STOP NWO – 13.03.2013

W studio NTV dyskutują i komentują: Paweł Nogal, Mikołaj Rozbicki i Janusz Zagórski śledzący na bieżąco wieści z Watykanu – kto został nowym papieżem.

Materiał z otwarcia Gdańskiego Spotkania Wolnych Ludzi, które odbyło się 2 marca 2013 roku w Gdańsku. Spotkanie otworzył Tomasz Gruba wraz z Januszem Zagórskim. W dalszej części wystąpienie programowe Ruchu Wolnych Ludzi przedstawił Janusz Zagórski.

Cykliczny program Mikołaja Rozbickiego będący przeglądem ostatnich wydarzeń ze świata polityki.

33 thoughts on “STOP NWO – 13.03.2013

 1. Przepowiedziany czarny papież być może oznacza generała Jezuitów, który jest czarnym papieżem, a najnowszy papcio Franek jest Jezuitą, ale czy jest generałem, tego nie wiem.
  Ciekawe czy będzie to ostatni papa zanim z premedytacją Kościół Katolicki zostanie zniszczony?

 2. Ale wesoło zabrzmiało:):). Papież wegetarianin……:).
  To by dopiero było miłosierdzie..

 3. B.przepraszam ze tak fundamentalnie skrytykuję moich sympatycznych red.NTV dyskutujących o wybranym Papierzu z Argentyny i analizy Kosciła Kat.w kontekście
  tzw „dzisiejszych czasów”
  Pragne zauważyc że WIARA nie jest nauką lecz WIARĄ i mozna oczywiście postrzegać
  JĄ jako modelowaną politykę za każdym wyborem jak np.wybory partyjne w krajach
  -jakichkolwiek,jednak to jest kompletne NIEZOZUMNE . Sprawny komentator może czynić takie porównanie -to zupełnie nietrafione. Modelowanie wiary jest wygodne dla przeciwników ,dla tych- którzy urządzaja ,zakłady bukmachersk/ na konskich wyscigach/kto kiedy i za ile? Ludzie /nie każdy/ zupełnie pogubili odróżnianie ! Wybór który się dokonał sam w sobie ośmieszył taki sposób myslenia !
  Czy ktoś o zdrowo rozsądkowym mysleniu obali dekalog. Gdyby ludzkość -niezaleznie od wiary stosowała czynnie przykazania to dzis byłby RAJ na ziemi! Zdaje sobie sprawę iż to jest niemożliwe bo tacy jesteśmy.

 4. Pr.Tusk ma typowe spojrzenie dyktatorskie,na demokracje co nie dziwi.Co dziwic może
  ze lud ma zaciemniony obraz lub wogóle go nie ma -jest wieczne zacmienie ludu!
  Jak można wybrać tego „wodza” który tak spieprzył co tylko mógł na drugą kadencję.
  Ręce załamac nad taka świadomoścą społeczeństwa niby Polskiego? Dzis widać wyrażnie jak pacyfikowana jest demokracja. W sejmie mozna należec do tej lub innej opcji polityczn to nie jest najwazniejsze w SEJMIE ,bo najważniejsze jest ze poseł powinien zabiegac o interesy POLSKIE.
  Można dużo mówić ale aby to zmienić trzeba czynnie się przeciwstawić tej dyktaturze
  obojetnie czy to Ruch Wolnych Ludzi czy inne inicjatywy. Sa jeszcze w Polsce błonia
  łaki i rozstawiane namiotowe hale /gdy deszcz/-O R G A N I Z U J M Y S I Ę!

 5. @Janusz

  pomimo znanych wątków – wciąż miło Cię posłuchać
  w podsumowującuym secie… 🙂

  dobre wystąpienie.

 6. Dlaczego w tle jest zdjecie Reichstagu w niemczech skoro mowa o Watykanie, czy jestescie takimi idiotami zeby pomylic oba budynki albo ma to cos symbolizowac? 😀

 7. Co do wyboru papieza, termin jest nie przypadkowy jest on zwiazany z cyklem Saturna co dowodzi ze chrzescijanstwo sie lamie albo juz sie zlamalo bo Saturn jest symbolem dominujacym religii Islamu i Judaizmu

 8. @koval321
  co prawda wyznaję zasadę Don Juana Matusa: „każdy z nas jest idiotą i Ty nie stanowisz wyjątku” ale akurat Reichstag w tle dotyczył omawianego na początku audycji tematu partii Alternatywa dla Niemiec; moim zdaniem nieco ważniejszego niż wybór papieża 🙂 ale to osobista opinia

 9. @koval321
  ostatnio o tym Kalina wspominała i została skrytykowana
  jako nieklarowna…
  Kilka uwag astrologicznych z netu;
  „Ja się obawiam zainstnienia tych energii w świecie i polityce z niebywałą siłą a tak jest bo sytuacja jest szczególna: mamy podwójna recepcję zważ:
  Władca Skorpiona czyli Pluton jest w Koziorozcu. A władca Koziorozca czyli Saturn wlasnie wszedł do Skorpiona.”
  „Skorion z Saturnem kojarzy mi się co prawda z jakimś narzuconym porządkiem i rygorem, ale też z jakąś celowością działania.”
  „- Zauważ jednak, że chociażby stan wojenny w Polsce w 1981 r. rozpoczął się podczas tranzytu Saturna przez znak Wagi, więc z tym układowo-pokojowym wpływem Wagi
  – polemizowałabym.

  Zauważ jednak, że stan wojenny był (jest uważany) za akcję, która ma pozwolić zachować równoWagę.
  jest to 100% emanacja Wagi – wywołać konflikt, aby utrzymać balans.
  to jest wręcz archetypiczne dla Wagi.”

  Ale dobra wiadomość idzie czas Uranu – czas Wodnika:
  (To niemal DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI Ruchu Wolnych Ludzi 😉 )
  „To idealista, który absolutnie nie toleruje ograniczeń, stawiania barier i granic, które są dla niego niczym niewolnicze kajdany. Nie uznaje konformizmu i stereotypów. Ludzkość, to dla niego jedna wielka rodzina. Autorytety, tytułomania….a kto by na to zwracał uwagę. Cudze opinie na jego temat….a kogo to obchodzi. Niekonwencjonalny, oryginalny i niezależny Wodnik zawsze podąża własnymi ścieżkami. To wizjoner, którego wzrok sięga dalej i głębiej, niż u większości ludzi. Jego inteligencja, błyskotliwość, intuicja są tak duże, że niewiele osób za nim nadąża i go rozumie. Wielu natomiast traktuje go jak jakiegoś dziwoluda albo kosmitę. Bo Wodnik faktycznie jest, jakby nie z tej ziemi. Niezwykle humanitarny altruista chciałby, aby wszyscy byli szczęśliwi. Wolność, równość i braterstwo – to idea Wodnika.

  Interesuje go wszystko, co oryginalne, niekonwencjonalne, nietuzinkowe, abstrakcyjne, tajemnicze i zagadkowe. Nie boi się wyzwań i prowokacji. Nie znosi uporu, tępoty, zaściankowości, rutyny, jednokierunkowego myślenia, stawiania ograniczeń, salonowego blichtru, obłudy i zakłamania, naukowego betonu. Absolutnie nie zwraca uwagi na konwenanse, które są dla niego wręcz małomiasteczkowe. Nie zależy mu na karierze, zaszczytach i tytułach. Cokolwiek robi, czy też myśli, kryje się pod tym idea. Poza tym dla niego najważniejszy jest poziom intelektualny. Reszta nie ma znaczenia.

  Wodniki są też niezwykle uduchowione, jednak nie związane z żadnym dogmatem religijnym. Dla niego niech sobie każdy wierzy w co chce, byleby nikomu nie szkodził i do niczego nie zmuszał.”

 10. i jeszcze jedna ciekawostka:
  opis cech Saturna (Koziorożec)
  i Uranu (Wodnik)

  Koziorożec:
  Żywioł: ziemia

  Znak: rogi i ogon kozła

  Planeta: Saturn

  Jakość: kardynalna

  Słowo klucz: ambicja

  Motto: spiesz się powoli

  Wodnik:
  Żywioł: powietrze

  Znak: dwie wodne fale

  Planeta: Uran

  Słowo klucz: wolność

  Jakość: zmienna

  Motto: Ja wiem

 11. Donna
  Na tym linku sa procedury sadowe .
  Wyjasnie ci oglednie .
  To sie ciagnie od polowy 2011 ale zaczelo sie krystalizowac we Wrzesnia15 .2012 roku prawdopodobnie prowadzili dochodzenie w wielu krajach europejskich czyli powolali Trybunaly dochodzeniowe .Brussels . Dublin London , Rome ,Vancouver, New York i Australii .
  Other Tribunals associated with the ITCCS will also be convened on September 15 in Vancouver, Toronto and Ottawa, Canada, in New York City, in Mexico City, and at venues in Australia to be announced.
  Ci co chcieli prowadzic dochodzenie w Anglii Jak Kevin Anett byl trzymany12 godzin na lotnisku potem byl deportowany z Anglii .Zdarzenie to bylo niezwykle jak na pasazera do Angli ,dostawac takie lekcje na lotnisku. Podobno nie mial stalej pracy dlatego te problemy z dostaniem sie do Anglii. Nie mowiac o tym , ze informacje o nim byly na komputerze . Nie mogli go zlikwidowac bylo by to zbyt jawne . Wiec jak napisalam wczesniej zostal deportowany . Elizabeth Windsor, Queen of England, Stephen Harper, Prime Minister of Canada, glowny oficer -Catholic, Anglican and United Church of Canada.Zostaja posadzeni o trafikowanie i morderstwo na dzieciach w szkolach przykoscielnych .
  Generalnie 50000 dzieci zostalo zamordowanych z internatow przy katolickich szkolach . Mysle , ze to po Polsku internaty .
  Czekajmy dalej co z tego wyniknie aczkolwiek sa swiadkowie , ze Queen Elizabeth i Prince Fillip wzieli 10 dzieci z Catholic residential szkol 1964 i te dzieci nigdy juz nie byly widziane . Warto tez dodac , ze Alfred Weber z Expolitic jest agentem Katolickiej Mafii z Watykanu .

 12. Wszystko zostanie tak scisniete , ze bedzie osiagalao prawie O lacznie z Ziemia i nie wytrzyma sie rozpieprzy jak to mowicie po Polsku . Jak bylam malolata to caly czas mowilam mojemu tatusiowi doktorowi , ze Bog jest O. Nikt mi nie wierzyl bo moje oceny w szkole byly mierne 🙂
  To zjawisko scisniecia mnie cieszy samo w sobie poniewaz tylko od tego punktu mozna zaczac cos nowego .

 13. Dnia Środa, 13 Marca 2013 11:17 napisał(a)

  Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie.

  Aleja Solidarności 77; 00-090 Warszawa.

  Szanowna Pani RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH.

  Ostatnio przesłam (do Biura) do wiadomości SPRAWĘ jaką wytoczyłem bankom o ZWROT LICHWY.

  1. EUROBANK.

  2. BNP Paribas Bank.

  3. SKOK Stefczyka.

  Od powyżej wymianionych banków otrzymałem wstępną niemerytoryczną odpowiedź bez odniesienia się do SPRAWY. Spodziewam się, że otrzymam odpowiedź NEGATYWNĄ w sprawie, bo zawsze tak było dotychczas.

  W związku z tym bez oglądania się na wynik kontaktów z „bankierami” wnoszę SPRAWĘ pod publiczny ogląd, bo ktoś musi być pierwszy, który o tym głośno powie.

  Powiedziane jest, że: „NIE MOŻNA DWOM PANOM SŁUŻYĆ”.

  Z jednej strony mamy „władze” uprawiające lichwiarsko-podatkową ZBRODIĘ KONSTYTUCYJNĄ.

  Z DRUGIEJ ZAŚ STRONY – mamy OFIARY tej lichwiarsko-podatkowej Zbrodni, wśród których jestem ja i miliony innych – którym codziennie o każdej porze dnia i nocy odbiera się chleb od ust „NA RATY”.

  Wobec powyższego zapytuję Szanowną Panią jako RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH – po której stronie stanie Pani w sporze pomiędzy mną i milionami podobnymi do mnie OFIAR, a „bankierami”?

  1. Czy po stronie „bankierów” i „władz”?

  2. Czy po stronie nas – OFIAR ZBRODNI KONSTYTUCYJNEJ – uprawianej w majestacie „prawa”.???

  W zależności od wyrażonego przez Panią stanowiska, będę wiedział do jakiego stopnia mogą, tak ja jak i miliony podobnych do mnie – ofiar LICZYĆ na pozytywną INTERWENCJĘ Pani jako RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH.?

  Nadmieniam, że PRAWA CZŁOWIEKA są niezbywalnymi PRAWAMI DO ŻYCIA, które teraz – przez „bankierów” i „władze RP” są NAGMINNIE ŁAMANE – na podstawie zbrodniczej konstytucji RP, nieustannie i NA RATY.

  Z wyrazami szacunku – Kazimierz Józef Styrna.

  Kęty dnia 13 marca 2013 roku.

  PS:

  Wracając do histori sprzed 32 lat pamiętam obraz jaki widziałem w podziemiach słynnej willi „SOLIDARNOŚCI” w Katowicach, gdzie rezydował Kazimierz Świtoń. Już wtedy zrozumiałem, że te sprawy idą w złym kierunku, ale nic nie mogłem zrobić, bi inni „wiedzieli lepiej ode mnie co „trzeba” zrobić”. Wydarzenia 13 rudnia pamiętnego roku potwierdziły moje przypuszczenia nad wyraz dokłanie, co dziś jest jednoznacznie oceniane, chociaż nie przez wszystkich.

  Dnia 16 marca w słynnej Sali BHP w Gdańsku ma się odbyć narada podpalaczy z Piotrem Dudą na czele.

  Innym podpalaczem jest Marek Chrapan z Pasłęka, który narazie bezskutecznie proponuje łapanie za kałachy i rej wodzi w internecie. Podejrzanymi są także Paweł Kukiz z jego propozycją JOW oraz Adam Kotucha z tworzonej „demokracji bezpośredniej”.

  W przeciwieństwie do „PODPALACZY” – my jako KONSTYTUANTA POLSKI – oddolnie tworzony Ruch Społeczny – mamy pokojowy i parlamentarny sposób na pokonanie WROGÓW NARODU – tak wewnętrznych jak i zewnętrznych. PLAN naszego przedsięwzięcia jest dostępny na stronie; http://www.konstytucja.manifo.com

  Wobec powyższego mamy przed sobą dwie OPCJE:

  1. Czekać aż podpalacze starym ulicznym „SPOSOBEM” podpalą świat i stanie się jeszcze coś gorszego niż pamiętnego 13 grudnia.

  2. Skorzystanie z pokojowego i bezkrwawego PLANU KONSTYTUANTY POLSKI, by przy niewielkim koszcie społecznym osiągnąć CEL – zmiany konstytucji i następnie przejść do karczowania obecnego lichwiarsko-podatkowego ZBRODNICZEGO SYSTEMU, nie mającego precedensu w historii świata.

  KJS

 14. http://www.youtube.com/watch?v=j1GwUkBY9io
  Muzeum Watykanskie przegladnijmy sobie je nawet na You Tube .Ok juz zobaczylam nic mi sie nie podoba. Szeszynka przed wejsciem co symbolizuje sztuczny organ wkomponowany w nas do manipulowania czy ktos sie zgadza czy nie ja sie zgadzam sama ze soba . I dzieki mojemu Soul , ze nie dalam sie wposcic w kukurydze z tym trzecim okiem , wtedy bym zyla w jeszcze wiekszej iluzji , aczkolwiek nie nazywam otaczajacego mnie swiata iluzja tylko autentyczna holografia .
  Mam nastepujace pytania do Watykanu :
  Czy to wszystko co macie w swoich muzeach jest orginalem ?
  Klamstwo TAK
  Prawda NIE
  Czy mieliscie jakis plan na przyszlosc jakby wasza wladza nie wypalila ?
  Klamstwo NIE
  Prawda TAK
  Czy wasze zloto zostalo przemieszczone w inne miejsce ?
  Klamstwo NIE
  Prawda TAK
  Czy mieliscie scisly zwiazek z polityka commonwealth ?
  klamstwo NIE
  Prawda TAK
  Czy wiekszosc dobr Ziemskich zostalo przetrasportowane na inna planete ?
  Klamstwo NIE
  Prawda TAK
  Czy caly dorobek Ziemskiej kultury , orginalne obrazy i zloto pomijajac (Rosyjskie i Chinskie )zostaly przetrasportowane na Marsa .
  KlamstwoNIE
  Prawda TAK .
  Ide przez to Muzeum na You Tube i mysle sobie cale szczescie , ze to wszystko oposcilo nas poniewaz widok tej sztuki jest przytlaczajaco ponury i dla mnie nie ma zadnej wartosci tylko jest kula ciazaca u nogi .

 15. Jorge Mario Bergoglio przybrał imię Franciszek , nie po Franciszku z Asyżu tylko po jednym z założycieli Towarzystwa Jezusowego Franciszku Ksawerym ( trzeci generał jezuitów także miał na imię Franciszek ! A pochodził z rodu Borgiów ! )

 16. Kościół katolicki jest istotnym elementem „kultury zachodu”. Pamiętajmy, że Kościół ten nie jest tylko źródłem zła… choć tak ocenia ją wiele osób pobieżnie czytających źródła (często niepewne i manipulowane) internetowe. Pamiętajmy także o:
  – Kościół Katolicki spajał przez wieki „cywilizację zachodnią”; dziś Europa traci swoją tożsamość, odchodzi od Kościoła. Przykładem jest Francja, która ma problemy z islamem i własną tożsamością, gdzie – przy rozdzielności kościoła od państwa – nie można w telewizji dowiedzieć się nt. świąt katolickich, a o świętach islamskich mówi się szczegółowo (wszak to nie religia a ciekawostka kulturowa), co powoduje, że młodzież wie więcej o islamie niż chrześcijaństwie;
  – Kościół Katolicki nie jest i nigdy nie był jednolity – jest to szeroki wachlarz grup i postaw (powiedzmy, że np. od franciszkanów po Opus Dei) – które łączy zwierzchność papieża;
  – w Kościele są tylko ludzie, wśród nich i Ci, którzy źle czynią i czynili, podobnie jak w Polsce nie wszyscy są złodziejami, oszustami… nie mieszajmy paniki i obrzucania błotem, wyjątków i normy (dominanty w rozkładzie statystycznym); przestępcy powinni być karani; ale proszę nie uogólniajmy bo będziemy skakać sobie do gardeł jak psy…

  Co do obrazu świata Kościoła; to kwestia wiary i wartości a nie nauki. Nauka błądzi… wiemy o tym, ziemia była płaska, potem kulista, teraz jest geoidą, itp.
  Obraz świata wg Kościoła:
  – Biblia – Stary Testament – jest to Żydowski obraz świata, włączony do chrześcijaństwa;
  – Biblia – Nowy Testament – ewangelie skupiające się na wartościach głoszonych przez Chrystusa – nowe przykazanie ponad 10 przykazań „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” lub „Odpowiedział im Jezus: ‚Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?'”;
  – KK daje ludziom to co potrzebują na swoim poziomie rozwoju:
  — spowiedź (dla większości mniej zaawansowanej w rozwoju duchowym jest wciąż potrzebna i działa terapeutycznie; jeśli nie ma tego narzędzia to ludzie potrzebują wsparcia psychologów i psychoanalityków),
  — komunia święta – przeistoczenie energetyczne chleba i wina w energię Chrystusa – pozwalające na byciu połączonym ze Źródłem (i nie ważne czy mszę odprawia osoba uduchowiona czy jakaś „łajza”; to się dzieje w kościele),
  – KK utrzymuje (w Polsce także częściowo z budżetu państwa) kościoły. Pamiętajmy, że te najstarsze są budowane w starych miejscach mocy (najbardziej znane to np. katedra na Wawelu, katedra w Gnieźnie, mnóstwo innych starych kościołów) – na zlaicyzowanym zachodzie zamienia się je na dyskoteki, magazyny (to już było w ZSRR) – niszcząc energię tych miejsc,
  – ludzie pozbawienie KK nie stają się światłymi i oświeconymi ludźmi (na to trzeba czasu dojrzewania duchowego lub łaski szybkiego oświecenia) ale skupiają się zdobywaniu dóbr materialnych – liczą się nowo kupione rzeczy, nowy samochód, dom, itp. aby zagłuszyć pustkę w sobie. Przykładem tego są centralne i wschodnie Niemcy…
  – …
  Warto zastanowić się komu najbardziej zależy na osłabieniu KK (czyt. kto najwięcej na tym zyskuje) – inne religie, ślepy konsumpcjonizm, media…?
  Chłopaki lubię Was… śmieszy mnie jednak ocenianie religijności KK. Ja raczej nie czułbym się skory do proponowania zmian w Buddyźmie (np. do wybierania Dalajlamy w wyborach powszechnych, choć w wyborach jednomandatowych chciałbym wybierać polskich parlamentarzystów [jako Polak i obywatel RP] – czy dostrzegacie różnicę).

  Ludzie w KK nie są święci… ale mimo to KK wciąż propaguje wartości potrzebne rozwojowi duchowemu (zanim mnie skrytykujecie, zapoznajcie się proszę – z otwartym umysłem – z Nowym Testamentem). Czasem te wartości są trudne, np. nie zabijaj… ale są niezmienne.
  Jeśli skopiemy już KK tak, że nie powstanie to czy na pewno uzyskamy coś co wypełni pustkę po nim. Czy doświadczą tego wszyscy? Czy w miejsce tej pustki będziemy mieli islam, judaizm… czy coś „ciekawszego”.

  Pokój z Wami!

 17. Bob, ja słyszałem, że Jorge Mario Bergoglio przybrał imię Franciszek , nie po Franciszku z Asyżu tylko po Franciszku Pieczce bo tak podobała mu się rola Gustlika w 4 pancernych 😉

  BTW, możesz podać źródło swoich informacji; może channeling?

 18. Bob, pamiętaj proszę, że informacja może podlegać manipulacji. Zawsze, to jest jej cecha. Internet to w rzeczy samej śmietnik… którego wolności do bycia śmietnikiem powinniśmy bronić. Inaczej nie będzie wolności w sieci. Facebook nie jest dla mnie żadnym źródłem. Fajnie, że podajesz link to jakiegoś wątku, który komentują jakieś osoby. Dzięki za film na youtube. Obejrzę w wolnej chwili.
  Wolałbym jednak abyś przedstawił jakieś konkretniejsze źródła (jak chociażby David Icke, NASA 😉 ). Wybacz, ale Twoje źródła nie są czymś co kupuję.

  Prawdziwe odpowiedzi znajdziesz w sobie. Nie w sobie-umyśle ale w rzeczywistej świadomości (tym co obserwuje „swój’ myślący umysł). Ja staję się sobą, łączę z przyrodą, Matką Ziemią… i kupuję tego papieża a nie Twoją opinię.

  Wybacz jeśli Cię uraziłem… szanuję Twoją opinię ale nie jest to równoznaczne z jej przyjęciem za swoją. Pokój Tobie!

 19. Panowie, pentagram a chrześcijaństwo…
  Pentagram nie jest chrześcijańskim symbolem (jak np. krzyż, ryba, kielich, symbole ewangelistów: anioł, wół, orzeł, lew, itp.). Jako chrześcijanin – czytaj utożsamiający się z nauką Chrystusa, uczestniczący w komunii świętej – uważam, że KK nie musi ani nie powinien odnosić się do pentagramu, podobnie jak nie musi ani nie powinien odnosić się do alfabetu żydowskiego i jego symboliki, symboli rdzennych amerykanów itp.

 20. Grzegorz , to do Ciebie
  , zgadzam się całkowicie z twoją opinią , jest rzeczowa i wolna od uprzedzeń i wywarzona w słowach, byłem kiedyś ogromnym przeciwnikiem kościoła ,ale zrozumiałem jego rolę w dziejach europy tą chlubną i tą krwawą , mierzi mnie zakłamanie tej instytucji ……
  Będąc młodym jeszcze chłopcem chciałem zrozumieć tą religię ,bo tylko taką znałem ,mieszkając w polsce ,czytałem biblię i byłem ministrantem , chciałem nawet wstąpić do syminarium , ale odwróciłem się od tej ideologii i religii ,bo zajrzawszy do jej wnętrza (instytucji kościoła )wszystko kłóciło mi się z tym co głosi nowy testament a co w rzeczywistości robi kościół …..tu można by dużo powiedzieć ,prawda ??…przepych i bogactwa ,sknerstwo i pedofilia ……a w ustach na kazaniu miłość i współczucie ,,,……
  wiadomo ., to też tylko ludzie ale moim zdaniem ,jakakolwiek instytucja zajmująca się rozwojem duchowym powinna dbać przynajmniej w swoich szeregach o to by ci którzy ją reprezentują nie byli zakłamani ,inaczej wystawiają świadectwo reszcie ,prawda??
  i jak tu wierzyć w słowa Jezusa o ubóstwie wypowiadane przez ubranego w bardzo drogie szaty kapłana do wiernych ,gdzie większość nie ma nawet samochodu a tu ów głośiciel prawdy odjeżdża spod kościoła drogim modelem mercedesa lub audi ????
  MImo wszystko kościół scalał tą kulturę zachodu i jeszcze scala razem ,naprawdę bez jej wartości tak jak mówisz ,co będzie >??? ludzie mimo wszystko potrzebują jakiegoś sensu istnienia , są oszukiwani przez korporacje itd by wierzyć iż materializm daje szczęście ,i to się udaje w europie , kupuj więcej ,pracuj więcej , kup wiekszy dom , nowsze auto itd… bo potrzeba konsumentów ,by nowe rzeczy się sprzedawały ,po to nowe regulacje emisji spalin itd byś kupił nowszy samochód , to nic że częśćiej się psuje niz stary , że nic już w nim nie wymienisz samemu ,np klocki ,bo musisz podłaczyć komputer do tego .itd ….. tak nam kreuja świat ,byśmy pragnęli więcej i więcej ,bez końca ……i tak też działamy ….. wieczny niedosyt charakteryzuje sferę ludzką ,….wg.buddyzmu np; właśnie mamy sześć światów samsary czyli uwarunkowanych światów ,….. a świat ludzki to sfera pożądania ,i tak w rzeczywistości jest , ciągle czegoś pożądamy seksu ,pieniędzy , władzy itd …i to pożądanie rasy ludzkiej jest nie do zaspokojenia ,bo zawsze znajdzie się nowy obiekt pożądania , materialny lub zmysłowy …….
  te inne światy to np . świat bogów domeną jest duma
  świat półbogów -domeną jest zazdrość
  zwierząt – głupota
  demonów – gniew
  głodnych duchów,,,itd

  no i ciągle się uzależniamy …a od czego ??? tak naprawdę to tylko od własnych doznań
  doznań które daje nam np,. posiadanie danej rzeczy ,posiadanie władzy , doznania emocji jakie daje nam np zachowanie , jak np kradzież , skok na spadochronie itd ,,,, cokolwiek robimy , zamieniane jest na doznanie w ciele , szczęścia ,radości , strachu , adrenalina,,…
  powodem tego wszystkiego jest niemozność zobaczenia jakimi rzeczy są naprawdę , od uwolnienia się od cierpienia odziela nas tylko cienka zasłona , niewiedzy ,
  ………to dlatego systemy totalitarne i religie próbują utrzymać nas w niewiedzy , dezinformacji zarówno co sie dzieje na zewnątrz nas jak i wewnątrz nas , to jest klucz do sprawowania władzy nad gatunkiem ludzkim , tylko poprzez pracę nad sobą , rozwój duchowy ,zrozumienie siebie kim jesteśmy ,skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy może pomóc nam samym a w rezultacie całej ludzkości , wszyscy na podstawowym poziomie niczym się nie różnimy,wszyscy pragniemy szczęścia a chcemy uniknąć cierpienia , to dotyczy wszytkich czujących istot nie tylko ludzi , w tym jednym buddyzm poszedł dalej niż chrzescijaństwo ,,….
  niestety wszystkie , prawie zinstytucjonalizowane systemy religijne odeszły od swoich żródeł ,bo to ludzie je tworzyli , i nawet w tak pokojowym buddyzmie też mamy skandale , jak np . lamowie w ameryce północnej , którzy pili alkohol i mieli kontakty seksualne z kobietami i nie tylko, a byli to mnisi z tybetu ……. z tą różnicą że tu nigdy nie zamiatano tego pod dywan ,że są oni święci ,dla mnie nie są ,choć jestem praktykujacym buddyzm od przeszło 20 lat … poznałem wiele ich szkół poprzez tybetański buddyzm wadżrajany ,bon , zen japoński i koreański a nawet szkoły therawady itd … znam te wspólnoty do dziś , mamy w każdej wielu przyjaciół itd ..
  niestety te szkoły też utraciły wiele w swoim przekazie i trzeba się naszukać by znależć dobrego mistrza i nauczyciela medytacji ,bo pozostało ich niewielu ….
  …..tak naprawdę to my sami zniszczyliśmy te wszystkie religie i systemy nauk ,przez nasz egoizm i obojętność i to się dzieje na naszych oczach teraz z kosciołem katolickim , bo tam gdzie ludzie próbuja ugrać swoje egoistyczne interesy , tam zakrada się zakłamanie , zdrada itd. …. to my powiniśmy dopilnowywać i rozliczać tych liderów z tego co robia a co mówią ??? prawda ??? czy to samo nie dotyczy polityki ???
  oczywiście że tak , wszyscy , którzy nam chcą przewodzić,,,,,,,,,,,,
  musimy budzić sie z tej iluzji że ktoś weżmie na siebie odpowiedzialność ,,,, tego np . uczy religia ( te z bogiem ) bo to on o wszystkim decyduje i kreuje itd ,,. to wygodne dla tych co nie chcą być odpowiedzialni za to co sami robią, mówią ,itd
  a spowiedz św . umywa wszystkie złe uczynki wystarczy je wyznać ,,,…….
  dla mnie to nie jest uczciwe i prawdziwe , więc mżna grzeszyć tylko trzeba sie potem wyspowiadać i będzie dobrze , myślę że to jest najwiekszy problem w kulturze zachodu która wyrosła na tej doktrynie katolickiej ,zakłamanie i brak nauczania o odpowiedzialności za swoje czyny , w taki logiczny naukowy sposób , co wypuszczasz w przestrzeń wraca do ciebie , zasada przyczyna i skutek , to gdzie się znajdujemy w swoim życiu tu i teraz to tylko wynik naszych myśli i działań z przeszłości ,a dziś krujemy naszą przyszłość , więc skupmy sie na tu i teraz , czyli na obecności i uważnośći w każdym momencie ,swego życia , dam wam tylko jedną radę od siebie , z tego co przeżyłem w śmierci klinicznej,( widzisz wszytko jakie jest naprawdę, poza ciałem jesteśmy światłem świadomym samych siebie ,w chwili śmierci widzimy to doskonale , ale jest za póżno by coś poprawić , więc dlatego odradzamy się wciąż i wciąż od niemającego początku czasu …. to lekcja duchowa ,mozna by to porównać że jako anioły wcielamy się w ludzi by doświadczyć ziemskiego bytu ,miłości i pragnień i to taki egzamin z naszej oświeconej postawy duchowej jaką mamy i zawsze mieliśmy ,)
  a moja rada jest taka :: cokolwiek robicie w życiu , nie pozwólcie nigdy sobie na to by ktoś przez was płakał ,cierpiał , ………………….na tej planecie jest tak dużo cierpienia ,że jedyną rozsadną rzecza jaką mozemy zrobic to nie pomnażanie go więcej, im więcej nas będzie tym mniej cierpienia i obojetności będzie na świecie i tylko tak mozemy zmienic świat , zmieniąjąc siebie , bez względu na wyznanie , poglady i religie , z kropli zbudowany jest ocean ,,…………uświadamiajmy sobie na wzajem po co tu jesteśmy ?? i pomagajmy na co dzień , życie jest takie krótkie , a możemy tak wiele !!!!! TO my kreujemy ten świat , nie bójmy się !!!!bądzmy nieustraszeni !!!!!!

 21. co ma odnoszenie się do pentagramu? co zmieniłoby to „odniesienie”?
  czy liście zaczną rosnąć w trybie odmiennym niż zgodnie z ciągiem Fibonacciego?

  przestrzeń jak ma służyć duchowemu rozwojoqwi musi zmienić kanciastość na sferyczność, względnie pentagonalność – to jest temat „rzeka”
  natomiast magazyny żywności winny być organizowane heksagonalnie 🙂

  to są PRAKTYCZNE aspekty poprawy jakości życia – może jednak warto się do tego odnieść jak się aspiruje do duchowego przywództwa???

  proste i dlatego takie niebezpieczne bo…masz siedzieć w domu (betonowym najczęściej i prawie zawsze „sześcianowym”), klepać modlitwy według wzoru jednej z trzech monoteistycznych religii i korzystać z kilku lokalnie akceptowanych form rozrywkowego spędzania reszty czasu poza pracą – nic więcej
  to, że aura się „rozpakowywuje sama” we fraktalnym środowisku to tylko ezoteryczna bzdura w przeciwieństwie do np niepokalanego poczęcia 🙂

  itd., obłęd zakręconego umysłu brnie i brnie ku czemu?

Comments are closed.