demokracja uczestnicząca i waluty lokalne to nie perły, tylko „takie sobie” kamyki …..
  ale najważniejsze, że wiele osób – pięknych umysłów objawia się na takich spotkaniach – ulga, że jest nas jednak więcej niż kilkunastu 🙂

 22. Panie Pawle dont give up! Proszę czynić według rady mojego 11-letniego syna. Te dzieci zmienią świat, jestem pewna na milion procent. Mój syn powiedział dwie mądre rzeczy, które sam zaobserwował. Pierwsza: mamo, gdy skupiałem się na rezultacie (chodziło o biegi, rywlizację ) nic mi nie wychodziło, ciągle przegrywałem. Gdy skupiłem się tylko na biegu, rezultat był bardzo dobry, ale mnie już nie cieszył, bo cieszył mnie sam bieg. To była nagroda. (Zrozumiał Pan, Panie Pawle? Proszę się skupić, na tym co Pan robi ).
  A drugą fajną rzeczą, którą mi powiedział to: mamo, pieniądze to tylko papier czy kawałek metalu, to ludzie nadają im wartość, a to tylko papier czy metal. Nic więcej.

  Pan Zylbertal chyba mówił o takich dzieciach, jak mój syn. To jest inny gatunek ludzki, ale tacy ludzie jak Pan i Wy z NTV, z naszym ludzkim zapleczem, musimy przygotować im grunt. To trochę potrwa, ale jestem w tym względzie radosną optymistką.
  Pozdrawiam całą ekipę NTV!

 23. Doprawdy niektóre komentarze są zadziwiające. Nie wszystkie audycje czy też osoby występujące w NTV muszą być zadowalające dla każdego. Jeśli tematyka lub osoba prowadząca ci nie odpowiada , to po prostu nie oglądaj. Wszystkim krytykom składam propozycję aby zrobili swoje nagranie audio i przesłali Januszowi w celu uświadomienia go jakim ludziom powinien dawać czas antenowy :). Sama nie zgadzam się we wszystkim z Mikołajem , ale mam szacunek dla jego poglądów i poszukiwań. Słuchaliście zapewne wystąpienia Pawła Nogala (Kielce) i wielu dalej nic nie zrozumiało. Najpierw sam coś zrób, poświęć swój czas, zaangażuj się ,a potem krytykuj ale konstruktywnie i z szacunkiem.

 24. @konserwa

  Co z tego, że zachwalał Balcerowicz, wszystko , co zachwala Balcerowicz jest złe ?
  Balcerowicz również zachwala to ,że trzeba obniżać podatki i wydatki, to jest złe ?
  No co chciałbyś się umówić z ludźmi do zabezpieczania banknotów, na węgiel ?
  Gdzie będziesz, go magazynował i jak będziesz przewoził depozyty z banku do banku abo za granicę, wagonami, czy statkami ?
  Dobrze , że przeczytałeś de Soto, pytanie, tylko , czy z tego zrozumiałeś większość ?
  Skoro uważasz , że waluty lokalne bez pokrycia w kruszcu, drukowane , jak pieniądze fiduracyjne, to kaszana , to możesz już coś kumać.
  Pozdrawiam

 25. konserwa- nie wiem dlaczego dajesz takie porównanie Huerte de Soto a Barcelowicz że zachwalał takie ekonomiczne rozwiązania.O ile mi wiadomo to Barcelowicz stosował rozwiązania szkoły Miltona Friedmana i w latach 1989-91 kiedy był ministrem finansów zastosował dosłownie -doktryne szoku- dopuszczając stopy procentowe aż do granic kilku set,w rezultacie oprowadzając sektor państwowy do upadku by za bezcen był poprzez prywatyzację rozprzedawany.Dzisiaj jeżeli teraz wychodzi na wierzch sprawa protestów rolniczych to właśnie za okresu Barcelowicza ziemia skolektywizowana poszła na czoło tej prywatyzacji i były sprzedawane gospodarstwa powyżej 10 000 ha.Barcelowicz dopuścił się bandytyzmu ekonomicznego na Polskiej gospodarce.Nic to nie miało z kreacją pieniądza przedstawione przez de Soto.

 26. @maniek
  nazwanie kogoś miernotą to już oznaka słabej samooceny – projekcja
  szczególnie jak się tego kogosia nie znało – chyba nie znałeś osobiście Douglasa ;-)?

  co do zabezpieczenia: z tym węglem, to akurat czekam na dobre czasy dla domów składowych i warranty będą takimi walutami zabezpieczonymi węglem na składzie (domy składowe to kolejna piękna ale zapomniana historia)

  co do złota – nie mam nic przeciw, ale dlaczego tylko złoto? kto ma dzisiaj złoto?
  to się nie sprawdziło historycznie, ale OK. – jestem ZA
  ale zdecydowanie wolę lokalne systemy walutowe z „niczego” – to wiąże ludzi z sobą

  im więcej walut/systemów walutowych … tym lepiej; oczywiście uczciwość administratorów systemów walutowych będzie podlegała weryfikacji przez….uczestników, czyli wolny rynek sensu stricto

  co się tak Balcerowicza czepiacie – tylko podałem fakt….

  co do zasady : zdecydowanie mniej agresji i więcej pokory z pogodą ducha wskazane byłoby tutaj pokazywać w dyskusji, bo temat ważny ale niełatwy jest

 27. @konserwa
  Miernotami są Tusk, Komorowski, Pawlak, Rostowski, Boni wielu, i wielu ciołków z Polski i zagranicy, w tym i Douglas, Keynes.

  Co takiego nie jest łatwe ? To wszystko proste, jak konstrukcja cepa.

 28. Miernotami są wszyscy którzy wierzą w pieniądz i nie widzą destrukcji społeczeństw i miejsca gdzie żyjemy jak i przyszłych inkarnacji.Jeśli wasze teorie oparte są na pieniądzu i związanie z wymianą dóbr po przez pieniądz , to co to zmieni ?Człowiek nigdy nie rozwinie się w dostatecznym nawet stopniu i nie wzniesie się ponad ograniczenia, dopóki będzie tkwił w paradygmacie pieniądza.Wszystkie głupstwa
  rządzące światem ,mogą tylko zniknąć jak za pociągnięciem czarodziejskie różdżki w wyniku wyeliminowania pieniądza .Pierwszy krok ku temu to po przez opodatkowanie korporacji oddać społeczeństwom co im się należy ,następnie po przez wysoki byt materialny wzrośnie świadomość Ludzi i ich prawdziwa rola na Ziemi dotycząca Rozwoju Duchowego

 29. @Qcyp
  jaki system bez pieniądza proponujesz?
  Rozdawnictwo wszystkim tego co masz, produkujesz?
  Ustawi się kolejka, ci co się nie załapią będą mieli pretensję do Ciebie,
  że nie podzieliłeś równo…
  Skąd wiesz, że dostatek uszlachetnia? To teoria.
  Na takim załżeniu oficjalnie stoi Neoliberalizm; szlachetni dobroczyńcy jak już się obłowią, będą fundować stypendia i szkoły… Tylko, że zamiast szkół rozpryskują chemikalia i spekulują niewydobytymi nawet jeszcze złożami.

  Co się dzieje z nami smymi kiedy się powodzi?
  Stajemy się zazwyczaj zadufani w sobie, próżni, wzrasta ego.
  Kiedy masz problemy, odrzucasz bzdury i koncentrujesz się na najważniejszym.

  Jak opodatkować korporacje bez pieniędzy?
  Albo: co po tym jak już ludzie dostaną cash od koncernów i się utuczą
  – jednym dekretem odbierzemy im je, by byli szczęśliwi?

  Sorry za te pytania, ale napisałeś to w formie mocno kategorycznej, prowokującej do polemiki.

 30. @bolo
  fajny link!
  zastanawiam się tylko, czy przy geotermii woda jest wpuszczana z powrotem do Ziemi, bo skoro występuje na 10 000 m w obiegu zamkniętym, to chyba jest tam potrzebna.

 31. @bolo
  na filmie, który podesłałeś apropos geotermii 14:40 przedstawiona
  jest struktura łączeń atomowych i ruchu elektronów…
  Uwaga smaczek dla widzów Niezaleźnej i dla Andrzeja Burdziaka:
  schemat układa się w KRZYŻ LICZB PIERWSZYCH !!!!
  czad 🙂

  btw. świetny temet NTV powinna zaprosić
  prof. Bohdana Żakiewicza do studia.

 32. @Qcyp

  Nie od razu Rzym zbudowano, choć z Rzymem może , to być niefortunny przykład. Zrozumienie systemu w jakim się żyje przez każdego i czynienie, go coraz bardziej wolnym, to proces dojrzewania do jeszcze większej wolności. Z pieniędzmi trzeba umieć się obchodzić , wyłażą przy tym często parszywe cechy charakteru u wielu ludzi.
  Na parszywych charakterach jeszcze nikt nie zbudował utopii, wolnej od większości patologii.
  Zbudować wolne i dostatnie społeczeństwo bez pieniądza ,to powinien być cel nas wszystkich, co nie oznacza , że proces przemiany trzeba zacząć od zburzenia wszystkiego i wywołania chaosu i jeszcze większego cierpienia i zniewolenia. Przekształcać system uzyskując coraz więcej wolności i powodzenia, chyba że myślisz , że jest możliwy przeskok od jednego stanu do drugiego ? Ze zniewolenia do totalnej wolności z uzyskaniem całkowitej dojrzałości do tego ?
  W wyższych gęstościach też panują różne reguły i zasady funkcjonowania, co na górze , to na dole.

 33. Zaraz zaraz po pierwsze zachowajmy kolejność, po pierwsze dlaczego korporacje i duże firmy nie mieli by służyć ludziom (opodatkowanie,współudział w zyskach )odwrócenie kierunków jest proste, bo to ludzie póki co pracują na te firmy.Po drugie większość ludzi nie rywalizuje ze sobą ,wolą pracować lub nie i spokojnie sobie żyć (przykład z wielu krajów o bierności obywateli do zaistniałej sytuacji)więc z definicji nie ma możliwości o pretensjach czy zazdrości,postrzegasz Ludzi i świat w jarzmie korporacyjnym .Po trzecie jest pewien odsetek ludzi lubiących się w rywalizacji ,pieniądzach ,błyskotkach itp ,zostawmy ich w spokoju ,tego się od razu nie zmieni. Walka z podświadomością opartą na Hedonizmie jest skazana na fiasko ,zresztą jak każda walka. Po czwarte ,Ja nie mówię o żadnym dzieleniu i rozdawaniu czegokolwiek.Człowiek zdrowy na umyśli wie że potrzebuje tylko tyle i aż tyle, ile jest wstanie spożytkować w danym momencie .Więc gromadzeniu zapasów, oszczędności należy do ludzi nie Świadomych swojej racji bytu i wytrąca naturalny porządek naszych komórek, które nigdy nic nie gromadzą ,potrzebują tylko tyle i zarazem aż tyle do wiru życia ,GROMADZENIE, ZAPASY, SĄ WBREW NATURZE .Nasze fizyczne ciała (wehikuły elektronów)tuczą się i inne dewiacje o których mówisz są skutkiem nie znajomości praw zachodzących w naturze,nie dziwie się temu skoro polegamy na autorytetach wmawiającymi nam co jest dobre a co złe, nie licząc się z naszą społecznością(50 bilionów malutkich ludzików jako całość nasza) Jeśli to zrozumiemy to wtedy możemy zacząć dyskusje o kraju czy obszarze na Ziemi bez pieniędzy ,ale tylko w miarę wyrównanym ,świadomym społeczeństwem.I na to jest wielka szansa bo tak naprawdę to niczego nie mamy oprócz tych cudownych ,biednych ciał ,które jeszcze troszeczkę nam muszą posłużyć zanim przejdziemy
  na wyższy plan świadomości istnienia.

 34. @Qcyp
  Po pierwsze, kto mówi o tym, żeby korporacje nie miałyby służyć ludziom. Istnienie dużych korporacji jest nie potrzebne, tam gdzie nie potrzeba dużego kapitału do wytwarzania czegokolwiek. Wolny system gospodarczy z reguły stwarza sam z siebie możliwości, równomiernego podziału dóbr. Korporacje, które służą jedynie kontroli mas muszą być umiejętnie uwłaszczone lub kompletnie zlikwidowane (np elektrownie).
  Po drugie wolna konkurencja nie ogranicza współpracy, dzięki współpracy osiąga się większe korzyści niż , przy wyniszczającej niezdrowej konkurencji. Społeczna gospodarka rynkowa dające poczucie służenia nardowi a nie niekreślonym zawoalowanym grupom, sprzyja budowaniu relacji współpracy.
  Po trzecie wolna gospodarka najlepiej dostosowuje się do potrzeb ludzi, tam gdzie nie ma pustego pieniądza, tak się właśnie dzieje.
  Po czwarte gromadzenie zapasów, kapitałów , wiedzy to racjonalne działanie ludzi pozwalające osiągać cele, które być może w przyszłości zaprowadzą do tego, że nic im nie będzie potrzeba.
  Osiągnięcie stanu ducha, w którym człowiekowi nic nie potrzeba , to bardzo wysoki poziom świadomości, nie wszyscy go osiągają. Uwalnianie się od materii nie musi przebiegać w całkowitej biedzie lub budowania do niej negatywnego stosunku. Zrównoważony rozwój to powinna być podstawa.
  Dostęp do nieograniczonych zasobów przy nierozwiniętej świadomości to dla wielu samozagłada. Nieograniczone wolne dobra, to przecież brak konieczności istnienia pieniędzy.
  Nauczymy się żywić światłem nie będzie potrzeba żywności, potrzeba będzie światła, czegoś jednak będzie potrzeba.
  Staniemy się jednym z Bogiem , to wtedy nawet światła nam nie będzie potrzeba, bo przecież Bóg niczego nie potrzebuje i nic nie musi mieć.

 35. A jak myślisz dlaczego tzw: Iluminaci nie gromadzą zapasów,kreują pusty pieniądz służący tylko im, chciwych ludzi wykorzystują tylko i wyłącznie do swoich celów .Czy myślisz że do zapanowania nad światem potrzebne są im zasoby Ropa, złoto, gaz.Naprwadę myślisz, że oni są tak nie rozumni i nie wiedzą że to ślepa uliczka ?Waśnie oni pokazali żeby gromadzić jak najwięcej a ludzie bezwładnie podążają tą drogą dlatego nie mogę się z godzić z czwartym punktem .

 36. Skoro nie są chciwi i zepsuci, to po co im panowanie nad światem ? Raj chcą zbudować ?
  Ziemię chcą dla siebie cała na własność, nie z chciwości ?

  Gromadzenie dla samego gromadzenia nie ma żadnego celu,o zbieraczach można oglądać programy w TV, taka obsesja raczej bliższa jest naturze iluminatów niż większości ludzi.
  Utrzymanie zapasów w celu przetrwania i utrzymania wzrostu , to już inna para kaloszy.

 37. P.S.

  Myślisz, że zapasy w gospodarce powstają z chęci zbieractwa , a nie jako naturalny jej proces utrzymujący produkcję na określonym poziomie ?

 38. Iluminaci maja zasade pieniadz nie pieniadz ciagle wszystko w obiegu . Tak jaka I ching mowi. Nie ma ciulania . Jest exploatacja i tworzenie nowej exploatacji .Obojetnie czego ale trzeba zawsze pobierac energie z czego sie da z przyrody i z ludzi . Zasada pasozytnicwo i pasozytnictwo . Bardzo ukryte i zakamuflowane .

 39. @ Maniek @Qcyp
  fajnie się dyskusja rozwinęła, bo jak się czasem spieramy, to w podstawach jesteśmy podobni. Świadome osoby z opanowanym ego – mogą tworzyć wspólnoty oparte na wymiane usług, pomocy itp. Możnaby spróbować stworzyć system w którym ludzie w danej społeczności określaliby swoje potrzeby i zdolności, talenty, moźliwości i na tej podstawie wchodziłaby logistyka dopasowująca nurty czynności, specjalizacji do zaspokajania potrzeb jednostek. Taka luźna myśl.
  Chyba takim oświeconym anarcho-komuniźmie wspomina Noam Chomsky.

  Jak na razie potrzebujemy rozsądnego mixu systemów dającego wolność gospodarczą i bezpieczeństwo społeczne.

  Ale gromadzenie, zapasy obce naturze?
  Co powiedzieć chomikom, niedźwiedziom czy rolnikom gromadzących przetwory, ziemniaki, ziarno na zimę? To w zasadzie nie powinniśmy się ubierać, bo to wbrew naturze… 🙂

 40. @Maniek właśnie w tej chwili armia niewolników którym zależy na gromadzeniu zasobów,kapitału, zamartwiająca się o nie pewne jutro buduje portal pod Genewą ,bądź inne przedsięwzięcie o którym nie wiemy .Oni dobrze wiedzą że Ziemia nie będzie do zamieszkania w następnych dekadach .ONI będą mieli wyjście a my ,co z nami i z naszym kapitałem i zasobami nagromadzonymi przez lata .Otóż ,będziemy mogli sobie to w buty wsadzić, nie będzie miało to żadnego znaczenia dla nas.Wiedzę wskazałeś jako zasób ,pełna zgoda ,tylko co łebski człowiek pracuje dla korporacji a geniusze dla iluminatów .Nawet na tym poziomie nic nie znaczymy ,bo prawdziwa wiedza jest ,była w zależności jak kto szuka skrzętnie ukrywana.Tak że, przeanalizuj to wszytko i odpowiedz sobie ,czy nie zrównoważona pogoń za kapitałem służy tobie czy Watykano -iluminatom.

 41. @aid
  Gospodarka , która nie jest oparta na pustym pieniądzu, tylko odzwierciedlającym realne oszczędności, sama perfekcyjnie dostosowuje się do potrzeb społecznych. Cała struktura produkcji, wszystkie etapy najodleglejsze od konsumpcji, tak się przekształcają, żeby stworzyć konsumpcję, jak najbardziej odpowiadającą potrzebom. Nie potrzeba kombinować , są to naturalne procesy gospodarcze.
  Pusty pieniądz dmucha sztucznie bańki, które pękają, bo nie odpowiadają potrzebom, patrząc kompleksowo na gospodarkę.
  Forsa zawsze krąży, jest w ruchu, bez względu , czy jest pusta, czy nie. Jedni oszczędzają inni to inwestują. Tylko w przypadku pustych pieniędzy dochodzi do patologi, wypaczenia tej cyrkulacji, kryzysami i jej powstrzymywania.
  Cykl kapitału: zapasy materiałów, produkcja , zapasy produkcyjne, sprzedaż, zysk itd itd.

 42. Wroclawiu wposminano o Rockefeller ale cisza sza o Rothschild najochydniejsza szycha na ziemi i prawie wszyscy o niej milcza oprocz Icka i paru innych odwaznych . Jeszcze raz powtarzam . Jak dla mnie bardzo malo na forum mowicie o Rothschild i o freemasonach w Polsce a jest ich mnowstwo . Ja bym przetrzepala ich meetings i miejsca spotkan . Duzo energii zydowskiej kabalistycznejTalmudistyk niebezpiecznej w swojej nienawisci do czlowieka . Zeby znac psychologie danych sekt trzeba byc w ich wnetrzu albo trzeba miec specjalistow do tego . Sekty i czlonkowie ich wygladaja czasami na niewinnych dobrodusznych przedstawicieli ich sekty albo religii . Im pokorniejszy i sluzalczy tym bardziej niebezpieczny i najbardziej ochydny (sa swietnymi aktorami stworzeni do tego zeby zwabiac) . Co wiem tutaj na przyklad nie ma zadnego zespolu specjalistycznego , ktory by sie zaja dziecmi z takich religinych dewiacji . Ciekawa jestem jak psychologia daje sobie rade w tym kraju z takim o to wybrykiem rytualnego molestowania dzieci, przeciez Talmud nie zabrania tego . Pamietajcie ,ze Polscka byla centrum panoszenia sie najochydniejszego bizantyjskiego talmud w latch 1700-1800. To co wymienilam na gorze ma wplyw na polska ekonomie , media i polityke . Czyzby nie ? Popatrzcie dobrze . Nie bujcie sie osadzac cos co tyle wiekow nie sluzylo czlowiekowi dobrze i nie wnioslo pozytywnych wartosci tylko zle i ochydne czasami doswiadczenia i przezycia . Czyzby w kazdym z nas siedziala ta ochyda nasza strona dlatego sie nie rusza tych gownianych rytualnych sekt .

 43. Kalina zgadzam się i jeszcze dodam, co robi pasożyt jak nie ma żywiciela? , np Wojna jądrowa, od której jesteśmy o krok.Ano przechodzi do drugiego wymiaru albo leci na inną planetę, ale panowie ekonomiści tego nie dostrzegają, zaskórniaki muszą być.Tylko pytam się po co? i dla kogo ? A MOŻE MYŚLICIE O TRUMNIE Z BAGAŻNIKIEM, ŻEBY NIC NIE PRZEPADŁO hihihi.

 44. Kalina to nie jest tylko jedna czy kilka osób, to tak nie funkcjonuje, to są kręgi żywiołów na wzajem się uzupełniających.Dlatego w świecie materialnym tak sobie pomagają i nie chodzi tu o pieniądze a o tuszowanie różnych wybryków.

 45. @Qcyp

  Aby ruszyć to gówno żydowskie, to potrzeba silnych białych magów a nie ekonomistów, bo przecież Żydzi mają swoich czarnych magów, pewnie jeszcze jako scheda po Atlantydzie. Tak jak w tym filmie „Drużyna pierścienia” mieli Gandalfa , który łoił , Stulejmana , czy innych stulejarzy.

 46. P.S.
  Pewnie największe skupisko tego szmondactwa czarno-magicznego jest w Łodzi. To najbardziej zażydzone miasto w Polsce.

 47. Dokładnie, pomyślmy ile można różnych rzeczy robić będąc Magiem, nasze życie Fizyczne nie powinno się różnić od Astralnego i odwrotnie .Umieranie z uśmiechem na twarzy i w radości za dobrą zabawę, do której można powrócić, jeśli się tylko chce w następnej inkarnacji .Bez żadnego żalu ,przywiązań do czegokolwiek i kogokolwiek ,tak …dzięki Magii dokonamy tego.

 48. Nie przesadzajcie z nagonką na szmondactwo i zażydzenie.
  To powarzne przegięcie.

  Jest tylko jeden podział na wrażliwe i czujace serca i twarde, zło akceptujące serca.
  I dodatkowy podział dla nas
  – do wystrzegania się zła na zewnatrz i w nas samych.

  Od postu z 16:28 generalnie zgadzam sie z Waszą ideą, przesłaniem.

  Nie przesadzajcie .. WIĘC …
  Właściwe mazwanie czegoś to już jak magia ….

  Ale spytam wyjaśnij: – kto miał Gandalfa. Biali czy czarni magowie.
  Co własciwie napisałeś.

 49. Drużyna pierścienia miała w swoich szeregach Gandalfa , który walczył przeciw złu , a sam był białym magiem.

 50. http://archiwa-ipn.blogspot.com/2012/03/masonstwo-w-polsce-lista-nazwisk.html-sa dokumenty o masonach w Polsce .Rozpatrujac to wszystko trzeba zwrocic uwage , ze najazd na kosciol katolicki to sie zaczal od nich . Watykan jest pod ich dzialanie . Chrzescijanism prawdopodobnie jest poprostu pozytywna- biala energia . Co wiem z innych zrodel , ze glownym celem tych judajsko freemasonskich zachowan jest zalatwienie poprostu pozytywnej energii . Wiec hula na kosciol katolicki , zgnoic Jezusa Chrystusa . Pamietajcie pisze to z glowy i nie jestem katoliczka ale zaczynam rozumiec te ataki na kosciol i wiare chrzescijanska . Watykan a wiara to zupelnie inna sprawa . Watykan sie pogubil co jest dobrem a co zlem ale tak to bywa ze wszelkimi instutycjami .

 51. Chrześcijaństwo to biała pozytywna energia wprowadzana krwią , mordami i podbojami.

 52. wa-wa -wlasnie dlatego , ze wszyscy uwazaja ,ze to powazne przegiecie dlatego tak sie dzieje . Czytam wszedzie i mialam dwa lata masona Bosa w pracy w Australii ., obrabowal nas z komputerow i innych dobr i sie wyniosl do Perth . Mial dziwne sekrety i byl dziwny tez . Sa ofiary ich akcji i sa niezbite dowody , ze zlo zasiane jest z tych ich sekretow i tych symboli . Zreszta poczytaj sobie na internet o diabelskim babilonskim talmudzie . Nareszcie zaczynamy rozumiec ta cala szachownice gry na ziemi i tutaj jestesmy pionierami w tej grze .
  Pierwsze pytanie :
  Dlaczego politycy ,kontlorerzy mediow i bankierzy wszyscy wplywowi naleza do tego typu organizacji prawie we wszystkich krajach gdzie Rothschild ma macki.
  Dlaczego 6miliardow Dolarow jest wysylane co roku z US do Izraela na program zbrojeniowy idzie 2/3 a drugie reszta idzie na spikes albo kontrwywiad Izraelski albo doksztalacanie kadr . Jezeli ten narod mial by pozytywna energie nie zdarzyly by sie takie rzeczy w nim .
  Tylko dlatego Amerykanie sa lupieni przez Israel ze swoich pieniedzy , ze mieli respect dla czyiis wyznan i tolerancji rasistowskiej . Zydzi urodzeni w Izraelu robiacy ogromne fortuny na wszystkich najwazniejszych pozycjach jakie mozemy tylko miec na swiecie . Z Australii bede miala tez mnostwo dowodu na ich wplywy w tym kraju . Chociazby dwa najwieksze nasze sklepy. Jak Myers house i St Johns . Pieniadze to Bog -takie jest motto ich religii . Amerykanie , Australijczycy i Polacy to motloch , ktory mozna kiwac na lewo i na prawo . Miekie tylki . Technologia , ktora isnieje na swiecie nie jest produktem inteligentnych oligarhy zydowskiej . Jest produktem zdolnych naukowcow . Ich produktem jest wyzysk naukowcow .

 53. Nie wiesz tak naprawde co jest chrzescijanstwo samo znaczenie tej enegii jest Ok . Any way nie jestem chrzescijanka ale trzeba by bylo zobaczyc czy celowo nie bylo manipulowane przez inne sily .

 54. Kościół tą energię tak opanował, że większego betonu od nich nie znajdzie się na całej kuli ziemskiej .

 55. Maniek
  Trzeba to sprawdzic – popatrzec na historie teplariuszy i ich wplywu i obecnych odlamow roznych sekt zwiazanych z religia ritualna , ktora zaglabnela chrzescijanstwo . Obecnie tak naprawde to tylko healerzy uzywaja poprawnie energii Chrystusowej z prostej przyczyny . Chrystus byl healerem i to wszystko .

 56. David Rankin- jest taki artysta nie wiem czy zyje ale wiem ze byl w Australii zupelnie przecietny , jest duzo lepszych od niego ale ich obrazy pozostaly w cieniu niedocenione tak jak pana Rankina tylko dlatego , ze mial za soba zydowska elite . Niewatpliwie jest zydem . Wyjasnie na czym pieniezno -zydowska mafia i freemasonska dzialala . Kreuja go bogatego . Nagle w New Yourk pokazaly sie jego obrazy po 50tysiecy dloarow jeden . Co mnie zaskoczylo potwornie . Nie wiem , czy ta opiewana literatura na swiecie i cala ta literacka mafia tez nie nalezala do tego samego wzoru jakim zostal objety David Rankin . Dla przykladu Wood Alan-dla mnie byl brzydki beznadzjiejny i zawsze gral tak samo w kazdym filmie nigdy nie gral kogos innego tylko siebie . Taki facet nie nazywa sie aktor a wszyscy sie nim zachwycali oprocz mnie :).

Comments are closed.