Stop NWO – 15.05.2013

Program zrealizowany przez NTV Warszawa (przepraszamy za nienajlepszy dźwięk).
Gościem Macieja Lisowskiego jest Lech Wydrzyński ze Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego.

Zapis prelekcji, którą Mikołaj Rozbicki wygłosił w ramach Spotkania Wolnych Ludzi na Przełęczy Tąpadła w ośrodku „Mieszko i Jagienka” 23 marca 2013 roku.

47 thoughts on “Stop NWO – 15.05.2013

 1. Mikolaj – wstawiam Ciebie na liste do nagrody Nobla za jedno slowo . Moje jest MOJSZE .
  Pozdrowienia i mam nadzieje ze sie poznamy .
  Jan R.

 2. I znów porcja mądrości w wykonaniu Rozbickiego, czyli jak długo mówić i nic konkretnego nie powiedzieć. Nie wiem jak wy, ale ja jestem już tym trochę znudzony. Dałem rade do 12 minuty, potem wyłączyłem.

  //
  To pewno na Polsacie czy TVN byś dał radę do końca…?
  Voytek – [Admin]

 3. rrr po co to piszesz i zawracasz d óży palec. Dla mnie mówił konkretnie. Nie są to najwyższe loty, ale co z tego. Słucha się …
  A ty rrr wyłącz jak ci nie pasuje i oglądaj LISA .

  A po co ja to pisze / można usunąc z poprzednikiem w komplecie.
  Zgadazam się na taką cenzurę.

 4. Bardzo rozsądne pytanie padło z sali w Tąpadłach.
  – Jaka jest propozycja dla osoby, która decyduje się na zmianę. Co ma robić?

  – Wejście w siebie – ok. Ale to zasada podstawa, którą można realizować wewnętrznie. Co robić by zmieniać system, tworzyć nową cywilizację w kontekście działalności zawodowej, społecznej?

  – Postępowanie z szacunkiem dla siebie.
  – Postępowanie z szacunkiem dla innych
  (możliwe, że są nami w innych wcieleniach… i w zasadzie patrzymy komuś we własne oczy ;))
  – Postępowanie z szacunkiem dla przyrody i otoczenia.
  – Wydobycie się ze schematów systemowych lewica-prawica.
  – Czujność na zwody własnego ego.

  – Pokora wobec Źródła

  – Poszukiwanie równowagi we wszelkich dziedzinach życia.
  – Równowaga między być i mieć, między własnością prywatną a dobrem wspólnym, między wolnością a odpowiedzialnością itd.

  @ Jan Rutkowski
  musisz przekierować zgłoszenie na Marka Koterskiego
  – to cytat z „Dnia Świra” 😉

 5. Taka jeszcze praktyczna uwaga –
  wskazywanie konkretnych rozwiązań daje lepsze efekty niż dyskusje światopoglądowe.

  Jeśli muwisz, że łupki trują a atom to największe zagrożenie dla cywilizacji to wskaż jako rozwiązanie nowoczesną gazyfikację węgla, czy głęboka geotermię, która występuje w całym pasie naszej szerokości geograficznej na ok 10 000 m.
  Nowe techniki pozwalają z niej korzystać.

  Jeśli mówisz o szkodliwości GMO podaj dane, opisz działanie Randupu i genu BT.

  Jeśli mówisz o gospodarce podaj przykład 100% rezerwy cząstkowej, czy systemów pieniądza bezodsetkowego itd.

  Ludzie muszą zrozumieć, że jest oferta.
  Że nie sa w pułapce.
  Że można naprawdę inaczej to wszystko poukładać.

 6. do rrr – tak Cię znudził, a czas na wypisywanie swoich mądrości znalazłeś.
  A co Ty robisz, żeby zmienić tą rzeczywistość – może Tobie to się podoba i nie chcesz zmian ?

 7. „w oczach twoich widze nasz piekny swiat” to jest szczescie, ale jak mozna byc szczesliwym, jak w kolo jest tyle nieszczescia? pozdrawiam

 8. Czy na tej stronie nie można napisać słowa krytyki?
  Najśmieszniejsze jest to, że Mikołaj podczas audycji mówił o programach zaszczepionych w naszych umysłach, które są m. in. źródłem podziałów, a admin swoją postawą tylko to potwierdził zakładając, że rrr musi być człowiekiem systemu (tzn. ogląda TVN lub Polsat) skoro pozwolił sobie skrytykować audycję na NTV.
  Czy to oznacza, że wasze środowisko jest już idealne i nie podlega krytyce? Czy może admin wykazał się niedojrzałością?

 9. A mi się wydaje, że rrr nie miał na myśli tego o czym Mikołaj mówi, tylko to, że wyżej wymieniony ma tendencje do wpadania w coś, co bodaj Stachura nazwał kiedyś „studnią wymowności”. I faktycznie, same oczywistości i ogólniki. Niech powie co zrobić, jak się przez tym wszystkim bronić. Tak też rozumiem posty adiego. Przecież tautologia, demagogia i ich pochodne nie dotyczą wyłącznie ciemnej strony mocy.

 10. dobrze gada Rozbicki na pewno co do jednego:
  – ktoś z sali pyta „co ma zatem robić, co mamy robić??” ale wlasnie to jest jeszcze STARE myślenie.

  W starym mysleniu ktoś mowil nam CO MAMY ROBIĆ.

  W nowym: realizujesz swoj wlasny osobisty potencjal. Ktos jest artystą, ktoś nauczycielem, ktoś przemawia, ktoś jest sprzątaczką a ktoś jest mnichem- na każdy sposob mozna pomóc temu światu BEDĄC SOBĄ.
  Mozna byc sobą jesli POZNA SIĘ SIEBIE i zrozumie się swoją prawdziwą naturę? Jak?? Np poprzez medytacje zen.

 11. Uważam że należy zacząć zmiany od samych siebie. I polecam to samo całej redakcji.
  Na początek alternews. Pokazujecie ciągle problemy jakie nas otaczaja jak nas rządy robią w konia , okradają oszukują trują. Czemu nie skupić się tylko na dobrych rzeczach które nas otaczają. Rozumie że należy pokazać prawdę ale czemu nie dać odrobiny pozytywnych wibracji. Pokazac jak pani Genowefa cudownie ozdrowiała, że całe życie walczący sąsiedzi się pogodzili, że Maćkowi urodziło się dziecko, że są nowe sposoby walki z chorobami, że ktoś przestał jeść mięso i jest szczesliwy, że ktoś rzucił palnie…..
  15 minut dziennie przy wspólnym udziale może naładować ludzi optymizmem, pozytywna energia promieniuje na innych, np gdy widzimy szczęśliwe bawiące się dzieci. Nie wiem jak wam ale mi odrazu robi się lepiej. Polecam wszystkim by żyli w radości i tego nie chowali, przeciwnie eksponowac jak tylko się da. Spróbujcie to nic nie kosztuje.

 12. Ja do 18 minuty zastanawiałem sie czy Mikołaj powie coś-nie zainteresował mnie-mówi zawsze to samo-nic nowego.Politolog-znaczy z pisania i mówienia będzie się utrzymywał.Jak sie murować nie potrafi,to trzeba dużo mówić.Nie podoba mi sie jak potraktowaliście wpis rrr,a admin to już widze figura której wszystko wolno-nawet w NTV reklamować Polsat i TVN.Jak tak dalej poleci adminie to sie literki NTV poprzestawiają i TVN poleci w NTV

 13. jednak wystartowałem dalej-18 minuta 34 sekunda Mikołaj broni sie przed użyciem słowa najwyższy-nie chcąc sie zagalopować mówi dalej najwyższa siła.Fajnie to wyglądało.

 14. obejrzałem wypowiedź Mikołaja i chciałbym po raz pierwszy zamieścić swój komentarz, który odnosi się zarówno do treści przekazanych w materiale jak też komentarzy forumowiczów. Moim zdaniem Mikołaj bardzo dobrze charakteryzuje oczekiwania wielkiej rzeszy nas, którzy interesują się szeroko pojętą alternatywą. Oczekiwania te to nic innego jak gotowość na zmiany w konsekwencji negacji otaczającej nas rzeczywistości. Zgadzam się z Mikołajem co do kwestii akceptacji samego siebie, poznania własnego ja, tego świadomego, podświadomego i tego wyższego czy też boskiego. Przestroga co do pułapek naszego, ludzkiego ego, programowania zarówno naszej świadomości jak też podświadomości jest ze wszech miar słuszna. Każdy musi samemu uporządkować swoje wnętrze i swojego ducha. Z drugiej strony rozumiem też zniecierpliwienie słuchaczy i forumowiczów, bo ludzie generalnie oczekują zmian ale nie są świadomi swoich własnych możliwości kreacji. Ludzie czekają na inicjatywy, sygnały. Przeglądam wiele stron zarówno nurtu alternatywnego jak też głównego i jestem zaskoczony jak wiele jest niezadowolenia z obecnej sytuacji, jak wiele jest negacji tego co się wokoło dzieje. Osobiście uważam, że to jest potrzebne jak swoiste oczyszczenie. Musimy najpierw zanegować rzeczywistość, obalić ją aby móc zastąpić ją nową. Wiem jednak, że wielu z nas chciałoby coś robić poza poznawaniem tych wszystkich treści. One są jak drogowskazy ale ludzie oczekują instrukcji. Nie chcę się tu nadmiernie rozpisywać ale przechodząc do konkluzji chciałbym wystosować prośbę do prowadzących to forum o podanie kilku prostych haseł, jak chociażby to co pisze komentator o nicku aid. Wierzcie, że nikt nie posądzi Was o programowanie jak to często podkreślacie. Wszyscy wywodzimy się z pewnych schematów funkcjonowania więc ciągle potrzebujemy pewnych bodźców.
  Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli i chęci działania o aktywne włączenie się w kreowanie świadomości otoczenia oraz wspieranie inicjatyw takie jak ta strona i grupa ludzi ją tworząca.
  „niech moc będzie w Wami”

 15. Świat jest taki jaki myślisz że jest. Pan Mikołaj jest kontrapunktem, to Wy decydujecie czy zrobić krok do przodu. To Wy decydujecie czy chcecie taki świat jaki komentuje pan Mikołaj, Pójdżdzie za głosem serca, pan Mikołaj komentuje głos rozumu. Nikt nie jest w stanie skomentować Waszego serca. To że nikt nie próbuje tego robić na tym kanale świadczy tylko o tym że nikt nie próbuje Wam niczego wmówić a tym samym Was zmanipulować. To właśnie Może być Wasza droga spośród wielu.


 16. (…)
  //
  @Miras, przestań spamować. Takich pierdoletów jak wypisujesz nie puszczę…
  Voytek – [admin]

 17. Co robić .Niech kazdy sobie sam odpowie na to pytanie w swoim wlasnym otoczeniu.Nie ma co oczekiwac na wielkich ludzi ktorzy zrobia wielka rzecz i wielki krok do celu jakim jest obalenie tego systemu.Dlatego ze juz wielu probowalo zrobic cos przeciw systemowi cos znaczacego i tracili zycie.Przyklad prezydent Kennedy.Facet ktory chcial stworzyc fabryke dlugowiecznych zarowek zginał w katastrofie samolotu.Nie tam zaden przypadek.To nie sa przypadki.System zauwaza tych wielkich dzialaczy i im uniemozliwia dzialanie.Sama stocznia gdanska wielka upadła bo tak chcial inny koncern zapewne.Zadna wielka konkurencja dla systemu nie wyrosnie bo ja zniszczą.Ale jak bedziemy robic male rzeczy to oni ich nie zauważą a kiedys mozemy sie wszyscy w tym polaczyc i system juz nic nie zrobi.Trzeba docenic te male dzialania oddolne.

 18. zastanawiam się ilu nas jest na świecie-ludzi świadomych nadchodzących zmian? myślę,że może max 10%,a może i mniej. Ja osobiście nie znam nikogo kto by był tego świadomy.Tu widzę problem.W jaki sposób cała reszta społeczeństwa ma się dowiedzieć o nadchodzącej fali niosącej zmiany?Myślicie,że poczują na sobie nowe algorytmy i programy płynące z samego źródła? Rozbicki,Zagórski i im podobni nie dotrą do wszystkich. Poza tym jak wyplenić z ludzkich umysłów takie cechy jak egoizm,chciwość,zazdrość,nienawiść i wiele innych destrukcyjnych cech? Mówienie ludziom żeby zajrzeli w siebie jak proponuje Rozbicki chyba nie załatwi globalnie tej sprawy. Przewaga tych nieświadomych że zmienia się nasza rzeczywistość jest druzgocąca. Tak więc od czego zależy nasza przyszłość,czy od małej garstki tych świadomych zglądających w swoje wnętrze,czy może od jakiejś BOSKIEJ MOCY która poprzestawia całej ludzkości myślenie…???

 19. Ja tylko kilka słów na temat lingistyczny. W programie w ktorym pan K. Rogala omawia ksiązkę D. Icke „Największa tajemnica”. Otóż w pewnym momencie pan Rogala nieco się skompromitował nie sprawdzając wcześniej w słowniku polsko-łacińskim i łacińsko-polskim znaczenie słów : VATES i CANUS …
  W łacinie klasycznej slowo VATES oznacza wieszcza. A słowo CANUS : siwy, stary, poważania godny. Słowo „wąż” to m.inn serpens, a nie „can” jak stwierdził. Nawet w j. hiszpanskim (opartym m.inn. na łacinie) słowo na oznaczenie kogos o szpakowatych wlosach to : canoso.
  Babilon został preniesiony do Rzymu a Watykan został zbudowany na miejscu mocy (jednej z wielu czakr mocy na Ziemi). Dlatego przetrwał ponad 2000 lat.
  Obecną stolicą lucyferianizmu i satanizmu jest Londyn. Jego nazwa (o czym wie niewielu) pochodzi od legnedarnego i mitycznego smoka LADONA, ktory byl jedną zwielu hybryd gadzich jakie wówczas stworzono na zasadzie eksperymentow genetycznych. Ale to juz ksiązka D.Ickego doskonale wyjasnia.

 20. Mikołaj w zasadzie niczego nie mowi nowego .. Powtarza ciągle jedno i to samo. Albo potakuje i potwierdza co mówi pan Janusz. Moze kiedys poruszycie odpowiedz na pytanie : DLACZEGO, skoro juz tyle osob wie jak naprawde funkcjonuje system, wiemy kto za nim stoi i kto pociaga za nitki – ciągle w nim tkwimy i ciagle musimy go znosic ? W dodatku wiadomo, że odpowiadanie przemocą na przemoc niczego nie rozwiaże… Mówicie „niech kazdy robi co ma robic i bezie soba”. OK. Ja jestem sobą i zawsze nim bylem i robie to co moge zrobic. I co ? Takze nadal tkwie w tym samym systmie co wszyscy. Musze znosic jego absurdy, idiotyzmy, obłude i hipokryzję oraz inne negatywne jego skutki … a ja przeciez jestem soba i robie to co jest w mojej mozliwosci … ? :-))
  Pozdrawiam

 21. Abstrachujac juz od wszystkich myslowych i informacyjnych spekulacji , wiedzy i wszystko co jest zwiazane z tak zwanym rozwojem swiadomosci u ludzi . Piszecie na NTV wszystko co ja wiedzialam kilka lat temu jest wam dostepne obecnie z innych zrodel na swiecie poprzez tlumaczenia . Ja wiedzialam i juz zapomnialam o tym co czytam i slucham teraz obecnie tutaj a dlaczego zapomnialam poniewaz byla to tylko informacja dla mnie nie bylo to moje doswiadczenie .
  Chce sie podzielic doswiadczeniem jakie najbardziej mnie dotyczy obecnie tutaj w tym kraju, loty samolowtow wojskowych nad Poznaniem . Nie jest to uczucie przyjemne jest to uczucie zaburzenia energii Qi w wielu ludziach w Polsce . jest to wspomnienie w waszym codzie genetycznym czasow bombardowan i nalotow . Jest to w Polakach DNA i wibracji .
  Do czego zmierzam do likwidacji tej energii moim zdaniem nic inne nie jest dla was tak deprawujaca energia jak te loty nad krajem , ktory byl bombardowany.
  Musi byc akcja do likwidacji tej energii moim zdaniem jest to najwazniejsza sprawa .

 22. jak słucham Panów Macieja Lisowskiego i Lecha Wydrzyńskiego to mam wrażenie że opowiadają film układ zamknięty ???

 23. To dobry pomysł. piszcie ile procent Waszych znajomych jest „świadomych”. Wiadomo że to tylko nasza ocena ale pozwólmy sobie na to, dzięki temu objawi nam się jakaś „zbiorowa rzeczywistość” i będzie wiadomo na czym się skupić tworząc nową. U mnie to 30 procent znajomych i 60 procent najbliższej rodziny. Sam siedzę w temacie około 11 lat i na początku byłem pośmiewiskiem na wsi. Niektórzy „przyjaciele” śmiejąc się spadali z dywanu na podłogę. Tu i teraz czuję się akceptowany. Pozdtro.

 24. Postaram sie nieudolnie pomóc Mikołajowi i przepraszam,że to robie.Na własnym przykładzie powiem jak odbywało sie moje budzenie świadomości , jak potoczyły sie moje losy i jak ukształtował sie mój obecny system wartości.Po 15 latach pracy i ciężkim wypadku samochodowym zjąłem sie poważnie astrologią,numerologią.Miałem napisać książkę numerologiczną ale….pewności-jak nieomylnie zinterpretować liczbę 57 jednak nie miałem-postanowiłem zatem nie zarobić ani złotówki pisząc coś do czego nie byłem przekonany.Moją pracownie witraży zamknąłem,Stałem sie bezrobotny na okres 6 lat.Przez 6 lat opracowywałem projekty nowego szczęśliwego świata.Projekty rozsyłałem do opiniowania-mam opinię Rządu RFN,Episkopatu,Sejmu,Senatu i innych.W liście z Watykanu który zalega w szufladzie napisano cyt…tutejsza stolica nie jest zainteresowana prywatnymi projektami pomocy humanitarnej…Największym osiągnięciem 6 lat pracy intelektualnej jest opracowanie projektu ekonomicznego którego istotą jest zarabianie pieniędzy na odsprzedaży ze stratą.To uznaje za sukces mojego życia.Nawet tu o tym pisałem,ale tylko jedna osoba zareagowała.O co chodzi?-chodzi o to aby hospicja nie kupowały leków za ich nominalną cenę ale 50 proc. niższą-np.Niestety nikt nie reagował pozytywnie na projekt-Wy też nie-poza właścicielami zagranicznych firm -Polacy mówili-to jest przekręt.Postanowiłem nie iść do więzienia jak Pan Kluska z Optimusa-nie porównuję sie-ale wyjechać.W Belgii kiedyś pracowałem na ogrodzie-zapytałem właściciela -słyszałem,że jest pan architektem-oceni pan moje rysunki?Pokazałem rysunki i zostałem przyjęty do pracy.Pracuję w domu jednego z tych którzy zarządzają światem-u bankiera-przed którym w Alternews ciarki przechodzą.Dostałem od niego wszystko,mieszkanie,samochód-pracuje lekko-znaczy musze robić tak aby było ładnie i przyjemnie.Nasadziłem kwiaty,zbudowałem domek z drewna dla dzieci,a jutro przykładowo pojadę poszukać jednego żółwia,który zakopał sie gdzieś w ogrodzie.Mikołaj mówi odnależć siebie-nie odnoście tego do bujania się w ezoteryce,do wiary w obce istoty,w zatracaniu siebie poprzez oddawanie swoich sił i możliwości potrzebującym i kochających was braciom ludziom-dbajcie o siebie-żyjcie tak aby nie skrzywdzić żadnej istoty,wierzcie w Boga ,nie bądżcie członkami żadnego kościoła-szczególnie katolickiego-dlaczego? bo będziecie parafianami dla kościoła-czyli tępakami i głupkami-wpiszcie w google słowo parafianin i zobaczcie co to oznacza.Ja odnalazłem siebie dopiero w Belgii w rodzinie człowieka którym wiadomości Alternews dokładnie straszą.Mikołaj odnalazł siebie-w mówieniu do Was-nie wzorujcie się na nim-róbcie to czego chcecie tak aby nikt nie cierpiał w rezultacie Waszych dokonań-nie starajcie się być astrologami których usługi kosztują,uzdrowicielami za co łaska,nie wspierajcie tych co do których macie cień wątpliwości,mówcie,tak i nie,nie dbajcie o honor i nazwisko,bo nikt Wam ich nie odbierze-tylko Wy sami.Pracujcie z miłością do tego co robicie-bo tylko to da Wam możliwość przeżycia-praca.Pracujcie dobrze,wydajnie,uczciwie i z miłością, jak nie w Polsce to w innym kraju.Dbajcie o zdrowie,nie bądżcie śmietnikiem ludzkich krzywd i garbem na który wspinają sie inni aby dzięki Wam dotknąć korony.Mikołaj-postaraj sie jednak konkretniej,przepraszam,że nie potrafie tak jak Ty,ale mam nadzieje,że rozumiesz ,że ludzie czekają na coś konkretnego.Pozdrawiam.

 25. Nie ma co wymagać od Mikołaja konkretów. Spójrzcie na niego, jest bardzo młody. Co on może wiedzieć o życiu? Tyle ile ksiądz o seksie i małżeństwie? No właśnie, jak to jest, że ludzie z całej Polski wyjeżdżają do tego „złego świata”, za pracą i pieniędzmi. A może

  //
  Uuuuu!!!
  Zaczynasz oceniać innych i to wiek ma być kryterium? Posłuchaj co mówi i albo się z tym zgadzasz i to jest OK, albo się nie zgadzasz i to jest też OK. Przy tym nie należy zapominać, że stale pojawiają się nowe osoby, dla których to co głosi Mikołaj jest niemal objawieniem. Dla starych „wyjadaczy” na ogół jest to odgrzewany kotlet. Ale nie do nich Mikołaj kieruje swoją mowę. Troszkę więcej zrozumienia i tolerancji by się zdało miast ocen.
  Voytek – [Admin]

 26. Nie ma co wymagać od Mikołaja konkretów. Spójrzcie na niego, jest bardzo młody. Co on może wiedzieć o życiu? Tyle ile ksiądz o seksie i małżeństwie? No właśnie, jak to jest, że ludzie z całej Polski wyjeżdżają do tego „złego świata”, za pracą i pieniędzmi. A może TO Z NAMI JEST COŚ NIE TAK? z nami Polakami. Sami sobie robimy na złość, sami się krzywdzimy. Gdzie te czasy Solidarności. Taka jest moja konkluzja.
  Mikołaj w swojej książce pisze jacy źli są ci globaliści, więc muszę tu kogoś zacytować, później napisze kto to:
  „U końca tego stulecia palącą już staje się konieczność utworzenia niejakiej GLOBALISTYKI, czyli metodologii ponadpaństwowego (przez to ogólnoziemskiego oraz ogólnoludzkiego) traktowania ziemskich dylematów. Ta konieczność wynika nie z samych pobudek moralnych (w rodzaju zagrożeń życiowych mieszkańców Trzeciego Świata, antagonizmów etniczno-religijnych itd.). ale z prostego i właściwie fatalnego faktu, że wiek XXI będzie historycznym wyzwaniem dla ludzkości, jakie dzieje nasze nie znały. Albo uratujemy się wszyscy, albo nie uratuje się nikt prawie (…)”.
  Może wielu was zdziwi, ale to słowa Stanisława Lema z tekstu publicystycznego pod tytułem: „Planeta Ziemia, wiek XXI”, który ukazał się w „Nowej Fantastyce” (nr 9, 2001 r.).
  Co było przesłaniem, że Lem tak myślał. Mikołaj pewnie pomyśli, że to Globaliści zrobili naszemu wybitnemu autorowi science fiction pranie mózgu.
  Ale wydaje mi się, że Mikołaj nie rozumie Mitu Globalizmu, tej idei. Tak, dla mnie to tylko idea. Która w obecnych czasach będzie trudna do zrealizowania. Dlaczego? Bo istnieją bardzo silne podziały religijne i polityczne.
  Przykłady. Mikołaj plecie, że powstanie nowa waluta itd. Pytam się jaka? A dalej, czy to nie śmieszne, jedna waluta? Więc po co nam jedna, skoro nie będzie można jej wymieniać (pieniądz robi pieniądz). Jedna waluta to mit, nie sprawdzi się. Możemy od razu zrezygnować z walut na rzecz elektronicznych pieniędzy. Jedna waluta NIE MA SENSU! Po za tym, jaka ona miałaby być – jeny, dolary, ruble? Chińczycy na pewno chcieliby swoją walutę, Rosjanie swoją, a Brytyjczycy i ich Funty? W tej kwestii nie ma porozumienia. GLOBALIZM TO MIT NASZYCH CZASÓW. Nie ma wspólnych mianowników pomiędzy kontynentalnymi mocarstwami. Globalizm według Chińczyków z pewnością różni się od wizji amerykańskiej, i vice versa.
  Przykład 2. Pomiędzy mocarstwami są spięcia i tarcia. Ameryka chciałaby zdobyć status Supermocarstwa, stać się hegemonem. Azja nie dogaduje się z USA, ludzie na Bliskim Wschodzie zaczynają przemówienia w ONZ od słów: Niech żyje Allach. Protokół z Kioto itd.
  Jak to jest, że do Anglii wyjechało setki tysięcy Polaków, do tego „złego kraju”, wręcz jest to jaskinia rozpusty i dom Globalistów-Bankierów. Odpowiedź. Może mamy kiepskich polityków?

 27. Coś sobie przypomniałem. Może Mikołaj R. powinien kierować swój wykład do polityków, a nie do zwykłych zjadaczy chleba od których nie wiele zależy. Może? Ale niestety politycy nie wezmą go poważnie pod uwagę, jak większości z was, współtwórców NTV. Mikołaj w „Rozmowach w toku” powiedział m.in. że Obcy lecą …. Nie będzie więc brany za poważnie przez polityków. Spalił się. Niestety taka jest prawda. Powinniście robić swoje konferencje u polityków. To moja opinia. I nie pisz mi Admin, czy zgadzam się z M. R. czy nie, bo to dziecinada.

 28. cytuję:

  „Uuuuu!!!
  Zaczynasz oceniać innych i to wiek ma być kryterium? Posłuchaj co mówi i albo się z tym zgadzasz i to jest OK, albo się nie zgadzasz i to jest też OK. Przy tym nie należy zapominać, że stale pojawiają się nowe osoby, dla których to co głosi Mikołaj jest niemal objawieniem. Dla starych „wyjadaczy” na ogół jest to odgrzewany kotlet. Ale nie do nich Mikołaj kieruje swoją mowę. Troszkę więcej zrozumienia i tolerancji by się zdało miast ocen.
  Voytek – [Admin]”

  Mikołaj i objawienia? Płakać czy śmiać się? Głosicie walkę z NWO z Globalizmem, a nie wiele z tego rozumiecie, więc może więcej tolerancji dla ludzi którzy popierają Globalizm. JA LISEK CHYTRUSEK POPIERAM GLOBALISTÓW. CZY BĘDZIESZ TO TOLEROWAŁ? Nie. Znam odpowiedź. Masz to gdzieś. Globaliści są be. Głupoty mówicie i wypisujecie, że nie mogę być bierny. Bo robicie biednym ludziom wodę z mózgu. I nie gadaj Admin o tolerancji bo nie wszystkie posty puszczasz. To nie tolerancja, ale sekciarstwo. Weź zajrzyj do Wikipedii i se poczytaj o tolerancji to się dowiesz co to słowo znaczy. A potem znajdź słowo – parafianin. Może za nickiem: Lisek Chytrusek ukrywa się polityk? Skąd wiesz? Może biznesmen. Może naukowiec, albo agent MI6. Złośliwie powiesz/pomyślisz – wariat. OK. Niech ci będzie. Odkąd pamiętam byłe Globalistą jak Lem. I nie tolerujecie takich jak ja, bo macie złe pojęcie o globalizmie, a ludziom na Zachodzie żyje się bardzo dobrze, gdy Polska tonie przez złodziei z polityków i samolubnych facetów w białych kołnierzykach. Ludzie w Polsce marzą, aby żyło im się tka jak zwykłym w USA.
  Admin, wy macie klapki na oczach. A książka Davida Icke’a to wasza Biblia. A to pewnie agent Watykanu.
  Powtarzam, globalizm to mit. Nie powstanie w tym stuleciu na pewno. Zbyt wiele nas dzieli.
  Wasze spojrzenie na świat, jak NTV i J. Zagórskiego jest skostniałe i hermetyczne.
  Przykro mi ale taka jest prawda. Obserwując was z boku można powiedzieć, że jesteście ześwirowani na pewnym punkcie. A to nie wróży rozwojowi. Wbrew wszystkiemu nie macie otwartych umysłów.

  //
  Widzę, że długa nauka przed Tobą. Czas pokaże, kto ma jakie klapki i gdzie. Czyżbyś chciał nas nawrócić na jedynie słuszną drogę? Wskazać właściwą Biblię? Sprostować „mówione i pisane głupoty”? Brzmi znajomo. Na śmietniku Historii takich sporo. Odnoszę wrażenie że z Twoimi poglądami będzie Ci ciężko w naszej sekcie NTV 😉
  Nie odpowiadaj mi na te zadane powyżej pytania, nie oczekuję tego.

 29. Kilka słów o zagranicy którą poznałem.Obserwacje lużne-rozrzucone.Burmistrz mojego miasta pochodzi z rodziny burmistrzów-jego rodzina wybierana jest zawsze od 18 wieku.Kiedy chcę dowiedzieć sie gdzie będzie burmistrz w niedziele dzwonie do kolegi i on dzwoni do Stephany-barmanki z mojej knajpy na wsi i ona powie w której knajpie będzie burmistrz,bo sa kumplami.Jak poznawałem Belgie wiele niedziel spędziłem w towarzystwie burmistrza.Na dyskotekach i imprezach masowych burmistrz pojawia sie około północy-z żoną-pije z ludzmi i rozmawia.Kolejne spotkanie z Premierem rządu flamandzkiego -Peetersem będę miał 9 września-w tym dniu wóz rządowy przywiezie go do domu mojego szefa i będzie premier jeżdził na rowerze-50 km-potem prysznic w domu szefa i potem piwo w wielkim namiocie dla kilku tysięcy osób-to impreza ku czci jednego z lekarzy który zmarł na raka.Pije sie dużo,a dochody dla fundacji leczącej raka.Ani nie myślcie,że ktoś będzie z obstawą-będzie podawanie rąk i wiele radości.Dzień dziecka-jade pociągiem-słysze w pociągu zapowiedz-kolejna stacja Antwerpia Centralna-zapowiada dziecko-pani konduktor zabrała dziecko z sobą do pracy.Na ulicy świetlna tablica o treści-Kierowco-w tym miejscu będzie przeprowadzona kontrola zapięcia pasów,dokumentów i kontrola trzeżwości.Tablica stoi 3 miesiące-każdy sie przyzwyczaja,a potem przychodzi dzień i na ulicy 50 policjantów z wozami do badania krwi-i dużo osób płaci z uśmiechem na twarzy-bo byli przygotowani.Rano na ulicach samochody z opieki społecznej-dowożą gorące śniadania do domów,w południe obiady-każdy podopieczny ma wybór-1 z trzech-czyli przykładowo kotlet albo gulasz albo kurczak.Biegniesz do pociągu-jak cie widzi konduktor-nie da znaku do odjazdu-poczeka z uśmiechem.Wiosną-jak teraz na ulicach i dworcach w weekendy mnóstwo harcerzy-z plecaczkami,plecakami jadą na wycieczki.Przeisy ruchu drogowego obowiązują ale jezdzisz pomimo,że nie masz pierwszeństwa-uprzywilejowany poczeka,aż sie wydobędziesz z problemu.Jak popsuje sie automat do skupu butelek po piwie podchodzisz do kasy 100 m dalej i mówisz-automat sie zepsuł i nie wypłacił mi 4,9 euro i pani wyciąga pieniądze z kasy bez sprawdzenia czy kłamiesz czy nie.Pieniądze mają wszyscy-nie da sie kogoś zafascynować swoim stanem posiadania,ale osobowością i uroda.Brak psów które odnoszą sie z agresją do człowieka-największe mordercze bydle chce abyś go pogłaskał i cie wyliże z miłości.Potrącony pies na ulicy wstrzymuje totalnie ruch-auta czekają na przyjazd policji i weterynarza-pies jedzie do szpitala dla psów.Moja przychodnia lekarska to dom prywatny lekarza-jak mi sie coś stanie przyjmie mnie o 3 w nocy-musze zadzwonić-mam telefon.Co do polskich polityków…2 lata temu zaprosiliśmy 5 dziewcząt z Polski-Hejza Kru-hip-hop-mistrz Polski-przyleciały samolotem i tańczyły na święcie naszego miasteczka.Były rewelacyjne-ludzie biegali z krzesłami aby być blisko sceny.Poinformowałem Ambasede i zaprosiłem na występ-Ambasada odpowiedziała,abym zwrócił sie do Konsula.Konsul nie odpowiedział na zaproszenie-nie udzielił odpowiedzi.W ubiegłym roku zobaczyłem na tym samym święcie grupę Sierakowice-folklor-zapytałem kierownika zespołu-jak Pani tu trafiła?Odpowiedziała-wasze miasteczko Westerlo poszukiwało gości więc Konsul nas tu skierował-to mój kolega z sąsiedniej wsi.Pozdrawiam.

 30. Odniosę sie do globalizmu.Od czasu kiedy możemy na podstawie danych zródłowych analizować i oceniać stan rozwoju naszej cywilizacji-możemy zdecydowanie powiedzieć że trwa nieustanny rozwój który idzie w dobrym kierunku.Zawsze może iść w lepszym-to oczywiste.50 lat temu nie było lepiej i stabilniej niż jest dzisiaj.Globalizacja mnie tylko niepokoi,ale to dzięki globalizacji nie słucham w PUP,że jestem za stary na prace za granicą.Nie popieram globalizacji i nie jestem jej przeciwny-mi dała więcej niż ukochana ojczyzna,milionom Polaków którzy wyemigrowali również.Wszechobecne kamery-inwigilacja-nie do końca prawda-ilu kryminalistów daje sie dzięki monitoringowi zatrzymać?Jak wysiadam z pociągu w Antwerpii i idę na miasto ,to czuje sie bezpieczny,bo wiem,że kazdy mój krok jest obserwowany-i jak powiem arabowi,że mu nie dam 1 euro na fajki to odejdzie pokornie,bo wie,że gra w filmie.Pamiętam -jako stary wojownik-z poprzedniego wcielenia-jak na Pereca we Wrocławiu podpaliliśmy koktajlem pluton ZOMO-zawsze mówiło sie -straszyć to my,ale nie nas.Nie boję sie globalizacji.Polski problem to nie globalizacja,ale brak zamiłowania do uczciwości i pracy- słowa o koparce nie słyszałem,bo to właśnie jest dla niektórych tu piszących najkonkretniejsze UFO.Pozdrawiam.

 31. No dobra Admin, możesz brać moje wypowiedzi tak jak prosiłeś bym brał wypowiedzi Mikołaja – „Posłuchaj co mówi i albo się z tym zgadzasz i to jest OK, albo się nie zgadzasz i to jest też OK.” Tylko zauważ, że Mikołaj swoje zdanie opiera na tym co przeczyta lub zobaczy w Necie. Czy spotkał się z D. Icke’a? Czy był w Wielkiej Brytanii? Czy zna jakiś Masonów? Czy był w jakieś tajnej organizacji? Jego „wiedza” pochodzi z książek i z Netu. To gdybanie filozoficzne. To prawda chciałbym wam trochę opowiedzieć, coś przekazać, dlatego piszę. Weźmy szamana z którym kumpluje się Icke. Czy jest on prawdomówny? Temat szamanizmu nie jest mi obcy, lecz powiedz mi Admin, jakiego szamana stać na jeżdżenie po całym świecie, a Mutwa się tym chwali, że był tam i tam, w Japonii itd. Weź np. szamanów z Syberii, których nie stać na takie wojaże. A tu nagle Icke znajduje w Afryce poliglotę i obieżyświata – szamana Mutwę. Gdzie połowa ludzi to biedota. Gdzie ludzie prawie że żyją na ulicy, w slumsach. Przeczytaj jego wypowiedzi. Coś w nich zgrzyta.
  Nie jestem niedzielnym katolikiem, ani zatwardziałym wyznawcą, ale wierzę w Boga, i wiem, że za mnóstwem rzezi stoi sam człowiek. To my ludzie zabijamy. Nie Obcy, repitylianie, czy jak im tam, kto wywołuje wojny, kto wymyślił holokaust. My Ludzkość. Pisarka Hanna Krall – Ludzie ludziom zgotowali ten los, chyba coś pamiętasz? Gustaw Herling-Grudziński , Inny Świat. Najłatwiej powiedzieć bądź napisać, to Obcy… Nie, to my, ludzie. Od Adama i Ewy się zaczęło. Ewę skusił Diabeł. Nie , Ewa nie była winna. To diabeł. Od tego czasu zwalamy wszystko na innych i szukamy lub tworzymy kozłów ofiarnych. A prawda jest taka – bogate skurczybyki nie cofną się przed niczym, by nie stracić luksusowego życia za naszą pracę i niewolę. Trwa wyścig szczurów. Niektórzy myślą, ze coś na tym wygrają. Ale Ziemia jest już dawno podzielona jak tort. Między uprzywilejowanych ziemian. Myślicie, że coś ugracie, bo wstajecie rano i idziecie do biura i walczycie o dobre posadki. Dają wam tylko to odczuć. Ziemia należy do Nich. Ich są fabryki, technologie, tereny. Wydaje wam się (zwracam się do ludzi pracujących w korporacjach) że coś na tym ugracie. Nie pozwolą wam na to. W pewnym filmie Wajdy pada ciekawe zdanie – „Ludzi ciągle przybywa, lecz nie bogactwa. Dlatego Oni tak go bronią”. Co byś chciał, być milionerem, czy sprzedawcą w supermarkecie? Mikołaj Rozbicki też nie chce być sprzedawcą w supermarkecie.

  //
  W sumie, coś wyszło na to, że jestem jakimś adwokatem sprawy Mikołaja R. czy też jego fanem. Ale jestem daleki od tego. Każdy powinien być sobą i realizować się w najlepszej w danym momencie roli dla siebie. Jeśli to jest rola milionera to OK, a jeśli sprzedawcy czy pucybuta to też OK. Istotne jest aby umieć to rozpoznać.
  Coś mi nie pasuje w Twoich ostatnich wpisach, chyba za wiele rzeczy mieszasz w jednym garncu, ale zobaczymy. Może się sklaruje…
  Życzę miłej niedzieli – Voytek [Admin]

 32. Lisek Chytrusek dobrze pisze .Wiele dziś słyszę o złotym środku po między ascezą a hedonizmem a tak naprawdę ludziom potrzeba komfortu życia i ciężko za to płacą.Powiem więcej ,jeśli 2 Wojny światowe niczego ludzi nie nauczyły + morderczy korporacyjny wyzysk, więc o czym my w ogóle mówimy .Ludzie wymyślają różne historyjki ażeby przykryć,zatuszować bądź udawać głupiego i tkwić w auto-hipokryzji . Dehumanizacja trwa w najlepsze i nie ma szansy tego powstrzymania przy obecnym poziomie wiedzy.Sai Baba,Swerdlow czu Icke to tylko nieliczni szarlatani którym chodzi w życiu o sławę i pieniądze ,nic po za tym .Jakie, chodź jedno słowo {tych oświeconych}przyczyniło się do pracy nad umysłem?W zamian mamy strach,sataniści,jaszczurki i podobne bzdury.

 33. Mikołaj R. 20min,20s:
  ‚(…) ten naród (Polacy) jest taki zdolny, wyjątkowy, może dać przykład pokojowego, płynnego skutecznego przejścia do tej innej rzeczywistości….jesteśmy w stanie to zrobi’
  22 min.45 s. ‚chciałbym żebyśmy my jako zdolne na wielu płaszczyznach społeczeństwo dali dobry wzorzec jak się porozumieć / w czasie kiedy system się zawali’

  – System może się ‚nie zawalić’ (ani rychło ani spektakularnie) poprzez powolne dla oczu większości społeczeństwa zmiany w nim samo-zawalające się. Dlatego hasła transformacyjne mogą nie tyczyć się całości społeczeństw.
  Mówienie, myślenie że ‚System nagle się zawali’ jakby z dnia na dzień to powtarzanie niepoprawne tego samego zjawiska jakim miał być 21.12.2012 rok…
  – Możliwe jest wobec tego jedynie to co zaproponował Janusz Z: Nowa cywilizacja w gminie dla świadomych wolnych ludzi gotowych lub prawie gotowych, lub przynajmniej jeśli im się tak wydaje – a to już jest stan ducha, świadomości typowy dla przejścia progu…na tę stronę.

 34. Mikołaj Rozbicki jedynie ma obsesje watykańską 🙂 buhaha. Czy kłamał mówiąc o bublach produkowanych przez parlament ? Niektórzy księża to wiedzą bardzo dużo o seksie 🙂 A skąd SB ma haki na kapłanów ? bo takie są skutki wkładania interesu w różne dziury

 35. Jeżeli nawet system obecny się zawali to my i tak to odczujemy, chociażby finansowo, bo system finansowy przypomina zamknięty obiekt naczyń połączonych państw będących w UE. Jak na politologa to Mikołaj wygaduje dziwne rzeczy…

 36. Cytuję Admina:
  „Coś mi nie pasuje w Twoich ostatnich wpisach, chyba za wiele rzeczy mieszasz w jednym garncu, ale zobaczymy. Może się sklaruje…”

  A dokładniej?
  Moje trzy grosze. Wszyscy intelektualiści, młodzi czy starzy, tworzą w swojej głowie systemy polityczno-gospodarcze, według własnego widzimisię, czyli według tej wiedzy jaką posiadają i tak jest też w przypadku Mikołaja. To tacy ludzie wrzucają wszystko do jednego wora, a dowodem są rozmowy między Mikołajem a Januszem Z.
  Ja przyznam się nie ogarniam wszystkich treści, które prezentujecie na serwisie, bo raz – nie czuję takiej potrzeby, dwa – moje zainteresowania są takie a nie inne. Gdy rozmowa toczy się o mistycyzmie najczęściej nie oglądam. Bo potrafię sam myśleć. Większość religii jednak mówi nam jak myśleć.

  Pozdrawiam Cię Admin.

 37. Franciszek pisze:
  ‚Mikołaj Rozbicki jedynie ma obsesje watykańską’

  Każdy szanujący się WL ją „ma”, a Mikołaj R wcale jej aż tak mocno nie demonstruje.

  ps-powrócę do wystąpienia Mikołaja i pytań do niego z sali: ‚co mógłby on powiedzieć, doradzić potencjalnemu Polakowi który czuje się gotowy ‚coś zrobić’ (…?…dla Ruchu, nowego świata, etc …nie było sprecyzowań ze strony pytających, pewnie dlatego nie otrzymali precyzyjnych odpowiedzi)
  Może właśnie nowy projekt Janusza Z ‚Nowa Cywilizacja w Gminie’ dałby szansę właśnie takim utalentowanym prezenterom ideowym jak Mikołaj R ,wdrażania tego projektu realnie w życie na konkretnym terenie geograficznym, nie tylko w bliżej nieokreślonej („abstrakcyjnej”) przestrzeni eterycznej do wszystkich (i…”do nikogo”…oczywiście było i jest to także potrzebne, jednakże zstąpienie na realny-materialny grunt ‚gminny projektu’ pełniej dałby możliwość odpowiedzi na pytania zadane podczas prelekcji na Przełęczy Tąpadła, w przyszłości…

 38. Do Gregory

  tylko osoba będąca w polityce, bądź jakimś Biznes Club’ie jest w stanie realnie wpływać na rzeczywistość, poprzez swoje decyzje i znajomości, a nie Mikołaj, który 50% coś bredzi. On by chciał to i tamto… Ja też bym wiele rzeczy chciał. Przynajmniej to by płaca minimalna w Polsce była godna.

 39. Dla L Chrystuska
  Zgadzam się generalnie z tym co napisałeś j/w – aby wpływać na rzeczywistość trzeba ją mieć… (a to co mamy w świecie w którym jesteśmy to raczej pseudo-rzeczywistość dobra dla polityków bajerantów dbających JEDYNIE (nie: przede wszystkim, ale jedynie) o własne nabywane i pomnażane dóbr materialnych!
  Co myślisz (posądzasz…) tak naprawdę o Mikołaju R? ..Że tylko ‚kracze’ w celu wyrabiania sobie ‚”politycznego'” wizerunku?, i gdyby posadzić go w sejmie polskim to przebranżowi się w jednej chwili tak, żeby jak najszybciej zacząć zgarniać pod siebie profity „należne” tym co u władzy?…
  Chrystustku zapoznałeś się ze świeżym projektem ‚nowa cywilizacja w gminie’?
  http://niezaleznatelewizja.pl/2013/04/stop-nowemu-porzadkowi-swiata-24-04-2013/
  …to, i tylko to, pozwoliłoby realnie politycznie wpływać na rzeczywistość – jak napisałeś. Myślenie globalne – działanie lokalne, lecz nie jak do tej pory, rozumiane przez każdego z nas, w obrębie własnej psychiki i posesji, ale na realnym obszarze gminy…
  Pragnąłbym żebyś zobaczył to wystąpienie Janusza Z i odniósł się w paru słowach do niego i całości konceptu jako takiego; z góry dzięki
  Gregory W.

 40. Ciągle opieracie sie na Davidzie icke… ale jst jeszce ktos kto wyjawił o wiele wiecej niz on … na ktorym oparl sie takze D. Icke… To Anton Parks. Mam jego 3 tomowe „Tajemnice mrocznych gwiazd” (w j. francuskim i niepretlumaczo0ne jeszcze na polski bo malo kto o nim w Polsce wie). Na podstwie metody lingwistycznej odczytał i przetlumaczyl tresc sumerskich i akkadzkich tabliczek glinianych. Znabiegle sumerki i akkadzki. A takze hebrajski.Porownuje on m.inn rozibeznosci w tekscie Biblii z tym co na tabliczkach, przeklamania biblijne i jak to bylo naprawde z Admaem i Ewa (nota bene Adam to nie jest czlowiek jak tlumaczą to tlumacze w Biblii, ale Zwierze. Tak go nazwali ci Ginaa’abul (jeden z ras jaszczueryzch z konstelacji Smoka i Oriona) ktorzy go zrobili za pomoca kominacji genetyczneh (połaczono geny Neandertalczyka – Czlowieka z Cor-Magnon i Jaszczur ow). Adam i Ewa byli tylko albo aż pół-ludżmi … o rodowodzie jaszczurzym. Warto tę ksiażke przeczytać bo wyjasnia i uzupełnia ksiazki Davida Icke.

 41. Do Gregory

  Z materiałem zapoznam się w wolnej chwili i odpowiem. Mam trochę pracy, wybacz. Odniosę się do postaci Mikołaja R. Ale masz rację – „myślmy globalnie, działajmy lokalnie”. Nie można generalizować. W sensie – wszyscy politycy kłamią i dbają o swoje interesy, wszyscy lekarze biorą łapówki, wszyscy strażacy to podpalacze… To myślenie schematyczne. Zakładam również, ze wśród Globalistów są osoby prawe i te do gruntu złe. Świat jest bardzo bardzo różnorodny.

  Coś w tym jest co piszesz. Zacznę od końca, wydaje mi się, że Mikołaj z chęcią zastąpił by kiedyś Janusza Zagórskiego. Marzy mu się podobny autorytet. Może przejął jakiś konkretny dział. Albo być taką prawą ręką. To nic złego, w sumie. Ogólnie NTV robi wiele dobrego. Jednak jako poważny polityk nie ma zbyt dużych szans, po tym jak w rozmowach w toku opowiadał o inwazji Kosmitów. Jednak, gdyby się przebił będzie traktowany zapewne jako atrakcja taka w Sejmie, jak polityk homoseksualista (nazwisko wyleciało mi z głowy), czy Grodzka, jak agent Tomek itd. Nie wiem czy jednak elektorat NTV jest nie za mały?
  Ale sądzę, że Mikołaj nie mierzy aż tak wysoko. On lubi historie alternatywne. Tutaj się dobrze czuje. Przez polityków w sejmie byłby źle traktowany.
  I inwazja Obcych znowu to nie żaden nowy temat.
  Scjentyści od dawana trąbią o tym, że Kosmici lecą do nas… Tom Cruise ma pieniądze. Za występowanie w filmach otrzymuje horrendalne gaże. Podczas wywiadów z prasą wydaje się być człowiekiem spokojnym i opanowanym, a ostatnio świat obiegła plotka, że Tom Cruise buduje bunkier za 10 milionów dolarów. Aktor należy do sekty Scentystów, którzy twierdzą, że już wkrótce Ziemia zostanie zaatakowana przez istoty z Kosmosu. Czyżby słynny aktor zwariował?
  Skoro scjentyści budują bunkry to przewidują, że nie czeka nas nic dobrego. A trudno nazwać ich idiotami, gdyż w organizacji jest wielu naukowców.

  Można być pod wrażeniem tego co robi Mikołaj. Wystąpił w TV. Nie boi się swoich poglądów. I to plus. Jednak zaczął swoją „karierę” od drugiej strony, pokazując swoją achillesową piętę. Poważni politycy do końca upierają się, że są niewinni, że nie działali w tej czy innej partii, że tam nie byli, tego nie robili i są ogólnie kryształowo czyści. Później, gdy są znani, dziennikarze nimi się interesują i od czasu do czasu coś o nich znajdują. Przypominam, ostatnio ukazała się biografia Merkel, kanclerz Niemiec, wydaje się, że w młodości miała poglądy komunistyczne. Czytałem jedynie recenzje w Necie.

  Dwa, Mikołajowi brakuje MOIM ZDANIEM ogłady i wizerunku, który posiada pan Janusz. Wręcz J. Z. roztacza czar. Skupia uwagę. Lubią go i mężczyźni i kobiety. Mikołaj podczas swoich programów „Czas przebudzenia”, pociąga co chwilę nosem. Wizerunkowo wypada słabo. Na powyższym filmie widać, jakby był zmęczony, nieogolony… Za to pan Janusz tryska energią do pracy. Spójrz na zdjęcie Davida Icke’a. Prezentuje się bardzo dobrze i co ważne, pozytywnie. Dlaczego miałbym nie ufać temu człowiekowi?

  Moja dziewczyna robiła magisterkę, temat – kampania reklamowa partii… więc się trochę rozpisałem. Wybacz. A i byłem swego czasu we wszystkich biurach partii w Warszawie, bo pomagałem jej w zbieraniu informacji itp. Musiałem też coś przeczytać na ten temat, bo prosiła. Lecz inny przykład wybory w latach 60-tych, Nixon kontra Kennedy. Wizerunek staje się od tamtego czasu coraz ważniejszy. No i moim zdaniem Mikołaj musi nad nim popracować. Ale pisać, że Mikołaj ma objawienia, czy też objawia się… Jak twierdzi Admin. Nie rozumiem.
  Weź, Gregory, takich ekologów. Można uważać, że to co robią jest dobre lub złe. Ale skupmy się na ich działaniu. Jak działa Greenpeace? Mój dziadek, stary żołnierz był pod wrażeniem ich akcji. Byli i są świetnie zorganizowani. Większość ludzi, którzy skupiają się wokół NTV miej więcej czują temat. Nie ma sensu do nich mówić. Należało by raczej zaobserwować, jak zachowali by się zwykli ludzie, gdyby Mikołaj zaczął do nich przemawiać. Mikołaj zaprasza na swoje wywiady dając ogłoszenie na portalach NTV i zaprzyjaźnionych, ci ludzie mają wyrobione zdanie o świecie. Dla nich ważne są pozytywne wzorce. Nie namawiam, by przykuł się do krzesła w sejmie, ale może tym być może więcej coś zdziałał niż powtarzaniem w kółko tego, co widział w Necie lub czytał tam i tu.

  Pozdrawiam.

 42. Do Irbis

  Anton Parks, francuski samouk, napisał książkę pt. Dark Secret of the Stars (w wolnym
  tłumaczeniu – Mroczny sekret gwiazd).

 43. Chrystrusek L pisze:
  Do Gregory:
  ‚Z materiałem zapoznam się w wolnej chwili i odpowiem. (…)
  Coś w tym jest co piszesz. Zacznę od końca, wydaje mi się, że Mikołaj z chęcią(…)’

  …Nie ma niczego w tym co piszę, co mogłoby się zgodzić z tym co Ty piszesz – To tak mianem wstępu na zaś, żeby rozwiać wszelakie wątpliwości co do natury rzeczy między nami.
  Skąd w Tobie tyle zakamuflowanego jadu pod przykrywką protekcjonalizmu? Często zdarza Ci się tak traktować innych, znajomych?…
  Chrystusek dalej pisze:
  „wydaje mi się, że Mikołaj z chęcią zastąpił by kiedyś Janusza Zagórskiego”
  WYDAJE Ci się?? Myślisz?…że to tu to jakaś scena teatralna dla rozbawiania Cię,czy pobudzania Twego intelektualizmu? ,a Ty stawiasz się w roli wystawiania cenzurek, etykietek w stylu: ‚WYDAJE mi się’ (?)
  Dla mnie to szok co wypisujesz…
  Wiesz co mi się wydaje o Tobie?… (powstrzymam się tym razem… żeby się do Ciebie nie upodabniać…)
  To że składnie potrafisz łączyć wyrazy w zdania, nie znaczy że wolno wypisywać Ci co ślina przynosi… Radzę Ci ze szczerego serca…zatrzymaj się, ugryź w język zanim naciśniesz: ‚Opublikuj komentarz’
  Wszystko co nawpisywałeś w „odpowiedzi” do mnie jest nie tylko nie na temat, jest Twoim głęboko…prywatnym ‚widzimisię-wydaje mi się’.. Prosiłem Cię tylko o jeden ścisły kwadrans zajrzenia i skomentowania wystąpienia Janusza Z (podałem link) , od 2min:50 sekundy. Tylko tyle i aż tyle.
  To co napisałem o Mikołaju R do Ciebie, było bardzo retoryczne, należało czytać między słowami, dałeś nabrać się na tę retorykę i rozprułeś się – co naprawdę myślisz (nie chciałbym być tymi myślami…) Odebrałeś to jednoznacznie jakoś tak po swojemu i dałeś czadu.
  Wiesz co mi się wydaje?… Że to początek Twojego końca Tu… Że sobie odpoczniesz od NTV i tzwWL, na trochę… Chyba mam noska do Chrystusków L.

 44. Do Gregory

  Ależ masz ego, ale niech ci będzie. Chciałem być tylko uprzejmy.

  Piszesz”
  ” Skąd w Tobie tyle zakamuflowanego jadu pod przykrywką protekcjonalizmu? Często zdarza Ci się tak traktować innych, znajomych?…”

  Czasami tak. Oni też bywają bezlitośni. Ale ja wcale źle nie życzę Mikołajowi. Rozpisałem się bo po pierwsze posty czyta nie tylko Gregory, a po drugie lubię pisać.

  „Cię,czy pobudzania Twego intelektualizmu? ,a Ty stawiasz się w roli wystawiania cenzurek, etykietek w stylu: ‚WYDAJE mi się’ (?)”

  Nie wiem czy zauważyłeś, ale na dole pod każdym filmem jest pole na wpisanie KOMENTARZA. Co to jest komentarz? Komentarz rozpoczyna się od przedstawienia faktów, które zamierza się skomentować, a następnie zamieszczane są własne opinie na dany temat. W tego typu wypowiedziach można używać słów nacechowanych emocjonalnie, by poprzez nie wpływać na czytelnika. Komentarz powinien kończyć się podsumowaniem — wnioskiem autora, puentą lub pytaniem retorycznym skierowanym do odbiorcy. Z Wikipedii.

  Piszesz:
  „Wszystko co nawpisywałeś w „odpowiedzi” do mnie jest nie tylko nie na temat, jest Twoim głęboko…prywatnym ‚widzimisię-wydaje mi się’.. Prosiłem Cię tylko o jeden ścisły kwadrans zajrzenia i skomentowania wystąpienia Janusza Z (podałem link) , od 2min:50 sekundy. Tylko tyle i aż tyle.”

  Ale to znowu będzie to moje widzi mi się itd. Moje prywatne zdanie i nic więcej, co podkreślam. Więc sam chyba nie wiesz co chcesz. Ale skoro nie chcesz rozmawiać to nie. Napisałem też, że nie mam czasu. Szkoda, że tego nie rozumiesz.

  „Odebrałeś to jednoznacznie jakoś tak po swojemu i dałeś czadu.”
  Pisałem WYBACZ z 3 razy. Sorry, ale zawsze się rozpisuję, nie tylko na twoje komentarze, ogólnie szybko pisze na kompie i to dla mnie no problem. A w sumie zajęło mi to 2 minuty.

  „Wiesz co mi się wydaje?… Że to początek Twojego końca Tu… Że sobie odpoczniesz od NTV i tzwWL, na trochę… Chyba mam noska do Chrystusków L.”
  Od momentu jak mnie nazwałeś, zastanawiałem się czy czytać twojego posta i na niego odpowiadać. Ale uznałem, że to nie grzeczne nie odpowiedzieć. Co do WL to tam nie zaglądam.

  Powtarzam nie czuję do Mikołaja złości, bo nic mi nie zrobił. Wyrażam tylko swoją opinię, z którą zgodzisz się lub nie. Wręcz go ostrzegam przed szyderstwem ze strony innych. I na grzyba nie wiem po co prosisz mnie o komentarz skoro ten ci nie pasi.

  „Wiesz co mi się wydaje?… Że to początek Twojego końca Tu… ”
  Zarzucasz mi wiele rzecz, a sam jadu mi nie szczędzisz. Na szczęście to nie ty o tym decydujesz. I nie ma sensu pisać inaczej niż to co się czuje. Inaczej byłbym fałszywym, farbowanym lisem. Zresztą koniec pisania postów na NTV to nie koniec życia. Jakoś przeżyję. Nie wiem, co mi sugerujesz? Admin wielokrotnie próbował nas uczulić, aby nie zaostrzać konfliktów itd. Więc prawdopodobnie nie będę ci odpisywał, bo domyślam się w którym kierunku pójdzie ta „dyskusja”. Miałem małą przyjemność Pana „poznać”.

Comments are closed.