Stop Nowemu Porządkowi Świata – 8.05.2013

W studiu NTV gościliśmy Dariusza Brzozowca, eksperta od walut lokalnych i alternatywnej ekonomii.

Rozmowa z Aliną Nowaczyk, współorganizatorką Konferencji o Edukacji Ekonomicznej.

Obszerny fragment surowego materiału (bez montażu) z wystąpienia Janusza Zagórskiego w czasie połączonego eventu  „Powitanie Wiosny” i Spotkanie Wolnych Ludzi, które miało miejsce na przełęczy Tąpadła w ośrodku „Mieszko I Jagienka” w dniach 22 – 24 marca 2013 roku.

14 thoughts on “Stop Nowemu Porządkowi Świata – 8.05.2013

 1. jeszcze rok temu pan dariusz czarował walutą opartą o złoto. czemu nie komentuje mechanizmu obecnego krachu na rynku złota.

 2. nie zastanawiasz się że zrobić komuś kuku chchciałeś a to ci zrobili i masz pretensje

 3. @Januszu

  Wielki SZACUN 4 All 🙂

  Duch Grzesiuka nie zginął: BOSO ALE w OSTROGACH !!!!
  FREEDOM 4 EVER !!!

  – nie ma co tłumaczyć wg. mnie, że będzie jakaś kasa z dzibania YT itd.
  -projekt jest obywatelski i robiony od serducha, jak komuś to niech się buja 😉

 4. @stoklos
  Jakiego krachu? Obniżenie kursu złota na serwerach giełdowych nazywasz krachem?
  Pograj trochę na forex-ie , a sam będziesz miał możliwość zaobserwować, jak daleko od rynku potrafią być kursy różnych walorów.
  Bardzo dużo informacji wskazuje , że złoto gdzieś znika. I to od wielu lat. Teraz chcą się dobrać do złota szwajcarskiego. I na prawdę coraz bardziej ciekawe robi się pytanie gdzie to złoto teraz jest. W ramach WTC zaginęło złoto wartości około 160 miliardów dolarów. A to jeden z drobnych szczegółów …

 5. przecież manipulują złotem po to, żeby ten kto ma – sprzedawał, że niby się nie opłaca go mieć. Ktoś wykupi a potem podniesie cenę, a ten kto sprzeda bedzie sie pukał po łbie. Dlaczego Ameryka nie chce oddać Niemcom ich złota? Nasze jest w Anglii. Zastanów się ile jest wart papierowy pieniądz (kupka popiołu?) a ile kruszec.

 6. panie Janusz.. proszę o jakieś info na temat tego sposobu konfigurowania aparatu.. jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę.. nie jestem fachowcem od aparatów ani od filmowania…ale zawsze szukałem takiego właśnie aparatu którym będę mógł po filmować dłużej.. jaki aparat można tak skonfigurować ? i jak to zrobić?? bede wdzięczny za pomoc i wskazówki..
  pozdrawiam.

 7. Jestem z oddolnymi inicjatywami.
  Oddaliśmy władzę (nie tylko w Polsce) ludziom egoistycznym i/lub chorym i/lub będącym pod wpływem nieżyczliwej nam cywilizacji.
  Nie ma najmniejszego sensu liczyć na tych, co rządzą, jedynie oddolne inicjatywy mogą zmienić nasza Kraj (Świat) na taki, który sprzyja większości zamiast dotychczasowej minimalnej mniejszości.
  My daliśmy „im” władzę, my możemy tą władzę „im” odebrać, póki jeszcze się da, póki jeszcze nie ma wszechobecnej faszystowskiej dyktatury UE, czyli jednego z wielu ramion NWO.
  Oddolne inicjatywy, projekty ustaw obywatelskich, referenda i wybory nie tylko do parlamentu i senatu, ale również na inne bardzo ważne stanowiska państwowe są koniecznym elementem korzystnych dla większości społeczeństwa zmian.

 8. @klroman
  czyli waluta oparta na złocie poleciałaby na łeb – więc chyba nie byłaby najpewniejsza – to nam dają do zrozumienia – a właściwie chińczykom bo to oni wyskakują z takimi pomysłami. rządzi ten kto ma władzę, a nie ten co ma złoto.

 9. Waluta lokalna -znam temat perfekcyjnie.Mieszkam w Belgii i jak jestem w Polsce płacę walutą lokalną-w portfelu jest Hiroszima-eurocenty pomieszane z groszami, zatem mam dwa portfele w jednych portkach.Kiedy chcę walutę główną-euro, wymienić na lokalną rozpoczynam oglądanie pysków właścicieli polskich biznesmenów-kiedyś cinkciarzy-nierobów którzy zwą sie działaczami gospodarczymi.W Sobótce nieróbstwo jest większe i euro jest mniej warte niż we Wrocławiu.Zastanawiam sie nad tym, jaką wygodę przyniesie wprowadzenie walut lokalnych-w jednym portfelu euro,w drugim złotówki,w trzecim portfelu kwity pokutne z Sobótki,w Strzelinie twardziel granitowy i wszystko masz ,bo pani z miejscowego sklepu wydając ze złotych nie miała waluty polskiej ale twardziele i pokutne.Założenie ,że nowa waluta lokalna może być wprowadzona z sukcesem jest z założenia błędne,bo pieniądz lepszy musi być wyparty przez pieniądz gorszy-więc jaki to sukces z wyparcia lepszej złotówki?

 10. wyleciało mi słowo polskich kantorów.Za utrudnienia w odbiorze przepraszam.

Comments are closed.